صفحه 2 از 9 نخست 1234 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: انگیزه مردان از ازدواج؟

علاقه
    نوزاد و مرگ....
    نوشته
    385
    حضور
    3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1742

نقل قول نوشته اصلی توسط asad نمایش پست ها

من از نظر شخصی خودم میگم! من واسه میل جنسی ازدواج نکردم!

من چون یک نفر رو دوست داشتم باهاش ازدواج کردم تا از این سردرگمی و بچه بودن خلاص بشم!
    تا زمانی که مجرد بودم اختیارم دست بابام یا مامانم بود اما الان اونها دیگه نمیتونن بگن اینجا برو اونجا نرو! الان اختیارم دست خودمو و احساس استقلال میکنم
    تا زمانی که مجرد بودم کسی رو نداشتم که نزدیکترین حرفهامو باهاش بزنم روم نمیشد به مامان بابام بزنم اما الان یکیو دارم
    تا زمانی که ازدواج نکرده بودم به دوستام که با دوست دختراشون میرفتن بیرون حسودیم میشد اما الان با خانمم میرم بیرون
    تا زمانی که ازدواج نکرده بودم انگیزه ای واسه بیشتر پول دراوردن نداشتم و یک سیر صعودی نداشتم اما الان با توجه به نیازهای همسرم هرروز سعی میکنم بیشتر از دیروز درامد داشته باشم البته از راه خلال
    تا زمانی که مجرد بودم هیچ انگیزه ای واسه درس خوندن نداشتم اما بعد از ازدواج به خاطر بچم رفتم به درسم ادامه دادم تا نگن باباش بی سواده
    و .....البته غریضه ی جنسی هم جزو دلایلم بود
    اما میخوام بگم بیشترین هدف مرد غریضه ی جنسی نیست بلکه اهداف مهمتری داره....
    راجب اون مسئولیت هایی هم که گفتید باید بگم دوستشون دارم! یعنی واسه شخص من لذت بخشه که یک نفر ازم انتظار داشته باشه بهش پول بدم یا براش چیزی بخرم یا ...
    یعنی اون مسئولیت ها خودش یک انگیزه ای بود برای ازواج من! یعنی خوشم میومد مسئولیت اداره ی یک زندگی به دوشم بیفته و یک نفر به من تکیه کنه!
    خوش بحالتون که همه چیزتون دست خودتون هست کاش منم مرد بودم!!!!!!!!!
    شاید برایت عجیبست این همه آرامش ام !
    خودمانی بگویم ؛
    به آخر خط که برسی دیگر فقط نگاه میکنی …

2. صلوات ها 15

نوشته
    231
    حضور
    19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    1586

نقل قول نوشته اصلی توسط mona690 نمایش پست ها
    راستش من هم زیاد شنیدم و هم از مقالاتی که در باره تفاوتهای زن و مرد خوندم این طور فهمیدم که مردها از طریق چشم عاشق میشن(و زن ها از طریق گوش) و اینکه زن ها هدفی که از ازدواج دارند داشتن رابطه ی عاشقانه و محبت امیز است در حالی که مردها هدفشون(حتی اگر در برهه ی کوتاهی روابط عاشقانه باشه در اصل و کنه قضیه)روابط جنسیه!
    و اینکه زنها شخصیت مرد رو میخوان و مردها شخص زنو!

قسمتهایی که در مورد زنها گفته شده که درسته!اما اونچه که در مورد اقایان گفته شد هم درسته؟!
    یعنی انگیزه ی اصلی اکثر مردان از ازدواج روابط جنسیه؟!
    اگه نه پس چی باعث میشه یه مرد با وجود چند برابر شدن مسئولیتهاش بعد ازدواج و از دست دادن بخش زیادی از ازادی هاش طن به ازدواج بده؟!
    اصلا معنی عشق
    از نظر اقایون چیه؟؟
    سلام دوستان
    اول یه توصیه کنم به دوست عزیزمون .ببین گلم خودتو در گیر این مسایل نکن
    (چون قفط با این افکار خودتو عذاب میدی و بس ).اینو بدون همه اقایون براشون این مسیله مهم هستش ولی فکر نمیکنم کسی 100 درصد قصدش این باشه که اگر این باشه دنبال ازدواج نمیره میتونه از راهی غیر این خودشو اروم کنه

حالا در هر مردی این درصد کم و زیاد داره .به نظر من ما خانوما خیلی داریم روی این قضیه حساس میشیم و اینجوری فقط خودمون رو اذیت میکنیم
    شما اگر دقت کنی میبینی در بیشتر احادیث و دستورات اسلام هرجا صحبت از کنترل شهوت شده ادامش گفته راه درستش ازدواجه .و اقایون که مقید هستن اینطوری خودشون رو نگه میدارن چون منتظر میمونن ازدواج کنن.و به نظر من این اصلا اشکالی نداره که انگیزه یه اقا تاحدودی این مورد باشه که همینطورم هست

اما برخی افراد در براوردن این نیازشون بعد ازدواج خیلی زیاده روی میکنن . فکر میکنن چون خودشونو چند سالی نگه داشتن میتونن بعد ازدواج هر جور دلشون خواست رفتار داشته باشن.این مشکل و اصل ماجراست نه موضوعی که شما مطرح کردی

واما عشق از نظر اقایون
    به نظر من اکثر غریب به اتفاق اقایون بعد از عاشق شدن پشیمون میشن از عشقشون و فقط چیزی که براشون میمونه حسرته .چون برداشتشون از عشق خیلی سطحی بوده .برخی در کوتاه مدت پی به اشتباهشون میبرن و برخی بعد از اینکه عقلشون تکامل بیشتری پیدا کرد
    چون در ابتدا بااحساس عاشق میشن یا با چشم نه با عقل!!!!

رَبَّـنَا لاَ تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْـدَ إِذْ هَدَيْتَنَا وَهَـبْ لَنَا مِن لَّدُنكَ رَحْــمَةً
    إِنَّكَ أَنتَ الْوَهَّابُ

4. صلوات ها 13

علاقه
    کشتن مگس با دست
    نوشته
    14
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    66

این حرف شما که تمایلات جنسی در مردان قوی تر از زن ها می باشد رو من قبول ندارم چون از نظر علمی ثابت شده که شهوت زنان 10 برابر شهوت مردان است اما دلیلی که باعث میشه شهوت مردان بیشتر از زنان دیده بشه اینکه زنان شبیه مردان نیستند. یعنی این که خیلی واضح شهوت خودشون رو نشون بدن و سای می کنند مخفی کنند که بر میگرده به حیایی که ذاتـأ در خانم ها وجود داره .

6. صلوات ها 8

علاقه
    ورزش،
    نوشته
    72
    حضور
    3 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    223

سلام
    موضوع خوبی مطرح شده
    من فکر میکنم چه یک مرد و یا زن هدفش از ازدواج برای اینه که بتونه نیمه گمشده خودشو پیدا کنه و بتونه مستقل باشه
    نیاز جنسی هم برای یک زنه و هم برای یک مرد درسه میگن مرد با چشم عاشق میشه چون زیبا پسنده و یه جنس مونث هم از دید یک آقا یه ظرافتها و زیبایهایو میبینه که مطمئنن خانومها نمیبینن و بعد در مورد اخلاق طرف مقابل فکر میکنه و همه چیزو کنار هم میذاره و به نتیجه میرسه
    اما خانومها حرفهای قشگ و دوست دارن و شاید برای اینکه میگن یه خانوم با گوش عاشق میشه
    و اگر نیاز جنسی در خانوم و آقا با هم نبود میل به ازدواج هم کمتر میشد پس نمیشه گفت فقط آقایون
    گفتم مي آيي، کوچه ها را آب پاشيدم

گلدان نور آوردم، عطر ناب پاشيدم

8. صلوات ها 10

علاقه
    مطالعه،سوال،طبیعت،سَحر و هر چیزی که یاداور مالکو صاحبم باشه
    نوشته
    1,216
    حضور
    15 روز 9 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    46
    آپلود
    1
    گالری
    5
    صلوات
    3252

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.Bazrafshan نمایش پست ها
    این حرف شما که تمایلات جنسی در مردان قوی تر از زن ها می باشد رو من قبول ندارم چون از نظر علمی ثابت شده که شهوت زنان 10 برابر شهوت مردان است اما دلیلی که باعث میشه شهوت مردان بیشتر از زنان دیده بشه اینکه زنان شبیه مردان نیستند. یعنی این که خیلی واضح شهوت خودشون رو نشون بدن و سای می کنند مخفی کنند که بر میگرده به حیایی که ذاتـأ در خانم ها وجود داره .

میشه یه منبع معتبر برای اثبات حرفتون بدین؟!؟!!؟!؟!

ما دلخوش به سلامی هستیم که پاسخ ان واجب است!السلام علیک یا ابا صالح المهدی!
    یا رب!
    ما رو عامل تعجیل ظهور موعودت قرار بده!
    کمک کن تسکین غم هایش باشیم!
    و خنده ی روی لبهاش!
    نه (پناه بر تو!) اشک گوشه ی چشم هاش!

10. صلوات ها 7

علاقه
    Atheism
    نوشته
    701
    حضور
    7 روز 17 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1533

ازدواج صرفا به خاطر تمایلات و نیاز جنسی فقط در یه جامعه داروینی (جنگل) اتفاق می افته. ما انسان ها مدت هاست از چنین شرایطی فاصله گرفتیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.bazrafshan نمایش پست ها
    شما تمایلات جنسی رو با قدرت تحریک پذیری اشتباه گرفتید.
    ویرایش توسط وایسلی گوجا : ۱۳۹۱/۰۶/۱۱ در ساعت ۰۱:۰۷
    گویند بهشت و حور و عین خواهد بود آنجا می و شیر و انگبین خواهد بود
    گر ما می و مـعشوق گزیدیم چه باک چـون عـاقبت کـار چـنین خواهد بود
    آیا در مدینه فاضله باران می بارد؟

12. صلوات ها 9

علاقه
    مطالعه کتاب ، موضوعات و دغدغه های اجتماعی
    نوشته
    40
    حضور
    13 روز 13 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    229

غمگین

نقل قول نوشته اصلی توسط hoorshid نمایش پست ها

میشه یه منبع معتبر برای اثبات حرفتون بدین؟!؟!!؟!؟!

ای بابا ، بازم من و شما

یه روز داشتم برنامه سمت خدا گوش میدادم ، فکر کنم آقای نقویان بود که داشت میگفت حدیث داریم که خداوند شهوت و لذت جنسی رو ده قسمت کرده و نه قسمت رو داده به زنان ! اگر با علوم تجربی مشکل دارید فکر نکنم با حدیث مشکلی داشته باشید !

اما در جواب استارتر تاپیک :
    من احساس میکنم منبعی که شما مطالعه کردید غربی بوده و خیلی مرتبط با تفکرات اسلامی به نظر نمی رسد .
    اقایونی که مقید هستن اینطوری خودشون رو نگه میدارن چون منتظر میمونن ازدواج کنن و به نظر من این اصلا اشکالی نداره که انگیزه یه اقا تاحدودی این مورد باشه که همینطورم هست
    حقیقتا حرفی ناب گفتن . این که اشکالی نداره که مرد به دنبال ارضا نیاز جنسی از طریق ازدواج باشه و تازه مطمئن باشید اگر فقط قصد مردان ارتباط جنسی بود ، هیچگاه تن به اینهمه مشکل و سختی و خرج برای ازدواج نمی دادند و ... بقیه اش را نمی گویم !!

پس مردها را هم اینقدر بد و نامرد و بی شرم نبینید لطفا !
    من اگر بخواهم عشق را در نظر خودم برایتان بگویم ، اینطور میشود که :
    من عاشق و شیفته فلان خانم شده ام ، به دلیل اینکه همراه با وقار و متانت زیباست و زیباپسند و دارای اخلاقیاتی است که مرا شیفته خود میکند مثلا به شدت پرانرژی است یا خیلی سحرخیز است یا خیلی خوش ذوق است و از همه مهمتر به شدت مرا درک میکند ! ( حقیقتا اگر عاشق کسی بودم ، بهتر میتوانستم برایتان توصیف کنمش ! )
    حقیقتا در این فاکتورها هیچگونه عامل شهوانی دیده نمی شود و به شخصه بیشتر شیفته روحیات و اخلاقیات یک خانم خواهم بود و مطمئنا عموم مردان نیز با همین تفکر پا در عرصه ازدواج می گذارند .
    البته مردان بی شرمی را که به دلایلی نظیر ثروت پدری یک دختر به سمت آنان میروند را داخل مردان عاشق و دوستدار همسر نمیدانم. ( حساب آنان یقینا با خداوند عادل و حکیم است )

امید که توجیه شده باشید و اینطور درباره مردان فکر نکنید .

یا علی ...

ویرایش توسط مرید علی : ۱۳۹۱/۰۶/۱۱ در ساعت ۰۱:۲۲

14. صلوات ها 12

علاقه
    مطالعه،سوال،طبیعت،سَحر و هر چیزی که یاداور مالکو صاحبم باشه
    نوشته
    1,216
    حضور
    15 روز 9 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    46
    آپلود
    1
    گالری
    5
    صلوات
    3252

نقل قول نوشته اصلی توسط مرید علی نمایش پست ها
    ای بابا ، بازم من و شما

فک کنم این متن کمک کنه:
    مرد بنده شهوت خویشتن است و زن در بند محبت مرد است.مرد زنى رادوست مى‏دارد که او را پسندیده و انتخاب کرده باشد و زن مردى را دوست مى‏داردکه ارزش او را درک کرده باشد و دوستى خود را قبلا اعلام کرده باشد.مردمى‏خواهد شخص زن را تصاحب کند و در اختیار بگیرد و زن مى‏خواهد دل مرد رامسخر کند و از راه دل او بر او مسلط شود.مرد مى‏خواهد از بالاى سر زن بر او مسلط شود و زن مى‏خواهد از درون قلب مرد بر مرد نفوذ کند. مرد مى‏خواهد زن را بگیرد،زن مى‏خواهد او را بگیرند.زن از مرد شجاعت و دلیرى مى‏خواهد و مرد از زن‏زیبایى و دلبرى.زن حمایت مرد را گرانبهاترین چیزها براى خود مى‏شمارد. زن‏بیش از مرد قادر است‏بر شهوت خود مسلط شود.شهوت مرد ابتدایى و تهاجمى‏است و شهوت زن انفعالى و تحریکى.
    منبع : مجموعه آثار استاد مطهری ، ج 19

این متنم از پایگاه اطلاع رسانی حوزه فکر میکنم بد نباشه:
    http://www.hawzah.net/fa/magart.html...rticleID=83269

البته تاکید میکنم به هیچ عنوان قصد تایید نظر ایجاد کننده ی تاپیک رو ندارم!اینو فقط در پاسخ به پستهای اخیر گذاشتم!(اطلاعاتم نه در حد رد اونه و نهتایید!منظورم رد یا انکار منطقی و مستدل است!گرچه به نظرم نگاهشون کمی تنده ولی...)

البته این ها تناقضی با حدیثی که گفتین نداره!(دلیلش هم همونیه که جناب وایسلی گوجا گفتن!خودتون بیشتر مطالعه کنین متوجه میشین!)

ولی منم با خوندن جوابهاتون مثل کسی که تاپیک رو ایجاد کرده یه مقدار گیج شدم!
    حقیقتا حرفی ناب گفتن . این که اشکالی نداره که مرد به دنبال ارضا نیاز جنسی از طریق ازدواج باشه و تازه مطمئن باشید اگر فقط قصد مردان ارتباط جنسی بود ، هیچگاه تن به اینهمه مشکل و سختی و خرج برای ازدواج نمی دادند و ... بقیه اش را نمی گویم !!

یه ذره با گفته بعدیتون در تناقض نیست؟!
    پس مردها را هم اینقدر بد و نامرد و بی شرم نبینید لطفا ! من اگر بخواهم عشق را در نظر خودم برایتان بگویم ، اینطور میشود که : من عاشق و شیفته فلان خانم شده ام ، به دلیل اینکه همراه با وقار و متانت زیباست و زیباپسند و دارای اخلاقیاتی است که مرا شیفته خود میکند مثلا به شدت پرانرژی است یا خیلی سحرخیز است یا خیلی خوش ذوق است و از همه مهمتر به شدت مرا درک میکند ! ( حقیقتا اگر عاشق کسی بودم ، بهتر میتوانستم برایتان توصیف کنمش ! ) حقیقتا در این فاکتورها هیچگونه عامل شهوانی دیده نمی شود و به شخصه بیشتر شیفته روحیات و اخلاقیات یک خانم خواهم بود و مطمئنا عموم مردان نیز با همین تفکر پا در عرصه ازدواج می گذارند . البته مردان بی شرمی را که به دلایلی نظیر ثروت پدری یک دختر به سمت آنان میروند را داخل مردان عاشق و دوستدار همسر نمیدانم. ( حساب آنان یقینا با خداوند عادل و حکیم است ) امید که توجیه شده باشید و اینطور درباره مردان فکر نکنید .

البته بازم تکرار میکنم من با نظر ایشون(شروع کننده ی تاپیک!) موافق نیستم!
    تروخدا دوباره سوء بداشت نشه!!!!!
    اینجام کار به جاهای باریک بکشه!(متوجه منظور شما نشدم!)

ویرایش توسط hoorshid : ۱۳۹۱/۰۶/۱۲ در ساعت ۱۶:۵۰
    ما دلخوش به سلامی هستیم که پاسخ ان واجب است!السلام علیک یا ابا صالح المهدی!
    یا رب!
    ما رو عامل تعجیل ظهور موعودت قرار بده!
    کمک کن تسکین غم هایش باشیم!
    و خنده ی روی لبهاش!
    نه (پناه بر تو!) اشک گوشه ی چشم هاش!

16. صلوات ها 3

علاقه
    مطالعه کتاب ، موضوعات و دغدغه های اجتماعی
    نوشته
    40
    حضور
    13 روز 13 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    229

با سلام .

فکر میکنم بیشتر از تناقض یک توازی و یک همسویی و همجهتی داشته باشند ؛ یعنی در عین شیفتگی اخلاقی و ذاتی ، برطرف کردن نیازها - مخصوصا نیاز جنسی - هم هست.

به نظرم شما یک مقداری یک بعدی تشریف دارید ( از بحث تاپیک دیگرمان هم مشخص بود ! ) چه اشکالی دارد که هردو اینها همزمان با هم باشند . زن میگیریم برای این و آن نه این یا آن . فرق « و » با « یا » که دیگر مشخص است !!

ویرایش توسط مرید علی : ۱۳۹۱/۰۶/۱۲ در ساعت ۱۳:۳۰

18. صلوات ها 4

نوشته
    271
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    568

راهنما

نقل قول نوشته اصلی توسط hoorshid نمایش پست ها
    :ghamgin::ghamgin::ghamgin:
    فک کنم این متن کمک کنه:
    مرد بنده شهوت خویشتن است

کجای این درسته/////

مرد اگه صبور نبود بنده شهوته؟//////

پس مرد بنده شهوت نیست چون اگه باشه صبور نیست و نداشتن صبر که گناهه/////

در مورد تیتر
    با توجه به آیه "ما زن,مرد را زوج آفریدیم" پس ازدواج درجه اول سنت اول الله و پیامپر است . تشکیل خانواده مشت محکمی بر شیطان است .
    ویرایش توسط مسیحا : ۱۳۹۱/۰۶/۱۵ در ساعت ۱۶:۰۴

20. صلوات ها 7

صفحه 2 از 9 نخست 1234 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۷/۰۴, ۱۶:۰۹ : 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری