آیا خدا دوست داره که من همش تحقیر بشم؟! درمان لكنت زبان

تب‌های اولیه

93 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا خدا دوست داره که من همش تحقیر بشم؟! درمان لكنت زبان

به نام او
سلام دوستان:Gol:

من دچار لکنت هستم و تا الآن هم سعی کردم که کنترلش کنم،اما باز....
دیگه خیلی ناراحت شدم:Ghamgin:
من نمیدونم خدا دوست داره که من همش تحقیر بشم؟:ghati:
خدا دوست داره که همش منو ضایع کنه؟:crying:
آخه چرا هر چی سعی میکنم،هر چی دعا میخونم،هر چی از خدا،از ائمه (ع) درخواست شفا میکنم،آخـــــــــــــه چرا جوابی نمیشنوم؟؟؟؟؟؟:geryeh:
(لابد میگید ناشکری میکنی؛نه اصلا من نمیگم که خدایا چرا این مریضی رو به من دادی،خدایا شکرت! ولی هر چی سعی میکنم که خوب شم،نتیجه ای نمیبینم)
مشکلات بعدی هم که سر راهم هست،موقع خواستگاری رفتن، که تا ببینن که من لکنت دارم،میگن برو خونه مامانت!هنوز بلد نیستی حرف بزنی اومدی خواستگاری؟!
:bastan:
دیگه چی کار کنم؟:Ghamgin:

ای خدا....شکرت!

کارشناس بحث : کریم

فردی تنها;257284 نوشت:
به نام او
سلام دوستان:gol:

دیگه خیلی ناراحت شدم:ghamgin:
آخه چرا هر چی سعی میکنم،هر چی دعا میخونم،هر چی از خدا،از ائمه (ع) درخواست شفا میکنم،آخـــــــــــــه چرا جوابی نمیشنوم؟؟؟؟؟؟:geryeh:
(لابد میگید ناشکری میکنی؛نه اصلا من نمیگم که خدایا چرا این مریضی رو به من دادی،خدایا شکرت! ولی هر چی سعی میکنم که خوب شم،نتیجه ای نمیبینم)
مشکلات بعدی هم که سر راهم هست،موقع خواستگاری رفتن، که تا ببینن که من لکنت دارم،میگن برو خونه مامانت!هنوز بلد نیستی حرف بزنی اومدی خواستگاری؟!
دیگه چی کار کنم؟:ghamgin:

ای خدا....شکرت!

سلام!
همیشه به زیر دست خودت نگاه کن نه به بالا دستت!
یک عده هستند که یک کلمه هم نمیتونن حرف بزنن! پس اونا چی بگن؟ هیچ صدایی نمیشنون!
هیچی نمیبینن!
اینها رو خدا آفریده تا من و شما قدر نعمت سلامتیمون رو بدونیم!
قدر همینی هم که داری بدون و اصلا یک درصد هم به چیز دیگه فکر نکن! اگر میتونی از نزدیک زندگی این آدمارو نگاه کن تا بفهمی که حالا حالا ها باید شکر کنی....
خیلی سختته میدونم!
و میدونم نمیتونم خودمو هیچ وقت بذارم جای تو!!!
صبر کن! در برابر مشکلات ! حقیر شدن هات! مسخره کردنای مردم!! اگر در برابر اینها صبر کنی و ناشکری نکنی مقامت مثل یک کسی که یک عمر عبادت کرده میره بالا...
من که آخوند نیستم اما اینو شنیدم ! تو هم برو تحقیق کن تا بفهمی چقدر صبر کردن و شکر کردن در برابر اینجور مشکلات موثره....

آهنگری بود که با وجود رنج های متعدد و بیماری اش عمیقاً به خدا عشق می ورزید. روزی یکی از دوستانش که اعتقادی به خدا نداشت از او پرسید: تو چگونه می توانی خدایی را که رنج و بیماری نصیب می کند دوست داشته باشی؟ آهنگر، سر به زیر آورد و گفت: وقتی می خواهم وسیله ای آهنی بسازم یک تکه آهن را در کوره قرار می دهم. سپس آن را روی سندان می گذارم و می کوبم تا به شکل دلخواهم درآید. اگر به صورت دلخواهم درآمد، می دانم که وسیله مفیدی خواهد بود. اگر نه، آن را کنار می گذارم. همین موضوع باعث شده است که همیشه به درگاه خداوند دعا کنم که خدایا! مرا در کوره های رنج قرار ده، اما کنار نگذار

آخه میدونید،هر موقع که خواستم پیش دوستام حرف بزنم،تا اینکه گیر داشتم،خیلی تحویل نمیگرفتن!
هر موقع که خواستم بدون گیر حرف بزنم،باز نشد!
هر موقع که خواستم مثل بقیه ی افراد صحبت کنم(به خصوص در جمع در یک مهمانی
)،نشد!

اینقدر یا الله یا الله میگم،تا آخر خدا شفایم رو بده

انگار که خدا دوست داره صدای منو بشنوه،انگار دوست داره همش دعا کنم
شاید هم به این وسیله میخواد منو آزمایش کنه و شکرگزار او باشم

:geryeh:

سلام رفیق:Gol:
اصلاً نباید اینقدر شل باشی!!
اصلاً نقص تو مهم نیست.اصلاً
مهم تصویر ذهنی تو از خودته........چیزی که تو رو در برابر دبگران ضعیف نشون میده لکنتت تو نیست اصلاً. به هیچ وجه..تو در شخصیت لکنت پیدا کردی........اینو مطمئن باش.مطمئن.
یه مثال میزنم.کوتاهه ولی میشه ازش یه کتاب نوشت.
دو نفر رو در نظر بگیر که در اثر جراحتی بر صورت خیلی زشت شده اند. اولی بدلیل یه مشاجره خیابونی و دومی در میدان جنگ در دفاع از کشورش. (البته در جنگ دوم جهانی و یه کشور اروپائی-دلیلش رو بعداً میگم)
حالا اون آدم شر وقتی وارد اتوبوس میشه همش میخواد خودشو پنهان کنه و یه جوری در اتوبوس قرار میگیره که دیده نشه تا کسی نبینش و میترسه که ازش بپرسن صورتت چی شده؟ و اون باید طبق معمول یا دروغ بگه یا آبروش بره.
ولی اون مجروح جنگی همش میخواد در محافل شلوغ ظاهر بشه و با دیگران ارتباط برقرار کنه و دوست داره همش ازش سوال کنن که چی شده و اون با افتخار سرگذشتش رو تعریف کنه.
میدونی چی زشتی صورتش رو پوشونده؟.. درسته. زیبائی ایثار و وطن دوستی.
ملاحظه میکنی که زخم روی صورت اصلاً مهم نیست و مهم تصویر ذهنی هر انسان از خودشه.
یه مثال دیگه : در بین هنرپیشه های کشورمون بعضیها هستن که خیلی هم زیبا نیستن ولی آنچنان اعتماد به نفسی دارن که آدم میمونه به چی مینازن؟ و من شنیدم که قیمت کارشون هم بالاست و تهیه کننده ها هم پول خوبی بهشون میدن.اسم نمیارم که غیبت نشه.
در پایان کتاب تصویر ذهنی اثر ماکسول مالتز رو بهت توصیه میکنم بخونی.
شروع کن در یه کاری متخصص بشی مثل : منبت کاری ، برنامه نویس-نجاری-حافظ قرآن-نویسندگی......و از همه مهمتر هنر عشق ورزیدن رو بیاموز و عاشقانه همه رو دست داشته باش.جهان هر چه را بدی به خودت منعکس میکنه.
مثال آخر :وقتی من یه ساختمان رو میبینم اگه از معماریش به وجد بیام و به به بگم آجر و سنگ رو تمجید کردم ؟ نه. در واقع معمار اون رو . پس همیشه بدون که هر کی مسخرت میکنه در واقع داره معمار تو رو مسخره میکنه.خوب بذا بکنه به توچه! بذار معمارت خودش جوابشو میده. ببین اینها رو جدی بگیر اینها واقعیت زندگیه!
موفق باشی. در ضمن اسمت رو عوض کن...انرژی منفی میده..تنها یعنی چی؟ تنها معمارته!:ok:
مثلاً اسم خودتو بذار "مهربان" یا "عاشق" یا .... مثلاً "حرفه ای" یا ...
--------------------------------------------------------------------
پا ورقی:
به این دلیل در مثالم گفتم یه مصدوم جنگی از کشورهای اروپائی چون که متاسفانه در ایران وضع برعکس شده و فکر کنم یه معلول جنگی باید خودش رو مخفی کنه . از بس که مردم نامرد شدن (البته همه رو نمیگما)...این که چیزی نیست تا چند وقت دیگه فکر کنم اگه تو جمع بخواهی نماز بخونی باید یه جائی رو پیدا کنی که کسی تبیند وگرنه میش امل!
روزه هم که بگیری باید به مردم بگی روزه نیستم فقط رفته بودم دندون پزشکی ..وگرنه اونقدر مسخرت میکنن که زندگی برات سخت بشه و دین تو مثل گربه که بچشو به دندون میگیره و از ترس از این سوراخ به اون سوراخ میبره تو هم جای کار و زندگی و ...هی عوض کنی (حدیث از امام صادق ع در مورد اخرالزمان بود):Gol:

وقتی که دوستان و افراد دیگه میبینم که وقتی نمیتونم چیزی را بگم،ناراحت میشن و حتی یادمه که تو بچگیم تو مدرسه مسخره ام میکردن!
خیلی ناراحت میشدم،به خدا میگفتم :ای خدا خودت جوابشونو بده....:crying:

از دوستان متشکرم

hamid40;257336 نوشت:

مثال آخر :وقتی من یه ساختمان رو میبینم اگه از معماریش به وجد بیام و به به بگم آجر و سنگ رو تمجید کردم ؟ نه. در واقع معمار اون رو . پس همیشه بدون که هر کی مسخرت میکنه در واقع داره معمار تو رو مسخره میکنه.خوب بذا بکنه به توچه! بذار معمارت خودش جوابشو میده. ببین اینها رو جدی بگیر اینها واقعیت زندگیه!
موفق باشی.

و سلام به شما دوست عزیزم
خیلی مثال خوبی زدین،خدا خیرتون بده!

hamid40;257336 نوشت:

در ضمن اسمت رو عوض کن...انرژی منفی میده..تنها یعنی چی؟ تنها معمارته!:ok:
مثلاً اسم خودتو بذار "مهربان" یا "عاشق" یا .... مثلاً "حرفه ای" یا ...

فعلا که تنهام،همونطور که در اسمم هست،تا این مشکلم حل بشه

نقل قول:

وقتی که دوستان و افراد دیگه میبینم که وقتی نمیتونم چیزی را بگم،ناراحت میشن و حتی یادمه که تو بچگیم تو مدرسه مسخره ام میکردن!
خیلی ناراحت میشدم،به خدا میگفتم :ای خدا خودت جوابشونو بده....
:crying:

[=Arial Narrow]سلام برادرخوبم..
[=Arial Narrow]شمادركنار دعاودرخواست ازخداوند كمي هم بايد تلاش كنيد..دراين باره حتمابايد مشاوره برويد درگفتاردرماني هاشركت كنيد..باوركنيد اگرشركت كنيدحتما جواب ميگيريد..دركنارتوكل به خدا..
[=Arial Narrow]فقط چندسوال دارم ازشما:
[=Arial Narrow]1)اين لكنت بين اعضاي خانواده شماديده ميشه؟درموردش دكتررفتين واونها چي گفتن؟
[=Arial Narrow]2)آيادركودكي سرشماضربه خورده؟اين لكنت درخردسالي رخ داده ويا دركودكي يانوجواني؟
[=Arial Narrow]
[=Arial Narrow]3)دقيقا لكنت ازكي شروع شد؟
[=Arial Narrow]4)ازچه مسائلي بسيارهراس داريد؟
[=Arial Narrow]5)درمحيط خانه آياصميميت حاكمه؟آيا كودكي پرتنشي داشتيد؟
[=Arial Narrow]6)درمدرسه خودتون روزيادبا ديگران ازنظر تيپ وظاهروحتي درس مقايسه ميكرديد؟
[=Arial Narrow]7)آيا افرادخانوادتون خجالتي هستن؟
[=Arial Narrow]8)تيپ شخصيتي دوستان شمادر دوران نوجواني چطوربود؟ازچه نظرهايي ازشمابالاتربودن؟
[=Arial Narrow]متشكرم اگرپاسخ بفرماييد.:Gol:

سبزينه ظهور;257352 نوشت:

[=Arial Narrow]سلام برادرخوبم..
[=Arial Narrow]شمادركنار دعاودرخواست ازخداوند كمي هم بايد تلاش كنيد..دراين باره حتمابايد مشاوره برويد درگفتاردرماني هاشركت كنيد..باوركنيد اگرشركت كنيدحتما جواب ميگيريد..دركنارتوكل به خدا..

سبزينه ظهور;257352 نوشت:

[=Arial Narrow]1)اين لكنت بين اعضاي خانواده شماديده ميشه؟درموردش دكتررفتين واونها چي گفتن؟

سلام خدمت شما بزرگوار و ممنونم بابت مشارکت در این بحث:Gol:
بله،پدر بزرگم هم این لکنت را دارند که ارث به من رسیده؛
گفتار درمانی هم مراجعه کردم،ولی نتیجه ی مطلوبی نگرفتم(تا الان)/بی تاثیر هم نبوده ولی کامل خوب نشدم/گفتار درمان مربوطه گفتند که لکنت شما ساده ترین نوع لکنت هست(از نوع تکرار حروف)/یک مدت هم روی هنجرم کار کردند که صدام رو بم تر کنند که شاید برای تیز بودن صدام باشه(آخه هر موقع پشت تلفن حرف میزنم،منو با مادرم اشتباه میگیرن!)

سبزينه ظهور;257352 نوشت:

[=Arial Narrow]2)آيادركودكي سرشماضربه خورده؟اين لكنت درخردسالي رخ داده ويا دركودكي يانوجواني؟

سبزينه ظهور;257352 نوشت:

[=Arial Narrow]3)دقيقا لكنت ازكي شروع شد؟

خیر-لکنتم از حدود 6یا 7سالگی شروع به کار کرد!

سبزينه ظهور;257352 نوشت:

4)ازچه مسائلي بسيارهراس داريد؟

در مواقعی که با یک فرد جدیدی میخوام اسم و فامیل خودم رو بگم/در مواقعی که باید یک خبری را به کسی بدم/در مواقعی که چیزی را با هیجان باید بگم
که در همه ی اینها همین هیجان باعث کلی تشدید لکنتم میشه
ببینید اگر من به تنهایی باشم یا با کسی که مهربون هست و میشه باهاش راحت حرف بزنم گیر هایم خیلی خیلی کم هستند(اندک)ولی بر عکس توی محیط دانشگاه یا با افراد دیگه ای که اخلاق بدی دارند و اگر حرفی بزنند که من ناراحت بشم،لکنتم بیشتره!

سبزينه ظهور;257352 نوشت:

5)درمحيط خانه آياصميميت حاكمه؟آيا كودكي پرتنشي داشتيد؟

در محیط خونه هم،صمیمیت که چی بگم،گه گاهی،نه همیشه/این تنش از همون بچگی توی وجودم بوده و هست که نکنه اینجا گیر داشته باشم و نتونم درست حرف بزنم،همین!

سبزينه ظهور;257352 نوشت:

6)درمدرسه خودتون روزيادبا ديگران ازنظر تيپ وظاهروحتي درس مقايسه ميكرديد؟

زیاد که نه،ولی مقایسه میکردم(از نظر درس)/و در مواردی هم در مورد تیپ و ظاهر(اینم باز کم نه زیاد!)

سبزينه ظهور;257352 نوشت:

7)آيا افرادخانوادتون خجالتي هستن؟

برادرم و مادربزرگم و دایی ام کمی خجالتی هستند(نه خیلی،ولی در بعضی امور هستند)

سبزينه ظهور;257352 نوشت:

8)تيپ شخصيتي دوستان شمادر دوران نوجواني چطوربود؟ازچه نظرهايي ازشمابالاتربودن؟

دوستام از نظر حرف زدن(سر صف که میرفتن و دعا میخوندند و متن سخنرانی چیزی؛)/از نظر مشارکت در کارهای مدرسه که باز میبایستی درست حرف بزنند/تنها مشکل من همین گیری بود و هست که دارم ونمیتونم مثلا الآن در دانشگاه به خوبی کنفراس درسی بدم(واقعا نمیتونم!)(تو مدرسه جلوی صف نمیرفتم الان دیگه بدتر شده باید کنفراس هم بدم!)

فردی تنها;257284 نوشت:
خدا دوست داره که همش منو ضایع کنه؟

ان شاء الله تعالي شما يك روزي با اعتماد و عزت نفسي به مراتب بالاتر از سالم ها سخن راني خواهيد كرد.

هميشه وقتي علتي در انسان ها پديد مي آيد ظاهرش اين است كه نقص است

ولي اين نقص داراي باطني است كه فرد بايد آنرا بيابد

اين موهبتي است كه نصيب سالمها نميشود.

فاتح;257384 نوشت:

هميشه وقتي علتي در انسان ها پديد مي آيد ظاهرش اين است كه نقص است
ولي اين نقص داراي باطني است كه فرد بايد آنرا بيابد
اين موهبتي است كه نصيب سالمها نميشود.

سلام دوست خوبم:Gol:
منظورتونو متوجه نمیشم،یعنی چی دارای باطنی هست که فرد باید آنرا بیابد:Gig:

فردی تنها;257387 نوشت:
یعنی چی دارای باطنی هست که فرد باید آنرا بیابد

نميدانم دوست داريد من بگويم يا خودتان تجربه كنيد

يك مثال از يك فعل اشتباه ولي تجربه خوب
من سال دوم راهنمائي بخاطر تحريك يكي از هم كلاسي ها شطرنج باز شدم.
با انواع دفاع ها و روشهاي علمي شطرنج آشنا بودم
هيچ كسي نميتوانست در فاميل و دوست و آشنا مرا شكست دهد و گاهي با يك گروه چند نفره تنهائي بازي ميكردم

تا اينكه بعد از مدتها يكه تازي يك نابينا در پارك لاله تهران 5 بار در يك روز مرا شكست داد.
و اين داستان چند روز ادامه داشت.

اين فردنابينا توجهم را جلب كرد خيلي دوست داشتم بدانم چگونه در ذهنش حركات مهره ها را ثبت ميكند ولي من كه ميبينم گاهي متوجه موقعيت 4 يا حتي 5 مهره ام نميشوم.

چند سال بعد تصاوفا او را آنجا ديدم كه بر روي صندلي پارك نشسته بود از او پرسيدم چگونه چنين ميكند او گفت من مكان مهره هايم را بر اساس نسبت مهره ها نسبت به يكديگر در ذهنم نگاه ميدارم

گفتم مكان مره ها مدام در طول هر بازي تغئير ميكند اين ممكن نيست من بتوانم در هر بازي مكان هر مهره را در ذهن داشته باشم و در بازي ديگر اشتباه نكنم

او گفت محدوديت در اثر علت و ضعف جسماني باطني دارد و آن باطن موهبتي است كه تنها بايد ارزشش را بفهمي.
شما كه ميبيني نميتواني از اين موهبت استفاده ني و از آن محر و مي

و هوالحكيم عليم

[="Tahoma"]به نام خدا

سلام دوست عزیز:Gol:

به اسک دین خوش اومدی،إنشاءالله که بتونی به خوبی استفاده کنی

در مورد اون مشکلت هم،باید خیلی صبور باشی،خیلی
صبر در این مورد،اجر هم داره(إنشاالله)

یا علی مدد
التماس دعا

فردی تنها;257284 نوشت:
به نام او

ای خدا....شکرت!

دوست عزیز من خودم تا حدی شبیه به شما بودم و تا 14-15 سالگی واقعا لکنت داشتم به حدی که یک جمله رو درست نمی تونستم تموم کنم و کاملا درک می کنم چه احساسی داری ولی امیدوار باش که اکثر لکنت زبان ها قابل رفع شدن هستند.

مشکل من با گفتار درمانی و تمرین بسیار بسیار زیاد در مدت بسیار طولانی حل شد و البته حتی تا 20 سالگی هم اثراتی ازش وجود داشت ولی دیگه تقریبا به کل رفع شد و الان اتفاقا خیلی خوب صحبت می کنم (فارسی + دو زبون دیگه). کار نشدی نیست ولی مشکله.

جالبه بدونی خیلی از متکلمین معروف دنیا در کودکی و نوجوانی لکنت زبان داشتن. آدم وقتی چیزی رو به سختی و با زحمت بدست بیاره قدرش رو خیلی بهتر می دونه :Gol:

مهمترین نکات در بهبودی این مشکل اینه که:

1. خودت در فکر خودت باهاش کنار بیای و خودت رو با این مشکل قبول کنی.
  2. انتظار نداشته باشی یک شبه درست بشه.

راه دراز و سختی پیش رو داری ولی با تلاش و زحمت و اراده قابل رفع شدنه. :Cheshmak:

با این همه پاسخهی زیبایی که دوستان دادند حرفی نمیمونه جز تایید و تایید و تایید :ok:
و اینو هم باز متذکر شم که سعی کنید اعتماد بنفستون رو بالا ببرین.
و در ذهن بها بدین به استعدادهایی که دارین و سعی کنین اونارو به اطرافیان هم نشون بدین
وقتی شما از خودتون ضعف نشون بدین و این همه ؛ نقصه به این کوچیکی رو بزرگ کنیین مطمئن باشین دیگران متوجه این ضعف میشن و باعث میشه شمارو مسخره کنن یا جوری رفتار کنن که اهمیتی و احترامی بهتون نمیدن

اینو هم فراموش نکنیم که
صورت زیبای ظاهر هیچ نیست
ای برادر سیرت زیبا بیار:ok:

:hamdel:

وایسلی گوجا;257632 نوشت:

مشکل من با گفتار درمانی و تمرین بسیار بسیار زیاد در مدت بسیار طولانی حل شد و البته حتی تا 20 سالگی هم اثراتی ازش وجود داشت ولی دیگه تقریبا به کل رفع شد و الان اتفاقا خیلی خوب صحبت می کنم (فارسی + دو زبون دیگه). کار نشدی نیست ولی مشکله.

سلام به همه ی دوستانم خوبم که منو راهنمایی میکنید؛اجرتون با سید الشهداء
:Sham:

میشه بفرمایید که مدت گفتار درمانیتون چقدر شد؟

ممنونم از شما:Gol:

فردی تنها;257378 نوشت:
تو مدرسه جلوی صف نمیرفتم الان دیگه بدتر شده باید کنفراس هم بدم!)

سلام رفیق:Gol:
تو خلوتت در کنار نزدیکان کنفرانس بده.
حالا برای اینکه جو عوض بشه یه خاطره تعریف میکنم:
من تو دانشگاه اولین کنفرانس رو که میخواستم بدم اونقدر هول شده بودم و صدام میلرزید که نگو! آخرش هم خودم نفهمیدم چی گفتم و تا آخر هی من من میکردم.
رفتم تو محل کار و آخر روز به آبدارچیمون گفتم بمونه . همه که رفتن نشوندمش پشت میز- جلوی خودم و شروع کردم , هنوز 20 ثانیه نشده بود که زدم زیر خنده به جون خودم آنچنان میخندیدم که کم کم همسایه ها داشتن نگران میشدن. اون ابدارچی هم اولش مات مونده بود بعدش اونهم شروع کرد به خنده .جفتمون نمیدونستیم به چی میخندیم ولی بدون اقراق شاید 4-5 سال بود اونجوری نخندیده بودم تقریباً 3 دقیقه که خندیدم کم کم آروم شدم چشامو خشک کردم و ادامه دادم.همین.! همه چی تموم شده بود.انگار یه انرژی باید خالی می شد که شد.
فرداش تو دانشگاه ...آخ جاتون خالی ...کنفرانس نبود که..کلاس درس بود ..اصلاً به اسلایدها نگاه نمیکردم...فقط آخرش استاد که همیشه مثل ماست نگاه میکرد .یه لبخندی زد و گفت "خیلی خوب بود".:Gol:

فردی تنها;257338 نوشت:
خیلی ناراحت میشدم،به خدا میگفتم :ای خدا خودت جوابشونو بده....:crying:

تا حالا دنبال درمان پزشکی بودید؟ فکر کنم با مشاوره و درمان پیش متخصص مشکلتون حل بشه انشالا

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام داداش امیدوارم به زودی این مشکلتت برطرف بشه
در مورد تمسخر دیگران خودتو ناراحت نکن حتی آدم سالم باشه واسه مسخره کردن یه چیزی پیدا میکنن :ok:

کاربر ☀ستوده ☀ درست میگن سعی کنید پیگیر درمان پزشکی باشید.

تولدی دیگر;257633 نوشت:
و اینو هم باز متذکر شم که سعی کنید اعتماد بنفستون رو بالا ببرین.

سلام
با این جمله دوست عزیز موافقم ادم هر چی اعتماد به نفس داشته باشه لکنت زبان که هیچ مشکلات دیگه هم نمیتونه از پا بندازتش
گرامی شما لکنت زبان دارید و نمیتونید من اعتماد به نفس ندارم و نمیتونم
5 سال تو حوزه درس خوندم ولی از بس اعتماد به نفس نداشتم و با وجود اینکه سالم بودم همه سوالهام تو ذهنم موندو به خاطر ترس از مسخره شدن یا شاید بیهوده بودن سوالم نتونستم بپرسم:Ghamgin::geryeh:
لکنت زبان شما مادرزادی نبوده و اونطوری که میگین موقعی که هیجان دارین بیشتر میشه پس میتونید با گفتار درمانی درمانش کنین و هیجانتون رو میتونید کنترل کنین با ارامش دادن به خودتون
باز میگم به مشکلتون فکر نکنین و خودتون رو دست کم نگیرین .این هیجانتون هم از اونجایی که فکر میکنین چون لکنت زبان دارین پس نمیتونین درست صحبت کنین تو جمع
وقتی شما در یک جمعی چه دانشگاه چه پیش دوستان قرار میگیرین یه نفس عمیق بکشین و بسم الله شروع کنین به صحبت و عجله هم نکنین
موفق باشین
:Gol:

☀ستوده ☀;257748 نوشت:
تا حالا دنبال درمان پزشکی بودید؟ فکر کنم با مشاوره و درمان پیش متخصص مشکلتون حل بشه انشالا

در دو پست آخر صفحه ی اول تایپیک خدمت کاربر سبزينه ظهور عرض کردم

http://www.askdin.com/thread21699.html#post257377

ممنون از شما:Gol:

بوی یاس;257889 نوشت:

لکنت زبان شما مادرزادی نبوده و اونطوری که میگین موقعی که هیجان دارین بیشتر میشه پس میتونید با گفتار درمانی درمانش کنین و هیجانتون رو میتونید کنترل کنین با ارامش دادن به خودتون
باز میگم به مشکلتون فکر نکنین و خودتون رو دست کم نگیرین .این هیجانتون هم از اونجایی که فکر میکنین چون لکنت زبان دارین پس نمیتونین درست صحبت کنین تو جمع
وقتی شما در یک جمعی چه دانشگاه چه پیش دوستان قرار میگیرین یه نفس عمیق بکشین و بسم الله شروع کنین به صحبت و عجله هم نکنین
موفق باشین
:gol:

چرا...این لکنتم ارث پدر بزرگم هست و از 6 سالگی رو شد!

یا هادی

من اول یه نکته ای رو می خواستم بهتون بگم ، دیدید که می گن خدا فلانی رو چه امتحان سختی کرد! اما سختر از امتحانای سخت اینه که انسان وسیله ی امتحان دیگران بشه اونم با مشکلی که دست خودش نیست " بنابراین کاملا شرایطتون رو درک می کنم "

یه بنده خدایی بود اون هم همین مشکل رو داشت اون می گفت :

دوران مدرسه که خیلی بهم سخت گذشت خیلی......چون علاوه بر اون مشکل یه مشکل جسمی دیگه هم داشت.

اما الان آدم خیلی موفقیه ، اون می گفت من خودمو تو دل استرس و هیجان قرار می دادم ، چه جوری؟؟؟؟

می گفت فقط اعتماد به نفسم رو بردم بالا و مردم رو بالاتر از خودم حساب نیاوردم حتی خوش زبون ترین فرد رو.......

می گفت: تو دانشگاه که کلا خجالتو گذاشتم کنار سوال داشتم می پرسیدم حتی خیلی صدام هم می لرزید و دیگران با من یه جوری برخورد می کردن برام مهم نبود.

همیشه خودم رو تو جمع قرار می دادم و حتما نظرم رو تو جمع بیان می کردم.

اگر قرار بود یه جایی با یه فرد مهم حرف بزنیم من پیش قدم می شدم با اونکه می دونستم خیلی تپق می زنم.....

رمز موفقیت ایشون :

اعتماد به نفس بالا + خودشون رو در جمع و بحث ها شرکت می دادن

الان هم الحمدلله آدم موفقیه و اتفاقا هر جا بخواد صحبتی بشه ایشون رو می فرستن البته هنوز هم یه کوچولو لکنت دارن اما اصلا به روی خودشون نمیارن ،

تازه ایشون که یه مشکل دیگه هم دارن چی بگن ، ازش پرسیدم که چی شد تونستی مشکلت رو نادیده گرفتی؟ گفت به شرایط بدتر از خودم نگاه کردم و همچنین خدا یه عده ای رو سر راهم قرار داد که مثل خودم بودن و دلم آروم گرفت.

فردی تنها;257284 نوشت:
به نام او

ای خدا....شکرت!

سلام به دوست عزیز
هاوکینگ را که می شناسی؟
تو می توانی یک الگو شوی
ان وقت خانم ها از تو خاستگاری می کنند!

شنگول;257942 نوشت:

هاوکینگ را که می شناسی؟

نه نمیشناسم

شنگول;257942 نوشت:

تو می توانی یک الگو شوی
ان وقت خانم ها از تو خاستگاری می کنند!

:Moteajeb!:

فردی تنها;257947 نوشت:
نه نمیشناسم

:Moteajeb!:

http://www.hupaa.com/Data/P00014.php
برو اینجا ببین چه چیز خفنی است.
ارزو دارم یک عکس با هاش بگیرم.البته این ادم ها کم نیستند.
به استعداد های دیگرت توجه کن تا دیگه کسی تورا حقیر نداند.استعداد ورزشی، علمی.

فردی تنها;257920 نوشت:

در دو پست آخر صفحه ی اول تایپیک خدمت کاربر سبزينه ظهور عرض کردم

http://www.askdin.com/thread21699.html#post257377

ممنون از شما:Gol:

به هر حال دوست عزیز تنها راه حل مشکل شما پیگیری پزشکی حالا از هر نوع اش که باشه هست شما نباید از جلسات گفتار درمانی نا امید بشوید به هر حال اون یه علمه برای حل مشکل افرادی مثل شما

خدا هر کاری رو با وسیله انجام میده شما باید خودتون وسیله بشید یعنی منتظر نباشید به یکباره مشکلتون حل بشه شما باید از طریق پیگیری درمان حرکت کنید خدا حتما برکت اش رو می دهد :ok:

انشالا که موفق باشید:Gol:

فردی تنها;257387 نوشت:
سلام دوست خوبم:gol:
منظورتونو متوجه نمیشم،یعنی چی دارای باطنی هست که فرد باید آنرا بیابد:gig:

سلام بزرگوار

ببینید

مادر من عمه ای داشتند که ناشنوا بود

به واسطه ی این ناشنوایی تو فرهنگ قدیم شهرشون همه مسخرش میکردند

وهمین را میشه از چهار جنبه موهبت خدا قرار داد

1-خدا بقیه بندگانش را محک میزنه که چقدر جنبه و لیاقت دارند

2-خود طرف بخاطر مشکلش هیچوقت دروغ و غیبت و تهمتودیگر گناهان زبانی و شنوایی در کارنامه ی اعمالش نداشت

3-همیشه به درگاه خدا بود واسه رازو نیاز که همین مهمه که اگه خدا دعای آدمو برآورده نکنه
ثوابشو برامون مینویسه

4-کسریه این یکی راکه حس میکرد شکر بقیه را بجا می آورد برخلاف بقیه

واما من از شما نمیخوام فقط تحمل کنید

شما مردیدو باید مبارزه کنید
یکی از دوستانم
اینقدر توخلوت از متن کتاب میخوند تند تندوصداشو ضبط میکرد
که آخر یه روز نوار صداشو آورد که مثل بلبل بدون لکنت حرف میزد

شماکه دیگه سنتون از اون سال دوستم بیشتره و ارادتون قویتر

پس بسم الله....

شقایق کویر;258241 نوشت:
که اگه خدا دعای آدمو برآورده نکنه ثوابشو برامون مینویسه

خب سرکار شقایق،پس این دنیا دیگه چی؟
میدونم آخرت مهم تره و مقصد اصلی اونجایه،ولی اینجا...هیچی

متشکرم

شقایق کویر;258241 نوشت:
اینقدر توخلوت از متن کتاب میخوند تند تندوصداشو ضبط میکرد که آخر یه روز نوار صداشو آورد که مثل بلبل بدون لکنت حرف میزد

بله سرکار،منم اگر تنها باشم و مثل ایشون از روی کتاب بخونم و ضبط کنم(امتحان کردم) هیچ لکنت ندارم،ولی در صحبت با دیگران دارم!

[="Arial"][="Teal"]

فردی تنها;258254 نوشت:
خب سرکار شقایق،پس این دنیا دیگه چی؟
میدونم آخرت مهم تره و مقصد اصلی اونجایه،ولی اینجا...هیچی

متشکرم

بزرگوار شما واسه اینجا زندگی میکنید یا اونطرف؟

میدونم شخصا دوست دارم به بهترین صورت تو جمع حاضربشم و واسش شاید تلاشی هم بکنم

اما کی گفته اناییکه سالم حرف میزنند کاملا که شما نقصی در مقابل اونها داشته باشید؟

چرا اینقدر خودتونو باختید

خدا گر ز حکمت ببندد دری ز رحمت گشاید در دیگری

مطمئنن شما در مقابل بقیه یه حسنی دارید که با پر رنگتر کردنش چشم بقیه از حسادت در میاد

مطمئنم

[/]

[="Arial"][="Teal"]

فردی تنها;258258 نوشت:
بله سرکار،منم اگر تنها باشم و مثل ایشون از روی کتاب بخونم و ضبط کنم(امتحان کردم) هیچ لکنت ندارم،ولی در صحبت با دیگران دارم!

پس اعتماد به نفستون پایینه!!!

برید جلو آینه و چندبار حرفاتونو تکرار کنید

بعد مقابل خانواده

بعد مقابل دوستان

حتی یه جمله ام که شده اینقدر تکرار کنید که بدون لکنت بشه

اینم امتحان کنید

موقع حرف زدن چشماتونو ببندید و فقط فکر کنید دارید بلند بلند فکر میکنید و فکراتونو به زبون میارید

دیگه تو فکر کردن که لکنت ندارید!!!

[/]

میدونید،
همین لکنت باعث شد که از بچگی همش توی خونه باشم
همین لکنت باعث شد که به دین اسلام و خدا و ائمه علاقه مند بشم(برادرام هیچکدوم نه نماز میخونند و هیچ حکم اسلامی رو رعایت نمیکنند،مگر اندک)
همین لکنت باعث شد که ادب رو بیاموزم و(با توجه به اخلاق اسلامی) سعی کنم که مؤدب باشم
.
.
.
ولی در کنار اینها هم مشکلاتی هم داشته ام
اما باید سعی کنم اونا رو فراموش کنم و از نو فکرمو بسازم
-میدونید من موقع حرف زدنم فکر میکنم که مثلا همیشه روی کلمه ی آقا گیر داشته ام و همین که میخوام دوباره به کسی بگم،فکر میکنم دوباره گیر خوام داشت و همین باعث تشدید استزس و لکنت میشه!:Ghamgin:

شقایق کویر;258267 نوشت:
پس اعتماد به نفستون پایینه!!!

به غیر از راههایی که فرمودید،چکار کنم تا اعتماد به نفسم بره بالا؟

[="Arial"][="Teal"]

فردی تنها;258268 نوشت:
میدونید،

:ok:

نقل قول:
همین لکنت باعث شد که از بچگی همش توی خونه باشم

خب مگه مدرسه نمیرفتید

همین باعث شده شما دیواری گارد مانند دور خودتون نسازید

نقل قول:
همین لکنت باعث شد که به دین اسلام و خدا و ائمه علاقه مند بشم(برادرام هیچکدوم نه نماز میخونند و هیچ حکم اسلامی رو رعایت نمیکنند،مگر اندک)

مرحبا
خیلیها این مشکلو ندارندو مشکل بدترش یعنی نداشتن عاقبت رو سیاهی در آخرت را دارند

نقل قول:
همین لکنت باعث شد که ادب رو بیاموزم و(با توجه به اخلاق اسلامی) سعی کنم که مؤدب باشم

.
.بر عکس خیلیها

خوش بحالتون کاش منم و خیلیها دیگه میشد همینجوری توجه داشته باشیم به این مسائل شما از خیلی ماها سر ترید

.
نقل قول:
ولی در کنار اینها هم مشکلاتی هم داشته ام

منکرش نیستم

نقل قول:
اما باید سعی کنم اونا رو فراموش کنم و از نو فکرمو بسازم

همینه

نه شما پیرید نه خدا بخیل

خدا شمارو دوست داره که همین همت و طرز تفکرو بهتون داده

نقل قول:
-میدونید من موقع حرف زدنم فکر میکنم که مثلا همیشه روی کلمه ی آقا گیر داشته ام و همین که میخوام دوباره به کسی بگم،فکر میکنم دوباره گیر خوام داشت و همین باعث تشدید استزس و لکنت میشه!:Ghamgin:

بله متوجه شدم
شما مشکلتون 99% تلقین

و شاید 1%ارثی هست

شما باید مشکل تلقینیتون را با تلقین عکسش رفع کنید

وقتی تو خلوت میتونید بدون مشکل صحبت کنید
پس تو جمعم میتونید

تلاش کنید
ماهم کمکتون میکنیم[/]

[="Arial"][="Teal"]

فردی تنها;258270 نوشت:
به غیر از راههایی که فرمودید،چکار کنم تا اعتماد به نفسم بره بالا؟

شما الآن توی یه سایت خیلی معروف و پرجمعیت دارید
مشکلتونو میگید

من خودم مشکلمو روم نمیشه بگم اینجا

پس اعتماد بنفس شما بیشتره

وقتی اینجا همه دورتون جمع شدند بااینکه مشکل دارید هیچکس مسخرتون نکرد
یعنی کاری که اطرافیانتون میکنند

پس مشکل از شما نیست مشکل از اوناست

به من اجازه میدید

برای تقویت اعتماد به نفستون از یکی دوستانم سوالاتی بپرسمو

انشالله وقتی دیگه خدمتتون عرض کنم

آخه الآن تمرکز ندارم
سره کارم

[/]

فردی تنها;258268 نوشت:
-میدونید من موقع حرف زدنم فکر میکنم که مثلا همیشه روی کلمه ی آقا گیر داشته ام و همین که میخوام دوباره به کسی بگم،فکر میکنم دوباره گیر خوام داشت و همین باعث تشدید استزس و لکنت میشه

خب کلماتی که براتون تلفظش مشکله مترادفاشو بیارین حتما نباید همون کلمه رو به کار ببرید خب مثلا به جای اقا از کلمه جناب استفاده کنید یا هر چیزی که مفهمو رو برسونه
شما بیشتر لکنت زبانتون به خاطر کمی اعتماد به نفس هست دل رو بزنین به دریا و تو بحث ها شرکت کنید حتی اگر مسخره شدین و بیتوجهی بهتون کردن صحبت کنید
شما مطالب خوب جمع کنید حرف برای گفتن داشته باشید ببینید کیه که گوش نکنه

شقایق کویر;258271 نوشت:
تلاش کنید ماهم کمکتون میکنیم

چشم؛سعی خودمو میکنم،تاببینم خدا چی میخواد؛خیلی ممنونم از شما خواهر بزرگوار؛اجرتون با سید الشهداء:Sham:

شقایق کویر;258274 نوشت:
به من اجازه میدید برای تقویت اعتماد به نفستون از یکی دوستانم سوالاتی بپرسمو انشالله وقتی دیگه خدمتتون عرض کنم آخه الآن تمرکز ندارم سره کارم

خواهش میکنم؛اختیار دارید
چشم

إنشاءالله که همیشه سالم باشید و من همش مزاحم شما مشاور گرامی بشم

[="Arial"][="Teal"]

بوی یاس;258275 نوشت:
خب کلماتی که براتون تلفظش مشکله مترادفاشو بیارین حتما نباید همون کلمه رو به کار ببرید خب مثلا به جای اقا از کلمه جناب استفاده کنید یا هر چیزی که مفهمو رو برسونه
شما بیشتر لکنت زبانتون به خاطر کمی اعتماد به نفس هست دل رو بزنین به دریا و تو بحث ها شرکت کنید حتی اگر مسخره شدین و بیتوجهی بهتون کردن صحبت کنید
شما مطالب خوب جمع کنید حرف برای گفتن داشته باشید ببینید کیه که گوش نکنه

نه نه خواهرم

اصلا اگه مشابهشو استفاده کنند این میره تو ضمیر ناخود آگاهشون که تو هیچوقت نمیتونی اصلشو بگی
این میشه فرار از مشکل بجای رفعش

باید اینقدر به خودشون فشار بیارندو تلاش کنند که خوده کلمه را بدون لکنت تو جمع بگند

[/]

[="Arial"][="Teal"]

نقل قول:
چشم؛سعی خودمو میکنم،تاببینم خدا چی میخواد؛خیلی ممنونم از شما خواهر بزرگوار؛اجرتون با سید الشهداء:sham:

زنده باشید لطف دارید

ممنون

نقل قول:

خواهش میکنم؛اختیار دارید
چشم

إنشاءالله که همیشه سالم باشید و من همش مزاحم شما مشاور گرامی بشم

شما مراحمید

انشالله مشکلتون به زودی زود حل بشه

[/]

بوی یاس;258275 نوشت:

میدونید،تا حدی همین کار رو میکنم،ولی مثلا من به پدر بزرگم میگم:آقا جون
اینو دیگه نمیتونم عوض کنم چون از همون بچگی هم من و هم برادرام اینو گفتند

بوی یاس;258275 نوشت:
شما مطالب خوب جمع کنید حرف برای گفتن داشته باشید ببینید کیه که گوش
نکنه

چشم،خیلی ممنون

[="Arial"][="Teal"]

به به چه آواتار قشنگی مبارک باشه

[/]

شقایق کویر;258289 نوشت:
به به چه آواتار قشنگی مبارک باشه

تشکر؛نظر لطفتونه

سلام برادربزرگوارم..شرمنده..همان شب جواب رو نوشتم اما نت قطع شد.تمام جوابها هم پاك شدن...
بعضي نكات رو دوستان و شقايق خانم فرمودن ودرادامه نكات واستون به طوركلي توضيحي دراين باره بدهم:
تاجايي كه توضيح داديد بخش عمده اين لكنت ازخردسالي بوده و پدربزرگتون هم اين طوربوده اما بخش عمده ديگراون مربوط به مسائل محيطي هستش..
تكرار الفاظ به راحتي باگفتاردرماني برطرف ميشه..كه باپايين بودن اعتمادبنفس وتلقين منفي اين تكرر بيشتر ميشه....اما اگر بين الفاظ مكث هم داريد...پس درقسمت ارتباط نيمكره چپ با راست كه بين زبان كلمه درذهن وهجا با حنجره كمي زمان ميبره تا اين ارتباط برقرار بشه..وتمرينات شمادراين باره كمي تغييرميكنه..و ظاهرا صداي نازكي داريدكه اگرپيش دكترخيلي خوب بريد اين مشكل روباكاركردن وتمرين روي حنجره شما وحتي مصرف بعضي داروها براي رشد هرومون هاي خاص براي بم كردن صدا ميتونيد برطرف كنيد..
بستگي داره به دكتري كه ميخوادشمارومعالجه كنه..يكي ازبرادران براي رفع اين چندمشكل چندين جارفت تاپيش يكي ازدكترها كه خيلي باتجربه بودن ايشون خودشون رودرمان كردند..

تاحدودي نميتونم در اين دنياي مجازي وارد مصاديق بشم..اما راهكارهايي كه امتحان كرديم وجواب داده اند رو واسه شما ميگم وان شاءالله دوست داشتيد عملي كنيد..
دوره اين تمرينات حداقل يك تادوماه شروعشه تا به عادت تبديل بشه:

مردهارو دوتا دوتا ميفرستم كه اگر نت قطع شد مشكلي پيش نياد:

:1:روزي 20 دقيقه زماني كه خانه تقريبا آرومه(مثلا اول صبح)نقش يك بازيگر رو اجرا كنيد..به اين صورت كه فيلي كه ديشب ديديد تصوركنيد به شما نقش يكي ازبازيگران رو كه ديالوگش درخاطرشما هست به شما داده شده...دراين مورد چشمانتون روببنيد وتصور كنيد درهمان نقش درصحنه قرارگرفته ايد..شروع كنيد ديالوگ رو بگيد..
يا اينكه يك فيلم خيالي بسازيد و بازيگر نقش اصلي رو به خودتان بديد...شرط برگزاري فيلم اينه كه ديالوگ هاطولاني باشن وصحنه يكي دوتا بيشترنباشه..
بعدازگفتن ديالوگ(البته حالات روهم تصوركنيدواحساس كنيد..مثل هيجان ويااسترس..دقيقا مثل عملكرديك بازيگر)
بعدازگفتن ديالوگ....

اين بار سعي كنيد براي تكرار همان جمله ذهنتون روسمت دهانتان معطوف كنيد طوري كه تمام دوربين ذهنتون بياد سمت دهان وكل ذهنتون رو بگيره اين تصوير..(تصوير دهان وگلو)

وسپس جمله روتكرار كنيد..صحنه روآهسته كنيدوشمرده شمرده جمله روبگيد..فعلا ذهني اين كارروكنيد..
بعداز6الي7روز..همين تكرار جملات رودرمقابل آينه باتمركز برزبان تمرين كنيد...
اين تمرين ساده باعث ميشه كه ذهن ونيمكره ها بتوانند به راحتي باهم ارتباط برقرار كنند

فردی تنها;257284 نوشت:
به نام او
سلام دوستان:gol:

دیگه خیلی ناراحت شدم:ghamgin:
دیگه چی کار کنم؟:ghamgin:

ای خدا....شکرت!

باسلام

دوست عزیز وگرامی فضیلت وارزش در پیشگاه الهی با تقوی وخداترسی است وهرکس با تقوی تر باشد نزد خدا با فضیلت تر است. يا أَيُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْناكُمْ مِنْ ذَكَرٍ وَ أُنْثى‏ وَ جَعَلْناكُمْ شُعُوباً وَ قَبائِلَ لِتَعارَفُوا إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقاكُمْ‏ إِنَّ اللَّهَ عَليمٌ خَبيرٌ (حجرات/13)

ای مردم ما شما را ازیک مرد وزن آفریدیم وشما را تیره ها وقبیله های مختلف قرار دادیم تا یکدیگررا بشناسید ولی گرامی ترین شما نزد خداوند با تقواترین شماست هانا خداود دانا وآگاه است.
ما نباید ضعف عده ای از مرم وحقارتی که خودشان دارند به حساب خدا بگذاریم اگر کسی شما را به خاطر لکنت زبانتان مسخره می کند از حقارت خودش است چرا که ارزش واقعی با تقوا وبندگی خداوند است . وما در روش پیامبر می بینیم آدمی مثل بلال حبشی که سیاه پوست بوده وحتی سین را شین تلفظ می کرد موذن پیامبر واز اصحاب گرانقدر ایشان می شود ودر جامعه اسلامی آنروز کسی بلال را به خاطر سیاه پوستی ویا لکنت زبان مسخره نمی کند .وحتی امروزه قبر بلال زیارتگاه بوده وخیلی از مسلمانها ارزو می کنند کاش به جای او بودند ومقامات اورا کسب می کردند.وموارد اینچنینی باز هم در میان اصحاب پیامبر(ص)وجود دارد.
دوست عزیز اولیای ما توصیه کرده اند اگر کسی دینش سالم واخلاقش خوب بود دختر خود را به ازدواج او در آورید وهیچ وقت نگفته اند به خاطر لکنت زبان کسی به او دختر ندهید.واگر در عصر ما ارزشها تغییر پیدا کرده وبعضی ها بیشتر از اینکه به دین طرف واخلاق او دقت کنند به شکل وظواهر او دقت می کنند از ضعف وانحطاط جامعه است .لذا ما باید با خدا معامله کنیم این نوع مسائل نباید موجب ناراحتی ما شود چرا که انشاءالله با توسل به خداوند متعال وپیگیری فردی مناسب برای ازدواج پیدا شود وبرخوردهای غلط عده ای نباید موجب ناامیدی وتسلیم انسان شود.

:2:تقريبا يك هفته بعد ازتمرين باذهن..از مخاطب واقعي استفاده كنيد...يكي ازاعضاي خانواده.....يكي ازدوستان كه بااو خيلي راحتيد(يك نفرهم باشه كافيه..اماهرچي بيشترباشن بهتره..كم كم برتعداداعضابيفزاييد)
ازاونها بخواهيد روبه روي شمابشينند وشمابراي آنها ديالوگ هابخونيد...وهرجا كه لكنت گرفتيد مكث كنيد و دوباره تكرارش كنيد آن قدركه جمله بدون لكنت تكرار بشه...

:3:روزنامه بخريد ويا كتاب..وهرروز كتاب بخونيد و روزنامه مطالعه كنيد...و شبيه به اخبار ،اخبار بگيد...
اول خبرهارو درذهن مرور كنيد..اما بعدازآن شبيه اخبار باصداي بلند اخبارروبخونيد..
با صداي بلند طوري كه گوش شما صداي خودتان روبشنوه..

:4:كتابهاي خارج درسي بخريد درزمينه هايي كه دوست داريدومطالعه كنيد..ميزان مطالعه روبالا ببريد..

اطلاعات عمومي خودتان رو قوي كنيد...آنقدر كه بتوانيد دربحث هاي مختلف شركت..كنيد..
بالا بردن اطلاعات عمومي دربالا بردن اعتماد به نفستان خيلي ميسره..ميتونيد درهمين سايت دربخشهاي مختلف شركت كنيدونظربديد...وهرچي كه آموزش ديديديااطلاع داريد دراختياربقيه قرار بديد تا اين طوري براعتمادبه نفستون افزايش بده..

:5:
اين موارد رو هم زمان رعايت كنيد..
اگرهرروز بيرون ميرويد بين راه تمام كلمات وتابلوهارو باصداي بلند براي خودتان بخونيد...اصلا هركلمه ياتابلو درخانه ودرهرجاي اطرافتون ديديد باصداي بلندبراي خودتان تكرار كنيد..

:6:تلقين:
سعي كنيد ازتلقين نامه استفاده كنيدكه اصل موضوعه..اين جمله رو هرروز سه تا5بارتكرار كنيد:

من متوجه شدم به لطف خدا هر روز كه ميگذره بااين تمرينات دارم بهترميشوم...خودم دارم با تمام وجود احساس ميكنم كه روز به روز دارم بهترميشم وبه طوركامل كلكات روبه كارميبرم...به لطف خدا اين معجزه الهي رودروجودم احساس ميكنم كه كلامم روز به روز بهتروقوي ترميشه..

بعد از اين تصور اين حالت تصوير رودرذهن احساس كنيد:
كه باگفتن اين جمله هاله هايي بنفش رنگ دراطراف گلوتازبان شما رودر بر ميگيره وحالت معجزه آساداره..وارتباط باذهنتون رودركلام قوي ميكنه..

به اين تصوير بايد اعتمادكامل داشته باشيد تااثركنه..

فعلا اين راه هارو بدونيدوهرجا سوال داشتيد بفرماييد تا بقيه راه حل هاروبنويسم...اين مورد آخري براي ايجادتعادل بين هاله هاي شماهست كه خيلي تاثيرگذاره...

با سلام

برای درمان لکنت زبان یا مشکل در صحبت کردن

رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي وَيَسِّرْ لِي أَمْرِي وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِي يَفْقَهُوا قَوْلِي 21 بار بعد از هر نماز

و همین آیات شریفه را بر 41 بار بر مقداری شکر خوانده و در پایان بر شکر بدمید و بمدت 41 روز و هر روز کمی شکر را جویده و بخورید تا شفا یابید!

ادعیه و آیاتی هم هست که باید نوشته شود ولی همین دستور خواندنی هم مفید و موثر است!

خوش باشید!

موضوع قفل شده است