آیا همسری خوب پیدا میشه؟

تب‌های اولیه

41 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا همسری خوب پیدا میشه؟

اعتقاد دارم آدما اگه کلی مشکل هم داشته باشن وقتی همسری خوب در کنارشون باشه میتونن راحت از پس مشکلات بربیان....
به عنوان یه خانوم میدونم که تمام دخترانی که ازدواج میکنن تا مدتها سعی میکنن رفتار نمونه ای داشته باشند و عادات و رفتارهای بدشونو قایم میکنن و حتی تصمیم میگیرن دیگه هیچ وقت اونارو تکرار نکنن...
اما چی میشه که یهو مشکل پیش میاد؟آیا به خاطر این نیست که آقایون معمولا برای اینکه منطقی انتخاب میکنن نه دلی! پیش خودشون میگن خب این خانوم خوبه و این اخلاقاشم درست میکنم تو زندگی بعد به اسم دین و الرجال قوامون علی النساء شروع میکنن به مخالفت ها(همه رو نمیگما)
مردی رو میشناختم که اگر چیزی میخواست به همسرش بگه خیلی خوب میگفت...مجبورش نمیکرد مثلا اگه اذون میگفتن و زن مشغول کاری بود میومد دستشو میگرفت و میگفت وقت برای این هست فعلا بریم نماز...یا اگه خانومش جوراب نازک میپوشید فقط میگفت من راضی نیستم و دیگه نه گیر میداد نه تیکه مینداخت نه هیچی زنش هم گفت خب راضی نباش اما بعد دلش نمیومد و به این میرسید که به حرف شوهرش گوش کنه
اساسا هیشکی نمیخواد با زور کاری کنه...هیشکی دوست نداره یهو تغییر عقیده بده...
همسران باید خودشونو جای هم بگذارن و از هم انتظار داشته باشند ...فرصت حرف زدن به هم بدن و فک نکنن بچه ای رو به خونه آوردن که باید تربیتش کنن....

حالا مشکلمن اینه که میخوام بدونم اصلا همچین افرادی پیدا میشن؟:Gig:یا اینقد نایابند که....
به نظرم ازدواج همون اولاش خوبه.:hamdel:..بعدش تکراری میشه و...
از بس خوندم و دیدم که افراد مذهبی به زندگیشون سخت میگیرنمیترسم با فرد مذهبی ازدواج کنم...البته این سختی نسبیه و با توجه به عرف خونواده هاست....چیزایی مثل پوشش ارتباط با نامحرمان فامیل و رفت و امد و...
خلاصه دلم پره....کسی بود که نمیگذاشت خانومش برای عروسی مثل بقیه خانوما رفتار کنه...
میگفت حالا این لباسارو نپوش!لباس معمولی بپوش!حالا موهاتو درست نکن...ارایشگاه نرو...
در صورتی که خانوما دوست دارن خودشونو نشون بدن...از اینکه همشون توی مجالس ینطورین میشه فهمید اینو....جلو نامحرم که نمیشه پیش محارمم نه!مثل شما مردا نیست که 100 تا عروسیو با یه کت شلوار رد میکنین...چون برای هیچکدومتون مهم نیس
دل زنشو میپوسونه بعد میگه چرا حال و حوصله نداری....

نظرتون چیه؟این چیزا معمولا بعد ازدواج معلوم میشه....باید چطوری فکر کرد؟نباید با ادمای خیلی مذهبی ازدواج کرد؟

کارشناس بحث : حامی

سلام
بیشتر ما همیشه گذشته خودمون رو فراموش می کنیم و روز به روز سطح توقع ما بالا می ره
مرد می گه فقط یه خانم خوب گیر بیاد خانم می گه یه مردی که دنبال کسی دیگه ای نباشه
یکی می گه اخلاقش خوب باشه یکی می گه دنبال دوستی نباشه فقط کافیه
بعد که ازدواج می شه بعد از مدتی که سطح ترشح بعضی از هورمون ها میاد پایین اونوقت مشکلات دیده می شه
واسه همینه که خداوند عقل رو در اختیار انسان قرار داده و با احساسات نباید تصمیم گرفت
خیلیا اینو نمی دونن
ولی زندگی این نیس که دو نفر یک رنگ رو دوست داشته باشن دو نفر یه جور غذایی رو دوست داشته باشن دو نفر حتی یک نوع ابراز محبت رو دوست داشته باشن
زندگی یکی شدن با تفاوت های همدیگه هست
باید به این درک رسید که تفاوت های همدیگه رو بشناسن و خیلی جاها کوتاه اومد اما نه کوتاه اومدنی که بعنوان یه کینه در درونت سیو بشه بلکه کوتاه اومدن بمعنای افزایش عشق و محبت طرفین
تازه هدف هم مهمه هدف باید هدفی متعالی و معنوی در جهت خودشناسی و خداشناسی باشه
اونوقته که زندگی تکراری نمی شه
زندگی تکراری برای کسیه که به ازدواج بعنوان یه عادت نگاه می کنه در صورتی که زندگی چیزی فراتر از ایناست
یا علی

فک نمیکنین یه ذره شعار میدین؟
به نظرتون اغلب این خانوما نیستن که از روی محبت کوتاه میان ...بعد از روی کینه کوتاه میان ...بعد هم چون کوتاه اومدن شده وظیفه زن و مرد نمیتونه قبول کنه خودشم باید کوتاه بیاد و همش منتظره زنه...دیگه زن حاضر نیست پا رو عقایدش بگذاره و میشه لج و لجبازی؟؟؟محبت زیاد وظیفه محسوب میشه....مردا اغلب یادشون میره زن داره محبت میکنه....

شما الان به زندگی خودتون عادت نکردید؟؟؟؟بعدا هم همینه(جمله مخصوص مجردها):ok:

نه شعار نمی دم من نظرمو می گم
من نیز به نسبت شما دیدم خلاف اینو و این داره نهادینه می شه که یه خانم این توقع محبت و کوتاه اومدن رو از مرد داره و این اگر قبلا نبود الان دیگه شده
البته شما یک چیز رو فراموش کردین جنس محبت کردن مرد با زن خیلی فرق می کنه
زنا معمولا انتظار دارن همونطوری که محبت می کنن همونطور هم محبت ببینن
اگر بخوام مثال بگم محبت زن مثل یه قابلمه خیلی بزرگه ولی واسه مرد شاید هزارتا ظرف کوچیک باشه
من دارم زندگی می کنم ولی اگر هدف نداشته باشم زندگی واسم تکراری می شه و واسه همین سعی می کنم به بعضی چیزا عادت نکنم ولی به بعضی چیزا عادت کنم
این عادت به زندگی بخشی از رسیدن به هدفه ولی تکراری شدن زندگی رو رد می کنم و می گم نباید زندگی روز قبلت مثل الانت تکراری باشه
(درسته که مجردیم ولی نظریات و نکته ها و گفتار دیگران رو گوش می کنیم و روشون تفکر می کنیم)
یا علی

سلام!
اگه با هم کفه خودت ازدواج کنی این مشکلات بوجود نمیاد!
ببین اگر میخوای این مشکل برات پیش نیاد تو خاستگاری بیشتر از این که به حرفهای پسره گوش بدی به خانوادش و محیطی که توش بزرگ شده نگاه کن!
یک پسر اگر تورو بخواد ممکنه قبل از ازدواج تو خاستگاری هر دروغی رو بگه تا بهت برسه!
وممکنه بعد از ازدواج به قول تو بزنه زیر همه ی حرفهاش!
اما هیچ وقت نمیتونه شیوه ی فکر کردن و اعتقاداتشو بعد از ازدواج عوض کنه!

این شیوه ی فکرکردن فقط تو بستر خونوادش شکل میگیره!

بهت توصیه اکید میکنم حتما با پسری ازدواج کن که طرز فکر خانوادش به خانواده شما نزدیک باشه !
اینجوری مشکل و نگرانیت حل میشه!

با سلام

شما در کنار مسئله ازدواج مسئله اعتقادات رو مطرح کردید. اول باید ببینید دنبال چی هستید؟ راجع به خدا پیامبر(ص) و قبر و قیامت.
این مسائل به اندازه کافی ظرافت دارند که از کنارشون رد نشیم. هدفمون از پرستش خدا چی هست؟ اینکه ازش بخواهیم شبا گرسنه نذارتمون؟ اینکه نمره هامون تو دانشگاه یا مدرسه خوب بشه؟ اینکه همسر خوبی برامون در نظر بگیره و بعد که همه چیزمون درست شد، باهاش خدافظی کنیم. چند سال یا چند روز قبل مردن دوباره یادی از خدا کنیم که اگه واقعا دنیای دیگه وجود داره مارو قسمته وحشتناکش نبره؟
قبل از مسئله ازدواج، شما باید راجع به اعتقادات درست فکر کنید، بعضی ها هدفشون از ازدواج مذهبی این هست که همسرشون دچار مشکل اخلاقی نشه! بعضی ها هدفشون این هست که رنگ دورو بریای خودشون رو داشته باشند و حفظش کنند؟ و بعضی های هم دنبال این هستند که یه زندگی معنوی عمیق رو تجربه کنند؟ این که شما دنبال چی هستید مشخص می کنه که باید به سمت چه فردی حرکت کنید.
مسلماً کسی که موضعش رو نسبت به خدا، زندگی و مرگ مشخص نکرده و نمی دونه دنبال چی هست، نه فقط تو ازدواج بلکه بعد ها هم دچاره مشکل می شه. توقعاتش برآورده نشده و دچاره افسردگی خواهد شد. درک درست اینکه ما تو مذهب دنبال چی می گردیم، تمام تصمیمات ما از جمله ازدواج رو تحت الشعاع قرار خواهد داد.
موفق باشید.

سلام آبجی عزیزم، من نه یک آدم مذهبی هستم و نه یک آدم پاک و قدیس...

و این مسئله رو هم از دید قرآن بررسی نمی کنم. از نظر فضای جامع امروزی بررسی می کنم.

به دلیل اینکه هم سرم خیلی خیلی شلوغ هست نتونستم کاملا پست های این تایپیک رو بخونم ببینم که چی گفتین. در هر حال... ببین آبجی عزیزم. در اصل ازدواج های موفق بر می گرده به دو طرف یعنی مرد و زن و معیار های اونا در زندگی...

من دوستان بسیاری داشتم، که قبل از اینکه با همسر فعلیشون ازدواج کنند رابطه دوستی داشتن (و در اون رابطه بسیار موفق بوده اند، اما بعد از ازدواج مشکلاتشان بروز کرده و در اوایل زندگی کارشان به طلاق و جدایی کشیده.) که این هم دلایلی داره...

بنده به عنوان یک شخص که تا به همین امروز از ازدواج و نزدیکی به یک دختر دوری کردم برای خود دلایلی دارم که برخی از آن ها در زیر می گم.

1. به هیچ دختری اعتماد ندارم زیرا که در جامع امروزی حتی به یک دختر زیر چادر و ... هم نمیشه اعتماد کرد. این موضوع هم بر می گرده به چیزایی که در جامع امروزی دیدم.
2. یکسری معیار ها دارم که اگر دختر رعایت نکنه زندگیم با مشکل مواجع می شه. از قبیل ادب، طرز حرف زدن و برخورد کردن ، علم و فرهنگ دختر ، پدر و مادر دختر و...
و... چندین معیار دیگه....

و این ها چیزایی نیست که بعد از ازدواج بتوان در فرد به وجود آورد به زبان دیگه بگویم این ها چیز هایی هستند که در بیس اصلی همسر من باید وجود داشته باشد تا بتونم باهاش خوش بخت شم. و این یک امر طبیعی برای همه انسان ها هستش.

نکته : اگر شما به معشوق خودتان برسید. همین موضوع باعث میشه در زندگی حتی با وجود کمترین امکانات رفاهی هم همواره آسوده خیال و آروم باشید..

و همین موضوع در دختران هم هست. البته دخترانی که به آینده خودشون خیلی فکر می کنند و نه دخترانی که هر روز با یک شخص تریپ عشق و عاشقی می ریزند. و انتظار هم دارند که در زندگی آیندشان موفق شوند.

ازقبیل این تفکرات دخترونه، تفکراتی است که در زیر آوردم.

خدایا نکنه همسر آینده من اهل دود بزم باشه.
خدایا نکنه همسر من قبل از من رابطه نا مشروع داشته باشه..
خدایا همسرم ای کاش تیپ و استایلش زیبا باشه. (سیکس پک و قد بلند و مو های بور و ....)
خدایا همسرم ای کاش دکتر باشه..
خدایا همسرم ای کاش پولدار باشه.. همان ماجرای اسب سفید و اینا Lol

این ها نمونه تفکرات بعضی از دختران (اکثریت) هست.. و گزینه سوم هم که در بالا ذکر شد دلیل اصلی انحراف اوناست... متاسفانه دختران تفکر نمی کنند. و فقط چشم و گوششون کار می کنه.. و همین باعث میشه زود به دام نا جوان مردان بیفتند و در آخر هم تباهی نسارشون شه...

اما مشکلات اصلی چیز دیگه ای هست.. چند روز پیش که آمار طلاق رو بررسی می کردم واقعا تنم لرزید:) و به طور کل از ازدواج منصرف شدم. (شخصا) عمدتا دلایل طلاق هم بر می گرده به خانوم ها و بیشتر دلایل هم نا پاکی دختران بوده و رابطه های ان ها با افراد جور با جور قبل از ازدواج...

خیلی کم افرادی هستند که می توانند با این موضوع کنار بیاند و خودشون رو با این قضیه وقف بدند. اون دسته افراد هم که کنار نمی تونند بیاند. کم کم رفتارشان با همسرشان سرد شده و در نهایت به طلاق کشیده میشه.

اما چه کنید که بتونید همسرتون رو راضی نگه دارید.
برای مردان اینطور که خودم برداشت کردم. چند چیز در وجود همشون یکسان هست.
همه دنبال همسر با ادب و با کمالات هستند.
به اخلاق ان ها در خونه خیلی اهمیت می دند.
گذشته همسرشون بسیار براشون مهم هست...
صداقت در حرف زدن جزوء مهم ترین قسمت های زندگی زناشویی هستش. که اگر نباشه پایه های زندگی سست میشه. چون همواره شریک زندگیتون احساس می کنه که شما دارید فریبش می دید و همین باعث میشه که زندگی نابود شه... این موضوع واقعا مهم هست.. خیلی خیلی خیلی مهم هستش.

و.. چندین دلیل دیگه که حال وقت گفتن اونا رو ندارم.

در هر حال آبجی عزیزم شوهر داری و زن داری خودش یک علم هستش. و با این مطالب از پیش اماده شده نمیشه این علم رو به دست آورد باید زندگی های موفق رو دید و از روی اون ها الگو گرفت تا بتوانید زندگی خودت رو در آینده شکل بدی... و یک زندگی با آرامش داشته باشی.

و علاوه بر همه اینا شما باید شریک زندگیتون رو کاملا انالیز کنید و ببینید از چه چیزایی خوشش می آد از چه چیزایی متنفر هست. چه کار هایی آرومش می کنه و ... بعضی از مردان هستند که با شنیدن کلمات محبت آمیزی از همسرشان از قبیل ، دوست دارم، عشقم و ... زود رام می شن و آرامش کل وجودشون و می گیره. و این باعث میشه که همواره فکر کنه یک چیزی در دنیا هست که باید برای خوش بختیش تلاش کنه و برای عشق خرج کنه.

امیدوارم در حد یک اپسیلون این گفته های من بدرد شما بخوره..

بدرود...

مفتقر;255953 نوشت:
درک درست اینکه ما تو مذهب دنبال چی می گردیم، تمام تصمیمات ما از جمله ازدواج رو تحت الشعاع قرار خواهد داد.
موفق باشید.

حرفای تامل برانگیزی بود....

دلنما;256019 نوشت:

شوهر داری و زن داری خودش یک علم هستش. و با این مطالب از پیش اماده شده نمیشه این علم رو به دست آورد باید زندگی های موفق رو دید و از روی اون ها الگو گرفت تا بتوانید زندگی خودت رو در آینده شکل بدی... و یک زندگی با آرامش داشته باشی.

و علاوه بر همه اینا شما باید شریک زندگیتون رو کاملا انالیز کنید و ببینید از چه چیزایی خوشش می آد از چه چیزایی متنفر هست. چه کار هایی آرومش می کنه و ... . و این باعث میشه که همواره فکر کنه یک چیزی در دنیا هست که باید برای خوش بختیش تلاش کنه و برای عشق خرج کنه.

بدرود...

نمیدونم این چیزایی که گفتین واقعیت داره یا حرفای و تفکرات یه جوون بدون تجربه عملی از زندگیه متاهلیه...مثلا من همینجا دیدم مردی که به اقرار خودش زن خوب و خانه داری داره ولی دل به محبت زن همکارو متاهلش داده:Ghamgin:گاهی محبت همیشگی هم تکراری میشه شاید همین تکراری بودن این مرد رو هم به اینجا کشونده...

زندگی موفق دیدم....اما نمیدونم چطوری شده که اینجوری شده...توی همه زندگی های بدون جر و بحث و خوب متوجه این شدم که مرد خیلی از خودش مایه میگذاره...
اما چند درصد مردها میتونن اینچنین از خودشون بگذرن؟ باور کنید شوهری ندیدم که "مردی" یا بهتر بگم رئیس بازی کنه و زن و بچش راضی باشن ازش....همش از خودشون گذشتن و به دل زن و بچشون بودن...
اما دیگه کووو؟؟؟؟:Gig:

به نظر من ادم خوبم برای ازدواج پیدا میشه به شرط اینکه ما (هر دو طرف) سطح توقعاتمون رو بیاریم پایین.هر انسانی یه خوبی هایی داره یه بدی هایی. دختر یا پسر خوب یعنی چی باید به این موضوع خوب فکر کرد ایا ما همان هستیم که از دیگری توقع داریم؟
به نظر من ایده ال وجود نداره و این خود ما هستیم که می تونیم شرایط رو بهتر کنیم و روی هم تاثیر بگذاریم.

دلنما;256019 نوشت:

در هر حال آبجی عزیزم شوهر داری و زن داری خودش یک علم هستش. و با این مطالب از پیش اماده شده نمیشه این علم رو به دست آورد باید زندگی های موفق رو دید و از روی اون ها الگو گرفت تا بتوانید زندگی خودت رو در آینده شکل بدی... و یک زندگی با آرامش داشته باشی.

و علاوه بر همه اینا شما باید شریک زندگیتون رو کاملا انالیز کنید و ببینید از چه چیزایی خوشش می آد از چه چیزایی متنفر هست. چه کار هایی آرومش می کنه و ... بعضی از مردان هستند که با شنیدن کلمات محبت آمیزی از همسرشان از قبیل ، دوست دارم، عشقم و ... زود رام می شن و آرامش کل وجودشون و می گیره. و این باعث میشه که همواره فکر کنه یک چیزی در دنیا هست که باید برای خوش بختیش تلاش کنه و برای عشق خرج کنه.

امیدوارم در حد یک اپسیلون این گفته های من بدرد شما بخوره..

بدرود...

شما کاملا در اشتباه هستی !! :ok:

چرا ؟ چون در این تاپیک " سن ازدواج " ، اثبات شد که :

نقل قول:
روایت از امام باقر (ع) که فرمودند: دختر وقتی به سن نه سالگی می رسد از یتیمی بیرون می آید و می تواند ازدواج کند.

در احوالات رسول خدا (ص) آمده است: پیامبر در حالی با عایشه ازدواج کرد که عایشه ده ساله بود و ایشان با دختری ازدواج نمی کرد مگر این که بالغ باشد

در روایتی از امام صادق (ع) آمده است: از سعادت مرد (پدر) آن است که دخترش در خانه اش عده نشود. (قبل از اینکه عادت زنانه ببیند به خانه شوهر برود.

معمومین و امامان ما اکثراً در سن کمتر از 20 سالگی ازدواج کردند.من نمیدونم شما بر اساس کدوم منطق میگید که آیا این منطقی هست؟؟؟؟خدا اگر میخواست ازدواج رو به تاخیر بی اندازه هرگز بنده هاش رو اینقدر زود به بلوغ جنسی نمیرسوند.
موفق و سربلند باشید در پناه حق.

پس شما سخت ِ سخت ! :khaneh: در اشتباه هستی و ازدواج اصلا هم نیازی به عقل درست و حسابی نداره و شوهر داری هم کاریه که از یه دختربچه ی 9 ساله بر میاد و هیچ ربطی هم به بلوغ عقلی نداره و برای ازدواج فقط کافیه که پسر و دختر از نظر جنسی بالغ شده باشن !! :Nishkhand:

تازه بالغ م که نشده باشن ، خب ازدواج می کنن بعدش میشن دیگه ! ( مگه خوشبخت نیست پدری که دخترش توی خونه ش ... نشود ؟ )

پدر و مادر هم به عنوان دو نگهبان خوب ، مواطب این دو تا بچه هستن که یه وقت با هم دعواشون نشه و اسباب بازیای همدیگه رو برندارن ... خب بالاخره با هم بزرگ میشن و به قول ایشون اخلاقاشون با هم یه جور در میاد !!!!!!!!!:khaneh:

وا این چه حرفیه شما میزنید؟؟/ملت این همه عقل عقل میکنن تهش یه جور ناجوری از آب در میاد اونوقت میگین همین که به بلوغ جنسی برسن بسه؟تازه اگه هم نرسند طوری نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه ازدواج فقط اینه؟
بله اونموقع ها دختر 9 ساله خانه داری هم میکرده...اونم دخترای عرب که هیکل زنانه و قوی داشتند نه حالا که اینقد کوچولو موچولو هستند که ازدواج با اونا بیشتر شبیه کودک آزاریه...ضمنا قانون هم بد نیست مطالعه کنید

و کلا بحث من این نیست...اگه پس اول رو بخونید متوجه میشید دوستان در چه مورد راهنمایی کردن:no:

elaheh;257216 نوشت:
وا این چه حرفیه شما میزنید؟؟/ملت این همه عقل عقل میکنن تهش یه جور ناجوری از آب در میاد اونوقت میگین همین که به بلوغ جنسی برسن بسه؟تازه اگه هم نرسند طوری نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مگه ازدواج فقط اینه؟ بله اونموقع ها دختر 9 ساله خانه داری هم میکرده...اونم دخترای عرب که هیکل زنانه و قوی داشتند نه حالا که اینقد کوچولو موچولو هستند که ازدواج با اونا بیشتر شبیه کودک آزاریه...ضمنا قانون هم بد نیست مطالعه کنید و کلا بحث من این نیست...اگه پس اول رو بخونید متوجه میشید دوستان در چه مورد راهنمایی کردن

سلام
دوست عزیز تایپیک ایشون رو با دقت بخونید متوجه میشید که منظورشون چیه
ایشون دارن به کنایه صحبت میکنند:Cheshmak:

elaheh;257216 نوشت:
وا این چه حرفیه شما میزنید؟؟/ملت این همه عقل عقل میکنن تهش یه جور ناجوری از آب در میاد اونوقت میگین همین که به بلوغ جنسی برسن بسه؟تازه اگه هم نرسند طوری نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه ازدواج فقط اینه؟
بله اونموقع ها دختر 9 ساله خانه داری هم میکرده...اونم دخترای عرب که هیکل زنانه و قوی داشتند نه حالا که اینقد کوچولو موچولو هستند که ازدواج با اونا بیشتر شبیه کودک آزاریه...ضمنا قانون هم بد نیست مطالعه کنید

و کلا بحث من این نیست...اگه پس اول رو بخونید متوجه میشید دوستان در چه مورد راهنمایی کردن:no:

سلام

پست من طعنه ی تلخی بود به تفکر بعضی از دوستان که با دید یکجانبه و بدون در نظر گرفتن تغییرات دوران ، عقل ، منطق ، مقتضیات زمان ، و حتی بدون در نظر گرفتن توصیه های دیگر قرآن اقدام به یکسو گزینی و نوشتن متن های یکطرفه می کنند .

موفق باشید

[="Tahoma"][="Green"]بنام خدا.
سلام.

netuser;258216 نوشت:
سلام پست من طعنه ی تلخی بود به تفکر بعضی از دوستان که با دید یکجانبه و بدون در نظر گرفتن تغییرات دوران ، عقل ، منطق ، مقتضیات زمان ، و حتی بدون در نظر گرفتن توصیه های دیگر قرآن اقدام به یکسو گزینی و نوشتن متن های یکطرفه می کنند . موفق باشید

بنده پست شمارو امروز دیدم.واقعاً جای تاسف داره که یکی پست بنده رو چایی کپی میکنه و اونو به مسخره میگیره که بنده خبر دار نیستم.
بی زحمت لطف کنید بیایید به همون تاپیکی که در بالا آدرسشو دادید تا با هم بحث کنیم.
این تاپیک جای این بحث ها نیست.
منتظرم.
یا علی.[/]

netuser;258216 نوشت:

ببخشید من قاطی کرده بودم فک کردم جدی گفتین!

همه ی اینا به کنار... وقتی همچین مردی باشی ولی خانواده برات هیچ اقدامی نکنه چه فایده ای داره...

مثل بنده پژمرده میشی...

ahmadreza_s2007;259607 نوشت:
همه ی اینا به کنار... وقتی همچین مردی باشی ولی خانواده برات هیچ اقدامی نکنه چه فایده ای داره...

مثل بنده پژمرده میشی...

شما مطمئنی هستی؟

نقل قول:
آیا همسری خوب پیدا میشه؟

ببخشیدا

در جواب اول بگم: بله هست

دوم: بابا چرا جونا اینطوری شدن اخه ، والا بلا خوب هست زیادم هست ، نگا به بدایی مثل من و امثال من نکنیدااااا ، خوبا کم رنگ شدن ، تو دار شدن گم شدن ، وگرنه هستن

خیلی بده که الان جونا ترس از خیانت و گذشته خراب طرف مقابل رو دارن ، همش دنبال یه خوبن که پیدا کنن (گرچه باید اول به خودمون نگاه کنیم اصلا ما هم خوب بودیم ، ما خودمون چی بودیم )

و در اخر بخدا هست ، هم دخترای خوب و مومن هم پسرای پاک و مومن

یا علی

elaheh;259894 نوشت:
شما مطمئنی هستی؟

elaheh;259894 نوشت:

تا حدودی... :ok:

دارم سعی میکنم که عادت کنم توی زندگی هم همینطوری باشم... اینکه بگم مطمئنم نه ...

خلبان کوچولو;260046 نوشت:

ببخشیدا

در جواب اول بگم: بله هست

دوم: بابا چرا جونا اینطوری شدن اخه ، والا بلا خوب هست زیادم هست ، نگا به بدایی مثل من و امثال من نکنیدااااا ، خوبا کم رنگ شدن ، تو دار شدن گم شدن ، وگرنه هستن

و در اخر بخدا هست ، هم دخترای خوب و مومن هم پسرای پاک و مومن

یا علی

ترسش بیشتر به خاطر اینه که نیدونیم الان طرفمون جزو اون خوبا هست یا نه...یا از ایناست که بعد که خرش از پل گذشت!!!! یهو تغییر رنگ میده....و...:Ghamgin:
ازدواج مثل یه هندونه است آخرش تا نشکنیش نمیفهمی قرمز و خوش ابورنگه یا برعکس ظاهر خوشگلش سفیدو بی مزه است......
اینش ترس داره...با تحقیقم به حایی نمیرسه ادم...هرچند خیلی موثره

elaheh;260855 نوشت:
ترسش بیشتر به خاطر اینه که نیدونیم الان طرفمون جزو اون خوبا هست یا نه...یا از ایناست که بعد که خرش از پل گذشت!!!! یهو تغییر رنگ میده....و...:ghamgin:
ازدواج مثل یه هندونه است آخرش تا نشکنیش نمیفهمی قرمز و خوش ابورنگه یا برعکس ظاهر خوشگلش سفیدو بی مزه است......
اینش ترس داره...با تحقیقم به حایی نمیرسه ادم...هرچند خیلی موثره

روش تحقیق بلد باشیم و کمی هم توکل و ایمان
دیگه ترسی وجواد نداره

آخه ماها تحقیق کردنمون اینجوریه که میریم در خونه همسایشونو میزنیم و میگیم اونا ادمای خوبین؟
اونا هم میگن اره ادم خوبی هستن
و بعد هم مبارک و...

خب این نوع تحقیق به طلاق نکشه آدم باید شک کنه نه برعکس!!!

شما چنتا از سخنرانی های دکتر فرهنگ و دهنوی و..گوش دادید؟
چنتا کتاب تو این زمینه خوندید؟

ما واسه یه انتخاب رشته ساده کلی تحقیق میکنیم ولی واسه مهمترین تصمیم زندگیمون نه!!!!

[="Arial"][="Teal"]

وای چرا همه جا بحث ازدواجه؟

بابا بحث قشنگتر از اینم هستا!!!

[/]

[="Tahoma"][="Green"]بنام خدا.
سلام.

bermooda;260863 نوشت:
وای چرا همه جا بحث ازدواجه؟ بابا بحث قشنگتر از اینم هستا!!!

مباحث دیگر در جای خود قرار دارند.در هر تاپیک بحث مربوط به عنوان اون تاپیک مطرح و بحث میشه.
موفق باشید.[/]

سلام خانمهاوآقایون ازدواج سنت پیامبراست برای انتخاب همسرخوب راههای ساده واصولی هست که دوطرف میتوانندراحت همدیگررامحک بزنندمثلابرای اثبات نجابت ووقارآقاپسرخانم میتونه بامعرفی2تاازدوستای خودبه آقاپسربعدیهوفرمالیته ازآقادعوت کنه که بهمراه خانمش به جشن تولددوستش دعوت شده بعدبه آقابگه که این جشن دختروپسرباهم هستندوباهم میرقصندو...حالاعکس العمل آقااگرگفت نه بپرسیدچرا؟حالت بعداگرگفت خجالت میکشم لباس چی بپوشم وخودشوآماده کردکه درچنین جشنی شرکت کنه که بایدبی خیال این آقاشد!!حالاازلحاظ اعتقادی آقاوخانم دردوران نامزدی باهم قرارشام یابیرون رفتنهای چندساعته دوره نامزدی که آقایون بیشترخوششون میادباهم بذارن میخواهیم نمازی بودن واقعی دوطرف ثابت بشه قرارقبل ازاذان مغرب بایدیکی ازطرفین اعلام کنه که نه بعدازخوندن نمازباخیال راحت بریم حالاعکس العمل طرف مقابل رابایددید!بازواجبات که مهمترین بخش زندگی ماست روبایدخیلی جدی امابدون تنش وجروبحث دردوران عقدونامزدی پیگیرشد...؟حالاخلافهایی که آقاپسربایدرودست بخوره برادریاشوهرخواهر عمویادایی بهترین افرادامین خانم هستندآقادامادرابه جمع خودببرن وبساط خلاف ازفبیل قیلان سیگار مشروب موادمخدربه صورت تعارفی فقط درجمع مردانه در2نوبت آقااگراینکاره باشه راحت دعوت رالبیک گفته وهویت واقعی طرف نمایان میشه همیشه درانتخاب همسراول به خانواده خودنگاه عمیق کنیم بعداقوام که انتخابی خوب داشته باشیم

سلام آقایون بایدقبل ازخواستگاری رفتن تحقیق کنید قبل ازاینکه رسمامنزل خانم برن ازدور2بارنوع پوشش بیرون رفتن خانم راببینند آقایون هنگام انتخاب مواظب باشیدشمانمیتوانیدپوشش خانم راعوض کنید بایددختری راانتخاب کنیدکه لازم نباشه شمازندگی کردن رابه اویاددهیدچون خانمهاحساس هستندوسریع عکس العمل نشان میدهند

همسر خوب واسه هر کسی یه تعریفی داره (سازگار- هم سطح-تحصیلات عالی-مستقل و با اعتماد به نفس-صبور و عاقل-ظاهر زیبا-مهربان-پولدار-بی حجاب و جلوه گر-متدینو....)هر فردی باید واقعا خودشو بشناسه و تعیین کنه کدوم از این ملاک هارو واسه انتخاب همسر مد نظر داره و اینطور میشه که همسر ایده ال هر فردی با بقیه فرق داره و برای همه همسر ایدهال وجود داره

به نظر من همه چي با تحقيق معلوم نميشه...

دختر و پسر يه آشنايي قبل از ازدواج بايد باهم پيدا كنن كه نيازي هم نيس پدر مادرا بدونن چون معمولا اجازه نميدن

يه مدت با هم باشن طبق موازين اسلام هم رفتار كنن اگه همديگرو پسنديدن با پدر مادرا در جريان بزارن ....

منظورم فقط ازدواجه ها نه هدف ديگه اي مثل دوستي و اينا...

اينطوري شناخت بهتري نسبت به هم دارن... از روحيات هم نسبتا مطلع ميشن...

ahmadreza_s2007;260996 نوشت:
به نظر من همه چي با تحقيق معلوم نميشه...

دختر و پسر يه آشنايي قبل از ازدواج بايد باهم پيدا كنن كه نيازي هم نيس پدر مادرا بدونن چون معمولا اجازه نميدن

يه مدت با هم باشن طبق موازين اسلام هم رفتار كنن اگه همديگرو پسنديدن با پدر مادرا در جريان بزارن ....

منظورم فقط ازدواجه ها نه هدف ديگه اي مثل دوستي و اينا...

اينطوري شناخت بهتري نسبت به هم دارن... از روحيات هم نسبتا مطلع ميشن...

به نام خدا.

اتفاقا نیاز هست پدر مادر ها بدونن. چون در غیر اون صورت ، چه جوری میشه فهمید که این یارویی که اومده سراغ دختر برای ازدواج اومده؟

با تشکر ، ستایشگر :Gol:

من تو دانشگاه و بيرون از اون خيلي از دختر و پسرها رو ديدم كه حداقل مطمئن بودم يه طرفشون به قصد ازدواج داره دوس ميشه طرف ديگه ظاهرا هم به قصد ازدواج بود
اما متاسفانه اكثرا بعد از مدتي و گاهي هم طولاني همه چيز بهم ميخورد و در اين بين صدمات روحي و شخصيتي زيادي به دختر يا پسر وارد ميشد
اين صدمات گاهي به دنبال عواقب ناشي از دوستي و بهم خوردن اون به وجود ميومد نه به طور مستقيم از دوستي اوليه ناشي بشه

ستايشگر;261081 نوشت:
به نام خدا.

اتفاقا نیاز هست پدر مادر ها بدونن. چون در غیر اون صورت ، چه جوری میشه فهمید که این یارویی که اومده سراغ دختر برای ازدواج اومده؟

با تشکر ، ستایشگر :gol:

ستايشگر;261081 نوشت:

اگه پدر مادرا بدونن که اجازه نمیدن خب...

من که از دل خودم خبر دارم دیگه ... واسه ازدواج میرم جلو

ahmadreza_s2007;261115 نوشت:

به نام خدا.

خوب کار خوبی میکنن اجازه نمیدن.

شما آدم پاک و درستکاری هستی ، ولی دو مسئله وجود داره :
1- شما وقتی اینجوری بری دوست بشی ، چون احتیاج روحیت برطرف شده کم کم از فکر ازدواج و مسئولیت هاش میای بیرون و ...
2- همه که مثل شما پاک نیستند. به اسم ازدواج میان جلو و نامردی میکنن در حد تیم ملی.

با تشکر ، ستایشگر:Gol:

ستايشگر;261226 نوشت:
به نام خدا.

خوب کار خوبی میکنن اجازه نمیدن.

شما آدم پاک و درستکاری هستی ، ولی دو مسئله وجود داره :
1- شما وقتی اینجوری بری دوست بشی ، چون احتیاج روحیت برطرف شده کم کم از فکر ازدواج و مسئولیت هاش میای بیرون و ...
2- همه که مثل شما پاک نیستند. به اسم ازدواج میان جلو و نامردی میکنن در حد تیم ملی.

با تشکر ، ستایشگر:gol:

اگر واقعا نیت ازدواج باشه باید بتونه خانوادشو توجیه کنه و از انتخابش دفاع کنه
پس این مخفی کاری نشانه ترس و فرار از مسولیته و فقط ...
بقیش کمی تنده نمیگم...

اینا همش دلیلای شیطونه

البته اون دوستمون ببخشه ولی خب باید گاهی از خواب بیدار شیم

ahmadreza_s2007;261115 نوشت:

سلام
اگر اصولی برید جلو پدر مادر ها هم اجازه آشنایی قبل از ازدواج رو به بچه هاشون میدن اما در یه چهارچوب خواص

اگر هم اجازه ندن حق دارن چون اون آقا بعد از 40 روز نیاد بگه تو بهترینی ایراد نمیشه بگیرم و من قصد ازدواج ندارم انگار دختره رفته دنبالش
پس حق دارن اجازه ندن

اصلا مایی که دنبال همسر خوبیم
آیا خودمون میتونیم همسر خوبی باشیم با این وضعیت؟؟؟

آخر پیدا میشه؟؟؟؟!!!!

میدونید شخصا طاقت و تحمل اختلاف نظرهای بزرگ و لجبازی رو که اخرش با خود خواهی یه نفر تموم میشه رو ندارم...... واسه همینه دارم میپرسم.....میشه امیدوار بود کسی مثل خودمون پیدا کنیم...؟؟:Gig:

سلام
منم دیدم که بعضی اززنها اآدمای خشک مقدس ازدواج کرندوخیلی بهشون سخت می گیرن.
اماهمه مردهاکه اینطورنیستن.
مردهایی هم دیدم که بااخلاق خوبشون همسربدحجابشون روبعدازازدواج چادری کردند.
ازدواج مثل هندوانه دربسته می مونه.
بایدقبل ازازدواج باطرف مقابل زیاد(به همراه خانواده تون)معاشرت وصحبت کنیدتاعقایدش روبیشتربشناسید.
تحقیق هم حتماداشته باشید.

وقتی به بابا میگم چندین بار باید صحبت کرد با طرف میگه:

خوووووووووب..همین مونده هی بیاد هی بره بعدم بگه نمیخوام!!!!:offlow::no:

باتوجه به آیه26سوره نور
خدادختران پاک وباوقاررونسیب پسران پاک وباوقارودختران هرزه وآلوده رانسیب پسران هرزه وآلوده میکند.
این وعده ایه که خدابه ماداده واگه باپاک ونجیب باشیم خدافردی مثل خودمانسیبمون میکنه

تونظربالایی غلط املایی داشتم
نسیب==>نصیب
ببخشیدعلتش درس خوندن زیادبرای امتحان وهنگ کردن مخ بنده است:khaneh:

الذین امنوا;328436 نوشت:
منم دیدم که بعضی اززنها اآدمای خشک مقدس ازدواج کرندوخیلی بهشون سخت می گیرن.
افراط و تفریط اشتباهه خصوصا در دین که دین رو بد جلوه میده...
اما معیارهای اسلامی رو با افراط نباید اشتباه گرف بنظرم.
موضوع قفل شده است