صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آيا رعایت نکردن حجاب به جامعه آسيب مي زند‏؟

علاقه
    مطالعه،سوال،طبیعت،سَحر و هر چیزی که یاداور مالکو صاحبم باشه
    نوشته
    1,212
    حضور
    15 روز 8 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    46
    آپلود
    1
    گالری
    5
    صلوات
    3259

تعجب آيا رعایت نکردن حجاب به جامعه آسيب مي زند‏؟

ایا نداشتن حجاب به جامعه اسيب ميزند و يا حجاب صرفا يک مسئله شخصیست و نه اجتماعی‏?‏‏!‏

کارشناس بحث : عبدالرحمان
    ویرایش توسط همکار مدیر سایت سابق : ۱۳۹۱/۰۵/۲۱ در ساعت ۱۲:۵۹
    ما دلخوش به سلامی هستیم که پاسخ ان واجب است!السلام علیک یا ابا صالح المهدی!
    یا رب!
    ما رو عامل تعجیل ظهور موعودت قرار بده!
    کمک کن تسکین غم هایش باشیم!
    و خنده ی روی لبهاش!
    نه (پناه بر تو!) اشک گوشه ی چشم هاش!

2. صلوات ها 6

3.  

علاقه
    دین . خدا . ایران
    نوشته
    43
    حضور
    9 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    245

نقل قول نوشته اصلی توسط hoorshid نمایش پست ها
    ایا نداشتن حجاب به جامعه اسيب ميزند
    100 در 100
    الیس الله بکاف عبده ؟

5. صلوات ها 5

علاقه
    اول از همه چیز دین خدا و همه ی متعلقاتش/دوست دارم یار امام زمان عج باشم/معماری
    نوشته
    1,465
    حضور
    17 روز 10 دقیقه
    دریافت
    132
    آپلود
    0
    گالری
    1169
    صلوات
    9815

به نام خدا

سلام علیکم

این متنها برگرفته از سخنرانی های حجت الاسلام قرائتی هستند،اگر جواب میخوایین،کامل بخونید؛امید که مفید واقع شوند:

سخنرانی (90.06.11)

مسأله‌ي ديگر توجه به محاسبات، از نظر عقلي ما دين داشته باشيم و نداشته باشيم چقدر ضررمان است؟ مثلاً حالا شما دختران دبيرستاني حجابتان خوب است. بعضي از دبيرستاني‌ها دو تا كتاب مي‌خواند، حجابش بد مي‌شود. اول ضرر بدحجابي ضربه‌ي علمي است. اگر دين هم نداريد، انسان كه هستيد. هركس انسان است نبايد به رفيقش، به دوستش، به همشهري‌اش، به هم ولايتي‌اش ضربه بزند. تو كه خودت را آرايش مي‌كني، نشان اين پسرها مي‌دهي دل اين پسر را مي‌بري. دل پسر را بردي، ضربه‌ي علمي مي‌خورد. من سراغ دارم جواني را كه پيش من آمد، زير گريه زد. گفت: هرسال شاگرد اول مي‌شدم، به خاطر علاقه به فلان دختر ديگر هرچه به كتاب نگاه مي‌كنم نمي‌فهمم. حواسم پرت است. اين جلوه‌گري‌ها شيرين نيست، ضربه علمي مي‌زنيد. اين يك مورد.
    دوم: در قرآن آياتي داريم «ذُو انتِقام‏» (آل‌عمران/4) يعني خدا انتقام مي‌كشد. تو دل اين را بردي، فردا هم يك دختر ديگر، يك زن ديگر خودش را نشان شوهر شما مي‌دهد، دلش را مي‌برد. چون دل را بردي، ديگران دل شوهرت را خواهند برد. «مَنْ غَشَّ غُش» (كافي/ج5/ص108) يعني كسي كه كلك بزند، كلك مي‌خورد. «مَنْ حَفَرَ بِئْراً لِأَخِيهِ وَقَعَ فِيهَا» (بحارالانوار/ج72/ص321) حديث داريم هركس براي كسي چاه بكند خودش در چاه مي‌افتد. انتقام مي‌كشد، دل را نبريد، چون دل را خواهند برد. شما امروز دل كسي را بردي فردا هم شوهر كني، يك دختر يا زن ديگر دل شوهر شما را خواهد برد. خدا انتقام مي‌كشد.

سخنرانی (91.05.12)

(6- مسأله‌ي ديگر جذابيت زن‌ها است. خواهران من يك چيزي به شما بگويم، خوب گوشتان را باز كنيد. همه ما مسلمان هستيم. قرآن را هم قبول داريم. قرآن مي‌گويد: «ذُو انْتِقامٍ» (آل‌عمران/4) «ذُو انْتِقامٍ» يعني خدا صاحب انتقام است. اين آيه‌ي قرآن است. خدا از همه انتقام مي‌كشد. شما كه با اين جلوه‌گري در خيابان راه مي‌روي دل مردم را مي‌بري، دل را با اين آرايشت بردي؟ خدا در قرآن قول داده دل شوهرت را خواهند برد. يك خانم ديگر خودش را نشان شوهر شما مي‌دهد، همين طور كه دل شوهري را بردي، يك زن ديگر دل شوهر شما را مي‌برد. اگر خدا را قبول داريد كه داريد به شما بگويم، اين بدحجابي و اين آرايشگري و اين جلوه‌گري، اين باعث مي‌شود يك زماني «وَ مَنْ حَفَرَ بِئْراً لِأَخِيهِ وَقَعَ فِيهَا» (بحارالانوار/ج72/ص321) حديث داريم چاه براي كسي بكني، خودت در آن مي‌افتي. جلوه‌گري نكنيد. بگذاريد آن كسي از شكل شما استفاده كند كه نوكر شما باشد. شوهر شما. خانه، ماشين، تلفن، آب، برق، گاز، اگر همه خرج شما را داد، سر و سينه شما را هم ببيند. آن خانم كه خودش را بي‌حجاب مي‌‌كند و به مردم مي‌گويد: مفت، مفت، مفت، مجاني! لخت ببينيد. يعني خودش را حراج كرده. اسلام مي‌گويد: خودت را حراج نكن. كسي حق دارد از تو لذت ببرد كه تمام زندگي تو را تأمين مي‌كند. اين جوان هرزه‌اي كه يك قران خرج تو را نمي‌دهد، تو چرا سر و سينه‌ات را به او نشان مي‌دهي؟ چرا خودت را حراج كردي؟ چرا ارزشت را پايين مي‌آوري؟ اگر من قرآن دست گرفتم گفتي: حاج آقا يك استخاره كن. براي چه؟ براي مثلاً يك امر خيري است. ازدواج! مي‌گويم: خوب است. يكي مي‌گويد: شما هم يك استخاره كن. مي‌گويم: شما ديگر چه؟ مي‌گويد: والله من نمي‌دانم تخمه‌ي كدو بخرم يا تخمه‌ي گل آفتاب. اي بابا! قرآن به خاطر خرج تخمه؟ بنده اگر بفهمم يك كار سطحي است برايش استخاره نمي‌كنم مي‌گويم: برو دنبال كارت! قرآن كتابي نيست كه شما براي عطسه و سرفه‌ات استخاره كني، يك كار بسيار مهمي بايد باشد. سينه‌ي زن، صورت زن، آرايش زن، دست و پاي زن، براي اين نيست كه هر هرزه‌اي نگاه كند. خانم‌هايي كه خودشان را نشان مي‌دهند، حراج مي‌كنند خودشان را و متوجه نيستند كه حراج كردن ارزش زن نيست.
    چون من پيشنماز دانشگاه هستم، مرتب اين را براي دانشجوها گفتم. باز هم بگويم. من مي‌گويم: اگر بي‌حجابي حلال هم بود. نظام دانشگاه بايد حجاب داشته باشد. حتي اگر مراجع گفتند: آقا حجاب بي‌حجاب! هركس مي‌خواهد هرطور باشد، باشد. باز هم مي‌گوييم: حجاب به نفع است، چرا؟ از نظر عقلي، كار به دين نداريم. از نظر وجداني.
    يك جواني كه دارد مطالعه مي‌كند، اگر فكرش متمركز باشد مطالعه‌اش مفيد است. اما اگر نگاهش به كتاب بود هي يك دختر آمد از اين طرف دلش را برد. يك دختر از اين طرف آمد دلش را برد. آيا اين ديگر به علم مي‌رسد. تمركز فكر دارد؟ ضربه‌ي علمي مي‌زنيد شما با اين بدحجابي. در دبيرستان، در دانشگاه، آرايش، جلوه‌گري، «تبََرُّج» به قول قرآن. «تبََرُّج» از برج است. كلمه‌ي «تبََرُّج» در قرآن است. مي‌گويد: «لا تَبَرَّجْن‏» (احزاب/33) خانم‌ها، خودتان را برج نكنيد. برج ساختمان بلندي است كه در شهر مي‌درخشد. چنين مي‌كند، به من نگاه كنيد! دختر مي‌گويد: ببين به من نگاه كن. اگر كسي خودش را مثل برج كرد، يعني گفت: بياييد مرا ببينيد. اين ضربه‌ي علمي به دانشجو است. وقتي ضربه‌ي علمي به دانشجو مي‌زند اين ضرر علمي دارد ولو حلال باشد. ضربه‌ي علمي است. چرا گناه مي‌كنيم؟ جذابيت زن‌ها...)

سخنرانی (91.05.16)

قرآن يك آيه‌اي دارد مي‌گويد: «ذُو انْتِقامٍ» (آل‌عمران/4) يعني خدا انتقام مي‌كشد. يعني چه؟ يعني اگر امروز دختري دل پسري را برد، زني دل مردي را برد، خدا انتقام مي‌كشد، چطور؟ فردا يك خانم مي‌آيد و دل شوهر شما را مي‌برد. تو امروز دلي را بردي، فردا دل شوهرت را سمت خودشان مي‌برند. «مَنْ غَشَّ غُشَّ» (كافي/ج5/ص160) حديث داريم كسي كه «غش» كند، كلك بزند، كلك زده. به ناموس مردم نگاه بد كني، به ناموس ما نگاه بد مي‌كنند. خدا انتقام مي‌كشد.
    از نظر عقلي اگر آدم خودش را نگه دارد جز براي همسر خودش، مثل اينكه آدم خودش را نگه مي‌دارد جز براي افطار. لحظه‌ي افطار، فقط لحظه‌ي افطار، قبلش نمي‌خورم. هرچه هم باشد نمي‌خورم، فقط افطار. اين افطار برايش خوشمزه است. اگر آدم ول خوري كرد، ول خوري مثل ول ديدن است. آرايش‌هاي رها، چشم‌هاي رها مثل آدم‌هايي كه هر چيز مي‌خورد، ديگر اشتها ندارد.
    حيا در زبان، حيا در سخن، حيا در راه رفتن، حيا در مهماني، حيا در نگاه، حيا در امور اقتصادي، حيا در درون خانه حتي حيا براي پيرزن‌ها. حديث داريم: «الحياء يصد عن فعل القبيح» (غررالحكم/ص257) بحث ما گناه شناسي است در رمضان 91. حيا جلوي گناه را مي‌گيرد. حجاب‌ها، حجاب‌هاي سنگيني باشد. تحريك كننده نباشد. «على قدر الحياء تكون العفة» (غررالحكم/ص256) عفاف هركسي به مقدار حيايش است. «لَا إِيمَانَ لِمَنْ لَا حَيَاءَ لَهُ» (كافي/ج2/ص106) كسي كه حيا ندارد، دين ندارد. «ارجوا للمنافق مادامة استحيي» امام فرمود: حتي منافقين اگر با حيا باشند اميد نجاتشان هست. خطر آنجاست كه هم منافق باشد و هم حيا نداشته باشد. حتي اگر منافق حيا داشته باشد امام فرمود: من برايش راه برگشت سراغ دارم. «ارجوا» رجاء، اميد دارم. «للمنافق مادامة استحيي»

سخنرانی (91.05.19)

آن زن‌هايي كه خودشان را بي‌حجاب مي‌كنند، مي‌گويند: دختر يعني زيبايي. دختر يعني جوان‌ها مرا ببينيد لذت ببريد. او انسان را تن مي‌داند. ما انسان را هم تن مي‌دانيم، هم روح.
    ما مي‌گوييم: با اين وضع حجاب كه بيرون مي‌آيي، دانشجو حواسش پرت مي‌شود. جوان باشد، راننده باشد، مرد باشد، زن باشد، اين زلزله‌ي روحي بر مردم، شوك وارد مي‌كنيم. براي روح مردم، مردي كه اين رقم قيافه‌ها را در خيابان ديد، به خانه كه برمي‌گردد ديگر با خانم خوش اخلاقي... بگوييد... نمي‌كند. شما زلزله وارد مي‌كني. نظام خانواده را متزلزل مي‌كني با اين آرايشت در خيابان. ما انسان را تن نمي‌دانم. هم تن، هم روح! هم فرد، هم جامعه، هم اين جهانيم، هم آن جهانيم. با اين مبنا بايد كتاب نوشت. و كتاب‌هاي دانشگاهي كه ترجمه‌ي غربي‌هاست، اين مسائل در آن نيست.

موفق و مؤید باشید
    یا علی مدد

ویرایش توسط حیدر لیلا : ۱۳۹۱/۰۵/۲۱ در ساعت ۰۸:۲۲

7. صلوات ها 5

علاقه
    نوشته
    1,212
    حضور
    15 روز 8 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    46
    آپلود
    1
    گالری
    5
    صلوات
    3259

خیلی ها میگویند اگر افراد جامعه خود دار نباشند چه با وجود حجاب و چه بدون ان جامعه دچار انحراف میشه!
    نقل قول نوشته اصلی توسط «سید رضوی» نمایش پست ها
    هرسال شاگرد اول مي‌شدم، به خاطر علاقه به فلان دختر ديگر هرچه به كتاب نگاه مي‌كنم نمي‌فهمم. حواسم پرت است. اين جلوه‌گري‌ها شيرين نيست، ضربه علمي مي‌زنيد. اين يك مورد.
    این حرف درست اما:
    پس چرا جوامع غربی با وجود نبود حجاب پیشرفتهای علمی زیادی دارند؟
    یا رب!
    و خنده ی روی لبهاش!

9. صلوات ها 3

علاقه
    (بحث دینی)
    نوشته
    1,294
    حضور
    18 روز 1 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4082

پس چرا جوامع غربی با وجود نبود حجاب پیشرفتهای علمی زیادی دارند؟
    فکر نکنم جامعه ی غربی وجود داشته باشه که در عرض 30سال اینهمه پیشرفتی که ایران در زمینه های مختلف داشته رو داشته باشه! من اطلاغاتم دراین زمینه کافی نیست اما شما اگر سراغ دارید بگید تا ما هم بدونیم! یعنی کشوری رو مثال بزنید که هیچی نداشته باشه و در عرض 30سال به قدرت منطقه و یا حتی قدرت دوم جهان و دشمن اصلی آمریکا تبدیل بشه و آمریکا جرات حمله به اون کشور رو نداشته باشه!

این متنها برگرفته از سخنرانی های حجت الاسلام قرائتی هستند،اگر جواب میخوایین،کامل بخونید؛امید که مفید واقع شوند:
    واقعا لذت بردم! ممنون!
    هی!! تو امروز برای امام زمان چیکار کردی؟

11. صلوات ها 3

علاقه
    نوشته
    1,212
    حضور
    15 روز 8 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    46
    آپلود
    1
    گالری
    5
    صلوات
    3259

نقل قول نوشته اصلی توسط asad نمایش پست ها
    فکر نکنم جامعه ی غربی وجود داشته باشه که در عرض 30سال اینهمه پیشرفتی که ایران در زمینه های مختلف داشته رو داشته باشه! من اطلاغاتم دراین زمینه کافی نیست اما شما اگر سراغ دارید بگید تا ما هم بدونیم! یعنی کشوری رو مثال بزنید که هیچی نداشته باشه و در عرض 30سال به قدرت منطقه و یا حتی قدرت دوم جهان و دشمن اصلی آمریکا تبدیل بشه و آمریکا جرات حمله به اون کشور رو نداشته باشه!
    بنده قصد قیاس نداشتم!(قیاس با ایران)
    اما واقعا برام سوال بود که چرا با وجود وضعی که این کشورها دارند (از نظر فساد مسائل اخلاقی)به این جایگاه رسیدن؟
    بله سرعت پیشرفت علم در ایران از بسیاری از کشور ها بیشتره اما چرا با وجود اینکه انتظار میره نبود حجاب به جامعه اسیب بزنه و باعث پسرفت بشه برعکسش اتفاق افتاده؟
    ویرایش توسط hoorshid : ۱۳۹۱/۰۵/۲۱ در ساعت ۱۴:۴۴
    یا رب!
    و خنده ی روی لبهاش!

13. صلوات ها 2

علاقه
    نوشته
    1,212
    حضور
    15 روز 8 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    46
    آپلود
    1
    گالری
    5
    صلوات
    3259

دوم: در قرآن آياتي داريم «ذُو انتِقام‏» (آل‌عمران/4) يعني خدا انتقام مي‌كشد. تو دل اين را بردي، فردا هم يك دختر ديگر، يك زن ديگر خودش را نشان شوهر شما مي‌دهد، دلش را مي‌برد. چون دل را بردي، ديگران دل شوهرت را خواهند برد. «مَنْ غَشَّ غُش» (كافي/ج5/ص108) يعني كسي كه كلك بزند، كلك مي‌خورد. «مَنْ حَفَرَ بِئْراً لِأَخِيهِ وَقَعَ فِيهَا» (بحارالانوار/ج72/ص321) حديث داريم هركس براي كسي چاه بكند خودش در چاه مي‌افتد. انتقام مي‌كشد، دل را نبريد، چون دل را خواهند برد. شما امروز دل كسي را بردي فردا هم شوهر كني، يك دختر يا زن ديگر دل شوهر شما را خواهد برد. خدا انتقام مي‌كشد.
    این درست است(بنده هم کاملا با سخنان ایشون موافقم)ولی جامعه ای که مردانش تفکر و نگاه اسلامی داشته باشند(حالا هر تیپ و قیافه ای هم که بیرون بیاد)جامعه ایزوله است و اسیب نمیبینه!!اما اگر عکسش باشه هر قدر هم دیگران رعایت کنند باز......!!!

(من با اسیب رسانی نبود حجاب مشکل ندارم اما وقتی با این سوالات روبه رو میشم نمیدنم چه طور باید پاسخ بدم!! حتما شما هم با این سوالات مواجه شدین!)
    ویرایش توسط hoorshid : ۱۳۹۱/۰۵/۲۱ در ساعت ۱۴:۵۶
    یا رب!
    و خنده ی روی لبهاش!

علاقه
    (بحث دینی)
    نوشته
    1,294
    حضور
    18 روز 1 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4082

بنده قصد قیاس نداشتم!(قیاس با ایران)
    اما شما قیاس کردید !

چرا با وجود اینکه انتظار میره نبود حجاب به جامعه اسیب بزنه و باعث پسرفت بشه برعکسش اتفاق افتاده؟
    خب کی گفته بر عکسش اتفاق افتاده؟ وقتی خودتون قبول دارید که سرعت پیشرفت علم در ایران بالاست یعنی اینکه قبول دارید سرعت پیشرفت علم در دیگر کشور ها پایین تر از ایرانه!
    و وقتی سرعت پیشرفت علم در کشور aپایین تر از سرعت پیشرفت علم در کشور b باشد یعنی اینکه کشور b موفق تر است یعنی اینکه باید ببینید در کشور a چه مشکلی وجود دارد که سرعت پیشرفت علم در آن پایین است! یکی از مشکلاتش همین بی حجابی است! همین که از درشت ترین مسئول مملکتش تا ریزترین کارکنان اداره هاش اسیر شهوت و مشکلات پیرامون آنند!
    تازه این همه خبرهای رسوایی های جنسی که از ریاست جمهورهای این کشور اون کشور تو اخبار به گوش من و شما میرسه تنها گوشه ای از بدبختی هاشونه! اگر همش لو میرفت میفهمیدید دنیا دسته کیه!
    هی!! تو امروز برای امام زمان چیکار کردی؟

16. صلوات ها 2

علاقه
    مطالعه بازی و دین و بحث
    نوشته
    6,441
    حضور
    98 روز 19 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    95
    آپلود
    0
    گالری
    33
    صلوات
    27323

پاسخ

ایا نداشتن حجاب به جامعه اسيب ميزند و يا حجاب صرفا يک مسئله شخصیست و نه اجتماعی‏?‏‏!‏

کارشناس بحث : عبدالرحمان

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

همانگونه که یک میوه فاسد بدون روکش به تمامی میوه ها آسیب میرسونه و انها را الوده می کند

نداشتن حجاب هم به تمامی افراد اسیب وارد میکنه

اما اینکه حجاب شخصی است یا اجتماعی جواب مثل خورشید ظهر تابستانی درخشان است

و جواب اجتماعی است
    چون فرد در خلوت خودش نیازی نیست لباس بپوشه

هرچند بهتره حجاب بگیره(منظور از لباس معمولی است نه حجابی که مطره است)

با تشکر

اسلام درخشانترین راه است
    غررالحکم امدی ترجمه ادیب فقید محمد علی انصاریحدیث505

موسسه انتشاراتی امام عصر(عج)
    عقل آدمی را به گفتار نیک و نهاد پاکیزه و کردار نیکو دلیل آورند
    (همان ح-10811)

18. صلوات ها 2

علاقه
    اسک دین و اسک دینی ها!
    نوشته
    2,191
    حضور
    300 روز 21 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    12
    صلوات
    5858

بنده قصد قیاس نداشتم!(قیاس با ایران) اما واقعا برام سوال بود که چرا با وجود وضعی که این کشورها دارند (از نظر فساد مسائل اخلاقی)به این جایگاه رسیدن؟ بله سرعت پیشرفت علم در ایران از بسیاری از کشور ها بیشتره اما چرا با وجود اینکه انتظار میره نبود حجاب به جامعه اسیب بزنه و باعث پسرفت بشه برعکسش اتفاق افتاده؟
    با سلام.
    میدونید اولین انسانی که به فضا رفت از کجا بود؟
    شوروی
    میدونید زمانیکه آمریکا هنوز کشف نشده بود و قبل از اینکه آقایون بیان و پوست سر سرخپوستان اونجا رو زنده زنده بکنن و برای همسرانشون لباس درست کنن کدوم کشور مهد علم و پیشرفت ؟ شوروی .
    میدونید که خیلی قبل تر از غربیها کی داشت به شدت روس نیروگاههای هسته ای کار می کرد کی بود؟شوروی.
    میدونید که کدوم کشور که روزی بالاترین قدرت جهان بود امروز در نقشه جهان اسمی از اون نیست کی بود؟شوروی!!!!!
    من نمیخواهم بگم مه شوروی بدلیل نداشتن حجاب زنهاش از صفحه روزگار محو شد . ولی میخوام اینو بگم که بار کج به منزل نمیرسه.الآن بیشترین جایزه نوبل رو آمریکا داره ولی خیلیهای اونهائی که نوبل گرفتن آمریکائی الاصل نیستن بلکه بعداز اینکه نبوغشون آشکار میشه با یه کلکی آمریکا اونها رو میدزدیده . مثلا یکیش اینشتین !! و یا همین کارهائی که با نخبه های مملکت خودمون دارن میکنن.
    بیشتر بچه های شریف یا دانشگاههای معتبر رو تطمیع میکنن که برن.... حالا با این داستان کاری ندارم...
    همین امروز وضع کشورهای اروپائی رو ببینید..خودشون هم امیدی ندارن که دوباره اون روزهای طلائی برگرده!!! و همینه که مثل گرگ گرسنه به جون کشورهای ضعیفه دارای ثروتهای طبیعی افتادن.
    عمر کشوری مثل آمریکا هنوز به 600 سال هم نرسیده و اگه هنوز نش.....شب درازه و قلندر بیدار.
    حجاب یکیشه ، نزول , قمار (بدنیست که بدونید بسیاری از ثروتمندان و حتی سیاستمداران اروپا و آمریکا قمار بازان قهاری هستن که دوره ای در لاسوگاس جمع میشن)و........
    راستی چون صحبت از آقای قرائتی شد یه چیز جالب یادم اومد که چند روز پیش همین بحث حجاب بود که با همون لحجه شیرینه کاشونیش گفت:"شما بگید عزیزان من افطاری بیشتر میچسبه یا ناهار؟"
    همه گفتن افطاری. گفت "همین دیگه اگه از صبح تا ظهر هی ناخونک بزنی به این و بخوری و اون. بخوری دیگه از ناهار هم لذت نمیبری...خوب حجاب هم همینطوره دیگه مردی که همش تو خیابون........دیگه از همسرش لذتی نمیبره... این هم یکی از فلسفه های دیگر حجاب"
    انصافا که این مرد چقدر دوست داشتنیه خدا عمرش بده و امید وارم که روز محشر خود قرآن شفاعتشو بکنه که عمر عزیزش رو به پای تبلیغ و تدریس احکام قرآنی گذاشته.

اللهم ارزقنا توفیق الشهاده الجمیلة فی سبیلک و فی لیله القدر المبارک
    و
    احشرنا مع مولانا و سیدنا و حراره قلوبنا و سکینه انفسنا
    سید الشهداء و الاحرار ابا عبدلله
    الحسین علیه افضل الصلوات و السلام

20. صلوات ها 3

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۵/۱۰, ۱۷:۱۳ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری