صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: وسواس

نوشته
    22
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    78

غمگین وسواس

با سلام و عرض ادب
    من چند وقتی هست که وسواس گرفتم. در همه چیز شک میکنم ( در تلفظ کلمات نماز ، نجاست و امور دینی ) . لطفا کمکم کنید برای رهایی از شر شیطان باید چه کار کنم، به قول بعضی ها کسیایی که وسواسی هستن رساله جداگونه دارن و به نظر مراجع توجه نمیکنن من هم همینطور هستم و اون طوری که خودم میخوام نجاست رو تمیز نکنم فکر میکنم که نماز باهاش باطله، متاسفانه از این طریق شیطان خیلی بهم ضربه زده و کم کم دارم از نماز زده میشم لطفا راهنمایی کنید
    هر چه در آسمانها و زمين است ، ازآن خداوند يكتاست. كهكشان ها و ستارگان ، مظهر قدرت اويند. همه فانيند و تنها خداست كه مي ماند.

2. صلوات ها 6

3.  

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,536
    حضور
    221 روز 9 ساعت نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7883

نقل قول نوشته اصلی توسط آنتی غرب نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب
    من چند وقتی هست که وسواس گرفتم. در همه چیز شک میکنم ( در تلفظ کلمات نماز ، نجاست و امور دینی ) . لطفا کمکم کنید برای رهایی از شر شیطان باید چه کار کنم، به قول بعضی ها کسیایی که وسواسی هستن رساله جداگونه دارن و به نظر مراجع توجه نمیکنن من هم همینطور هستم و اون طوری که خودم میخوام نجاست رو تمیز نکنم فکر میکنم که نماز باهاش باطله، متاسفانه از این طریق شیطان خیلی بهم ضربه زده و کم کم دارم از نماز زده میشم لطفا راهنمایی کنید
    به نام خدا.

سلام.

والا کارشناسا میان به کمکتون. ولی یک چیزی شنیدم که میگن برای مقابله با وسواس باید یه مدتی به خودت بگی اینکار رو میکنم با اینکه اشتباهه. یعنی مثلا فکر میکنی لباست پاک نشده. بگی "اشکالی نداره. نماز میخونم با این لباس که قبول نشه"

با تشکر ، ستایشگر
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

5. صلوات ها 2

علاقه
    درس اخلاق حاج آقای مسجدمون
    نوشته
    242
    حضور
    1 روز 10 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    0
    گالری
    6
    صلوات
    910

سلام علیکم

این راه رو پیش بگیر:

بدون که این کار از وسوسه های شیطان است .

برای همین همیشه این رو در نظر بگیر و اگر لفظی را هم اشتباه تلفظ کردی، بگو ان شاء الله صحیح بوده و من گول شیطان رو نمیخورم.

از هر کاری که شما رو به وسواس بندازه دوری کن...

اصلا این فکر رو نکن که اگر لباسم نجس بشه نمازم غلط میشه- یا اگر غسلم باطل بوده باشه، نمازم، روزه ام و... باطل میشه.

همه ی اینها کار شیطان است.با او سرسختانه برخورد کن حتی در کوچکترین اعمال. و اگر این کار را انجام دهی هیچ گناهی نکردی و خداوند اعمالتان را قبول خواهد کرد.
    .. یا ربّ فرج امام ما را برسان ..

7. صلوات ها 2

علاقه
    درس اخلاق حاج آقای مسجدمون
    نوشته
    242
    حضور
    1 روز 10 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    0
    گالری
    6
    صلوات
    910

وسواس
    .. یا ربّ فرج امام ما را برسان ..

9. صلوات ها 3

نوشته
    22
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    78

نیشخند

دوستان واسه راهنمایی موثر و خوبتون کمال تشکر رو دارم، واقعا ممنون. اجرتون با خداست
    هر چه در آسمانها و زمين است ، ازآن خداوند يكتاست. كهكشان ها و ستارگان ، مظهر قدرت اويند. همه فانيند و تنها خداست كه مي ماند.

11. صلوات ها 2

نوشته
    649
    حضور
    5 روز 7 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2877

1- برای درمان وسواس، دستتان را روی قلب قرار داده و بگویید
    سُبْحَانَ الْمَلِکُ الْقُدُّوسُ الفَعّال 7 بار
    اِنْ يَشأْ يُذْهِبْكُمْ وَ يَأْتِ بخَلْقٍ جَدِيدٍ وَ مَا ذَلِك عَلي اللَّهِ بِعَزِيزٍ (آیه 16 و 17 فاطر)

2-برای دفع افکار و خیالات شیطانی بمدت سه روز سوره فلق 100 بار و سوره ناس 100 بار میخوانید
    در پایان قرائت بر کف دستها دمیده و سر و صورتتان را مسح کنید و نیز بر سینه تان یکبار بدمید

3- افسردگی از علل وسواس است و مصرف گل گاو زبان در درمان وسواس موثر شناخته شده!
    ویرایش توسط اویس قرنی : ۱۳۹۱/۰۵/۱۸ در ساعت ۱۱:۱۵

13. صلوات ها 2

علاقه
    الکترونیک ، برنامه نویسی ، ریاضیات
    نوشته
    38
    حضور
    2 روز 4 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    200

بهترین راه آشنایی صحیح با احکام دین و بی اعتنایی به وسواس است مطابق عرف مردم عمل کنید مطابق عرف در 3 دقیقه وضو بگیرید در غسل به اندازه عرف آب بریزید اگر کثیر الشک هستید اعتنا نکنید نگاه به عرف مردم و بی اعتنایی به وسواس... (مورد تایید آقای مکارم و مراجع) وسواس حرام است.
    ویرایش توسط به نام خدا 54 : ۱۳۹۱/۰۵/۱۷ در ساعت ۲۱:۰۱
    اللهم صل علی فاطمةَ و ابیها، و بعلها و بنیها،
    و السِّرّ المُستودعَ فیها، بعدد ما احاطَ به علمُک
    یا هادی (علیه السلام) "اللهم عجل لولیک الفرج"
    بیایید روزانه 3 مرتبه سوره توحید به همراه 10 صلوات جهت تعجیل در ظهور حضرت صاحب الامر (عج) قرائت نماییم.
    سعی کنید دائم الوضو باشید. آیت الکرسی بعد هر نماز فراموش نشه.
    التماس دعای خیلی ،برای همه دعا کنید.

15. صلوات ها 3

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,370
    حضور
    27 روز 2 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5753

نقل قول نوشته اصلی توسط اهل خدا نمایش پست ها
    1- برای درمان وسواس، دستتان را روی قلب قرار داده و بگویید
    سُبْحَانَ الْمَلِکُ الْقُدُّوسُ الفَعّال 7 بار
    اِنْ يَشأْ يُذْهِبْكُمْ وَ يَأْتِ بخَلْقٍ جَدِيدٍ وَ مَا ذَلِك عَلي اللَّهِ بِعَزِيزٍ (آیه 16 و 17 فاطر)

2-برای دفع افکار و خیالات شیطانی بمدت سه روز سوره فلق 100 بار و سوره ناس 100 بار میخوانید
    اما برای خلاصی کامل، باید هر سوره را 1000 بار بخوانید
    در پایان قرائت بر کف دستها دمیده و سر و صورتتان را مسح کنید و نیز بر سینه تان یکبار بدمید

3- افسردگی از علل وسواس است و مصرف گل گاو زبان در درمان وسواس موثر شناخته شده!
    ببخشید یعنی هر روز 100 بار فلق و 100 بار ناس؟

برای وسواس فکری هم میشه؟

17. صلوات ها 2

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,370
    حضور
    27 روز 2 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5753

من حدود 8 ماهه وسواس فکری دارم....اونم از نوع توهین به مقدسات...اونم توهین های بد!!!
    خیلی یهویی برام اتفاق افتاد یهو وسط درس خوندن!!!!اونم تو سال کنکور ...3ماه تا کنکور ببینیدمن چه جوری درس خوندم...
    با خیلیا حرف زدم...یک هفته فقط گریه میکردم....داشتم دیوونه میشدم...حتی به خود کشی فکر میکردم با خودم میگفتم من با این همه توهین جام تو جهنم هست حالا چرا جهنم دنیارو هم تحمل کنم خودکشی میکنم لااقل از اینجا راحت بشم....
    وضعیت خیلی دردناکی داشتم...عشق ائمه رو ازم گرفت...
    با خیلیا حرف زدم...بهم گفتن چون روی اعمال عبادیت حساس بودی به وسواس فکری مبتلا شدی
    گفتن اصلا نمازمو تکرار نکنم...و گناه نکنم...مستحباتو انجام ندمو....
    با بیخیال بیخیال گفتنای خودم و اینکه اینا حرف من نیست ....و گناهی نمیکنم.....ذکر لااله الاالله و استغفرالله ربی...
    به میزان زیادی خودمو خوب کردم....و شروع کردم به انجام مستحبات
    دوست نداشتم به مسایل مذهبی نزدیک بشم چون این افکارو در من تشدید میکرد....
    دیشب ...شب قدر....پس از تموم شدن برنامه باز افکاری به ذهنم هجوم اورد...دیشب خیلی ناراحت و اذیت شدم....
    اینکه بعد از این همه وقت مبارزه باز این فکر اومد تو ذهنم ناراحتم کرد...خیلی متوسل میشم و خدارو قسم میدم منو راحت کنه...
    بگین من چکار کنم؟؟؟؟مبارزه کردن با ذهن...هیشکی نمیتونه بفهمه من چه حالی دارم...اینکه چیزی به ذهن کسی خطور نمیکنه مثل قبلا های خودم....با اینکه میاد و تو باید جلوشو بگیری از زمین تا آسمون فرق داره.....
    ذهن همه چیو ثبت میکنه...امیدوارم تو این موضوع فراموشی بگیرم.....
    تروخدا کمکم کنید....

19. صلوات ها 5

نوشته
    649
    حضور
    5 روز 7 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2877

نقل قول نوشته اصلی توسط elaheh نمایش پست ها
    ببخشید یعنی هر روز 100 بار فلق و 100 بار ناس؟

برای وسواس فکری هم میشه؟

باسلام

دستور اول برای هر نوع وسواسی هست.
    و دستور دوم برای افکار و خیالات شیطانی است مثلا شخص افکار ضد دینی یا کفر آمیز دارد که مدام ذهنش را مشغول میکند بدون اینکه خودش بخواهد به آنها فکر کند. البته فکر کنم برای وسواس فکری هم هست چون گفته شده برای اوهام سوداوی و نفسانی هم قابل کاربرد است

سه روز و هر روز 100 بار فلق و بعد 100 بار ناس

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری