صفحه 1 از 12 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بهترین دلیل برای حفظ حجاب .

شروع کننده موضوع

علاقه
    اسک دین و اسک دینی ها!
    نوشته
    2,191
    حضور
    300 روز 21 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    12
    صلوات
    5858

بهترین دلیل برای حفظ حجاب .

بهترین دلیل برای حفظ حجاب .
    اگر واقعاً دنبال یک دلیل منطقی و کاربردی برای حفظ حجاب هستید خاطره زیر شاید براتون مفید باشه:
    مقدمه.
    چند وقت پیش با یکی از دوستانم که وضع مالی خوبی داره و از خونه و زندگی مدرن و ماشین مدل بالا و دفتر کار شیک و....برخورداره گپ می زدیم که یه اتفاق جالب افتاد . دوست من در رشته موسیقی فعالیت میکنه . از قدیمها همیشه با حجاب مخالف بود و همسرش هم مجبور میکرد که بی حجاب باشه (یعنی از اول توافقشون همین بوده) . قلباً آدم معتقدیه ولی در این خصوص زیر بار نمی رفت و همیشه صحبتهای کلیشه ای که همتون بلدید بینمون رد و بدل میشد مثلاً:
    · لااکراه فی الدین
    · حجاب که نباید زوری باشه...در اینصورت که ارزشی نداره...
    · قلب آدما مهمه
    · خدا مهربونتر از اونیه که به خاطر حجاب آدم رو عذاب کنه
    · اینهمه تو جامعه فساد زیاده حالا حجاب کامل بشه همه چی درست میشه؟!
    · خوب اگه آقایون جنسشون خرابه زن من چرا باید تو عذاب باشه و از حق خودش بگذرن؟!.اونا برن خودشون رو درستکنن.
    · حجاب مثل یه صدفه برای گوهر زن
    · ....
    · ...
    این دوست ما گاهی با دوستان دیگش که اونا هم اهل موسیقی بودن دور هم جمع میشدن و در یکی از شهرستانهای اطراف در خصوص موسیقی عرفانی و تصوف جلسات تخصصی برگزار میکردن .
    همیشه از جلساتشون برام صحبت میکرد و اینکه خیلی تحویلش میگیرن و تا اون نباشه دوستان دیگرش هم نمیرفتن و میگفتن که بدون تو با اون تخصصت لطفی نداره و از این بابت خیلی مباهات میکرد که قدر زر زرگر شناسد و من حتماً خیلی سرم میشه وگرنه اینهمه موسیقیدان , اگه من حالیم نیست چرا اینقدر من رو تحویل میگیرن؟!
    خلاصه مدتها به همین منوال گذشت تا تو این اوضاع نابسامان اقتصادی ایشون ورشکست شد و تا اونجائی که من در جریانم به اجاره نشینی رسیده و از نظر روحی هم حالش خرابه.
    اما اصل ماجرا:
    اخیراً که برای درد و دل اومده بود پیشم بعد از مدتی صحبت بهش گفتم خوب خدا رو شکر که دوستانی اهل هنر دور و برت هستن و گاهی تو اون جلسات و یا ملاقاتهائی که دارید و دور هم جمع میشید کمی از این حال و هوای افسردگی بیرون میای....آهی کشید و گفت ای بابا اونها دیگه دور و بر من نمیان همش به خاطر ماشینم بود !!
    بعد از ورشکستگی که ماشین رو فروختم کم کم دیگه ما رو فراموش کردن . اون موقع ها وقتی در مورد موسیقی حرف میزدم معمولا خیلی تحویل می گرفتند و کلی به به میکردن....من ساده هم فکر میکردم که به خاطر خودمه (به خاطر معلوماتم و بخاطره زحمتی که میکشم وبه خاطر مدت زمانیه که صرف یادگرفتن و نواختن موسیقی میکنم ) .حالا که یاد اون موقعها می افتم احساس بدی بهم دست میده و از خودم بدم میاد...حاضر بودم که اصلا موسیقی بلد نبودم تا اینکه بخاطر ماشینم اینهمه با احسساتم بازی بشه.
    برداشت من:
    اول یه مثال میزنم :
    یکی از پدیده هائی که در بهینه سازی انرژی و افزایش راندمان تجهیزات صنعتی خیلی مهمه و گاهی مشکل ساز میشه "اصطکاکه" یعنی بسیاری از دانشمندان و مراکز علمی در جهت کاهش اصطکاک فعالیت میکنن و مثلا اگه یه ماشینی به ازای هر 100کیلومتر 8 لیتر بنزین میسوزونه و ماشین دوم 6 لیتر بنزین میسوزونه یکی از دلائلش اصطکاک بین قطعات اون ماشینه , ولی همین اصطکاک اگه نباشه تقریبا زندگی محاله و اگه اصطکاک نبود :
    · ترمز ماشینهاکار
    · آدم نمیتونست رو زمین صاف راه بره
    · ماشینها راه نمیرفتن و چرخاشون لیز میخوردن
    · هیچ چیزی تو دستامون بند نمیشد و سر میخورد
    · .......
    شهوت و حس جنسی در مردان وجود داره و وقتی که اون رو در موارد نابجا بکار ببرن مشکل سازه و دین و اخلاق همش در جهت کنترل و کم کردن این نوع شهوت نابجا دارن پیام میدن و فعالیت میکنن.ولی همین شهوت اگه وجود نداشت عملا امکان تداوم حیات وجود نداشت و .........
    بعد از اون قضیه یه روز سخنرانی آقای دکتر رحیم پور ازغدی رو در مورد حجاب گوش میکردم که دقیقا به فلسفه حجاب از این منظر متمرکز شده بود .
    در هر صورت شهوت (کم یا زیاد ) در جامعه وجود داره (اصطکاک در طبیعت) و انسانهایی هستند که میخوان فقط از زنانگی یک خانم استفاده کنن (ماشین دوست من).

اسلام میخواد که اگه یه خانم دانشجو داره با یه همکلاسی ,استاد یا هر مرد دیگه ای صحبت میکنه به اون فقط به عنوان یه انسان دانشجو نگاه کنن و ارتباطی که با اون برقرار میکنن فقط تحت تاثیر ویژگیهای اکتسابی ایشون مثل دانش ،فن بیان ؛مطالعات و ....( دوست من) باشه نه بخاطر چشم و ابرو ؛ آرایش و نهایتاً جنسیت و زنانگی اون خانم باشه (ماشین دوست من).
    ولی بحث یه جای دیگه ای فرق میکنه :شخصی رو در نظر بگیرید که از موسیقی چیزی نمیدونه حالا این دو حالت داره یا با براش مهم نیست و داره به زندگیش ادامه میده بدون اینکه احساس کمبودی کنه و به توانائیهای دیگش افتخار میکنه و مثلا یه ورزشکار خوبیه یا........حالت دوم اینه که شخص از موسیقی چیزی نمیدونه و آگاهانه میدونه که به خاطر ماشینش دوستاش به عنوان موسیقی دان تحویلش میگیرن و آگاهانه بهشون سواری میده !!!خوب اگه اینجور باشه و بخواهی ایشون را روشن کنی , به نظر من بی فایده است و از هر دری وارد بشی فایده ای نداره.
    حرف آخر :
    1- واقعاً به انسان احساس بدی دست میده اگه بفهمه که تو جامعه به خاطر لوازم آرایش و رنگ مویی که داره یا به خاطر مدل مو و یا سفیدی پوستش یا چشماش تحویلش میگیرن (به خاطر ماشین دوستم رو تحویل گرفتن)
    2- به نظرم اگه آدم عاقل باشه یه زحمتی میکشه تا یه قابلیت با ارزشی پیدا کنه تا (هنر ؛تخصص علمی, یه تخصص حرفه ای ؛ یه معلم خوب ؛ یا حد اقل یه انسان خوش خلق و مهربون و.....) تا مردم به خاطر اون چیزا تحویلش بگیرن و مثلا اگه کنار خیابون ایستاده 10 تا ماشین برای همون ارزشها (دوست من)براش بوق بزنن تا سوارش کنن. نه بخاط اینکه فقط بخاطر ر نگ و لعابی که به خودش مالیده و مفتی داره سواری میده (منظورم از مفتی اینه که حتی اگه پول هم بگیره در برابر اون چیزی که از دست میده خیلی ناچیزه) (ماشین دوست من).
    در پناه حق باشید.
    اللهم ارزقنا توفیق الشهاده الجمیلة فی سبیلک و فی لیله القدر المبارک
    و
    احشرنا مع مولانا و سیدنا و حراره قلوبنا و سکینه انفسنا
    سید الشهداء و الاحرار ابا عبدلله
    الحسین علیه افضل الصلوات و السلام

2. صلوات ها 35

3.  

علاقه
    (بحث دینی)
    نوشته
    1,294
    حضور
    18 روز 1 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4082

سلام فوق العاده بود! چه جوری میشه این مطالب رو به یک تاپیک دیگه منتقل کرد! (به غیر از کپی پست)

کاش این مطالب رو تو تاپیک "آیا حجاب باید اجباری باشد " میگفتید! اونجا چند تا خانم هستند که دارن از بی حجابی دفاع میکنن و این مطالب میتونه خیلی کمکشون کنه!

فوق العاده بود!
    هی!! تو امروز برای امام زمان چیکار کردی؟

5. صلوات ها 12

شروع کننده موضوع

علاقه
    اسک دین و اسک دینی ها!
    نوشته
    2,191
    حضور
    300 روز 21 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    12
    صلوات
    5858

نمیدونم ولی کپی پیستش میکنم.مگه اشکالی داره؟
    رفتم که کپی کنم...آخه من هم راه دیگه رو بلد نیستم !!!
    ویرایش توسط عارف : ۱۳۹۱/۰۵/۱۷ در ساعت ۰۹:۴۴
    و

7. صلوات ها 8

شروع کننده موضوع

علاقه
    اسک دین و اسک دینی ها!
    نوشته
    2,191
    حضور
    300 روز 21 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    12
    صلوات
    5858

با سلام
    خوب حالا با توجه به عرایضم در پیام شماره 1 ممکنه یه نفر بگه آقا اینهائی که شما گفتید درست ولی من دلم میخواد از ماشینی که دارم دیگران سواستفاده کنن به کسی چه مربوطه چرا قانون و شرع در ایران جلوی من رو گرفته (البته دوستان عنایت دارند که در هیچکجای دنیا مگر در برخی نقاط خاص اشکالی نداره که مردم کاملا لخت باشن . اونهم در یک محدوده مشخصی که از حمام خصوصی در کشور ما شروع میشه تا برخی جزیره ها و یا محله های خاص در کشورهای دیگه که به اونها کاری نداریم).
    خوب حالا یه مثال واقعی میزنم.
    مقدمه:
    چند روز پیش یه افسر راهنمائی رانندگی کارت ماشین من رو گرفت و یه برگه بهم داد که 5 روز وقت دارید معاینه فنی ماشین رو بگیرید و به دفتر پلیس واقع در خیابان سراج مراجعه و کارت را دریافت کنید. طبق معمول ما ایرانیها که اگه از چراغ قرمز هم رد شیم و جریمه بشیم کمه کم یه غرغری میکنیم ؛ من هم با اوقات تلخی برگه رو گرفتم و رفتم.
    تا روز پنجم خدائیش وقت نکردم که برم دنبالش ولی روز آخر با هر بدبختی بود ساعت 10 صبح یه وقتی رو آزاد کردم و رفتم سراغ معاینه فنی گرفتن.بعد از نیم ساعت علافی کارشناس ماشین رو یه تستی کرد و گفت میزون فرمون لازم داره.برو تعمیرگاه..دوباره اخمام رفت تو هم و رفتم تعمیرگاه .
    تو دلم چی میگفتم؟
    · با همه چیزه آدم کار دارن!
    · بابا ماشینه خودمه ،(خدائیش هم از اگزوزش دود بدی در نمیومد).
    · آخه بگو مردیکه تو با چراغ جلو و چراغ ترمز و برف پاک کن چیکار داری؟!
    · یهو بگو چرا ماشینت کثیفه دیگه
    · می دونم اینا همش فیلمه واسه اون ده هزار تومنی که در ورودی گرفتید.
    · خدائی اگه اهلش بودم و یه 2 تومنی به همون افسر میدادم عمراً اگه کاریم داشت
    · ...............
    · ................
    خلاصه دردسرتون ندم رفتم رو چال تعمیر گاه و پرسیدم میزون فرمون چقدر میشه؟ گفت 3 تومن.گفتم باشه ردیفش کن.
    شاگرده رفت پائین و صدام کرد داداش بیا پائین . گفتم یا حضرت عباس بیچاره شدم الآنه که بگه یه هفته باید ماشین بخوابه و .........
    گفت جلوبندیت ایراد داره و 35 تومن هزینشه هر چی گفتم بابا فقط میخوام یه معاینه بگیرم و برم..گفت نمیشه . اگه الان میزون فرمان کنم ,تا ماشین رو حرکت بدی دوباره میزون فرمونش بهم میخوره.... آخر گفتم باشه و ..........
    تحلیل داستان
    در یک ساعتی که منتظر بودم تا ماشین درست شه کمی رو قضیه فکر کردم و دیدم که از دو بعد میشه به قضیه نگاه کرد
    1- بعد اول :چرا افسر باید ماشین را توقیف کنه؟
    اشکالات فنی که یه ماشین داره ممکنه به دیگران آسیب بزنه مثلاً ترمز ، چراغها ی جلو و عقب و لاستیکها و دود و.........در نگاه اول به نظر میرسه که تمامی این ایرادات را باید بخاطر مردم برطرف کنی و از پولی که مال خودته و میخواستی برای تفریحت از اون استفاده کنی باید بخاطر دیگران بگذری
    خوب اگرجه این توجیه درستی نیست ولی مشابه حالتیه که برای دیگران حجاب داشته باشی.
    2 – بعد دوم : ذینفع اصلی در گرفتن معابنه فنی کیست؟
    10 هزار تومن اونجا گرفت ، 40 هزار تومن مکانیکه گرفت و 3 ساعت مرخصی گرفتمو ........
    همین؟ نه ذینفع اصلی من بودم چرا که ممکن بود ماشین یه اشکال اساسی داشته باشه و من ندونم و یه روز که دارم با خانواده تو جاده میرم ...............
    خدا وکیلی آخر کار از همشون تشکر کردم و گفتم اگه شما نبودبد عمراً اگه خودم میرفتم دنبال این کارا.....
    نتیجه :
    ببینید من با دیدگاه دوم روز خوبی رو سپری کردم و به حقیقت قضیه رسیدم و کار درستی بود.
    فلسفه اصلی حجاب در اسلام همون چیزی بود که قبلاً عرض کردم (ارزش دادن به شخصیت خود زن به عنوان یک انسان) ولی مراتب بعدی که مانند اجبار و اکرا ه و صدف و چه و چه ... وجو د دارن ولی به عنوان موارد فرعی هستند (مثل بعد اول در توضیحات فوق)

ویرایش توسط عارف : ۱۳۹۱/۰۵/۱۸ در ساعت ۰۸:۵۵
    و

9. صلوات ها 15

علاقه
    کامپیوتر
    نوشته
    2
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8

سلام
    اولا در مورد دوستانی که به خاطر ماشین مدل بالا با آن شخص موسیقیدان مراوده داشتند سوالی دارم، که آیا اگر خود آن دوستان ماشین مدل بالا می داشتند، خانواده آنها ماشین مدل بالا می داشت، و ماشین مدل بالا برای آنها یک عقده نبود، آیا باز هم به خاطر ماشین آن شخص را دعوت می کردند؟ آیا اصولا ماشین مدل بالای آن شخص موسیقیدان به چشم دوستانش می آمد؟ آیا اصلا ماشین مدل بالا برای آنها اهمیت می داشت؟

یک مثالی عرض می کنم. وضعیت اقتصادی من و اطرافیانم و هم محله ای های من به گونه ای است که ماشین 206 برای ما یک ماشین عادی به حساب می آید و فردی که یک 206 دارد از نظر ما یک فرد معمولی است. ولی همین فرد معمولی اگر با ماشینش به روستاهای زاغه نشین اطراف شهر برود، یک فرد ممتاز محسوب می شود، همین فرد اگر به محله فرمانیه به بالا برود یک فرد سطح پایین محسوب می شود که کسی حسابش هم نمی کند.

حالا ارتباط این مثال را با حجاب عرض می کنم. یک خانم محجبه ایرانی، با پوشش معمول در ایران، شامل یک مانتو تا پایین زانو، کمی آرایش مختصر و یک روسری با رنگ روشن را در نظر بگیرید. این خانم به قسمتی از عربستان می رود که در آنجا تمام خانم ها مجبور به استفاده چادر مشکی و پوشیه (رو بنده) هستند. چه اتفاقی می افتد؟ در آن صورت آن خانم ایرانی در میان آن زنان عرب به صورت بسیار زننده به چشم خواهد آمد و مسلما که چشم مردان عرب شدیدا به دنبالش خواهد بود.
    حال همین خانم ایرانی به اروپا می رود. آیا اصولا کسی به پوشش او توجه خواهد کرد؟ آیا مرکز توجه جنس مخالف خواهد بود؟
    من اساسا و اصولا به بی بندو باری معتقد نیستم و شدیدا آنرا رد می کنم. ولی مثال فوق مشخص می کند که این مسائل بیشتر ریشه در فرهنگ و سنت جامعه دارد تا اسلام.

بله، معلوم است که در جامعه ای که همه چادر و چافچول می کنند و حجاب اجباری است و تا زمان دانشگاه در تمام مکانها تفکیک جنسیت صورت می گیرد، بدیهی است که اگر دانشجوی دختری موهایش معلوم باشد و آرایش داشته باشد دست و دل اساتید و همکلاسی های جنس مخالف با دیدن او می لرزد و آب از لب و لوچه شان آویزان می شود. معلوم است که چنین شخصی مرکز توجه قرار می گیرد. اما همین دختر اگر با همین سرو وضع و البته بدون روسری در دانشگاه m.i.t تحصیل کند، آیا باز هم وضع بدین منوال خواهد بود؟؟؟؟؟

11. صلوات ها 4

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    1,740
    حضور
    11 روز 11 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    141
    گالری
    208
    صلوات
    8477

اسلام برای حجاب دو ضابطه قرار داده است: یک ضابطه عمومی که پوشش همه بدن بجز گردی صورت و از مچ دستان تا سر انگشتان است. دوم ضابطه شخصی. ملاک این ضابطه عدم جلب هوس بازان است. اگر کسی ضابطه اول را رعایت کند، در ضابطه دوم می تواند فرهنگ محیطش را مورد توجه قرار دهد و اضافات حجابش را طبق آن تنظیم نماید.

13. صلوات ها 14

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    1,740
    حضور
    11 روز 11 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    141
    گالری
    208
    صلوات
    8477

نقل قول نوشته اصلی توسط zohreh_av نمایش پست ها
    سلام
    این مسائل بیشتر ریشه در فرهنگ و سنت جامعه دارد تا اسلام.

بله، معلوم است که در جامعه ای که همه چادر و چافچول می کنند و حجاب اجباری است و تا زمان دانشگاه در تمام مکانها تفکیک جنسیت صورت می گیرد، بدیهی است که اگر دانشجوی دختری موهایش معلوم باشد و آرایش داشته باشد دست و دل اساتید و همکلاسی های جنس مخالف با دیدن او می لرزد و آب از لب و لوچه شان آویزان می شود. معلوم است که چنین شخصی مرکز توجه قرار می گیرد. اما همین دختر اگر با همین سرو وضع و البته بدون روسری در دانشگاه m.i.t تحصیل کند، آیا باز هم وضع بدین منوال خواهد بود؟؟؟؟؟
    بستگی دارد این دختر زیبا باشد یا نه!
    نکته ای که در اسلام روی آن تأکید می شود عمومیت قانون است. زیبا بودن و زیبا نبودن دختران روی تأثیری می گذارند مؤثر است بر همین اساس آنها زیباتر هستند باید به حجابشان بیافزایند. ولی آنها که زیبا نیستند باید حد اقل حجاب را نگه دارند. چون در غیر اینصورت بهانه دست افرادی می افتد. بالاخره ملاک زیبایی چیست؟ هرکی ممکن است ادعا کند من زیبا نیستم در نتیجه خود را از قید حجاب آزاد کند!
    اسلام برای زنانی که یائسه هستند درباره حجاب تخفیف قائل شده است همچنین زنان روستایی که در مزارع کار می کنند. کارشناسان می توانند بنشینند و بر اساس ملاکهایی که فقها به آنها می دهند حجاب را در مراکز مختلف متفاوت تعریف کنند.

15. صلوات ها 12

شروع کننده موضوع

علاقه
    اسک دین و اسک دینی ها!
    نوشته
    2,191
    حضور
    300 روز 21 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    12
    صلوات
    5858

ولا در مورد دوستانی که به خاطر ماشین مدل بالا با آن شخص موسیقیدان مراوده داشتند سوالی دارم، که آیا اگر خود آن دوستان ماشین مدل بالا می داشتند، خانواده آنها ماشین مدل بالا می داشت، و ماشین مدل بالا برای آنها یک عقده نبود، آیا باز هم به خاطر ماشین آن شخص را دعوت می کردند؟ آیا اصولا ماشین مدل بالای آن شخص موسیقیدان به چشم دوستانش می آمد؟ آیا اصلا ماشین مدل بالا برای آنها اهمیت می داشت؟
    با سلام
    پاسخ شما منفی است ولی می دانیم که همیشه انسانهائی هستند که عقده دارند...یعنی این نداشتنها همیشگی است (مانند اصطکاک و شهوت) همانطور که همه ندارها عقده ای نیستند ولی همیشه جامعه مملو از مردم عقده ای هست که باید مراقب باشیم ازمون سواستفاده نکنن.
    (تو همه کشورها هست).
    حالا ارتباط این مثال را با حجاب عرض می کنم. یک خانم محجبه ایرانی، با پوشش معمول در ایران، شامل یک مانتو تا پایین زانو، کمی آرایش مختصر و یک روسری با رنگ روشن را در نظر بگیرید. این خانم به قسمتی از عربستان می رود که در آنجا تمام خانم ها مجبور به استفاده چادر مشکی و پوشیه (رو بنده) هستند. چه اتفاقی می افتد؟ در آن صورت آن خانم ایرانی در میان آن زنان عرب به صورت بسیار زننده به چشم خواهد آمد و مسلما که چشم مردان عرب شدیدا به دنبالش خواهد بود. حال همین خانم ایرانی به اروپا می رود. آیا اصولا کسی به پوشش او توجه خواهد کرد؟ آیا مرکز توجه جنس مخالف خواهد بود؟ من اساسا و اصولا به بی بندو باری معتقد نیستم و شدیدا آنرا رد می کنم. ولی مثال فوق مشخص می کند که این مسائل بیشتر ریشه در فرهنگ و سنت جامعه دارد تا اسلام.
    خلاصه کلام شما این است که نسبیتی برای رعایت حجاب ایجاد می شود که به پارامترهائی مثل فرهنگ و شرایط اجتماعی بستگی داره. ولی صحبت من سر دیدگاه دین اسلام به حجابه که ربطی به اون پارامترها نداره . این درسته که در کشور "آ" ممکنه یه آرایش ملایم باعث تغیر رفتار مردان با شما و تحریک آنها در جهت سواستفاده گردد و در کشور "ب" زن حتما باید با لباس شنا ظاهر بشه تا عموم مردان رو تحریک کنه . در هر دو صورت اصل فرق نمیکنه و سواستفاده صورت میگیره.
    به خاطر همین در اسلام "حدود الهی" تعریف شده تا انسان از این وسواس خارج بشه . یعنی حد حجاب را خدا تعریف کرده تا انسان همش درگیره این قضیه نباشه و بر کار اصلی خودش متمرکز شده و به زندگیش ادامه بده.
    حالا اگر مردی بخواد از این حدود پا فراتر بذاره شرع و قانون با او مقابله خواهد کرد.
    ویرایش توسط عارف : ۱۳۹۱/۰۵/۲۴ در ساعت ۱۱:۰۰
    و

17. صلوات ها 3

شروع کننده موضوع

علاقه
    اسک دین و اسک دینی ها!
    نوشته
    2,191
    حضور
    300 روز 21 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    12
    صلوات
    5858

خیر د رmit اینگونه نخواهد بود به این صورت خواهد بود که عرض میکنم:
    در کل فیلمهای هالیوود از هر نوعی که باشد حتما باید چند صحنه ارتباط جنسی وجود داشته باشه.چرا؟ چون بیننده رو هیپنوتیزم میکنن و در آخر فیلم بیننده فکر میکنه که از فیل خوشش اومده...
    در تمام تیزرهای تبلیغاتی از تبلیغ لوازم آرایش و لباس خواب گرفته تا خودرو و لباسشوئی , مواد صنعتی و .....حتی پفک زن نیمه برهنه یا گاهی تمام برهنه را ابزار تبلیغات یا پوسترها میکنن . یعنی از یک زن {یک انسان} استفاده (سو استفاده ) میکنن تا یه بسته پفک را بفروشن!!!!
    اینها از بدیهیات دنیای متمدن امروزیست که شاید اونقدر درگیر زندگی شده ایم که دیگه چشامون نمیبینه.
    ویرایش توسط عارف : ۱۳۹۱/۰۵/۲۴ در ساعت ۱۱:۰۱
    و

19. صلوات ها 5

شروع کننده موضوع

علاقه
    اسک دین و اسک دینی ها!
    نوشته
    2,191
    حضور
    300 روز 21 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    12
    صلوات
    5858

نقل قول نوشته اصلی توسط روح بخش نمایش پست ها
    اسلام برای زنانی که یائسه هستند درباره حجاب تخفیف قائل شده است همچنین زنان روستایی که در مزارع کار می کنند. کارشناسان می توانند بنشینند و بر اساس ملاکهایی که فقها به آنها می دهند حجاب را در مراکز مختلف متفاوت تعریف کنند.
    سلام حاج آقا
    مگر 34 سال نیست که دارن اینکار را میکنن ولی هیچوقت آنگونه که شهید مطهری از حجاب میگفتند نگفتند . و من هم که در غالب یک داستان کوتاه لب کلام را عرض کردم شما دوباره همون صحبتهای کلیشه ای و تکراری را می فرمائید :
    نقل قول نوشته اصلی توسط روح بخش نمایش پست ها
    اسلام برای حجاب دو ضابطه قرار داده است: یک ضابطه عمومی که پوشش همه بدن بجز گردی صورت و از مچ دستان تا سر انگشتان است. دوم ضابطه شخصی. ملاک این ضابطه عدم جلب هوس بازان است. اگر کسی ضابطه اول را رعایت کند، در ضابطه دوم می تواند فرهنگ محیطش را مورد توجه قرار دهد و اضافات حجابش را طبق آن تنظیم نماید.
    پس شخصیت خود زن چی میشه؟
    در این دو ضابطه ای که شما فرمودید جای خود زن به عنوان یک انسان کجاست؟
    انصافا مگر 34 سال این حرفها زده نمیشه ؟ و امروز در خیابانهای شهرمون چی میبینیم؟
    نه حاج آقا چشمها را باید شست ؛ جور دیگر باید دید.
    و

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 12 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری