سهو در سجده سهو

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سهو در سجده سهو

با سلام . من در تمام سالهایی که نماز خواندم چند اشتباه بزرگ داشتم:
اولا : شمار نمازهایی که در اونها سجده سهو بر من واجب بوده رو از دست دادم
ثانیاً : سالها پیش که اسم سجده سهو رو شنیدم فقط یک سجده میکردم بدون تشهد و ...
ثالثا : بعد از یادگرفتنش ذکرش رو همون سبحان ربی الاعلا و بحمده گفتم
رابعا : خیلی از شرایطی که سجده سهو واجب بوده رو نمیدونستم و جدیدن متوجه شدم که باید سجده سهو بجا می آوردم .
آیا تمام سجده های اشتباه و سجده هایی که بر گردنم بوده رو باید قضا کنم؟ Sad
مرجع : جوادی آملی

کارشناس بحث : اسراء

javaneh;253061 نوشت:
با سلام . من در تمام سالهایی که نماز خواندم چند اشتباه بزرگ داشتم: اولا : شمار نمازهایی که در اونها سجده سهو بر من واجب بوده رو از دست دادم ثانیاً : سالها پیش که اسم سجده سهو رو شنیدم فقط یک سجده میکردم بدون تشهد و ... ثالثا : بعد از یادگرفتنش ذکرش رو همون سبحان ربی الاعلا و بحمده گفتم رابعا : خیلی از شرایطی که سجده سهو واجب بوده رو نمیدونستم و جدیدن متوجه شدم که باید سجده سهو بجا می آوردم . آیا تمام سجده های اشتباه و سجده هایی که بر گردنم بوده رو باید قضا کنم؟ Sad مرجع : جوادی آملی

باسلام خدمت شما کاربر محترم
به تعداد سجده سهوهایی که یقین داریداز شما فوت شده وهمچنین سجده های سهو یکه یک سجده انجام می دادیدبایدقضا کنیدوواجب است هرچه زودتر ان راانجام دهدومواردی که شک دارید که سجده سهوبرشما واجب شده یانه؟لازم نیست که سجده سهو انجام دهید
رساله مراجع /م=1246و1247و1248

در مورد سجده هایی که ذکرشون رو اشتباه گفتم چطور؟

javaneh;253358 نوشت:
در مورد سجده هایی که ذکرشون رو اشتباه گفتم چطور؟

عرض سلام مجدد خدمت شما کاربرمحترم
سجده هایی که ذکرشون رااشتباه انجام دادیداگرهیئت سجده سهوراانجام داده باشید(مثلادوسجده را انجام دادید ویاتشهد وسلام اخر رامی گفتید)اعاده این نوع سجده های سهوواجب نیست بلکه احتیاط مستحب است
عروة الوثقی ج=1/فصل فی السجدة السهو/م=14

موضوع قفل شده است