صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تمامی شیعه ها به بهشت میروند؟

نوشته
    57
    حضور
    1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    209

تمامی شیعه ها به بهشت میروند؟

یکی از دوستان میگفت همه شیعه ها وقتی عذاب گناهانشان را می بینند به بهشت میروند.وقتی فکر کردم و دیدم مردان شیعه ای که حجابشان را رعایت نمیکنند و با لباسی که میپوشند نامحرمان را تحریک میکنند و اگر مومنی را ببینند میخندند و زنان و دخترانی که به زیارتگاهها میروند و بی حجاب میگردند و (به آیات و روایات اعتقادی ندارند) و میگویند دلت پاک باشد یعنی اینکه پیامبر را قبول ندارند چون احادیث را قبول ندارند و وقتی میگویی قرآن گفته است باید حجابت را حفظ کنی میگویند اینها را آخوندها در آورده اند واقعا به بهشت میروند؟یاپیامبر نفرین کرده است این افراد را؟سوالم اینست که آیا تمامی شیعه ها به بهشت میروند؟

کارشناس بحث : کریم

ویرایش توسط همکار مدیر سایت سابق : ۱۳۹۱/۰۵/۱۴ در ساعت ۱۷:۳۰
    گفتم شبی به مهدی اذن نگاه خواهم/گفتا که من هم از تو ترک گناه خواهم.
    گفتم شبی به مهدی بردی دلم زدستم/من منتظر به راهت شب تا سحر نشستم.

گفتا چه کار بهتر از انتظار جانان/من راه وصل خود را بر روی تو نبستم
    گفتا حجاب وصلت باشد هوای نفست/گر نفس را شکستی،دستت رسد به دستم

2. صلوات ها 14

3.  

نوشته
    273
    حضور
    4 روز 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1316

من اینو شنیدم که کسی که اعمالش تقریبا خوبه و البته گناهایی هم مرتکب شده که نمیشه ازش چشم پوشی کرد برای همیشه تو جهنم نمیمونه... عذابشو تو جهنم حتما میکشه البته باید به لطف خدا هم امیدوار بود. شاید اگه حضرت ادم بوسیله وسوسه ابلیس به اون درخت ممنوعه نزدیک نمیشد حتما همه نسل بشر الان تو بهشت بودن...

5. صلوات ها 5

علاقه
    (بحث دینی)
    نوشته
    1,294
    حضور
    18 روز 1 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4082

نقل قول نوشته اصلی توسط eslamh نمایش پست ها
    یکی از دوستان میگفت همه شیعه ها وقتی عذاب گناهانشان را می بینند به بهشت میروند.وقتی فکر کردم و دیدم مردان شیعه ای که حجابشان را رعایت نمیکنند و با لباسی که میپوشند نامحرمان را تحریک میکنند و اگر مومنی را ببینند میخندند و زنان و دخترانی که به زیارتگاهها میروند و بی حجاب میگردند و (به آیات و روایات اعتقادی ندارند) و میگویند دلت پاک باشد یعنی اینکه پیامبر را قبول ندارند چون احادیث را قبول ندارند و وقتی میگویی قرآن گفته است باید حجابت را حفظ کنی میگویند اینها را آخوندها در آورده اند واقعا به بهشت میروند؟یاپیامبر نفرین کرده است این افراد را؟سوالم اینست که آیا تمامی شیعه ها به بهشت میروند؟
    من هم موافقم که همه ی شیعه ها به بهشت میروند!!
    به شرطی شیعه باشند!
    حالا برای اینکه معنای شیعه رو بفهمی یک روایت برات مینویسم! (الته روایت رو به شکلی که تو ذهنم مونده مینویسم و اگر ایرادی بر آن وارد است امیدوارم کارشناسا تصحیح کنن)

یک گروهی از یک شهر دور برای دیدن امام رضا یا امام صادق ع (دقیق یادم نیس) به درب خانه امام رضا رفتند و در زدند!
    غلام امام در را باز کرد و آن گروه به آن غلام گفتند: به امام رضا بگو گروهی از شیعیانتان برای دیدن شما از شهری به نزد شما آمده اند! غلام رفت و برگشت و گفت امام اجازه ی ورود ندادند!
    فردایش دوباره آن گروه آمدند و گفتند به امام رضا بگو گروهی از محبین شما آمده اند! غلام رفت و برگشت و آنها را راه داد! آنها از امام پرسیدند چرا دفعه ی اول مارا راه ندادید! امام فرمود چون گفتید شیعه هستید! آنها گفتند خب ما واقعا شیعه هستیم! امام به یکی از آنها گفت داخل تنور نان شود و درب را ببندد! (تنور داغ و سوزان بود) آن شخص گفت مگر من حرف بدی زدم که قصد کشتن من را زدید؟ امام به نفر دوم گفت داخل تنور شو! نفر دوم هم امتنا کرد و همین طور از تمامی افراد آن گروه این را خواست و هیچ یک حاضر نشدند به داخل تنور نان بپرند!!!
    و در آخر امام به غلام سیاه خودش که در آن اتاق نبود صدا زد و گفت به داخل تنور بپر!!! غلام با سرعت و بدون چون و چرا با سر داخل تنور آتش پرید و درب را بست! همه شگفت زده و نگران شدند و خواستند تا اورا نجات دهند! اما امام اجازه نداد تا اینکه خود امام بعد از مدتی از غلام خواست که خارج شود!!!
    غلام صحیح و سالم خارج شد و سرکارش رفت....
    بعد امام رضا فرمود از این جمع شیعه ی من فقط همین غلام است و بس!!!

حالا شما که میگی اون افراد با اون اعتقاداتشون شیعه اند باید اول ببینی شیعه ی واقعی به کی میگن بعد به اونا بگی شیعه!!! اونا محب هستند نه شیعه!
    هی!! تو امروز برای امام زمان چیکار کردی؟

7. صلوات ها 8

نوشته
    57
    حضور
    1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    209

دوست گرامیasad.tehranianبه نظر شما کسی که در آیه ای از قرآن شک کند مسلمان وشیعه است؟حال کسی که شک به احادیث دارد و شک در بود و نبود پیامبر دارد گر چه محب باشد باز هم به آن میتوان گفت شیعه؟لطفا تحقیق کنید جوابتان را با سند بدهید.
    ویرایش توسط eslamh : ۱۳۹۱/۰۵/۱۴ در ساعت ۱۷:۵۸

9. صلوات ها 4

نوشته
    473
    حضور
    1 روز 14 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    57
    صلوات
    3962

سلام و عرض ادب

سوالم اینست که آیا تمامی شیعه ها به بهشت میروند؟
    نمی توان پذیرفت که به صرف ادعای همراهی با اهل بیت، بدون این که سیرة آنها در عرصه زندگی سایه افکن شود ، برای نجات از جهنم کافی باشد، زیرا در برخی از روایات وارد شده که خداوند بهشت را برای افراد مطیع خلق کرده ، هرچند عبد حبشی باشد و جهنم را برای افراد گنه کار آفریده است ، هرچند از افراد بنی‌هاشم باشند.(بحارالانوار، ج 42، ص 82.)
    دو لینک رو خدمتتون تقدیم میکنم، ان شاء الله مطالعه بفرمایید تا پاسخ سوال خود را بگیرید.

آیا در جهان آخرت شیعیان حضرت علی (ع) به شفاعت می رسند وبه بهشت می روند؟

آیا شیعیان به جهنم می روند؟

ویرایش توسط عرشیان : ۱۳۹۱/۰۵/۱۴ در ساعت ۲۰:۲۶

11. صلوات ها 4

نوشته
    57
    حضور
    1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    209

با سپاس از جواب دوستان

13. صلوات ها 4

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    1,740
    حضور
    11 روز 11 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    141
    گالری
    208
    صلوات
    8477

ببینیم قرآن پاسخ این سؤال مهم را چگونه می دهد.
    یهود هم معتقد است تنها بهشتی آنان هستند زیرا آنان فقط دوستان خداوند هستند. خداوند به آنها می فرماید: اگر این چنین است آرزوی مرگ کنید:
    قُلْ إِنْ كانَتْ لَكُمُ الدَّارُ الْآخِرَةُ عِنْدَ اللَّهِ خالِصَةً مِنْ دُونِ النَّاسِ فَتَمَنَّوُا الْمَوْتَ إِنْ كُنْتُمْ صادِقينَ (بقره: 94)
    قُلْ يا أَيُّهَا الَّذينَ هادُوا إِنْ زَعَمْتُمْ أَنَّكُمْ أَوْلِياءُ لِلَّهِ مِنْ دُونِ النَّاسِ فَتَمَنَّوُا الْمَوْتَ إِنْ كُنْتُمْ صادِقينَ (جمعه: 6)
    قرآن در جایی دیگر تبعیت از انبیاء را دلیل بر محبت خداوند معرفی می کند:
    قُلْ إِنْ كُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُوني‏ يُحْبِبْكُمُ اللَّهُ وَ يَغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ وَ اللَّهُ غَفُورٌ رَحيمٌ (آل عمران: 31)
    تبعیت از پیامبران بدون اطاعت از اولی الامر امکان ندارد:
    يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا أَطيعُوا اللَّهَ وَ أَطيعُوا الرَّسُولَ وَ أُولِي الْأَمْرِ مِنْكُمْ (نساء: 59)
    اولی الامر نمی تواند غیر از معصوم باشد زیرا اگر غیر معصوم اولی الامر باشد، یقینا اطاعت از او در بسیاری از موارد در تزاحم با اطاعت از خداوند و پیامبر قرار می گیرد.
    بر اساس آیات فوق، شرط بهشتی بودن این است:
    شخص بهشتی بنا را بر اطاعت از خداوند می گذارد.
    اطاعت از خداوند باید در طول اطاعت از پیامبر اسلام و اهل البیت علیهم السلام باشد. بدون مسیر قرار دادن پیامبر و اهل البیت، نمی توان به اوامر و نواهی خداوند پی برد!
    اطاعت از خداوند باید تا حدی باشد که شخص بهشتی راضی باشد در راه او بمیرد و به شهادت رسد.
    این افراد قطعا به بهشت می روند ولی دیگر افراد، بسته به میزان اهمیتی که به اطاعت می دهند و حاضرند در راه خداوند جانفشانی کنند، از گناهانشان صرف نظر می شود و باید برای مابقی گناهانشان عذاب ببینند. قسمتی از این عذاب در دنیا خواهد بود و قسمتی هنگام مرگ و بعد برزخ و محشر و اگر باز هم چیزی باقی ماند مدتی را در دوزخ می گذرانند. روایت شده است که بعضی 300 هزار سال در دوزخ می ماند و بعد نجات می یابد.
    در نهایت همه آنها که معتقد به اطاعت از اهل البیت هستند هرچند در اعتقادشان ضعیف باشند، به بهشت راه پیدا می کنند ان شاء الله!

در این تاپیک از شما استفاده خواهیم کرد:
    تجربه تهذیب

15. صلوات ها 10

علاقه
    (بحث دینی)
    نوشته
    1,294
    حضور
    18 روز 1 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4082

نظر شما کسی که در آیه ای از قرآن شک کند مسلمان وشیعه است؟حال کسی که شک به احادیث دارد و شک در بود و نبود پیامبر دارد گر چه محب باشد باز هم به آن میتوان گفت شیعه؟لطفا تحقیق کنید جوابتان را با سند بدهید.
    کسی که در آیه ای از قران شک کند مسلمان و شیعه نیست!
    کسی که شک به احادیث دارد و شک در بود و نبود پیامبر دارد گرچه محب باشد به آن نمیتوان گفت شیعه!

خب وقتی هردومون با این مطلب موافقیم چرا سند بیارم؟ اصلا اینا که گفتی چه ربطی داشت به پاسخ من؟؟؟
    من گفتم شیعه ی واقعی به اون غلام امام رضا میگن نه به من و شما....
    هی!! تو امروز برای امام زمان چیکار کردی؟

17. صلوات ها 4

علاقه
    اول از همه چیز دین خدا و همه ی متعلقاتش/دوست دارم یار امام زمان عج باشم/معماری
    نوشته
    1,465
    حضور
    17 روز 10 دقیقه
    دریافت
    132
    آپلود
    0
    گالری
    1169
    صلوات
    9823

به نام خدا

سلام علیکم جمیعا"

این پخش آنلاین را که( اون قسمتی مربوط میشه به اینجا را پخش آنلاین گذاشتم) بخشی از فایلی صوتی در تاپیک زیر هست را آوردم،کاملش در تاپیک زیر :

http://www.askdin.com/thread6717.html

ویرایش توسط حیدر لیلا : ۱۳۹۱/۰۵/۱۵ در ساعت ۱۱:۰۲

19. صلوات ها 7

علاقه
    تحقیق و مطالعه مباحث اعتقادی ,روانشناسی و حقوقی
    نوشته
    310
    حضور
    2 روز 1 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    1623

با سلام
    امروزحجت الاسلام عالی حدیثی از امام زمان (ع) نقل کردند که مضمونش چنین بود:

شیعیان ما باید تقوی پیشه کنند چون ما باید آنها را به بهشت ببریم و چاره ای نداریم . اگر تقوی پیشه نکنند و گنهکار شوند ناچارا باید در همین دنیا گرفتار بلا شوند تا پاک گردند و آنوقت است که ما را که پدران امتیم از غم گرفتاری خود به رنج و زحمت میاندازند.

ویرایش توسط امید به ظهور : ۱۳۹۱/۰۵/۱۵ در ساعت ۱۶:۴۶
    ....ما را ببخش به خاطر تمام درهایی که زدیم و هیچکدام خانه تو نبود....

امروز از دیروز به مرگ نزدیکتریم.....
    به خداوند چطور؟...

21. صلوات ها 7

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری