صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تلویزیون خاموش

علاقه
    خدا و شهدا
    نوشته
    26
    حضور
    1 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    12
    صلوات
    273

تلویزیون خاموش

نظرتان را در مورد خاموش کردن تلویزیون برای تمام مدت در زندگی می خواستم. البته یکی از دوستان این طور در وبلاگش نوشته است:
    اصولا سریال ها و برنامه های مختلف تلویزیون ساخته و پرداخته ذهن گارگردانان و نویسندگان است که هر کدام حالات و احوالات ِ خاصی دارند که گاهی شاید روحشان طهارت کافی برای این کار نداشته باشد و راستش را اگر بخواهید اصلا چند تا مثل شهید آوینی با آن روح متعالی پیدا میشود که با روایت فتح ،روح مارا اوج بدهد.اصلا مگر اینهمه ما را از همنشینی با افراد کج رفتار منع نکرده اند،خوب آیا من و شما بچه کوچکمان را جائی می بریم که دو نفر دائم در حال درگیری و فحاشی هستند! یا اصلا من و زهرا که اهل موسیقی نیستیم و آگاهانه این راه را انتخاب کرده ایم با چه منطقی اجازه می دهیم فرزند مان پای برنامه های کودکانه ی لهوی بنشیند که در اصل برنامه رقص و آواز و لوس بازی است با رنگ و بوی کودکانه و عین این موارد به دهها مثال دیگر هم میشود اشاره کرد.حالا این که تلویزیون خودمان است ،پناه می بریم به خدا از شرِ آن شیِ متنجس (ماهواره را میگویم).خوب برای من که کاری ندارد ،روی پشت بام خانه ما از هشت واحد،هفت واحد دیش ماهواره دارند من هم یک دیش به آن دیش ها اضافه میکنم ،سقف خانه دنیای ما که خراب نمی شود اما نگران سقف خانه آخرتمان هستم!نگران دختر بچه یازده ساله همسایه مان هستم که پدرش تا قبل از نصب ماهواره با شلوار و تی شرت در خانه می گشت اما این دفعه آخر که رفتم شارژ ساختمان را بدهم با زیر پیراهن رکابی و شورتک دم در آمد! ما که خنگ نیستیم! نگران فلان رفیق شفیقم هستم که تا دیروز حالِ عبادتش ،نیایش بعد از نماز صبحش زبانزد خاص و عام بود حالا بعد از یکسال و اندی که مشتری "من و تو " و "فارسی ۱" شده حال و روزش دیدنی است...بگذارید با زبان و ذهن ِ روزه اینقدر خاطر خودم و شما را مشوش نکنم ،انشاالله خدا علم و آگاهی اینقدر به مردان جامعه ما بدهد که به این درک برسند که وقتی فلان مجری بی بی سی یقه اش را تا فلان جایش باز میگذارد این برای احترام یا کلاس کار نیست این برای حیا زدائی است ! ما تا در منزل مادری مان زندگی میکردیم همچنین منظره هائی را ندیدیم که حالا در خانه خودمان پایمان را روی هم بیاندازیم و تن و بدن هر زن و مرد هرزه ای را به بهانه دیدن خبر یا تماشای فلان مستند علمی برانداز کنیم!سریال های آلوده که جای خود. ما هنوز شیعه ی امیرالمومنین هستیم.ما هنوز درصد حماقتمان اینقدر بالا نرفته! اصلا ما زیر دوش حمام هنوز وقتی آب یکدفعه داغ میشود،میسوزیم ! پناه می بریم به خدا از آتش جهنم که خیلی هم دور نیست از ما اگر آدم نشویم ...
    كلينى از جمله با سند خود روايت مى‏كند از زُرَارَة كه گفت:
    من از امام جعفر صادق عليه السّلام راجع به حلال و حرام پرسيدم‏.
    قَالَ: حَلَالُ مُحَمَّدٍ حَلَالٌ أبَداً إلَى يَوْمِ الْقِيَمَةِ، وَ حَرَامُهُ حَرَامٌ أبَداً إلَى يَوْمِ الْقِيَمَةِ. لَا يَكُونُ غَيْرَهُ وَ لَا يَجِى‏ءُ غَيْرُهُ‏.
    فرمود: حلال محمّد حلال است هميشه تا روز قيامت، و حرام او حرام است هميشه تا روز قيامت. غير او نمى‏باشد و غير از او چيزى نخواهد آمد.
    اصول کافی جلد یک صفحه 58
    حـجــــاب چـهـــره‌ی جـــان مـی‌شــود ، غـبـار تـنـم
    خــوشــا دمـی کـــه از آن چـهـره ، پـرده بـر فـکـنـــم
    چنـیـن قـفـس نه سـزای چو مـن خوش الحانی‌ست
    روم به گلـشـن رضــــــــوان کـه مـــــرغ آن چـمـنــم
    عـیـان نـشـد کـه چـرا آمـــدم ؟!!! کـجـا رفـتــم ؟!!!
    دریـــــــــــغ و درد ! کـه غـافـل ز کـار خـویـشـتــنــم

2. صلوات ها 23

3.  

نوشته
    258
    حضور
    11 ساعت نامشخص
    دریافت
    16
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    2059

فکر نمیکنید این هم یه جورایی مصداق تو غار زندگی کردن و از مردم و نظرات و افکارشون دور بودنه؟!
    " السلام علیک یا ساقی،
    من علیک السلام میخواهم!!! "

5. صلوات ها 8

علاقه
    استراتژی،روانشناسی؛ زبان انگلیسی؛ خودرو و...
    نوشته
    320
    حضور
    2 روز 1 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    44
    صلوات
    2663

لطفا اشتباه نكنيد! اين به اين معنا نيست كه تلويزيون يك دروغ بزرگ است، بلكه تلويزيون يك واقعيت بزرگ و قدرتمند است. منتها آنقدر ضمير ناخودآگاه فردي و جمعي ما تحت تاثير آن است كه نسبت به اين واقعيت، خودآگاهي خود را از دست داده ايم.
    خاموش كردن تلويزيون به اين معناست كه از آن به شكل آگاهانه فاصله بگيريم تا ببينيم چه امپراتور قدرتمندي در خانه هاي ما حكمفرماست و اين جعبه جادو صرفاً يك سرگرمي و براي غني كردن اوقات فراغت نيست، بلكه با امكانات و قدرت پنهان و آشكاري كه دارد زندگي فردي، خانوادگي و اجتماعي ما را هدايت مي كند و تحت تأثير خود قرار مي دهد. چه طرفدار آن گروهي از انديشمندان باشيم كه به تاثير مخرب تلويزيون اعتقاد دارند و چه جزو آن طيفي باشيم كه بر سازندگي آن تأكيد مي كنند، گاهي با خاموشي و فقدان اين جعبه جادو مي توانيم به جادويي بودنش پي ببريم.

سيدرضا صائمي

روزگاری شد و کس مرد ره عشق ندید
    حالیا چشم جهانی نگران من وتوست

7. صلوات ها 12

علاقه
    استراتژی،روانشناسی؛ زبان انگلیسی؛ خودرو و...
    نوشته
    320
    حضور
    2 روز 1 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    44
    صلوات
    2663

داشتن دیدگاه سفید یا سیاه در مورد تلویزیون منطقی نبوده و باید سعی نمود از این وسیله بسیار سرگرم کننده، با توجه به فواید و مضراتی که دارد به موقع و در حد مناسب استفاده کرد.
    روزگاری شد و کس مرد ره عشق ندید
    حالیا چشم جهانی نگران من وتوست

9. صلوات ها 11

علاقه
    مطالعه کردن،نوشتن و...
    نوشته
    14
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    126

l[size="4"]"]هر چیزی فی نفسه نمی تونه بد باشه بستگی داره به نوع استفاده ای که ما ازش می کنیم اگه بخوایم تلویزیون راسیاه بینیم پس نت روسیاه تر اگرم کاملا سفید پس ماهواره با برنامه هاش می شه برادر خونده ی تلویزیون .
    به نظر من هرکسی باید خودش هوای خودش را داشته با شه که ابته خیلی سخته اما چراغ خاموش تو یک جاده ی بدون دست انداز رانندگی کردن هنر نیست
    ویرایش توسط بانوی ایرانی : ۱۳۹۱/۰۵/۱۴ در ساعت ۱۸:۳۷

11. صلوات ها 7

نوشته
    55
    حضور
    9 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    257

بسم الله
    كارشناسان محترم لطفآ از طريق كتاب الله و احاديث معتبر اين موضوع مهم را تبيين نماييد.بنده شخصآ عاجزم از رسيدن به يك پاسخ درست وهمه جانبه بسيار دررابطه با تبليغات ورسانه واثرات مثبت ومنفي انها كه حتي ممكن است بدون آگاهي وبه صورت مخفي باشد فكر كردم اما درنهايت به پاسخي براي خود نرسيدم البته يك سري موارد كه حرام قطعي است ومسلمان با كمي سطح معلومات ديني متوجه ميشود اما منظورم در مواردي است كه حرامي دركار نيست اما از جهت فكري ممكن است مرا سرباز خودكنند

13. صلوات ها 4

نوشته
    2,900
    حضور
    21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8432

نقل قول نوشته اصلی توسط غم قائم نمایش پست ها
    لطفآ از طريق كتاب الله و احاديث معتبر اين موضوع مهم را تبيين نماييد

با سلام

تا آمدن کارشناسان محترم در جواب بگویم که خدای متعال فرمود : بل الانسان علی نفسه بصیره : یعنی هر کس بخوبی بر نفس خودش آگاه است و میداند که چه چیزی او را هدایت و گمراه میکند هر چند عذر تراشی کند اما سرخود وسر خدا نمیتواند کلاه بگذارد .(فالهمها فجورها وتقواها)

بنابراین ممکن است که تلویزیون و بالاتر از آن برای برخی مومنین مشکلی ایجاد نکند اما رادیو برای برخی محرک و مهیج باشد پس تشخیص با مکلف است واحتیاط طریق نجات .

15. صلوات ها 7

علاقه
    تحقیق
    نوشته
    2,487
    حضور
    14 روز 3 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8533

دین اسلام، عمومیت مکانی دارد و مختص همه افراد جهان است و با تمایلات و خواسته های آنها در تناقض نیست.عمومیت زمانی هم دارد یعنی خاص همه زمان ها است.ازابتدای رسالت تا روز محشر که پرونده این دنیا بسته می شود.بنابراین کسی نمی تواند ادعا کند که با پیشرفت تکنولوژی و مدرنیته شدن زندگی دیگر دین اسلام پاسخگوی نیازهای انسان نیست و باید احکام و قوانین اسلام را کنار گذاشت.زیرا اسلام مختص و مربوط به هزار و چهارصد سال پیش است، اینگونه تفکرات ناشی از کج فهمی و عدم درک عمق دین اسلام است.غیر ممکن است که انسانی، عمق وحی را که با فطرت و دل انسان ارتباط مستقیمی دارد، درک کند اما جملاتی بر زبان بیاورد که خلاف آن را می گوید.
    آیات و روایات فراوانی دال بر فرازمانی بودن اسلام است که برخی از آن ها عبارتند از:
    1)"و اوحی الی هذا القرآن لا نذرکم به ومن بلغ"
    به من این قرآن وحی شده است که شما و هر کس را که (این پیام)به او برسد بدان هشدار دهم.(انعام،19)
    2)"ان هو الا ذکر و قرآن مبین لینذر من کان و یحق القول علی الکافرین"
    این(سخن)جزیادآوری و قرآنی روشن نیست تا آن را که (دلش)زنده است بیم دهد و سخن (عذاب)برکافران تحقق یابد.(یس،69-70)
    3)از جمله احادیثی که بیان گر جاودانگی اسلام است، "حلال محمد حلال الی یوم القیامه و حرام محمد حرام الی یوم القیامه"(کلینی، ج1ص58)

17. صلوات ها 7

علاقه
    تحقیق
    نوشته
    2,487
    حضور
    14 روز 3 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8533

اگر بخواهيم توضيح بيشتري بدهيم آنكه درواقع اساس دین اسلام و اصول اعتقادی ای که زیربنای معارف اسلام را تشکیل می دهند و همه مسلمانان اجماع نظر عمومی در این زمینه دارند عبارتند از:1-توحید، 2-معاد، 3-نبوت.تمام فرقه ها و گرایش های متعدد و متنوع اسلامی بر این اصل متفق اند و هیچ اختلافی ندارند.اما ازمیان این فرقه ها تنها شیعه اثنی عشری است که بر این باوراست، اسلام مبتنی بر پنج رکن و اصل اساسی است و آن اصول عبارت است از:1-توحید 2-معاد 3-نبوت 4-امامت 5-عدل می باشند.ازنقطه نظر شیعه، نبی و امام در تمام اصول و مبانی لازم و ضروری برای تبلیغ و تبیین دین خدا مشترکند.تنها تفاوت آنها در نزول وحی و دریافت پیام های الهی از فرشته وحی است.بنابراین با توجه به این مباحث، تمایز چندانی میان این دو نیست زیرا مهم ترین شرط و اصلی ترین پارامتر لازم برای اجرای احکام الهی که همان عصمت نبی یا امام است در هر دو مشترک و موجود است.و هردو(نبی و امام )باید معصوم باشند.زیرا در تفکر ناب اسلامی، عصمت ویژگی ضروری و جدایی ناپذیر حاکم الهی است.

19. صلوات ها 6

علاقه
    معنويت-طبیعت-یافتن حقایق-شاد كردنو...
    نوشته
    76
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    240

وسايل ارتباط جمعي از ضروريات زندگي امروزه و ما بايد نهايت استفاده رو از اين وسايل در جهت اهداف عالي ببريم طرز استفاده و تحت تاثير قرار گرفتن از اون بستگي به خود افراد داره.

و اينكه ما مسلمونا بخوايم اين تكنولوژي رو از زندگي امروزه كه به روز بودن و اگاه بودن در اون واقعا نيازه حذف كنيم خيلي ميتونه ضرر داشته باشه نبايد بيشتر از اين جا رو براي بقيه باز كنيم بايد فعاليتمونو در رسانه ها بيشتر كنيم و نزاريم ارزش هامون فراموش بشن و اسلام گوشه گير.

هر كدوم از ما يه قدم كوچيك هم برداره بهتر از در جا زدنه.

ویرایش توسط sepid98 : ۱۳۹۱/۰۶/۰۷ در ساعت ۱۴:۴۹

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۹/۰۴, ۱۷:۱۵ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری