آیا با نیت سفر ده روزه می توانم به دوجا سفر کنم ؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا با نیت سفر ده روزه می توانم به دوجا سفر کنم ؟

سلام و خسته نباشید،
بنده ساکن گیلان هستم و قصد مسافرت دارم ،اما بنا به دلایلی 7 روز در قزوین و ۵ روز هم در کرج می‌مانم ، آیا می‌تونم نیّت ۱۰ روز کنم و روزه بگیرم ؟
ممنون از پاسخگو بودنتون:Gol:

سلام علیکم

خیر
شما باید 10 روز را در یک شهر بمانید. تا بتوانید نماز را کامل و روزه ها را بجای آورید.

اما طبق آنچه فرمودید نمازتان شکسته است و روزه هم نمیتوانید بگیرید.

friend sre;252250 نوشت:
سلام و خسته نباشید، بنده ساکن گیلان هستم و قصد مسافرت دارم ،اما بنا به دلایلی 7 روز در قزوین و ۵ روز هم در کرج می‌مانم ، آیا می‌تونم نیّت ۱۰ روز کنم و روزه بگیرم ؟ ممنون از پاسخگو بودنتون

باسلام خدمت شما کاربر محتر م
مسافری که قصد ده روزه درشهر ی دارددرصورتی بایدنماز راتمام بخواندکه تمام ده روز رادربکجا بماندوالاباید نماز راشکسته بخواندوجایی که نماز شکسته باشدروزه هم صحیح نیست
رساله مراجع /م=1337

اسراء;252790 نوشت:

باسلام خدمت شما کاربر محتر م
مسافری که قصد ده روزه درشهر ی دارددرصورتی بایدنماز راتمام بخواندکه تمام ده روز رادربکجا بماندوالاباید نماز راشکسته بخواندوجایی که نماز شکسته باشدروزه هم صحیح نیست
رساله مراجع /م=1337

سلام
فرمودید که : "جایی که نماز شکسته باشدروزه هم صحیح نیست "
این گفته شما همیشه صادقه؟
برای مثال؛ اگر کسی به مسافرت 5 روزه می رود در مسافرت روزه نذر و یا مستحبی یا .. میگیرد، در عین حال نماز او هم شکسته هست ...

ونداد;267760 نوشت:
فرمودید که : "جایی که نماز شکسته باشدروزه هم صحیح نیست " این گفته شما همیشه صادقه؟ برای مثال؛ اگر کسی به مسافرت 5 روزه می رود در مسافرت روزه نذر و یا مستحبی یا .. میگیرد، در عین حال نماز او هم شکسته هست ...

با سلام و عرض ادب و تشکر از شما

بله درمواردی و مطابق با نظر برخی مراجع،با نذر، روزه در سفر یا در مواردی روزه های مستحبی صحیح است که برای راهنمایی بیشتر می توانید به تاپیک زیر مراجعه نمایید:

http://www.askdin.com/thread10132.html

موضوع قفل شده است