آیا مادر 9نفر از ائمه کنیز بودند؟

تب‌های اولیه

17 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا مادر 9نفر از ائمه کنیز بودند؟

از یک وهابی شنیدم مادر 9تا از امامان شما کنیز بوده!
بعد گفت در زمان گذشته همه از کنیز همه جور استفاده ای میکردند و بعد میفروختنش!
لطفا توضیح بدید که اولا آیا حقیقت داره؟
دوما آیا کنیز مورد استفاده ی جنسی تعداد زیادی از افراد بوده؟
ممنون

کارشناس بحث : محراب

[="System"][="DarkOrange"]

asad.tehranian;250512 نوشت:

لطفا توضیح بدید که اولا آیا حقیقت داره؟
دوما آیا کنیز مورد استفاده ی جنسی تعداد زیادی از افراد بوده؟
ممنون

لا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیم

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

می شه از ایشان سوال کنید که بر چه اساس و سندی این سخن را گفته اند؟[/]

باشه من این سوال رو ازش میپرسم! بعد اگر آدرس سندهایش را داد چی کار کنم؟؟؟ آیا جوابی دارید که بهش بدم یا نه؟
منظورم اینه که آیا شما برای دشوار شدن کار او این درخواست (سند) را دارید یا اینکه قبول ندارید مادر امامان کنیز بودند؟؟؟
اگر قبول ندارید که مادر امامان کنیز بودند و میگویید او دروغ میگوید حتما میروم جویای اسنادش میشوم!
اما اگر خودتان قبول دارید که کنیز بودند و صرفا برای دشوار شدن کار او این درخواست را دارید لطفا فکر بعدش را هم بکنید که من جلوش ضایع نشم! مرسی!

[="System"][="DarkOrange"]

asad.tehranian;250523 نوشت:
باشه من این سوال رو ازش میپرسم! بعد اگر آدرس سندهایش را داد چی کار کنم؟؟؟ آیا جوابی دارید که بهش بدم یا نه؟
منظورم اینه که آیا شما برای دشوار شدن کار او این درخواست (سند) را دارید یا اینکه قبول ندارید مادر امامان کنیز بودند؟؟؟
اگر قبول ندارید که مادر امامان کنیز بودند و میگویید او دروغ میگوید حتما میروم جویای اسنادش میشوم!
اما اگر خودتان قبول دارید که کنیز بودند و صرفا برای دشوار شدن کار او این درخواست را دارید لطفا فکر بعدش را هم بکنید که من جلوش ضایع نشم! مرسی!

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

سند خواستن یک روش علمی و منطقی است

ایشان ادعاهایی کردند که باید با سند ثابت کنند و صرف اینکه ایشان این حرف رو زدند قبول و نیست

شما مگر بهش گفتید که خودتون جواب می دهید؟

برای جواب است نه دشوار شدن

چون این سوال از نظر عقلی یکم پرت است !!

و یا ایشان خیلی عالم اند و دارند شما رو می پیچونند

یا واقعا جاهلند!
یا من در جهلم:Gig:

از ایشان بخواهید که نام 9 امامی را که مادرشان کنیز بوده است را نام ببرند

این چیزی که می گویند در گذشته بوده کدام گذشته و با چه سندی؟

و دوست عزیز بگویید کجا با ایشان صحبت کردید و این وهابی کجا با شما صحبت کرده؟

تا بعد ببینیم چه باید گفت

فعلا جواب من رو بدید این سوالات رو نپرسید:Gol:[/]

کبوتر حرم الزهرا;250530 نوشت:

و دوست عزیز بگویید کجا با ایشان صحبت کردید و این وهابی کجا با شما صحبت کرده؟

تا بعد ببینیم چه باید گفت

فعلا جواب من رو بدید این سوالات رو نپرسید:gol:

خدمت شما عرض کنم من در سایت آپارات عضو هستم و در آنجا سخنرانی از استاد دانشمند آپلود کردم بعد هر از چند گاهی دوستان وهابی یا سنی میان و کامنت هایی در زیر این ویدیوهای من میگذارند که من مجبورم جوابشان را بنویسم تا کسی خدایی نکرده بوسیله سخنرانی من گمراه نشه!

سلام

نگفت کدوم امامانمون؟

من چند تا رو می گم خودتون قضاوت کنید

مادر حضرت علی (ع) که خوب فاطمه بنت اسد بودند و جایگاهی داشتند که پیامبر در قبر ایشان خوابیدند
امام حسن (ع) و امام حسین (ع) که مادرشون حضرت زهرا (س) بودند که دیگه معلومه ایشان کی بودند(بانوی دو عالم )
مادر امامم چهارم هم که شاهزاده بودند(شهربانو خاتون)
مادر امام پنجم هم فاطمه دختر امام حسن بود
و....
مادر امام زمان هم نرجس خاتون (شاهزاده ) بودند

حالا یه سوال از اون وهابی
مادر محمد بن عبدالوهاب کی بود؟

ان اكرمكم عندالله اتقكم

سلام ! الان عین متن اون وهابی رو براتون کپی پست میکنم تا خودتون لحنش و بی احترامیش رو ببینید! نوشته های قرمز رنگ گفته های اون وهابی است!

شما ظاهراً خبر ندارید كه مادر 9 تا از امام های شما كنیز بوده اند و احتمالاً هم نمیدانید كنیز به چه معناست ؟؟ و این را هم احتمالاً نمیدانید كنیز را در شیشه نگهداری نمیكردند و كنیزان دست به دست میگشتند و هر كس استفاده جنسی كاری و ... خود را از طرف میبرد و به دیگری میفروخت و الی اخر قصه ... پس دوست عزیز وارد بحثی نشوید كه به ضرر شماست و حداقل حرمت شخصیت های مذهبی خود را نگه دارید
مثلاً مادر امام زمانتان كنیز است - و همانطور كه گفتم در ان زمان كنیز را در شیشه و دور از دسترس همگان نگهداری نمیكردند و كنیزان معمولاً دست به دست خرید و فروش میشدند و هر كس به نوعی از كنیز خریداری شده استفاده ی شخصی خود را میكرد و بعد باز میفروخت و استفاده ها هم همانطور كه میدانی گوناگون بود پس دوست عزیز كسی كه از كنیزی تولد یافته باشد نمیتواند ادعای اصالت و ریشه داشته باشد چون خود كنیز بی اصل و ریشه است - احتمالاً متوجه شده ای كه منظورم چیست پس همانطور كه گفتم در بحثی كه كاملاً به ضرر شماست وارد نشوید و حداقل حرمت شخصیت های مذهبی خود را نگه دارید .

مرصاد جان اینجور که تو گفتی اگر مادر امام زمان شاهزاده بوده پس این ملعون چه دروغ بزرگی دارد میگوید!!! حتما میرم سند حرفهاشو ازش میپرسم و خبرتون میکنم!!!

وهابیت خودش زایده نامشروعی است از صلب انگلیس .
حال اینها می خواهن با این کار شیعه رو تضیعف کنند.یکی از افتخارات شیعه این است که مادر امامانمون (همگی اصل ونسب دارند) بهترین ها جمع شدن .حضرت زهرا گل سر سبد عالم ادم افتخار می کنه که نوکر در ایشون باشه

به نام خدا.

چه مدرکی داره مبنی بر اینکه کنیز ها رو دست به دست میکردند؟ تنها افرادی که من شک میکنم اینکار رو میکردند ، خلفای عباسی و کارگزارانشون بودند.

مسلما داره افترا میزنه و با کلمات بازی میکنه.

با آرزوی سلامتی ، ستایشگر :Gol:

asad.tehranian;250629 نوشت:

asad.tehranian;250629 نوشت:
شما ظاهراً خبر ندارید كه مادر 9 تا از امام های شما كنیز بوده اند و احتمالاً هم نمیدانید كنیز به چه معناست ؟؟ و این را هم احتمالاً نمیدانید كنیز را در شیشه نگهداری نمیكردند و كنیزان دست به دست میگشتند و هر كس استفاده جنسی كاری و ... خود را از طرف میبرد و به دیگری میفروخت و الی اخر قصه ... پس دوست عزیز وارد بحثی نشوید كه به ضرر شماست و حداقل حرمت شخصیت های مذهبی خود را نگه دارید
مثلاً مادر امام زمانتان كنیز است - و همانطور كه گفتم در ان زمان كنیز را در شیشه و دور از دسترس همگان نگهداری نمیكردند و كنیزان معمولاً دست به دست خرید و فروش میشدند و هر كس به نوعی از كنیز خریداری شده استفاده ی شخصی خود را میكرد و بعد باز میفروخت و استفاده ها هم همانطور كه میدانی گوناگون بود پس دوست عزیز كسی كه از كنیزی تولد یافته باشد نمیتواند ادعای اصالت و ریشه داشته باشد چون خود كنیز بی اصل و ریشه است - احتمالاً متوجه شده ای كه منظورم چیست پس همانطور كه گفتم در بحثی كه كاملاً به ضرر شماست وارد نشوید و حداقل حرمت شخصیت های مذهبی خود را نگه دارید .

با سلام حضور همگی دوستان

بنده جواب را متوجه سوال شخص وهابی می کنم امیدوارم همه دوستان جواب خودشون را بگیرند . (در آخر هم معلوم شود که وهابی ها نقش بر آب می زنند و هیچ ندارند جز نداری)
مادر هفت نفر از ائمه ع کنیز بوده اند که عبارت است از:
مادر امام سجاد (ع) شهربانو، مادر امام کاظم (ع) حمیده، مادر امام رضا (ع) نجمه، مادر امام جواد (ع) سبیکه، مادر امام هادی (ع) سمانه، مادر امام حسن عسگری (ع) سوسن، و مادر امام زمان (عج) نرگس، همه انسان های عالی مقام و نورانی ای بوده اند که به حسب ظواهر دنیوی، آزاد نبوده اند. اما شانی بسیار عالی داشته اند.

[=arial][=&quot]و این مطلب به این خاطر بوده که [/]امامان شیعه مردم را همواره به ازدواج با کنیزان (مومن) تشویق می کردند و خود نیز نمونه ی عملی این دستور بودند. به نظر می رسد که دلیل این دستور این بوده است که به مردم آموزش دهند که مهم تر از "آزاد" یا "برده" بودن یک انسان، تقوی و پاکدامنی و ایمان و اخلاق اوست
و در تقوی و پاکدامنی و بزرگواری این بزرگواران مطالب زیادی آمده است از جمله این که
[/]
[=arial][=&quot]براساس بيانات خود ائمه(عليهم السلام) ونيز به گواهي تاريخ، ایشان اهل فضل و كمالات و از بهترين زنان دوران خود بوده اند.
ازجمله در مورد اوصاف مادر امام سجاد(عليه السّلام) نقل شده است: «مادر بزرگوار آن حضرت، شهربانو، دختر يزدگرد ـ آخرين شاه ساساني ـ مي‌باشد. وي طي فتوحات شهرهاي ايران به دست مسلمانان اسير گشت و از ايران به مدينه برده شدو در پرتو حمايت اميرالمؤمنين ـ عليهم السلام ـ آزاد گرديد، به همسري حسين بن علي ـ عليه السّلام ـ درآمد وافتخار يافت تا مادر امام زين‌العابدين ـ عليه السّلام ـ باشد و نُه امام معصوم از نسل او پديد آمد.»[/]
[=&quot] در كتاب شريف اصول كافي آمده است كه حضرت علي ـ عليه السّلام ـ به فرزندش امام حسين ـ عليه السّلام ـ مي‌فرمايد: «از همسرت شهربانو، خوب محافظت و نگهداري كن و به او نيكي نما، چه اين كه در آينده‌اي نزديك براي تو فرزندي خواهد آورد كه بهترين اهل زمين خواهد بود.»[/]
[/]

[=arial][=&quot]در شرح حال مادر امام رضا ـ عليه السّلام ـ مي‌خوانيم: «نجمه» مادر بزرگوار امام رضا ـ عليه السّلام ـ و از زنان مؤمنه، پارسا و نجيب و پاكيزه بود. حميده، همسر امام صادق ـ عليه السّلام ـ او را كه كنيزي از اهالي مغرب بود، خريد و به منزل برد، نجمه در خانه امام صادق ـ عليه السّلام ـ حميده‌ خاتون را بسيار احترام مي‌كرد و به خاطر جلال و عظمت او، هيچ‌گاه نزدش نمي‌نشست.
روزي حميده در عالم رؤيا رسول گرامي اسلام ـ صلي الله عليه و آله ـ را ديد كه به او فرمودند: «اي حميده! نجمه را به ازدواج فرزندت «موسي» در آور زيرا از او فرزندي به دنيا خواهد آمد كه بهترين فرد روي زمين باشد.» پس از اين پيام، حميده به فرزندش امام كاظم ـ عليه السّلام ـ فرمود:«پسرم! نجمه بانويي است كه من هرگز بهتر از او را نديده‌ام زيرا در زيركي و محاسن اخلاقي مانندي ندارد. من او را به تو مي‌بخشم، تو نيز در حق او نيكي كن!...»[/]
[/]

[=arial][=&quot]در توصيف مادر امام زمان(عج) نيز آمده است: «نرجس» دختر يشوعا (پسر قيصر روم) و مادر حضرت مهدي(عج) است. ميزان فضيلت و معنويت وي تا آنجا بوده است كه «حكيمه خاتون» دختر امام جواد ـ عليه السّلام ـ و بانويي عالي‌قدر از خاندان امامت، او را سرآمد و سرور خاندان خويش، و خود را خدمتگزار او مي‌ناميده است.[/][/]

[=arial][=&quot]در هر حال با توجه به آنچه ذكر شد و نمونه‌هاي ديگري كه بيان آن در اين مختصر نمي‌گنجد، گرچه شرايط اجتماعي و محيطي مادران ائمه ـ عليهم السلام ـ سبب شده بود كه آنها در مقطعي از حيات خود جزء كنيزان و طبقه محروم از اسلام بوده باشند ليكن ايشان با كنار رفتن موانع اجتماعي و فرهنگي و قرار گرفتن در مسير روح‌بخش اسلام و بهره‌مندي از آموزه‌هاي بلند آن، خود را با فضيلتها و كمالات اسلامي مزين نموده‌اند و لياقت و شايستگي مادري ائمه ـ عليهم السلام ـ را بدست آورده‌اند.[/][/]
اما در مورد استفاده از کنیز باید به نکاتی توجه کرد که شرع مقدس اسلام در مورد کنیزان بیان فرموده از جمله این احکام این است که اگر كنيز بخواهد نسبت به مالك خود، محرم بماند، بايد شرايط زير حفظ شود:

1. مالك، كنيزش را به ازدواج شخص ديگر درنياورده باشد.

2. مالك، كنيز را به ديگرى نبخشيده باشد.

3. اگر كنيز با شخص ديگرى ازدواج كرده باشد يا او را به ديگرى بخشيده باشند، پس از سپرى شدن مدّت زمان عده ‏ى طلاق با شوهرش يا تمام شدن زمان بخشش، مجدداً كنيز بر مالكش حلال مى‏شود.

4. كنيز در حال گذراندن ايّام عدّه (عدّه ‏ى طلاق از شوهر قبلى‏اش) يا ايام استبراء (در آنجا كه محلّل واقع شده)، نباشد.

5. قبلًا پدر مالك كنيز با كنيز، نزديكى نكرده باشد.

6. كنيز، بين چند صاحب مشترك نباشد.

7. قبلًا فرزند مالك و صاحب كنيز با او نزديكى نكرده باشد.

8. كنيز با مولايش قرارداد نبسته باشد كه پول خود را بدهد تا آزاد شود (در اصطلاح مكاتب نباشد).

9. كنيز، كاملًا تحت تصرّف مالك باشد.

با وجود این قوانین بازهم شخص عاقل و آزاد اندیش می تواند بگوید کسی که از کنیزی متولد می شود نمی تواند اصالت داشته باشد.

با سلام
ببینید مادر امام زمان شاهزاده بوده و هنگام اسارت اسم کنیز رو روش گذاشتن وگرنه در اصل شاهزاده بوده در ثانی طبق ایه قران

ان اکرمکم عندالله اتقاکم

محراب;250770 نوشت:

با سلام حضور همگی دوستان
بنده جواب را متوجه سوال شخص وهابی می کنم امیدوارم همه دوستان جواب خودشون را بگیرند . (در آخر هم معلوم شود که وهابی ها نقش بر آب می زنند و هیچ ندارند جز نداری)
مادر هفت نفر از ائمه ع کنیز بوده اند که عبارت است از:

مادر امام سجاد (ع) شهربانو، مادر امام کاظم (ع) حمیده، مادر امام رضا (ع) نجمه، مادر امام جواد (ع) سبیکه، مادر امام هادی (ع) سمانه، مادر امام حسن عسگری (ع) سوسن، و مادر امام زمان (عج) نرگس، همه انسان های عالی مقام و نورانی ای بوده اند که به حسب ظواهر دنیوی، آزاد نبوده اند. اما شانی بسیار عالی داشته اند.

[=arial][=&quot]و این مطلب به این خاطر بوده که [/]امامان شیعه مردم را همواره به ازدواج با کنیزان (مومن) تشویق می کردند و خود نیز نمونه ی عملی این دستور بودند. به نظر می رسد که دلیل این دستور این بوده است که به مردم آموزش دهند که مهم تر از "آزاد" یا "برده" بودن یک انسان، تقوی و پاکدامنی و ایمان و اخلاق اوست

و در تقوی و پاکدامنی و بزرگواری این بزرگواران مطالب زیادی آمده است از جمله این که [/]

[=arial][=&quot]براساس بيانات خود ائمه(عليهم السلام) ونيز به گواهي تاريخ، ایشان اهل فضل و كمالات و از بهترين زنان دوران خود بوده اند.[/][/]

[=arial]
ازجمله در مورد اوصاف مادر امام سجاد(عليه السّلام) نقل شده است: «مادر بزرگوار آن حضرت، شهربانو، دختر يزدگرد ـ آخرين شاه ساساني ـ مي‌باشد. وي طي فتوحات شهرهاي ايران به دست مسلمانان اسير گشت و از ايران به مدينه برده شدو در پرتو حمايت اميرالمؤمنين ـ عليهم السلام ـ آزاد گرديد، به همسري حسين بن علي ـ عليه السّلام ـ درآمد وافتخار يافت تا مادر امام زين‌العابدين ـ عليه السّلام ـ باشد و نُه امام معصوم از نسل او پديد آمد.»[=&quot] در كتاب شريف اصول كافي آمده است كه حضرت علي ـ عليه السّلام ـ به فرزندش امام حسين ـ عليه السّلام ـ مي‌فرمايد: «از همسرت شهربانو، خوب محافظت و نگهداري كن و به او نيكي نما، چه اين كه در آينده‌اي نزديك براي تو فرزندي خواهد آورد كه بهترين اهل زمين خواهد بود.»[/][/]

[=arial][=&quot]در شرح حال مادر امام رضا ـ عليه السّلام ـ مي‌خوانيم: «نجمه» مادر بزرگوار امام رضا ـ عليه السّلام ـ و از زنان مؤمنه، پارسا و نجيب و پاكيزه بود. حميده، همسر امام صادق ـ عليه السّلام ـ او را كه كنيزي از اهالي مغرب بود، خريد و به منزل برد، نجمه در خانه امام صادق ـ عليه السّلام ـ حميده‌ خاتون را بسيار احترام مي‌كرد و به خاطر جلال و عظمت او، هيچ‌گاه نزدش نمي‌نشست.[/][/]

روزي حميده در عالم رؤيا رسول گرامي اسلام ـ صلي الله عليه و آله ـ را ديد كه به او فرمودند: «اي حميده! نجمه را به ازدواج فرزندت «موسي» در آور زيرا از او فرزندي به دنيا خواهد آمد كه بهترين فرد روي زمين باشد.» پس از اين پيام، حميده به فرزندش امام كاظم ـ عليه السّلام ـ فرمود:«پسرم! نجمه بانويي است كه من هرگز بهتر از او را نديده‌ام زيرا در زيركي و محاسن اخلاقي مانندي ندارد. من او را به تو مي‌بخشم، تو نيز در حق او نيكي كن!...»

[=arial][=&quot]در توصيف مادر امام زمان(عج) نيز آمده است: «نرجس» دختر يشوعا (پسر قيصر روم) و مادر حضرت مهدي(عج) است. ميزان فضيلت و معنويت وي تا آنجا بوده است كه «حكيمه خاتون» دختر امام جواد ـ عليه السّلام ـ و بانويي عالي‌قدر از خاندان امامت، او را سرآمد و سرور خاندان خويش، و خود را خدمتگزار او مي‌ناميده است.[/][/]

[=arial][=&quot]در هر حال با توجه به آنچه ذكر شد و نمونه‌هاي ديگري كه بيان آن در اين مختصر نمي‌گنجد، گرچه شرايط اجتماعي و محيطي مادران ائمه ـ عليهم السلام ـ سبب شده بود كه آنها در مقطعي از حيات خود جزء كنيزان و طبقه محروم از اسلام بوده باشند ليكن ايشان با كنار رفتن موانع اجتماعي و فرهنگي و قرار گرفتن در مسير روح‌بخش اسلام و بهره‌مندي از آموزه‌هاي بلند آن، خود را با فضيلتها و كمالات اسلامي مزين نموده‌اند و لياقت و شايستگي مادري ائمه ـ عليهم السلام ـ را بدست آورده‌اند.[/][/]

اما در مورد استفاده از کنیز باید به نکاتی توجه کرد که شرع مقدس اسلام در مورد کنیزان بیان فرموده از جمله این احکام این است که اگر كنيز بخواهد نسبت به مالك خود، محرم بماند، بايد شرايط زير حفظ شود:

1. مالك، كنيزش را به ازدواج شخص ديگر درنياورده باشد.

2. مالك، كنيز را به ديگرى نبخشيده باشد.

3. اگر كنيز با شخص ديگرى ازدواج كرده باشد يا او را به ديگرى بخشيده باشند، پس از سپرى شدن مدّت زمان عده ‏ى طلاق با شوهرش يا تمام شدن زمان بخشش، مجدداً كنيز بر مالكش حلال مى‏شود.

4. كنيز در حال گذراندن ايّام عدّه (عدّه ‏ى طلاق از شوهر قبلى‏اش) يا ايام استبراء (در آنجا كه محلّل واقع شده)، نباشد.

5. قبلًا پدر مالك كنيز با كنيز، نزديكى نكرده باشد.

6. كنيز، بين چند صاحب مشترك نباشد.

7. قبلًا فرزند مالك و صاحب كنيز با او نزديكى نكرده باشد.

8. كنيز با مولايش قرارداد نبسته باشد كه پول خود را بدهد تا آزاد شود (در اصطلاح مكاتب نباشد).

9. كنيز، كاملًا تحت تصرّف مالك باشد.

با وجود این قوانین بازهم شخص عاقل و آزاد اندیش می تواند بگوید کسی که از کنیزی متولد می شود نمی تواند اصالت داشته باشد.

سلام ! ممنون جواب رو کامل گرفتم! راستی دوستان از اون وهابی آدرس سند ادعایش را هم خواستم که عاجز مانده!!!!!! (جهت اطلاع)

asad;251660 نوشت:
سلام ! ممنون جواب رو کامل گرفتم! راستی دوستان از اون وهابی آدرس سند ادعایش را هم خواستم که عاجز مانده!!!!!! (جهت اطلاع)

با سلام خدمت دوست گرامی
1) همیشه در مواجه با این وهابی ها حرف زدند سند بخواه
2) همیشه هم نگاه کن ببین در مقابل حرفی که می زنند تو چی می تونی راجع به مذهب خودشون پیدا کنی... مواردی که اون ها تو مذهبشون دارند خیلی گاف های بزرگتر هست

مثلا بعد از مرگ یک امام(ع) وقتی یکی از اهل سنت به یه شیعه گفت امامت مرد اون شیعه شروع نکرد اثبات کنه که راست میگه یا دروغ میگه گفت امام من مرد اما امام تو تا قیامت زنده هست (شیطان)
یه روز یه اهل سنت به من گفت: یه یهودی ساخت که علی (ع) خدا هست... گفتم امام من انقدر وارسته بود که می شد یه همچین حرفی براش درست کنند مخصوصا که تو کعبه به دنیا اومده بود اما احدی از اهل اسلام راجع به امام های تو (خلفا) یه همچین حرفی نزدند.....

در مقابل همین بحث کنیز هم باید می گفتی خدا رو شکر که امام های من از کنیز به دنیا اومدند و کنیز هم مثل زن ازاد پاک هست چون تو اسلام هستند تو همون دینی که داری سنگش رو به سینه می زنی( نکنه می خوای بگی اسلام اجازه داده کنیز خدای نکرده وسیله گناه باشه....)
اما نذار بگم امام تو (عمر ) مادرش و جده ش و پدرش و ..... کی بودند؟؟؟؟

دو سوال از کارشناس گرامی،

1. آیا کنیز را میتوان به چند لحظه به کسی هبه کرد بعد پس گرفت؟ یعنی نباید عده نگه دارد؟
2. شرایطی که کنیز یا کلا برده آزاد میشود و احکام اسلام که به آزاد شدن برده کمک میکنند رو ذکر میفرمایید؟

تبری;396420 نوشت:
1. آیا کنیز را میتوان به چند لحظه به کسی هبه کرد بعد پس گرفت؟ یعنی نباید عده نگه دارد؟

میشود هبه کرد و عده هم داره منتهی برای کنیز نمیگن عده، میگن استبرا

تبری;396420 نوشت:
2. شرایطی که کنیز یا کلا برده آزاد میشود و احکام اسلام که به آزاد شدن برده کمک میکنند رو ذکر میفرمایید؟

موارد متعددی داره چند مورد برای مثال:
1- آزادی به جهت کفارات
2- اگر برده ها زودتر از صاحبشان اسلام بیاورند آزاد میشوند.
3- ابتلای برده به خوره، کوری یا زمینگیر شدن
4- ام ولد یعنی کنیز از صاحبش صاحب فرزند شود که پس از مرگ مالک از سهم الارث فرزند خود آزاد میشود.
5-بریدن عضوی از اعضای برده توسط صاحبش

اینکه مادر بعضی از امامان کنیز بودند که بحثی نیست ولی موضوع این است که شما می خواهید با این مساله چه چیزی را ثابت کنید ؟ اینکه کنیز دست بدست میگشته صرف ادعا است و هیچ دلیلی بر این مطلب وجود ندار د تا بتوان آن مقاصد پلید بعضیا را اثبات کنه کنیز و غلام در فقه احکام و ضوابطی دارندلذا این مطلبی که این شخص گفته فقط یک تهمت و افتراء بیش نیست .

موضوع قفل شده است