بر فرض که خدایی هست حالا چرا باید حرفاشو گوش داد؟

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

بر فرض که خدایی هست و حرفای حضرت محمد حرفای خداست حالا چرا باید حرفای خدا را گوش داد؟؟؟؟؟؟؟؟

velayat;250320 نوشت:
بر فرض که خدایی هست و حرفای حضرت محمد حرفای خداست حالا چرا باید حرفای خدا را گوش داد؟؟؟؟؟؟؟؟

به نام خدا.

تا به سعادت رسید.

با تشکر ، ستایشگر :Gol:

[="Tahoma"][="Black"]باز من یه پست طولانی نوشتم زدم ارسال این خطا داد همش پاک شد. عجب بد شانسم![/]

velayat;250320 نوشت:

خوشبختانه شما در ادامه سخنتان زحمت بنده را کم کردید اگر خدائی باشد و قران کلام او باشد پس هیچ انسانی فنا نمیشود و زندگی به شکل دیگری ادامه خواهد داشت و البته این زندگی محدود در برابر ان زندگی نامحدود هیچ نیست و بقول حافظ اه اگر از پس امروز بود فردائی ؟

armandaneshjoo;251497 نوشت:
باز من یه پست طولانی نوشتم زدم ارسال این خطا داد همش پاک شد. عجب بد شانسم!

دوست عزيز قبل از ارسال كليد CTRL + C رو بگيريد تا اگه مثل الان اين اتفاق افتاد يه كپي ازش داشته باشيد
منم هميشه همين كارو مي كنم :ok:

1- لزوم اخلاق قطعیه. حتی اگه خدا و پیامبر نباشه. حضرت علی میگن اگه بهشت و جهنم و بیم و امیدی هم نبود اخلاق برا سعادت لازم بود.
2- هر جا بین قضاوت اخلاقی فرد و حکم دین تعارضه اخلاق مقدّمه. اگه قوه تشخیص اخلاقی خود فرد با دین تعارض پیدا کنه نباید گوش کرد. چون اگه به خاطر معصیت از روی قضاوت نادرست بریم جهنم خیلی بهتر از اینه که به خاطر زیرپا گذاشتن آگاهانه ی اخلاق بریم جهنم. حدیثم داریم: خدا کافر خوشرو رو از مومن بدرو بیشتر دوست داره
3- دین یه نظام اجتماعیه. به جامعه نظم میده. طرزکارش در یه کلمه ترویج اخلاقه. اعتقاداتشم فقط وسیله است و مثل پلیس درونی عمل می کنه.
4- این که حرفای پیامبر از خدا باشه مهم نیست. اوّل اخلاق پیامبر مهمّه. اگه اون اخلاق الگو باشه خوبه دنبالش بریم. من اینجوری دینو یاد گرفتم که اگه این پیغمبرو خدا نفرستاده بود چقدر به حرفش گوش می کردم؟
5- حالا اگه خدا دلسوز و عالم باشه و حرفای پیامبر از خدا باشه، خدا هم میشه مثل پدر و مادر. لزومی نداره به حرفشون گوش بدیم. ولی اگه به حرف اینا گوش ندیم بریم به حرف یکی دیگه گوش بدیم خیلی درازگوشیم
این کلّا بستگی به این داره که چه تعریفی از خدایی که فرض کردی وجود داره داشته باشی. خدایی که به من یاد دادن حرف نمی زد که بخوام گوش کنم. بحث فقط اطاعت از پیامبر بود. از خود پیامبر، نه از پیام الهیش.

خوابم میاد...

حالا از دید مذهبی:
- توقعات ناچیز پیامبر
- حیرت در جهان
- رسالت بی مزد
- هدایت شده بودن خود پیامبر
- طمانینه
- وعده های دنیوی کم. بحث خیلی کلیدی ایه
- دفع خطر احتمالی

توجه: اینا برهان صدق دعوت انبیا نیست. امّا دلایل قدرتمندیه برای توجه به دعوت شون. آخه صدقو که خودتون قبول کردید.

velayat;250320 نوشت:

[="black"]باسلام
دوست عزیز سوال شما شاید سوال خیلی از جوانان باشه
ببین برادر بنده برای شما مثال ساده ای میزنم
شما اگر توی خیابان یه آقایی جلوتون رو بگیره و بهت بگه زود برو فلان کار رو برام انجام بده ایا انجام میدی؟
بهت بر نمیخوره؟
حالا اگه با تندی هم بگه دیگه بدتر سریع بهش میگی مگه نوکرتم!
حالا اگه پدرتون بهتون بگه فلان کار رو انجام بده چی؟ ایا باز شانه خالی میکنید؟
چرا به خواسته پدرتون عمل میکنید؟یا حد اقل اگر انجام ندین در درونتون از خودتون کمی ناراحت میشید
با خودتون میگید بابا پدرمه!
چرا به حرف یه غریبه توجهی نمیکنید؟
چند دلیل داره یکیش اینه از درون احساس میکنید که پدرتون به گردن شما حق داره
چرا حق داره؟
چون برات سختی کشیده چون دوست داره و ...
این مقوله دقیقا شبیه حق خداوند بر ما هست
ما در خلوت در وجدان خودمون میدونیم که خداوند کریم منبع خیر هست
نعمتهای بیحدی که در اختیار ما قرار داده رو نگاه میکنیم
آیه به گردن ما حقی نداره؟
خداوند برای ما قوانینی گذاشته انهم برای نجات ما آیا لطف از این بالاتر هست
همه ما در درون خودمان این احساس را گاها داشتیم
خداوند بر گرذن ما حق داره دور از معرفت هست که به سخنش گوش ندیم
هرچند که اگر گوش ندیم جز خودمان برکسی ستم نکردیم
[/]

armandaneshjoo;251593 نوشت:
1-
هر جا بین قضاوت اخلاقی فرد و حکم دین تعارضه اخلاق مقدّمه. اگه قوه تشخیص اخلاقی خود فرد با دین تعارض پیدا کنه نباید گوش کرد. چون اگه به خاطر معصیت از روی قضاوت نادرست بریم جهنم خیلی بهتر از اینه که به خاطر زیرپا گذاشتن آگاهانه ی اخلاق بریم جهنم. حدیثم داریم: خدا کافر خوشرو رو از مومن بدرو بیشتر دوست داره

من که تا حالا همچین تعارضی ندیدم !

این سواله که میپرسید؟؟
در ضمن تمام پست های من رو حذف کردند چرا چون حرف حق زدم از قدرت خدا دفاع کردم بنظر شما مسؤلین این سایت به حق هستند؟؟
سر بزنید
http://www.askdin.com/thread13863-6.html#post282168

موضوع قفل شده است