شما در شب های قدر چکار میکنید؟

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شما در شب های قدر چکار میکنید؟

عرض سلام و احترام

از کاربران و کارشناسان گرامی تقاضا دارم که در این تاپیک بفرمایید که در شب های قدر،چه دعا هایی،چه ذکر هایی و کلا چه اعمالی را انجام میدهید

ممنون :Gol:
التماس دعا:Gol:
یا علی

:Gol:

[="Tahoma"]

خواهشا" دوستان(کاربران و کارشناسان) نظر بدین

ممنون
یا علی:Gol:

من دعای جوشن کبیر و مجیر رو می خونم...

[="Black"][="MediumTurquoise"]يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ عَلَيْكُمْ أَنفُسَكُمْ[/]
به نام یار

[="Blue"]فکر ، فکر ، فکر[/]
[SPOILER]تنبلم:Nishkhand: برای همین خوندن دعا رو زیاد دوست ندارم:Gig: [/SPOILER]

بزارین یه خاطره بگم (با اجازه استارتر تاپیک)
یکی دو سال (شایدم سه سال) پیش بود که خیلی از زندیگم راضی نبودم. ما همیشه شب قدر که می شد با برو بچ :khandeh!: میرفتیم شهدا (گلستان شهدای اصفهان ، بهشتیه واسه خودش). تا این که یه شب قدر جای هر کاری (نماز ، دعا و ...) نشستم کلی فکر کردم. که اون شب قدر شد یکی از استارت های زندگی من برای بندگی هرچه بهتر خدا
(البته یادم نیست شاید یکی دو تا نمازم خوندم ولی اصلش فکر کردن بود)
[SPOILER]خاطره تعریف کردنم بلد نیستیم :khandeh!:[/SPOILER][/]

سلام
به نظر بنده بهترین کار عمل به اعمال و دعاهایست که در مفاتیح الجنان برای شب های قدر ذکرشده
قرآن خواندن از پسندیده ترین اعمال در شب قدر است
باید توجه داشته باشیم که شب قدر، شب استغفار است ، استغفار از آنچه کردیم و نکردیم...

سلام
1-اولش خواندن سوره های روم دخان و عنکبوت که در مفاتیحه
2-بعد زیارت امین اله
3-زیارت امام حسین در شب های قدر
4-دعای جوشن کبیر(تو این دعا هر چقدر دلتان میخوادمیتونین فکر کنین.هر صفتی از خدای مهربان را که میخونین بگردین حتما تو زندگی خودتان، تو گذشته و امروزتان، میبینید)
5-ذکر مصیبت امام علی( ضربت خوردن و شهادت قران ناطق)
6-بک یا الله (اوج شب های قدر جاییکه قران بالای سرته.این یعنی به تک تک آیه ها و کلماتش ایمان داری. یعنی زندگیت بر پایه این کتاب مقدسه.یعنی بهش مدیونی. و زمانی رسیده که شاید از قران شرم کنی. شاید دلت میخواد با صدای بلند گریه کنی و استغفار کنی)
7-نماز
8-دعای ابوحمزه0همشم نرسیدی، باز یک جمله بخوان و آنرا از شب قدر زندگیت به یادگار نگه دار)
.
.
.
موقع اذان مغرب غسل یادت نره.زیر آب دعا کن. برای همه.به خدا برآورده میشه.
ازتون التماس دعا دارم

یازهرا69;250359 نوشت:

7-نماز

موقع اذان مغرب غسل یادت نره.زیر آب دعا کن. برای همه.به خدا برآورده میشه.
ازتون التماس دعا دارم

به نام خدا
سلام علیکم جمیعا:Gol:

سرکار یا زهرا(س):
-این نماز چی هست و به چه نیت؟
-غسل هم چی؟به چه نیت؟
-در باره ی مورد ششم هم اگه میشه،توضیحی بفرمایید

دوستان،شب قدر از ساعت چند باید شروع به این اعمال کرد و تا ساعت چند باید ادامه داد؟

ممنون از شما
محتاج دعا
یا علی

غسل همون به نیت شب های قدر انجام میشه.که درست موقع اذان باید ادا شه.(البته بهتره)
نمازش زیاده.مثلا دو رکعت نماز و در هر رکعت 50 مرتبه سوره توحید داره. اما من از یک روحانی شنیدم میتونید اول دو رکعت مثل نماز صبح و به نیت شب های قدر بخوانید. و بعد از اتمام نماز 100 مرتبه سوره توحید قرائت بفرمایی. (در کتاب المراقبات توضیح نمازه آمده است.)
ما از 22:30 شب شروع می کنیم و تا سحر اگه خدا بخواد احیا میکنیم.
بک یا الله>... دعایی هست که در مفاتیحه و در قسمت اعمال مشترکه شبهای قدر آورده شده.(اللهم بحق هذالقران، و بحق من ارسلته....)

[="Tahoma"]

به نام خدا

-دوستان،شما در شب های قدر چند ساعت به دعا و زیارت ها می پردازین؟آیا تا سحر؟

-در این مدت چه دعای هایی را میخونید؟

دعا برای فرج آقامون حضرت بقیة الله اعظم(عج) را فراموش نکنید!

التماس دعا

یا علی:Gol:

با عرض سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات برای همه ی دوستان خوبم

قبل از هر چیز از همه ی شما خوبان التماس دعا دارم.

اول دعا برای ظهور امام زمان (عج)

درمفاتیح الجنان به طور کامل اعمال شبهای قدر ذکر شده است.

اما به نظر بنده یکی از بهترین اعمال در این شب تفکر در مورد کارهای خوبی است که در سال گذشته انجام

داده و یا بهتر بوده انجام میدادیم.

وتصمیم دوری از کارهایی که خوب نبوده و موجب نارضایتی خدا میگردیده.

انشالله که همگی در این شبهای پر از خیر و برکت حاجتهای خودتون رو بگیرید.

التماس دعا...

یا هادی

یک سوال :

آیا برای شب قدر بهتر در بین جمع ( منظور مساجد ، حرم و ......) باشیم؟ یا نه ببینیم کدوم ( خلوت یا جمع )بیشتر بهمون حال دعا کردن رو میده؟

خادم سنگر;255742 نوشت:
آیا برای شب قدر بهتر در بین جمع ( منظور مساجد ، حرم و ......) باشیم؟ یا نه ببینیم کدوم ( خلوت یا جمع )بیشتر بهمون حال دعا کردن رو میده؟

با عرض سلام وادب خدمت همه دوستان صمیمی و مهربانم
به طور کلی باید خدمت شما دوست عزیز عرض کنم که جماعت تاثیر زیادی در پذیرش اعمال عبادی ومعنوی انسان دارد. چه اینکه امام امیر المومنین علی علیه السلام در خطبه ی 127 نهج البلاغه فرمودند: ید الله مع الجماعه. چه بسا ما در جمعی حضور پیدا کنیم و یکی از اولیای خدا در این جمع حضور داشته باشد و خداوند بخاطر همین یک نفر به بقیه هم نظر لطف و رحمت داشته باشد.
اما در عین حال نکته دیگری که حائز اهمیت است این است که عمده در حالت دعا و مناجات، حضور قلب و اظهار عجز و نیاز در پیشگاه خداوند با حالتی توام با اشک و گریه است عمده آن است که عبد بتواند با معبود خود ارتباط برقرار کند و به او نزدیک تر شود حال ممکن است فردی در جمع بتواند این حال را کسب کنید که اگر چنین باشد نور علی نور است اما اگر کسی دید نمیتواند در جماعت حال خوشی داشته باشد و به انحاء گوناگون مشغول به امورات دیگر غیر از دعا ومناجات و توجه وحضور قلب می شود بهتر آن است که خلوتی برای خود مهیا کند البته به شرط آنکه در خلوت اشتغالش به امور دیگر که مانع توجه وحضور قلب است بیشتر نشود.
موضوع قفل شده است