بازی های رایانه ای

تب‌های اولیه

11 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بازی های رایانه ای

با سلام خدمت همه ی شما دوستان
من دانشجوی رشته کامپیوترم مدتی که عضو انجمن طراحی بازی های رایانه ای دانشکده شدم خودم خیلی اهل بازی نبودم و نیستم چون فکر میکردم حیفه آدم وقته با ارزششو صرف کاری بکنه که هیچ سودی برای دنیا و آخرتش نداره اما به اقتضای رشته ام دوست داشتم با نحوه ساخت این بازی ها آشنا بشم . اما حالا با خودم میگم من با این باور چطور محصولی تولید کنم که هیچ فایده ای واسه مردم نداره از طرفی فک می کنم ما ها وظیفه داریم با طراحی بازی های اسلامی مردم خودمون رو از بازی های ضد اسلامی غرب بی نیاز کنیم .
موندم سره یه دوراهی که به کارم ادامه بدم یا نه ، با توجه به اینکه باور کم سود بودن بازی ها تمام علاقه ام رو نیز برای ادامه راه ازم گرفته . لطفا راهنماییم کنید . :Ghamgin:

کارشناس بحث : حامی

به نام علی اعلی

سلام و عرض ادب

این طرز تفکر شما که به دنبال یک هدف برای کارتون هستید قابل تقدیر هست.

اما این نکته رو مد نظر داشته باشید که الان دشمن با تمام ابزارهایی که در اختیار داره به جنگ مسلمانها اومده.

امروز اگرچه خبری از توپ و تانک نیست اما در عرصه جنگ نرم با تمام امکانات و توان به مبارزه اومده و هدف اونها آینده ماست.

اگر ما بتونیم برای کودکان و نوجوانان خودمون بازیهایی طبق اعتقادات و فرهنگ خودمون بسازیم این بهترین شیوه مقابله با جنگ نرم دشمن در این حیطه هستش.

پس به نظر میاد که این رشته و تخصص شما نه تنها کم اهمیت نیست بلکه اگر با این دید بهش نگاه کنیم خیلی اهمیت داره.

یکی از روشهایی که باید از اون برای انتقال مفاهیم مذهبی به نسلهای آینده کمک گرفت، روش غیر مستقیم هستش که بازی های رایانه ای در این میان از اهمیتی دوچندان برخوردارند.

پس نگران نباشید

سعی کنید بیشتر و بهتر در تخصص خودتون مطالعه کنید و فرا بگیرید که مورد نیاز جامعه هستش و قطعا از اجر اخروی برخوردار خواهید بود.

با آرزوی موفقیت برای شما

منتظر پاسخ جناب حامی هم هستیم :ok:

التماس دعا

یا علی

[="Times New Roman"][="Indigo"]

بسم الله الرّحمن الرّحیم
سلام
آویتا;249042 نوشت:
موندم سره یه دوراهی که به کارم ادامه بدم یا نه ، با توجه به اینکه باور کم سود بودن بازی ها تمام علاقه ام رو نیز برای ادامه راه ازم گرفته .

احسنت!! واقعا توی این دوره و زمونه، اسلام و مسلمین، به مهندسین متعهد و متدینی چون شما نیاز مبرم داره... آفرین. خوش به حالتون...

حاج علی;249128 نوشت:
سعی کنید بیشتر و بهتر در تخصص خودتون مطالعه کنید و فرا بگیرید که مورد نیاز جامعه هستش و قطعا از اجر اخروی برخوردار خواهید بود.

حاج علی;249128 نوشت:
امروز اگرچه خبری از توپ و تانک نیست اما در عرصه جنگ نرم با تمام امکانات و توان به مبارزه اومده و هدف اونها آینده ماست. اگر ما بتونیم برای کودکان و نوجوانان خودمون بازیهایی طبق اعتقادات و فرهنگ خودمون بسازیم این بهترین شیوه مقابله با جنگ نرم دشمن در این حیطه هستش. پس به نظر میاد که این رشته و تخصص شما نه تنها کم اهمیت نیست بلکه اگر با این دید بهش نگاه کنیم خیلی اهمیت داره. یکی از روشهایی که باید از اون برای انتقال مفاهیم مذهبی به نسلهای آینده کمک گرفت، روش غیر مستقیم هستش که بازی های رایانه ای در این میان از اهمیتی دوچندان برخوردارند.

کاملا با این فرمایشاتی که فرمودند، موافقم.
نظر شخصی بنده اینه که اگر مهندسین، پزشکین و کسبه و اصناف و سایر مشاغل جامعه که به ظاهر، رشته تحصیلی و کاریشون، با دین، غیرمرتبطه، مثل شما

دغدغه ی دین می داشتند، وضع جامعه ی امروز ما، اینی که الان می بینیم، نبود. قصد سیاه نمائی ندارم البته. با این حال، نباید از حق گذشت...

حاج علی;249128 نوشت:
منتظر پاسخ جناب حامی هم هستیم

[/]

آویتا;249042 نوشت:
من دانشجوی رشته کامپیوترم مدتی که عضو انجمن طراحی بازی های رایانه ای دانشکده شدم خودم خیلی اهل بازی نبودم و نیستم چون فکر میکردم حیفه آدم وقته با ارزششو صرف کاری بکنه که هیچ سودی برای دنیا و آخرتش نداره اما به اقتضای رشته ام دوست داشتم با نحوه ساخت این بازی ها آشنا بشم

سلام
عرض ادب و احترام
نباید از بیرون به کار نگاه کنید بازی های امروز یه کار غیر مفید نیست
خیلی هم می تونه مفید باشه تو هر بازی و هر موضوعی کلی اموزش وجود داره
متاسفانه چون تولیدش دست دشمن ما است هر جوری دلش میخواد ازش استفاده میکنه اگر ما خودمون بتونیم تولید کنیم یه ابزار خیلی قدرتمند است
توصیه می کنم اگر میخواید وارد فضای تولید بشوید و تو رشته ساخت و تولید این بازی وارد بشید حتما برید با خود بازی ها اشنا بشید و بازی کنید بدون شک کسی که خودش بازی میکنه می تونه یه بازی خوب تولید کنه اگر خارج از فضا باشید نمی تونید نیازها را بشناسید
با تشکر

[="Tahoma"][="Magenta"]

مـهـدی;249239 نوشت:
متاسفانه چون تولیدش دست دشمن ما است هر جوری دلش میخواد ازش استفاده میکنه اگر ما خودمون بتونیم تولید کنیم یه ابزار خیلی قدرتمند است
توصیه می کنم اگر میخواید وارد فضای تولید بشوید و تو رشته ساخت و تولید این بازی وارد بشید حتما برید با خود بازی ها اشنا بشید و بازی کنید بدون شک کسی که خودش بازی میکنه می تونه یه بازی خوب تولید کنه اگر خارج از فضا باشید نمی تونید نیازها را بشناسید
با تشکر

لا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیم

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

بازی یک از تفریحات خوب و جالب است نمی دونم به چه علت می گیند که
بیهوده است

یه نکته هم باید رعایت بشه خوبه

اوردن بسمله در اول بازی است که متاسفانه تاجایی که حافظه یاری می کنه بازی های تبیان اینگونه بوده که کیفیت نداشت:Ghamgin:[/]

ممنون از همه دوستان خیلی امیدوارم کردید از این به بعد سعی می کنم تلاش بیشتری تو کارم داشته باشم از همتون التماس دعا دارم دعا کنید تا توی کارم بتونم تا آخر پای اهدافم بایستم و موفق شم .
بازم ممنون

آویتا;249042 نوشت:
با سلام خدمت همه ی شما دوستان من دانشجوی رشته کامپیوترم مدتی که عضو انجمن طراحی بازی های رایانه ای دانشکده شدم خودم خیلی اهل بازی نبودم و نیستم چون فکر میکردم حیفه آدم وقته با ارزششو صرف کاری بکنه که هیچ سودی برای دنیا و آخرتش نداره اما به اقتضای رشته ام دوست داشتم با نحوه ساخت این بازی ها آشنا بشم . اما حالا با خودم میگم من با این باور چطور محصولی تولید کنم که هیچ فایده ای واسه مردم نداره از طرفی فک می کنم ما ها وظیفه داریم با طراحی بازی های اسلامی مردم خودمون رو از بازی های ضد اسلامی غرب بی نیاز کنیم . موندم سره یه دوراهی که به کارم ادامه بدم یا نه ، با توجه به اینکه باور کم سود بودن بازی ها تمام علاقه ام رو نیز برای ادامه راه ازم گرفته . لطفا راهنماییم کنید .

با سلام
امروزه بسیاری از فرهنگ سازیها و تلاشهای ضد دینی در قالب ساخت انیمیشن ، فیلم ، بازی و محیطهای چند رسانه ای و به طور غیر مستقیم انجام می شود.
در حقیقت تاثیر گذاری این ابزارها در جوانان و نوجوانان بسیار ارزشمند تر و اثر گذار تر ارزیابی شده است.
چقدر خوب و زیباست که ما هم با سلاح علم و دین در این زمینه قدمهایی رو برداریم.
شما با اطمینان خاطر پیش بروید.
فقط قول بدین اولین بازیتون رو برای اسک دین بسازید.ما هم حمایت خواهیم کرد.:ok:
بنده فرصت وارد شدن در این عرصه رو هنوز پیدا نکرده ام اما یقینا اگر توفیق یار گردد قطعاً در این زمینه هم پا به عرصه جنگ نرم در مقابل دشمنان خواهیم گذاشت.
یا علی
:Gol:

حتما همین کار رو می کنم گل لیلای عزیز .:Gol:
التماس دعا

[="Tahoma"][="Magenta"]

آویتا;249269 نوشت:

حتما همین کار رو می کنم گل لیلای عزیز .

سلام

ایده طرح بازی می تونه به سبک قارچ خور یا از این دست بازی های دو بعدی باشه

پیشنهاد من اینه که رو دو بعدی کار کنید و بعد سه بعدی

چون دو بعدی فکر کنم جالب تر باشه

برای من که بود یا بازی هایی که کاراکترش کوچک است!

مثلا از بازی های ایرانی

کوهنورد که دو بعدی بود از زیبایی بسری خوبی رخوردار بود که بریا تبیان است و از یو وی نشر شد

اما خب ضعف هم داشت

مثلا می تونید بازی تبلیغی برای اسک بسازید و به سبک حل معما

هم می شه معارف و انجمن را معرفی کرد

و...

بازی های سوم شخص هم جالبه

اما بازی سازی کار سختیه امیدورام موفق بشین

سعی نکنید یک شرکت دیگه به ایران اضافه نمایید بلکه خودتان به شرکت ها بپیوندید

اینقدر استدیو بازی سازی بوجود اومده که از بازی های ایرانی بی اطلاعیم و نمی دونیم دقیق چقدراند

اما اگر یکی بود بهتر بود و با کیفیت

اینطوری امید بیشتر میشد

ما منتظر اثرات شما هستیم:Gol:

البته اینها نظر بود شاید نشه روش کار کرد[/]

سلام
ممنون از سؤال و دغدغه خوب تان
و متشکرم از همکاران و دوستانی که نکات قابل استفاده ای بیان کردند.

الگوی اسلامی مدیریت زمان
در روایت داریم وقت تان را 4 قسمت کنید
عبادت/ کار و تلاش/ معاشرت با دوستان سالم/ تفریحات سالم برای کسب انرژی برای موفقیت در سه مورد قبلی.
http://www.askdin.com/post279881-316.html
نکات قابل توجه و کاربردی
بازی نیازی فطری انسان است
بازی قسمتی از مدیریت زمان را به خود اختصاض می دهد.
بازی برای کسب نشاط برای عبادت و کار و معاشرت لازم است.
بازی یکی از بانفوذترین، ماندگارترین شیوه های تربیتی کودکان است که بزرگانی چون غزالی و ابن سینا روی ان تإکید داشته اند.
بازی سالم نباشد افراد جذب بازی ناسالم می شوند همان گونه که آهن بدن کم شود برخی سراغ خوردن گل و خاک می روند.
امروزه برای رفع بسیاری از عادات بد، رفتارهای ناهنجار و...از بازی درمانی و قصه درمانی کمک می گیرند.
چون در عصر دیجیتال و ارتباطات و رسانه هستیم باید با زبان روز به تبلیغ و تربیت بپردازیم و گرنه موفق نخواهیم بود. امروزه مسیحیان از این نوع بازی ها برای تبیلغ دین شان استفاده می کنند.
بازی های مفید زیادی داریم همه بازی ها بد نیست به خصوص بازی های سنتی - اسلامی - معما- جورچین - بازی هوش
و....
تمرین: برخی از بازی های رایانه ای ملتی مدیا را بررسی کنید و ببینید کدام یک به چه دلیل می توانند مفید باشند. نرم افزار آرین برای کودکان که کشکولی ازبازیٰ برنامه عادات خوب، جورچین، داستان و...است یکی از نرم افزارهای مفید است.
تک روی نکنید با افرادی که در این زمینه کار کرده اند مشورت کنید تا میان بزنید

نکته پایانی
پیامبر متناسب با ذوق و استعداد یاران شان از آنها استفاده می کرد. مثلا به فردی گفتن به ترجمه کتاب مشغول شوند- فردی را برای یادگیری تجهیزات جنگی روانه سرزمین های مجاور کردند- اسامه جوان را فرمانده کردند و...اگر این زمان هم بودند بی تردید افرادی خوش ذوق را به این کار تشویق می کردند. ائمه هستی خود را در راه دین دادن. برای بازی های دینی باید دقیق ترین مدل ها را انتخاب کنید. مشاور دینی داشته باشید.

جمع بندي:
بازی های رایانه ای
پرسش: من دانشجوی رشته کامپیوترم مدتی که عضو انجمن طراحی بازی های رایانه ای دانشکده شدم خودم خیلی اهل بازی نبودم و نیستم چون فکر میکردم حیفه آدم وقته با ارزششو صرف کاری بکنه که هیچ سودی برای دنیا و آخرتش نداره اما به اقتضای رشته ام دوست داشتم با نحوه ساخت این بازی ها آشنا بشم . اما حالا با خودم میگم من با این باور چطور محصولی تولید کنم که هیچ فایده ای واسه مردم نداره از طرفی فک می کنم ما ها وظیفه داریم با طراحی بازی های اسلامی مردم خودمون رو از بازی های ضد اسلامی غرب بی نیاز کنیم . موندم سره یه دوراهی که به کارم ادامه بدم یا نه ، با توجه به اینکه باور کم سود بودن بازی ها تمام علاقه ام رو نیز برای ادامه راه ازم گرفته . لطفا راهنماییم کنید .

پاسخ:
سلام
ممنون از سؤال و دغدغه خوب تان
و متشکرم از همکاران و دوستانی که نکات قابل استفاده ای بیان کردند.

الگوی اسلامی مدیریت زمان
در روایت داریم وقت تان را 4 قسمت کنید
عبادت/ کار و تلاش/ معاشرت با دوستان سالم/ تفریحات سالم برای کسب انرژی برای موفقیت در سه مورد قبلی.
جداول و نمودار‌های تربیتی-روان‌شناختی(نان ديگران را آجر نكنيم)
نکات قابل توجه و کاربردی
بازی نیازی فطری انسان است
بازی قسمتی از مدیریت زمان را به خود اختصاض می دهد.
بازی برای کسب نشاط برای عبادت و کار و معاشرت لازم است.
بازی یکی از بانفوذترین، ماندگارترین شیوه های تربیتی کودکان است که بزرگانی چون غزالی و ابن سینا روی ان تإکید داشته اند.
بازی سالم نباشد افراد جذب بازی ناسالم می شوند همان گونه که آهن بدن کم شود برخی سراغ خوردن گل و خاک می روند.
امروزه برای رفع بسیاری از عادات بد، رفتارهای ناهنجار و...از بازی درمانی و قصه درمانی کمک می گیرند.
چون در عصر دیجیتال و ارتباطات و رسانه هستیم باید با زبان روز به تبلیغ و تربیت بپردازیم و گرنه موفق نخواهیم بود. امروزه مسیحیان از این نوع بازی ها برای تبیلغ دین شان استفاده می کنند.
بازی های مفید زیادی داریم همه بازی ها بد نیست به خصوص بازی های سنتی - اسلامی - معما- جورچین - بازی هوش
و....

بزغاله‌های دنياي مجازي !
لطفاً به این حکایت تاریخی توجه کنید: معاویه به کمک دستیار دسیسه­ گرش عمروعاص تصمیم گرفتند تا از محبوبیت حضرت علی(ع) نزد کودکان شیعه بکاهند. نقشه­ های گوناگونی را مرور کردند تا این‌که به پیشنهاد عمروعاص قرار شد تعدادی بزغاله تهیه و از طرف معاویه به این کودکان هدیه بدهند و بعد از مدتی که کودکان با این بزغاله‌ها انس گرفتند، آن‌ها را دزدیده و تقصیر آن را گردن حضرت امیر(ع) بگذارند. در دنیای ما هم به شیوه‌های دیگری این حکایت در حال تکرار شدن است. دشمن اول تصمیم می‌گیرد بازی‌های جذاب رایانه­ای، خدمات اینترنتی و مانند آن را رایگان در اختیار ما بگذارد و بعد از مدتی به بهانه تحریم، همه آن‌ها را از کاربران پروپا قرص ایرانی می‌گیرد و محرومشان می‌کند. به نظر شما این دو حکایت شبیه هم نیستند؟ نوجوان ایرانی وقتی دلیل محروم شدن از بازی موردعلاقه خود را به نظام و سیاست‌های آن مرتبط بداند، چه واکنش عاطفی از خود بروز خواهد داد؟
این‌گونه حقه­ های حرفه­ ای شاید به‌نظر ساده یا پیش‌پاافتاده به‌نظر برسد ولی نه ساده است و نه بدون سابقه؛ بلکه شگردهایی است که دشمن در جنگ نرم از آن‌ها بیش‌ترین بهره‌برداری را می‌کند. فرزندان خود را از آسیب­ ها و حیله ­ها با خبر کنیم.[1]
بنابراين اگر ابزار دشمن را در جنگ نرم نشناسيم نمي توانيم با او مقابله كنيم.
تذكر: دقت داشته باشيد كودكان چون شخصيتشان كاملا شكل نگرفته است براي تربيت اسلامي مهيا تر هستند. البته بايد در بازي ها كاري كنيم كه سه ضلع شناخت، احساس و رفتار با هم رشد كنند. امروز دشمن با كار كردن بر بعد هيجان و احساس سبب اعتياد به بازي اينترنتي كودكان مي شوند
.........................

تمرین: برخی از بازی های رایانه ای ملتی مدیا را بررسی کنید و ببینید کدام یک به چه دلیل می توانند مفید باشند. نرم افزار آرین برای کودکان که کشکولی ازبازیٰ برنامه عادات خوب، جورچین، داستان و...است یکی از نرم افزارهای مفید است.
تک روی نکنید با افرادی که در این زمینه کار کرده اند مشورت کنید تا میان بزنید
نکته پایانی
پیامبر متناسب با ذوق و استعداد یاران شان از آنها استفاده می کرد. مثلا به فردی گفتن به ترجمه کتاب مشغول شوند- فردی را برای یادگیری تجهیزات جنگی روانه سرزمین های مجاور کردند- اسامه جوان را فرمانده کردند و...اگر این زمان هم بودند بی تردید افرادی خوش ذوق را به این کار تشویق می کردند. ائمه هستی خود را در راه دین دادن. برای بازی های دینی باید دقیق ترین مدل ها را انتخاب کنید. مشاور دینی داشته باشید.

1. ماهنامه خانه خوبان، ابراهیم اخوی، شماره 71.

موضوع قفل شده است