سوال از شما! جواب از کتاب خدا!

تب‌های اولیه

19 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوال از شما! جواب از کتاب خدا!

[=&quot]بسم الله الرحمن الرحيم

[/]

با این دستور میتوانید جواب سوالات خود را از کتاب الله بگیرید

با وضو و طهارت، قرآن را در دست میگیرید و آیت الکرسی را یکبار میخوانید.

[=&quot]بسم الله الرحمن الرحيم[/]
[=&quot]اللّهُ لاَ إِلَـهَ إِلاَّ هُوَ الْحَيُّ الْقَيُّومُ لاَ تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلاَ نَوْمٌ لَّهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الأَرْضِ مَن ذَا الَّذِي يَشْفَعُ عِنْدَهُ إِلاَّ بِإِذْنِهِ يَعْلَمُ مَا بَيْنَ أَيْدِيهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ وَلاَ يُحِيطُونَ بِشَيْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلاَّ بِمَا شَاء وَسِعَ كُرْسِيُّهُ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ وَلاَ يَؤُودُهُ حِفْظُهُمَا وَهُوَ الْعَلِيُّ الْعَظِيمُ [/]

بعد میگویید :

خدایا بحق قرآن مبین بر من اظهار کن که "سوال" وَ صَلَّی اللهُ عَلیَ سیّدنا مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاَهِریِنَ والحمد لله رب العالمين

بجای سوال، سوال خود را میگویید!
چشمها را می بندید و قرآن را میگشایید.
آیه اول از صفحه سمت راست جواب شماست!

از نسخه خطی عثمان طه استفاده کنید.
یا نسخه ای که آیه 96 سوره یوسف در صفحه راست و اولین آیه باشد

چند نمونه که خودم پرسیدم رو با جوابش براتون در زیر قرار دادم

سوال: جورج دبلیو بوش چه تیپ انسانی است؟

جواب: 91 انعام
و آن گاه كه [يهوديان‏] گفتند: خدا چيزى بر بشرى نازل نكرده، بزرگى خدا را چنان كه بايد نشناختند. بگو: چه كسى آن كتابى را كه موسى آورده است نازل كرده؟ [همان كتابى كه‏] براى مردم روشنايى و رهنمود است، [و] آن را به صورت طومارها درمى‏آوريد. [آنچه را] از آن [مى‏ خواهيد] آشكار و بسيارى را پنهان مى‏ كنيد، در صورتى كه چيزى كه نه شما مى‏دانستيد و نه پدرانتان، [به وسيله آن‏] به شما آموخته شد.» بگو: «خدا [همه را فرستاده‏]» آن گاه بگذار تا در ژرفاى [باطل‏] خود به بازى [سرگرم‏] شوند.

[=&quot]وَمَا قَدَرُواْ اللّهَ حَقَّ قَدْرِهِ إِذْ قَالُواْ مَا أَنزَلَ اللّهُ عَلَى بَشَرٍ مِّن شَيْءٍ قُلْ مَنْ أَنزَلَ الْكِتَابَ الَّذِي جَاء بِهِ مُوسَى نُورًا وَهُدًى لِّلنَّاسِ تَجْعَلُونَهُ قَرَاطِيسَ تُبْدُونَهَا وَتُخْفُونَ كَثِيرًا وَعُلِّمْتُم مَّا لَمْ تَعْلَمُواْ أَنتُمْ وَلاَ آبَاؤُكُمْ قُلِ اللّهُ ثُمَّ ذَرْهُمْ فِي خَوْضِهِمْ يَلْعَبُونَ[/]

سوال:پیامبر عاشق(ص) چه کسی را وصی و خلیفه ی بعد خودش انتخاب کرد؟

جواب:
39 فاطر
خدا (نه مردم و عمر و ابوبکر و...) کسی است كه شما را در زمين جانشين گردانيد.
پس هر كه كافر شود كفرش به زيان اوست، و كافران را كفرشان جز خشم و بيزارى نزد پروردگارشان نمى‏افزايد، و كافران را كفرشان غير از زيان نمى‏ افزايد

[=&quot] هُوَ [/][=&quot]الَّذِي [/][=&quot]جَعَلَ[/][=&quot]كُمْ [/][=&quot]خَلَائِفَ[/][=&quot] فِي الْأَرْضِ[/][=&quot] فَ[/][=&quot]مَن كَفَرَ فَعَلَيْهِ كُفْرُهُ وَلَا يَزِيدُ الْكَافِرِينَ كُفْرُهُمْ عِندَ رَبِّهِمْ إِلَّا مَقْتًا وَلَا يَزِيدُ الْكَافِرِينَ كُفْرُهُمْ إِلَّا خَسَارًا [/]

سوال: امام زمان (ع) چه زمانی ظهور خواهند کرد؟

جواب:
96 یوسف
پس چون مژده‏ رسان آمد آن پيراهن را بر روى وى افكند و او بينا شد.
گفت: آيا به شما نگفتم كه من از جانب خدا چيزى را مى ‏دانم كه شما از آن آگاه
نيستيد؟!
(زنده بودن يوسف و سرآمدن شب هجران)

[=&quot]فَ[/][=&quot]لَمَّا أَن جَاء الْبَشِيرُ[/][=&quot] أَلْقَاهُ عَلَى وَجْهِهِ فَارْتَدَّ بَصِيرًا قَالَ أَلَمْ أَقُل لَّكُمْ [/][=&quot]إِنِّي أَعْلَمُ مِنَ اللّهِ مَا لاَ تَعْلَمُونَ[/]

[=&quot]

[/]

خوشحال میشوم دوستانی که دستور را انجام دادند و جوابهای عجیب گرفتند
برای ما سوال و جوابشان را ذکر کنند!

با سلام و تشكر از برادر بزرگوار.

اتفاقا اين هميشه خواسته قلبي من بود كه جواب سوالهام رو از قرآن بگيرم. خيلي وقتها هم اين كار را كردم و با باز كردن قرآن جواب به صورتي به من الهام شد. اما خب خيلي از مواقع هم كه باز كردم شايد جواب در دل همان آيه بود اما عقل ناقص و درك پايين من باعث شد كه نتوانم مطلب را دريابم .بنا براين اينكه شخصي بتواند از دل آيه مطلب را درك كند خود مسئله مهمي هست و ذهني آرام و بدون تشويش و خلوص قلب را مي طلبد كه انشاالله خداي متعال به ما عنايت نمايد.

اما با توجه به اينكه برخي دوستان سوال كرده بودند اگر امكان دارد منبع اين مطلب را ذكر بفرماييد. با تشكر.

[="Olive"]

اهل خدا;248085 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحيم با این دستور میتوانید جواب سوالات خود را از کتاب الله بگیرید با وضو و طهارت، قرآن را در دست میگیرید و آیت الکرسی را یکبار میخوانید. بسم الله الرحمن الرحيم اللّهُ لاَ إِلَـهَ إِلاَّ هُوَ الْحَيُّ الْقَيُّومُ لاَ تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلاَ نَوْمٌ لَّهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الأَرْضِ مَن ذَا الَّذِي يَشْفَعُ عِنْدَهُ إِلاَّ بِإِذْنِهِ يَعْلَمُ مَا بَيْنَ أَيْدِيهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ وَلاَ يُحِيطُونَ بِشَيْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلاَّ بِمَا شَاء وَسِعَ كُرْسِيُّهُ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ وَلاَ يَؤُودُهُ حِفْظُهُمَا وَهُوَ الْعَلِيُّ الْعَظِيمُ بعد میگویید : ای فرشتگان و خادمان روحانی آیت الکرسی شریف توکل کنید بر خدا و بر من اظهار کنید که "سوال" بارک الله بر شما بجای سوال، سوال خود را میگویید! چشمها را می بندید و قرآن را میگشایید. آیه اول از صفحه سمت راست جواب شماست! از نسخه خطی عثمان طه استفاده کنید. یا نسخه ای که آیه 96 سوره یوسف در صفحه راست و اولین آیه باشد
ممنون از پستتون!
جالب بود!
دوتا سوال داشتم
یکی اینکه این دستور رو از چه منبغی فرموید مثلا ایا کلام معصوم است!؟
دوم اینکه این ها تفسیر به رای رو خود به خود با خودش نداره؟!یعنی پیش زمینه ای که از جواب سوال در زهن ماست و همین پش زمینه باعث میشه ما او برداشتی رو از ایه داشته باشیم که خودمون انتظارش رو داریم؟![/]

با سلام و عرض ادب

ما شنیدیم انجام اینکارها درست نیست و مخصوص بزرگان و خواص هست.:Gig:

التماس دعا

رحیمی;282783 نوشت:
با سلام و عرض ادب
ما شنیدیم انجام اینکارها درست نیست و مخصوص بزرگان و خواص هست.:gig:
التماس دعا

باسلام

برخی دستورات بله باید دارای اذن از علمای صاحب اذن بود اما این دستور اذن عام دارد! و همه میتوانند از آن استفاده کنند!

hoorshid;282773 نوشت:
ممنون از پستتون!
جالب بود!
دوتا سوال داشتم
یکی اینکه این دستور رو از چه منبغی فرموید مثلا ایا کلام معصوم است!؟
دوم اینکه این ها تفسیر به رای رو خود به خود با خودش نداره؟!یعنی پیش زمینه ای که از جواب سوال در زهن ماست و همین پش زمینه باعث میشه ما او برداشتی رو از ایه داشته باشیم که خودمون انتظارش رو داریم؟!

شیخ بهایی و آیت الله کشمیری و ... دستورات زیادی دارند که از ائمه معصوم هم نیست!
این دستور از شاگردان علمای صاحب اذن نقل کردم!

این دستور مانند دستورات استخاره است! این دستور براساس واقعیات جواب میدهد نه آنچه که ما میخواهیم برایمان بعنوان جواب ظاهر شود!

اهل خدا;282795 نوشت:
باسلام

برخی دستورات بله باید دارای اذن از علمای صاحب اذن بود اما این دستور اذن عام دارد! و همه میتوانند از آن استفاده کنند!

ممنونم از لطف و پاسخ تان

درست می فرمایید ولی منظورم همین دستوری هست که نوشته اید.

سعی می کنم پستی بزنم که حداقل برای خودم مطمئن باشم, شنیده هایم می گوید, استخاره به قرآن کار دشواری هست و کار هرکس نیست.

تفال و سوال و جواب و دیگر اعمال که جای خود دارد.

امیدوارم کاربران این دستور شما را انجام ندهند.

من که علمش را ندارم, ان شاء الله کارشناسان پاسخگو خواهند بود.

با تشکر

ببخشید این عمل همون "سر کتاب باز کردن" است؟

فیلسوف معاصر;282883 نوشت:
ببخشید این عمل همون "سر کتاب باز کردن" است؟

شبیه استخاره و فال گرفتن و حتی مکاشفه هست!
متاسفانه برخی افراد حتی روحانی میگویند کلا امر تفال، خرافی است! چه برسد به اینکه با قرآن فال گرفت!

در حالیکه بخاطر اینکه عده ای رمال نادان کتبی را در دست گرفتند و بخیال خود فال گرفتند دلیل نمیشود فال گرفتن را خرافه دانست!

سر کتاب باز کردن و فالی که رمالان برای مردم میگیرند ربطی به کتاب در دست گرفتن و دیگر اعمالشان ندارد! پشت صحنه کارشان خبری هست که می بینید حرفهایش درست است و حتی اسم شوهر و بچه هایتان را می داند! که دراین خصوص چیزی نمیگویم!

فال گرفتن با قرآن و کتاب حافظ از طریق ارتباط با روح حافظ و فرشتگانی است که خادم آیات قرآن هستند صورت میگیرد!

این دستور ساده ترین دستور در زمینه است وای به دستورات دیگر که اگر ببینند چه خواهند گفت؟!

موارد زیادی در قدیم جزو خرافات بوده ولی با پیشرفت علم معلوم شده واقعیت داشته!

مثلا صرع را میگفتند بخاطر حلول و عارض شدن جن بر شخص است در حالیکه امروزه معلوم شده دو نوع صرع وجود دارد:
یک نوع آن بخاطر اختلالات در مغز و اعصاب است و نوع دیگر بخاطر عارض شدن جن! خصوصا زمانی که جن کافر را با خواندن ایات قرآن، از بدن شخص خارج میکنند شخص ممکن است دچار صرع، غش و.. شود!

البته این نکته هم مهم است که شخص باید درک صحیح از آیات داشته باشد تا بتواند از استخاره و تفالش جواب صحیح را دریافت کند!
همین روشی که بنده عرض کردم رو خودم انجام دادم و برخی مواقع درک مطلب برایم سخت بوده! و نیازی به تفکر و تحقیق بیشتری در زمینه آیه وتفسیرش داشته!

با عرض سلام خدمت همه دوستان خوبم
عزیزان! این مطلب که انسان میتواند پاسخ همه نیازها و جواب همه سوالات خود را از قرآن دریافت کند حقیقتی است که هیچ تردیدی در آن نیست و اساسا نزول قرآن برای پاسخگویی به همه نیازهای انسان است منتهی باید توجه داشت که دریافت اسرار و رموزی که قرآن عهده دار بیان آنها است برای هرکسی ممکن نیست چه بسا انسان درس نخوانده و استاد ندیده ای با قرائت یک آیه و استخاره و تفال بدان، تفسیر به رای نموده و معنایی غیر از آنچه قرآن درصدد بیان آن است اخذ کند و این خطرناک بوده و چه بسا موجبات انحراف افراد را فراهم می سازد.

با تعقل و تفکر میتوان جواب سوالات را از قرآن کریم گرفت.بدون نیاز به استخاره

[="Tahoma"][="Navy"]

hagh;283204 نوشت:
با تعقل و تفکر میتوان جواب سوالات را از قرآن کریم گرفت.بدون نیاز به استخاره

باسلام و احترام خدمت شما دوست گرامی
در همه کارها باید به خدا و قرآن و اهل بیت رجوع کرد و از خدا استخاره و طلب خیر نمود. اما نه به این معنا که بدون تعقل و رجوع به حقیقت قرآن و تفسیر آن، یک سره به سراغ استخاره برویم، که در این صورت جواب صحیحی به دست نخواهد آمد.
اول استشاره و مشورت، سپس با وجود دو دلی و سرگردانی، نوبت به استخاره ی اصطلاحی می رسد.[/]

سلام
اگر برای یه کاری چند بار استخاره بشه چی میشه؟
مثلا خومون با قرآن استخاره کنیم (طبق اون چیزی که توی مفاتیح ذکر شده)بعد از جوابش مطمئن نباشیم و دوباره استخاره کنیم و یه جواب دیگه بگیریم،بایدبه استخاره اولی اعتماد کنیم یا دومی؟
من استخاره کردم ، اول خوب اومد بعد دوباره که استخاره کردم(استخاره اینترنتی)خیلی بد اومد
باید چکار کنم؟

آهو*;314716 نوشت:
سلام
اگر برای یه کاری چند بار استخاره بشه چی میشه؟
مثلا خومون با قرآن استخاره کنیم (طبق اون چیزی که توی مفاتیح ذکر شده)بعد از جوابش مطمئن نباشیم و دوباره استخاره کنیم و یه جواب دیگه بگیریم،بایدبه استخاره اولی اعتماد کنیم یا دومی؟
من استخاره کردم ، اول خوب اومد بعد دوباره که استخاره کردم(استخاره اینترنتی)خیلی بد اومد
باید چکار کنم؟

باسلام

همان بار اول کافیست و جواب اول مورد قبول است.
مشکل شما اینست که معنی جواب رو نتوانستید درست درک کنید یا استخاره را درست انجام ندادید!
همین روشی که در این تاپیک ذکر کردم را انجام دهید بعد ببینید نتیجه چه میشود؟! این یک روش دیگر است و اشکالی ندارد با این روش هم دنبال جواب باشید!

همچنین میتوانید در لینکهای زیر سوالتان را مطرح سازید تا مدیران بخش پاسخگوی شما باشند!

http://www.askdin.com/thread10902.html

http://www.askdin.com/thread761.html

اهل بلا;314722 نوشت:

باسلام

همان بار اول کافیست و جواب اول مورد قبول است.
مشکل شما اینست که معنی جواب رو نتوانستید درست درک کنید یا استخاره را درست انجام ندادید!
همین روشی که در این تاپیک ذکر کردم را انجام دهید بعد ببینید نتیجه چه میشود؟! این یک روش دیگر است و اشکالی ندارد با این روش هم دنبال جواب باشید!

همچنین میتوانید در لینکهای زیر سوالتان را مطرح سازید تا مدیران بخش پاسخگوی شما باشند!

http://www.askdin.com/thread10902.html

http://www.askdin.com/thread761.html

من این کار رو که گفتید انجام دادم اما اصلا معنی اش رو نمی فهمم
در مورد اینکه من و یه آقایی که مد نظرم بود سوال داشتمکه آیا بهمدیگه می خوریم یا نه؟
جواب اومد:
آیه ی 18 سورهی مومنون :
و از آسمان آبی به اندازه معین نازل کردیم و آن رادر زمین (در جایگاه مخصوصی)ساکن نمودیم و ما بر ازبین بردن آن کاملا قادریم!!!
میشه کمکم کنید بفهمم منظور آیه شریفه چیه؟

آهو*;314748 نوشت:
من این کار رو که گفتید انجام دادم اما اصلا معنی اش رو نمی فهمم
در مورد اینکه من و یه آقایی که مد نظرم بود سوال داشتمکه آیا بهمدیگه می خوریم یا نه؟
جواب اومد:
آیه ی 18 سورهی مومنون :
و از آسمان آبی به اندازه معین نازل کردیم و آن رادر زمین (در جایگاه مخصوصی)ساکن نمودیم و ما بر ازبین بردن آن کاملا قادریم!!!
میشه کمکم کنید بفهمم منظور آیه شریفه چیه؟

باسلام

کاربر عزیز بنده با استخاره برای ازدواج زیاد موافق نیستم!
شما اول باید تحقیق بکنید و ... و بعد توکل بر خدا و یه استخاره ای هم خواستید بکنید!
در ضمن باید سوال صحیح بپرسید. مثلا آیا در ازدواج بنده و فلانی خیر هست؟
جواب استخاره و دستور مذکور را اگر نتوانستید بفهمید از کسی مشورت بگیرید!
تفسیر اینگونه دستورات یا استخاره همیشه ساده نیست چون از آیه برداشتهای مختلف میتوان داشت!

بنظر بنده آیه مذکور به یک معنی یعنی : نعمتهای خداوند به اندازه ای لازم و کافی به همه داده شده و خداوند همانطور که نعمتها را داده، میتواند همانها را از شما بگیرد! و این آیه میتواند هشداری برای شخص باشد که شکر گزار خداوند باشد و بداند که هر چه دارد از اوست!

از دید دیگر میتوان آب را خواستگار گرفت که خداوند برای شما تقدیر کرده و جایگاه مخصوص را زندگی شما معنی کرد و بطور کلی یعنی خواستگاری برای شما فرستادیم و مخصوص شما گردانیدیم!

نکته دیگر اینکه آیه مذکور ذکر نعمت است نه گرفتن نعمت یا دوزخ و عذاب و... پس میتواند خیر باشد!

بازم بهتر است باتوجه به معنیی که ارائه کردم به خودتان هم رجوع کنید چون شما از ماجرا بیشتر باخبرید!

راه دیگر برای استخاره اینست که
اول نیت کنید .
بعد از دو رکعت نماز نافله سه بار صلوات فرستاده
و هفت بار بگویید اللَّهُم خِرْ لِی وَاخْتَرْ لِی وَلَا تَکلْنِی إلىَّ اخْتِیارِی
در پایان سه بار صلوات بفرستید. حال به قلبتان بنگرید و ببینید چه حس می کنید؟ اگر انبساط قلب بود یعنی خیر است و برعکس

آهو*;314716 نوشت:
اگر برای یه کاری چند بار استخاره بشه چی میشه؟ مثلا خومون با قرآن استخاره کنیم (طبق اون چیزی که توی مفاتیح ذکر شده)بعد از جوابش مطمئن نباشیم و دوباره استخاره کنیم و یه جواب دیگه بگیریم،بایدبه استخاره اولی اعتماد کنیم یا دومی؟ من استخاره کردم ، اول خوب اومد بعد دوباره که استخاره کردم(استخاره اینترنتی)خیلی بد اومد باید چکار کنم؟

باسلام و احترام
مورد استناد، همان استخاره اول است، و به استخاره های بعدی، ترتیب اثر ندهید و اگر در موردی خواستید که دو مرتبه استخاره کنید، طبق نظر عارف بالله آیت الله محمد تقی بهجت(رحمه الله علیه)، اول صدقه ای بدهید و سپس دوباره استخاره بگیرید.
لازم به ذکر است، از این که برای یک مساله چند بار استخاره گرفته شود، صحیح و پسندیده نمی باشد و باید اجتناب نمود و استخاره را وسیله ای برای محقق کردن اهداف خود قرار نداد.
دیده شده که افرادی برای این که استخاره خوب درآید، چندین بار استخاره می گیرند تا خوب شود، در حالیکه استخاره برای کسی است که دو دل است و نمی داند خوب و بدِ او چیست، نه کسی که می خواهد حتما خوب بیاید، کسی که می خواهد جواب استخاره خوب بیاید، دیگر نیازی به استخاره ندارد زیرا از اول می خواهد آن عمل را انجام دهد، پس دو دل نیست.

سلام
ایا تو قران گفته خانم ها سرکار نرن؟
چند وقت پیش یه طلبه بهم گفت از چند عالم پرسیدم گفته نباید سر کار بره
اخه تو ای زمانه دیگه خانم ها پا به پای اقایان کار نکنن زندگی نمیگذره
حالا میخوام نظر قران و صریحا بدونم
ایا واقعا مخالفت کرده؟ رشته من مهندسی صنایع برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها
خودم قبول دارم کارم مردانه است ولی با حجاب کامل وعفت کلام تمام وبسیار سنگین محلل کار هستم .

[="Tahoma"][="Navy"]

خاطره;332345 نوشت:
سلام
ایا تو قران گفته خانم ها سرکار نرن؟
چند وقت پیش یه طلبه بهم گفت از چند عالم پرسیدم گفته نباید سر کار بره
اخه تو ای زمانه دیگه خانم ها پا به پای اقایان کار نکنن زندگی نمیگذره
حالا میخوام نظر قران و صریحا بدونم
ایا واقعا مخالفت کرده؟ رشته من مهندسی صنایع برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها
خودم قبول دارم کارم مردانه است ولی با حجاب کامل وعفت کلام تمام وبسیار سنگین محلل کار هستم .

باسلام و عرض ادب خدمت شما کاربر گرامی
در قرآن مطلبی بر این عنوان که خانمها سرکار نروند، وجود ندارد، در روایات ما نیز چنین مطلبی ذکر نشده است، اتفاقا به کار و فعالیت و خدمت به خلق و دستگیری از مردم و رفع حوائج آنان بسیار اهتمام ورزیده، حال چه زن باشد چه مرد، اما آنچه که اسلام برای آن خیلی پافشاری و تاکید دارد، رعایت اولویت هاست، منظور این که بسیاری از شغلهاست که خاص زنان است و به علت کمبود خانمهای شاغل، بعضی از مردها دست به این کار می زنند که لازم است بانوان جامعه ی ما، مصلحت اندیشی کرده و اهم و مهم نمایند تا ببینند در کجای جامعه، مردان، کارهای مهم و ویژه بانوان را انجام می دهند، تا از این کار جلوگیری کرده و خود آستین همت را بالا بزنند، مشاغلی مانند تعلیم و تدریس برای زنان، آموزش بسیاری از مشاوره ها، طبابتها، مامائی ها.
چرا زنان جامعه ی ما، امروز برای حل مشکلات مشاوره ای خود، باید سراغ آقایان بروند و مشکلات خصوصی خود را به مردان بگویند(در صورتی که زنان مشکلات همجنس خود را بهتر درک می کنند و بدون آسیب و سوء استفاده ها، بررسی می کنند) و یا برای بسیاری از بیماری های زنانه، خود را در معرض مردان قرار بدهند؟
همه ی اینها دلیل بر این است که جای بانوان در بسیاری از تخصصها خالی است و شاید علت آن این باشد که اهم و مهم صورت نمی گیرد و بیشتر به سلیقه هاو میلها توجه شده است نه به نیازها.
همچنین بسیاری از شغلهاست که خاص مردان می باشند اما بعضی از خانمها آن را اشغال نموده اند و فرصت کسب و کار را برای عده ای از جوانان، محدود کرده اند.
کارِ درست این است که زنان جامعه پابه پای مردانِ آن، هر کدام وظایف خود را عمل کنند و مشکلات خاص خود را حل نمایند نه این که پا به پای همدیگر، کارهای همدیگر را انجام دهند.[/]

موضوع قفل شده است