زورگیری پیامکی!

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
زورگیری پیامکی!

" 8 ختم قرآن هدیه به امام رضا به نیت حاجات، سهم شما آیه 23 سوره مومنون است، به شماره آیه یک عدد اضافه کن و به 8 نفر بفرست. قطع کننده زنجیره نباش، شریک ثواب 8بار ختم قرآن میشی"
امروز این پیامک رسید دستم!
حالا تکلیف چیه؟ من واقعاً باید به 8نفر بفرستم؟
موضوع اصلاً 8 نفر و کمتر و بیشتر نیست. موضوع اینه که می خوام بدونم الان این به گردنمه؟ چون اگه نفرستم باعث میشه 8بار کامل ختم نشه...

به نام خدا.

architect;247871 نوشت:
" 8 ختم قرآن هدیه به امام رضا به نیت حاجات، سهم شما آیه 23 سوره مومنون است، به شماره آیه یک عدد اضافه کن و به 8 نفر بفرست. قطع کننده زنجیره نباش، شریک ثواب 8بار ختم قرآن میشی"
موضوع اصلاً 8 نفر و کمتر و بیشتر نیست. موضوع اینه که می خوام بدونم الان این به گردنمه؟ چون اگه نفرستم باعث میشه 8بار کامل ختم نشه...

این یه مورد رو نمیدونم که چیکار باید بکنید. ولی به اونی که براتون فرستاده اس ام اس بدید بگید دفعه دیگه شما رو تو این موقعیت قرار نده وگرنه شما به کسی نمیگید و گناهش میوفته گردن فرستنده.

کار دینی باید از روی دل باشه نه از روی زور.

با تشکر ، ستایشگر :Gol:

سلام
بنظرمن این یک ترفند از طرف شرکت های خط موبایله.
دلیلم هم اینه که این مسیج برای من در روز های مختلف و 4 مرتبه ارسال شد و هر 4تا سوره مومنون بود
برام جالبه که با اینکه ما همشهری نیستیم(حتی) بازم برای شما سوره مومنونه!
شاید اینم واسه بار روانی اسم سوره باشه
نباید قران و امام رضا را اعوذبالله بازیچه خواسته های دنیوی این مردم بکنیم.
(البته نظر شخصی من اینه)

نه به نظر من نباید بدید اگه دوست ندارید و دینی به گردن شما نیست

[="Tahoma"][="Black"]

architect;247871 نوشت:

به نام خدا و سلام بر شما
وقت بخیر

خیر، قطعا چیزی به عهده شما نیست. چون نه تعهدی در این زمینه داده اید و نه وظیفه ای به عهده شماست.

ضمن اینکه در برخی از این پیامک ها یا نوشته ها تهدیدهایی هم هست که اگر اینطور نکنی فلان گرفتاری برای خودت یا اطرافیانت پیش میاد و ...، که این ها از خرافات است و حقیقت ندارد.

توجه شما و دوستان را به دو استفتاء مشابه در این رابطه از محضر آیت الله مکارم شیرازی جلب می کنم:

2- در خواست فرستادن پیام های خاص به افراد دیگر

- سوال: Smsای به شرح زیر برای ما ارسال شده است:
((" المجید‚الوجید‚ الوحید‚ الاحد‚ الصمد‚ الغدیر‚ المالک‚ الرحمن‚ الرحیم " " الله همه جا هست " برای 9 نفر بفرست فردا خبر خوبی بهت میرسه اگر کوتاهی کنی تا 9 سال بد شانس میشی این حقیقت داره "ریسک نکن" فقط 9 مسج برای فرستادن نام خدا...))
از جنابعالی خواهشمند است راجع به این گونه موارد توضیحات و تذکراتی بدهید.
"والسلام علی من اتبع الهدی"

- پاسخ: این امور اعتباری نداردو جزء خرافات است اعتنا نکنید

9- اعتبار اوراقی به نام شیخ احمد

- سوال: هر از گاهى ورقه اى به این مضمون پخش مى شود که: «شیخ احمد نامى در مدینه، پیامبر(صلى الله علیه وآله) را خواب دیده، و ستاره اى در آسمان ظهور مى کند، و در توبه بسته مى شود، و... هر کس بنویسد این طور، و اگر ننویسد آن طور مى شود.» آیا این اوراق اعتبارى دارد، و باید به آنها توجّه کرد؟

- پاسخ: این اوراق مجعول و بى اساس است، و سالهاست که به دست افراد مرموزى پخش مى شود.

----------------------------------------------------

بخش استفتائات سایت آیت الله مکارم شیرازی

http://makarem.ir/websites/farsi/estefta/index.php?it=853

[/]

[="DarkGreen"]سلام به همه دوستان :Gol:[/]

[="DarkOliveGreen"]من شخصا این نوع پیامک هارو برای دوستانم نمیفرستم و به کسی که داده میگم که برام نفرسته [/]

[="DarkGreen"]خیلی از افراد مذهبیو میبینم که با اکراه میخوان این کارو انجام بدن و شخصا دوست ندارم باعث اکراه و اجبار کسی در کاری بشم [/]
[="SeaGreen"] روزانه چندین پیام اینطوری به دست افراد میرسه هر کدومشون هم چند تا اسمسن !! به چندین نفرم که باید فرستاده بشه !! [/]

[="DarkGreen"]مساله دیگه هم اینه که در بسیاری موراد طریقه فرستادن این پیامکها درست نیست و نتیجه نداره و باعث تکرار ایات میشه و اصلا ختمی انجام نمیگیره

مثلا همین موردی که استارتر تاپیک مطرح کردن چند ماهه هر کسی برام پیام میده همین سوره و ایرو میده !! در صورتیکه مثلا فرد باید یک ایه اضافه کنه و به فرد بعدی بده و خیلی از افراد یادشون میره (توی بسیاری از پیامک ها این مشکل وجود داره )[/]

[="DarkGreen"]برخی از این پیامک ها هم داخلش شماره نوشته شده که اگه نمیخواید برای کسی بفرستید حتما با این شماره تماس بگیرید و اطلاع بدید !! (در صورتیکه اگر واقعا نیت خراب نشدن ختم باشه باید به دوستی که پیامکو به ادم فرستاده ادم اطلاع بده تا به کس دیگه بده نه اینکه با فرد شروع کننده ادم تماس بگیره !! )[/]

[="YellowGreen"]البته اعتقاد بسیاری از افراد هم اینه این پیامک ها کلک مخابراته و ایرانسل و .. :[/]

سلام
بعضی از افراد هستن که از ترسشون که نکنه اتفاقی واقعا بیفته برای چندین نفر میفرستن من خودم به شخصه این نوع پیامهارو حذف میکنم چون اگه بخوام به هشت نفر بفرستم و هر پیام هم به خاطر طولانی بودنش چندتا هست و در روز هم چند نفر میفرسته ورشکست میشم که:Nishkhand:
بهترین کار اینکه به کسی که فرستاده بگین به این نوع پیامها توجه نکنه و پاک کنه

هر کس سوره بقره رو برای 40 مومن مسیج نکنه در اتش جهنم گرفتار میشه ولی اگه بفرسته اخر ماه خبر خوشی از مخابرات براشون ارسال میشه میگید نه امتحان کنید :khaneh:
تو رو خدا اینقدر پایبند این مزخرفات که یه عده از خدا بیخبر دارن تو جامعه رواج میدن نباشید
خداوند به انسان لقب احسن الخالقین داد چون صاحب عقله و بس
تو رو خدا اینقدر عقلتون رو اکبندنگه ندارید
نزارید با اسلام به جنگ اسلامتون بیایند؛ در جنگ صفین هم با اسلام به جنگ اسلام رفتن
تا اسم اسلام خدا و پیغمبر اومد کور نشید بلکه چشمتون رو بیشتر باز کنید شاید پشت هر گفته که ظاهری اسلامی دارد شیطان مخفی شده باشد که هست
از دست شیطان رجیم به خدای بزرگ پناه میبرم و بس

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]

architect;247871 نوشت:

سلام ضمن تایید نظرات بقیه کاربرا که گفتن دینی ایجاد نمی کنه به گردنت، این نکته هم اضافه کنم جالبه یکی از دوستام تذکر داد:
فک کنین آیه اول رو 8 نفر می خونن و هرکدوم به 8 نفر می فرستن یعنی آیه دوم رو 64 نفر می خونن و هر کدوم به 8نفر می فرستن پس آیه ی سوم رو 512 نفر می خونن و اینطوری اصلاً یه بی نظمی رو به افزایشه اصلاً هم فقط 8دور ختم قرآن نیس بلکه یه سری آیات بسیار بیش از 8ختم خونده میشن. حتی تو شیوه ی ایده پردازیشم مشکل داره که مساله ی تصاعد هندسیشو توجه نکرده! که مثلاً آیه ی آخر فک کنم حدود50هزاربار خونده بشه!!!
در واقع 8 نفر اولی باید هرکدوم به یه نفر بفرستن و بعدیا هرکدوم به یه نفر!این میشه هشت ختم قرآن!
--
ولی در هر حال، با اینکه شاید تو این حلقه افرادی فقط با نیت سهیم شدن در تلاوت قرآن شرکت کرده باشن اما اینکه اعتقاد داشته باشیم اگه نفرسیم یعنی در مورد قرآن کوتاهی کردیم. به نظر من، اشتباهه.[/]

سلام
با ارسال این پیامک هایی که دوستان گفتن(اگه نفرستی فلان میشی،بفرستی فلان و...) در صورتی که به خاطر طولانی بودن این جور پیامک ها و تعداد نسبتا زیادی از افراد که گفته شده ارسال بشه(مثلا 6 نفر) هزینه قابل توجهی باید بشه و ممکنه اون طرف اون هزینه را نداشته باشه اما به خاطر ترس از این که بلایی سرش نیاد و خرافاتی بودن با اکراه و اجبار ارسال میکنه آیا فرستنده پیام گناهی مرتکب میشه؟

مراجع: امام خامنه ای - آیت الله مکارم شیرازی

افلاکیان;312104 نوشت:
با ارسال این پیامک هایی که دوستان گفتن(اگه نفرستی فلان میشی،بفرستی فلان و...) در صورتی که به خاطر طولانی بودن این جور پیامک ها و تعداد نسبتا زیادی از افراد که گفته شده ارسال بشه(مثلا 6 نفر) هزینه قابل توجهی باید بشه و ممکنه اون طرف اون هزینه را نداشته باشه اما به خاطر ترس از این که بلایی سرش نیاد و خرافاتی بودن با اکراه و اجبار ارسال میکنه آیا فرستنده پیام گناهی مرتکب میشه؟

با سلام و احترام

درفرض سوال،فرستنده گناهی مرتکب نشده است مگراینکه زمینه ساز گناهی شود مثل اینکه مستلزم مفسده باشد یا باعث گسترش شایعه یا وهن و سستی دین گردد.

استفتا از دفاتر آیات عظام مکارم و رهبری

نور;312136 نوشت:
یا باعث گسترش شایعه یا وهن و سستی دین گردد

عرض سلام وتشکر از شما
مشخصه که این طور کارها در غالب موارد(شاید همه موارد) باعث گسترش شایعه یا وهن و سستی دین گردد!
با توجه به این مسئله یعنی این کار از لحاظ شرعی جایز نیست؟

سلام عليكم

ببخشيد وسط بحث آمدم

قديما مشق شب ميفرستادن مردم رو به مشق نويسي دعوت ميكردن كه اگر 100 صفحه اينو ننويسي تمام پولها و ... از دست مي دي و ميري جهنم
اگر بنويسي پولدار ميشي .. ميري بهشت
يادمه
يكي از دختر خانمهاي فاميل ما ... بنده خدا ... بيچاره شده بود بس كه مشق نوشته بود
از ترسي كه اشاره كرديد

نهايت امر خود بنده كه 10 يا 12 ساله بودم با ديدن اينها به خدا هم بدبين شده بودم در حد انكار
البته فقط بنده نبودم . هم كلاسيها و هم سن هاي من چنين حسي راداشتند
لذا واژه وهن رو در توصيف آن حس نميپسندم و واژه پوچي مذاهب و پوچي ادعاي وجود خدا را در توصيف آن حالات بكار ميبرم
العياذ بالله

لذا هر وقت كه به ياد آن روز ها مي افتم و خطاهايي كه اين مساله باني اش شد لعن ميفرستم بر باني آن
چرا باعث بدبيني ميشدند

حال استاد گرامي راهنمائي بفرمايند

با سپاس

افلاکیان;312138 نوشت:
عرض سلام وتشکر از شما مشخصه که این طور کارها در غالب موارد(شاید همه موارد) باعث گسترش شایعه یا وهن و سستی دین گردد! با توجه به این مسئله یعنی این کار از لحاظ شرعی جایز نیست؟

با سلام و عرض ادب و تشکر از سوال شما

بله همانطور که بیان شد اگر بداند موجب شایعه و وهن وسستی دین می شود یا حتی اذیت و آزار مومن باشد جایز نیست.

استفتا از دفتر آیه الله خامنه ای در قم

موضوع قفل شده است