صفحه 1 از 11 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مدل شرعی دوست جنس مخالف

علاقه
    نقاشی،مطالعه،وبگردی،فیلم،داستان خوانی
    نوشته
    20
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    216

مطلب مدل شرعی دوست جنس مخالف

مقدمه
    در این مقالک(!) رابطه ی دختر و پسر در غرب را بررسی می کنم و پس از آن مدل ایرانیزه شده ی آن را که بسیار رواج دارد.پس از آن راهکاری برای مشروع سازی این رابطه ها ارائه خواهم کرد.امیدوارم کارشناسان محترم نظرهای خودشان را درباره ی این مدل اجتماعی بگویند تا نقاط ضعفش رفع شده،قوت بگیرد.
    در کشور های غربی یک پسر و یک دختر در ابتدای جوانی با هم دوست شده و رابطه ی عاطفی یا جنسی برقرار می کنند. خانواده های شان از این موضوع آگاه اند و این اتفاق در آن جامعه بسیار عادی است. چنین رابطه ای گاهی به ازدواج منجر می شود و گاهی نه. در صورت به هم خوردن رابطه، دختر به راحتی می تواند با شخص دیگری دوست شده و یا ازدواج کند.(حتی در صورتی که دیگر باکره نباشد.) پسر هم همین طور. در کشوری اسلامی به نام ایران چنین رابطه ای وجود دارد. به علت خلاف شرع بودن normمحسوب نمی شود. این رابطه بسیار رواج دارد. طبق آمار یک نفر (که اسمش را به یاد ندارم)70درصد دختر و پسر های دبیرستانی دوست جنس مخالف دارند(که بعد از ارائه ی این آمار با مخالفت وزیر آموزش و پرورش مواجه شدو گفتند که این افترایی بیش نیست و دختر و پسر های ما به این مسائل اهمیت نمی دهند و بسیار پاک دامن اند و... و آن شخص گفت مدرک و سند دارم و حاضرم مناظره کنم و دولت مردان واقع بین ما گفتند که کارهای مهم تری داریم.)
    اما چنین رابطه ی غیر نرمال و نامشروعی می تواند به صورت شرعی هم وجود داشته باشد. فقط مردم باید از رسوم جاهلی شان دست بردارند و احکام اسلامی را بشناسند و اعتقاد داشته باشند که اسلام دینی برای تمام زمان هاست و برای هر نیازی، راهی در چنته دارد.
    یک مقایسه
    1-در مغرب زمین پسر و دختر از یکدیگر خوششان می آید و تصمیم به برقراری رابطه ی عاطفی می گیرند. در اکثر مواقع پسر، دوست دخترش را به خانواده ی خود معرفی می کند و بالعکس.(دوست دختر ترجمه girl friend است و به دختری اطلاق می شود که یک پسر با او دوست است و رابطه ی عاطفی یا جنسی با او دارد.)
    2-اینجا پسری دختری را می بیند، از او خوشش می آید. تنها در صورتی می تواند با او رابطه ی شرعی داشته باشد که شغل، خانه، مدرک تحصیلی و... داشته باشد. و پس از آشنایی خانواده ها با هم، عقد دائم کنند و یک عمر به خوبی و خوشی زندگی کنند.
    3-در اسلام(از 1400 سال پیش)چنین شرایطی پیش بینی شده است. اگر پسری به بلوغ های لازم برای ازدواج نرسیده باشد و بخواهد با دختری ارتباط برقرار کند پس از هماهنگی با دختر به خانواده ی او مراجعه می کند.(هماهنگی به معنی گرفتن شماره ی تماس و ابراز علاقه ی خفیف) از پدرش اجازه ی ازدواج موقت(موقت به این دلیل که مسئولیت های سنگینی مانند نفقه بر دوش پسر نباشد و دختر هم نخواهد برای بیرون رفتن از پسر اجازه بگیرد.)می گیرد(ممکن است با شرط عدم نزدیکی باشد یا بدون آن)( یا ابتدا شرط عدم نزدیکی گذاشته شود و بعد از آشنایی بیشتر چنین شرطی برداشته شود. همان طور که در مدل غربی دختر در اوایل آشنایی اجازه ی مقاربت به پسر نمی دهد.)و آن دو این گونه می توانند با هم رابطه ی عاطفی و جنسی مشروع داشته باشند. و این رابطه چیزی از مدل غربی کم ندارد و منافعش نسبت به موقعیت 2 و یا مدل ایرانیزه شده ی رابطه ی دوست پسر-دوست دختر بیشتر است.
    فواید روش سوم نسبت به اول و دوم و مدل ایرانیزه شده ی اول
    1-پسر و دختر درگیر این رابطه احساس گناه نمی کنند.
    2-پسر به مادر دختر محرم می شود و در صورت عبور و مرور در خانه ی آن ها مشکلی ایجاد نمی شود.
    3-دیده شدن آن ها در معابر عمومی موجب آبرو ریزی نمی شود چون هیچ گناهی نکرده اند و چون باهم همسر اند.
    4-آرامش دارند و در حال گریز از خانواده و جامعه نیستند.
    5-خانواده های شان از چنین رابطه ای بین فرزندانشان احساس شرم نمی کنند.
    6-در صورت نزدیکی حکم زنا ندارد.
    7-رابطه شان پایدار تر از دوستی است.(به این دلیل که همسر یکدیگر محسوب می شوند.)
    8-ممکن است بعدا منجر به ازدواجی با سطح شناخت بسیار بالا شود.(امکان آن بسیار زیاد است به خاطر مسائلی مانند عده.)
    9-شناخت بسیار بالا در ازدواج باعث کاهش طلاق می شود.
    10-50 درصد طلاق های کشور به علت نارضایتی جنسی است و آن دو قبل از ازدواج دائم به خوبی با ویژگی های جنسی یکدیگر آشنا شده اند.
    11-اگر در این مدت بچه دار شوند، بچه شان مثل من و شما حلال زاده است و قوانین حقوقی برای او وجود دارد.
    12-معاشقه های نامشروعی که در مکان های عمومی انجام می شود، به خانه منتقل شده و مشروعیت می یاد.
    13پس از به هم خوردن رابطه ی دو طرف، دختر باید عده بگذراند که فواید زیر را دارد:
    الف)در این مدت ممکن است پسر به رابطه برگردد.
    ب)دختر در این 45 روز از لحاظ عاطفی تقریبا refresh می شود و در ارتباط بعدی عقده هایش را سر نفر دیگر خالی نمیکند.
    البته هستند پسرانی که از این موقعیت سوء استفاده می کنند و پس از چندی همسرشان را رها می کنند و دیگر بر نمی گردند و باعث شکست روحی دختران می شوند.(این اتفاق در ازدواج دائم نیز ممکن است رخ دهد.)
    جمع بندی
    روش اول که کلا مردود است. روش دوم هم الآن وجود دارد و آثار بدش را داریم می بینیم. اما روش سوم با این که اسلامی ترین روش است و سازگارترین با فطرت، با مخالفت جامعه ی ما، که سنت های کثیف جاهلی بر آن حاکم است، مواجه می شود و این سنت ها رابطه ی پسر و دختر پیش از ازدواج دائم را با عقد موقت مخالف دین می داند و من این دین را قبول ندارم. عده ای هم هستند که کلا بی خیال هستند و برایشان فرقی نمی کند دختر یا پسرشان با جنس مخالف ارتباط نامشروع دارد. که همان مدل اول می شود که ذکرش رفت.
    حال از شما می خواهم جواب دهید:
    هم اکنون بسیاری از جوانان درگیر چنین گناهی هستند. آیا اشکال دارد که این ها به جای انجام حرام، عمل مستحب انجام دهند و نصف ایمانشان را حفظ کنند؟
    با ترویج چنین رابطه ای مشکلات روانی جوانان حل می شود.
    بسیاری از گناهان خفی آن ها نیز کم می شود.وقتی کسی همسر دارد سراغ استمناء و آثار فرهنگی(!)جنسی می رود؟
    آیا بد است که طلاق کاهش یابد؟
    آیا مشکل دارد که شخص در رابطه ای سبک تر از ازدواج دائم مهارت ارتباط با همسر را یاد بگیرد و بتواند در رابطه ای سخت تر با مسئولیت های بیشتر موفق باشد؟
    کجایش خوب نیست که جوان هنگام راه رفتن در خیابان چشمش دنبال نوامیس مردم نباشد؟
    آیا محدودیت هایی که برای جوانان ایجاد شده چیزی جز سنت های جاهلی است؟
    پ.ن:البته برقراری سنت اسلامی در جامعه نیاز به فرهنگ سازی و شعور سازی درست دارد به طوری که سوء استفاده از این سنت نیکو به حداقل برسد.

کارشناس بحث : حامی

ویرایش توسط ره نما : ۱۳۹۱/۰۵/۰۱ در ساعت ۲۱:۱۸ دلیل: اشتباه لپی!

2. صلوات ها 39

3.  

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,536
    حضور
    222 روز 7 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7886

به نام خدا.

این پست و مقالک شما لیاقت بیشتر از یکدونه صلوات داره.

واقعا اشکال این روش چیه؟
    چرا پدر حاضره متوجه بشه که دخترش با یه پسر دوسته ، ولی حاضر نیست دخترش ازدواج موقت بکنه؟

با تشکر ، ستایشگر
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

5. صلوات ها 20

علاقه
    خدا،ائمه،قرآن،آقا،نماز،درس،الكترونيك،ميكروكنترلر،برنامه‌نويسي و ....
    نوشته
    48
    حضور
    2 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    310

واقعا" راه حل خوبي براي جامعه‌ي امروز ماست.ولي كيه كه عمل كنه؟همه ميگن نوجوونا دهنشون بوي شير مي‌ده.ولي از ميل جنسي اونها خبري ندارند.حالا كه مثل قديم نيست كه همه وقتي به سن بالاي 20 سال رسيدند تازه از روابط جنسي سر در بيارند.همه نوجوونا اين چيزا رو مي‌دونند.اين روش روش خيلي خوبي براي سالم سازي جامعه است ولي كو عمل؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ویرایش توسط سيد حميدرضا : ۱۳۹۱/۰۴/۳۱ در ساعت ۰۲:۰۳
    پيامبر در طي هزاران سال تلاش كردند تا حكومتي اسلامي به قدرت و عظمت حكومت امروز ايران بنا كنند ولي به اندازه‌ي 10 ثانيه هم اين موقعيت را بدست نياوردند . امروز ما با انقلابمان به آن آرزوي پيامبران رسيده‌ايم و حال ما همگي مسئوليم تا اسلام ناب را به همه‌ي جهانيان عرضه كنيم و آنها را از فرورفتن در سياهچاله‌ي فساد و گناه باز داريم.
    به قول چگووارا ، انقلابي كمونيست ونزوئلايي : ديگر نبايد خفت

7. صلوات ها 19

علاقه
    خدایا شکرت انقدر ازاد منو خلق کردی که حتی راجب خودت هم نظر میدم!
    نوشته
    443
    حضور
    30 روز 6 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1190

هان؟
    یعنی هیچ عقدی یا صیغه ی بین دخترو پسر بسته نمیشه ولی خانوادها در جریانن و راحت خونه هم میانو میرن؟

9. صلوات ها 9

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,536
    حضور
    222 روز 7 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7886

نقل قول نوشته اصلی توسط روح سبز نمایش پست ها
    هان؟
    یعنی هیچ عقدی یا صیغه ی بین دخترو پسر بسته نمیشه ولی خانوادها در جریانن و راحت خونه هم میانو میرن؟
    به نام خدا.

نه دیگه. ازدواج موقت میکنند و شرعا زن و شوهر خواهند بود با یکسری قیود خاص.

با تشکر ، ستایشگر
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

11. صلوات ها 15

علاقه
    تحقیق و مطالعه مباحث اعتقادی ,روانشناسی و حقوقی
    نوشته
    310
    حضور
    2 روز 1 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    1623

سلام
    با
    عرض خیر مقدم به استارتر تاپیک و تشکر از ایشان برای راهکارهای قابل تعمق ارائه شده ، ذکر چند نکته را در این خصوص ضروری میدانم

1- درموارد بسیاری دیده شده که روابط دوستی میان دختران و پسران در حد ارتباطات تلفنی و یا بسیار محدود است و به خاطر اعتقادات وترس و حجب و حیا و....
    به روابط جنسی کشیده نمیشود. اگر طرفین بواسطه صیقه به هم محرم شوند آنهم در سنین دبیرستانی که اوج هیجانات است، آخرین حلقه ارتباطی که همان روابط جنسی است در همان ابتدا گشوده شده و از لحاظ روانی نیز معمولا در همان وادی حلاصه میشود بدون آنکه طرفین فرصت و اشتیاقی آنچنانی برای شناخت روحیات و افکار یکدیگر داشته باشند.

2-بسیاری از افراد مذکر در این سنین به بلوغ اجتماعی و عقلانی نرسیده اند و بواسطه این نوع محرمیت که حق نفقه هم ندارد ممکن است چندان احساس تعهد نکنند و براحتی از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند. این ارتباط در وحله اول چیزی جز بر آوردن نیاز جنسی نیست.

3- باید در جایگاه والدین دختر بود تا فهمید که آیا پذیرفتنی است که جوانی به صرف بر آوردن چنین نیازی با دخترشان رفت و آمد میکند و با او همبستر میشود آنهم بدون نفقه و کار و حق و حقوق محل سکونت و تعهد و آینده مطمئن؟!

4- اگر پسری پس از مدتی دختر را رها کرد دختر باید تا 4 ماه عده نگه دارد و
    بفرموده شما میتواند در این مدت التیام پذیرد و....
    در بسیاری از موارد ضربات این گونه روابط از لحاظ روحی برای زنان خارج از تحمل است و برخی ناچار خواهند بود تا پس از سپری شدن این مدت رابطه دیگری را شروع کنند. آیا مرد جوان ایرانی میپذیرد که که با زنی ازدواج دائم کند که باکره نبوده و از سنین دبیرستان چند بار با صیقه شدن این روابط را، انهم با افراد متعدد، تجربه کرده است؟
    آیا خانواده جوان حاضر به قبول چنین عروسی هستند؟ اینده چنین دخترانی چگونه خواهد بود؟

هیجانات و احساسات عاشفانه و بعضا جنسی ماهیت ویژه ای دارد ، در بسیاری از موارد آنچه که جوان برای آن خیالبافی کرده و رویا میآفریند، بعد از چند بار تجربه عملی فروکش کرده و حتی
    گاهی منجر به دلزدگی میشود. تعهد قانونی به ازدواج دائم و ذات پایبندی به آن ،طرفین را وادار میکند تا در برابر تلاطم های احساسی از این دست خود را موظف به حفظ ثبات کنندو ارزشهایی عمیقتری برایشان مطرح باشد. در شرایط ازدواج موقت چطور؟
    اگر چه شرعی بودن این روش به خودی خود ارزشمند است ولی همانطور که میدانید بسیاری اعمال در شرع پذیرفته است ولی هنوز عرف جامعه با آن کنار نمیآید. ازلحاظ آسیب شناسی نیز نمیتوان مشکلات این روش را نادیده گرفت
    چرا که همیشه همه چیز بصورت ایده آل پیش نمیرود، باز هم فرزندان بی سرپرست .. معضلات روحی و عاطفی ....سوء استفاده ها .. و غیره خواهد بود و تشدید خواهد شد. سلامتی جامعه در گرو ازدواجهای پایدار و عقلانیست و بهتر است که بر روی آسان سازی شرایط ازدواج تمرکز شود.

ویرایش توسط امید به ظهور : ۱۳۹۱/۰۵/۰۲ در ساعت ۰۱:۲۲
    ....ما را ببخش به خاطر تمام درهایی که زدیم و هیچکدام خانه تو نبود....

امروز از دیروز به مرگ نزدیکتریم.....
    به خداوند چطور؟...

13. صلوات ها 23

علاقه
    مطالعه، پژوهش، بحث و گفتگو، کوهنوردی
    نوشته
    61
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    234

سلام علیکم
    ازدواج موقت امری کاملا شرعی است و ضوابط و قوانین مدون خوبی هم دارد. اگرچه جامعه پذیری آن خیلی پایین است اما باید توجه داشت که ازدواج موقت مانند یک داروی مفید است اما مفید بودن یک دارو به معنای این نیست که برای تمامی دردها قابل تجویز باشد. بنابرین بایست شرایط طرفین را کاملا سنجید. و از سوی دیگر بایست تلاش کرد تا قبح بی مورد این مساله که در اصول هیچ تفاوتی با ازدواج دائم ندارد از میان برداشته شود.
    در ره منـــزل لیلی کـــه خطرهاست در آن
    شرط اول قدم آن است که مجنون باشـی

15. صلوات ها 11

علاقه
    نویسندگی، مطالعه و تحقیق
    نوشته
    1,375
    حضور
    1 روز 7 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    28
    گالری
    423
    صلوات
    11370

به نام علی اعلی

سلام

با تشکر از استارتر تاپیک
    اما تذکر چند نکته لازم و ضروری به نظر می رسد:

اولا مقایسه میان اسلام و غرب مقایسه صحیحی نخواهد بود.
    مبانی، اصول و روشها و کلا جهان بینی آنها با جهان بینی یک فرد مسلمان بسیار تفاوت دارد.

این باعث می شود که روشهای زندگی میان این دو فرهنگ و پیروان آنها زمین تا آسمان تفاوت داشته باشد.

نکته دیگر اینکه:

اگر بر فرض این اقا با یک دختر خانم با رضایت پدرش ازدواج کرد، آن وقت بعد از مدتی که این خانم به آن آقا دلبسته شد ، ان آقا بگوید من دیگه به شما علاقه ای ندارم؛ در اینصورت این لطمه روحی خانم را چه کسی و چگونه جبران می کند؟

اگر بگویید از اول می گوییم که این رابطه موقت است، در اینصورت هم می گوییم: خب چه ضرورتی دارد که به ایجاد این رابطه موقت کمک کنیم؟

یکی از اهداف اصلی ازدواج رسیدن به آرامش و سکون هست:

« وَمِنْ آيَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُم مِّنْ أَنفُسِكُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْكُنُوا إِلَيْهَا وَجَعَلَ بَيْنَكُم مَّوَدَّةً وَرَحْمَةً إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِّقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ » سوره روم آیه 21

« و از نشانه‏هاى او اينكه از [نوع] خودتان همسرانى براى شما آفريد تا بدانها آرام گيريد و ميانتان دوستى و رحمت نهاد آرى در اين [نعمت] براى مردمى كه مى‏انديشند قطعا نشانه‏هايى است »

کجای این ارتباط به فرد کمک می کند به آرامش برسد؟
    اینکه دقیقا برعکس ، موجب تنش و اضطراب می شود.

نکته آخر هم اینکه در بحث ازدواج موقت، نکته ای که شاید کمتر به آن توجه شده این است که اگر چه این نوع ازدواج راه حلی برای مشکلات جامعه است اما این راه حل یک راه حل موقت هست.

چرا نیاییم با فرهنگ سازی درست ، جوانان را به سوی ازدواج دائم و همیشگی یا هم کفو خود سوق ندهیم؟

سخت است اما محال نیست

جایی که آب هست تیمم باطل است.

یا علی
    ویرایش توسط حاج علی : ۱۳۹۱/۰۶/۳۱ در ساعت ۲۱:۳۰

می خـواسـتــم ز آدمیــان دلـبـری کنـم

گفتـم که «یـا عـلـی» دل پروردگار رفت

17. صلوات ها 18

علاقه
    نقاشی،مطالعه،وبگردی،فیلم،داستان خوانی
    نوشته
    20
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    216

مطلب پاسخ

1- درموارد بسیاری دیده شده که روابط دوستی میان دختران و پسران در حد ارتباطات تلفنی و یا بسیار محدود است و به خاطر اعتقادات وترس و حجب و حیا و....[/color][/size]به روابط جنسی کشیده نمیشود. اگر طرفین بواسطه صیقه به هم محرم شوند آنهم در سنین دبیرستانی که اوج هیجانات است، آخرین حلقه ارتباطی که همان روابط جنسی است در همان ابتدا گشوده شده و از لحاظ روانی نیز معمولا در همان وادی حلاصه میشود بدون آنکه طرفین فرصت و اشتیاقی آنچنانی برای شناخت روحیات و افکار یکدیگر داشته باشند.

بعضی رابطه ها بسیار محدود است.اما آیا این رابطه ها حلال است؟ضمنا این رابطه ها مقدمه ی رابطه ی نامشروع می شود.اگر در سنین دبیرستانی این دو به هم محرم شوند،هیچ دختری و هیچ خانواده ای راضی به همبستری در همان اوایل ازدواج نمی شود.این دو می توانند شرط کنند که رابطه ی این دو بدون نزدیکی باشد.در این صورت پسر تلاش می کند روحیات و افکار دختر را بیشتر بشناسد.

3- باید در جایگاه والدین دختر بود تا فهمید که آیا پذیرفتنی است که جوانی به صرف بر آوردن چنین نیازی با دخترشان رفت و آمد میکند و با او همبستر میشود آنهم بدون نفقه و کار و حق و حقوق محل سکونت و تعهد و آینده مطمئن؟!
    من خودم اگر جای پدر دختر باشم اجازه ی همبستری نمی دهم.هیچ دختری هم چنین اجازه ای نمی دهد.در اسلام این مورد پیش بینی شده و می توان ضمن عقد شرط کرد که پسر ودختر مجاز به همبستری نباشند.

4- اگر پسری پس از مدتی دختر را رها کرد دختر باید تا 4 ماه عده نگه دارد و
    بفرموده شما میتواند در این مدت التیام پذیرد و....
    در بسیاری از موارد ضربات این گونه روابط از لحاظ روحی برای زنان خارج از تحمل است و برخی ناچار خواهند بود تا پس از سپری شدن این مدت رابطه دیگری را شروع کنند. آیا مرد جوان ایرانی میپذیرد که که با زنی ازدواج دائم کند که باکره نبوده و از سنین دبیرستان چند بار با صیقه شدن این روابط را، انهم با افراد متعدد، تجربه کرده است؟
    آیا خانواده جوان حاضر به قبول چنین عروسی هستند؟ اینده چنین دخترانی چگونه خواهد بود؟

بله درمورد ضربات روحی اشتباه کردم!اما همانطور که قبلا گفته ام دختر میتواند صیغه شود و حتی تا چندین سال(تا وقتی حس کند همسرش به بلوغ عقلی و اجتماعی رسید)باکره بماند.

هیجانات و احساسات عاشفانه و بعضا جنسی ماهیت ویژه ای دارد ، در بسیاری از موارد آنچه که جوان برای آن خیالبافی کرده و رویا میآفریند، بعد از چند بار تجربه عملی فروکش کرده و حتی گاهی منجر به دلزدگی میشود. تعهد قانونی به ازدواج دائم و ذات پایبندی به آن ،طرفین را وادار میکند تا در برابر تلاطم های احساسی از این دست خود را موظف به حفظ ثبات کنندو ارزشهایی عمیقتری برایشان مطرح باشد. در شرایط ازدواج موقت چطور؟
    به نظر من تا وقتی پسری رابطه ی جنسی کامل با کسی نداشته باشد،موجب دلزدگی نمی شود. شما درست می گویید که زوج در ازدواج دائم نسبت به هم متعهد تر اند. من هم از این گونه ازدواج موقت به عنوان مقدمه ای برای ازدواج دائم سخن گفتم.

هم چنین از کارشناسان محترم خواهش می کنم این مدل را با مثلث عشق رابرت اشترن برگ مقایسه کنند و مراحل مختلف آن را ارزش گذاری کنند.

اگر چه شرعی بودن این روش به خودی خود ارزشمند است ولی همانطور که میدانید بسیاری اعمال در شرع پذیرفته است ولی هنوز عرف جامعه با آن کنار نمیآید. ازلحاظ آسیب شناسی نیز نمیتوان مشکلات این روش را نادیده گرفت
    چرا که همیشه همه چیز بصورت ایده آل پیش نمیرود[color=navy][size=3]، باز هم فرزندان بی سرپرست .. معضلات روحی و عاطفی ....سوء استفاده ها و..
    من هم گفتم که ترویج این سنت نیکو باید به گونه ای باشد که سوء استفاده ها به حداقل برسد.
    این هم که عرف با آن کنار نمی آید را می دانم.برای همین این مطلب را اینجا مطرح کردم تا افراد بیشتری فواید این کار را ببینند و از تفکرات اشتباهشان فاصله بگیرند.

19. صلوات ها 13

علاقه
    نقشه کشی/مداحی
    نوشته
    148
    حضور
    1 روز 9 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1042

ممنون از اینکه یکم به فکر خانمهای جامعه نیستید و احساساتشون....
    فقط مردها و نیاز آنها هه!!!!

چو خود یار تو دیدم چه نیک فهمیدم
    عزیز فاطمه مهدی چقــــــدر تنهایی!

دلنوشته

21. صلوات ها 13

صفحه 1 از 11 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۹/۰۹, ۱۲:۳۹ : 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری