پرونده رقت انگیزی که اشک قاضی را در آورد...

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پرونده رقت انگیزی که اشک قاضی را در آورد...

سلام
خداقوت
یک مطلب دردناکی خوندم و دیدم بد نیست شما را هم مطلع کنم منکه با خواندن این مطلب دلم بدجور لرزید و واقعاً ناراحت شدم به هزار دلیل....

لطفاً بخوانید...

[=&quot]روزنامه خراسان نوشت[/][=&quot]:[/]

[=&quot]مردی با تسلیم شکوائیه ای به قاضی شورای حل اختلاف گفت: چندی قبل خانه محقر و مخروبه ای را در چند کیلومتری حاشیه یکی از شهرک های مشهد خریدم اما چون وضعیت مالی مناسبی نداشتم اتاقی را که گوشه حیاط بود اجاره دادم. مدتی از اجاره منزل نگذشته بود که احساس می کردم فرزندان خردسالم دچار افسردگی شده اند. وقتی از سرکار به خانه می آمدم آن ها از من طلب «کباب» می کردند من که توان خرید «گوشت» را نداشتم هر بار با بهانه ای آن ها را دست به سر می کردم تا این که متوجه شدم هر چند روز یک بار از اتاقی که به اجاره واگذار کرده ام «بوی کباب» می آید و همین موضوع باعث شده تا فرزندانم از[/][=&quot]π[/][=&quot] من تقاضای کباب بکنند.[/][=&quot]

[/]
[=&quot]شاکی این پرونده ادامه داد: دیگر طاقتم طاق شده بود هرچه سعی کردم برای فرزندانم کباب تهیه کنم نشد این در حالی بود که بوی کباب های مستاجرم مرا آزار می داد به همین دلیل از محضر دادگاه می خواهم رای به تخلیه محل اجاره بدهد تا بیش از این خانواده ام در عذاب نباشند[/][=&quot].[/][=&quot]

[/]
[=&quot]قاضی باتجربه شورای حل اختلاف که سال هاست به امر قضاوت اشتغال دارد، هنگامی که این ماجرا را تعریف می کرد اشک در چشمانش حلقه زد او گفت: پس از اعلام شکایت صاحبخانه، مستاجر او را احضار کردم و شکایت صاحبخانه را برایش خواندم[/][=&quot].[/][=&quot]

[/]
[=&quot]مستاجر که با شنیدن این جملات بغض کرده بود گفت: آقای قاضی! کاملا احساس صاحبخانه را درک می کنم و می دانم او در این مدت چه کشیده است اما من فکر نمی کردم که فرزندان او چنین تقاضایی را از پدرشان داشته باشند[/][=&quot].[/][=&quot]

[/]
[=&quot]او ادامه داد: چندی قبل وقتی به همراه خانواده ام از مقابل یک کباب فروشی عبور می کردیم فرزندانم از من تقاضای خرید کباب کردند اما چون پولی برای خرید نداشتم به آن ها قول دادم که برایشان کباب درست می کنم[/][=&quot].[/][=&quot]

[/]
[=&quot]این قول باعث شد تا آن ها هر روز که از سر کار برمی گردم شادی کنان خود را در آغوشم بیفکنند به این امید که من برایشان کباب درست کنم. اما من توان خرید گوشت را نداشتم تا این که روزی فکری به ذهنم رسید یک روز که کنار مغازه مرغ فروشی ایستاده بودم مردی چند عدد مرغ خرید و از فروشنده خواست تا مرغ ها را خرد کرده و پوست آن ها را نیز جدا کند[/][=&quot].[/]
[=&quot]به همین دلیل به همان مرغ فروشی رفتم و به او گفتم اگر کسی پوست مرغ هایش را نخواست آن ها را به من بدهد. روز بعد از همان مرغ فروشی مقداری پوست مرغ پرچربی گرفتم و آن ها را به سیخ کشیدم. فرزندانم با لذت وصف ناشدنی آن ها را می خوردند و من از دیدن این صحنه لذت می بردم. من برای شاد کردن فرزندانم تصمیم گرفتم هر چند روز یک بار از این کباب ها به آن ها بدهم اما نمی دانستم که ممکن است این کار من موجب آزار صاحبخانه ام شود[/][=&quot].[/][=&quot]

[/]
[=&quot]قاضی شورای حل اختلاف در حالی که بغض گلویش را می فشرد ادامه داد: وقتی مستاجر این جملات را بر زبان می راند صاحبخانه هم به آرامی اشک می ریخت تا این که ناگهان از جایش بلند شد و در حالی که مستاجرش را به آغوش می کشید گفت: دیگر نگو! شرمنده ام من از شکایتم گذشتم[/][=&quot] ! [/]

به نقل از : http://www.ammariyon.ir/

دیگه خودتان فکر کنید که حال و روز آن دو پدر زحمت کش چگونه بوده ...
تنها بدبختی می تواند کودکان را از شادی محروم کند و مهر سکوت به جای لبخند شیرینشان باشد...
خدایا به فریادمان برس
آمین:Sham:

بنام او كه هم عشق را آفريد وهم علم را

ومتاسفانه اين درحاليست كه كشورما مستعد بوده وازهيچ ثروتي كم و كسري ندارد ولي طرز استفاده از آنها مطرح ميباشد و تحريم هايي كه ناجوانمردانه عليه ما صورت ميگيرند و وسيله هزارتوماني راصدهزارتومان گرانتربماميفروشندتاواردكشورشود وميليونها وسيله ديگركه بخاطرتحريم دولت ما بايد چندين برابر قيمت واقعي راپرداخت نمايد ودهها دليل ديگر كه هريك ريشه درعلتي ديگردارند سبب اين وضعيت بسياربغرنج وبدترازآن براي ماشده و شايد تنها راه رهايي ازفقر شناخت بيشتر فقر وتنها راه مهار آن و نه نابودي آن درك بهتر ازآن باشد كه با اين دو كار بتوان پاسخ اين سوالات را داد كه :
1 فقرچيست ؟
2 آيا فقر قابل نابودي ميباشد يا فقط قابل مهار وكنترل ؟
3 و آيا اين پديده ويرانگراست يا هدايتگر ؟
وباتوجه به اين مطلب .. كارشناسان محترم در رابطه با آدم وحوا پاسخ دهند كه كدام درمورد آنان و آمدنشان به زمين و زندگي زميني صدق مينمايديا صحيحتر ميباشند :
1 انسان..گناه..زندگي .. فقر ..گناه و..؟؟
2 انسان..فقر..گناه..زندگي و..
{ يعني انسان خلق شد و ابتدا گناه مرتكب شد و چون گناه كرد به زمين وزندگي زميني فرستاده شد و به فقرهم مبتلا گرديد و يا اينكه انسان خلق شد و چون فقيربود مرتكب گناه شد و چون گناه كرد به زمين وزندگي زميني آمد و...... ادامه زندگي و آنچه درحال تكرار و تكراراست.......}
3 و اگربغير از اين دو .. علتي ديگر در كار بوده كه شايد علت خلق انسان را هم پاسخگو باشد را نيزبيان فرماييد ؟
و شايد اگر پاسخ اين سوالات داده شوند و خطر وپيچيدگي فقر و علل وعوامل آن بيشترآشكار شوند شايد بتوان اميدواربود كه ازچندسال آينده فقيراني چون امروز در كشورعزيزمان ايران و دربين همه هم مذهبان معصوم ومظلوممان و منجمله خودمان را شاهد وناظر نباشيم.آمين

با تقديروتشكر

سلام
خداقوت
کاربر محترم آرينه بابا
مباحث مهمی رو اشاره کردند ولی ما قبل از این تحریم ها هم فقر راداشتیم و این اتفاقات ناگوار بود پس باید بگردیم ریشه این مشکل را پیدا کنیم و ریشه کن کنیم...
مگه کودکان ما چه گناهی کردند که باید از همان کودکی طعم ظلم و بی عدالتی و فقر را بچشند و بجای بازی و شادی کودکانه دستشان را به نشانه کمک جلوی هر کسی نگه دارند و ازشون سوء استفاده بشه و....
به امید روزی که همه پدران سربلند بشوند پیش خانواده اشان و همه کودکان لبخندی شیرین بر لبانشان باشد نه کینه و نفرت از ....
آمین

[="Tahoma"][="Magenta"]

بهار2012;245163 نوشت:

دیگه خودتان فکر کنید که حال و روز آن دو پدر زحمت کش چگونه بوده ...
تنها بدبختی می تواند کودکان را از شادی محروم کند و مهر سکوت به جای لبخند شیرینشان باشد...
خدایا به فریادمان برس

چقدر درد آور

ببینیند امام زمان چه می کشند چقدر دلشون درد می کنه

کاش می شد کاری کرد:Ghamgin:[/]

سلام بر کاربر محترمکبوتر حرم الزهرا
خدا فرمودند که حق مظلوم را در ثروت ثروتمند قرار داده و آن ثروتمند مسؤول هست که حق مظلوم را بدهد بنظر شما در جامعه ما حق مظلوم داده می شود؟
امام زمان هم با دیدن این صحنه ها اشک می ریزد و دل شکسته می شود...
اگر عدالت به معنی واقعی باشد و حق مظلوم داده شود دیگه بنظر شما ما فقیر داریم و کودک و خانواده رنج کشیده داریم؟؟؟
خدا همه مارا هدایت کند...
آمین

به نام خدا.

دل آدم کباب میشه. چه جور بعضی ها دلشون میاد با این وضع مملکت ، قیمت یک پرس غذا رو بگذارند 250 هزار تومان و چطور یک عده دلشون میاد این پول رو بدن برای یک پرس غذا؟ چه جور با این وضعیت ، بعضی بعضی ها که نمیخوام اسم ببرم ، ولی به صورت مختصر بگم که محل کارشون خونه ملت هست ، به فکر حقوق دائم العمر خودشون هستند؟ خدا یا تو شاهد باش ، من از دست اینها به تو شکایت میکنم و جز تو هیچ قاضی رو قیول ندارم.

ریشه تمام مشکلات ما ، فقر فرهنگیست. فقری که مدت هاست دامن ما رو گرفته اما خودمون هم متوجه نیستیم. هی میگیم ایرانی ها متمدن هستند و ال هستند و بل هستند ، اما حقیقت اینه که ایرانی ها (خود من بعد شما) بدترین اخلاق رو داریم. منتظریم به یه جایی برسیم سریع بچاپیم و بار خودمون رو ببندیم و خیلی ببخشید میگیم" بقیه به جهنم . من گلیم خودم رو از آب بکشم ، گو اینکه بقیه بمیرند".

فقط اسم اون بابای بد ذات و نامردی که 3 هزار میلیارد بالا میکشه رو میگذاریم دزد و از راننده تاکسی تا بقال و سیاستمدار به فحش میکشیمش. در حالی که همون راننده تاکسی ، یک روز هوا بارونی بشه ، فقط دربستی کار میکنه. همون بقال یک روز اوضاع بهم بریزه ، خوب و بد رو قاطی و به قیمت خوب میده مردم. همون سیاستمدار به موقعش خوب و تا جایی که بتونه رس ملت رو میکشه. فحش ها فقط گیر اون دزد 3 هزار میلیارد میاد در صورتی که اثر کار اینهایی که گفتم بدتر و بیشتره.

ای خدا عفو کن. ای خدا مظلومین عالم رو یاری کن. ای خدا ما رو از ظالمان قرار نده. ای خدا آنی و کمتر از آنی ما رو به خودمون وانگذار.

با تشکر ، ستایشگر :Gol:

[="Tahoma"][="Magenta"]

بهار2012;245488 نوشت:

خدا فرمودند که حق مظلوم را در ثروت ثروتمند قرار داده و آن ثروتمند مسؤول هست که حق مظلوم را بدهد بنظر شما در جامعه ما حق مظلوم داده می شود؟
امام زمان هم با دیدن این صحنه ها اشک می ریزد و دل شکسته می شود...
اگر عدالت به معنی واقعی باشد و حق مظلوم داده شود دیگه بنظر شما ما فقیر داریم و کودک و خانواده رنج کشیده داریم؟؟؟

سلام

قبول که باید ثروتمندان بجای زیاده خواهی کمک کنند به فقرا فقیر نخواهیم داشت

اما فقیر هم باید تلاش کنه

مثلا تو همین ماجرا اون مستاجره تلاششو کرد

اما صاحب خانه ه چی؟
هردو هم یک مشکل داشتند

نکته اخلاقی هم داره تلاش باید کرد و ثروت مند هم کمک

و اما یه چزی مثلا من الان نمی دونم مستحق واقعی کجاست چطور کمکش کنم؟:Gig:[/]

چقدر وحشتناك . اونوقت تمام هم و غم ما مسلمونها شده ظاهر دين و از فقرا غافليم

اللهم عجل لوليك الفرج

بنام او
وبا درود به همه وازجمله بهار2012
اول كه به وبلاگتون مراجعه كردم وهرچه تلاش كردم نتوانستم پيامم را بگذارم..بازهم تلاش ميكنم و وبلاگ بسيارخوبيست
دوم شما به چندسوال مهمي كه من قراردادم توجه نفرموديد
1 فقر چيست
2 فقيركيست
اول كه فقر معضل نيست بلكه يك پديده خلقتي ست كه وجود داشته و من معتقدم كه قبل از خلقت انسان نيزوجود داشته و با بررسي هايي كه من خودم به شخصه ازاين پديده كه سالها بدليل انكارقدرتش گرفتار واسيرش شدم بدست آورده ام كه دارم آنهارا دروبلاگي بنام پرگاج.بلوگفاوكام ميگذارم تا روشنگري هاي بيشتري درمورد آن انجام دهم ..با اين بررسي ها متوجه حقايق شايد تازه وجديدي شدم كه شايد اصلا خوش آيند خيلي ها ومنجمله خود فقيرنيايد..اما واقعيت اند وبايد گفته شوند چون اگرازگفتن حقيقت واهمه داشته باشيم يا شرم نماييم چيزي غيرازشكست و بدبختي نسيب نسل شيعه وايراني نخواهد شد كه الان هم شده
واما فقر پديده اي بسيارتابسيار گسترده و بسيارتابسيار پيچيده و اسرارآميزاست كه قبل ازآشنايي با او خواهيم گفت..مختص يك سري آدمهاي بدبخت ونداراست وديگرهيچ..
بعدازگرفتارشدن درفقرمالي خواهيم گفت .. معضلي ست كه تبديل به حيوان وهيولايي شده كه بجاي خون انسانيت انسان راميخورد وديگرهيچ..
ولي بعدازشناخت ودرك كامل آن .. خواهيد گفت..
hnhli nhvn

pargaj.blogfa.com

کبوتر حرم الزهرا;245498 نوشت:

سلام

قبول که باید ثروتمندان بجای زیاده خواهی کمک کنند به فقرا فقیر نخواهیم داشت

اما فقیر هم باید تلاش کنه

مثلا تو همین ماجرا اون مستاجره تلاششو کرد

اما صاحب خانه ه چی؟
هردو هم یک مشکل داشتند

نکته اخلاقی هم داره تلاش باید کرد و ثروت مند هم کمک

و اما یه چزی مثلا من الان نمی دونم مستحق واقعی کجاست چطور کمکش کنم؟:gig:

سلام
خداقوت
راستش حرفتان تا حدودی درسته ولی ...
به نظر من فقیر آن کسی هست که طعم فقر را حس می کند اما تلاشش این هست که دستش را پیش دیگران دراز نکند و گوشه خیابان کودکش را با باری از وسایل برای فروش رها نمی کند ...
راست می گید توی جامعه الان ما نمیشه خیلی راحت نیازمند را از بی نیاز تشخیص داد ولی
مثلاً در همین ماجرا صاحب خانه شاید فکری خلاقانه نداشته ولی می دونید اشک من بیشتر کجا جاری شد وقتی حرکت خلاقانه مستأجر را خواندم !
آقای مستأجر انقدر زیر فشار شرمندگی کودکانش بود که به ناچار مجبور شد پوست مرغ را با لیبر کباب به کودکانش هدیه بده و صاحب خانه هم بهتر دید مشکل را از پایه حل کنه که ....

میدونید من قبل اینکه یک مطلبی را بخونم سعی می کردم به مستحق هایی که کنار خیابان هستند و ناگهان دستشان را به طرفم می گیرند کمک نکنم ولی یک جایی خواندم که آقای بهجت ( ره ) هیچ فقیری را دست خالی رد نمی کردند و کاری به این نداشتند که آنها واقعً فقیر هستند یا نه ....
خوب ما هم چه اشکالی داره که اینکار را انجام بدیم ولی در حد معینی ...
ولی به نظر شخصی بنده کمک به کودکان مستحق که دست فروشی می کنند و خرید از آنها درست نیست چون این کودکان چرا باید بجای تحصیل و رشد مناسب گوشه خیابان آورده شوند و بشن کودک کار؟!
اگر آمار خرید های این ها بره بالا خوب صبح فردا هم خانواده یا صاحب کارشان بدلیل اینکه خوب بازار گرمی می کنند و موجب دلسوزی مردم می شوند دوباره آنها را وارد بازار می کنند و ....
چرا دیگه دولت می گذارد کودکان وارد بازار دست فروشی و ... شوند ؟ !

چه بهتر که ما بدون اینکه یک مستحق متوجه کمک ما بشه کمکش کنیم از طریق اطرافیان که این افراد را می شناسند چون به قول شما مستحق واقعی و آبرودار سعی می کنه دستش جلو کسی دراز نکنه و کار کنه حتی دست فروشی و ... ولی یه جایی آدم نیاز به لطف همزاد خودش داره ...

البته کمک واقعی را جامعه ( دولت) باید انجام بدهد تا لااقل سرپرستان آبرومند و نیازمند شرمنده خانواده خود نشوند...

دوست من یک سر به مراکز مختلف مثل بهزیستی ها بزنید مراکزی که نمیدانند به چه کسی باید کمک کنند و .....

آرينه بابا;245519 نوشت:
بنام او
وبا درود به همه وازجمله بهار2012
اول كه به وبلاگتون مراجعه كردم وهرچه تلاش كردم نتوانستم پيامم را بگذارم..بازهم تلاش ميكنم و وبلاگ بسيارخوبيست
دوم شما به چندسوال مهمي كه من قراردادم توجه نفرموديد
1 فقر چيست
2 فقيركيست
اول كه فقر معضل نيست بلكه يك پديده خلقتي ست كه وجود داشته و من معتقدم كه قبل از خلقت انسان نيزوجود داشته و با بررسي هايي كه من خودم به شخصه ازاين پديده كه سالها بدليل انكارقدرتش گرفتار واسيرش شدم بدست آورده ام كه دارم آنهارا دروبلاگي بنام پرگاج.بلوگفاوكام ميگذارم تا روشنگري هاي بيشتري درمورد آن انجام دهم ..با اين بررسي ها متوجه حقايق شايد تازه وجديدي شدم كه شايد اصلا خوش آيند خيلي ها ومنجمله خود فقيرنيايد..اما واقعيت اند وبايد گفته شوند چون اگرازگفتن حقيقت واهمه داشته باشيم يا شرم نماييم چيزي غيرازشكست و بدبختي نسيب نسل شيعه وايراني نخواهد شد كه الان هم شده
واما فقر پديده اي بسيارتابسيار گسترده و بسيارتابسيار پيچيده و اسرارآميزاست كه قبل ازآشنايي با او خواهيم گفت..مختص يك سري آدمهاي بدبخت ونداراست وديگرهيچ..
بعدازگرفتارشدن درفقرمالي خواهيم گفت .. معضلي ست كه تبديل به حيوان وهيولايي شده كه بجاي خون انسانيت انسان راميخورد وديگرهيچ..
ولي بعدازشناخت ودرك كامل آن .. خواهيد گفت..
Hnhli nhvn

www.pargaj.blogfa.com

سلام
خداقوت
نظرتان را خواندم بسیار لطف دارید و ممنونم
به وبتان سر زدم جالب هست و مطالب زیاد ، می خوانم و نظر میدهم.
بببخشید من مثل شما اطلاعات جامعی در این زمینه ندارم متأسفانه و شما علمی صحبت می کنید ولی من نه.
منم در این جا فقر مالی را در نظر دارم که خیلی سخت و...هست.
فقیر هم از نظر من نیازمند به کمک و تلاش هست ولی این را خوب میدانم که تنگی رزق به عنوان یک آزمایش الهی سراغ همه ما می آید تا خدا امتحانمان کند که در آن شرایط چه می کنیم....

در هر صورت از توجه ویژه شما ممنونم

بهار2012;245488 نوشت:

واقعیت همینه
وقتی بیرون میرید یکم با دقت به خیابونا نگاه کنید.میبینید که ثروتمندا روز به روز دارن ثروتمندتر میشن و کاملاً هم بی خیالن که فقیرا روز به روز دارن فقیرتر میشن
دولت که نمیتونه بیاد دونه دونه فقیرا رو پیدا کنه بهشون رسیدگی کنه!!!!
این وظیفه ثروتمنداس که فقیری رو میبینن بهش کمک کنن.به وضع زندگیش رسیدگی کنن!!
وقتی بیرون میری انقدر ماشینای مدل بالای خارجی بیرون پره که اصلاً دیگه نمیدونی اسمشون چیه
همشونم به این فکرن که از همدیگه بزنن جلو و بگن فلانی، فلان ماشینو سوار میشه
اصلاً یه بدبخت بیچاره فقیر و ببینن یه طور خاصی هم بهش نگاه میکنن!!!
فقط به فکر خوشگذرونین!!!
گرونی هم که هست همش بلاس!!!!
انقدر تشریفات و خرجای بیخود به عوض کمک به فقرا زیاده که این بلا سرمون اومده!!!!

سلام عليكم جميعا

اين مساله گوشت و مرغ اين روزها تبديل به يك ابزار فشار سياسي شده و نميدانم نويسنده چرا در اين موقعيت چنين مطلبي را نوشته .
در هر حال
آنچه درست است و ما انجامش نميدهيم را نيز كمي بايد درباره اش صحبت كرد

اين سخن صحيحي است كه كشاورزي در ايران نبايد اين وضع راپيدا كند واين وضع كشاورزي هيچ ربطي به تحريمها نداشته بلكه از روي سوء مديريت است.

ولي بغير از مساله مديريت نالايق كشور ما كشور مسلماني است و نبايد در كشور مسلمان چنين اتفاقاتي بيفتد .

اگر مسلمين ( كساني كه معتقدند شهادتين بر زبان رانده اند ) زكات مالشان را بدهند و در اداي زكات به اندازه نماز حساسيت به خرج بدهند ( كه به اندازه نماز واجب هم هست ) امثال اين اتفاقات در اذهان مانند داستانهاي خيالي ترازدي خواهد شد.

مسلماني خودمان را در اين ماه مبارك مجددا بررسي كنيم ان شاء الله درست ميشود.

ياحق

[="Arial"][="RoyalBlue"]بنام او

والبته اگرميدانستم همچنان حضورداريد قصد داشتم يگويم و حتي شايد آنر با توجه به تعدادي ازآيات كلام نوراني حق وبا كمك ساير دوستان ومنجمله شما گرامي اثبات نمايم كه شايد خداوند درفقيرشدن بندگانش كوچكترين نقشي نخواهدداشت و شايد اين يك گردن گيري آشكارازسوي اين مهربان ازخودگذشته باشد كه ميفرمايد{{ و ما مي ازماييم}} كه اين مطلب را بطوركمي مفصلتردرقسمتي ازداستان كوتاه فقر و در ابتداي آن كه در ادامه مطلب بخش اول وبلاگ پرگاج ميباشد قرار داده و كمي بيشتر به آن پرداخته ام كه اميدوارم ببينيد و متوجه شويد و متوجه شويم كه اگرچنين بود دراينصورت واحتمالا فرستادن اينهمه پيامبروكتاب و دستورودرخواست به چه دليل علمي ومنطقي بوده ؟؟

باتقديروتشكر

pargaj.blogfa.com[/]

موضوع قفل شده است