با چشم چرانی همسرم چه کنم؟

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
با چشم چرانی همسرم چه کنم؟

سینا;238302 نوشت:
منشاء بسيارى از خشمهاى ناپسند، خلاف توقعهايى است كه با آن مواجه مى شويم . چه بسا توقعات نابجای ما از افراد، خود می تواند عامل خشمگین شدن ما شود پس بر ما لازم است که توقع بیجا وبی مورد از دیگران نداشته باشیم و خود را طلبکار آنها ندانیم.
توقع را كم كنيم تا خشمناك نشویم

من قبول دارم حرفتونو... ولی نمیشه ادم از بعضی کسان توقع نداشته باشه... من زن چادری و محجبه هستم وقتی میریم بیرون وشوهرم به زن های دیگه که جلف و فشن و بی حجاب هستن نگاه م یکنه اتیشششششششش می گیرم... چند بار با ملایمت و بی ملایمت و عصبانی و خنده بهش تذکر دادم..... ولی تا اونجا که تونسته فقط یه هفته طاقت میاره که نگه نکنه دوباره نگاه می کنه...... منم همش سکوت می کنم وقی میریم بیرون... حالا..... و عصبانیت م رو در جاهای دیگه خالی می کنم...... من هیچ مشکلی با شوهرم ندارم ......... خیلی هم زندگی خوبی داریم به جز در دور مورد یکی موسیقی لهو ولعب بندری...... یکی دیگه هم همین مورد که دکر کردم

کارشناس :بحث حامی

سلام
چشم چرانی از دو حوزه قابل بحث است. یک حوزه اخلاقی - فقهی، دوم: حوزه روان شناسی بالینی.

الف)حوزه اخلاقی - فقهی: چشم چرانی یک گناه است که منشا بسیاری از گناهان دیگر و رذائل اخلاقی است.

ب)در حوزه روان شناختی:
چشم چرانی یکی از انحرافات جنسی است.
اختلال جنسي چشم چراني
براساس طبقه بندي انجمن روان پزشكي آمريكا اختلات جنسي سه گروه اند:
1- اختلالات ك‍ژكاري جنسي(مثل سرد مزاجي - انزال زود رس- مقاربت درد ناك و...)
2- انحرافات جنسي( چشم چراني، همجنس بازي، بچه بازي، نمايشگري، و...)
3- اختلال هويت جنسي(دگرجنس خواه يا ترانس سكچوال مرد با قلب وذهن و رفتارو احساس كاملا زنانه و برعكس)
گاهي چشم چراني به مرز انحراف جنسي بيمارگونه رسيده است كه نياز به كمك از روان شناس و روان پزشك دارد. اگر چشم چرانی افراطی باشد یک بیماری و انحراف جنسی محسوب میشود که در اصطلاح لاتین و آسیب شناسی روانی وایوریسم نام دارد .این افراد به اعتراف خودشان ،از این موضوع رنج می برند و باید در درمان خود بکوشند چون در دراز مدت از این مشکل به ستوه خواهند آمد و زندگی زناشویی آنها نیزبا مشکلات جدی روبرو خواهد شد و نیز به عنوان یک فرد هیز و چشم چران، موقعیت اجتماعی و اعتماد دیگران حتی نزدیکترین افراد و خویشاوندان و دوستان خود را از دست خواهند داد.

راهکارهای همزیستی زنان با مردان چشم چران
1- اگر مشکل انحراف جنسی باشد. باید ترغیب کرد تا از روان شناس و روان پزشک کمک بگیرید.
2- از تذکر رک، همراه با توبیخ، تحقیر و نیش دار اجتناب کنید.
3- مهم ترین عامل در عفاف چشم، ایمان است بنابراین باید از شیوه های عاطفی( موعظه دوستانه و...)، شناختی( رفع شبهات دینی و..) و رفتاری( زیارت قبور، خیرات دادن برای اموات، زیارت ائمه و شرکت در سخنرانی دلخواه..) برای تقویت ایمان همسرتان کمک بگیرید.
4- از تکنیک انصراف توجه کمک بگیرید. زمانی که با او هستید ذهنش را به بحث هایی مشغول کنید.
5- برایش دعا کنید
6- از نظر ارضای جنسی(چشمی، شنوایی و بویایی....) ارضایش کنید. در منزل مدها، آرایش ها و لباس هایی که دوست دارد را بپوشید. تا بیرون برایش تازگی نداشته باشد.
7- هرگز برای تنبیه او از محرومیت جنسی استفاده نکنید چون آتش او نسبت به نامحرم شعله ور تر می شود.
8- از شیوه مقابله به مثل استفاده نکنید (چشم چرانی شما به نامحرم)
9- شما وظیفه خود را انجام دهید. ان شاالله که تغییر کنند اگر تغییر نکردند شما وظیفه ای ندارید و تکلیف از شما ساقط است. ولی همیشه طوری رفتار کنید که او بداند که کارش زشت است و مورد تأیید شما نیست.
10- فهرستی از زیان های نگاه به نامحرم را در نامه ای صمیمانه به او متذکر شوید. و یاد آور شوید که کسی که به محارم مردم چشم بد داشته باشد به محارمش نگاه ناپاک می شود.

موضوع قفل شده است