آیت‌الله جوادی آملی: بدحجابی با بگیر و ببند حل نمی‌شود

تب‌های اولیه

84 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیت‌الله جوادی آملی: بدحجابی با بگیر و ببند حل نمی‌شود

آیت‌الله جوادی آملی با بیان اینکه در کشور حضرت ولی عصر(عج) وضع حجاب رضایت بخش نیست، گفت: دلیل این وضع این است كه لذت عفت را هنوز به خوبی نچشیده‌ایم.

آیت‌الله جوادی آملی، در جمع روحانیان و جمعی از بانوان محجبه در مسجد روستای احمد آباد دماوند، با اشاره به آیات و روایات در خصوص مساله عفاف و حجاب، گفت: در این روایات دینی شباهت انسان عفیف همانند یک فرشته بیان شده است.

وی با ابراز تاسف از وضعیت پوشش برخی آقایان در جامعه دینی، گفت: عفت تنها برای زنان نیست و مردان نیز وظیفه دارند این مساله مهم دینی را رعایت کنند.

آیت‌الله جوادی آملی همچنین با تقدیر از زحمات نیروی انتظامی در راستای برخورد با مظاهر بدحجابی در جامعه دینی، متذکر شد: مساله بدحجابی در جامعه با بگیر و ببند حل نخواهد شد.

برچسب: 

واقعا کارشون درست نیست. چرا انقدر سعی دارن با برخورد های بد مردم رو به حجاب اجباری سوق بدن؟ آیا احساس نمیکنند که چقدر دین زده میکنند مردم رو؟ بابا جان هرکس مختار دین و اعتقاداته خودشه
به فکره راه حل دیگه ای باشید
همین الان ایران تو جوامع بشری وجهه ی خوبی نداره بخاطره تبلیغاته منحرف دشمنانش دیگه تورو خدا مردم رو انقدر با ایران عزیزمون درگیر نکنید

سوگل;242330 نوشت:
واقعا کارشون درست نیست. چرا انقدر سعی دارن با برخورد های بد مردم رو به حجاب اجباری سوق بدن؟ آیا احساس نمیکنند که چقدر دین زده میکنند مردم رو؟ بابا جان هرکس مختار دین و اعتقاداته خودشه به فکره راه حل دیگه ای باشید همین الان ایران تو جوامع بشری وجهه ی خوبی نداره بخاطره تبلیغاته منحرف دشمنانش دیگه تورو خدا مردم رو انقدر با ایران عزیزمون درگیر نکنید

بینیند اینکه دلیل اصلی حجاب چیه (از نظر اسلام) واقعا به اعتقاد من به خاطر خود زن هاس همون طور که تو خود قران دلیل حجاب رو گفته(که اگه به عفاف شناخته شین براتون بهتره!!) و من مطمئنم که یه پسر 100% بهتر از یه دختر معنی این جمله رو میفهمه!چون خودش میدونه نسبت به جنس مخالفش چه نگاهی داره !! نگاهی که با دید زن ها از فرش زیر زمین تا ته ته اسمون فرق داره!!قطعا دلیل اصلی حجاب این نیست که چه میدونم ، مردا تحریک نشنو .....!! چرندیاتی که بعضیا میگن!! چون خدا خودش تو قران بهشون گفته اگه می خوای واست مشکلی پیش نیاد چش و چالتو جمع کن!!قبل از اینکه از زن ها بخواد حجاب داشته باشن!!از این بعد نگا کنی اره کاملا شخصیه!!ولی اونی که اسلامو قبول داره میدونه احکام اسلام فقط یه بعدی نیست!!یه بعد حجاب شخصیه!!تو اون بعد میشه گف برو هر بلایی دوس داری سر خودت بیار!هر کسو تو قبر خودش می خوابونن و ....!! ولی خدایی اگه منطقی نگا کنیم و یه ذره هم دور نگر باشیم حجاب یه بعد اجتماعی خیلی پر رنگ هم داره!!اصلا با همون تعریف کاملا سکولاری ازادی هم اجباری بودن حجاب معنی داره!مگه نمی گیم ( با دید سکولاریزم) که ازادی یعنی هر کس هر کاری خواست انجام بده تا جایی که به دیگرن آسییی نرسونه!(گر چه من با این تعریف مخالفم چون ناقصه ولی به هر حال...!) خدایی بی حجابی به جامعه اسیب نمی زنه!!هر کسی یه ذره هم در باره روانشناسی ویژگی های شخصیتی مردا و زن ها خونده باشه میدونه که تنوع طلبی تو مرد ها بر خلاف زن ها خیلی خیلی خیلی بیشتره!!(عموما!) از طرف دیگه بر خلاف زن ها که شنیداری عاشق میشن مردا دیداری عاشق می شن!!و کلی چیزای دیگه که با یه سرچ کوچیک میشه همشو پیدا کرد!خوب با این اوضاع بدون حجاب چیزی به اسم خانواده میمونه!!؟؟ و این برای زن ها اثر خیلی خیلی بدتری داره!!خوبه نمونه واضح جامعه ی بدون حجاب جلو چشممون هس!!چه قد تو همین فیلمای خودشن دیدین یه زن و مرد چن وقت با همن تا یه بچه ای اون وسط میادو بعدم مرد ،خدافظ!کی بود کی بود من نبودم!!!!بیابید پرتقال فروش را!!!خب استارت این اوضا از کجاس؟!!طبق آمار های خودشون(که البته مال 2،3سال پیشه) نزدیک به 73%بچه های آمریکایی نسلشون معلوم نیس!!یا طبق آمار های خودشون تو مکزیک َشانس ازدواج مجدد برای زن هایی که دختر دارن خیلی بیشتره!!میفهمین ینی چی که؟؟!!یا بیش از 54% بچه های آمریکایی حروم زاده ان!!این به نظر من فاجعه اس!!ماها که گوسفند نیستیم آدمیم!به خونواده نیاز داریم!!نیاز داریم کسی باشه کا دوسش داشته باشیم!و کسی باشه که دوسمون داشته باشه!!به پدرو مادر نیاز داریم!!
اینکه بعضیا میگن قبلا که حجاب اجباری نبود جامعه ما با حیا بود و ....
برای جواب باید بگم:
یه ذره در باره اوضاع اونموقع بپرس ، بخون!!در باره محله ی (قلعه شهر نو)چیزی نشنیدی؟! از محله های خیابون... جمشیدیس!!به قدری اوضاش داغون بوده که اگه کسی از اونجا رد هم میشده یعنی این کارس!!زمان رضا شاه معروف شد به جمشید باقیات الصالحاتی !!(قصه ی نام گذاریشم جالبه!!)ما کلی از این محله های معروف داشتیم!البته الانم داره همون طوری میشه.... بعدم فرهنگ امریکا و ایتالیا و مکزیکو...همشون مث همه!؟؟!خودت برو درباره ی woman traffic بخون...بعضی جاها که اصلا فکرشم نمی کنی یه چیزایی می بینی که،مخ ادم صوت میکشه!!اخه فرهنگ ژاپن با اون اوضاش(و اون مردمی که ادم فک میکنه ته بچه مثبتن!!)چه ربطی به آمریکا داره که الان مردمش...؟؟!!!در ضمن رسانه های هر جامعه بازخورد رفتار مردم همون جامعه اند!!دوس نداشتم در باره ی woman to go بگم ولی !!!...تو گوگل عکساشو سرچ کنی عکسای یه سری دختر میاد که تو ویترین وایسادن!!اونا مانکن لباس نیستن!!خودشونو می فروشن!!اتیکت قیمت از دستشون آویزونه!!به قدری تحقیر شده ان که حتی به عنوان ملیت رو اتیکتشون نزده nationalityزده made in! فروش گاش تو تل آویوه!!ببین اگه تو یک یا دو تا کشور بود شاید میشد بگی به خاطر فرهنگ یا رسانس اما حالا...یه مثال دیگه هم برات میزنم که بدونی این نه ربطی به مکان و مردم خاصی داره و نه به زمان خاصی !!یه فرموله !هر جا اجراش کنی (چون همه ی ما آدمیم )یه نتیجه میگیری!!اگه از وضع زن ها تو عرب جاهلی چیزی خونده باشی،عین اینا رو تو اون جامعه میبینی!!اون موقع زن های صاحب پرچم داشتن!!یه پرچم سیاه از در خونشون آویزون بود که یعنی این کاره ام...میدونستی نسل خیلی از این آدمای معروفی که ما تو تاریخ در بارشون خوندیم معلوم نیس؟!مثلا معاویه 4 تا پدر داشته و پسر ابو سفیان نیس؟!! میدونستی پسر ،زن پدرشو رو بعد از مرگش به ارث میبرده!!؟؟میدونستی خواهرو عمه و مادر عمر یه نفر بوده؟!همون طور که پدر و پدر بزرگو داییش یکی بوده!؟ااینو گفتم که ببینی با وجود تفاوت فرهنگی جامعه ی عرب اون موقع و جوامع متمدن امروز بازم نتیجه همین شده!!الان (مث اعراب جاهلی) ازدواج با محرام نداریم!!؟می دونستی تو ایتالیا بیشتر از 80%دخترا اولین بار بکارتشون رو توسط پدر یا برادرشون از دست میدن؟!!پدر و برادری که باید حامی یه دختر باشه شده کسی که دختره از دستش تو امنیت نیس!!!ایتالیایی ها از اول این طوری بودن!!؟؟...فرهنگشون اینه؟!... پس نمیشه حجاب اجباری نباشه!و الا بدون حجاب ته جامعه ی ایرانم خدایی نکرده میشه این!

این که چندتا سرباز بریزن تو خیابون و به ناموس مردم زل بزنن تا ببینن که حجابش خوبه یا نه بعد با بی احترامی سوار ماشینش کنن و بد باهاش رفتار کنن به نظر شما اون دختر به حجاب تشویق میشه یا اصلاح میشه؟ قطعا نه. بدتر زده میشه و از افراد مومن نفرت پیدا میکنه. راه حل برخورد با بی حجابی اینه؟؟؟

برای مقابله با ناهنجاری هم کار قانونی لازم است و هم کار فرهنگی.
در یک جامعه قانونمند هم امنیت جانی ومالی مردم مهم است ، هم امنیت اخلاقی و روانی...

رهجو;242514 نوشت:
برای مقابله با ناهنجاری هم کار قانونی لازم است و هم کار فرهنگی.

در یک جامعه قانونمند هم امنیت جانی ومالی مردم مهم است ، هم امنیت اخلاقی و روانی...

به نام خدا.

حرف شما کاملا صحیحه. ولی باید دقت کرد برخورد جوری باشه که ظالم نتونه نقاب مظلوم بزنه.

با تشکر ، ستایشگر :Gol:

درود بر بینش این بزرگ مرد تفاقا همیشه بخاطر طرز رفتار نیروی انتظامی با دختران و زنان بد حجاب ناراحت بودم با اینکه خودم ازطرفداران سرسخت حجاب هستم اما با دیدن صحنه های برخورد بد نیروی انتظامی با بد حجابها ناراحت میشدم از انجایی که زن موجود یست احساسی شکستن غرور زنان و دختران اکثرا نتیجه عکسی خواهد داشت.ما اینهمه از برخورد رضاخان در مسئله کشف حجاب اظهار ناراحتی و تاسف میکنیم بعد نیروی انتظامی گاهی از موضوع زور و برخورد تند برای موضوعی به این مهمی که امریست کاملا فرهنگی همان رویه را دنبال میکند.ایا پدری که در تربیت فرزند خود اهمال کرده و در راه رشد و تعالی فرزندش در کودکی هیچ اقدام موثری انجام نداده اگر در بزرگسالی فرزندش دچار انحراف شود چه کسی را باید سر زنش کند؟خودش یا فرزندش را؟
مثال دیگر اینکه چندی پیش نیروی انتظامی در شهر ما اقدام به جمع اوری دیشهای ماهواره کرد و چون در شهر ما اکثر خانه ها بصورت ویلایی ساخته شده اند هرکسی که بالای پشت بام برود به حیاط دو یا چند خانه اشراف خواهد داشت و چون الان هوا گرم است اکثرا خانمها بدون پوشش مناسب در حیاط به کارهای خانه میرسند مثل شستن و پهن کردن لباس .ورود ناگهانی و غیر منتظره نیروی انتظامی باعث شد این خانمها غافلگیر شده و صدای جیغ خیلی از انها بلند شود .بنظر کدام ادم عاقلی این کار درست است؟ایا برای یک کار فرهنگی و فرهنگ سازی باید به زور و راههای نامتعارف و غیر شرعی دست زد؟ایا زور نتیجه عکس نخواهد داشت حالا بعد از چند روز دوباره همان خانه ها به دیشهای جدیدی تجهیز شده اند اینهمه اتلاف وقت و کار غیر موثر برای چیست؟

قناد;242526 نوشت:
درود بر بینش این بزرگ مرد تفاقا همیشه بخاطر طرز رفتار نیروی انتظامی با دختران و زنان بد حجاب ناراحت بودم با اینکه خودم ازطرفداران سرسخت حجاب هستم اما با دیدن صحنه های برخورد بد نیروی انتظامی با بد حجابها ناراحت میشدم از انجایی که زن موجود یست احساسی شکستن غرور زنان و دختران اکثرا نتیجه عکسی خواهد داشت.ما اینهمه از برخورد رضاخان در مسئله کشف حجاب اظهار ناراحتی و تاسف میکنیم بعد نیروی انتظامی گاهی از موضوع زور و برخورد تند برای موضوعی به این مهمی که امریست کاملا فرهنگی همان رویه را دنبال میکند.ایا پدری که در تربیت فرزند خود اهمال کرده و در راه رشد و تعالی فرزندش در کودکی هیچ اقدام موثری انجام نداده اگر در بزرگسالی فرزندش دچار انحراف شود چه کسی را باید سر زنش کند؟خودش یا فرزندش را؟
مثال دیگر اینکه چندی پیش نیروی انتظامی در شهر ما اقدام به جمع اوری دیشهای ماهواره کرد و چون در شهر ما اکثر خانه ها بصورت ویلایی ساخته شده اند هرکسی که بالای پشت بام برود به حیاط دو یا چند خانه اشراف خواهد داشت و چون الان هوا گرم است اکثرا خانمها بدون پوشش مناسب در حیاط به کارهای خانه میرسند مثل شستن و پهن کردن لباس .ورود ناگهانی و غیر منتظره نیروی انتظامی باعث شد این خانمها غافلگیر شده و صدای جیغ خیلی از انها بلند شود .بنظر کدام ادم عاقلی این کار درست است؟ایا برای یک کار فرهنگی و فرهنگ سازی باید به زور و راههای نامتعارف و غیر شرعی دست زد؟ایا زور نتیجه عکس نخواهد داشت حالا بعد از چند روز دوباره همان خانه ها به دیشهای جدیدی تجهیز شده اند اینهمه اتلاف وقت و کار غیر موثر برای چیست؟

کاملا درسته، موافقم

از کار فرهنگی فقط اسم آن را بلدیم...
صدا و سیما که یکی از اصلی ترین ابزارهای فرهنگ سازی است اوضاع بازیگرانش آن است،آن هم در کشور اسلامی.هالیوود با همین فیلمهایش دنیا را در تسخیر خود گرفته حالا ما هم فیلم میسازیم،فیلم های مسخره و بی محتوای تکراری...
اوضاع کتب دینی درسی چه در دانشگاه چه در مدارس برای سیستم قرون وسطی هم جواب نمیداده چه برسد به اکنون!
در برابر تهاجم دشمن هم فقط نظاره گر هستیم و کاری نمی کنیم

بعد هم میگوییم کار فرهنگی! کردیم.فلان قدر بودجه صرف امور فرهنگی شده است و ....

حجاب و پوشش بانوان، امری است که این روزها به یکی از مهم ترین دغدغه های جامعه اسلامی ما تبدیل شده و فرقی نمی کند که مسئول باشی یا یک شهروند، حجاب در هر صورت بخشی از اشتغالات ذهنی تو را تشکیل می دهد. این که حجاب چه طور به این حال و روز افتاد که لازم شد مدام برایش همایش و تظاهرات و گشت برگزار شود، ابعادپیچیده ی اجتماعی و فرهنگی دارد اما آن چه باید مورد توجه قرار گیرد، این است که چرا حجاب و در نوع خاص آن چادر ، شانیت خود را این قدر راحت از دست دادند.

پروژه شانیت زدایی از چادر ، خیلی پیش از این که توسط بیگانگان و ضد ارزشی ها کلید بخورد، توسط دلسوزان و ارزش گرایان مذهبی تسهیل شد. ارزش های یک جامعه وقتی صورت هنجاری و رسمیت یافته می یابند، در واقع آماده می شوند برای عادی و روزمره شدن و به مرور ارزش زدایی می گردند.

عده ای از دغدغه مندان حجاب نیز، چادر را این گونه ارزش زدایی کردند . قانون اجبار به استفاده از چادر در ادارات دولتی و برخی ادارات دیگر و هم چنین در بعضی مدارس گامی است در جهت همین نزول شانی که ذکر آن رفت. جدا کردن محتوای چادر از قالب آن و اجباری کردنش ، به مرور زمان توانست این یادگار زینبی و میراث چندین هزار ساله زنان ایرانی را به حد یک لباس کار تخفیف رتبه دهد.

تبدیل شدن چادر به یک یونیفرم چندین آسیب را در پی داشت که از آن جمله می توان به دلزدگی کارمندان از آن و نیز نارضایتی ارباب رجوع و تاثیرات منفی در ذهن وی اشاره کرد؛ از آنجا که سر کردن چادر در این ادارات التزام ارزشی نمی طلبد و بیشتر صورت عملی آن مهم است، احتمال خدچه وارد شدن به ظاهر آن در عمل نیز زیاد است و همین امر می تواند تصورات منفی بسیاری را درباره چادر در ذهن ارباب رجوع شکل دهد و صورت ارزشی آن را در اذهان از میان ببرد و حتی تاثیرات سوئی نیز برای غیر ملتزمان به چادر و حتی افراد در شرف گرویدن به چادر بر جای گذارد . در واقع آن چه در این گونه مکان ها باید الزامی باشد، رعایت حجاب است و نه چادری که خود می تواند درباره عده ای حتی مظهر بی حجابی باشد.

چادر نوع نابی از حجاب زنانه است که بانوان مسلمان تنها با رسیدن به حد اعلای بلوغ فکری به آن مشرف می شوند و همین پشتوانه نظری و اعتقادی است که منجر به اعمال صحیح آن می شود و زینت زنان محسوب می گردد و گرنه اجبار به آن بدون وجود اعتقادات لازم ، دیگر زینت نیست بلکه لباس فرمی است متحدالشکل. به زبان منطق می توان گفت از آنجا که سر کردن چادر باید معلول اعتقاد باشد، وقتی که علت آن به ابزاری برای کار و کسب معاش تغییر یابد، این چادر هم دیگر آن چادر قبلی نخواهد بود.

شاید بهتر باشد دلسوزان امر با نگاهی نو به ارزش های هنجاری شده مان ، آنها را از فرو رفتن در منجلاب روزمرگی نجات دهند و شانیتشان را با آنها بازگردانند. ارزش ها مقدس تر از آنند بتوان به راحتی چرکشان کند.
منبع : رویداد

سلام علیکم جمیعا

در جامعه اسلامی زنی قابل احترام و حرمت است که پوشش اسلامی داشته باشد.

یعنی اگر زنی پوشش را رعایت نکند خودش حرمت خویش را از بین برده و قابل احترام نیست.

همانند کسی که در حضور عامه مردم - در خیابان یا بازار - در معرض دید مردم دست به یک کار ناشایست و خلاف عنف و ارزش بزند

او قابل احترام نیست و زن بد حجاب نیزکه بمانند او دست به کاری مشابه آن زده و هر دو بنوعی در جامعه اسلامی خلافکار و مذنب بحساب می آیند و قابل احترام نخواهند بود.

حقیر فکر نمیکنم کسی این مساله را بداند و باز حاضر به بد حجابی باشد.

یاحق

بله آقای احمدی نژاد هم در یکی از سخنرانی ها گفته بود بد حجابی با برخورد درست نمیشود بلکه با کار فرهنگی درست میشود.

سلام علیکم.مشکل ما اینست که خودمان نمیخواهیم خودمان را اصلاح کنیم و فکر میکنیم که مسلمانیم و به بهشت میرویم.مدام شعار میدهیم و از بد حجابی حرف میزنیم در صورتی که نمیدانیم مشکل اصلی چیست.به نظرتان کار فرهنگی ما چقدر نتیجه دارد؟آیا رضایتبخش است یا مشکل چیز دیگر است؟

قناد;242526 نوشت:

من هم با برخورد اون ها موافق نیستم اما نمیشه بیتفاوت هم موند!!
باید به کسانی که این کار هارو انجام میدن اموزش داد!تا شیوا برخورد درستو یاد بگیرن!و هم زمان کار فرهنگی هم کرد!
بله همه ی تقصیر موتوجه جوان ها نیست!گاهی اگر میخواستی مانتو بلند و استین دار پیدا کنی هم نمیشد!!(البته الان کمی بهتر شده بحمدالله)
اما این ها هم زمان لازمه!!
میبینید که الان دیگه خیلی ها پیرن مردونه استین کوتاه میپوشن جای مانتو اگه جلوشو نگیرن چن وقت دیگه همین میشه تی شرت بعد هم دیگه نمیشه کاری کرد!!

bina88;242641 نوشت:
در جامعه اسلامی زنی قابل احترام و حرمت است که پوشش اسلامی داشته باشد. یعنی اگر زنی پوشش را رعایت نکند خودش حرمت خویش را از بین برده و قابل احترام نیست.

این حرفتون وقتی مصداق داره که فرد نسبت به قضیه جاهل نباشه!!این زن اول باید توجیه بشه یا نه!!من هم با بد حجابی شدیدا مخالفم(چون اثرش به دیل بعضی مسائل روانشناختی در مورد مرد ها در بعضی مواقع بسیار بد تر از بی حجابیه!!) اما شما خودتونو جای فردی که به حجاب اعتقاد نداره بذارین!!احساس میکنه داره حرف زور میشنوه و باید جلوش بایسته..!!!

قناد;242526 نوشت:
ایا پدری که در تربیت فرزند خود اهمال کرده و در راه رشد و تعالی فرزندش در کودکی هیچ اقدام موثری انجام نداده اگر در بزرگسالی فرزندش دچار انحراف شود چه کسی را باید سر زنش کند؟خودش یا فرزندش را؟

با این حساب در قیامت هم نباید خیلی هارو به خاطر اعمال زشتشون سر زنش کرد!چون به خاطر تربیت غلط دوران کودکیشان بوده!!
انسان از یه سنی به بعد می تونه تشخیص بده!گرچه برای بعضی ها به خاطر شرایطی که در اون زندگی میکنن سخت تر میشه که خدا پاداش بیشتری هم به این خاطر به اون ها میده !! اما خداوند همه رو تا یه جایی راهنمایی میکنه!!این طور هم نیست که کاملا دستو پای فرد بسته باشه!!
با این حساب اعوذوبالله حضرت نوح هم به خاطر فرزندشان گناه کار بودن و پسرشون تقصیری نداشت دیگه!!!؟؟؟

بله اون پدر و مادر هم مقصرند اما این چیزی از گناه بچه کم نمیکنه!!

باید بگیرندوببندند آیا تهران پایتخت انقلاب امام خمینیست؟
این کار علاوه بر چشاندن لذت عفاف بنابر فرموده آقا جوادی باید با ریسپانس ها و برخوردهای شدید امنیتی نیز همراه باشد.
امام خمینی چه میخواست؟ همان جامعه ی آرمانی مسلمین است که به یاری خدای این دیار تحقق می یابد آمین

نیروی انتظامی 5شنبه جمعه ها میریزه تو بعضی از خیابون ها که خدای نکرده پسر دختر نامحرمی با هم راه نرن البته اگر هم محرم هم باشن خیلی فرق نمیکنه به هر حال فقط میخوان اذیت کنن

یه خونه تو همون خیابون رو دزد زده وقتی از نیروی انتظامی میپرسی چرا جلوشون رو نگرفتی میگن به ما ربطی نداره ما واسه یه کار دیگه اومدیم ( باور نمیکنین اگه بگم خودشون دختر بازی میکنن)

حالا اگه این ها رو به زور میگرفتن بعد یه کم ارشاد و نصیحت میکردن خوب بود
میبرنشون ازشون پول میگیرن آزادشون میکنن (شده واسشون کسب درامد)

باور کنین یه کارهایی میکنن که آدم از هر چی حجاب هست حالش به هم میخوره ( هنوز اعتقاد کامل به حجاب دارم و برام زن های محجبه بسیار تا بسیار قابل احترام هستند)

خدا کنه امام زمان بیاد ما رو نجات بده

bina88;242641 نوشت:
در جامعه اسلامی زنی قابل احترام و حرمت است که پوشش اسلامی داشته باشد.

آقا کی میای تا بفهمیم معنی اسلام این هست یا نه؟

پست رو هم پاک کردین اشکال نداره ولی حرف دل رو باید زد

كاش مي فهميديم بين بي حجابي و بدحجابي خيلي فرقه.من بدحجابي رو اين چادري هايي ميدونم كه به تلافيه بقيه چيزا هرچي از لوازم آرايش رو اين كره خاكي در اومده ميمالن روصورتشون تا تلافي بقيه چيزا باشه .من مانتوييم و خيلي هم حجابم بهتر از بعضي چادريا يا رفتاراشونه كه فكر ميكنن چون چادر سرشونه خدا بهشت رو دوقبضه به نامشون كرده و ما مانتويي ها هيچي حاليمون نيست هممون جهنمي هستيم.
با تمام احترامي كه واسه خيل زيادي از خانوماي چادري قائلم ولي بايد بگم درصد زياديشون به خاطر فشار خانواده است ولي چون رفتاراشون تحت كنترل دائم خانواده نيست واقعا رفتارهاي وقيحانه اي دارن و بعد خيلي هم از خود راضي كه خودشون رو موجه ميدونن.اينو كه ميگم خيلي ديدم و از استثنائات هم حرف نميزنم.مجدادا ميگم با كسايي كه واقعا مفهوم و فلسفه حجاب رو ميدونن وانشاله در كنار حجاب پواكي حجاب رفتاري رو هم دارن بحثي ندارم.

سلام

یعنی من اگه ریس جمهوری سرهنگی مسئولی مجتهدی چیزی بودم دستور اکید می دادم همه بلا استثنا محجبه شوند...هرکی نمی تونه خیر پیش...این همه کشورهای غیر مسلمون دیگه هست برن راحت باشن!

از درستی حرفام همین بس که من وقتی بچه بودم یه بره ماده داشتم که حتی سر اون هم چارقد میزاشتم !

خدا رو شکر که خدا باز افراد بهتری را سر کار قرار داده اما در کل دین زورکی و دستورات زورکی هیچ وقت قابل اجرا نیست در مورد رفتن به کشورهای دیگه هم خود دولت اجازه نمیده مخصوصا این که کشورهای دیگه هم قوانین سختگیرانه دارند و ایرانیها رو راه نمیدن واللا خیلی از مردم از خدا میخوان که بروند و راحت بشوند اما نمیشه باید بمونند و تحمل بکنند

Izraeel;243834 نوشت:

از درستی حرفام همین بس که من وقتی بچه بودم یه بره ماده داشتم که حتی سر اون هم چارقد میزاشتم

!

به حق چیزای ندیده و نشنیده!!!!!!!!!!!!:tajob::ajab!:

هنوز خوارج وجود داره کاتولیکتر از پاپ

با اجبار نمیشه کسی رو اصلاح کرد.این بدتر باعث تنفر بیشتر مردم در مورد این مسئله میشه.
فکر نکنم محمد ص هم این کارو می کردن؟

نقل قول:
خدا رو شکر که خدا باز افراد بهتری را سر کار قرار داده اما در کل دین زورکی و دستورات زورکی هیچ وقت قابل اجرا نیست در مورد رفتن به کشورهای دیگه هم خود دولت اجازه نمیده مخصوصا این که کشورهای دیگه هم قوانین سختگیرانه دارند و ایرانیها رو راه نمیدن واللا خیلی از مردم از خدا میخوان که بروند و راحت بشوند اما نمیشه باید بمونند و تحمل بکنند

سلام

بابا حرفام شوخی بود خب...

اما اون گوسفنده رو راست میگم باور کنین اینقدر خوشکل بود
هر کیم میدیدش از خنده روده بر میشد...یادش بخیر!

جوريست;243809 نوشت:
با تمام احترامي كه واسه خيل زيادي از خانوماي چادري قائلم ولي بايد بگم درصد زياديشون به خاطر فشار خانواده است ولي چون رفتاراشون تحت كنترل دائم خانواده نيست واقعا رفتارهاي وقيحانه اي دارن و بعد خيلي هم از خود راضي كه خودشون رو موجه ميدونن

این قبول ولی دیگه درصد زیادم نیست انصافا!!اونایی که اینجورین بیشتر تو چش میان!!خودشون میخوان بیشتر تو چش باشن چون!!
بعد هم چون یه چیز عجیب غریبه بیشتر از بقیه موارد جلب توجه میکنه!!

گرچه یکیشم زیاده!!!!!!!!:ajab::ajab::ajab::god:

هدف1;243926 نوشت:
با اجبار نمیشه کسی رو اصلاح کرد.این بدتر باعث تنفر بیشتر مردم در مورد این مسئله میشه. فکر نکنم محمد ص هم این کارو می کردن؟

ببخشیدا!!ولی اشتباه فکر میکنین!!تو حکومت پیامبر قوانین برای همه اجرا میشد!!شامل این موردم بود!!(به نقل از یکی از کارشناسان تاریخ)
بعد هم قبل از اینکه بحث اصلاح باشه بحث اسیب زدن به جامعس!!!

hoorshid;242415 نوشت:
بینیند اینکه دلیل اصلی حجاب چیه (از نظر اسلام) واقعا به اعتقاد من به خاطر خود زن هاس همون طور که تو خود قران دلیل حجاب رو گفته(که اگه به عفاف شناخته شین براتون بهتره!!) و من مطمئنم که یه پسر 100% بهتر از یه دختر معنی این جمله رو میفهمه!چون خودش میدونه نسبت به جنس مخالفش چه نگاهی داره !! نگاهی که با دید زن ها از فرش زیر زمین تا ته ته اسمون فرق داره!!قطعا دلیل اصلی حجاب این نیست که چه میدونم ، مردا تحریک نشنو .....!! چرندیاتی که بعضیا میگن!! چون خدا خودش تو قران بهشون گفته اگه می خوای واست مشکلی پیش نیاد چش و چالتو جمع کن!!قبل از اینکه از زن ها بخواد حجاب داشته باشن!!از این بعد نگا کنی اره کاملا شخصیه!!ولی اونی که اسلامو قبول داره میدونه احکام اسلام فقط یه بعدی نیست!!یه بعد حجاب شخصیه!!تو اون بعد میشه گف برو هر بلایی دوس داری سر خودت بیار!
هر کسو تو قبر خودش می خوابونن و ....!!
ولی خدایی اگه منطقی نگا کنیم و یه ذره هم دور نگر باشیم حجاب یه بعد اجتماعی خیلی پر رنگ هم داره!!اصلا با همون تعریف کاملا سکولاری ازادی هم اجباری بودن حجاب معنی داره!
مگه نمی گیم ( با دید سکولاریزم) که ازادی یعنی هر کس هر کاری خواست انجام بده تا جایی که به دیگرن آسییی نرسونه!(گر چه من با این تعریف مخالفم چون ناقصه ولی به هر حال...!) خدایی بی حجابی به جامعه اسیب نمی زنه!!هر کسی یه ذره هم در باره روانشناسی ویژگی های شخصیتی مردا و زن ها خونده باشه میدونه که تنوع طلبی تو مرد ها بر خلاف زن ها خیلی خیلی خیلی بیشتره!!(عموما!) از طرف دیگه بر خلاف زن ها که شنیداری عاشق میشن مردا دیداری عاشق می شن!!و کلی چیزای دیگه که با یه سرچ کوچیک میشه همشو پیدا کرد!خوب با این اوضاع بدون حجاب چیزی به اسم خانواده میمونه!!؟؟ و این برای زن ها اثر خیلی خیلی بدتری داره!!خوبه نمونه واضح جامعه ی بدون حجاب جلو چشممون هس!!چه قد تو همین فیلمای خودشن دیدین یه زن و مرد چن وقت با همن تا یه بچه ای اون وسط میادو بعدم مرد ،خدافظ!کی بود کی بود من نبودم!!!!بیابید پرتقال فروش را!!!خب استارت این اوضا از کجاس؟!!طبق آمار های خودشون(که البته مال 2،3سال پیشه) نزدیک به 73%بچه های آمریکایی نسلشون معلوم نیس!!یا طبق آمار های خودشون تو مکزیک َشانس ازدواج مجدد برای زن هایی که دختر دارن خیلی بیشتره!!میفهمین ینی چی که؟؟!!یا بیش از 54% بچه های آمریکایی حروم زاده ان!!این به نظر من فاجعه اس!!ماها که گوسفند نیستیم آدمیم!به خونواده نیاز داریم!!نیاز داریم کسی باشه کا دوسش داشته باشیم!و کسی باشه که دوسمون داشته باشه!!به پدرو مادر نیاز داریم!!

hoorshid;242415 نوشت:
اینکه بعضیا میگن قبلا که حجاب اجباری نبود جامعه ما با حیا بود و .... برای جواب باید بگم: یه ذره در باره اوضاع اونموقع بپرس ، بخون!!در باره محله ی (قلعه شهر نو)چیزی نشنیدی؟! از محله های خیابون... جمشیدیس!!به قدری اوضاش داغون بوده که اگه کسی از اونجا رد هم میشده یعنی این کارس!!زمان رضا شاه معروف شد به جمشید باقیات الصالحاتی !!(قصه ی نام گذاریشم جالبه!!)ما کلی از این محله های معروف داشتیم!البته الانم داره همون طوری میشه.... بعدم فرهنگ امریکا و ایتالیا و مکزیکو...همشون مث همه!؟؟!خودت برو درباره ی woman traffic بخون...بعضی جاها که اصلا فکرشم نمی کنی یه چیزایی می بینی که،مخ ادم صوت میکشه!!اخه فرهنگ ژاپن با اون اوضاش(و اون مردمی که ادم فک میکنه ته بچه مثبتن!!)چه ربطی به آمریکا داره که الان مردمش...؟؟!!!در ضمن رسانه های هر جامعه بازخورد رفتار مردم همون جامعه اند!!دوس نداشتم در باره ی woman to go بگم ولی !!!...تو گوگل عکساشو سرچ کنی عکسای یه سری دختر میاد که تو ویترین وایسادن!!اونا مانکن لباس نیستن!!خودشونو می فروشن!!اتیکت قیمت از دستشون آویزونه!!به قدری تحقیر شده ان که حتی به عنوان ملیت رو اتیکتشون نزده nationalityزده made in! فروش گاش تو تل آویوه!!ببین اگه تو یک یا دو تا کشور بود شاید میشد بگی به خاطر فرهنگ یا رسانس اما حالا...یه مثال دیگه هم برات میزنم که بدونی این نه ربطی به مکان و مردم خاصی داره و نه به زمان خاصی !!یه فرموله !هر جا اجراش کنی (چون همه ی ما آدمیم )یه نتیجه میگیری!!اگه از وضع زن ها تو عرب جاهلی چیزی خونده باشی،عین اینا رو تو اون جامعه میبینی!!اون موقع زن های صاحب پرچم داشتن!!یه پرچم سیاه از در خونشون آویزون بود که یعنی این کاره ام...میدونستی نسل خیلی از این آدمای معروفی که ما تو تاریخ در بارشون خوندیم معلوم نیس؟!مثلا معاویه 4 تا پدر داشته و پسر ابو سفیان نیس؟!! میدونستی پسر ،زن پدرشو رو بعد از مرگش به ارث میبرده!!؟؟میدونستی خواهرو عمه و مادر عمر یه نفر بوده؟!همون طور که پدر و پدر بزرگو داییش یکی بوده!؟ااینو گفتم که ببینی با وجود تفاوت فرهنگی جامعه ی عرب اون موقع و جوامع متمدن امروز بازم نتیجه همین شده!!الان (مث اعراب جاهلی) ازدواج با محرام نداریم!!؟می دونستی تو ایتالیا بیشتر از 80%دخترا اولین بار بکارتشون رو توسط پدر یا برادرشون از دست میدن؟!!پدر و برادری که باید حامی یه دختر باشه شده کسی که دختره از دستش تو امنیت نیس!!!ایتالیایی ها از اول این طوری بودن!!؟؟...فرهنگشون اینه؟!... پس نمیشه حجاب اجباری نباشه!و الا بدون حجاب ته جامعه ی ایرانم خدایی نکرده میشه این!

hoorshid;244149 نوشت:
ببخشیدا!!ولی اشتباه فکر میکنین!!تو حکومت پیامبر قوانین برای همه اجرا میشد!!شامل این موردم بود!!

اگر درست یادم باشه تو همین انجمن مطرح شد که آیا زمان پیامبر(ص) همچین قانونی بود؟ که گفتن نبوده و چند تا دلیل اوردن که چرا قابل اجرا نبود ولی الان باید اجرا باشه

ولی اگر منبعتون رو ذکر کنین ممنون میشم

farzadd123;244154 نوشت:
ولی اگر منبعتون رو ذکر کنین ممنون میشم

ببینید من هم در این مورد شک داشتم از یکی از کارشناسان تاریخ (پاسخ گویان انلاین) پرسیدم گفتن اینطور بوده!
یعنی همه حجاب اسلامی داشتن!!
مسلمان و غیر مسلمانانی که در اون جامعه زندگی میکردن!

بعد هم بر فرض که ایشون در پاسخ من اشتباه کرده باشن یا من اشتباه فهمیده باشم!فرقی نمی کنه تو قسمت دوم جوابم تو :spam:ی که زدم توضیح دادم!!

hoorshid;244149 نوشت:
ببخشیدا!!ولی اشتباه فکر میکنین!!تو حکومت پیامبر قوانین برای همه اجرا میشد!!شامل این موردم بود!!(به نقل از یکی از کارشناسان تاریخ)
بعد هم قبل از اینکه بحث اصلاح باشه بحث اسیب زدن به جامعس!!!

دوست عزیزم.منم یادم میاد که تو قران خونده بودم که کار دین به اجبار نیست.
دوست عزیزم می تونید اون کارشناس محترم رو به منم معرفی کنید ؟چون من یادمه در مورد اجباری کردن حجاب توسط محمد بهم گفته بودن که محمد اونا رو وادار به حجاب نمی کرده.

hoorshid;243653 نوشت:
با این حساب در قیامت هم نباید خیلی هارو به خاطر اعمال زشتشون سر زنش کرد!چون به خاطر تربیت غلط دوران کودکیشان بوده!!
انسان از یه سنی به بعد می تونه تشخیص بده!گرچه برای بعضی ها به خاطر شرایطی که در اون زندگی میکنن سخت تر میشه که خدا پاداش بیشتری هم به این خاطر به اون ها میده !! اما خداوند همه رو تا یه جایی راهنمایی میکنه!!این طور هم نیست که کاملا دستو پای فرد بسته باشه!!
با این حساب اعوذوبالله حضرت نوح هم به خاطر فرزندشان گناه کار بودن و پسرشون تقصیری نداشت دیگه!!!؟؟؟

بله اون پدر و مادر هم مقصرند اما این چیزی از گناه بچه کم نمیکنه!!

با درود متاسفانه شما لب مطلب رو نگرفتید و دقت نکردید ساده تر بگم من اصلا نگفتم کسی که بی حجاب یا بد حجابه مقصر نیست من عرضم اینه که ببینیم پیشینه این بدحجابیها ازچیست ایا کوتاهی از پدر و مادره یا از محیطهای اموزشی یا اینکه نه نوعی عقده روانیست و مقصر کیست و ایا با زور و اجبار این موضوع حل شدنیست؟ تقصیر از شما نیست همه ما بنحوی سوراخ دعا رو گم کردیم .

آیت الله طالقانی اولین امام جمعه تهران:

حتی برای زن های مسلمان هم در حجاب اجباری نیست چه برسد به اقلیت های مذهبی…ما نمی گوییم زنها به ادارات نروند و هیچ کس هم نمیگوید…زنان عضو فعال اجتماع ما هستند…اسلام و قرآن و مراجع دین میخواهند شخصیت زن حفظ شود.. هیچ اجباری هم در کار نیست. مگر در دهات ما از صدر اسلام تا کنون زنان ما چگونه زندگی می کردند؟ مگر چادر می پوشیدند؟…کی در این راهپیمایی ها زنان ما را مجبور کرده که با حجاب یا بی حجاب بیایند؟ این ها خودشان احساس مسئولیت کردند. اما حالا اینکه روسری سر کنند یا نکنند باز هم هیچکس در آن اجباری نکرده است.

كیهان ۲۰ اسفند ۱۳۵۷

حجاب اجباری باعث خشم و نفرت میشه

سلام
همه ی ما میدونیم و اقرار داریم که اجبار و زور تو بحث حجاب درست نیست... و همه ی ما میگیم اینکه نیرو انتظامی با بگیر و ببند و تعهد و این چیزا بخواد با بدحجابی مبارزه کنه اشتباهه
ولی سوال اصلی رو کسی جواب نمیده
اینکه راه حل چیه؟... چطور من باید دختر آینده ام رو طوری تربیت کنم که باحجاب باشه... پوشیده باشه و این موضوع انتخاب خودش باشه
مصلما چنین انتخابی لازمه ی دانستن و آگاهی در مورد این مسئله است... اینکه دختر من بدونه چرا این پوشیده بودن که شاید خیلی موارد هم سخت باشه و زحمت داشته باشه بهتره
به قول یکی از استادامون تو بحث موفقیت... عوامل درصد خودشونو دارن... پدر مادر... جامعه... مدرسه و دانشگاه... حکومت و دولت... و خود فرد... اگه فرض کنیم سهم هر کس 20% باشه... واقعا من از 20% خودم چقدرش رو انجام دادم
حالا منم میگم بیاییم سهم هر کس رو مشخص کنیم... اینکه پدر مادر باید چی کار کنن... جامعه... مدرسه و دانشگاه... دولت... و مهم تر از همه خود فرد
کسی نظری نداره؟

قناد;244788 نوشت:
متاسفانه شما لب مطلب رو نگرفتید و دقت نکردید ساده تر بگم من اصلا نگفتم کسی که بی حجاب یا بد حجابه مقصر نیست من عرضم اینه که ببینیم پیشینه این بدحجابیها ازچیست ایا کوتاهی از پدر و مادره یا از محیطهای اموزشی یا اینکه نه نوعی عقده روانیست و مقصر کیست و ایا با زور و اجبار این موضوع حل شدنیست؟

بله منظورتونو فهمیدم اما اسلام اگر میگه نباید در جامعه شرایطی باشه که بخواد کسی رو به دزدی وادار کنه ایا برخورد با دزد رو هم منع میکنه!!؟؟میگه تا وقتی در جامعه فقر مالی هست تا وقتی امنیت به طور کامل برقرار نشده نباید با دد ها کاری داشت چون ریشه ی این موضوع هنوز در جامعه وجود داره؟؟!!
برخورد با علت و معلول گناه باید هم زمان باشه و الا قوانین کیفری اسلام برای چیه؟!؟!
کسی که بیحجاب به جامعه میاد به اون اسیب مبزنه!باعث ازار دیگرانه!!باید بایستیم و منتظر باشیم!؟؟
رهجو;242514 نوشت:
برای مقابله با ناهنجاری هم کار قانونی لازم است و هم کار فرهنگی. در یک جامعه قانونمند هم امنیت جانی ومالی مردم مهم است ، هم امنیت اخلاقی و روانی...

در این مورد فکر میکنم اگر پست 3 همین تاپیک رو بخونین مناسب باشه!

بعد هم دقت نکردید که:

سبوی تشنه;242305 نوشت:
وی با ابراز تاسف از وضعیت پوشش برخی آقایان در جامعه دینی، گفت: عفت تنها برای زنان نیست و مردان نیز وظیفه دارند این مساله مهم دینی را رعایت کنند. آیت‌الله جوادی آملی همچنین با تقدیر از زحمات نیروی انتظامی در راستای برخورد با مظاهر بدحجابی در جامعه دینی، متذکر شد: مساله بدحجابی در جامعه با بگیر و ببند حل نخواهد شد.

ایشون هم کار نیروی انتظامی رو نفی نکردند!گفتن مسئله با این کار حل نمیشه!این کار کافی نیست!!خب این هم که واضح است...
کار الان نیروی انتظامی (البته اگر برخوردشون درست بود ) مثل مسکنی بود تا کار فرهنگی بلند مدت جواب بده!!!...همون طور که خودتون گفتین:

قناد;244788 نوشت:
پیشینه این بدحجابیها ازچیست ایا کوتاهی از پدر و مادره یا از محیطهای اموزشی یا اینکه نه نوعی عقده روانیست و مقصر کیست

گرچه نه برخورد انها درسته نه کار فرهنگیی اون طور که باید انجام میشه! متاسفانه....

البته من هم عرض کردم گاهی برخوردشون خیلی بده!

hoorshid;243642 نوشت:
من هم با برخورد اون ها موافق نیستم اما نمیشه بیتفاوت هم موند!! باید به کسانی که این کار هارو انجام میدن اموزش داد!تا شیوا برخورد درستو یاد بگیرن!و هم زمان کار فرهنگی هم کرد!

اصلا بحث اعتقاد پیدا کردن به حجاب نیست در مرحله ی اول مسئله جلو گیری از اسیب رسانی به جامعه است بعد از اون در مرحله دوم بحث اعتقاد و کار فرهنگی است!باز هم توصیه میکنم پست3رو بخونید(تا جوابی که خدمتتون عرض کردم کامل بشه)

hadihama1360;244878 نوشت:
حجاب اجباری باعث خشم و نفرت میشه

ببخشید ولی مگه شما وقتی به کشور های دیگه میرین چون فوانین اونا اجباریه رعایتش نمیکنین؟!؟!....
دچار خشمو نفرت میشین!!؟؟!!....
مثلا میگین مگه زوره من دوس دارم از راست راننگی کنم؟؟!!
نبود حجاب به جامعه ضرر میزنه مثل وقتی که شما بخوایین در کشوری که رانندگی از چپ اجباره از راست برونین....

hoorshid;244149 نوشت:
اصلا با همون تعریف کاملا سکولاری ازادی هم اجباری بودن حجاب معنی داره!مگه نمی گیم ( با دید سکولاریزم) که ازادی یعنی هر کس هر کاری خواست انجام بده تا جایی که به دیگرن آسییی نرسونه!(گر چه من با این تعریف مخالفم چون ناقصه ولی به هر حال...!) خدایی بی حجابی به جامعه اسیب نمی زنه!!هر کسی یه ذره هم در باره روانشناسی ویژگی های شخصیتی مردا و زن ها خونده باشه میدونه که تنوع طلبی تو مرد ها بر خلاف زن ها خیلی خیلی خیلی بیشتره!!(عموما!) از طرف دیگه بر خلاف زن ها که شنیداری عاشق میشن مردا دیداری عاشق می شن!!و کلی چیزای دیگه که با یه سرچ کوچیک میشه همشو پیدا کرد!خوب با این اوضاع بدون حجاب چیزی به اسم خانواده میمونه!!؟؟ و این برای زن ها اثر خیلی خیلی بدتری داره!!خوبه نمونه واضح جامعه ی بدون حجاب جلو چشممون هس!!چه قد تو همین فیلمای خودشن دیدین یه زن و مرد چن وقت با همن تا یه بچه ای اون وسط میادو بعدم مرد ،خدافظ!کی بود کی بود من نبودم!!!!بیابید پرتقال فروش را!!!خب استارت این اوضا از کجاس؟!!طبق آمار های خودشون(که البته مال 2،3سال پیشه) نزدیک به 73%بچه های آمریکایی نسلشون معلوم نیس!!یا طبق آمار های خودشون تو مکزیک َشانس ازدواج مجدد برای زن هایی که دختر دارن خیلی بیشتره!!میفهمین ینی چی که؟؟!!یا بیش از 54% بچه های آمریکایی حروم زاده ان!!این به نظر من فاجعه اس!!ماها که گوسفند نیستیم آدمیم!به خونواده نیاز داریم!!نیاز داریم کسی باشه کا دوسش داشته باشیم!و کسی باشه که دوسمون داشته باشه!!به پدرو مادر نیاز داریم!!

hoorshid;244149 نوشت:
فرهنگ امریکا و ایتالیا و مکزیکو...همشون مث همه!؟؟!خودت برو درباره ی woman traffic بخون...بعضی جاها که اصلا فکرشم نمی کنی یه چیزایی می بینی که،مخ ادم صوت میکشه!!اخه فرهنگ ژاپن با اون اوضاش(و اون مردمی که ادم فک میکنه ته بچه مثبتن!!)چه ربطی به آمریکا داره که الان مردمش...؟؟!!!در ضمن رسانه های هر جامعه بازخورد رفتار مردم همون جامعه اند!!دوس نداشتم در باره ی woman to go بگم ولی !!!...تو گوگل عکساشو سرچ کنی عکسای یه سری دختر میاد که تو ویترین وایسادن!!اونا مانکن لباس نیستن!!خودشونو می فروشن!!اتیکت قیمت از دستشون آویزونه!!به قدری تحقیر شده ان که حتی به عنوان ملیت رو اتیکتشون نزده nationalityزده made in! فروش گاش تو تل آویوه!!ببین اگه تو یک یا دو تا کشور بود شاید میشد بگی به خاطر فرهنگ یا رسانس اما حالا...یه مثال دیگه هم برات میزنم که بدونی این نه ربطی به مکان و مردم خاصی داره و نه به زمان خاصی !!یه فرموله !هر جا اجراش کنی (چون همه ی ما آدمیم )یه نتیجه میگیری!!اگه از وضع زن ها تو عرب جاهلی چیزی خونده باشی،عین اینا رو تو اون جامعه میبینی!!اون موقع زن های صاحب پرچم داشتن!!یه پرچم سیاه از در خونشون آویزون بود که یعنی این کاره ام...میدونستی نسل خیلی از این آدمای معروفی که ما تو تاریخ در بارشون خوندیم معلوم نیس؟!مثلا معاویه 4 تا پدر داشته و پسر ابو سفیان نیس؟!! میدونستی پسر ،زن پدرشو رو بعد از مرگش به ارث میبرده!!؟؟میدونستی خواهرو عمه و مادر عمر یه نفر بوده؟!همون طور که پدر و پدر بزرگو داییش یکی بوده!؟ااینو گفتم که ببینی با وجود تفاوت فرهنگی جامعه ی عرب اون موقع و جوامع متمدن امروز بازم نتیجه همین شده!!الان (مث اعراب جاهلی) ازدواج با محرام نداریم!!؟می دونستی تو ایتالیا بیشتر از 80%دخترا اولین بار بکارتشون رو توسط پدر یا برادرشون از دست میدن؟!!پدر و برادری که باید حامی یه دختر باشه شده کسی که دختره از دستش تو امنیت نیس!!!ایتالیایی ها از اول این طوری بودن!!؟؟...فرهنگشون اینه؟!... پس نمیشه حجاب اجباری نباشه!و الا بدون حجاب ته جامعه ی ایرانم خدایی نکرده میشه این!

hoorshid;243642 نوشت:
میبینید که الان دیگه خیلی ها پیرن مردونه استین کوتاه میپوشن جای مانتو اگه جلوشو نگیرن چن وقت دیگه همین میشه تی شرت بعد هم دیگه نمیشه کاری کرد!!

هدف1;244783 نوشت:
دوست عزیزم.منم یادم میاد که تو قران خونده بودم که کار دین به اجبار نیست. دوست عزیزم می تونید اون کارشناس محترم رو به منم معرفی کنید ؟چون من یادمه در مورد اجباری کردن حجاب توسط محمد بهم گفته بودن که محمد اونا رو وادار به حجاب نمی کرده.

بله اما از نهی از منکرهم حتما در قران خوندید!!!
لا اکراه فی الدین مربوط به اعتقادات است!در اندشه و اعتقاد اصلانمیتونه اجباری باشه!!اما در مورد گناهان اجتماعی فرق میکنه!!
اگر برداشتی که شما از اون ایه کردین درست میبود که تعداد بسیار زیادی از احکام اسلام میرفت زیر سوال!!حتی مواردی که در قران حکمشان امده!!
با ان حساب که شما می فرماین پس چرا شراب خوارو حد میزنن!؟!
خب دین که اجباری نیست!!...
بله کسی که تو خونش شراب بخوره یا هر گناه دیگه کسی کاریش نداره!!اما وقتی در ملع عام این کارو میکنه داره به جامعه اسیب میزنه!!داره یه گناه رو رواج میده!!
حالا بحث حجاب که خیلی گسترده تر از رواج یک گناه است!!بحث از بین بردن خانواده است!

در مورد حضرت محمد صلی اله علیه و اله هم موتاسفانه اصلا یادم نیست ، از کارشناسان ان لاین پرسیدم!

ایشون گفتن اون موقع این طور بوده!!کاملا هم قاطع گفتن!!ولی موتاسفانه یادم نمیاد کدوم پاسخ گو بود!!

hoorshid;244978 نوشت:
نبود حجاب به جامعه ضرر میزنه مثل وقتی که شما بخوایین در کشوری که رانندگی از چپ اجباره از راست برونین....

مگر با اجباری شدن حجاب مشکل عفت عمومی حل شده است ؟

فقط از لایه های بیرونی به درونی منتقل شده تا جلو چشم کسی نباشه !!

شما اگر به ترکیه و مالزی و مصر برید می بینید که با حجاب و بی حجاب کنار هم زندگی می کنند

بدون اینکه کسی بخواد از دیگری ایراد بگیره و هیچ کسی هم با هیچ وسیله ای نمی تونه

اون باحجابه رو از حجابش منصرف کنه !

چرا که کاملا فهمیده که در حجاب راحتتر ه ! بقیه هم این موضوع رو فهمیدن !

اما در ایران چون همه چیز اجباریه ، بسیاری از زنها از روی لج و دهن کجی بقول آقایان بدحجاب شدند !

یادمان نرود : الانسان حریص بما منع

امام علی

hoorshid;244976 نوشت:
کار الان نیروی انتظامی (البته اگر برخوردشون درست بود ) مثل مسکنی بود تا کار فرهنگی بلند مدت جواب بده!!!

اولاً که کار فرهنگی سی ساله که داره انجام می شه و نتیجه ش شده اینی که می بینید !

دوم اینکه کار نیروی انتظامی مسکن نیست ؛ محرک است !

صدای این ویولون هم ، فردا بلند می شه !

hoorshid;244992 نوشت:
بحث از بین بردن خانواده است!

[=Times New Roman]امریکا و روسیه و انگلیس و اسپانیا جزو ملل کافر و بی حجابند اما ایران که با حجاب است پس چرا :

این استاد دانشگاه در ادامه با بیان اینکه ایران با یک گام دیگر به رتبه چهارم آمار طلاق در دنیا می رسد تصریح کرد: آمریکا، روسیه، انگلستان در رتبه های اول تا سوم آمار طلاق قرار دارند و سال گذشته اسپانیا با 140 هزار مورد طلاق در رده چهارم قرار گرفته است و ایران با 137 هزار مورد طلاق در رده بعدی قرار دارد.

به گفته عضو گروه مطالعات زنان دانشگاه الزهرا میزان طلاق از سال 50 تا سال 89 در ایران سیر صعودی داشته است به نحوی که رشد طلاق نسبت به ازدواج 5/6 برابر بوده است.

http://www.shafaf.ir/fa/news/98764/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1%D9%85-%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%B7%D9%84%D8%A7%D9%82-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B1%D8%B3%D8%AF

----------------

[=Times New Roman]سال 50 زنان ما بی حجاب بودند یا با حجاب ؟

چرا نتیجه کار فرهنگی سی و سه ساله و امر به معروف و نهی از منکر شد :

رشد 6 برابری در آمار طلاق ؟

مگر قرار نبود که کانون خانواده مستحکمتر بشه ؟

خالدبن ولید;245255 نوشت:
اولاً که کار فرهنگی سی ساله که داره انجام می شه و نتیجه ش شده اینی که می بینید !

:ajab:
ببخشید 30ساله کار فرهنگی موافق حجاب انجام شده یا مخالفش!؟!!؟؟؟!!
:no:
اون از شبکه های ماهواره ای که بعضی چیزاشو من که یه دخترم نگا میکنم خجالت میکشم!!
اونم از سینمای خودمون....
اینم که وضع مانتوفروشی هاست!من نمیودنم شما کجا زندگی میکنی ولی تهران و کرج (حداقل تا قبل از تابستون و اینکه مانتو بلند مد بشه) برای پیدا کردن مانتوی استین دار درست و حسابی (که ادم روش بشه بپوشه!و معقول جامعه باشه) باید همه خیابونارو متر میکردی!!بازم یافت می نشود!!!مانتو بلندم که کلا هیچی......
اینم که وضع وب لاگاست...
دولتم ببدتر از همه جا!!خیلی از جاهای دولتی (بر خلاف تصور) به چادری ها اصلا کار نمیدن!!(جز دیسیپلینشونه!!)
از اون طرف کتابای درسیه مدرسه رو نگا کن شما.....به چرندیاتی که اصلا (به خصوص برای بچه ای تو اون سن قانع کننده نیست ) تو یکی از سالهای دبیرستان،ما تبلیغ دیگه ای برای حجاب داریم تو کتبمون!؟؟
انیمیشنای ایرانی ام که به زور یه روسری سر شخصیتهای دختر و زن ها میکنن که موهاشون بیرونه!جدیدا هم که قشنگ اندام ها رو میکشن!!؟
..........
اخه ادم از کجا بگه؟!؟!
:Motehayer::Motehayer::Motehayer::Motehayer:

کدوم کار فرهنگی انجام شده تو این 30 سال؟؟!؟!

فقط حرفشو میزنن!!فقط پاس میدن تو زمین هم!!
اتفاقا با این اوضاع جامعه الان این طوریه هنوز، معجزس به خدا!!!!!!!
:god::god:

خالدبن ولید;245257 نوشت:
مگر قرار نبود که کانون خانواده مستحکمتر بشه ؟

خالدبن ولید;245257 نوشت:
رشد 6 برابری در آمار طلاق ؟

اره با فیلمای" فارسی وان "و چرندیات "من و تو "حتما کانون خانواده مستحکم تر میشه!!!!!!!!..........:ajab:
کار فرهنگی یه بخشش میشه جذاب کردن تلویزیون که ملت برای پر کردن اوقات فراغتشون مجبور نشن بشینن پای این چرندیات!!

تازه اینا خیر سرشون شبکه های خانوادگیه!!
زنوشوهری که میشینن پای هزارتا شبکه ی نامربوط دیگه به هم وفادار میمونن!!؟؟میخواین طلاقم نگیرن!!؟وقتی سطح توقع یه مرد به طور کاذب با این شبکه ها و بعضی تیپهای عجیب غریب تو خیابون میره بالا ، وقتی با دیدن هزارتا دختر ترگل برگل که با 6من گریم صورتش شده اون ،زن خودشو عجوزه میبینه ، چرا طلاقش نده؟!؟!؟:ajab:

خالدبن ولید;245257 نوشت:
این استاد دانشگاه در ادامه با بیان اینکه ایران با یک گام دیگر به رتبه چهارم آمار طلاق در دنیا می رسد تصریح کرد: آمریکا، روسیه، انگلستان در رتبه های اول تا سوم آمار طلاق قرار دارند و سال گذشته اسپانیا با 140 هزار مورد طلاق در رده چهارم قرار گرفته است و ایران با 137 هزار مورد طلاق در رده بعدی قرار دارد. به گفته عضو گروه مطالعات زنان دانشگاه الزهرا میزان طلاق از سال 50 تا سال 89 در ایران سیر صعودی داشته است به نحوی که رشد طلاق نسبت به ازدواج 5/6 برابر بوده است.

ببخشید ولی هم شما هم منتشر کننده اون مقاله به یه چیز مهم دقت نکردین!!مگه چن درصد مردم همین کشورایی که میگین با هم ازدواج میکنن!!؟؟!وقتی
خودشون اعلام میکنن نزدیک به 73%بچه های آمریکایی نسلشون معلوم نیس!!بیش 54% شون حروم زاده اند دیگه وضع معلومه....
چه قد تو همین فیلمای خودشن دیدین یه زن و مرد چن وقت با همن تا یه بچه ای اون وسط میادو بعدم مرد ،خدافظ!کی بود کی بود من نبودم!!!!
تو ایران این طور نیست!!حداقل برای شناسنامه بچه هم که شده ازدواج خیلی خیلی خیلی مرسوم تره!!
اخه این چه جور مقایسه ایه!!؟؟
اونجاها خیلی از جداییها خود به خود توی امار نمیاد......

خالدبن ولید;245237 نوشت:
مگر با اجباری شدن حجاب مشکل عفت عمومی حل شده است ؟ فقط از لایه های بیرونی به درونی منتقل شده تا جلو چشم کسی نباشه !!
فرزند فاطمه;244924 نوشت:
چطور من باید دختر آینده ام رو طوری تربیت کنم که باحجاب باشه... پوشیده باشه

بنده هم عرض کردم:
hoorshid;244976 نوشت:
اصلا بحث اعتقاد پیدا کردن به حجاب نیست در مرحله ی اول مسئله جلو گیری از اسیب رسانی به جامعه است

بحث اینه که من ، خواهر کوچیکم ، برادم ،شما و.... وقتی داریم تو خیابون راه میریم هزارتا صحنه ناجور که واقعا جاش نیس بگم ولی می دونم خودتون متوجه شدید منظورمو ،نبینیم!!
بحث اینه که من جرات بکنم تلویزیونو روشن کنم یه ساعت به برنامه نگا کنم!!نشه مث فیلمای قبل انقلاب که هزار جور کثافت کاریو نشون میدادن!!
بحث اینه که وقتی زن و شوهر کلی جلو بچه شون رعایت یه سری رفتارا رو میکنن به خاطر نیم ساعت بیرون رفتن بچه همه زحماتشون به فنا نره!!!!!!!!
.
.
.
.
شما فقط دارین این بخشو میبینین!!اجبار حجاب اجبار خیلی چیزای دیگه هم هست!!!
به خصوص که الان با این کار فرهنگی سی ساله (که در بارش هم گفتم!!) خیلی بدتر شده!!!

خالدبن ولید;245237 نوشت:
الانسان حریص بما منع

میخوایین احکام دیگه رو هم ازاد کنیم که حریص به انجامش نشیم!!!!!؟!؟؟؟!
مردم حریص نمی شن به رانندگی با سرعت 200 تا چون ممنوعه!؟!؟!
می خواین ممنوعیت تجاوز به عنف رو برداریم چون حرص میاره!!؟؟!؟
...............

اخه این چه جور استدلالیه؟!!

بله منع حرص میاره!ولی این جمله ی اخباری چیزی رو اثبات نمیکنه!برای بخش روانی مسئله کار فرهنگی بلند مدت لازمه اون راه حله این بخشه!نه اینکه بیایم منعشو برداریم!!؟؟!

شما اسلامو که قبول دارین که!!؟!خب حکم اسلامه!!

hoorshid;244992 نوشت:
بله اما از نهی از منکرهم حتما در قران خوندید!!! لا اکراه فی الدین مربوط به اعتقادات است!در اندشه و اعتقاد اصلانمیتونه اجباری باشه!!اما در مورد گناهان اجتماعی فرق میکنه!! اگر برداشتی که شما از اون ایه کردین درست میبود که تعداد بسیار زیادی از احکام اسلام میرفت زیر سوال!!حتی مواردی که در قران حکمشان امده!! با ان حساب که شما می فرماین پس چرا شراب خوارو حد میزنن!؟! خب دین که اجباری نیست!!... بله کسی که تو خونش شراب بخوره یا هر گناه دیگه کسی کاریش نداره!!اما وقتی در ملع عام این کارو میکنه داره به جامعه اسیب میزنه!!داره یه گناه رو رواج میده!! حالا بحث حجاب که خیلی گسترده تر از رواج یک گناه است!!بحث از بین بردن خانواده است!

سلام طاعات قبول
هرچی تو هر ظرفی جا نشه یا اون ظرف کوچیکه یا اون چیز از اون ظرف بزرگتره اینجا ظرف قوانین مملکتیه و اون چیز موضوع حجابه
حالا اگر باهاش ورم بریم (موضوع حجاب)بزرگترم میشه

پسرم رهان;245442 نوشت:
هرچی تو هر ظرفی جا نشه یا اون ظرف کوچیکه یا اون چیز از اون ظرف بزرگتره اینجا ظرف قوانین مملکتیه و اون چیز موضوع حجابه حالا اگر باهاش ورم بریم (موضوع حجاب)بزرگترم میشه

متاسفانه خیلی بزرگتر از اونیه که ما فکر میکنیم!!!
فساد تو جامعه (به خصوص فساد اشکار و ازاد)دین و اعتقادات مردمو ازشون میگیره!!دیگه چیزی واسه مردم نمیمونه!!خونواده ای نمیمونه!!!!
نسل بعدی رو کی تربیت میکنه؟!؟!اوضاع بدتر میشه اگه زود تر یه فکری به حالش نکنیم!! :(

hoorshid;245285 نوشت:
ببخشید 30ساله کار فرهنگی موافق حجاب انجام شده یا مخالفش!؟!!؟؟؟!!

اینرا به بزرگان قوم ( قم) بگوئید !

و لطفاً مشخص کنید که بالاخره در ایران چه کسی حکومت می کند !

hoorshid;245285 نوشت:
اون از شبکه های ماهواره ای که بعضی چیزاشو من که یه دخترم نگا میکنم خجالت میکشم!!

شما حق انتخاب دارید به شبکه های خوبش نگاه کنید ! اتفاقاً حرف من هم همین بود .

اگر شما حق انتخاب داشته باشیدو در عین حال تربیت صحیح (که دارید) و بدانید که نتیجه

کار بد ، خوب نیست قطعاً بسمت بدی نمی روید اما اگر بزور و بدون توجیه چیزی را به شما

القا یا اجبار کنند ، با طبیعت سرکشی که جوان دارد باید شاهد جنگ موش و گربه های فرهنگی

در خیابان باشیم !

بکِش بِکِش گشت ارشاد و جیغ و داد دختران !!

-------------------

hoorshid;245285 نوشت:
کدوم کار فرهنگی انجام شده تو این 30 سال؟؟!؟!

تذکر آیین نامه ای به وزرای ارشاد سی سال گذشته و مافوقهایشان

hoorshid;245285 نوشت:
اره با فیلمای" فارسی وان "و چرندیات "من و تو "حتما کانون خانواده مستحکم تر میشه!!!!!!!!

شما نگاه نکن !
مگه توی ترکیه یا مالزی شبکه های ناجور پخش نمی شه ؟

چرا محجبه های اونجا سفت و سختتر از ایران هستند ؟

ببین خواهر من ! من و شما همین الانش هم بلدیم که مثلاً فحش بدیم !(دور از جان شما) این

یک مثاله . ما می تونیم فحش بدیم اما نمی دیم ! نه اینکه بلد نیستیم بلکه چون تربیت داریم

بخودمان اجازه نمی دیم !

چرا یک محجبه ترک یا مالزیایی تو امریکا و انگلیس روسری از سرش نمی افته اما زنان ایرانی

تو هواپیما خودشون را کشف حجاب می کنن ؟

چون مسوولین خوشگل و خوش زبانمون به این گفته امام علی توجه عمیق نکردند که :

آدم وقتی بهش زیادی گفتی نکن ، حریص می شه می گه می کنم ببینم چی می شه ؟

و از لج ما هم که شده خاک می کنه تو سر خودش !

آیا می دونید که سن ارتباط نامشروع تو ایران شده 13 سال ؟

آیا مسوولین فرهنگی اینها رو می دونن یا خودشون رو به نفهمی زدن ؟

چه فارسی وان مسوولش باشه یا هر شبکه دیگه دودش داره میره تو چشم نسل آینده

و آبروی کشور ایران !

hoorshid;245298 نوشت:
بحث اینه که وقتی زن و شوهر کلی جلو بچه شون رعایت یه سری رفتارا رو میکنن به خاطر نیم ساعت بیرون رفتن بچه همه زحماتشون به فنا نره!!!!!!!!

این بچه چشم و گوش بسته که الان بزرگ شده و سفیر شده و از روی کنجکاوی رفته ببینه

استخر مختلط در بلاد کفر چجوریه !

ممکنه کاری بکنه که یه آدم کافر که همه چیز رو قبلاً دیده نکنه !

فهمیدید که کی رو می گم ؟

----------------

ببین خواهر من ! یه زن از نظر مرد زیبا آفریده شده است ! طبیعت اینجوری خلق کرده

چرا ؟ چون که نسل بشر نمی خواد از بین بره !

همونطوری که تمام حیوانات دیگه هم همین کشش رو دارن !

حالا ما می گیم اشرف مخلوقاتیم (از روی غرور بی دلیل البته)

و بهتره که یکسری ضوابط بر کارهامون حاکم باشه ! خیلی هم خوبه !

اگر این ضوابط موافق با فطرت و طبیعت باشه ،

پایداره اگر نباشه مطمئن باشید که یه جنگ و گریز دائمی برقرار می شه !

اگر یه زن زیباست ، من مذکر باید چشم و گوشم را درویش کنم ! من نباید به دید نادرست به او نگاه کنم

عیب از منه که هر زیبا رویی را که دیدم هوس بسراغم میاد نه اونی که زیبا خلق شده !

اون که نباید بخاطر نگاه نادرست و هوس آلود من ، زیباییش رو انکار کنه !

اونم باید مواظب باشه که خودش رو در حد یک دستمال کلینکس پایین نیاره !

یه بار مصرف و دور انداختنی !

نه افراط غربی ونه تفریط طالبانی

یادمان نرود ، که با تو سری کسی به بهشت نمی رود !

خالدبن ولید;245645 نوشت:
چون مسوولین خوشگل و خوش زبانمون به این گفته امام علی توجه عمیق نکردند که : آدم وقتی بهش زیادی گفتی نکن ، حریص می شه می گه می کنم ببینم چی می شه ؟ و از لج ما هم که شده خاک می کنه تو سر خودش !

جواب این بخشو در پست 44 خدمتتون عرض کردم یه بار:
http://www.askdin.com/post245302-44.html

بعد هم مگه خود حضرت علی شراب خوارو حد نمیزدن؟؟!؟
منع نمیکردن؟!؟
شما دارین کلا نهی از منکرو میبرین زیر سوال!!

خالدبن ولید;245665 نوشت:
یادمان نرود ، که با تو سری کسی به بهشت نمی رود !

هزار بار اونا اصلا دوس دارن برن جهنم!!برن!!من می خوام تو جامعه ام امنیت داشته باشم:
http://www.askdin.com/post245298-43.html
موضوع قفل شده است