نماز الهی و شیطانی!

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نماز الهی و شیطانی!

در مشهد يك نفر مى‏گفت؛ البته، با گريه هم مى‏گفت و چقدر هم من بدم مى‏آيد آن را نقل كنم: شبى در عالم رؤيا، جوانى را ديدم كه نسبتاً و نه به طور كامل، زيبا بود، امّا دو شاخ، مثل دو شاخ گاو، بر روى كله‏اش بود. كه خيلى من را بهت‏زده كرد. اين همه زيبايى و طراوات، و اين تناسب اندام، چرا روى كله اين جوان، دو شاخ است؟ آخر، داشتن شاخ، متعلّق به انسان نيست، بلكه متعلّق به حيوانات شاخ‏دار است. به او گفتم، حيف از آن زيبايى، و اين دو شاخ! جوان گفت: والله اين شاخ‏ها متعلّق به من نيست، متعلّق به تو است كه بر روى كله من گذاشتى. [="Red"]من نماز تو هستم[/] و امشب در نمازمغربت اين عيب‏ها را داشتى، و آن عيب‏ها، اين شاخى است كه با چشمت دارى مى‏بينى. فكر مى‏كنى خدا من را با اين دو شاخ چند بخرد؟ معلوم است، هيچى.

منى كه مى‏خواهم وارد نماز بشوم، با همه وجود دارم در نماز وارد مى‏شوم. بدن تنهايم كه وارد نماز نمى‏شود. البته، بدن هم خون هست؛ گوشت هست؛ پوست هست؛ قلب هست؛ نفس هست؛ روح هست و همه هم بايد رو به قبله باشد، نه اين كه بدنم رو به قبله باشد، جانم پشت به قبله؛ بدنم رو به خدا و دلم پشت به پروردگار. آمدم وارد نماز شدم، اما در درونم، حسد، كبر، غرور، بخل و ريا كه از همه حيوانات بدترند و با آب هيچ دريايى پاك نمى‏شوند، در من دارند موج مى‏زنند. بعد، من اين نماز را تحويل خدا مى‏دهم. در شكل اين نماز، حيوانات مختلفى هست. نفسِ نجس هست؛ مال حرامِ خورده شده در خونم هست، و همه اين‏ها به عملم منتقل مى‏شود. اين عمل نمى‏تواند راه به سوى رحمت خدا باشد.

آيا شما كه به دنبال يك نقاشى كامل مى‏گرديد، مى‏توانيد قلم را به يك بى‏سوادى كه تا حالا قلم نقاشى دست نگرفته، بدهيد و از او بخواهيد در يك صفحه پرقيمت، منظره‏اى براى‏تان بكشد كه وقتى آن را مى‏بينيد، لذت ببريد و خستگى‏تان بيرون رود؟ آيا توقّع داريد كه چنين كسى اين منظره را بكشد؟ خواهيد گفت، نه. پس به خدا حق مى‏دهيم كه در قرآن كريم، با استخدام شديدترين كلمه، كلمه [="red"]«ويل‏»[/]، به نمازگزار حمله بكند، نه به نماز، كه چرا نماز را ضايع كرده‏اى: [="red"]«فَخَلَفَ مِن بَعْدِهِمْ خَلْفٌ أَضَاعُوا الصَّلَاهَ وَ اتَّبَعُوا الشَّهَوَاتِ‏»[/]. «1» خود عناصر نماز كه پاك بوده و از پيشگاه مقدّس حق نازل شده است؛ «الله اكبر»، من الله است؛ حمد كه اولين سوره قرآن است، من الله مى‏باشد؛ ذكر ركوع، من الله است؛ تعداد ركعات، من الله است. اين عناصر را كه به صورت رنگ‏هاى مختلف است و قلمش هم من هستم، به دست من‏ دادند و گفتند بيا وارد كار شو و اين عناصر را با [="red"]معرفت[/]، با [="red"]اخلاص،[/] با [="red"]عشق[/] با [="Red"]همت[/]، با همديگر، كنار هم بچين تا آن نمازت قابل قبول از كار در بيايد.

1.مریم 5
erfan.ir

برچسب: 

عالی بود انسان رو مجبور به فکر می کنه
دمت جز (دمت گرم )

حدود 15 سال پیش در ماه رمضان، خواب دیدم که چشم باطنیم باز شد و تا باز شد، دیدم که یه مار دو سر احاطه ام کرده و یک سرش دقیقا جلوی چشمم هست! از شدت وحشت و ترس همون لحظه مُردم!!!!!!! ولی خدا رو شکر بعدش مدد الهی رسید!

این نفس اماره خیلی خیلی خیلی وحشتناکه!!!!!!!

مصطفی(ص) فرمود اگر گویم به راست
شرح آن دشمن که در جان شماست

زهره‌های پردلان هم بر درد
نی رود ره، نی غم کاری خورد

نه دلش را تاب ماند در نیاز
نه تنش را قوّت روزه و نماز

همچو موشی پیش گربه لا شود
همچو بره پیش گرگ از جا رود

اندرو نه حیله ماند نه روش
پس کنم ناگفته‌تان من پرورش

موضوع قفل شده است