صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: محلی برای رفع باور های غلط در مورد ازدواج

نوشته
    29
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    94

محلی برای رفع باور های غلط در مورد ازدواج

با عرض سلام خسته نباشید.
    بنده طبق مطالعه ای که در تاپیک زیر داشتم به این نتیجه پی بردم که خیلی از دختر خانم ها و خیلی از اقا پسر ها باور های خیلی غلطی راجع به ازدواج دارند.
    یه انتقاد هم از مدیران داشتم اونم اینه که پرا تا بحث تاپیک به یه جایی میرسه سریع قفلش میکنید؟
    چیزی که ما الان احتیاج داریم بحث در مورد ازدواجه.
    با اجازه دوستان هدف از این تاپیک بحث منطقی و بی طرفانه در باره ازدواجه.

کارشناس بحث : حامی
    ویرایش توسط همکار مدیر سایت سابق : ۱۳۹۱/۰۴/۲۲ در ساعت ۰۰:۱۶

2. صلوات ها 12

3.  

علاقه
    خدای خوبم....همسرم.... سوال پرسیدن و فکر کردن و...
    نوشته
    720
    حضور
    15 روز 10 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    3
    گالری
    42
    صلوات
    4587

بسم الله

سلام
    خیلی ممنون بابت چنین تاپیکی

مثلا من خودم فکر میکنم فقط به خاطر واجب بودنش باید ازدواج کنم و چون دین اسلام خواسته
    و قراره که بعد از ازدواجم خوشی های مجردیم از بین بره
    هرچند همش سمت و سویی علمی داره اما چون مطمئنم نمیشه بعد از ازدواج این علایق علمی رو داشت(به دلیل وقت گیر بودن) پس باید قیدشو بزنم
    متن کتاب راهکارهای عملی درمان وسواس

****اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم****

5. صلوات ها 9

نوشته
    1,017
    حضور
    40 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    3623

من خودم دوست دارم یه رفیقی چیزی داشته باشم که با هم بریم مسافرت تفریح باستان شناسی ...مثلا بلیط کشتی بگیریم بریم سفر های دریایی و کشف جزایر ناشناخته و...بعدم از اون ور مستقیم بریم مکه بعد بریم کربلا و سوریه و ترکیه و مشهد و قم و ...دست آخر هم بیایم بریم شالیزار محلمون کار کنیم پول این همه قرض و وامی که داره ما رو خفه می کنه رو بدیم و...!
    سلام
    این آرزوی جالب یکی از هم خدمتی هام بود که در جواب اینکه هدف از ازدواجت چیه برام گفته بود!!!
    ویرایش توسط پرنس کوچولو : ۱۳۹۱/۰۴/۲۲ در ساعت ۰۰:۱۹

7. صلوات ها 7

نوشته
    55
    حضور
    9 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    257

نقل قول نوشته اصلی توسط maedeh-r نمایش پست ها
    بسم الله

سلام
    مثلا من خودم فکر میکنم فقط به خاطر واجب بودنش باید ازدواج کنم و چون دین اسلام خواسته
    و قراره که بعد از ازدواجم خوشی های مجردیم از بین بره
    بزنم
    بسم الله الرحمن الرّحيم
    سلام
    نميشه يه خورده بيشتر فكر كنيد؟
    1.واجب نيست مگر اينكه بر اثر نبودش زمينه گناه ومفسده فراهم شود
    2.اگر نياز داريد ازدواج كنيد فكر ميكنيد اينكه نميدونيد از ازدواج چي ميخوايد وبگيد تازه ميخواهم خوشي ام رو از دست بدم درسته؟علي الظاهر رضاي خداوند براتون مهمه پس بدانيد او ميخواهد شما هدف براي آينده تون داشته باشيد وآن همراه را متناسب با ان برگزينيد

9. صلوات ها 6

علاقه
    نوشته
    720
    حضور
    15 روز 10 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    3
    گالری
    42
    صلوات
    4587

واجب نيست مگر اينكه بر اثر نبودش زمينه گناه ومفسده فراهم شود
    منظورم اون واجب نبود
    بالاخره از نظر عقل و منطق هم واجب به نظر میاد دیگه
    اینو دیگه تشخیص میدم که بالاخره باید ازدواج کرد و مقوله ی خوبی هم هست
    اما واسه اونی که توی زندگی مجردیش خیلی موفقه(حالا از هر نظری) یکم شرایط پذیرش زمان ازدواج و همینطور فردی به عنوان همسر سخت تر میشه

اگر نياز داريد ازدواج كنيد فكر ميكنيد اينكه نميدونيد از ازدواج چي ميخوايد وبگيد تازه ميخواهم خوشي ام رو از دست بدم درسته؟علي الظاهر رضاي خداوند براتون مهمه پس بدانيد او ميخواهد شما هدف براي آينده تون داشته باشيد وآن همراه را متناسب با ان برگزينيد
    من دوست دارم همه فکر و ذهنم خانواده ام باشه
    دوست دارم دغدغه ام،دغدغه خانواده ام باشه
    دوست دارم همه شرایط برای آسایش و ارامش خانواده ام فراهم باشه
    وقتی تو این راهی که هستم نتونم این شرایط رو فراهم کنم،چه کنم؟؟؟؟

از ازدواج بزنم یا ازین راهم که باعث موفقیتم میشه برگردم؟؟؟؟

11. صلوات ها 5

علاقه
    نوشته
    720
    حضور
    15 روز 10 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    3
    گالری
    42
    صلوات
    4587

من میگم اونی که اهل درس نیست و کار خاصی توی زندگیش انجام نمیده(منظور موفقیت علمی و ورزشی و هنری و ...نداره) هرچه زودتر باید ازدواج کنه

در اطرافم خیلی از دخترا رو دیدم که در محدوده 15 سالگی تا 27 سالگی ازدواج کردن
    اما برای هرکدوم به طور مجزا در مورد زمانش نظر میدادم

یکی خیلی بچه درس خونی بوده و عشق درس بوده.بعد از گرفتن ارشدش ازدواج کرده.خب این بد نیست.هم به اطلاعاتش افزوده و خوشحاله و هم به زندگی مطلوب رسیده

حالا اینکه چرا درس و ازدواج رو باهم نداشته:
    چون با ازدواج نمیشه هم دغدغه درس و فشارهای ناشی از حجم درس رو داشت و هم دغدغه های زندگی مشترک
    این نامردیه در حق همسر
    (البته اگر قبلش صحبت بشه و قبول کنه که دیگه مشکلی نیست)

یکی هم دبیرستانی بوده.اتفاقا وقتی شنیدم خیلی هم خوشحال شدم.چون اصلا اهل درس نبوده.هیچ کار دیگه هم انجام نمیداد.یه چنین آدمی هرچه زودتر ازدواج کنه بهتره.

13. صلوات ها 6

علاقه
    نوشته
    720
    حضور
    15 روز 10 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    3
    گالری
    42
    صلوات
    4587

آقایون حق دارن که انتظار یک زندگی آروم و معمولی رو داشته باشن
    اما مهیا کردن این شرایط گاهی اوقات سخت میشه
    مثلا همون دخترخانومی که تو خونه بیکاره یا در یک رشته آسون تحصیل میکنه که وقتشو زیاد نمیگیره،
    خب ایشون با ازدواجش هیچ مشکلی پیش نمیاره.همه چیز آروم و خوب پیش میره.هم انتظارات آقا برطرف میشه و هم خانوم

اما اونی که خیلی کنجکاوه یا اهل تلاشه (چه جوری بگم آخه!!!!!!اهل یادگیریه.حالا به هر نحوی) یکم از اون انتظارات آقا براورده نمیشه
    این طور نیست که صبح تا شب بشینه تو خونه و شرایط رو واسه آقا فراهم کنه

و من فکر میکنم اقایون دوست ندارن با این شرایط کنار بیان.که البته حق هم دارن.که بین دو گزینه،اونی که به نفعشونه رو انتخاب کنن

اشتباه میکنم؟؟
    پس چطور باید این مشکل حل بشه؟؟

15. صلوات ها 4

نوشته
    29
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    94

خواهر گرامی
    شما واقعن معتقدید که دوران مجردی خوشی داره؟بنده که بعید میدونم.
    اون عشقی که زن و شوهر به هم دارن کل دنیا در برابرش هیچه.

شما به عنوان جنس مونث که عموما دارای شخصیت خیلی عظیمی هستن از این منظر به ازدواج نگاه کنید که جنس مذکر مثل بچه میومونه اگه یکی بالا سرش نباشه نمیتونه خودشو اداره کنه(که حقیقت هم همین هست) . دین و ایمان یه فرد دست شماست اگه همسر خوبی نصیبش نشه به جاهای خوبی نمیرسه و حتی به فساد هم کشیده میشه (همون طور که میدونید پتانسیل فاسد شدن مرد ها خیلی بالاست).
    ایا به نظر شما اینها و اجر کثیری که در اخرت دارن بهتره یا یه سری به قول خودتون خوشی های دوران مجردی؟؟
    با این حرفهام قصد اینکه شما را نصیحت الکی بکنم ندارم. دارم میگم تو جامعه اسلامی همه زنها باید مثل فاطمه زهرا بزرگ منش باشن.
    ضمنا این فعالیتهای علمی که شما میگید تو دروان مجردی انجام میدید کی گفته که با شوهر کردن نمیشه انجامشون داد؟این طرز فکر اشتباهیه.اگه خواستید خیلی از خواهرا رو میتونم بهتون نشون بدم که با ازدواجشون نه تنها خللی در فعالیتهاشون ایجاد نشد بلکه بسیار بهتر هم شد.

یه سوالی هم ازتون داشتم و اینکه واقعا شما هدف از درس خوندن رو چی میدونید؟ایا واقعن شخصی مثل فاطمه زهرا دکترا داشت که شد فاطمه زهرا؟یا اینکه اگه دختری الان دکترا نداشته باشه نمیونه به سعادت برسه؟یا به نظر شما سهیم بودن در رشد یه بنده خدا مقام بالاتری داره یا اینکه فردی فقط بره دنبال مدرک؟شما میگید اهل یاد گیری هستید یاد گیری خوبه ولی اگه قرار نباشه که از علم استفاده ای نشه پس اندوختنش یه سودی داشته؟بالاخره این یادگیری ها یه جا باید نمو پیدا کنه یا نه؟

شما بیاد اول اون تصوری رو که از درس خوندن دارید بگید
    ویرایش توسط black-black : ۱۳۹۱/۰۴/۲۲ در ساعت ۰۸:۱۶

17. صلوات ها 6

نوشته
    602
    حضور
    3 روز 13 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    14
    صلوات
    4149

نقل قول نوشته اصلی توسط black-black نمایش پست ها
    همون طور که میدونید پتانسیل فاسد شدن مرد ها خیلی بالاست
    سلام
    چند روز پيش تو جمعي بودم،‌يك نفر به نظر خودشون صاحب فكر اين نظر را دادن:
    مرد تا مجرده خلاف و ... كمتره،‌وقتي متاهل ميشه به راههاي بد ميوفته،‌پس اين زنه كه ميتونه عامل خوشبختي بشه،‌ميتونه عامل بدبختي.به نظرم خيلي درست نيومد،اونجا همه تائيد كردن.‌اما انگار شما هم داريد اين حرف را تصديق ميكنيد،‌چرا؟

19. صلوات ها 5

نوشته
    55
    حضور
    9 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    257

نقل قول نوشته اصلی توسط maedeh-r نمایش پست ها
    دوست دارم همه شرایط برای آسایش و ارامش خانواده ام فراهم باشه
    وقتی تو این راهی که هستم نتونم این شرایط رو فراهم کنم،چه کنم؟؟؟؟

از ازدواج بزنم یا ازین راهم که باعث موفقیتم میشه برگردم؟؟؟؟
    بسم الله الرحمن الرحيم
    سلام
    به اينهايي كه عرض خواهد شد خوب فكر كن:

اعوذ بالله من الشيطان الرجيم ماخلقت الجن والانس الا ليعبدون
    خوب حالا هدف تو چيه؟انتخاب هدف وزير هدف براي ساخت اينده ات خيلي مهمه.
    باور دارم اگر خوب به سيره اهل بيت وقرآن ننگري در اين زمانه ارزشهايت غير الهي ميشود

يادگيري علم وپويايي برزن ومرد واجب است واين نكته مثبتي است كه في الحال شما داري اما موفقيت چيست؟

بذار صريح بگم از اناني نباش كه خسر الدنيا والاخره ميشوي خوب فكر كن خواهش ميكنم.خيلي چيزها انقدر در عرف ما شكل ارزش گرفته كه انديشه ما هم تصور ميكند آنها ارزش هستند درحاليكه مَا عِندَكُمْ يَنفَدُ وَمَا عِندَ اللّهِ بَاقٍ پس براي هر راهي كه درپيش ميگيري بدان براي كيست نه اميال شخصي .گاهي برايمان امر مشتبه ميشود چون در ظاهر انسان ميبيند دارم درس ميخونم نمره هام عالي وكار ميكنم وسرم شلوغه پس خداوند راضي است؛اما آيا في الواقع اينطور است معيارهاي خداوند اين است؟:ان اكرمكم عند الله اتقيكم

چندي پيش داشتم به اين فكر ميكردم كه خداي من ببين اين انسانا انقدر با تشويش واضطراب دنبال كار هستند واز دنيا شان كه لذتي نميبرند ودراخر هم بندگي تو را هم كه نكردنداذان ميگويد كار دارند ايام اعتكاف است كار دارند عاشوراست كار دارند رسول اكرم صل الله عليه وآله كار نداشتن؟دلم سوخت براي خودمان كه نميدانيم دارد سرمان كلاه ميرود.
    حال بنده كسي را ميشناسم كه هدفش از درس خواندن وكار واقعآ الهي است انقدر اورا تشويق ميكنم واقعآ اين افراد مايه مباهاتند اگرشما هم اينگونه ايد خداوند قوت بيشتر بهتون بدهد.فقط ازت ميخوام كه اوقاتت را بين كار،عبادت وتفريح تقسيم كني(فكر ميكنم حديث اميرالمومنين بود) اگر اينطور باشه حله.

حالا بحث ازدواج:اينطور كه توضيح داديد ديدتان نسبت به ازدواج خوبه فقط از تداوم راهتان نگرانيد.
    اول اينكه نگران نباشيد بنده اتفاقآ در دانشگاه ديدم دختراني كه ازدواج كردند وبعد ازدواج اتفاقآ پيشرفت تحصيلي داشتن ازدواج الكي نيست بركات زيادي داره فقط بايد درانتخاب فرد اين مورد رو لحاظ كنيد اتفاقآ بنده ميشناسم افرادي را كه دوست دارند همسرشان اهل علم ويادگيري وفعال باشد پس نگران نباشيد ودعا كنيد كسي كه شايسته وهم كفو شماست نصيبتان شود.
    اما فقط يك موضوعي خيلي مهمه:بايد بپذيريد كه درازدواج يك سري كارها بر دوش شماست يعني بپذيريد بايد ان وقتي كه ميتوانيد بگذاريد براي مطالعه بگذاريد براي كار منزل وايمان داشته باشيد وقتي خداوند وعده ارامش داده است با وجود اينكه اين مقدار را براي كاري غير مطالعه گذاشتيد بازده مطالعاتي شما بالاتر ميرود.

ضمن اينكه ان تفريح هم از هرنوعي فراموش نشه تا شادابي داشته باشيد.اين موارد رو از حالا كه مجرديد انجام بديد تا بعد ديگه عادت شده باشه.
    التماس دعا

ویرایش توسط حاج علی : ۱۳۹۱/۰۷/۱۳ در ساعت ۰۵:۳۷ دلیل: اصلاح فاصله بین خطوط

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۷/۰۷, ۰۳:۳۱ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری