تاثیر اعمال در چهره ظاهری افراد

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تاثیر اعمال در چهره ظاهری افراد

اعوذبالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

ببينيد به چهره فرزندان حضرت فاطمه زهرا(س)و امام علي (ع) نگاه كنيد :
اين ها اولاد پيامبر(ص) هستند

حالا به چهره كثيف خاندان سعود نگاه كنيد
عكس سمت راست مفتي قبلي وهابيت بن باز است و عكس سمت چپ عبدالعزيز بن عبدالله آل شيخ مفتي الان وهابيت است به فتواي اين دو مفتي خبيث هزاران نفر از شيعيان در كشورهاي مختلف به شهادت رسيده اند .
اين ها فرزندان شيطان اند

شیخ عادل الکلبانی - امام جماعت مسجد الحرام

عبدالرحمن بن ناصر بن براک- از مفتیان برجسته عربستان

صالح بن غانم السدلان از مفتیان سرشناس عربستان سعودی

شیخ مران بن متعب بن قوید

و ارتباط اين ها با فراماسونري و صهيونيسم جهاني غير قابل انكار است
انشالله در پست های بعدی

یا لینک
http://shialaw.blogfa.com/post/78/%d8%a2%d9%84-%d8%b3%d8%b9%d9%88%d8%af-%d8%b9%d8%b1%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d9%87%d9%85%d8%a7%d9%86-%db%8c%d9%87%d9%88%d8%af%db%8c-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ae%db%8c%d8%a8%d8%b1-%d8%a7%d9%86%d8%af-%d9%85%d8%af%d8%b1%da%a9-%d9%88-%d8%b3%d9%86%d8%af-%d9%85%d8%aa%db%8c%d9%82%d9%86

سلام دوست عزيز! درست است كه باطن بر ظاهر مؤثر است، ولي شرايط جغرافيايي هم همينطور... مثلاً اروپايي ها صد ها گندكاري و كثافت كاري مي‌كنند ولي چهره هاي زيبا در آن ها زياد پيدا مي شود... اين كه اعراب چنين چهره اي دارند به خاطر شرايط اقليمي منطقه عربستان است كه آفتاب زياد به پوست ايشان مي‌خورد يا شن ها و ريگ هاي بيابان با چهره هاي ايشان زياد برخورد دارد... من كلّيّت سخن شما را تأييد كرده‌ام و خواهم كرد، ولي اين تنها عامل نيست.

حتما به اون لینکی که sayedali دادند برید.

حامد خوش اخلاق;243631 نوشت:
سلام دوست عزيز! درست است كه باطن بر ظاهر مؤثر است، ولي شرايط جغرافيايي هم همينطور... مثلاً اروپايي ها صد ها گندكاري و كثافت كاري مي‌كنند ولي چهره هاي زيبا در آن ها زياد پيدا مي شود... اين كه اعراب چنين چهره اي دارند به خاطر شرايط اقليمي منطقه عربستان است كه آفتاب زياد به پوست ايشان مي‌خورد يا شن ها و ريگ هاي بيابان با چهره هاي ايشان زياد برخورد دارد... من كلّيّت سخن شما را تأييد كرده‌ام و خواهم كرد، ولي اين تنها عامل نيست.

سلام

سوال:قیافه جرج بوش چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اون که ار غربه؟!!!اون چرا شبیه میمون هست؟؟؟؟؟؟؟

سلام و عرض ادب
بنده مخالف کلیت مطلب " تأثیر اعمال بر چهره ظاهری افراد " هستم.به نظرم اعمال، در روح و جان انسان تأثیر مستقیم دارند نه در جسم!
در انتظار مطالب کارشناسی و مستدل هستیم.

[=Arial Black]من مشابه این رو از سایت مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی پیدا کردم

[=Arial Black]سلام

[=Arial Black]میخواستم بدونم بر اساس حدیدث ها و دیگر منابع دینی، آیا تفکر و اعمال انسان بر ظاهر و قیافۀ اون تاثیر گذاره ؟
[=Arial Black]مثلا فردی که یک انسان با خدا و درست کاره صورتش هم زیبا خواهد شد و کسی که گناه میکنه و مثلا چشش دنبال جنس مخالفه چهرش هم رفته رفته زشت بشه مثلا صورت و بدنش پر جوش و یا خال میشه و کسی که والدینش رو آذار میده هم به صورت دیگه ؟
[=Arial Black]لطفا اگر اینگونه که گفتم بود، این رو هم بگید که بر چه اساسی جواب دادید.

[=Arial Black]پاسخ:
[=Arial Black]با سلام و تشکر از ارتباط¬تان با مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی
[=Arial Black]
[=Arial Black]پرسش گر گرامی منظورتان از زیبایی چهره چیست؟
[=Arial Black]
[=Arial Black] اگر منظورتان زیبایی و زشتی، نورانیت چهره و دوست داشتنی بودن یا بر عکس آن است ،بله انسان با خدا و مومن، ایمان و اعمال خوبش در چهره اش تاثیر گذار است و باعث نورانیت او می شود ،و گناه نور چهره انسان را از بین می برد ،و در اسلام حتی برخی اعمال به صورت ویژه ذکر شده که موجب نورانیت می شود از جمله:
[=Arial Black]
[=Arial Black]1.وضوء: در روایات آمده: "الْوُضُوءُ عَلَى‏ الْوُضُوءِ نُورٌ عَلَى‏ نُور."(1) وضوء روی وضوء، نور روی نور است.
[=Arial Black]
[=Arial Black]2.کم خوابیدن: حضرت علی (ع) فرمودند:"لَا تَطْمَعْ‏ فِي‏ ثَلَاثَةٍ مَعَ‏ ثَلَاثَةٍ فِي‏ سَهَرِ اللَّيْلِ‏ مَعَ‏ كَثْرَةِ الْأَكْلِ‏ وَ فِي نُورِ الْوَجْهِ مَعَ نَوْمِ أَجْمَعِ اللَّيْلِ وَ فِي الْأَمَانِ مِنَ الدُّنْيَا مَعَ صُحْبَةِ الْفُسَّاق‏."(2) نورانیت صورت با خوابیدن تمام طول شب جمع نمی شود. یعنی اگر کسی می خواهد که صورت نورانی داشته باشد باید قسمتی از شب را بیدار شده و به عبادت بپردازد.
[=Arial Black]
[=Arial Black]3.نماز شب: امام جعفر صادق (ع) فرمودند: " ِ وَ طَلَبْتُ‏ نُورَ الْوَجْهِ‏ فَوَجَدْتُهُ‏ فِي‏ صَلَاةِ اللَّيْل‏."(3)من نورانیت صورت را طلب کردم و آن را در نماز شب یافتم.
[=Arial Black]
[=Arial Black]4. نماز: حضرت علی (ع) فرمودند: " وَ نُورُ الْوَجْهِ‏ وَ عِزُّ الْمُؤْمِن‏."(4)نماز نورانیت صورت و موجب عزت مومن است.
[=Arial Black]5. عنایت پروردگار: حضرت علی (ع) فرمودند:" حُسْنُ وَجْهِ الْمُؤْمِنِ [الْمَرْءِ] مِنْ‏ حُسْنِ‏ عِنَايَةِ اللَّهِ‏ بِه‏."(5) نیکویی صورت مومن به خاطر نیکویی پروردگار به اوست. بنابراین اگر انسان اعمالی انجام بدهد که مورد عنایت پرودگار قرار بگیرد در نتیجه صورتش زیبا خواهد شد بهترین اعمال انجام واجبات و دوری از کارهای حرام است.
[=Arial Black]
[=Arial Black]
[=Arial Black]6.ورع :حضرت علی (ع) فرمودند:" جَمَالُ‏ الْمُؤْمِنِ‏ وَرَعُه‏."(6) زیبایی مومن به تقوا و ورع اوست. زیرا اگر انسان تقوا را رعایت کند در چشم دیگران زیبا جلوه خواهد کرد.
[=Arial Black]و از مفهوم این تقوا می توان متوجه شد که گناه و بی تقوایی، جمال و نورانیت را از انسان می گیرد.
[=Arial Black]و درباره این محبوبیت و دوست داشتنی بودن افراد با خدا نیز باید بگوییم که این مطلب در قرآن آمده است: «إِنَّ الَّذينَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ سَيَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمنُ وُدًّا »(7)
[=Arial Black]همانا آنان كه به خدا ايمان آوردند و نيكوكار شدند خداى رحمان آنها را (در نظر خلق و حق) محبوب مى‏گرداند.
[=Arial Black]
[=Arial Black]
[=Arial Black]اما اگر منظورتان از زیبایی و یا زشتی، زیبایی اجزای صورت و یا زشت شدن ظاهری مانند جوش زدن و خال دار شدن و... است ،باید بگوییم که این مطلب در برخی افراد وجود دارد، ولی نمی توان به صورت قاعده عمومی و کلی در همه افراد پذیرفت، یعنی درست است برخی افراد، گناه باعث تغییر چهره و زشت تر شدن آن ها می شود و یا برخی افراد عابد و با تقوا، جمال زیبایی و چهره خوشگلی دارند، ولی این عمومیت ندارد در جهان و دنیای پیرامون خود می بینیم، کسانی را که غرق انواع گناهان هستند ولی ظاهر زیبایی دارند، اصلا گول ظاهر زیبایشان را می خوردند که گناه می کنند و ظاهر زیبای شان را وسیله ای برای گناه بیشتر قرار می دهند، و این افراد کم نیستند. و عده ای هم هستند که جمال و چهره زیبایی ندارند، ولی انسان های با تقوا و پرهیزکاری هستند و به خاطر عوامل وراثتی، یا تغییرات هورمونی در بدن شان، دارای خال یا جوش می شوند و اصلا ربطی به چهره شان ندارد.
[=Arial Black]لذا سزاوار است که ما با چهره افراد و زیبایی و جمال ظاهری آن ها قضاوتی نکنیم و به صرف این که یک نفر چهره ای با جوش و خال و .. داشت او را متهم به گناه نکنیم، و به صرف این که یک نفر ظاهر زیبایی داشت، او را ستایش نکنیم. ملاک قضاوت در افراد، تقوا و پرهیزکاری آن هاست، نه زیبایی اندام و اعضای ظاهری چهره آن ها.
[=Arial Black]
[=Arial Black]نکته مهم و کلیدی آخر؛ انسان نباید این اعمال را به خاطر نورانی شدن صورت انجام دهد و باید فقط و فقط به خاطر خدای متعال و رضایت مندی او انجام دهد و نورانی شدن صورت یکی از نتایج طبیعی این کارهاست و نباید هدف از این کار ها، قرار گیرد، ونباید نیت انسان برای تظاهر و ریا به وسیله این مساله باشد. همچنانکه بزرگان ما چهره های نورانی و معنوی داشتند. ولی هیچ وقت به دنبالش نبودند و اعمالشان خالص بود و چهره نورانی نتیجه طبیعی کارهایشان بود.
[=Arial Black]
[=Arial Black]و در پایان ؛اگر در معارف دینی بر تاثیر گذاری اعمال بر زیبایی چهره تاکید شده، مثلا گفته شده که افراد نماز شب خوان زیباتر از دیگران هستند، اولا این زیبایی نوعی زیبایی معنوی و روحی است که آثار خود را به نوعی در قیافه ظاهری نشان می دهد .
[=Arial Black]برای توضیحات بیشتر با شماره(09640) تماس بگیرید.
[=Arial Black]پی نوشت ها:
[=Arial Black]1. محمد بن الحسن الحر العاملي، وسائل الشيعه، ج1، ص377، مؤسسه آل البيت، قم، 1409 ه.ق .
[=Arial Black]2. نوری،حسین بن محمدتقی؛ مستدرك الوسائل ومستنبط المسایل، ج6، ص340، مؤسسه آل البيت، قم1408ه.ق.
[=Arial Black]3. همان، ج12، ص173.
[=Arial Black]4. شعيري، محمد بن محمد، جامع الأخبار( للشعيري)، ص73، مطبعة حيدرية، مكان چاپ: نجف‏، بى تا، چاپ: اول‏.
[=Arial Black]5. تميمى آمدى، عبدالواحدبن محمد، تصنيف غررالحكم و دررالكلم‏، ص91، دفترتبليغات‏، چاپ اول‏، قم،1366ش‏.
[=Arial Black]6. همان، ص 269.
[=Arial Black]7. مریم (19) آیه 96.

[=Arial Black]منبع:
http://www.pasokhgoo.ir/node/69204

[="Arial Black"][="Navy"]با عرض سلام و تشكر فراوان از جناب sayedali
مطلبي كه كاربر محترم sayedali از سايت ملي پاسخگويي نقل كردند به جهت جامعيت رواياتي كه در آن موجود بود مفيد مطلب بوده و ديگر نيازي به نظر كارشناس در اين مورد ندارد. از ايشان كمال تشكر را دارم.[/]

اویس;243717 نوشت:
با عرض سلام و تشكر فراوان از جناب sayedali
مطلبي كه كاربر محترم sayedali از سايت ملي پاسخگويي نقل كردند به جهت جامعيت رواياتي كه در آن موجود بود مفيد مطلب بوده و ديگر نيازي به نظر كارشناس در اين مورد ندارد. از ايشان كمال تشكر را دارم.

با سلام

و تشکر از جناب اویس کارشناس محترم تالار

موفق باشید

[="tahoma"][="navy"]باسلام و عرض ادب و تشکر از همه دوستانی که در این تاپیک، پست زدند و مطالب خوبی را ذکر فرمودند،
بیشتر تاثیر اعمال بر روی باطن و روح آدمی است، و به راحتی نمی شود از چهره ظاهری افراد قضاوتی صورت داد، اما یک رذیله اخلاقی هست که روی چهره انسان تاثیر مستقیم دارد و در همه اون افرادی که تصاویرشون آمد، مصداق دارد و آن شکم پرستی و پر خوری است. به حدیث زیر عنایت بفرمایید:
رسول خدا (ص) فرمود: برادرم عيسى بن مريم از شهرى عبور مى‏كرد در آنجا زن و مرد صالحى را ديد و از آنها در باره احوالشان پرسش كرد، مرد گفت: اى رسول خدا، اين همسر من زن شايسته‏ ايست كه من او را دوست مى‏داشتم، امّا اكنون از او دلسرد شده‏ام! عيسى (ع) پرسيد: به چه دليل؟ مرد گفت: بدون اينكه سنّ زيادى از او گذشته باشد، صورتى چروكيده و بد منظر پيدا كرده است، حضرت عيسى (ع) به آن زن فرمود: از پر خورى بر حذر باش، چون غذاى زياد آب و رنگ چهره را زايل مى‏كند، زن چنين كرد و دوباره صورتش شادابى و طراوت خود را باز يافت.

عَنْ أَمِيرِ الْمُؤْمِنِينَ ع أَنَّ النَّبِيَّ ص قَالَ‏ مَرَّ أَخِي عِيسَى بْنُ مَرْيَمَ ع بِمَدِينَةٍ وَ فِيهَا رَجُلٌ وَ امْرَأَةٌ صَالِحَيْنِ فَقَالَ وَ مَا شَأْنُكُمَا قَالَ يَا نَبِيَّ اللَّهِ إِنَّ هَذِهِ امْرَأَتِي وَ لَيْسَ بِهَا بَأْسٌ فَهِيَ صَالِحَةٌ وَ لَكِنِّي أُحِبُّ فِرَاقَهَا قَالَ فَمَا شَأْنُهَا قَالَ هِيَ خَلِقَةُ الْوَجْهِ مِنْ غَيْرِ كِبَرٍ قَالَ لَهَا إِذَا أَكَلْتِ فَإِيَّاكِ أَنْ تَشْبَعِي لِأَنَّ الطَّعَامَ إِذَا تَكَاثَرَ عَلَى الصَّدْرِ فَزَادَ فِي الْقَدْرِ ذَهَبَ بِمَاءِ الْوَجْهِ فَفَعَلَتْ ذَلِكَ فَعَادَ وَجْهُهَا طَرِيّاً.
(النور المبين في قصص الأنبياء و المرسلين (للجزائري) ؛ ؛ ص417)
البته هر کسی نمی تواند از روی ظاهر پی به باطن ببرد ولی کسی که اهل باطن باشد مانند امیرالمومنین می تواند لذا فرمودند:
هيچ كس چيزى در دل پنهان نكند، جز اينكه گاهى در سخنانى كه از دهانش مى‏پرد يا در تابلو رخسارش، هويدا مي گردد.

َ قَالَ ع مَا أَضْمَرَ أَحَدٌ شَيْئاً إِلَّا ظَهَرَ فِي فَلَتَاتِ لِسَانِهِ وَ صَفَحَاتِ وَجْهِه‏.(نهج البلاغه، ص 472)

راز درون هر چه بود گاه‏گاه تيغ زبانش بدر آرد ز چاه‏
صفحه رخساره چه يك آينه فاش كند راز دل از دود آه‏[/][/]

موضوع قفل شده است