صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: یک شبهه ی وهابی

علاقه
    سوارکاری
    نوشته
    340
    حضور
    16 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1282

راهنما یک شبهه ی وهابی

به نام او

با سلام خدمت عزیزان :

من در این پست می خواهم یک شبهه ی وهابی را طرح کنم ( که جوابش را خودم می دانم ) و بعد هر کسی که جواب کامل را داد 50 صلوات برای او در نظر دیده شده .
    ولی اگر پیشنهاد خوبی برای رفع این شبهه داد 20 صلوات برای او در نظر دیده شده و در آخر می توانیم به نتایجی برسیم و بعد که دوستان جواب را دادند می رویم سراغ یک شبهه ی دیگر و بعد می توانیم خیلی از شبهه ها را از بین ببریم و ریشه ی اعتقاداتمان را قوی کنیم.

با تشکر از شما که با ما به تفکر پرداخته می شوید.
    خلق را تقلیدشان بر باد داد
    ای دو صد لعنت بر این تقلید باد

دلم را با دل تو آشنا کرد
    نه من کردم نه تو کردی خدا کرد

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    سوارکاری
    نوشته
    340
    حضور
    16 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1282

به نام او

سلام به شما عزیزان :

این هم قولی که به شما داده بودم :
    شبهه : یک وهابی می گوید ( شما که در نماز بر مهر سجده می کنید پس بت پرستید چون بر خاک سجده می کنید .))

لطفا با هم هم فکری کنید .

منبع : سخنرانی استاد دانشمند

دلم را با دل تو آشنا کرد

5. صلوات ها 4

علاقه
    علم و تحقيق درمورد انسان و سرنوشت انسان دردست کیست
    نوشته
    642
    حضور
    15 روز 14 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1302

بنام او
    بادرود و سلام و صلوات برمحمد{ص} وخاندان او.
    موضوع جالبي را مطرح نموديد..چون من تابحال نميدانستم كه غيرشيعه برمهرسجده نميكنند..بنابراين سوالم اين است كه مگر اين عزيزان برچه سجده ميكنند ؟ واقعا برايم جالب است بدانم..حداقل ما برروي يك چيزسجده ميكنيم بنام مهر..ولي آنان ؟؟
    باتشكر.

7. صلوات

علاقه
    سوارکاری
    نوشته
    340
    حضور
    16 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1282

به نام او

نقل قول نوشته اصلی توسط آرينه بابا نمایش پست ها
    بنام او
    موضوع جالبي را مطرح نموديد..چون من تابحال نميدانستم كه غيرشيعه برمهرسجده نميكنند..بنابراين سوالم اين است كه مگر اين عزيزان برچه سجده ميكنند ؟ واقعا برايم جالب است بدانم..حداقل ما برروي يك چيزسجده ميكنيم بنام مهر..ولي آنان ؟؟
    باتشكر.
    بله مشکل ما هم همین است که آن ها خودشان را خوب می دانند و مثلا آن ها فتوا دادند که اگر جا نبود سجده کنی می توانی بر روی کمر نماز گذار جلویت سجده کنی.

دلم را با دل تو آشنا کرد

علاقه
    سوارکاری
    نوشته
    340
    حضور
    16 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1282

به نام او

نقل قول نوشته اصلی توسط آرينه بابا نمایش پست ها
    بنام او
    باتشكر.
    20 صلوات برای شما جواب کامل را ندادید ولی خوب با سوال به سوال آن ها پاسخ دادید

دلم را با دل تو آشنا کرد

علاقه
    امام زمان عج و ائمه ی اطهار علیهم السلام
    نوشته
    224
    حضور
    1 روز 19 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    1158

باید گفت که یکی از واجبات نماز ، سجده بر خاک مطهر و پاک است...
    و باید اضافه کنم که چون همه جا و به راحتی خاک طیب و طاهر پیدا نمی شود ، ما پیروان مذهب حق شیعه تکه ای از خاک خشک شده ی پاک رو با خودمون حمل میکنیم یا نگه میداریم تا موقع نماز ازش استفاده کنیم و سجده هامون بر خاک طاهر باشه...
    وگر نه در غیر اینصورت اگر در جاهای دیگر به خاک پاکی دسترسی داشته باشیم ، مجازیم که از مهر استفاده نکنیم...
    در پناه مهدی عج...

11. صلوات ها 3

علاقه
    سوارکاری
    نوشته
    340
    حضور
    16 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1282

به نام او

نقل قول نوشته اصلی توسط monjigraphic نمایش پست ها
    و باید اضافه کنم که چون همه جا و به راحتی خاک طیب و طاهر پیدا نمی شود ، ما پیروان مذهب حق شیعه تکه ای از خاک خشک شده ی پاک رو با خودمون حمل میکنیم یا نگه میداریم تا موقع نماز ازش استفاده کنیم و سجده هامون بر خاک طاهر باشه...
    وگر نه در غیر اینصورت اگر در جاهای دیگر به خاک پاکی دسترسی داشته باشیم ، مجازیم که از مهر استفاده نکنیم...
    در پناه مهدی عج...
    بله حرف شما بسیار درست است ولی مشکل ما این است که آن ها این ها را هم قبول ندارند و کلا دینی هستند که دیگر محققان فراماسونری به این نتیجه رسیده اند که این فرقه از طرف غربی ها به راه انداخته شده

دلم را با دل تو آشنا کرد

13. صلوات

علاقه
    سوارکاری
    نوشته
    340
    حضور
    16 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1282

به نام او

نقل قول نوشته اصلی توسط monjigraphic نمایش پست ها
    در پناه مهدی عج...
    برای جواب بسیار قشنگ و فقهی تان 35 صلوات را تقدیم شما و عاشق امام خمینی ( ره ) می کنیم
    ممنون که بحث ما را با دست نوشته تان زیبا کردید

ویرایش توسط عصا : ۱۳۹۱/۰۴/۱۹ در ساعت ۲۳:۰۲

دلم را با دل تو آشنا کرد

15. صلوات

نوشته
    74
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    97

نقل قول نوشته اصلی توسط عصا نمایش پست ها
    به نام او

سلام به شما عزیزان :

این هم قولی که به شما داده بودم :
    شبهه : یک وهابی می گوید ( شما که در نماز بر مهر سجده می کنید پس بت پرستید چون بر خاک سجده می کنید .))

لطفا با هم هم فکری کنید .

منبع : سخنرانی استاد دانشمند :narahat az:
    با سلام
    در مورد سجده کردن باید توجه داشت که خود پیامبر ص بر هرچیزی سجده نمی کردند همانطور که براردان اهل سنت هم به این مسئله اذعان دارند و این که ما بر مهر سجده می کنیم برای خدا نه این که برای مهر سجده کرده باشیم.
    و این مطلب را هم باید در نظر داشت که ما در نماز خواندن مختار نیستیم که هر طوری که خواستیم نماز بخوانیم بلکه باید همانطور که پیامبر ص و ائمه نماز می خواندند نماز بخوانیم همانطور که در حدیث نبوی ص این مطلب اینگونه وارد شده که « صلو کما رایتمونی اصلی»
    پس الگوی اصلی ما در این مورد پیامبر ص است که حالا باید دید ایشان چگونه نماز می خواندند
    پيامبر اكرم فرموده است: زمين براي من سجده گاه و ماية طهارت قرار داده شده است.
    به نقل تاريخ و احاديث:
    سجده گاه پيامبر از اشيائي كه سجده بر آنها صحيح است مفروش بوده و پيامبر هرگز مهري كه الان در ميان ما معمول است نداشته و در زمان رسول اكرم نيز سجده بر زمين و يا روي چيزي كه سجده بر آنها صحيح است انجام مي گرفته است. ولي در زمان بعضي از ائمه سجده بر تربت سيد الشهداء (ع) رواج يافت. لذا امام صادق ـ عليه السلام ـ سجده بر تربت حضرت سيد الشهداء را كه همواره همراه خود داشت، ترجيح مي داد. علامه اميني تمام روايات شش كتاب معتبر اهل سنت را جمع نموده و در سه گروه دسته بندي كرده است. از مجموع آنها چند نكته استفاده مي شود:
    1. رسول خدا(ص) و اصحابش به خاك يا ريگ سجده مي كرده اند. 2. رسول خدا هرگز روي فرشهايي كه در زمان ما وجود دارد سجده نكرده است، و گرنه در تاريخ و احاديث منعكس مي شد. بيهقي، يكي از دانشمندان اهل سنت، نقل مي كند: رسول خدا حصيري داشتند كه روي آن نماز مي گزارد. در سفر و حضر آن را همراه خود داشت و مي فرمود چقدر نيكو است اين حصير! و عايشه مي گويد: پيامبر حصيري داشتند كه هنگام نماز و بر آن نماز مي خواندند و شبها آن را زير سر خود مي نهادند.

پس مهر هم چيزي، جز مقداري خاك تميز نيست كه در مكانهايي كه به خاك و چيزهايي كه سجده بر آنها صحيح است دست رسي ممكن، نباشد، بر آن سجده مي كنند. مراجع تقليد هرگز نگفته اند: بايد سجده بر مهر باشد. بلكه فرموده اند: بر زمين و تمام علفهائي كه از زمين مي رويد و خوراك و پوشاك انسان نيست سجده جايز است. و پيامبر(ص) در حال خواندن نماز، هرگز دستها را بر روي همديگر قرار نمي دادند و از مهري كه الآن در زمان ما رايج است، استفاده نكرده است. بلكه پيشاني را زمين و چيزهايي كه سجده بر آنها صحيح است، مي گذاشتند.

17. صلوات ها 2

نوشته
    74
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    97

امام صادق ع در حدیثی می فرماید:
    چون سجود عبارت از خضوع در برابر خدا ـ جل جلاله ـ مي باشد لذا سزاوار نيست كه اين خضوع در برابر خدا بر اموري واقع شود كه معبود دنيا پرستان مي باشند. دنيا پرستان، بنده و عبد خوردني ها، پوشيدني ها، جواهرات و امثال آن ها هستند و بر سجده كننده در برابر خدا سزاوار نيست كه بر معبود دنيا پرستان سجده كنند و پيشاني اش را بر آن ها بگذارد و سجده بر زمين رساتر در تواضع و خضوع در برابر خدا مي باشد.

ویرایش توسط حق گو : ۱۳۹۱/۰۴/۱۹ در ساعت ۲۳:۰۸

19. صلوات ها 2

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری