جمع بندی سود در قرض دادن

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سود در قرض دادن

به نام او

سلام به تمام عزیزان:

اگر کسی به کس دیگری پولی قرض بدهد و بعد پول بیش تری بگیرد با راضی بودن دو طرف و در قرار داد هم نیاید این هم ربا حساب می شود؟؟؟؟؟؟

با تشکر از وقتی که برای این پست می گذارید.:Gol::Gol:

مرجع : آیت الله مکارم شیرازی

کارشناس بحث : سجاد

عصا;240186 نوشت:
به نام او سلام به تمام عزیزان: اگر کسی به کس دیگری پولی قرض بدهد و بعد پول بیش تری بگیرد با راضی بودن دو طرف و در قرار داد هم نیاید این هم ربا حساب می شود؟؟؟؟؟؟ با تشکر از وقتی که برای این پست می گذارید. مرجع : آیت الله مکارم شیرازی کارشناس بحث : سجاد

با عرض سلام و احترام خدمت جناب عصای گرامی و تشکر از سئوال شما

اگر کسی پولی به دیگری بدهد و شرط کند هنگام بازگشت مبلغ بیشتری بگیرد ، همان ربای قرضی است که حرام می باشد. (1)

موفق و سرفراز باشید

پی نوشت:
1. آیت الله مکارم شیرازی ، توضیح المسائل م 1948

به نام او

سجاد;240431 نوشت:
با عرض سلام و احترام خدمت جناب عصای گرامی و تشکر از سئوال شما

اگر کسی پولی به دیگری بدهد و شرط کند هنگام بازگشت مبلغ بیشتری بگیرد ، همان ربای قرضی است که حرام می باشد. (1)

موفق و سرفراز باشید

پی نوشت:
1. آیت الله مکارم شیرازی ، توضیح المسائل م 1948

نه من منظورم این است که شرط نکند ولی موقع گرفتن پول با موافقت دو طرف پول بیش تری بگیرد:nevisandeh::nevisandeh::nevisandeh:

عصا;240482 نوشت:
نه من منظورم این است که شرط نکند ولی موقع گرفتن پول با موافقت دو طرف پول بیش تری بگیرد

با تشکر از توضیح مجدد شما

اگر از ابتدا شرط نکرده اند و قرض دهنده خود مبلغی را اضافه بدهد اشکالی ندارد بلکه مستحب است .(1)

همیشه سالم و پیروز باشید

پی نوشت:
1. آیت الله مکارم ، توضیح المسائل م 1948

به نام او

سجاد;240510 نوشت:

با تشکر از توضیح مجدد شما

اگر از ابتدا شرط نکرده اند و قرض دهنده خود مبلغی را اضافه بدهد اشکالی ندارد بلکه مستحب است .(1)

همیشه سالم و پیروز باشید

پی نوشت:
1. آیت الله مکارم ، توضیح المسائل م 1948

نه خود قرض دهنده بگوید که حالا که داری پول را پس می دهی اینقدر مبلغ هم رویش بده و آن طرف هم بدهد نه اینکه کسی که قرض گرفته با نیت خودش پول را بدهد

عصا;240525 نوشت:
نه خود قرض دهنده بگوید که حالا که داری پول را پس می دهی اینقدر مبلغ هم رویش بده و آن طرف هم بدهد نه اینکه کسی که قرض گرفته با نیت خودش پول را بدهد

متوجه منظور شما بودم و پاسخ قبلی شامل این فرض هم می شود یعنی اگر خود قرض دهنده بدون شرط و قرار قبلی هر چند با درخواست قرض گیرنده ، مبلغ اضافی را بدهد ، ربا نیست .

سرفراز و موفق باشید

موضوع قفل شده است