راز بدا و چرایی عدم ظهور امام زمان و عدم درک ما از ظهور و غیبت همه شرکت کنی

تب‌های اولیه

20 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
راز بدا و چرایی عدم ظهور امام زمان و عدم درک ما از ظهور و غیبت همه شرکت کنی

بسم الله الرحمن الرحیم

هدف ما از ایحاد این بست بحث و بررسی راز بدا و چرایی عدم ظهور امام زمان و عدم درک ما از ظهور و غیبت همه شرکت کنید بحث خیلی مهم است می باشد و این پستی مشترک از طرف omid_rchوmorteza313می باشد و قرار است که جوانب این موضوع از لحاظ مباحث و استدلال های عقلی و منطقی سنجیده شود و بر اساس نکات و احادیث و آیات قرآنی موجود و کلا بر اساس منابع و کتب موثق به بحث پرداخته شود و از کلیه اعضا و کارشناسان و اعضای انجمن ها تقاضای شرکت در این بحث را دارم و دعوت می کنم که ما را در این بحث یاری دهند که در انتها به جوابی مورد قبول همگان در پایان بحث نتیجه گیری و تمام شود

منشکرمomid_rch

morteza313میگه:
سلام امامن که شنیدم اگه امام روبخوای حتماً می آید اصلاً به نظرمن یکی ازحکمت های اون حرکت تاریخی اباعبدالله الحسین علیه السلام این بودکه به مانشان دهد من به عنوان یک امام بایدبه سیزده هزارنامه ی مهرزده پاسخ بدهم وگرنه که خودامام حسین علیه السلام بهترازهرکسی عاقبت این سفر رامی دانست او خودش بهترمی دانست که نمی تواندباهفتادوچندنفردرمقاب ل لشگرهزاران هزارنفری دشمن بایستد پس معلومه هزارتاهم از این دعاهای تعجیل فرج ماازیک نامه ی کوفی هم بدتراست چون اون کوفی های خائنی که می گوییدبهترتونستن امام زمانشون روبه سمت خودشون بکشن ودرجواب آقاامیدبایدبگویم بعدازخیانت کردن به 11امام، دیگه چه انتظاری ازبه عرصه ی حضورآمدن امام زمانمان(دوازدهمین امام) دارید همون خارجی هایی که می گویید،اگه منظورتون بنی اسرائیل است خوب بالاخره اونهابرای رسیدن به منجیشان خیلی بهترازماکارکردند حداقل به عهدخودشان درزمان های بسیاردوروفاکردند وتنهامنجیشان راهم که حتی پیامبربودنه امام رابه خوبی دریافتند پس این قدرت ونازونعمت فرزندان امروزی آنهاحقشان است امااین 11امام ما که می گویم هرکدامشان به اندازه ی صدتاازآن پیامبرهاست خداییش پروردگارعالمیان همچین رحمتی رابرهیچ قومی نفرستاده است اماتاریخ هم که ثابت کرده به همه ی اون امامان هم خودمان (یعنی ماشیعیان)خیانت کردیم وکارشان راتمام کردیم نه دشمنان خارجی پس دیگه ما جزتحمل ذلت وتقیه وانتظارفرج کاردیگری نمی توانیم بکنیم این مسأله ی بسیارساده ای بودکه این همه سؤال پرسیدید!
جواب omid_rch:
با سلام گویا شما از نظر گفتاری و مفهومی مشکل دارید
درست ولی من گفتم در طومار ما نمی خواهیم حرفی از خیانت و دروغگویی و پیمان شکنی و ... باشه و ما می خواهیم خلاف این چیزهایی که تو نامه کوفی ها به امام حسین بود باشه
ولی منظور ما این بود که می خواهیم طومار ما حقیقت داشته باشه و وقتی به دست آقامون می رسه و وقتی اومدن اون چیزی که توی طومار هست با اون چیزی که با اومدن ایشون رخ می دهد یکی باشه و هیچ نقضی از نظر نامه نباشه و در اصل ما هی نگیم آقامون باید بیاد ولی وقتی اومد ما رنگ عوض کنیم و جا بزنیم و منظور من کوفی هایی بودند که نامه دادند و موقعی که امام حسین اومدند با اینکه امام حسین چندین پیک هم فر ستاده بودند تا صحت این نامه رو ببینند با اینکه خود امام از وقایع هم از قبل آگاهی داشتند ولی خوب به هر حال وقتی کوفیان با پیک های امام بیعت کردند و پیک امام هم این بیعت رو تایید کردند ولی با عوض شدن امیر کوفه و اومدن ابن زیاد و ترسیدن مردم از تهدید های ابن زیاد و رنگ عوض کردن مردم صرفا جهت ترسیدن از تهدید های ابن زیاد چون همه ترسیدند و مسلم ابن عقیل رو تنها گذاشتند در حالی که ایشان نامه صحت بیعت کوفیان رو هم به امام داده بودند ولی با یک اتفاق ساده چون آمدن ابن زیاد همه چیز که باید برای اومدن امام امده باشه با ترس و خیانت کوفیان به هم خورد پس منظور من این است که با یک اتفاق ساده مثل زمان امام حسین ما هم جا نزنیم و تا خود اومدن آقامون اون صفت هایی رو که گفتم نباید در طومار ما باشه و اون رفتار های که باید از امام هایی که اومدن الگو بگیریم رو باید توی خودمون حفض کنیم و حتی سر حد شهادت هم در راه ظهور ایشون پیش بریم حتی موقعی که ایشون ظهور می کنند.
و این منظور من از تمام پست هایی که زدم است و نه منظورم خائن بودن کوفی بوده و نه چیزه دیگه بلکه این بوده که ما باید تا سر حد شهادت در راه ظهور امامون پیش بریم.

نقل نوشته اصلی توسط : Omid_rch ما یا اون قبل از ما اونها خیانت کردند یا ما مگه ما رو تو قبر اونها می خوابونند اونها خیانت کردند ما باید تقاص پس بدیم اگه کمی تاریخ دنیارو بخونیدمی فهمید
morteza313 میگه:
بله دقیقاً همینطوره علتش راهم بایدبری ازخودخدابپرسی رسم آفرینش است همینی که هست چه بخوای وچه نخوای مثال بارزش بدبختی مردم عراق بعدازده هاقرن می باشد نظریه ی جدیددرقرن 21 که همین غربی هایی که می گیدبه اون رسیدن نظریه ی اثرپروانه ای(تفسیرطرح نظریه ی آشوب): «هرکارکوچکی که بکنی درآینده اثرات خیلی بزرگتری خواهدداشت که حتی به نسل های آتی هم منتقل می شود» «کاربدکوچک تودرآینده منجربه خسارات جبران ناپذیری خواهدشد» «کارخوب کوچک تودرآینده منجربه شکوه وعظمت توخواهدشد» که دانشمندان گفتند برای فهمیدن این مطلب می توان مثال زد «که اثریک بال زدن ظریف یک پروانه درآینده منجربه تشکیل یک سونامی بسیارعظیم خواهدشد» البته این فقط یک مثال بود اسم این نظریه(اثرپروانه ای)هم ازهمین مثال گرفته شده است ای کاش ماهم هماننداین خارجی های نفهمی که می گیدفکرمی کردیم
omid_rchمیگه در جواب:
اقا چرا مغلطه می کنید من نگفتم خارجی های نفهم بلکه گفتم اگر خارجی ها راست گفتند برای خودشون راست گفتند و اگر هم دروغ گفتند و گفتند برای خودشون بوده اگر به جایی رسیدند و خوردند و بردند و نوشیدند نوش جان و اگر هم نرسیدند و نبردند و نکردند هم باز انشالله تلاش کنند می رسند ولی>>>...
من می گم همه انسان های جهان رو خدا از یک نطفه و از یک مکان و اون مکان هم رحم مادرشون است آفریده پس من بر تو،اون بر من،ما بر شما،شما بر ما،اونها بر اینها،واینها بر اونها هیچ صنمی ندارند هر قوم،هر گروهی و هر قبیله و نژادی با عقاید ی که این عقاید با توجه به غلط بودن و یا درست بودن حالا کاری نداریم می تونه به نتیجه برسه هر چند غلط یا در ست باشه چون خدا گفته بعد از هر سختی آسانی است ولی نکته اینجاست کسی که داره توی این دنیا زندگی میکنه یک سری عقایدی داره که اون عقاید باید خدایی باشند و عقاید هم خدایی باشند ما همیشه هر کاری می کنیم برای خداست و هر عملی انجام می دهیم می دونیم خدا عمل ما رو مورد باز خواست قرار می ده و باید ما عملی رو که انجام می دهیم بر اساس عقاید خدایی باشه .
خوب حالا شما بگید بین این همه عقاید و نظرات کدوم درسته؟
به نظر من عقاید اسلامی>

نقل نوشته اصلی توسط : omid_rchدرست ولی من گفتم در طومار ما نمی خواهیم حرفی از خیانت و دروغگویی و پیمان شکنی و ... باشه و ما می خواهیم خلاف این چیزهایی که تو نامه کوفی ها به امام حسین بود باشه

omid_rch:میگه:
درست ولی من گفتم در طومار ما نمی خواهیم حرفی از خیانت و دروغگویی و پیمان شکنی و ... باشه و ما می خواهیم خلاف این چیزهایی که تو نامه کوفی ها به امام حسین بود باشه
morteza313در جواب:
درسته آقا
اینجااصلاً جای این حرف هانیست
جای بحث کردن نیست
انشالله یه وقتو یه جای دیگه......
چون حتی بچه هاهم ناراحت می شن

ناسلامتی مولاداره این طوماررومی خونه
مگه نه؟؟؟؟

خوب شما بگویید که باید به چه صورت ظهور رو درک کنیم و چگونه امام زمان ظهور می کنند
این ها گفتگو هایی بود که تا اینجا در پست طومار تعجیل فرج گفته شد و تا اینج ادامه پیدا کرد حالا هم با نظرات شما منتر پاسخ هستیم.
پست طومار تعجیل فرج
http://www.askdin.com/thread17608-7.html

واقعا این کیست که واقعا می تواند وجود امام زمان را در بین ما حس کند آیا واقعا کسی که بخواهد امام زمان را در حال حاضر که غائب هستند را درک کند و متوجه حضور ایشان را در مکان هایی که گفته می شود مثل مدینه و بقیع و جمکران و حرم امام حسین و دیگر مکان ها می تواند متوجه حضور ایشان شود؟ چگونه؟ کسانی که به درجه ای از درک و کمال انسانیت رسیده اند چگونه اند و کسانی که بخواهند چنین بصیرتی داشته باشند باید در رفتار های روزمره خود چگونه عمل کنند چگونه با مردم رابطه برقرار نمایند که چنین درک و بصیرتی پیدا کنند نمی دانم متوجه صحبت من هستید یا نه من می خواهم بگویم که من در حال حاضر چنین به ذهنم می رسد که در دنیایی که اکثریت به دنبال مادیات هستند و همه به دنبال یک سری موارد از قبیل پول و مال و سرمایه داری هستند و حتی ممکن است که برای مسائلی این چنین خیلی از انسانیت ها زیر پا گذاشته شود مایی که خواهانیم امام زمانی داریم و منتظر اوییم چگونه باید باشیم و چگونه باید عمل کنیم که ما در این دنیا بتوانیم منتظر واقعی باشیم که همه حرف از آن می زنند و همه اناظار دارند که منتظر واقعی باید مواردی مثل اینکه تمام کارهایی مثل نماز و دعا و روزه و کمک به مستوندان و دستگیری از مومنی که نیازمند به کمک است و سایر موارد از این قبیل که باید یک مومن واقعی با دلی پاک و در راه رضا خدا انجام دهد را داشته باشد حال به نظر شما آن امام علی دلیل آن همه فعالیت هایی که برای اجرای عدالت داشت می خواست چه بگوید خوب حال فکر می کنید که این همه مسائلی که اینجا بیان کردم می خواهم چه بگویم می خواهم بگویم که این همه موارد نمی تواند بی ارتباط با هم باشند تمام فعالیت و کارهایی که امامان و پیامبران وسایر کسانی که از ابتدای بشریت تا کنون انجام داده اند به هم وابسته است و در بین این مواردی است برای کسانی که می اندیشند ومن می خواخم از این بحث بر سر این مسائل بحث شود چرا که کسی که افرینش و خود و خدای خود را نشناسد نمی تواند از اتفاقات اطراف خود متوجه باشد پس من این پست را برای بحث بر سر چنین موضوعاتی زدم پس با همکار و مساعت شما منتظر جوابم به سوالاتی که در متن سوال مطرح شد ضمن ارائه نظرات شما عزیزان

omid_rch;240391 نوشت:
حال به نظر شما آن امام علی دلیل آن همه فعالیت هایی که برای اجرای عدالت داشت می خواست چه بگوید خوب حال فکر می کنید که این همه مسائلی که اینجا بیان کردم می خواهم چه بگویم می خواهم بگویم که این همه موارد نمی تواند بی ارتباط با هم باشند تمام فعالیت و کارهایی که امامان و پیامبران وسایر کسانی که از ابتدای بشریت تا کنون انجام داده اند به هم وابسته است و در بین این مواردی است برای کسانی که می اندیشند

باعرض سلام وخسته نباشید،خدمت همه ی دوستان عزیز
وهمینطورباعرض تشکر خدمت آقاامیدبرای زدن این تاپیک

درموردهمین حرف دوستم می خوام یه چیزی بگم
همین امشب بعدازنماز،دوباره تلاوت قرآن روازاول شروع کردم که به این آیه مبارک برخوردم
گفتم شایدموردتوجه شماعزیزان قرآن خوان قرارگرفته باشد
به هرحال آن رانقل می کنم

قرآن کریم دراین قسمتِ موردنظردرسوره ی بقره (قبل ازاین آیه)درموردخلقت آدم (گماشتن خلیفه)وسخنان فرشتگان به خداوندوخداوندبه فرشتگان ومناظره ی بین آدم وفرشتگان ویاددادن اسمائی وکلماتی به آدم توسط خداوند اشاره می کندوسپس درموردقرارگرفتن آنهادرمقامی بالا(بهشت زمینی)وامتحان آنهاتوسط پروردگارعالمیان بوسیله ی درخت ممنوعه وشیطان رجیم وعصیان آدم وحواوهبوط آنهاازآن مقام به دستورخداوندوهمینطوردرموردتوبه کردن آنهاوتوسلشان به همان اسماءوکلمات سخن می گویدکه
این آیه به شرح زیراست:

(أعُوذُبِالله مِنَ الشَّیطانِ الرَّجیم)
قُلناهبِطوامِنهاجمیعاًفَإمّایَأتیَنَّکُم مِنّی هُدًی فَمَن تَبِعَ هُدایَ فَلاخَوفٌ عَلَیهِم وَلاهُم یَحزَنون
گفتیم:همه ازآن (مقام بهشت) فرودآیید،تاآن گاه که ازجانب من راهنمایی برای شماآید،آنان که پیروی اوکنند،هرگزبیمناک واندوهگین نخواهندشد
(آیه ی 38سوره ی مبارک بقره)

لطفاً به آن کلمات کلیدی(به رنگ قرمز)توجه کامل فرمایید

خوب مااین رامی دانیم که به گفته ی اکثریت علما این بهشت درهمین زمین بوده است

واقعاً آیامی شوددوباره این بهشت زمینی فراهم آید؟ (طبق گفته ی کلمه ی «فَإمّا»یعنی «تازمانی که» توسط قرآن دراین آیه ی شریفه)
دوباره این مقام والای انسان درچه دورانی به وقوع خواهدپیوست؟
به نظرشماآن راهنمای بزرگ کیست؟ (طبق گفته ی کلمه ی «هُدی»یعنی «راهنمایی» توسط قرآن دراین آیه ی شریفه)
واقعاً آن مهدی بشرکیست؟
آیادرزمان انبیای الهی ویاائمه ی اطهارعلیه السلام چنین دورانی فراهم آمد؟
آیاتمام یاران وسربازان انبیای الهی وامامان بلااستثنا تاآخرین لحظه چنین ویژگی ای راکه قرآن ذکرمی کندراداشتند؟
آیادرآخرین لحظه هاکم کسانی به آنهاپشت کردند؟
آنهاکدام سربازان مخلص وفیلترشده ی زمانی هستندکه نه ترسی برایشان هست ونه اندوهگین می شوند؟

بله دوستان من ،آن بهشت ابوالبشر،حضرت آدم(ع) نقطه ی آغازحرکت روحانی والهی وگام به گامی بشریت برای رسیدن به مقام والای وصال ودیدارکل وجودحقیقت هستی،یگانه پروردگارعالمیان(مقام لقاءالله)،برای رسیدن به مقامی بالاترازملائکه واثبات حرف حق خداوندتبارک وتعالی وتحقق سخنان حضرت تعالی به ساکنین عرش ،می باشد

این عالم بهشتی که آدم وحوابه عنوان آغازگرتاریخ بشریت درآن قرارگرفته بودندنقطه ی صفرحرکت کمال انسانیت بود
حرکتی برای عروج به مقامی که ابلیس باآن مقامش درعرش به آن حسدورزید
وباتمام قدرت انسان رابه سمت عقب (نقطه های منفی تره محورحرکت کمال انسان)هدایت کرد
که حال هم اوواطرافیان ودیگرشیاطین برای نرسیدن دوباره ی بشربه همان نقطه ی صفر،تلاش بی وقفه ومضاعف می کنند

آیانمی توان گفت که تمام آن انبیاوامامان دریک راستا وبایک هدف برای رساندن بشربه همان نقطه ی صفر(بهشت آدم)درتلاش شبانه روزی بودند؟

همه ی مامی دانیم که ظهورآخرین ذخیره ی الهی، حضرت حجة بن الحسن ارواحنالهُ الفدا
زمان فراهم آمدن اصل انسانیت وآشکارشدن مسیراصلی وهدف اصلی انسانیت می باشد
آن زمانی که علم اصلی بروزمی یابدوآسمان هاوزمین ازنزول روزی هرگزدست نخواهندکشید

برادران همانطورکه خودتان می دانید زندگانی واقعی وانسانی درآن دوران است
آن دوران دقیقاً برابرهمان بهشت زمان آدم (ع)می باشدکه نقطه ی آغازمسیرکمال انسانیت است
برای پیشروی بسوی بینهایت
برای حرکت بسوی مقام والای دیدارپروردگارعالمیان

morteza313;240405 نوشت:
(أعُوذُبِالله مِنَ الشَّیطانِ الرَّجیم) قُلناهبِطوامِنهاجمیعاًفَإمّایَأتیَنَّکُم مِنّی هُدًی فَمَن تَبِعَ هُدایَ فَلاخَوفٌ عَلَیهِم وَلاهُم یَحزَنون گفتیم:همه ازآن (مقام بهشت) فرودآیید،تاآن گاه که ازجانب من راهنمایی برای شماآید،آنان که پیروی اوکنند،هرگزبیمناک واندوهگین نخواهندشد (آیه ی 38سوره ی مبارک بقره)

با سلام
آقا مرتضی خوب برداشتی و خوب تحلیلی از این آیه انجام دادند و من فکر کنم ارائه مطالب بیشتر برای پاسخ به این موضوع خالی از لطف نباشه.
خوب تا اینجا فکر کنم مطالب در رابطه با موضوع ابتدای آفرینش خوب بیان شد و فکر کنم مطالب ارائه شده برای ابتدای یا همون اغاز نقطه ی صفر که بیان کردند کافی باشه ولی حالا موضوع این است که ما انسان ها چه کار باید کنیم که این کمال و انسانیت رو درک کنیم یا شاید بهتر بگم که یک کسی که تازه متولد میشه و پا به زندگی دنیایی می گذارد چگونه می شه که این حقایق هستی رو به اون فهموند و به اون گفت در راهی که به سمت انسانیت است قدم بگذاره و شزایط رو طوری برای اون ایجاد کرد که به سمت مسیری که می تونه ادم رو به درک صحیح از این مسائل متوجه کرد.
خوب شما شخصی رو فرض کنید که هنوز درکش از آفرینش کامل نیست و توی سرش زندگی به صورت عادی و مادی تلقی داره بحث ما اینه که چطور منی که یک سری مسائل رو از این حقیقت ها دارم میتونم با رفتارم و اعمالم به اون بفهمونم که چیزی ررو که فکر میکنه اشتباه است و باید راهش رو عوض کند در اصل بحث ما بر سر اصلاح اعمال و رفتار و گام های غلطی است که ما قادر به فهم راه غلط این اشتباه هستیم و می خواهیم این راه غلطی را که افراد در اون قدم می گذارند اشتباه است و مایی که متوجه این راه غلط اونها می شویم می خواهیم به اون بفهمانیم که راهش غلط است همین طور خوب نمی شود که به او بگوییم که اون داره اشتباه میکنه چراکه به اون بر می خوره و میگه تو چه کاره ای حالا من می گویم که این جوری خیلی مسائل بهم ریخته است و چطور می شه که این مسائل رو مطرح کرد که همه درک بالایی به مسائل پیدا کنند که وقتی مطلبی رو بیان می کنی متوجه شوند که بله اون شخص در اشتباه است>

مسائل بسیار جالبی بیان شده در پست:
http://www.askdin.com/thread19878.html
از جمله:

مقاله ی : چه کار کنیم تا امام زمان عج ظهور کنند ؟ ( رمز نهایی فرج )

مقاله ی : چه کار کنیم تا امام زمان عج ظهور کنند ؟ ( رمز نهایی فرج )

بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا مضطر الزمان یا مهدی عج
أَمَّن يُجِيبُ الْمُضْطَرَّ إِذَا دَعَاهُ وَيَكْشِفُ ...

در این مقاله با توفیق الهی و مدد مولا صاحب الزمان عج این غریب و مظلوم ال محمد صلوات الله علیهم و احادیث اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام جواب این سوال خیلی خیلی مهم و اساسی که ( چه کار کنیم تا امام زمان عج ظهور کنند ؟ ) از زبان خود اهل بیت علیهم السلام بیان شده است .

اندازه اين تصوير تغيير داده شده است براي نمايش اندازه واقعي كليك نماييد .

در ابتدا با یک حدیث از امام جواد علیه السلام مقاله را اغاز میکنیم یا جواد الائمه مدد ...
حدیث اول :
امام محمد بن علی الجواد علیه السلام فرمودند:
لو عُیّن لهذا الامر وقت لقست القلوب و لرجع عامّة الناس عن الاسلام و لکن قالوا: ما اسرعه! ما اقربه! تألفاً لقلوب الناس و تقریبا للفرج
اگر برای این امر وقتی تعیین شود دل ها را قساوت می گیرد و توده مردم از اسلام بر می گردند. بگویید: چه زود است! چقدر نزدیک است! تا دل مردم آرام گیردو فرج نزدیک شود .
الکافی، ج ۱، باب کراهیة التوقیت، ص ۳۸۹؛ نعمانی، الغیبة، ص۲۹۶٫

این حدیث زیبا می فرماید به مردم بگوییم که فرج نزدیک است بدون تعیین وقت ، این یعنی مردم را به نزدیک بودن ظهور ترغیب و تشویق کنیم و ایشان را به این امر امیدوار کنیم (البته بدون اینکه برای این امر زمانی را تعیین کرده باشیم ) چرا که خود این کار باعث نزدیک شدن ظهور میشود (تقریبا للفرج) بنابراین یکی از مهم ترین کارها برای این امر ( چه کار کنیم تا امام زمان ظهور کنند ؟ ) همین کار است .

کلمات کلیدی این حدیث : عامّة الناس + ما اقربه = و تقریبا للفرج
عموم مردم + چه نزدیک است = نزدیک شدن ظهور
حدیث دوم یا ابا صالح المهدی ادرکنی :
قال الامام المهدی علیه السلام:
«لَوْ أَنَّ أَشْیاعَنا وَفَّقَهُمُ اللّهُ لِطاعَتِهِ عَلَى اجتماع مِنَ الْقُلُوبِ فِى الْوَفاءِ بِالْعَهْدِ عَلَیْهِمْ لَما تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الُْیمْنُ بِلِقائِنا وَ لَتَعَجَّلَتْ لَهُمُ السَّعادَةُ بِمُشاهَدَتِنا.»
اگر شیعیان ما ـ كه خداوند آنها را به طاعت و بندگى خویش موفّق بدارد ـ در وفاى به عهد و پیمان الهى اتّحاد و اتّفاق مى داشتند و عهد و پیمان را محترم مى شمردند، سعادت دیدار ( ظهور) ما به تأخیر نمى افتاد و زودتر به سعادت دیدار ما نائل مى شدند
کمال الدین جلد 2

از حدیث فوق واول نتیجه گرفته میشود که مردم باید برای این امر اتحاد داشته باشند .
کلمات کلیدی این حدیث : عَلَى اجتماع مِنَ الْقُلُوب = وَ لَتَعَجَّلَتْ
اتحاد = نزدیک شدن ظهور
حدیث سوم یا صادق ال محمد فرج :
حضرت امام صادق علیه السلام می فرمایند :
فلما طال علی بنی اسرائیل العذاب ضجوا و بکوا الی الله اربعین صباحاً فاوحی الله الی موسی و هارون یخلصهم من فرعون فحطّ عنهم سبعین و مأه سنة، هکذا انتم لو فعلتم لفرج الله عنا، فاما اذ لم تکونو فان الامر ینتهی الی منتهاه
هنگامی عذاب و سختی بر بنی اسرائیل طولانی شد، در پیشگاه الهی دست به دعا برداشتند و چهل روز ضجه و گریه داشتند تا اینکه خدای تعالی به موسی و هارون وحی فرمود تا آن ها را از دست فرعون نجات دهند و با این کارشان خدا از 170 سال باقیمانده غیبت صرف نظر فرمود بعد امام صادق می فرمایند:" : همچنین اگر شما(شیعیان) چنین کنید[توبه کنید و به درگاه خدا تضرع و دعا نمایید] خدای تعالی حتماً فرج ما را خواهد رساند[قبل از رسیدن به انتهایش] و اگر این کار را نکنید امر ظهور به انتهایش موکول خواهد شد.
بحار الأنوارجلد52صفحه 131،حدیث۱۳۴
در این حدیث هم اشاره شده اگر عموم مردم با اتحاد و همدلی دست به دعا برداشته و همه با هم ظهور امام زمان عج را بخواهند در این صورت به فرموده ی امام صادق علیه السلام خداوند حتما فرج را می رساند .

کلمات کلیدی این حدیث : ضجوا و بکوا + انتم = لفرج الله عنا
دعای همگانی با ضجه و گریه + شما شیعیان = فرج و ظهور
حدیث چهارم یا صادق ال محمد مدد :
امام صادق علیه السلام :
توقع امر صاحبک لیلک و نهارک
شبانه روز توقع ظهور صاحبت (حضرت مهدی عج) را داشته باش . (در هر شبت و در هر روزت توقع ظهور صاحبت را داشته باش)
بحارالأنوار ج 59 ص159

کلمه ی کلیدی این حدیث : توقع امر = توقع ظهور در هر لحظه (ظهور ناگهانی)
حدیث پنجم یا مهدی عج ادرکنی :
امام زمان عج در پی سوالاتی که اسحاق بن یعقوب از ایشان پرسید ، اینگونه پاسخ فرمودند :
فأغلقوا باب السؤال عما لا یعنیكم، ولا تتكلفوا علم ما قد كفیتم، و اكثروا الدعاء بتعجیل الفرج، فان ذلك فرجكم والسلام على من اتبع الهدى.
پس ببندید در سوال را از انچه برایتان سودی ندارد و خودتان را در انچه ما شما را کفایت میکنیم به تکلف و مشقت نیاندازید و برای تعجیل در فرج بسیار زیاد دعا کنید که همانا فرج شما در ان است و سلام بر کسی که از هدایت (زیاد دعا کردن برای فرج ) تبعیت کند .
كمال الدین، ج 2، ص 483
کلمه ی کلیدی این حدیث : و اكثروا الدعاء = تعجیل الفرج
دعای زیاد = نزدیک شدن فرج

رمز نهایی فرج :

با توجه به این ۵ حدیث از اهل بیت علیهم السلام اگر عموم مردم یکدیگر را به نزدیکی ظهور ترغیب و تشویق کنند و همه با هم و به صورت همگانی در همه ی زمان ها و مکانها (مثلا نیمه ی شعبان مثل محرم و عاشورا که برای امام حسین علیه السلام به خیابان ها می ایند برای امام زمان عج هم جمع شوند و یا صاحب الزمان یا صاحب الزمان کنند ، اللهم عجل لولیک الفرج بگویند و ... ) با اتحاد زبانی و فلبی همراه با گریه و ضجه با دلهای از همه جا بریده دعای بسیار کنند و فرج امام زمان عج را از خدا بخواهند و توقع ظهور را داشته باشند ، خداوند هم حتما فرج را میرساند .

در یک کلام : دعای همگانی همه ی شیعیان (بیداری شیعیان از این غفلت از دعا برای فرج امام زمان عج )
رمز نهایی و اصلی ظهور است که اگر عملی شود کار تمام است اما متاسفانه دشمن تا به حال موفق تر بوده است تمام هدف دشمنان ( امریکا و انگلیس و اسرائیل و عربستان و ... وهابیت و ناصبیت و ... ) دشمنی با امام زمان عج ، غافل کردن شیعیان از یاد و نام امام زمان عج ، غفلت از دعا برای ظهور ایشان و در نهایت تاخییر در ظهور است.

والسلام على من اتبع الهدى
منبع : نهضت جهانی دعای فرج http://www.elteja.com

افزودن نظر جديد

با سلام و خسته نباشید
خوب من تا اینجا مسائلی رو مطرح کردم ولی گویا کسی نمی خواد در این رابطه نظری بده و بنده نا امید نیستم ولی غصه می خورم از اینکه آقامون خیلی غریبه و کسی رو توی این دنیا غیر خدا نداره پس ما به عنوان شیعه کمتر کاری که می تونیم بکینم همین است که بیایم آگاه سازی کنیم هدف ما هم اینه که بیایم جامعه رو از چنین شخصی و چنین کسی که می خواهد زمانه رو پر از عدل و داد و عدالت کنه آگاه کنه چون من به شخصه فکر می کنم اکثرا تو کمای دنیایی فرو رفتند ما کی می خوای چشمامون رو باز کنیم که می خوایم بفهمیم یه آقایی داریم که الان 1400 سال است که اون منتظز ما منتظر هاست پس بیایید همه با هم این انتظار ها رو تمام کنیم و بریم به دنبال آقامون بگردیم ببینیم کجا هستند چرا جاضر هستند ولی ما نمی بینیمشون کی می خواهنذ بیایند و چه جوری لاقل یه کاری کنیم.
دیگه تا اینجا جرفی ندارم منتظر پست شما عزبزان هستم.
:Moshtagh::Moshtagh:

لطفا به این سولات هم پاسخ دهید؟
1-امام زمان کیه؟برای چی غائبه؟
2-ما چرا با اینکه می دونیم امام زمان باید بیاد ولی خودمون رو اماده نمی کنیم؟
3-چرا با کاری که خلاف و مانع اومدن امام زمان است رو می زاریم انجام بشه و کاری که به اومدن امام زمان کمک میکنه رو ترک می کنیم ؟
4- خدا چرا امام زمان رو غائب کرد در صورتی که وجود دارند و ما اون رو باید پیدا کنیم ؟
5- چرا زمان ظهور رو می گن نز دیکه ولی جامعه گویا هنوز آمادگی ظهور توش وجود نداره؟
6-ما که می گوییم منتظریم به نظرتون منتظر بای چگونه عمل کند؟

نقل نوشته اصلی توسط : ميشداغوقتی توی جامعه باشیم، چشم رو اندکی بینا کنیم، به راستی وقت ظهور شده، بله قبول هنوز آماده نیستیم اما بنظرتون بیشتر بگذره ما آمادگی پیدا می کنیم؟ تا الان چکار کردیم که قرار باشه از این به بعد بکنیم که آماده بشیم؟! من بزرگ شدم شاید محبتی که بچگی هام نسبت به ایشون داشتم رو الان نداشته باشم اما ........ .الان که بزرگ شدم حس می کنم باید ایشون زودتر بیایند، من هم از درد آدمها خسته شدم، گاهی هم به شدت می ترسم که نکنه من هم جای خالی بدم.خدایا دین داران را در دینشان ثابت قدم نگهدار. آمین

[=century gothic]خوب به نظر شما این آمادگی می تونه چه جوری باشه؟
[=century gothic]و یا اصلا
[=century gothic]این آماده بودن چی هست و یک فرد آماده برای ظهور به کی می گویند؟
[=century gothic]نه این است که فرد آماده باید علی وار باشد یعنی باید الگویش حضرت محمد و فاطمه و علی وحسن و حسین و اولاد حسین باشد و اینان چگونه بودند آیا رفتار کردار و پندار ما همانند این می باشد که اکنون بتوانیم خود را برای ظهور آماده کنیم؟
[=century gothic]خواهشا به این موارد پاسخ دهید؟
[=century gothic]و تمام کسانی که این پست را می خوانند از ابتدا تا انتها پست را مطالعه کنند و واقعا به این امضایی که اینجا می زنند جامه ی عمل بپو شانند و گرنه من راضی نیستم که کسی اینجا بدون عمل به مطالبی که اینجا توسط شما نوشته می شود بدون عمل به آن مطلبی نوشته شود پس خواهشا مطالبی که می نویسید را واقعا در عمل از خود نشان دهید نه اینکه فقط حرف باشد>
[=century gothic]متشکرم.

نقل نوشته اصلی توسط : friend

اون موقعی که دانشجو بودم ، یه بار که از سفر راهیان نور بر می گشتیم،

رفتیم قم زیارت حضرت معصومه.
نزدیک قبر شهید مطهری، علامه حسن زاده آملی رو دیدم که داشت فاتحه می خوند.
یه عده از طلبه ها و مردم عادی هم دور و ورش ایستاده بودن.
من که تو اون سن و بعد اون سفر معنوی، دل زلالی پیدا کرده بودم
و از طرفی دل تنگ آقا حجة بن الحسن(عج) بودم،
وقی آیةالله حسن زاده داشت می رفت ناخودآگاه بهش گفتم:

برای ظهور آقا دعا کنید.

یکهو مثل کسی که حرف خیلی زشتی شنیده باشه برگشت نیگام کرد
و بعد، دو قدم اومد تا رسید بهم.
نفسم بند اومده بود.
با پشت دست دو سه بار محکم زد رو قفسه سینم و گفت:

ظهور آقا می دونی یعنی چه؟

و بعد از اینکه حیرت من و تمام کسایی که اطراف ایستاده بودن رو دید،
چند ثانیه مکث کرد و این دفعه با حالت مهربون تری بادستش نوازشم کرد و گفت:

عزیزم تو نمیدونی دعا برای ظهور امام زمان یعنی چه.

سالها از این قضیه گذشته ولی

هنوز هم بعضی اوقات با خودم فکر میکنم که

واقعا میدونم ظهور امام زمان و دعا برای ظهور یعنی چه؟

حالا واقعا ظهور امام زمان و دعا برای ظهور یعنی چه؟
خودت تاکنون درکش کردی؟؟؟

به نام خدا

آقا منتقم خون امام حسین است. افراد باید تا جایی که می توانند گناه نکنند، دنبال علم باشند و قاتلین امام حسین و کسانی را که به قتل امام راضی هستند یا آن را کار چندان بدی نمی دانند دوست نگیرند.

سلام در ادامه می خواهیم درباره
معنی جمله ها و درک مفاهیمی که اطراف ما هست صحبت کنیم.
اندکی صبر ، سحر نزدیک است
ما می خواهیم در رابطه با مفهوم این جمله حرف بزنیم
در اینجا نوشته شده اندکی صبر خوب ما الان حدود 15 قرن است منتظریم پس چرا نوشته اندکی صبر خوب
منظور از اندکی صبر در اینجا البته به نظر من می تونه این باشه که ما باید منتظر باشیم و در رابطه با انتظار و چگونگی انتظار و چگونه عمل کردن و رفتار کردن و ... بحث ها زیاده .
خوب در اینجا اشاره شده به سحر منظور از سحر چی می تونه باشه؟
آیا منظور اینه که ما باید منتظر سحر باشیم تا آقا ظهور کنند ؟
و اصلا چرا بگیم سحر چرا نگیم ظهر نزدیک است؟
هر کی تحلیل خوبی داره بیاد وسط...

باعرض سلام وخسته نباشید
وباآرزوی قبولی طاعات وعبادات شما

omid_rch;249069 نوشت:
اندکی صبر ، سحر نزدیک است

اول بهتراست شمامنبع این جمله رامشخص کنید،تا ببینیم حرف کیست؟
که این خودخیلی مهم است

ولی به هرحال حرف هرکسی هم که باشدخیلی جمله ی خوب وپرمعنی ای می باشد
به نظرمن این سخن مردم رادعوت به انتظارپایدارمی کند
انتظاری سرشارازامید،انتظاری همراه باایمان ناگسستنی
این سخن الهام گرفته ازدروس ناب اسلام محمدی است

همانطورکه پیامبرعظیم الشان اسلام حضرت محمدصلی الله وعلیه وآله وسلم واهل بیت وذریه ی پاک وطاهرینش مدام به این اشاره می کردندکه «انتظارازبهترین عبادت هاست»
یااحادیث تکان دهنده ی دیگرازائمه ی معصومین که بدین معنی اشاره داشتند
به طورمثال: «شب وروزبایدمنتظرفرجتان باشید» یا «هرلحظه آماده ی ظهورمولایتان باشید» ویا«انتظاروامیدوظیفه ی ماست»ویا ...

امیدوهدف،اصل هرکاری است
وتکاپووپیشرفت جامعه ی شیعیان تنهابه امیدظهوربقیة الله فی ارضه ،حضرت مهدی صاحب الزمان ارواحناله الفدابستگی دارد
که همین عامل اصلی آن است که ائمه ی معصومین ازجمله خودپیامبر(ص)وقتی برای این امرتعیین نمی کردندووقت گذاران راهم دروغگوخطاب می کردند
تاماهرلحظه منتظرظهورباشیم وآن راخیلی نزدیک به خودتصورکنیم
وهمیشه آمادگی یاری حجة خداراداشته باشیم
نه اینکه تنهاجمعه هاویاعاشوراهاویاشبهای قدرویاعیدهای نوروزمنتظرفرج باشیم

که این ماراازحیرانی وآوارگی وصدمه دیدن وبریدن وترسیدن وناامیدی نجات می دهد
پس ،بله براستی که سحرنزدیک است

اینم حرف من
«به امیدفردای بهترووعده داده شده شب راسحرخواهیم کرد»

التماس دعا

سلام
بحث امروز درباره بصرت و حضور قلب است
خوب چرا اینها را مطرح کردم برای اینکه ما نوشتیم عدم درک و ظهور که این موضوع رو برای امروز انتخاب کردم.
خوب الان بصیرت چی است خوب بصیرت از بصر یعنی دیدن می آید خوب همه ما که می بینیم پس چرا گفتن بصیرت بصیرت یعنی دیدن از نوع عمقی خوب عمقی دیدن یک چیز خوبه یا گذرا دیدن یک چیز خوب مسلما عمقی دیدن یک چیز خیلی می تونه خیلی از ما تاثیر داشته باشه من تا اینجا این موضوعات رو مطرح کردم که بگم که به نظر من اشکال کار از خود ماست و بس هر قومی هر نظامی و هر حکومتی که بر سر کشور ها می خواهد وجود داشته باشد باشد اصل خود گروه و یا مجموعه ای از ما انسان هایی هستیم که باید یک جور و یک نوع فکر کنیم و هیچ بحثی هم توش نیست اضهار این مطلب رو برای این می گم که خیلی از ما یواش یواش داریم به سمتی می ریم که همه چیز رو داریم فراموش می کنیم مثل چیز هایی که به دین و شریعت و مذهبمون مربوط می شه و هرچه از این موضو عات دور تر بشیم مثلما بصیرتمون هم کم می شه و به مسائل مربوط به مذهبمون و دینمون بها نمی دهیم چرا که اگر بها می دادیم و ضعمون بهتر از اینها بود خوب اینها چه ربطی می تونه به امام زمان داشته باشه خوب حالا می گیم امام زمان چرا در غیبت هستند و چرا غائب شدند که حالا می خواهند ظاهر شوند به نظر من می تونهیم اینجور بگیم که اونموقع همه به دنبال اسلام آوردن بودند و همه خودشون رو مومن واقعی می دونستند و می گفتند ماییم و کس نیست غیر ما و حتی اگر دقت کنید یزید و معاویه و شمر و عثمان و همه و همه نماز می خوانند و عبادت می کردند و حتی وقتی امام حسین رو به شهادت رساندند خدا را شکر کردند پس اگر این کار این گو نه افراد بر اساس دین وشریعت نبود پس چرا خدا بلا نفرستاد و چرا اونها را نابود نکرد خوب حالا من اینو می گم که ببینید سر و حقیقت دست خداوندگاره و ما اونقدر غرق توی اقیانوس دنیا شدیم که به این مو ضوعات دقت نمی کنیم به خاطر کمبود بصیرتمونه دیگه خوب حالا تا اینجا خیلی مسائل رو زدم به هم تا به اینجا برسم که از ماست که بر ماست ما آدما کارمون خرابه و تا ما سر اصل یک دین و یا مذهبی که توش هستیم رو نگیریم نمی تونیم موفق باشیم و لذت ببریم شما ببینید که ایران 33 سال است اسلامی شده چقدر آمریکا و اسراییل بدعت درست می کنند که ما رو نابود کنند چرا اینجور می کنند مگه اسلام چشه که اینجور تقلا می کنند که نباشه چرا جلوی توهینات به ائمه و امامان رو نمی گیرند و لی در مقابل مرگ بر آمریکا ها و مرگ بر اسرائیل هایی که ما توی تظا هرات ها می گیم سریع جبهه می گیرند و این شعار ها رو توهین به خودشون می دونند و جواب خیلی راحته و اون این که اونها اصلا به چیز هایی مثل دین و مذهب و ملیت و ملت ها اهمیت نمی دهند اونها یعنی امریکایی ها به دنبال کار های خودشونند و از موقعیت فعلی که دارند می خواهند استفاده کنند و من و تو رو بگیرند دست شونو و ملت ها رو بازی بدهند و از یک طرف کار خودشونو انجام بدهند و از طرف دیگر با تمام ملت ها با یک اتفا قاتی مثل توهین به رسول الله و سایر کار ها که تا الان انجام دادند سر من و تو رو شیره بمالند خوب حالا می بینید بصرت کمه ما مشغوله دنیاییم و مشغول عوض کردن نظام جمهوری اسلامی و نمی دونم حکومت ها هستیم این موضوعات مهم نیست بلکه آمریکایی ها و بخصوص اسرائیلی ها پست می خواهند ملت ها نباشند پس ما باید بصرتمون بالا بره.
خوب با این موضوعات و ترک این موضوعات که در اکثر ملت ها به صورت های مختلفی هم وجود داره می شه پی به موانع عدم ظهور برد همه باید بفهمند که نظام ها و ملت ها را چگونه به آشوب می کشانند و چه کسانی هستند این آشوب گران جهانی خوب امام زمان هم با این مسائل پیچیده بین ملت ها فکر نکنم حالا حالا ها ظهور کنند.
چون بصیرت همه ملت ها رو ما که تا حالا نمی دونیم چقدر بالا ست که بدونند اسلام دین همه ی ملت ها ست و دینی است که برنامه ای رو برای همه آورده که همه زیر یک پرچم اونهم اسلام باشند و این مهم بدست امام زمان ارواحنا فدا تحقق می یابد.تا همه معنای حقیقی کلمه که همون یگانگی و حقانیت دین خداست و حجت خدا روی زمین پی نبرند هیچ ظهوری تحقق نخواهد یافت حالا حالاها.
وسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
omid_rch

[=Courier New]عکسی بسیار زیبا که خودم این برداشت رو ازش داشتم که پیروزی نهایی از شهادت تا ولایت امام زمان زیر سایه الله است.

سلام
ما منتظر جواب شما هستیم

گویا این پست خواننده ندارد کسی هم جوابی نمی دهد

متأسفم كه پاسخ بحث امروزتان رانتوانستم بدم
ولی به مطلب مهمی برخوردم كه بايدهرچه زودتربگم تافراموش نكردم
چندروزپيش درتلاوت قرآن اين آيه مراسخت پريشان حال كرد

أم تُريدونَ أن تَسئَلوا رَسولَكُم كَماسُئِلَ موسی مِن قَبلُ وَمَن يَتَبَدَّلِ الكُفرَ بالايمانِ فَقَدضَلَّ سَواءَ السَّبيل
(آيه ی 108سوره ی بقره)
آيااراده ی آن داريدكه شمانيزازپيامبر خوددرخواست كنيدآنچه راكه (بنی اسرائيل)درزمان های گدشته ازموسی خواستند ؟؟؟!!!
وهركه ايمان رابه كفرتبديل گرداند،بی شك راه راست راگم كرده است

همه می دانندكه بنی اسرائيل ازموسی كه منجی بزرگ آنهابودچه خواستند
بله ،مكان وعده داده شده
آنهااين جرأت رادرخودديدندكه دست به چنين كاری بزنند
آنهاتصميم قطعی شان راگرفتندومتحدويك صداشدندبرای رسيدن به زمين موعودطوری كه حتی بعدازنابودی فرعون ولشگرش حاضرنشدندكه به مصربرگردند
آنهابه همراه منجيشان برای رسيدن به آنجابرسختی هاتحمل كردندوراه طولانی راپيمودند
ولی آنهادرلحظه های آخرباشياطين وامتحاناتی مواجه شدندكه درمرز های سرزمين موعودبرخلاف دستورپروردگار،مسيرراعوض كردندوبه كنعان رفتندكه تمام زحماتشان باطل گشت
به قول آيه ايمان رابه كفرتبديل گردانيدند

حال ماهم كه ازآنهابالاتروپيشرفته ترهستيم موعودمان جنبه ی زمانی گرفته است
آری،ماهم داريم بسوی زمان موعودحركت می كنيم
باين تفاوت كه كارمادرلحظه های آخربسيارسخت تراست
ولی اين عادلانه است ،چون موعودمان هم بسياربسياربهتراست

حال سؤال اينجاست كه قرآن می پرسد :
آياماهم هنوز همانندآنها،آن اراده وآمادگی رادرخودمی بينيم كه همچين چيزی راآن گونه مصمم بخواهيم
چندنفرازشيعيان ذره ذره ی وجودشان برای آن روزمی تپد؟
چندنفرازشيعيان حاضرندبرای رسيدن به موعود،همانندبنی اسرائيل ازخانه ومال شان بگذرند؟

خوب حتماً می دانيم كه قرآن چراهمچين چيزی راازمامی پرسد
برای اينكه آنها(بنی اسرائيل)بعدازچهارصدسال همگی بيدارشدندوموعودراسيصدسال نيز نزديكتركردندولی ماهنوز بعدازهزاروچندصدسال كه اكثريت اينقدربيخيالندوبه ذلت عادت كردند

قرآن آشكارانه ازمامی پرسد :
آياهنوز هم نمی خواهيد بيدارشويدوهمچين چيزی بخواهيد ؟
حداقل همانندبنی اسرائيل

موضوع قفل شده است