جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: احترام

علاقه
    قرآن و اهل بیت (عرفان)
    نوشته
    69
    حضور
    3 روز 10 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    373

احترام

سلام
    به شخصی که احترام میکنی یا بیشتر احترام میکنی مورد بی احترامی قرار میگیری در مقابل به شخصی که بی احترامی میکنی آن شخص به تو همیشه احترام میگذارد
    دلیلش چیست؟

کارشناس بحث : سمیع
    ویرایش توسط همکار مدیر سایت سابق : ۱۳۹۱/۰۴/۱۸ در ساعت ۲۳:۲۸
    به من حاجی نگوئید ای عزیزان

که من نه حاجیم نه کربلایی

گدای بارگاه هشتمینم

و هستم مش ........ نینوایی

2. صلوات ها 6

3.  

علاقه
    خدای خوبم....همسرم.... سوال پرسیدن و فکر کردن و...
    نوشته
    720
    حضور
    15 روز 9 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    3
    گالری
    42
    صلوات
    4587

آخ گفتین
    سلام
    همیشه احترام نگه میدارم که مثلا از دستم ناراحت نشن
    آخرش همیشه خراب میشه
    گاهی اوقات مثلا میخوام کار خیر کنم،هرچی بدی کرده طرف،همه رو میریزم به پای خودمو میگم:
    نه نه نه.اصلا تقصیر شما نیست.کلا اشتباه من بوده.اصلا شما ناراحت نشین.
    هیچ مشکلی وجود نداره........

فقط نمیدونم چرا طرف باورش میشه؟؟!!!!!واقعا معلوم نیست که دارم شکسته نفسی میکنم یا احترامشو حفظ میکنم ،یا نمیخوام که ناراحت شه؟؟!!!

حالا وقتی یکیو آدم حساب نمیکنم،همینطور میچسبه به ادم
    واقعا چرا؟؟؟؟
    متن کتاب راهکارهای عملی درمان وسواس

****اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم****

5. صلوات ها 5

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,536
    حضور
    221 روز 7 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7883

نقل قول نوشته اصلی توسط خادم الرضا(ع) نمایش پست ها
    سلام
    به شخصی که احترام میکنی یا بیشتر احترام میکنی مورد بی احترامی قرار میگیری در مقابل به شخصی که بی احترامی میکنی آن شخص به تو همیشه احترام میگذارد
    دلیلش چیست؟
    به نام خدا.

چون اونی که بی اجترامی میکنه اما برخوردی نمیبینه ، احساس امنیت میکنه و به خودش میگه :"من که هر چی بگم اون هیچی نمیگه ، چرا خودم رو تو محذورات قرار بدم؟"

با تشکر ، ستایشگر
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

7. صلوات ها 5

نوشته
    158
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    33
    صلوات
    798

تکبر انسان باعث میشه که این رفتار رو از خودش نشون بده
    برای مثال اگر یک آدم مشهوری وارد جمعی بشه و همه براش بلند شن و اتفاقا یکی بلند نشه سریع اون یک نفر تو ذوق میزنه حتی اگه به روی خودش هم نیاره سعی میکنه اون یکنفر هم رفتارش مثل بقیه بشه یعنی بهش احترام بذاره پس بیشتر بهش توجه میکنه
    بعضی موقع هم هست که چون جلو پاش بلند نشده سعی میکنه اذیتش بکنه که این مورد شایع تر هستش
    به هر حال هردو موضوع از تکبر انسان سرچشمه میگیرن
    انشااله همیشه و هرجه و پش همه کس و در هرشرایطی یکرنگ باشیم.
    یاحق

9. صلوات ها 4

علاقه
    اخلاق-فلسفه-عرفان
    نوشته
    3,816
    حضور
    47 روز 14 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    16428

نقل قول نوشته اصلی توسط خادم الرضا(ع) نمایش پست ها
    سلام
    دلیلش چیست؟

کارشناس بحث : سمیع
    باسمه تعالی
    باسلام
    در جواب سوال شما باید عرض کنم که این فرمایش شما کلیّت ندارد یعنی همیشه اینطور نیست که ما در مقابل احترام به دیگران از آنها بی احترامی ببینیم یا بر عکس مثلا در احوالات آقای مرعشی نجفی که یکی از مراجع عالی قدر بود می خوانیم که ایشان فرمودند اگر من به این مقامات رسیدم بخاطر احترامی بود که به پدرم کردم ودعایی که ایشان درحق من نمودندپس ایشان در مقابل احترامی که به پدرشان کردند از ایشان احترام دیدند و اگر هم در بعضی مواقع آن طور که شما فرمودید می شود می تواند به دلایل زیر باشد
    1- پایین بودن ظرفیت طرف مقابل :در واقع اینگونه افراد از محبت ما سوء استفاده کرده و رفتار نامناسبی را در برابر احترام ومحبت ما انجام می دهند
    2- مغرور واز خود راضی بودن آنها
    3-گاهی هم ممکن است این عمل از حسادت نشات گیرد
    4-گاهی هم ابراز نکردن ما از برخورد زشت آنها باعث جسور شدن این افراد می شود
    و اگر افرادی هم هستند که در برابر بی احترامی که می بینند احترام می گذارند نشانه بزرگواری وتواضع آنان است وبا این حرکت شخص را متوجه زشتی عمل خود می کنند
    گدا گر تواضع کند خوی اوست
    تواضع ز گردن فرازان نکوست(1)

مانند رفتاری که امام حسن علیه السلام در مقابل دشنام های مرد شامی انجام دادند که باعث شد آن مرد شامی از کردار زشت خویش پشیمان شود ویا رفتاری که مالک اشتر در مقابل اهانت آن مرد کوفی انجام دادند که جناب مالک نه تنها به او بی احترامی نکردند بلکه رفتند مسجد وبرای هدایت او نماز خواندندو ان مرد کوفی بعد از این حرکت مالک از کرده خود نادم وپشیمان شد
    پی نوشت:
    1- سعدی شیرازی
    ا
    ویرایش توسط سمیع : ۱۳۹۱/۰۴/۱۹ در ساعت ۰۱:۳۷

11. صلوات ها 5

علاقه
    اخلاق-فلسفه-عرفان
    نوشته
    3,816
    حضور
    47 روز 14 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    16428

باسمه تعالی
    جمع بندی

احترام به دیگران

پرسش:
    دلیلش چیست؟

پاسخ:

این فرمایش کلیّت ندارد یعنی همیشه اینطور نیست که ما در مقابل احترام به دیگران از آنها بی احترامی ببینیم یا بر عکس مثلا در احوالات آقای مرعشی نجفی که یکی از مراجع عالی قدر بود می خوانیم که ایشان فرمودند اگر من به این مقامات رسیدم بخاطر احترامی بود که به پدرم کردم ودعایی که ایشان درحق من نمودندپس ایشان در مقابل احترامی که به پدرشان کردند از ایشان احترام دیدند و اگر هم در بعضی مواقع آن طور که شما فرمودید می شود می تواند به دلایل زیر باشد:

1- پایین بودن ظرفیت طرف مقابل :در واقع اینگونه افراد از محبت ما سوء استفاده کرده و رفتار نامناسبی را در برابر احترام ومحبت ما انجام می دهند

2- مغرور واز خود راضی بودن آنها

3-گاهی هم ممکن است این عمل از حسادت نشات گیرد

4-گاهی هم ابراز نکردن ما از برخورد زشت آنها باعث جسور شدن این افراد می شود

و اگر افرادی هم هستند که در برابر بی احترامی که می بینند احترام می گذارند نشانه بزرگواری وتواضع آنان است وبا این حرکت شخص را متوجه زشتی عمل خود می کنند
    گدا گر تواضع کند خوی اوست
    تواضع ز گردن فرازان نکوست(1)

مانند رفتاری که امام حسن علیه السلام در مقابل دشنام های مرد شامی انجام دادند که باعث شد آن مرد شامی از کردار زشت خویش پشیمان شود ویا رفتاری که مالک اشتر در مقابل اهانت آن مرد کوفی انجام دادند که جناب مالک نه تنها به او بی احترامی نکردند بلکه رفتند مسجد وبرای هدایت او نماز خواندندو ان مرد کوفی بعد از این حرکت مالک از کرده خود نادم و پشیمان شد

پی نوشت:
    1- سعدی شیرازی

13. صلوات

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری