جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: عوارض غذای حرام بر جسم انسان

 1. #1

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۹۰
  علاقه
  شعر ورزش مداحی
  نوشته
  43
  حضور
  4 ساعت 25 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  205

  عوارض غذای حرام بر جسم انسان
  چشم چرانی

  1-دشواری تنفس

  2- درد اطراف قلب

  3- طپش قلب

  4- ضعف و خستگی عمومی

  5- سردرد

  6- بی قراری

  7- بی خوابی و کم اشتهایی

  8- به خستگی فکری دچار می شود.  حسد

  امیر المومنین: سلامتی بدن از کمی حسادت ورزیدن است.

  جای شگفتی است که حسودان از سلامت جسم خود غفلت دارند.

  الا تا نخواهی بلا بر حسد که آن بخت برگشته خود در بلاست

  چه حاجت که با وی کنی دشمنی که اوراچنان دشمنی درقفاست  خون خواری

  (آنان که خون می خورند آنچنان سنگدل می شوند که ممکن است دست به قتل پدر و مادر و فرزند خود بزنند. تمام میکروبهایی که وارد بدن می شوند به خون حمله می کنند و آن را مرکز فعالیت خویش قرار می دهند به همین دلیل خون آلوده ترین اجزای بدن انسان و حیوان است گزاف گفته نشده .  خوردن گوشت خوک

  1-مرض تریکیوز : تریکین کرم کوچکی است که در عرض یک ماه می تواند هزار تخم گذارد. و باعث می شود گلبول خون خیلی کم شود و انسان دچار مرض کم خونی می شودتا جایی که ممکن است این حالت او را به مرگ بکشاند.درد های دیگری از قبیل روماتیسمی مختلف – کشش اعصاب – خارش داخل بدن- تراکم پی ها- کوفتگی و خستگی سخت در تمام بدن- جمع شدن عضلات صورت و بلاخره درد های ناشی از ضعف فوق العاده بدن به وجود آمده پس از چهار- پنج روز مرگ فرا می رسد.

  2- مرض لادرری : یکی از خطر ناک ترین امراض که عامل مولد کرم کدو است.
  قالَ علی (عليه السلام): اَوْحَى اللّهُ تَبارَكَ وَ تَعالى إلى نَبيٍّ مِنَ الاْنْبياءِ: قُلْ لِقَوْمِكَ لا يَلْبِسُوا لِباسَ أعْدائى، وَ لا يَطْعَمُوا مَطاعِمَ أعْدائى، وَ لا يَتَشَكَّلُوا بِمَشاكِلِ أعْدائى، فَيَكُونُوا أعْدائى.
  فرمود: خداوند تبارك و تعالى بر يكى از پيامبرانش وحى فرستاد : به امّت خود بگو: لباس دشمنان مرا نپوشند و غذاى دشمنان مرا ميل نكنند و هم شكل دشمنان من نگردند، وگرنه ايشان هم دشمن من خواهند بود.:

 2. صلوات ها 3


 3. #2

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  مطالعه و تفکر
  نوشته
  5,604
  حضور
  66 روز 23 ساعت 23 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  15676

  راهنما آثار غذاي حرام بر جسم و روح
  با سلام و ادب

  بدون شك، خوردن مال حرام بر جسم انسان تأثيرات سوئي دارد چنانكه امام رضا علیه السلام درباره ی خوردنی ها و نوشیدنی های حلال و حرام می فرماید: «انّ الله تبارک و تعالی، لم یُبح أکلاً و لا شرباً ، الأ ما فیه المنعفعه و الصّلاح، و لم یحرّم الأ ما فیه الضّرر و التّلف و الفساد، فکلّ نافعٍ مقوٍّ للجسم فیه قوّهٌ للبدن، فهو حلالٌ؛(1) خداوند تبارک و تعالی هیچ خوردنی و یا نوشیدنی را مباح نکرده، مگر آن که در آن منفعت و صلاحی بوده، و هیچ خوردنی و یا نوشیدنی را حرام ننموده، مگر آن که در آنْ تلف [نابودی] و فساد [زیانی] بوده است. پس هر [خوردنی و نوشیدنی] سودمند و مقوّی برای جسم، که [باعث] تقویت بدن است، حلال [شده] است.»

  خداوند متعال به تغذیه ی بندگان خویش، آن قدر اهمیت می دهد که به آنان امر می فرماید، به غذای خویش توجه کند؛ آن جا که می فرماید: «فلینظر الانسان الی طعامه(2)، پس باید انسان به غذای خویش [نیک] بنگرد [و به آن توجه نموده و اهمیت بدهد].»

  با اين تفصيل نتيجه مي گيريم كه بدون شك، خوردن غذاي حرام، سلامتي جسم را نيز تهديد مي كند؛ گر چه بسياري از دلايل و اسرار آن امروزه براي ما معلوم نباشد و در گذر زمان و با پيشرفت علم روابط اين مسأله بيشتر آشكار خواهد شد.

  اما از آثار سوء غذاي حرام بر جسم كه بگذريم، مسأله ي مهمتر و اساسي تر تأثيرات سوء آن بر روح و جان انساني است كه در آموزه هاي ديني و تعاليم قرآن و عترت، سفارش فراوانی به اجتناب از غذای حرام دارند. حتی قبل از انعقاد نطفه، دستورهایی برای رعایت حلال بودن غذای پدر و مادر، وارد شده است، زیرا غذای حرام برای نطفه بسیار خطرناک است.

  در تعالیم دینی تأثیرات سوء غذای حرام بر روح آدمی بیان شده و از این جهت در دین مبین اسلام، درباره حلیّت غذای مادر در دوران بارداری و شیردهی و نیز غذایی که کودک در طفولیّت می‌خورد و همچنین غذای انسان تا پایان عمر، تأکیدات فراوانی وجود دارد كه در پست هاي بعدي به مواردي اشاره خواهيم نمود. بعون الله تعالي

  موفق باشيد ...

  پاورقي___________________________________
  1) الحياة، ج 6، ص 126 (نقل از: مستدرك الوسائل، ج 3، ص 103).
  2) عبس، آيه ي 24.

  عوارض غذای حرام بر جسم انسان

 4. صلوات ها 5


 5. #3

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  مطالعه و تفکر
  نوشته
  5,604
  حضور
  66 روز 23 ساعت 23 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  15676

  راهنما تأثير مال حرام بر جسم و جان
  نقل قول نوشته اصلی توسط ;243056
  با اين تفصيل نتيجه مي گيريم كه بدون شك، خوردن غذاي حرام، سلامتي جسم را نيز تهديد مي كند؛ گر چه بسياري از دلايل و اسرار آن امروزه براي ما معلوم نباشد و در گذر زمان و با پيشرفت علم روابط اين مسأله بيشتر آشكار خواهد شد.
  سلام مجدد


  در مواردي خداوند، با لسان امر، بندگان خود را به استفاده از غذاهاي پاكيزه و حلال فرا مي خواند و مي فرمايد:«يا ايّها الّذين امنوا كلوا من طيّبات ما رزقناكم و اشكرو لله(1)؛ اي اهل ايمان! از روزي [حلال و] پاكيزه اي كه ما نصيب شما كرده ايم بخوريد و شكر خدا را به جاي آريد.»


  در جاي ديگر فرموده: «وكلوا ممّا رزقكم الله حلالاً طيّباً و اتّقوا الله(2)؛ و هر چيز حلال و پاكيزه اي كه خدا روزي شما كرده، از آن بخوريد و تقواي از خدا پيشه سازيد.»

  نيز فرموده: «يا ايّها الرّسل كلوا من الطّيبات و اعملوا صالحاً(3)؛ اي پيامبران! از غذاهاي پاكيزه [و حلال) تناول كنيد و به نيكوكاري و اعمال صالح بپردازيد.»

  با تأمّل در اين آيات، به نكات بسيار زيبا و جالبي پي مي بريم. در اين آيات مي فرمايد: «بخوريد... و شكر كنيد»، «بخوريد ... و تقوا پيشه سازيد»، «بخوريد ... و كارهاي شايسته انجام دهيد». شكر كردن، تقوا و عمل صالح انجام دادن، بر «خوردن و تغذيه ي صحيح و حلال» مترتب شده است، زيرا تغذيه، لازمه ي زندگي و باعث قوام بدن است. (4)

  بنابراين، انجام هر كار نيك، خداپسندانه و مفيد، زماني ميّسر خواهد بود كه تغذيه ي (خوب و پاك) در كار باشد.


  بدون شك، رابطه و تأثير پذيري متقابل روح و جسم از يكديگر امري يقيني و ثابت شده است.

  وقتي جسم انسان بيمار مي شود روح و روان انسان نيز دچار كسالت و خمودگي مي گردد و هنگامي كه روح انسان، خموده و بيمار باشد، اين خمودگي و كسالت به جسم انسان منتقل مي شود.

  از اينرو انسان با خوردن غذاي حرام، كه داراي آثار باطني بسياري است در حقيقت روحش را مكدر و تيره و بمار مي سازد و به يقين، اين تيرگي و كسالت به جسمش منتقل مي شود.

  در قالب مثال:

  - وقتي انسان، با غذاي حرام، دچار روحيه ي حرص و طمع اضافي شد، و روحيه ي قناعت را در وجودش زائل كرد، جسمش را در اذيت و آزار بيش از اندازه قرار داده و با حرص و طمع اضافي نيروهاي جسماني اش را زائل و خود را بيمار مي كند.

  - يا وقتي با غذاي حرام روحش دچار ذلت و خواري معنوي گرديد، براي رسيدن به خواسته هاي پايان ناپذيرش، تن به هر ذلتي مي دهد و زير بار هر ستمي مي رود هر بيگاري را به جان مي خرد و جسم خود و اطرافيانش را آزرده ي روحيه ي بيمارش مي كند.

  - وقتي با غذاي حرام، روحش را تيرگي هاي ضلالت فرا گرفت، قدرت بصيرت و شناخت حقيقت را از دست داده و براي رسيدن به بي ارزش ترين خواسته هاي موقتي و مادي، اسارت و بندگي و قرار گرفتن زير يوغ هر سلطان جوري را مي پذيرد و حتي در اين راه، حاضر مي شود از بزرگترين سرمايه هاي زندگي اش، اعم از جان و مال و سلامتي و ناموس و حتي اعتقادش بگذرد.

  نظير آنچه در كربلا گذشت و هر چه حجت خدا اباعبدالله الحسين (ع) براي قوم افسارگسيخته حجت آوردند، به گوششان كارآمد نشد و وقتي عقيله ي بني هاشم از علتش پرسيد:

  حضرت فرمودند: شكمهاشان از حرام پر شده (قريب به مضمون) گوشهاشان شنوا نيست.

  مصاديق تأثير مال حرام بر جسم و جان بسيار است، با اين چند تمثيل، تو خود بخوان حديث مفصل از اين مجمل. در اين فراز به همين اندازه بسنده مي كنيم تا بعد ...

  ملتمس دعا ...

  پاورقي____________________________________
  1- بقره (2) آيه ي 172.
  2- مائده (5) آيه ي 88.
  3- مؤمنون (23) آيه ي 51.
  4- الحياة، ج 3، ص 221 و 222.
  ویرایش توسط صدیق : ۱۳۹۱/۰۵/۰۳ در ساعت ۱۹:۰۳
  عوارض غذای حرام بر جسم انسان

 6. صلوات ها 4


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود