صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: برای اعتقاد به خدا چه دلائلی دارید ؟

نوشته
    8
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    41

برای اعتقاد به خدا چه دلائلی دارید ؟

با سلام

مي دونيد من خيلي آدم مذهبي بودم و خيلي هم اعتقاد بالايي داشتم البته سنم زياد نيست 16 سالمه ولي خيلي بيشتر از سنم مي فهمم مي خواستم از شما دوستان بخوام دلايلي رو كه خودتون داريد و با اونا به خدا اعتقاد پيدا كردين رو به من بگين
    راستش نمي دونم چرا جديدن اينطور شدم اصلا باورم نميشه كه ديگه نمي تونم اعتقادي داشته باشم
    خواهش مي كنم كمكم كنيد

کارشناس بحث : عبدالرحمان

ویرایش توسط همکار مدیر سایت سابق : ۱۳۹۱/۰۴/۱۷ در ساعت ۲۱:۰۹

2. صلوات ها 13

3.  

علاقه
    نقشه کشی/مداحی
    نوشته
    148
    حضور
    1 روز 9 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1042

چه قدر جالب منم شب و روز دارم زجر همین مسئلرو میکشم جالبتر اینکه میدونم خدایی هست میدونم امام زمانی هست میدونم مارو میبینن میدونم همه ی اینارو اما همش دلشوره دارم نمیدونم چرا و میدونم این حس نا امیدی من کار شیطونه اما باز...خیلی دوست دارم بنده مخلص خدا باشم و یار واقعی آقام اما ... یه بار اینقدر این حس بد بهم فشار آورد که سرمو محکم کوبیدم به دیوار...گاهی میگم شاید خدا از من خسته شده...
    چو خود یار تو دیدم چه نیک فهمیدم
    عزیز فاطمه مهدی چقــــــدر تنهایی!

دلنوشته

5. صلوات ها 8

نوشته
    8
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    41

چقدر جالب چون منم همين حس ر دارم همين كه بنده خالص و يار امام باشم ولي همش تو اين فكرم كه نكنه اينا همه حرف باشه مثل هميشه
    مگه خورشيد يا ستاره پرستا يا بت پرستا مثل ما به خداشون اعتقاد نداشتن !
    فقط دوستان لطفا تكراري پاسخ ندين چون من همه پست ها رو خوندم همه فقط مي خوان با چهارتا آيه و حديث تكراري حرفشون رو به كرسي بنِشونن
    حرف دلتون رو بزنيد

7. صلوات ها 6

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,536
    حضور
    221 روز 7 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7883

نقل قول نوشته اصلی توسط ascend نمایش پست ها
    با سلام

مي دونيد من خيلي آدم مذهبي بودم و خيلي هم اعتقاد بالايي داشتم البته سنم زياد نيست 16 سالمه ولي خيلي بيشتر از سنم مي فهمم مي خواستم از شما دوستان بخوام دلايلي رو كه خودتون داريد و با اونا به خدا اعتقاد پيدا كردين رو به من بگين
    راستش نمي دونم چرا جديدن اينطور شدم اصلا باورم نميشه كه ديگه نمي تونم اعتقادي داشته باشم
    خواهش مي كنم كمكم كنيد
    به نام خدا.

سلام.

دلایل بسیاری هست برای وجود خدا (برهان نظم و ... ) من با برهان نظم قانع شدم. ولی بنده اعتقاد شخصیم اینه که نمیشه وجود خدا رو 100 درصد و فقط با استفاده از عقل اثبات کرد. آدم تا 90 درصد اطمینان رو میتونه با براهینی که نام بردم دوتاش رو کسب کنه ، اما 10 درصد باقیمونده اش تو دل آدمه. یعنی وقتی 90 درصد جور شد آدم با گواهی دلش به وجود خدا ایمان میاره هرچند که برهانش کمی نقص داشته باشه. جالبی برهان ها اینه که بیشتر از 90 درصد احتمال رو میدن به وجود خدا. یک بنده خدای مشهوری که اسمش رو یادم نیست میگه آدم اگه 50 درصد احتمال بده که خدا هست و 50 درصد احتمال بده که نیست ، باید وجود خدا رو قبول کنه. حالا وضعیت ما اینجوریه که این برهان ها با قاطعیت زیادی وجود خدا رو احتمال میدهند.

دلت رو قوی بگیر. شیطان در کمینه. همین که قبول کنی خدا نیست براش کافیه.

با تشکر ، ستایشگر
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

9. صلوات ها 10

علاقه
    سکوت
    نوشته
    965
    حضور
    11 روز 7 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    142
    آپلود
    43
    گالری
    0
    صلوات
    3947

من با قرآن ایمان اوردم

اکثر چیزها که داخل قرآنه داخل جامعه دیده میشه

به آیات قرآن فکر کن

11. صلوات ها 7

نوشته
    74
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    97

سلام دوستان
    دوست من ascend از این حالی که داری اصلا نترس این رو هم بدون که شک مقدمه یقینه . و این که برای هر سوالی یک جوابی وجود دارد.

13. صلوات ها 8

نوشته
    147
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    477

با سلام

خواهش مي كنم كمكم كنيد:ghamgin:

کارشناس بحث : عبدالرحمان

با سلام خدمت شما

همانگونه که شما و دیگر بزرگواران اشاره کردند اکثر انسان ها ممکن است در عقایدشان (مانند وجود خدا، صفات خدا، فلسفه احکام ، نبوت پیامبر صلی الله علیه و آله و ...) دچار شک شوند و این حالت باعث به وجود آمدن اضطراب و نگرانی در آنها شود.

آنچه باید به آن توجه کرد این است که شک و تردید در اعتقادات دو گونه است:
    1. شک ابتدایی و موقت : این شک زمینه یقین است و مذموم نیست و نشانه بلوغ فکری و عقلی انسان است.
    2. شک دائمی و همیشگی. این نوع شک ها از مرض های روحی است و سلامت روحی و جسمی، فرد و جامعه را در معرض خطر می اندازد. از برخی روایات اینگونه فهمیده می شود که این نوع شک در اسلام با کفر برابری می کند و باعث سقوط دل می شود.امام صادق علیه السلام می فرمایند:کُلُّ قَلْبٍ فِیهِ شَکٌّ أَوْ شِرْکٌ فَهُوَ سَاقِطٌ”.(کافی،ج2،ص129.) هر قلبی که در آن شرک و یا شک باشد ساقط است.

همانگونه که گفته شد در اوایل سن نوجوانی که آغاز بلوغ فکری است جوانان با هجمه ای از سوالات و اعتقادات روبرو می شوند که تقریبا پاسخ قانع کننده ای برای آنها ندارند . در صحت اعتقاداتی که قبلا با تقلید از والدین و ... قبول کرده بودند شک می کنند و ... این افکار معمولا باعث اضطراب ، نگرانی و آشفتگی فکری می شود. جای هیچگونه نگرانی نیست زیرا این حالت نگرانی نشانه ای از سلامت فکر جوان است. توصیه ای که به این دسته می شود این است که از این شک و تردیدها نگران نشوید و با دقت و بدون هیچگونه دلهره در پی یافتن پاسخ سوال هایتان باشید. در عین حال سعی کنید که رابطه خود با خدا را حفظ کنید که حفظ این رابطه گره گشای بسیاری از این افکار است. اگر جوانی بتواند این شک و افکارش ا به دقت مدیریت کند همین شک ها مقدمه ای برای رسیدن به یقین می شود.

مي خواستم از شما دوستان بخوام دلايلي رو كه خودتون داريد و با اونا به خدا اعتقاد پيدا كردين رو به من بگين
    بهتر است شما بیان کنید که قبلا از چه طریق به خدا اعتقاد داشتید. چه تصوری از خدا داشتید و الان در چه قسمتی از اعتقادتون دچار شک شده اید تا در همین زمینه بحث را شروع کنیم و با هم به جلو برویم.

15. صلوات ها 7

نوشته
    106
    حضور
    22 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    78

سلام
    بنظر من شما هیچوقت از این شک خلاص نمیشید مگر اینکه اینرا برای خودتون حل کنید که به چیزیکه قابل اثبات با عقل نیست اعتقاد نداشته باشید و یا اینکه عقل را رها کرده و به خدا ایمان بیارید که بنظر من راه دوم خیلی سختتره.چون انسان سالم از عقلش پیروی میکنه و عقل هم وجود خدا را حداقل با تعاریف ادیان تایید نمیکنه.پیشنهاد میکنم با مطالعه بیشتر دیدتون را به جهان بازتر کنید.البته مطالعه فلسفه شاید در سن شما چندان درست نباشه.در این مورد با یک روانشناس مشورت کنید.

17. صلوات ها 3

نوشته
    78
    حضور
    9 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    116

من يكي از دلايلي كه براي اثبات خداوند دارم را براتون مي گويم:
    اگر بخواهيم بپذيريم كه خدا وجود ندارد يعني افرادي همچون حضرت محمد(ص)، حضرت عيسي(ص)، حضرت موسي(ص)، حضرت زرتشت، و .... دروغ گفته اند. دروغ گفته اند كه خداي يگانه وجود دارد، دروغ گفته اند كه به آنها وحي مي شود و با عالم غيب در ارتباط هستند. دروغ بزرگي هم گفته اند بواقع اينها بزرگترين دروغ عالم را گفته اند در حاليكه ما مي بينيم اينها در زمان خود در قوم خود مشهور به اخلاق، درستي بوده اند. اصلا ادياني و نهضت هايي را كه موجب شده اند اخلاقي بوده است و در جهت توسعه اخلاق بوده است.
    چطور مي تواند آدم هايي كه از آنها به درستي، اخلاق گرايي، شايستگي نسبت به كل جامعه ياد مي شود، چنين دروغي گفته باشند؟
    بعد بپاي اين دروغ حاضر باشند جان خود را هم بدهند؟ حضرت عيسي مصلوب شد، حضرت محمد چندين بار قصد جان وي را كردند. اگر واقعا به آنچه مي گويند ايمان نداشتند آيا ممكن بود كه تا اين حد پافشاري بر عقيده خود بكنند؟ آدمها يك دروغ مي گويند تا اوضاع يك كم سخت مي شود اعتراف مي كنند دروغ گفتيم. از حرف خود بر مي گردند.
    آيا مريضي بنام پيامبر شدن تاكنون شناخته شده است كه بگوييم اينها به اين مريضي مبتلا بوده اند؟ آيا ممكن است آدم هاي مريض، يا دروغگو موجب حركتي شوند كه اكنون فقط در حال حاضر 3.5 ميليارد ديندار وجود دارد.

شباهت در اصول: اين اديان همگي سخن از خداي يگانه گفته اند. سخن از معاد گفته اند. حتي اگر بپذيريم كه اخناتون در 1350 سال پيش از ميلاد هم عصر حضرت يوسف بوده است به خداي يگانه ناگهان معتقد شده است. در يكي از اشعاري كه از وي بجا مانده است به صراحت از خداي يگانه سخن گفته است. شباهت در احكام و عبادات مذهبي زرتشتي ها و مسلمانان هر دو نماز دارند، مسيحيان روزه و غسل همچون مسلمانان دارند،‌ شباهت هاي زيادي ميان احكام يهوديان و مسلمانان وجود دارد همگي نشان دهنده اين هستند كه اين اديان تصادفي به وجود نيامده بلكه يك منشاء يگانه دارند. اگر مي خواستند پيامبران دروغ بگويند مي توانند يكي ميگفت خدا دو تاست ديگري مي گفت سه تاست. اين طور شباهت نمي بايست وجود داشت. حتي يكي از بهانه جويي هاي مشركان در مقابل اسلام اين بوده است كه اين ها اساطير پيشينيان است و قبلا گفته شده است. خوب اگر پيامبر مي خواست دروغ بگويد مي توانست يك دين جديد بياورد كه ديگر مشركان چنين بهانه اي نگيرند دروغ كه ديگر محدوديت ندارد. اگر هم صرفا مي خواست حرف گذشتگان را تكرار مي كند مي توانست مبلغ همان دين هاي قبلي مثلا يهوديت شود. مي توانست يك مبلغ يهودي شود و در راستاي گسترش دين يهودي تلاش كند همچون خيلي از ديگران كه مبلغ مسيحي يهيودي يا روحاني مي شوند. چرا مدعي دين جديدي شدند؟
    در عوض وقتي به فاصله زماني و جغرافيايي ميان محل ايجاد اين اديان نگاه مي كنيم متوجه پراكندگي جغرافيايي و زماني بسيار مي شويم.
    زرتشت ايران 1700 سال پيش از ميلاد شايد هم 1200 سال پيش از ميلاد ، يهوديت مصر 1250 سال قبل از ميلاد ، مسيحيت روم 600 سال قبل از اسلام ، اسلام عربستان. اين گستردگي زماني و جغرافيايي بعد اين همه شباهت؟
    بعضي ها بعنوان شبهه مي گويند اسلام از يهوديت كپي شده است. خوب در اينصورت زرتشت كه قديمي تر از يهوديت است چه مي شود؟ آنها هم به خداي يگانه و معاد معتقد هستند. اخناتون چه مي شود؟ اعتقاد به خداي يگانه و معاد چيزهايي نيستند كه يك تحول خواه جامعه بشري آن را به تنهايي و از خودش بگويد. يك تحول خواه باهوش نابعه در جامعه بشري مي شود كنفوسيوس مي شود بودا مي بينيم كه در مذاهب آنها اشاره اي به خدا معاد نشده است. صرفا شامل يك سري دستورات هستند براي زندگي بهتر در اين دنيا.
    ویرایش توسط ديندار : ۱۳۹۱/۰۴/۲۵ در ساعت ۱۲:۵۹

19. صلوات ها 12

علاقه
    نت
    نوشته
    5
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    22

سلام

ما تو يه كشور اسلامي هستيم
    خيلي چيزا هست كه از اول برامون بوده
    يني طوري نبوده كه خودمون انتخاب كنيم برا همين شده يه ميراث
    من فكر ميكنم اين ميراث داره بي ارزش ميشه
    چون خود من هيچي از خدا نميدونم
    فقط اينو شنيدم كه خدا اله و بله
    خب درسته كه خداهست درسته
    ولي من و خيلي از همسن هاي خودم اين مشكلو داريم كه هيچي نميدونيم
    اصل اسلام رو به ماه رمضون ميدونيم و نماز
    ولي من فكر ميكنم خيلي چيزاي ديگه هم هست
    كه ما به خاطر اسلامي بودن كشورمون و بيشتر ادعاي تو خالي بعضي افراد هيچي ازش نميدونيم
    يكيش خودم
    من خانوادم مذهبي هست،خودم چادري هستم نسلم از پدر با امام حسين و از مادر به امام موسي ميرسه ولي باوركنيد از خدا چيز زيادي نميدونم يا اگرم ميدونم برام مبهمه
    اگه ميتونيد كمكم كنيد!

ویرایش توسط sadat khanoom : ۱۳۹۱/۰۴/۲۵ در ساعت ۰۸:۲۶

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری