جمع بندی آیا ادرار همه حیوانات نجس است ؟

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا ادرار همه حیوانات نجس است ؟

به نام او

آیا ادرار اسب نجس اسب ؟؟؟
آیا ادرار تمام حیوانات نجس است؟؟؟؟

مرجع : آیت الله مکارم شیرازی

کارشناس بحث : سجاد

عصا;239198 نوشت:
به نام او آیا ادرار اسب نجس اسب ؟؟؟ آیا ادرار تمام حیوانات نجس است؟؟؟؟ مرجع : آیت الله مکارم شیرازی کارشناس بحث : سجاد

با تشکر از سئوال شما جناب عصای گرامی

ادرار و مدفوع انسان و هر حیوان حرام گوشت که خون جهنده دارد ، نجس است و نیز ادرار حیوان حرام گوشتی که خون جهنده ندارد ، احتیاطا نجس می باشد. (1)

بنابراین ادرار اسب چون حلال گوشت است ، پاک می باشد .

همیشه سالم و موفق باشید

پی نوشت:
1. آیت الله مکارم شیرازی ، توضیح المسائل م 89

[="Microsoft Sans Serif"][="Green"]

سجاد;239796 نوشت:
بنابراین ادرار اسب چون حلال گوشت است ، پاک می باشد .

سلام

واقعا؟!!!

نوشیدنش چه طور؟:Gol:[/]

کبوتر حرم الزهرا;239808 نوشت:
واقعا؟!!! نوشیدنش چه طور؟

باسلام خدمت شما کاربر محترم
نوشیدن ادرار حیوان حلال گوشت بخاطر خباثتش حرام است
استفتاء از دفتر رهبری /0251/7746666

باعرض سلام
من در خانه جوجه ی مرغ دارم.دیروز به او باقیمانده ی برنجی که قبلا درست کرده بودم دادم.امروز متوجه شدم که برنجی که قبلا درست کرده بودم درونش فضله ی موش بوده.آیا جوجه ی من به واسطه ی خوردن برنج نجس فضولاتش نجس شده؟ممنون اگر پاسخ بفرمایید

[="Tahoma"][="Black"]

ابر سپید;245250 نوشت:
باعرض سلام من در خانه جوجه ی مرغ دارم.دیروز به او باقیمانده ی برنجی که قبلا درست کرده بودم دادم.امروز متوجه شدم که برنجی که قبلا درست کرده بودم درونش فضله ی موش بوده.آیا جوجه ی من به واسطه ی خوردن برنج نجس فضولاتش نجس شده؟ممنون اگر پاسخ بفرمایید

با عرض سلام و احترام خدمت سرکار ابر سپید گرانقدر و تشکر از سئوال شما

در فرض سئوال فضولات آن جوجه نجس نمی شود . (1)

همیشه سالم و سرفراز باشید

پی نوشت:
1. توضیح المسائل مراجع م 86[/]

این مطلب(جوجه) اختلافی نیست؟

[="Tahoma"][="Black"]

pymn_nzr;245512 نوشت:
این مطلب(جوجه) اختلافی نیست؟

با تشکر از اظهار نظر شما

نظر مشهور را عرض کردیم اگر دیدگاه دیگری سراغ دارید لطفا مستند بیان فرمایید تا مورد استفاده قرار گیرد .

همیشه سرفراز باشید[/]

[="DarkSlateBlue"]بنام او

باسلام..

ابر سپید;245250 نوشت:
باعرض سلام
من در خانه جوجه ی مرغ دارم.دیروز به او باقیمانده ی برنجی که قبلا درست کرده بودم دادم.امروز متوجه شدم که برنجی که قبلا درست کرده بودم درونش فضله ی موش بوده.آیا جوجه ی من به واسطه ی خوردن برنج نجس فضولاتش نجس شده؟ممنون اگر پاسخ بفرمایید

فقط بهمین سوال که مقدار کمی اطلاعات دارم پاسخ کوتاهی بدهم..

بدن انسان و هرموجود زنده ای حکم یک کارخانه را دارد که از یکطرف کباب بره را میگیرید و درنهایت تبدیل به مواد مغذی و مقوی میگرداند و از طرفی دیگر،موادزائد آنراتبدیل به فضولات و بصورت فضولات دفع مینماید که بازهم خالق و آفریدگار طبیعت برای آن نیز ، کارخانه های متعدد گذاشته که این فضولات نیز بصورت تطهیر و شکلی دیگر مجددا به مصرف موجودات خواهدرسید و درمورد فضله موش و آن جوجه نیز وضع بهمین شکل است که کارخانه داخلی بدن جوجه،سموم و فضولات و اضافات فضله موش را گرفته و دفع مینماید..بنابراین گوشت هیچ حیوان حلال گوشتی بواسطه سیستم داخلی بدنش و با خوردن هرمواد حرامی،حرام نمیشود مگرتعداد آن مواد سمی یا حرام به حدی برسد یا رشدنمایند که درنهایت بدن آن حیوان را تغییر دهد یا باعث مرگ او شود که بازهم میبینیم که حیوان حلال گوشت دیگر زنده نیست تا گوشتش مورد استفاده ما قراربگیرد و بلکه خود دستگاه طبیعت کارخودش را درست انجام داده..

{درپناه او باسپاس}[/]

موضوع قفل شده است