جمع بندی یک سوال در وصف سرباز آخرالزمانی!

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
یک سوال در وصف سرباز آخرالزمانی!

نقل قول:
امام صادق(علیه‌السلام) فرمود:

شمشیرهاى اصحاب حضرت مهدى(علیه‌السلام) نیز آنان را از توانمندى علمى خاص و گسترده‌اى برخوردار مى‌كند.

بر هر شمشیرى هزار كلمه نوشته شده است و هر كلمه‌اى كلید هزار كلمه دیگر است.

سلام خدمت دوستان گرامی

در این حدیث ذکر شده امام صادق گفتن از نشانه های سرباز آخرالزمانی این است که شمشیرهای آنها هزار مدل کار انجام میدهد!

آیا این یک نوع شمشیر نوری خاص نیست که با کد های بیشماری که روی آن است کاربرد های گوناگون پیدا میکند!!

کارشناس بحث : صدیقین

بله احتمالا همونه.. خدا این شمشیر رو دست خوب سربازایی داده

این سرباز خسته ی آقا توی خونه مردم هم میره .. دو سال ناموس ملت رو دید میزنه .. چراکه نه برادر

نقل قول:
بله احتمالا همونه.. خدا این شمشیر رو دست خوب سربازایی داده

این سرباز خسته ی آقا توی خونه مردم هم میره .. دو سال ناموس ملت رو دید میزنه .. چراکه نه برادر

سلام

یعنی چی! خندم گرفت!منظورت کیا بودن؟

آیا این یک نوع شمشیر نوری خاص نیست که با کد های بیشماری که روی آن است کاربرد های گوناگون پیدا میکند!!

هکرها مگه منظورت کس دیگه ی بود!

اینها از یه موش به اینجا رسیدن آخرش ادعای خدایی نکنن خوبه:khaneh:

izraeel;239086 نوشت:
سلام خدمت دوستان گرامی
در این حدیث ذکر شده امام صادق گفتن از نشانه های سرباز آخرالزمانی این است که شمشیرهای آنها هزار مدل کار انجام میدهد!
سلام دوست عزیز،
اصل روایت چنین است:

قال ابوعبدالله (ع): سيأتي في مسجدكم ثلاثمائة وثلاثة عشر رجلاً - يعني مسجد مكّة - يعلم أهل مكّة أنّه لم يلدهم آبائهم ولا أجدادهم، عليهم السيوف، مكتوب على كلّ سيف كلمة تفتح ألف كلمة، فيبعث اللَّه تبارك و تعالى ريحاً فتنادي بكلّ وادٍ: هذا المهديّ يقضي بقضاء داود و سليمان ع و لايريد عليه بيّنة (کمال الدین، ج2/ص671 )

از امام صادق (ع) روایت شده که فرمود:
در مسجد شما (مسجد مكّه) سيصد و سيزده مرد مى‏ آيند كه مردم مكّه مى‏ دانند آنان از نسل آباء و اجداد اهل مكّه نيستند. بر آنان شمشيرهايى است كه بر هر شمشير كلمه‏ اى نوشته شده كه از آن هزار كلمه گشوده مى ‏شود. سپس خداوند تبارک و تعالى بادى را برمى‏ انگيزاند كه در هر وادى ندا مى ‏دهد: اين مهدى است كه به قضاوت داود و سليمان قضاوت مى‏ نمايد و بر قضاوتش بينه‏ اى نمى ‏طلبد.

درباره این روایت مقداری تحقیق نمودم اما سخنی از علما در شرح آن نیافتم اما از مرکز مهدویت قم در این باره سؤال کردم و دوستان مرکز هم توضیحاتی ذکر نمودند که شاید به فهم روایت کمک کند و آن اینکه:

به فرض صحت سند، می توان احتمالاتی درباره معنا و مفهوم روایت داد. یعنی بگوییم: روایت بیان کنایی دارد و نه واقعی؛ مثلا روایاتی داریم که می گوید: سمعت علیا یقول: حدثنی رسول الله بالف حدیث لکل حدیث الف باب (بصائر الدرجات/ص314)؛ راوی می گوید: از علی (ع) شنیده ام که می گفت: پیامبر هزار حدیث به من آموخت که هر حدیثی از آن، هزار در داشت (که به روی احادیث و معارف دیگر باز می شد).

در این حدیث، که مشهور است و با اختلاف کلماتی در مصادر مختلف روایت شده، پیامبر گرامی اسلام به شیوه ای که برای ما معلوم نیست علوم بسیاری به امیرالمؤمنین (ع) آموخت. تعبیر هزار حدیث که هزار در داشت (که در مجموع یک میلیون می شود)، برای نزدیک کردن فضای ذهنی مخاطب به اصل جریان است، و اینکه از طریقی ویژه، از سوی رسول گرامی اسلام (ص)، معارف بی شماری به امیرالمؤمنین (ع) آموخته شده است.

شاید روایت مورد بحث در باره اصحاب مهدی (ع) هم بیانی کنایی نظیر این مطلب داشته باشد، و در صدد نزدیک کردن اذهان به اصل ماجرا باشد؛ یعنی شمشیر حمایل اصحاب مهدی (که ممکن است سلاحی نمادین باشد و نه ابزار اصلی جنگ)، ویژگی خاصی داشته باشد که اصحاب مهدی را از مراجعه مکرر به امام مهدی (ع)، جهت کسب دستورات و فرمان های حضرت، تا حدی بی نیاز می کند؛ به این صورت که وقتی می خواهند دستور و تکلیف فعلی خود را بدانند به شمشیرشان نگاه می کنند و هر اطلاعاتی که لازم باشد، از آن بدست می آورند.

اما در مورد مطلب مورد اشاره شما، بنده جایی ندیدم که چنان برداشت و احتمالی مطرح شده باشد.

هوالعالم

میگه
به دیدار من اگر میایی نرم و اهسته بیا ....

تاپیک مربوط به شاه خوبان و بذله گویی دوستان !! یا دشمنان ؟

از نظر حقیر همونطور که کارشناس محترم تا حدودی بهش اشاره کردند
این فقط تعبیر شماست
و از نظر خیلی ها تعبیر شما خنده دار میزنه ! البته شاید تعبیر من هم از نظر شما خنده دار باشه !

اما باید دید کدام به حقیقت نزدیکتره !

بماند ...

صدیقین;242729 نوشت:
سلام دوست عزیز،
اصل روایت چنین است:

قال ابوعبدالله (ع): سيأتي في مسجدكم ثلاثمائة وثلاثة عشر رجلاً - يعني مسجد مكّة - يعلم أهل مكّة أنّه لم يلدهم آبائهم ولا أجدادهم، عليهم السيوف، مكتوب على كلّ سيف كلمة تفتح ألف كلمة، فيبعث اللَّه تبارك و تعالى ريحاً فتنادي بكلّ وادٍ: هذا المهديّ يقضي بقضاء داود و سليمان ع و لايريد عليه بيّنة (کمال الدین، ج2/ص671 )

از امام صادق (ع) روایت شده که فرمود:
در مسجد شما (مسجد مكّه) سيصد و سيزده مرد مى‏ آيند كه مردم مكّه مى‏ دانند آنان از نسل آباء و اجداد اهل مكّه نيستند. بر آنان شمشيرهايى است كه بر هر شمشير كلمه‏ اى نوشته شده كه از آن هزار كلمه گشوده مى ‏شود. سپس خداوند تبارک و تعالى بادى را برمى‏ انگيزاند كه در هر وادى ندا مى ‏دهد: اين مهدى است كه به قضاوت داود و سليمان قضاوت مى‏ نمايد و بر قضاوتش بينه‏ اى نمى ‏طلبد.

درباره این روایت مقداری تحقیق نمودم اما سخنی از علما در شرح آن نیافتم اما از مرکز مهدویت قم در این باره سؤال کردم و دوستان مرکز هم توضیحاتی ذکر نمودند که شاید به فهم روایت کمک کند و آن اینکه:

به فرض صحت سند، می توان احتمالاتی درباره معنا و مفهوم روایت داد. یعنی بگوییم: روایت بیان کنایی دارد و نه واقعی؛ مثلا روایاتی داریم که می گوید: سمعت علیا یقول: حدثنی رسول الله بالف حدیث لکل حدیث الف باب (بصائر الدرجات/ص314)؛ راوی می گوید: از علی (ع) شنیده ام که می گفت: پیامبر هزار حدیث به من آموخت که هر حدیثی از آن، هزار در داشت (که به روی احادیث و معارف دیگر باز می شد).

در این حدیث، که مشهور است و با اختلاف کلماتی در مصادر مختلف روایت شده، پیامبر گرامی اسلام به شیوه ای که برای ما معلوم نیست علوم بسیاری به امیرالمؤمنین (ع) آموخت. تعبیر هزار حدیث که هزار در داشت (که در مجموع یک میلیون می شود)، برای نزدیک کردن فضای ذهنی مخاطب به اصل جریان است، و اینکه از طریقی ویژه، از سوی رسول گرامی اسلام (ص)، معارف بی شماری به امیرالمؤمنین (ع) آموخته شده است.

شاید روایت مورد بحث در باره اصحاب مهدی (ع) هم بیانی کنایی نظیر این مطلب داشته باشد، و در صدد نزدیک کردن اذهان به اصل ماجرا باشد؛ یعنی شمشیر حمایل اصحاب مهدی (که ممکن است سلاحی نمادین باشد و نه ابزار اصلی جنگ)، ویژگی خاصی داشته باشد که اصحاب مهدی را از مراجعه مکرر به امام مهدی (ع)، جهت کسب دستورات و فرمان های حضرت، تا حدی بی نیاز می کند؛ به این صورت که وقتی می خواهند دستور و تکلیف فعلی خود را بدانند به شمشیرشان نگاه می کنند و هر اطلاعاتی که لازم باشد، از آن بدست می آورند.

اما در مورد مطلب مورد اشاره شما، بنده جایی ندیدم که چنان برداشت و احتمالی مطرح شده باشد.

با سلام

پس با این اوصاف شاید منظور از اون شمشیر (دو فرض رو میشه در نظر گرفت):

از نظر مادی: چیزی شبیه به تلفن یا کامپیوتر یا... در زمان ما باشه

و یا

از نظر معنوی: تمام این 313 مرد 30 یا 40 سال قبل از ظهور مهدی (سرور من) توسط خداوند انتخاب شدند... همانند محمد که به سبب پاکی توسط خداوند انتخاب شد... تا پیامبر باشد... ولی اونها برای پیامبری انتخاب نشدند... بلکه برای یاری مهدی (سرور من) انتخاب شدند... این 313 مرد بهترین های جهان در قرن بیستم هستند... شاید خیلی از آنها ظاهر یک روحانی و ملا را نداشته باشند... ولی خداوند آنها را به جهت پاکی و خلوص نیت و نزدیکی زیاد با خداوند و دفاع از ارزشهای خداوند و دوری کامل از گناه... و پاکی مطلق... انتخاب کرده... وقتی که همراه ظهور مهدی (سرور من) نمایان می شن... هیچ کس باورش نمیشه که چطور در این دنیای پر از گناههای پنهان و آشکار (قرن بیستم) اونا تونستن روحشون و قلبشون رو کاملا حفظ کرده و پاک نگه دارند! خداوند دو مهر بر گونه های یک یکِ آنها نهاده و آنها را انتخاب کرده تا یاور مهدی (سرور من) باشند... و انشالله دنیا را از ظلم پاک کنند... و با این اوصاف شمشیر هریک از آنها خود آنها هستند... زیرا به واسطه توکل بر مهدی (سرور من) در این 40 سال آنچنان قدرتی پیدا کرده اند که می توانند به سادگی راه را از بیراهه تشخیص دهند... و یاور واقعی مهدی باشند...

این هم نظر بنده که اون رو حدس و گمان فرض کنید... و زیاد جدی نگیرید چون هیچ منبعی نداره...

خب عقده هامو خالی کردم :Ghamgin: ما رفتیم :Sham:

یا حق :Norani:

mohammad2db;244604 نوشت:
هوالعالم

میگه
به دیدار من اگر میایی نرم و اهسته بیا ....

تاپیک مربوط به شاه خوبان و بذله گویی دوستان !! یا دشمنان ؟

از نظر حقیر همونطور که کارشناس محترم تا حدودی بهش اشاره کردند
این فقط تعبیر شماست
و از نظر خیلی ها تعبیر شما خنده دار میزنه ! البته شاید تعبیر من هم از نظر شما خنده دار باشه !

اما باید دید کدام به حقیقت نزدیکتره !

بماند ...

سلام

برادر ما که چیزی نگفتیم ...ادعایی هم نکردم خب...یک سوال کردم که استاد گرامی هم پاسخ درست را دادند...تموم شده بود.

قربانت

سلام عليكم جميعا و رحمه الله و بركاته

توكل و بصيرت قدرتمندترين سلاح سربازان امام زمان عج است

نشانه سجود بر پيشاني آنها نشان از تقوايشان دارد و با همين تقوي اين سلاح قدرتمند ( توكل و بصيرت ) شكل و سيقل داده شده.

قدرتمندترين سلاح ها و دانا ترين افراد از كفار در برابر ايشان زانو خواهند زد و اين حقانيت يدالله فوق ايديهم و ما رميت اذ رميت و كان الله رمي است.

ياحق

چون جان خلایق به رنگ جسم برآید
و همچون بهایم گردند و در شهوات و لذات قائم گردند
و از شنید کلام حق نایم شوند...
شمس ایقان (امام زمان) از ظل و غمام بیرون آید و از مغرب خفا به مشرق ظهور آید
نقاب کفر براندازد و حجاب شرک بیاندازد و طلسمات شک برهم شکند
و نور یقین ظاهر گرداند...
تا کعبه یقین به قوت متین و قدرت امین ظاهر گردد
و کابوس گم گردد و ناموس پیدا شود، و طاغوت رود و ناسوت آید. (عارف بالله سعد الدین حمویه)

.. که چون بیرون آید، همه کیش ها و ملتها تغییر یابد
و به روی زمین هیچ مذهب و کیش نماند الا کیش محمد رسول الله
و خدای تعالی در روی زمین، پر کند از علم و معرفت،
تا غایتی که از ذوال نعلین و سر تازیانه خود اسرار و و معانی و حقایق بشنوند
و عبادت در خلق در آویزد و پرهیزگاری بر خلق غلبه کند.
و پای فاسقان و فاجران بلغزد،
و آن صاحب کمال، روی زمین را از فسقه و فجره پاک گرداند
و مردم راه ملکوت برگیرند و در جبروت بگشایند
و شیفته حی الذی لا یموت گردند و رحمت بر مومنان فرود آید
و همه کنفس واحده گردند،
و همچون ذوالقرنین شرق و غرب عالم بگیرد،
و چون سلیمان زبان مرغان داند و با هر کس به زبان او سخن گوید
و هفت اقلیم در تحت او درآید
و او را شمشیری باشد که بی دست، جنگ و کارزار کند...(عارف بالله سعد الدین حمویه)

موضوع قفل شده است