جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مشكل روزه گرفتن در هواي داغ خوزستان وكاركردن در كوره هاي آجرپزي.

نوشته
    29
    حضور
    3 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    144

مشكل روزه گرفتن در هواي داغ خوزستان وكاركردن در كوره هاي آجرپزي.

باعرض سلام
    من این سوال را قبلا طرح کردم ولی جواب سربالایی گرفتم -لطفا مرا راهنمایی کنید ومنبعی که خواستم بزنید-

باتوجه به حلول ماه مبارك رمضان در فصل تابستان عده اي از دوستان اينجا در استان خوزستان ودر هواي 50 درجه اي به دليل كار كردن در كوره هاي آجر پزي كه واقعا كار دشواري است قادر به روز گرفتن نيستند.چون وضع اقتصادي آنها واقعا نابسامان است وتنها نون آور خانواده مي باشند وهمچنين به دليل وضعيت ويژه كار آنها كه باغيبت ممكن است اخراج شوند ونان خانواده آنها قطع شودقادر به ترك كار نيستند.
    درخواست من از شما اين است كه آيا در اين شرايط كه هم ترك كار ممكن نيست وهم روزه گرفتن در هواي شرجي وداغ خوزستان وآن هم در كوره هاي سوزان آجرپزي كاملا محال است. راه حلي براي روزه نگرفتن وجود دارد يا خير؟
    قابل ذكر است كه كار آنها درست بلافاصله بعد از اذان صبح شروع مي شود وفرصت مسافت گرفتن واستفاده از حيله شرعي سفر هم وجود ندارد.
    مرجع تقليد آنها بعضي آيت الله سيستاني وبعضي آيت الله خامنه اي است.

برای شادی روح شهید علی بریهی
    که برای دفاع از میهن ودر راه خدا به همراه همرزمانش 12 شهریور 90 به مبارزه با پژاک رفت وپرپر شد فاتحه ایی به همراه صلوات محمدی بفرستید.

2. صلوات ها 5

3.  

نوشته
    85
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    202

این هم یک مشکلیه که ما هم در شمال اروپا داریم،چون ساعات روزه داری در اینجا 21 ساعته هوا هم گرم.
    تنها پاسخی که از مراجع گرفتیم این بود که به جای بهتر سفر کنید روزه بگیرید و سپس برگردید.
    اگر من جای شما بودم کمی در طول سال فشار کار بیشتر در فصول زمستان رو به جان میخریدم تا پول بیشتری پس انداز کنم و در ماه مبارک دست از کار میکشیدم.

5. صلوات ها 3

نوشته
    69
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    297

هرچی مشکل تر ثوابش بیشتر !!!! ولی اگه واسه رفع تکلیف روضه بگیری خو مسلما سخت میشه !!! ولی اگه فک کنی داری به خاطره خدا میجنگی با این اب و هوا ولی للب به چیزی نمیزنی لذت روضه گرفتنم بیشتر میشه !!!! ینی یه جورایی اصن حال میکنی باهاش ولی واقعا قبول دارم خیلی سخته !!!! شما ساعات کار رو شاید کم کنی بهتر بشه !!!
    یک عدد مغـــــــــــــز . . . . .

مملو از ســــــــــــــــــوال . . . .

نوشته
    55
    حضور
    9 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    257

بسم الله
    خدا قوت واقعآ
    چقدر از خودم خجالت كشيدم.فقط ميتونم بگم هركي هرچقدر رنج بيشتر بكشه اجرش قطعآ چندين برابره وان شاء الله شيريني ايمان را وسيع از من لوس ننر حس ميكند
    واقعآ فقط ميتونم بگم خواهش ميكنم به اميد لطف بيكران خداوند اين عبادت را ترك نكنيد هرچند عده اي مثل من بي مقدار داريم در شرايط راحت اين عبادت را انجام ميدهيم وشايد نفهمم شما چي ميگيد فقط روزه حيفه
    من رو هم دعا كنيد لطفآ

8. صلوات ها 2

نوشته
    1,787
    حضور
    6 روز 22 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    9230

نقل قول نوشته اصلی توسط یارمهربان نمایش پست ها
    درخواست من از شما اين است كه آيا در اين شرايط كه هم ترك كار ممكن نيست وهم روزه گرفتن در هواي شرجي وداغ خوزستان وآن هم در كوره هاي سوزان آجرپزي كاملا محال است. راه حلي براي روزه نگرفتن وجود دارد يا خير؟ قابل ذكر است كه كار آنها درست بلافاصله بعد از اذان صبح شروع مي شود وفرصت مسافت گرفتن واستفاده از حيله شرعي سفر هم وجود ندارد. مرجع تقليد آنها بعضي آيت الله سيستاني وبعضي آيت الله خامنه اي است.

عرض سلام خدمت شما وتشکراز سوال شما
    روزه بر هرکسی واجب است اگرشرایط اداء برایش فراهم نشده باشد،باید قضا کند اینجور نیست که روزه برمثل این افرادی که کارسخت دارند بگوییم روزه واجب نباشد بلکه مراتب دارد به هرحال افرادی که مشاغل سخت دارند یک راه را خودتان اشاره کردید که رفتن به مسافت شرعی است که گفتید امکان نداردولی تنهاراهی که برای این افراد می ماند این است که برای روزه اون روز،نیت روزه می کنند ودرصورتیکه خوف مریضی افتادند ومی دانند توان نگه داشتن روزه راندارند و روزه برایشان ضرردارد می توانند روزه را افطار کنند ودرروز مقتضی (مثلازمستان ویا..)روزه راباید قضا کنند
    دفتررهبری 0251/7743232و0251/7836464
    ویرایش توسط اسراء : ۱۳۹۱/۰۴/۱۶ در ساعت ۰۸:۵۵

10. صلوات ها 11

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری