جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیه ای با مضمون احترام به بزرگان

علاقه
    خدا
    نوشته
    866
    حضور
    24 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    5343

آیه ای با مضمون احترام به بزرگان

به نام خدا
    سلام

لطفا آیه ای که مضمون آن احترام به بزرگان دینی هست را بیان فرمایید . ( احترام به غیر پدر و مادر )

با تشکر
    شادی و آرام نبود هر کرا وصل تو نیست / هر کرا وصل تو باشد هر چه باید جمله هست
    اگر لذت ترک لذت بدانی , دگر لذت نفس را لذت نخوانی
    انرژی هسته ای برای همه؛ سلاح هسته ای برای هیچکس

2. صلوات ها 2

3.  

نوشته
    1,508
    حضور
    23 روز 22 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6203

با سلام و عرض ادب

خدای متعال در قرآن کریم می فرماید:«... هَلْ یَسْتَوِی الَّذِینَ یَعْلَمُونَ وَ الَّذِینَ لا یَعْلَمُونَ...(زمر آیه 9)«آیا دانایان و نادانان با هم برابرند؟».
    آیا كسانی كه در تحصیل فضایل و آگاهی‌های مفید و مؤثر در كمال خویش گام بر می‌دارند، با گروهی كه از حیات جز خواب و خوراك و... چیزی نمی‌دانند برابرند؟
    شكی نیست كه برتری و ارجحیت، همانا از آن كسانی است كه در راه تحصیل علم گام بر می‌دارند، و ساعت‌هایی را به تعلیم و تعلم سپری می‌سازند و از دیار جهالت و لو چند قدم در شبانه روز به سوی عالم علم و نور،‌ هجرت می‌كنند.لذا این شخصیت قابل تکریم می باشد.
    یكی از فقهای شیعه بر امام هادی ـ علیه السّلام ـ وارد گردید، در حالی كه جمعی از علویین و بنی هاشم در محضر امام ـ علیه السّلام ـ بودند. حضرت به آن عالم احترام نمود و جای خود را به او داد. این كار بر علویین و بنی هاشم گران آمد. یكی از آنها نتوانست تحمل كند، به خدمت امام ـ علیه السّلام ـ رفت و عرض كرد: «یابن رسول الله! آیا شما یك عالم را بر بنی هاشم مقدّم می‌داری؟» حضرت فرمود: مگر خداوند در قرآن نفرموده: «... اِذا قیلَ لَكُمْ تَفَسَّحوُا فِی الْمَجالِسِ فَافْسَحُوا یَفْسَحِ اللهُ لَكُمْ.. (مجادله.آیه11) ای مؤمنان! هرگاه به شما گفته شد كه جایی را در مجلس بگشایید، چنین كنید تا خداوند نیز نسبت به شما در كارهایتان گشایش به وجود آورد.»
    و بعد فرمود: «... یَرْفَعِ اللهُ الَّذینَ امَنُوا مِنْكُمْ وَ الَّذینَ اُوتُوا العِلْمَ دَرَجاتٍ... (مجادله آیه 11)خداوند، مؤمنان و عالمان را بر دیگران به درجاتی برتری داده است.» پس چرا ناراحتید از اینكه من یك عالم را به خاطر اینكه خداوند او را بالا برده و عظمت داده برتری داده‌ام؟ این عالم فلان ناصبی را با اقامه‌ی دلیل و برهان محكوم كرده است و این فضیلت بزرگی است.»(1)

1.احتجاج طبرسی، ج2، ص455.

آیه ای با مضمون  احترام به بزرگان

الهی من ذاالذی ذاق حلاوه محبتک فرام منک بدلا

آن کس که تورا شناخت جان را چه کند
    فرزند وعیال وخانمان را چه کند.

5. صلوات ها 3

علاقه
    خدا
    نوشته
    866
    حضور
    24 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    5343

به نام خدا
    سلام

ممنونم من منظورم یک آیه دیگه بود که خدارو شکر چندین آیه دیگه هم یاد گرفتم . خدا خیرتون بده .
    من یادم هست یک آیه خوندم که مضمونش به این صورت بود که به بزرگان احترام بزارید تا در آخرت نیز به آنها احترام گذاشته بشه . کاشکی یک جا نوشته بودمش که مزاحم شما هم نمیشدم . لطفا راهنمایی کنید
    یا حق
    شادی و آرام نبود هر کرا وصل تو نیست / هر کرا وصل تو باشد هر چه باید جمله هست
    اگر لذت ترک لذت بدانی , دگر لذت نفس را لذت نخوانی
    انرژی هسته ای برای همه؛ سلاح هسته ای برای هیچکس

7. صلوات

نوشته
    1,508
    حضور
    23 روز 22 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6203

با سلام
    متاسفانه چنین آیه ای به این شکل پیدا نکردم و تنها آنچه بالا عرض شد رو پیدا کردم.
    موفق باشید

آیه ای با مضمون  احترام به بزرگان

الهی من ذاالذی ذاق حلاوه محبتک فرام منک بدلا

آن کس که تورا شناخت جان را چه کند
    فرزند وعیال وخانمان را چه کند.

9. صلوات

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری