وقتی دچار گناه میشه ازدواج کن !!! با کدوم پول و کار

تب‌های اولیه

116 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
وقتی دچار گناه میشه ازدواج کن !!! با کدوم پول و کار

سلام و خسته نباشید
تا چند ماه پیش دچار کناه استمنا میشدم از روحانی پرسیدم گفتم چه کنم گفت ازدواج کن
گفتم با کدوم پول گفت اون دیگه من نمیدنم حال من چه کنم دارم بدبحخت میشم
اگه میشه راهنمایی کنید که دیگه سراغ این گناه ها نرم دیگه از خودم به طور کلی متنفر شدم هر روز ارزو مرگ میکنم
چند بارو قصد خود کشی کردم :Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin:

به نام خدا.

فرار از یک گناه کبیره به یک گناه کبیره دیگه؟(از استمنا به خودکشی)

بهترین راه و در واقع تنها راه رو نشونتون داده اند. اما اگر شرایط ازدواج را ندارید شاید با سرگرم کردن خودتان به فراهم آوری لوازم ازدواج از گناه استمنا هم دور بشوید انشاالله.

توکل کن به خدا برادر من. تو اینترنت که بگردی بسیار بسیار راه رو علما پیشنهاد دادن برای دوری از این گناه واقعا خانمان سوز. به اینها عمل کن. یکم ورزش و دل مشغولی، یکم ذکر لااله الاالله ، اینها رو توصیه کرده اند.

نا امید نباش دوست من. خدا دوست داره که به دلت انداخته این گناه رو ترک کنی. تا دیر نشده برگرد.

با آرزوی سلامتی ، ستایشگر :Gol:

این حرفها و توصیه های شما هیچ وقت نمیتونه جایگزین اون لذت جنسی و حتی اون لذت خودارضایی بشه و در واقع وقتی فردی خودارضایی رو تجربه میکنه نمیتونه اون رو ترک بکنه مگر این که ازدواج بکنه و کمتر دیده شده که نوجوانان و جوانان بتونند این کار رو ترک بکنند و البته شاید کسانی هم باشند که خودارضایی نمیکنند اما بیشتر مردم خودارضایی میکنند حالا چه کم یا چه زیاد

در ضمن خیلی دوستانه بهتون بگم که با جیب خالی و درآمد کم اصلا و ابدا دنبال ازدواج نباشید که زندگی یک جهنمی میشه براتون که دیکه نمیتونین دوام بیارین و روزی هزار بار به خودتون لعنت میفرستید که اون موقع دیگه راه برگشتی وجود نداره

برو کار کن شده بنایی کنی

پدرم اول که ازدواج کرد تو بازار دست فروشی می کرد بعدا کار درست و حسابی پیدا کرد

کار کنی فکرت انورا دیگه نمیره یه در آمدی هم داره می تونی ازدواج کنی

راه حل های مقطعی وجود دارند که مدتی شما را از این کار باز میدارند اما راه حل دائمی آن ازدواج است که متاسفانه سخت شده است

یک پسر خوشبینانه در 15 سالگی به بلوغ جنسی میرسد اما حدودا 10 سال بعد به بلوغ فکری و اقتصادی میرسد.این فاصله کم نیست و نه خانواده ها و نه کشور برنامه ای برای کم کردن این فاصله دارند،اتفاقا این فاصله روز به روز بیشتر می شود.

نمی دانم به کجا میخواهیم برسیم،هیچ توجیهی برای سهل انگاری در این مورد به ذهنم نمی رسد

صرفا برای عوض شدن روحیه

کاریکاتور ازدواج و عواقب بعدیش

بعضی ها که قبل از ازدواج خویشتن داری میکنن و خدا رو یاد میکنن و میدونن که خدا اونا رو میبینه با یه اشاره دنیا رو به نفع خودشون تغییر میدن
من داشتم تو یه سایتی یه داستانی رو میخوندم گفتم چی میشد که ازدواج هم به اندازه این داستان اسان میشد
ایت الله نخودکی
استهلال ماه

باز هم فرزند ایشان تعریف مى كنند: شب اول ماه شوال بود و ما در مزرعه (( نخودك )) در خارج از شهر مشهد ساكن بودیم. پدرم فرمود : تا به بالاى بام بروم و استهلال كنم چون ابر، دامن افق مغرب را پوشانده بود، چیزى ندیدم فرود آمدم و گفتم : رؤ یت هلال با این ابرها هرگز ممكن نیست .
عتاب آلوده فرمودند :بى عرضه چرا فرمان ندادى كه ابرها كنار روند؟ گفتم : پدر جان ، من كى هستم كه به ابر دستور دهم ؟ فرمودند: باز گرد و با انگشت سبابه اشاره كن كه ابرها از افق كنار روند.
ناچار به بام شدم ، با انگشت اشاره نموده و چنانكه دستور داده بودند عمل كردم ، لحظه هایى نگذشته بود كه افق را صافى از ابر و هلال ماه شوال آشكار دیدم و پدرم را از رؤ یت ماه آگاه ساختم .
غلام همت آنم كه زیر چرخ كبود
زهر چه رنگ تعلق پذیرد آزاد است
http://rasekhoon.net/article/show-110910.aspx

سلام
منم با حرفاتون موافقم. سخت شد شرایط ازدواج باعث شده تا هم پسرا و هم دخترا در معرض گناه باشن. طوری که الان دیگه نمیشه به کسی اعتماد کرد. حتی اگه کلی تحقیق کنی!!! باید یه راهی پیدا بشه....

سلام
تعدادي از سوالات شما در پست هاي زير توسط كارشناسان پاسخ داده شده
http://www.askdin.com/thread20005.html
http://www.askdin.com/thread458-3.html

be name khoda;237454 نوشت:
بعضی ها که قبل از ازدواج خویشتن داری میکنن و خدا رو یاد میکنن و میدونن که خدا اونا رو میبینه با یه اشاره دنیا رو به نفع خودشون تغییر میدن

نه عزیزم همیشه هم اینجوریا نیست گاهی وقت ها باید تا اخر عمرت فقط خویشتن داری کنی به همین راحتی.....

دقت کردید توی این زمینه حیوانات بهتر از ما زندگی میکنند که هیچ .......خیلی هم خوشبخت هستند!!!!!

جنگ هفتاد و دو ملت همه را عذر بنه

چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند
با توهمات و خیال این که شاید اگر ازدواج بکنیم و خوشبخت بشیم و این حرفها زندگی جلو نمیره باید داشته باشی و یک کاری رو انجام بدی

ممنون از تمام دوستان عزیز
انشالله با ائمه ها رستگار بشید
ترک 30 روز هم داشتم ولی بعد از 30 روز تاحمل کردن خیلی سخت
انگار میخ دارن میکنن تو سرت
موندم تو کار خودم
(خدا کنه حضرت مهدی کمکم کنه تو این ماه مبارک رمضان گناه نکنم 30 روز هست 10 روز هم بعدش روزه خوام گرفت تا 40 روز بشه امشالله که ترک کنیم
دوستان ماه رمضان نزدیک هست
جان عزیزتان دعا کنید برام که ترک کنم و کار ازدواجمم درست بشه ممنون

zeze;241888 نوشت:
موندم تو کار خودم
(خدا کنه حضرت مهدی کمکم کنه تو این ماه مبارک رمضان گناه نکنم 30 روز هست 10 روز هم بعدش روزه خوام گرفت تا 40 روز بشه امشالله که ترک کنیم

خوش بحال آقایون، حداقل می تونن چله بگیرن، 40 روز پشت سر هم روزه داری، واقعا کمک بزرگی برای ترک این گناهه... خانومای بیچاره چیکار کنن که این راه هم براشون بسته س...
:geryeh::geristan::hey:

بنام الله

یه پیشنها د: ازدواج موقت

مرصاد;241914 نوشت:
بنام الله

افرادی که به این گناه آلوده هستند، نیاز به ازدواج دارند، تا به آرامش برسند... من اصلا به احکام صیغه و متعه و این حرفا کار ندارم... بلد هم نیستم. فقط می دونم که توی جامعه ی ما ازدواج موقت گاهی به اندازه ی استمنا، قبیحه! خب برای همین هم هست که افراد ترجیح می دن که گناه مرتکب بشن، ولی سراغ صیغه نرن و آبروشون به خطر نیافته... هرچی باشه، احتمال لو رفتن ازدواج موقت، خیلی بیشتر از لو رفتن استمناست...!
اون کسانی هم که با مخفی کاری، ازدواج موقت انجام می دن، اصلا به اون آرامشی که دنبالش هستند نمی رسن، تازه وضعشون بدتر هم می شه... مدام استرس دارن کسی نفهمه آبروشون بره!!

مرصاد;241914 نوشت:
بنام الله

پیشنهادهایی رو بدین که عملی باشه مگه چند درصد از مردم میتونند صیغه کنند؟ یکی مشکل مالی داره و نمیتونه یکی مشکل جا داره و نمیتونه یکی اصلا مورد مناسبی سراغ نداره و نمیتونه چی کار میشه کرد؟

shahram1363;241939 نوشت:
پیشنهادهایی رو بدین که عملی باشه مگه چند درصد از مردم میتونند صیغه کنند؟ یکی مشکل مالی داره و نمیتونه یکی مشکل جا داره و نمیتونه یکی اصلا مورد مناسبی سراغ نداره و نمیتونه چی کار میشه کرد؟

سلام
منم موافقم
این جواب ها عملی نیست

نقل قول:
موندم تو کار خودم
سلام دوست عزیز خوش بحالت

اما از یکی از آشنایان شنیده بودم همین حدودا روزه گرفته بود و حتی می گفت رمز خشک کردنش بی خوابی هست نه فقط کم خوردن و روزه گرفتن.

اما بعد چند هفته می گفت همین که لحظه ای چرت میزدم یهو چهره مردم و توی خواب حیوون می دید!

حتی می گفت بعد از چند ماه توی خواب دید یک سیدی اومد توی خوابش و زد توی گوشش...و گفت دو رکعت در روز کافیه ( بعدا متوجه شده امام رضا بوده!!)

خودش می گفت نزدیک بود مرتاض بشه و کافر ...یعنی این نوع رهبانیت برای مردم عادی نیست و ما تبدیل به شیطان می شویم....خطرناکه

[

BandeyeKhoda;241922 نوشت:
فقط می دونم که توی جامعه ی ما ازدواج موقت گاهی به اندازه ی استمنا، قبیحه! خب برای همین هم هست که افراد ترجیح می دن که گناه مرتکب بشن، ولی سراغ صیغه نرن و آبروشون به خطر نیافته

ابرو پیش خلق مهمه یا خدا ؟

quote=shahram1363;241939]پیشنهادهایی رو بدین که عملی باشه
پیشنهاد عملیه .چرا دین رو این همه سخت می کنید

سلام
به نظرم یکی از بهترین راه های ترک گناه، اینه که همون لحظه که میخوای گناهی رو انجام بدی...یکم مکث کنی، یه لعنت به شیطون بفرستی...بری دست و صورتتو بشوری...مشغول به یه کار مفید بشی...
فکر گناه هم نکنی! خود همین فکر خیلی زمینه سازه!
و قبلا روایتی خونده بودم، هرکسی که بعد از انجام عمل گناهی، احساس شرمندگی میکنه، بالاخره بر شیطان پیروز میشه...
پس همین احساس شرمندگی یا تنفری که در شما هست، نشانه ی ایمان شماست. ولی نباید بزارین ادامه دار بشه...خیلی زود و با استوار تصمیمتونو بگیرین و سعی کنین برای همیشه ترک کنین.
ان شالله که موفق خواهید شد و چه بسا خداوند هم برای پاداش این کار، زمینه ی ازدواج رو براتون فراهم کنه.
یا حق

سلام

یه چیزی رو یادم رفت بگم ...احتمالا بیشتر شما می دونین.

اما اونایی که نمی تونن و قوت ندارند گناه فردی خودشون و ترک کنن (مثل من) عادت کنن به گفتن این اسم اعظم:

«استغفرالله الذٌی لا اله الاٌ هو الحَیٌ و القَیٌوم»

این و سه بار اگه بعد هر گناهی بخونید، اون گناه تا موقع توبه کردنتون در پرونده اعمال شما نوشته نمی شه!

حداقل جلوی افسردگی _ نا امیدی و سلب توفیق شما در زندگی روز مره رو میگیره !

موفق باشید

zeze;241888 نوشت:

باسلام

برای ترک استمناء باید میل جنسی را کاهش دهید که در لینک توضیحاتی قرار دادم.

کاهش دادن میل جنسی
http://www.askdin.com/post241863-6.html

ادعیه ای که در آن از خداوند برای دور شدن گناه طلب کمک میکنید هم خیلی مفید است! مثل این دعای امام سجاد علیه السلام
نيايش در پناه جستن به خدا از ناملائمات و اخلاق ناستوده و كردارهاى ناپسنديده

اللّهُمّ إِنيّ أَعُوذُ بِكَ مِنْ هَيَجَانِ الْحِرْصِ، وَ سَوْرَةِ الْغَضَبِ، وَ غَلَبَةِ الْحَسَدِ، وَ ضَعْفِ الصّبْرِ، وَ قِلّةِ الْقَنَاعَةِ، وَ شَكَاسَةِ الْخُلُقِ، وَ إِلْحَاحِ الشّهْوَةِ، وَ مَلَكَةِ الْحَمِيّةِ
وَ مُتَابَعَةِ الْهَوَى، وَ مُخَالَفَةِ الْهُدَى، وَ سِنَةِ الْغَفْلَةِ، وَ تَعَاطِي الْكُلْفَةِ، وَ إِيثَارِ الْبَاطِلِ عَلَى الْحَقّ، وَ الْإِصْرَارِ عَلَى الْمَأْثَمِ، وَ اسْتِصْغَارِ الْمَعْصِيَةِ، وَ اسْتِكْبَارِ الطّاعَةِ.
وَ مُبَاهَاةِ الْمُكْثِرِينَ، وَ الْإِزْرَاءِ بِالْمُقِلّينَ، وَ سُوءِ الْوِلَايَةِ لِمَنْ تَحْتَ أَيْدِينَا، وَ تَرْكِ الشّكْرِ لِمَنِ اصْطَنَعَ الْعَارِفَةَ عِنْدَنَا
أَوْ أَنْ نَعْضُدَ ظَالِماً، أَوْ نَخْذُلَ مَلْهُوفاً، أَوْ نَرُومَ مَا لَيْسَ لَنَا بِحَقّ‏ٍ، أَوْ نَقُولَ فِي الْعِلْمِ بِغَيْرِ عِلْمٍ‏
وَ نَعُوذُ بِكَ أَنْ نَنْطَوِيَ عَلَى غِشّ أَحَدٍ، وَ أَنْ نُعْجِبَ بِأَعْمَالِنَا، وَ نَمُدّ فِي آمَالِنَا
وَ نَعُوذُ بِكَ مِنْ سُوءِ السّرِيرَةِ، وَ احْتِقَارِ الصّغِيرَةِ، وَ أَنْ يَسْتَحْوِذَ عَلَيْنَا الشّيْطَانُ، أَوْ يَنْكُبَنَا الزّمَانُ، أَوْ يَتَهَضّمَنَا السّلْطَانُ‏
وَ نَعُوذُ بِكَ مِنْ تَنَاوُلِ الْإِسرَافِ، وَ مِنْ فِقْدَانِ الْكَفَافِ‏
وَ نَعُوذُ بِكَ مِنْ شَمَاتَةِ الْأَعْدَاءِ، وَ مِنَ الْفَقْرِ إِلَى الْأَكْفَاءِ، وَ مِنْ مَعِيشَةٍ فِي شِدّةٍ، وَ مِيتَةٍ عَلَى غَيْرِ عُدّةٍ.
وَ نَعُوذُ بِكَ مِنَ الْحَسْرَةِ الْعُظْمَى، وَ الْمُصِيبَةِ الْكُبْرَى، وَ أَشْقَى الشّقَاءِ، وَ سُوءِ الْمَ‏آبِ، وَ حِرْمَانِ الثّوَابِ، وَ حُلُولِ الْعِقَابِ‏
اللّهُمّ صَلّ عَلَى مُحَمّدٍ وَ آلِهِ، وَ أَعِذْنِي مِنْ كُلّ ذَلِكَ بِرَحْمَتِكَ وَ جَمِيعَ الْمُؤْمِنِينَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ، يَا أَرْحَمَ الرّاحِمِينَ.

دستور مجرب برای پیدا کردن کار
روز شروع این دستور صدقه بده بنیت گشایش در رزق و پیدا کردن کار!
در روزی که کار پیدا کردی هم باید به نیت شکر صدقه بدی!
بعد نماز مغرب یا عشاء، دو رکعت نماز میخوانی که در رکعت اول بعد از سوره حمد، این آیه را 10 مرتبه میخوانی:

وَ مَنْ یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً*وَیَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لا یَحْتَسِب
و در رکعت دوم بعد سوره حمد 101 بار این آیه را میخوانی:
و مَن یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیْءٍ قَدْرًا
بعد نماز این اذکار را میگویی:
سبحان الله و بحمده سبحان الله العظیم و بحمده استغفر الله 100 بار
اللهم صل علی محمد و آل محمد 10 بار
بعد سجده میکنی و 70 بار میگویی ایاک نعبد و ایاک نستعین
در آخر برای کاری که میخواهی دعا میکنی! این دستور رو انجام میدی تا کار پیدا کنی!

در ضمن آیات به همان شکلی که گفتم باید خوانده شود!

[=Times New Roman]
مرصاد;242054 نوشت:
[
ابرو پیش خلق مهمه یا خدا ؟

quote=shahram1363;241939]پیشنهادهایی رو بدین که عملی باشه

حرفایی می زنیدها![=Times New Roman]:ajab:
[=Times New Roman]دختری که خونه ی باباشه، چجوری بره صیغه بشه؟ !
به فرض که حکم و اجازه ی شرعیش رو به زور تونست جور کنه و بدون اجازه ی پدر، مجوز محرمیت گرفت...
اولا از کجا کسی رو پیدا کنه؟! بره توی خیابون به هرکی رسید بگه ... !!!؟
جا چجوری جور کنن؟ اگه گیر افتادن چه خاکی به سرشون بکنن!؟! جواب پدر و مادراشون رو چجوری بدن، مخصوصا دختره!:read:
اصلا از کجا معلوم طرفش آدم درستی باشه و سوء استفاده نکنه؟ بعدم که یه بلایی سر دختره اومد، چیکار باید بکنه که شانس ازدواج دائم رو هم از دست داده!؟:Motehayer:
...
و هزار تا مشکل و سوال دیگه!

پیشنهاد عملیه؟!!؟!؟؟ آخه یک حرفایی می زنید اعصاب آدم خرد می شه، والا!!!
استغفرالله:Esteghfar:

BandeyeKhoda;242157 نوشت:
[=Times New Roman]

[=Times New Roman]

حرفایی می زنیدها!

[=Times New Roman]:ajab:
[=Times New Roman]دختری که خونه ی باباشه، چجوری بره صیغه بشه؟ !
به فرض که حکم و اجازه ی شرعیش رو به زور تونست جور کنه و بدون اجازه ی پدر، مجوز محرمیت گرفت...
اولا از کجا کسی رو پیدا کنه؟! بره توی خیابون به هرکی رسید بگه ... !!!؟
جا چجوری جور کنن؟ اگه گیر افتادن چه خاکی به سرشون بکنن!؟! جواب پدر و مادراشون رو چجوری بدن، مخصوصا دختره!:read:
اصلا از کجا معلوم طرفش آدم درستی باشه و سوء استفاده نکنه؟ بعدم که یه بلایی سر دختره اومد، چیکار باید بکنه که شانس ازدواج دائم رو هم از دست داده!؟:Motehayer:
...
و هزار تا مشکل و سوال دیگه!

پیشنهاد عملیه؟!!؟!؟؟ آخه یک حرفایی می زنید اعصاب آدم خرد می شه، والا!!!
استغفرالله:Esteghfar:

وقتی جامعه شناس و مشاوران ما این چنین نظر میدن همین میشه دیگه فقر که نمیذاره کسی جرات کنه سمت ازدواج بره و از طرف دیگه بالا رفتن سن و نداشتن رابطه هم باعث میشه فرد به کمترین و اسونترین راه برای ارضای جنسی که همون خودارضایی هست رو بیاره در واقع این مشکل حل شدنی نیست و روز به روز بیشتر و بیشتر میشه و بدتر میشه که بهتر نمیشه و با دعا و آیه و اینها درست نمیشه البته من منکر رابطه و مناحات با خدا نیستم اما چون این مساله یک نیاز طبیعی هر انسانی هست و طریقه ارضای اون از راه سالم خیلی سخت شده بنابراین پیامدها و مشکلات خودش رو هم در جامعه داره و کسانی که صیغه رو تجویز میکنند لابد خودشون راحت میتونند این کار رو بکنند و در شهر قم این یک کار عادی محسوب بشه اما تو شهرهای دیگه مشکلات اجتماعی داره اینکه چجوری اون فرد موردنظر رو پیدا بکنند و جای مناسب برای این کار پیدا بکنند و ترس از لو نرفتن و آبروریزی و این که خوب دختر مجرد که نمیتونه بکارتش رو از دست بده برای صیغه و کلا مساله صیغه نمیتونه مشکل را حل بکنه چون شرایطش 10 درصد هم وجود نداره تو جامعه ما

bandeyekhoda;241922 نوشت:
من اصلا به احکام صیغه و متعه و این حرفا کار ندارم... بلد هم نیستم. فقط می دونم که توی جامعه ی ما ازدواج موقت گاهی به اندازه ی استمنا، قبیحه!

خدا لعنت کنه دومی رو که صیغه رو حروم کرد.(در اون زمان)
امام علی علیه السلام:اگر دومی متعه(صیغه)رو حرام نمیکرد.هیچ کس جزء شقی ترین مردم زنا نمیکرد....
منشا این قبیح بودن معلومه از کجا اومده..................

کاظمی;242214 نوشت:
خدا لعنت کنه دومي رو که صیغه رو حروم کرد.(در اون زمان)
امام علی علیه السلام:اگر دومی متعه(صیغه)رو حرام نمیکرد.هیچ کس جزء شقی ترین مردم زنا نمیکرد....

خدا پدر بیپولی رو بسوزونه اگه جوونها پول داشتند یه حداقل برای شروعغ زندگی و میتونستند ازدواج بکنند الان وضع جامعه ما اینجوری نبود صیغه که هیچ وقت جای زندگی دایم و کامل رو نمیگیره اونم مشکلات خودش رو داره

کاظمی;242214 نوشت:
خدا لعنت کنه دومي رو که صیغه رو حروم کرد.(در اون زمان)

ده همین

سلام
بحث جالبی هست
باید اینو بگم باور بفرمایید که این مشکل اصلا اینقدر سخت نیس
چون راهش رو بلد نیستیم واسه همین برامون مثل یه غول شده
در صورتی که می شه خیلی خیلی خیلی راحت زندگی کرد حتی اگر به گناهی مرتکب شدیم خیلی خیلی راحت می شه ازش دست کشید
فقط کافیه راهش رو بلد باشیم همین

مسافر زمان;242237 نوشت:
سلام
بحث جالبی هست
باید اینو بگم باور بفرمایید که این مشکل اصلا اینقدر سخت نیس
چون راهش رو بلد نیستیم واسه همین برامون مثل یه غول شده
در صورتی که می شه خیلی خیلی خیلی راحت زندگی کرد حتی اگر به گناهی مرتکب شدیم خیلی خیلی راحت می شه ازش دست کشید
فقط کافیه راهش رو بلد باشیم همین

هیچ مشکلی اینقدر سخت نیست اما عواملی که سر راه اون مشکل قرار میگیرند و نمیذارند که اون مشکل حل بشه کار رو سخت میکنه و در ضمن اگر دست کشیدن از این گناه خیلی خیلی خیلی راحت بود این همه آدم گرفتارش نبودند و این همه گناهکار و مشکل دار هم نبود

shahram1363;242257 نوشت:
اگر دست کشیدن از این گناه خیلی خیلی خیلی راحت بود این همه آدم گرفتارش نبودند و این همه گناهکار و مشکل دار هم نبود

دقیقا :geryeh:

خوب بخاطر عدم آگاهی هست که دچارش می شن
ببینید زمانی که انسان دچار یه عادت درون خودش می شه چون اون عادت درونش شکل گرفته دیگه فکر می کنه که باید به این عادت بها بده البته حق هم داره چون تواناییشو نداره
واسه همین من همیشه می پرسم چرا تواناییش نیس؟البته بعضی از دوستان بصورت نوشته کوتاه دلیلشو نوشتن ولی هیچ کدوم راهکار ندادن
ببینید زمانی که شخص برای پیدا کردن آرامش دچار خطا می شه می ره سراغ این گناهان
تو کشور ما هم متاسفانه این گناه خیلی زیاد شده ولی خیلی بودن که اصلا سراغش نرفتن و اگه هم رفتن تونستن راحت ترکش کنن
این از خصلت ادمی هست که همیشه ذهنش رو کسانی پر می کنن که مثل خودش عمل می کنن

سلام
من از چند دوست دانشگاهیم که پرسیدم البته همشون پسر
از دانشگاه تهران و علم صنعت و دانشگاه شیراز و خلیج و دانشگاه ازاد هم که دلتون بخواد
اکثر پسرا (تحصیل کرده ها)همشون به این نتیجه رسیدن که برگردن به 10یا 15سال پیش
یعنی کسی رو واسه زندگی مشترکشون پیدا کنن که سطح توقع پایین حجابش خوب باشه هی کلاس نذار و درواقع چیزای که کاربر سوگل گفتن
و این انقلاب سطح فکری بین پسرا شروع شده دیگه اکثر پسرا دارن به 10یا 15سال پیش که (دختر کم توقع یا غرور نداره و...) بر می گردن
البته کلیت نداره ها بعضی از دوستام که تو شرکت کار می کنن دزدکی میان به من می گن ارزو تو دلمون مونده که یه روز بیاییم یه قورمه سبزی دستپخت خانممون بخوریم یا آرزو بدلمون موند که یه شب دعوا تو خونه نباشه اونا هم می گن ای کاش دنبال ظاهر نمی گشتیم )
این انقلاب سطح فکری شروع شده و مطمعن باشید تا سه یا 4سال دیگه کاملا جا می افته

مسافر زمان;242279 نوشت:
خوب بخاطر عدم آگاهی هست که دچارش می شن
ببینید زمانی که انسان دچار یه عادت درون خودش می شه چون اون عادت درونش شکل گرفته دیگه فکر می کنه که باید به این عادت بها بده البته حق هم داره چون تواناییشو نداره
واسه همین من همیشه می پرسم چرا تواناییش نیس؟البته بعضی از دوستان بصورت نوشته کوتاه دلیلشو نوشتن ولی هیچ کدوم راهکار ندادن
ببینید زمانی که شخص برای پیدا کردن آرامش دچار خطا می شه می ره سراغ این گناهان
تو کشور ما هم متاسفانه این گناه خیلی زیاد شده ولی خیلی بودن که اصلا سراغش نرفتن و اگه هم رفتن تونستن راحت ترکش کنن
این از خصلت ادمی هست که همیشه ذهنش رو کسانی پر می کنن که مثل خودش عمل می کنن

بله آدم بوده که خودشو از بالای پشت بوم پرت کرده پایین و آدم هم بوده که از لحاظ عرفانی به خیلی از رطبه های بالا رسیده شما چی میخواین بگین؟ این نیاز باید تخلیه بشه مثل غذا میمونه نیاز طبیعی روح و بدن هستش حالا خیلی از مردم دوست دارند الکی سر خودشون رو گول بزنند و بگند ما این کار رو نمیکنیم و وقتی به خلوت میرند این کار رو میکنند یه سوال؟ اگه شخصی برای به دست آوردن آرزامش دچار خطا نشه باید چی کار کنه؟ سراغ چی بره که جای ارضا شدن میل جنسی رو بگیره؟ خوب یک عده قلیلی که ازدواج کردند و یا صیغه کردند و تونستند این کار رو ترک کنند که مشکل ما رو حل نمیکنه؟ این مشکل عمومی هستش و در خارج خیلی راحت حل شده

سوگل;242290 نوشت:
من واقعا به هیچ کدوم از حرفای شما ایمان قلبی ندارم
من ازدواج رو ساده میگیرم
اصلا از تجملات خوشم نمیاد، نمیدونم حرفمو باور میکنید یا نه؟؟؟
یعنی اگه کسی که من قبولش دارم بیاد خواستگاری واقعا فقط ایمان و ذات خوبشو میخوام هیچ چیزی دیگه مهم نیست برام.
حتی دوستام که الان نامزد هستن میبینم انقدر برای حرف مردم حاضرن خودشون و شوهرشونو عذاب بدن تعجب میکنم!!!!!!!!!!!
مهر بالا و سرویس طلا و خرید آنچنانی و عروسی آنچنانی.....
به نظرم دو نفر باید دلشون به هم نزدیک باشه این چیزا دیگه چیه آخه!
بخدا الان دیگه دختر پسرا ازدواج که میکنن شاد نیستن نمیدونم چرا؟ یکیش دوسته خودم، ازش میپرسی ازدواج خوبه میگه نه بابا مجردی بهتره .
تازه غرق طلا هم هست مشکل مالی هم ندارن
پس چرا رضایت از زندگی ندارن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واقعا باید یه فکر درست و حسابی در مورد شرایط ازدواج کرد

این حرفهای شما الان تو جامعه عملی نیست در ساده ترین شکل ممکن یه سری هزینه هایی داره که اصلا خیلی از مردم ندارند که هزینه بکنند تازه مگه اونه؟ هزینه های بعد از ازدواج چی میشه؟ آب برق گاز تلفن وو..... لابد اینا رو نمیخواهیم داشته باشیم؟ اونی هم که میبینی همه چی هم داره از زندگی راضی نیست شاید مثلا اخلاقش با طرف جور در نمیاد و این مثال دلیل نمیشه که پول داشتن بده...تازه اگر پولدار بودن 100 در صد خوشبختی نیاره اینو یقین بدونین که بیپولی 100 درصد بدبختی میاره

آقای شهرام به نظره بنده شما دنبال کلاه شرعی دارید میگردی!!!

shahram1363;242304 نوشت:
این حرفهای شما الان تو جامعه عملی نیست در ساده ترین شکل ممکن یه سری هزینه هایی داره که اصلا خیلی از مردم ندارند که هزینه بکنند تازه مگه اونه؟ هزینه های بعد از ازدواج چی میشه؟ آب برق گاز تلفن وو..... لابد اینا رو نمیخواهیم داشته باشیم؟ اونی هم که میبینی همه چی هم داره از زندگی راضی نیست شاید مثلا اخلاقش با طرف جور در نمیاد و این مثال دلیل نمیشه که پول داشتن بده...تازه اگر پولدار بودن 100 در صد خوشبختی نیاره اینو یقین بدونین که بیپولی 100 درصد بدبختی میاره

نه منظوره من این نبود که با جیب خالی بری جلو، که این ببخشید حماقته ولی واقعا یک سری از مخارجی وجود داره که آقایون از ترس اونا نمیتونن پا پیش بذارن که واقا هم ضرورتی ندارن مث دوران عقد که چقدر خانواده پسر باید طلا برای عروس بخرن یا خرید های اضافی ، چیه که چون تو فامیلشون رسم دارن
واقعا این کارا لازمه؟؟؟؟؟؟
همین میدونید چقدر پول میخواد؟ پولشو بذارن واسه رهن خونه که انقدر نامزدی های طولانی نداشته باشیم که به مشکل بخورن. این رسم و رسوم ها فقط واسه ایرانه که اگه جمعش نکنن باید منتظره آینده ی خطرناکه بچه هاشون باشن

shahram1363;242300 نوشت:
بله آدم بوده که خودشو از بالای پشت بوم پرت کرده پایین و آدم هم بوده که از لحاظ عرفانی به خیلی از رطبه های بالا رسیده شما چی میخواین بگین؟ این نیاز باید تخلیه بشه مثل غذا میمونه نیاز طبیعی روح و بدن هستش حالا خیلی از مردم دوست دارند الکی سر خودشون رو گول بزنند و بگند ما این کار رو نمیکنیم و وقتی به خلوت میرند این کار رو میکنند یه سوال؟ اگه شخصی برای به دست آوردن آرزامش دچار خطا نشه باید چی کار کنه؟ سراغ چی بره که جای ارضا شدن میل جنسی رو بگیره؟ خوب یک عده قلیلی که ازدواج کردند و یا صیغه کردند و تونستند این کار رو ترک کنند که مشکل ما رو حل نمیکنه؟ این مشکل عمومی هستش و در خارج خیلی راحت حل شده

هر چند اعتقاد شماست و به هیچ وجه نمی شه با این صحبت ها نظر شما رو عوض کرد
ولی دوست عزیزم تا زمانی که انسان دچار گناه نشده قبول دارین که این نیاز خود به خود طی یه زمان مشخص در هنگام خواب از بدن خارج می شه یا نه؟پس قبول دارین که به این نیاز پاسخ داده می شه(قبل از شروع گناه رو می گم)
اگر این مورد رو قبول دارین پس باید ببینیم چرا فردی که حالا بخاطر عدم آگاهی یا هر مورد دیگه ای به این سمت کشیده دیگه نمی تونه به شرایط قبل از گناهش برگرده؟
چرا؟این مهمه
ببین اونی که خود کشی می کنه مطمعنا یه مشکلی داشته که اینکارو کرده
ما باید ببینیم مشکل عدم ترک از کجاست چرا با وجود اینکه یکی می خواد ترک کنه ولی نمی تونه؟

سوگل;242290 نوشت:
من واقعا به هیچ کدوم از حرفای شما ایمان قلبی ندارم من ازدواج رو ساده میگیرم اصلا از تجملات خوشم نمیاد، نمیدونم حرفمو باور میکنید یا نه؟؟؟ یعنی اگه کسی که من قبولش دارم بیاد خواستگاری واقعا فقط ایمان و ذات خوبشو میخوام هیچ چیزی دیگه مهم نیست برام. حتی دوستام که الان نامزد هستن میبینم انقدر برای حرف مردم حاضرن خودشون و شوهرشونو عذاب بدن تعجب میکنم!!!!!!!!!!! مهر بالا و سرویس طلا و خرید آنچنانی و عروسی آنچنانی..... به نظرم دو نفر باید دلشون به هم نزدیک باشه این چیزا دیگه چیه آخه! بخدا الان دیگه دختر پسرا ازدواج که میکنن شاد نیستن نمیدونم چرا؟ یکیش دوسته خودم، ازش میپرسی ازدواج خوبه میگه نه بابا مجردی بهتره . تازه غرق طلا هم هست مشکل مالی هم ندارن پس چرا رضایت از زندگی ندارن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ واقعا باید یه فکر درست و حسابی در مورد شرایط ازدواج کرد

سلام

به همه ی مقدساتی که شماها قبول دارید قسم می خورم، من با پیش فرض اینکه طرف مقابلم، طلبه ست و هیچ توقع مادی نباید ازش داشته باشم، به خواستگارام نیگا میکنم... هیچ توقعی، هیچ شرط و شروط مادی هم نذاشتم و نمی ذارم. خانواده م هم، سخت گیری مادی ندارند. خواستگار میاد: هم طلبه داشتم، هم مذهبی های دیگه ای اومدن، ولی بازم سر نگرفته و مخالفت، تماما از طرف پسر و خانواده اش بوده...
اینا رو گفتم که بگم، همشم تقصیر مسائل مادی نندازین... تقصیر دخترا نندازین...

عزیزم انشاا.. به زودی مورد لطف و عنایت خداوند منان قرار می گیری ویک ازدواج خوب و موفق پیدا می کنی سوره ی یس رو بخون انشا... نتیجه می بینی:Gol:

سلام بر همه دوستان گل

من یه حرفی می خام بزنم

می دونید علت این همه بدبختی ها چیه
می دویند چرا ازدواج ها مشکل شده ..حج رفتن رویا شده

علتش اینه که از خط ولایت ائمه اطهار (ع)اسلام جدا شد
وگرنه در زمان حضرت پیامبر(ص)و در زمان امام علی (ع) که مردم مشکلی نداشتند

ازدواج اسان
حج همه می رفتن
و .....

حتی تو بدترین شرایط مالی مردم این مشکلات رو نداشتن

این ها همه نتیجه این هست که عده ای در سقیفه بنی ساعده جمع شدند و برای امتی که امام داشت تعیین تکلیف کردند

این ها همه نتیجه همون است

خود باقلانی یکی از بزرگترین علمای اهل سنت هست و بزرگترین عالم سنی در زمان خود در عراق بود اشعاری دارد و می گوید

اگر ترس از خلیفه نبود می گفتم چرا حضرت زهرا (س) رو شبانه خاك کردند ؟
اکر ترس از خلیفه نبود می گفتم امام حسین (ع) رو روز عاشورا به شهادت نرساندند بلکه روز سقیفه بنی ساعده به شهادت رساندند

من که می گم تمام مشکلات امت اسلام و بشریت رو همین ها ایجاد کردن

هرچی عزیز و اولاد پیامبر(ص) بود چون این ها تنها مدافع دین بودند رو بر کنار زدن و به شهادت رساندند

علتش هم این حرمت شکنی ای بود که در سقیفه بود

علتش اون سکوت مسلمانانی بوده که همه اونها حضرت محمد(ص) رو درک کرده بودند ..همه از خانواده شهدا بودند..همه از جانباز ها بودن
سکوت کردن

13شمردل که ریختن در خونه اهل بیت (ع) و پهلو بی بی دوعالم
فاطمه زهرا(س) رو شکستن و فرزند گرامی ایشان رو حضرت محسن(ع) رو به شهادت رساندند

یکی از این مسلمان ها نیومد بگه آخه گناه اهل بیت(ع) چیه
آخه گناه نور چشمان حضرت محمد (ص) چیه که سیلی می زنید به عزیزانش

اون مسلمان هایی که همه خانواده جانباز بودن همه خانواده شهید بودن
همه دروان نبی اکرم(ص) رو درک کرده بودند

این رسمشه واقعن؟

امام علی(ع) رو هم در دروان حکومت تنها گذاشتن
امام حسن(ع) که مظلومیتش رو همه می دونن و از امام حسن(ع) مظلوم تر هست غریب تر هست

امام حسین (ع) چی!!!!چرا امام حسین(ع) رو تنها گذاشتن

مگر خود پیغمبر(ص) نگفت حسین(ع) منی و انا من حسین(ع)...مگر نگفت ان الحسین(ع) مصباح الهدی و سفینه النجاه

آیا با خودت فکر کردی که اگر امام زمان(عج) بیاید آیا غیر از حضرت علی اصغر(ع) ..غیر از حضرت علی اکبر(ع) هست که از امام دفاع کند؟

ببخشید پر حرفی کردم

شما دوست عزیز که این حرف رو شروع کردین و از این عمل بدتون می اد
توسل کنید به امام حسین (ع) و همچنین الان ماه رمضان در راه هست و بهترین موقع برای تهذیب نفس است
من هم سفرزیارتی رو به شما پیشنهاد می کنم
مخصوصا کربلا

برو پیش ائمه(ع)
پناه ببر به اونها

برو پیش ساقی دشت کربلا ناله کن
گدایی کن این مشکل همه جوان هاست نه فقط شما
همه رو دعا کن

به نظر من با عقد یه کمی مشکل نیاز جنسی حل میشه
یعنی دو نفر که میرن محضر عقد میکنن بعد هر کدومشون تو خونه باباشون هستن با همون نگاه های حلال و..
که رابطه جنسی توش نیست یه کمی حل میشه تا بعد که برن تو خونه خودشون
مثلا همسایه ما همین طوری بودن یه حدود سال عقد کردن چند روز دیگه هم جشن عروسیشون هست
شما هم مشکلتون هر چه زود تر حل بشه

zeze;237422 نوشت:
سلام و خسته نباشید تا چند ماه پیش دچار کناه استمنا میشدم از روحانی پرسیدم گفتم چه کنم گفت ازدواج کن گفتم با کدوم پول گفت اون دیگه من نمیدنم حال من چه کنم دارم بدبحخت میشم اگه میشه راهنمایی کنید که دیگه گسراغ این گناه ها نرم دیگه از خودم به طور کلی متنفر شدم هر روز ارزو مرگ میکنم چند بارو قصد خود کشی کردم

سلام دوست عزيز يكي از عوامل مهمي كه افراد گرايش پيدا ميكنند به استمناء استرس ها و اضطراب هاست شما براي رهايي از اين گونه استرس ها و اضطراب ها مطالعات مذهبي خود را افزايش دهيد و نيز سعي بكنيد براي خودتان دوستان جديدي پيدا بكنيد دوست جديد خيلي رو حيه انسان را دگرگون ميكند يك شب برويد مسجد و از درون مسجد براي خودتان دوست پيدا بكنيد.سعي بكنيد تا ميتوانيد وقتتان را با لذت هاي حلال پر كنيد

مسافر زمان;242319 نوشت:
هر چند اعتقاد شماست و به هیچ وجه نمی شه با این صحبت ها نظر شما رو عوض کرد
ولی دوست عزیزم تا زمانی که انسان دچار گناه نشده قبول دارین که این نیاز خود به خود طی یه زمان مشخص در هنگام خواب از بدن خارج می شه یا نه؟پس قبول دارین که به این نیاز پاسخ داده می شه(قبل از شروع گناه رو می گم)
اگر این مورد رو قبول دارین پس باید ببینیم چرا فردی که حالا بخاطر عدم آگاهی یا هر مورد دیگه ای به این سمت کشیده دیگه نمی تونه به شرایط قبل از گناهش برگرده؟
چرا؟این مهمه
ببین اونی که خود کشی می کنه مطمعنا یه مشکلی داشته که اینکارو کرده
ما باید ببینیم مشکل عدم ترک از کجاست چرا با وجود اینکه یکی می خواد ترک کنه ولی نمی تونه؟

یعنی فرد صبر بکنه که خودش تو خواب ارضا بشه؟ خوب این نیاز روحی و جسمی فرد رو نمیتونه تامین بکنه و فرد ارضا نمیشه که شما دارین یه چیزی رو میگین که اصلا اون کار عملی نیست این نیاز باید به صورت ارتباط جنسی تخلیه بشه چه ربطی داره؟ طرف گرفتار این بیماری که شما اسمش رو میذارین بیماری یعنی همون استمنا شده یه مثال میزنم به یکی گفتند دیشب دزدی شده در فلان جا فلان ساعت اون بنده خدا گفتش که اون دزدی که دیشب اومده و دزدی کرده پس نماز شبش رو کی خونده؟ الان هم مردم و جوانان گرفتار استمنا هستند و البته نمیشه گفت گرفتار چاره ای ندارند نیاز طبیعی هر انسانی هست و اون وقت شما میگین صبر بکنه تا توی خواب؟

سوگل;242312 نوشت:
آقای شهرام به نظره بنده شما دنبال کلاه شرعی دارید میگردی!!!

چه کلاه شرعی؟ میشه بگین خودم هم بدونم

shahram1363;242597 نوشت:
یعنی فرد صبر بکنه که خودش تو خواب ارضا بشه؟ خوب این نیاز روحی و جسمی فرد رو نمیتونه تامین بکنه و فرد ارضا نمیشه که شما دارین یه چیزی رو میگین که اصلا اون کار عملی نیست این نیاز باید به صورت ارتباط جنسی تخلیه بشه چه ربطی داره؟ طرف گرفتار این بیماری که شما اسمش رو میذارین بیماری یعنی همون استمنا شده یه مثال میزنم به یکی گفتند دیشب دزدی شده در فلان جا فلان ساعت اون بنده خدا گفتش که اون دزدی که دیشب اومده و دزدی کرده پس نماز شبش رو کی خونده؟ الان هم مردم و جوانان گرفتار استمنا هستند و البته نمیشه گفت گرفتار چاره ای ندارند نیاز طبیعی هر انسانی هست و اون وقت شما میگین صبر بکنه تا توی خواب بیاد؟

شما تمایل به بحث دارین و اگر اینو راهکار می دونین باشه بحث می کنیم
ببینید من دوران قبل از ازدواج رو گفتم مطمعنا بهترین راه ازدواج هستش
ما کلا از ریشه با هم تفاوت داریم شما استمنا رو می پذیرید ولی ما نه
حالا بغیر از موارد دینیش که واسه شما ارزش نداره ما اثرات و ضررات اونو هم می بینیم مثل بی حوصلگی ،عدم تمرکز در تمام موارد،فراموشی،حتی در برخی از موارد موارد خیلی بدتر
پس ما باید تکلیف خودمون رو مشخص کنیم اگر کلا شما موافق این مورد زشت و ناپسند هستین که بحثی نیس ولی اگر دنبال راه حلی برای ترک این مورد بدون اینکه حتی ذره ای فشار و موردی در انسان بوجود بیاره و انسان بتونه تا قبل از ازدواج بهترین عملکرد رو داشته باشه تا بحث کنیم

مسافر زمان;242602 نوشت:
شما تمایل به بحث دارین و اگر اینو راهکار می دونین باشه بحث می کنیم
ببینید من دوران قبل از ازدواج رو گفتم مطمعنا بهترین راه ازدواج هستش
ما کلا از ریشه با هم تفاوت داریم شما استمنا رو می پذیرید ولی ما نه
حالا بغیر از موارد دینیش که واسه شما ارزش نداره ما اثرات و ضررات اونو هم می بینیم مثل بی حوصلگی ،عدم تمرکز در تمام موارد،فراموشی،حتی در برخی از موارد موارد خیلی بدتر
پس ما باید تکلیف خودمون رو مشخص کنیم اگر کلا شما موافق این مورد زشت و ناپسند هستین که بحثی نیس ولی اگر دنبال راه حلی برای ترک این مورد بدون اینکه حتی ذره ای فشار و موردی در انسان بوجود بیاره و انسان بتونه تا قبل از ازدواج بهترین عملکرد رو داشته باشه تا بحث کنیم

فردي 14 سال هست که مدام استمنا میکنه و هیچ مشکل جسمی و بیماری هم نداره و کاملا سالم هم هست اگر در این مدت ازدواج هم میکردممیخواست هر روز رابطه جنسی داشته باشه و هیچ فرقی نداشت براش و اصلا هم این کار رو درمقابل صیغه زشت نمیدونه و وقتی شرایط ازدواج خیلی سخت شده و دیر مهیا میشه بهترین راه چاره همین استمنا هستش و تمام راه بهتری وجود نداره

سلام بحث که به این چیزا نیس خیلی از بیماریها اصلا حضور پیدا نمی کنن تا نرفتی آزمایش انجام بدی
تازه مشکل که فقط جسمی نیس ای کاش فقط جسمی بود درصد بسیار زیادی بخاطر مشکلات روحی و روانی هست
چون فرد همیشه تصورات زیادی از این موارد تو ذهن خودش پرورانده مشکلات عظیمی بوجود میاد
چرا که این تصورات و چند وجهیهای تخیلی که بصورت لایه لایه در درون این شخص نهفته است در دوران ازدواج چنان بصورت های مختلفی بر فرد ظاهر می شه که کمترینش هم عصبانیت استرس و دور بودن از واقعیت می باشد
حتی دوپامین هم فرکانس طبیعی خودش رو از دست می ده که علت اصلی عدم تمایل جنسی بین زوج ها هم هست
بهر حال این نظر شماست

مسافر زمان;242609 نوشت:
سلام بحث که به این چیزا نیس خیلی از بیماریها اصلا حضور پیدا نمی کنن تا نرفتی آزمایش انجام بدی
تازه مشکل که فقط جسمی نیس ای کاش فقط جسمی بود درصد بسیار زیادی بخاطر مشکلات روحی و روانی هست
چون فرد همیشه تصورات زیادی از این موارد تو ذهن خودش پرورانده مشکلات عظیمی بوجود میاد
چرا که این تصورات و چند وجهیهای تخیلی که بصورت لایه لایه در درون این شخص نهفته است در دوران ازدواج چنان بصورت های مختلفی بر فرد ظاهر می شه که کمترینش هم عصبانیت استرس و دور بودن از واقعیت می باشد
حتی دوپامین هم فرکانس طبیعی خودش رو از دست می ده که علت اصلی عدم تمایل جنسی بین زوج ها هم هست
بهر حال این نظر شماست

بهتر است بدانید که اگر نیاز جنسی تخلیه نشود هم هورمون دوپامین دچار مشکل میشود بالاخره اون هم باید یک تعادلی برایش ایجاد شود
موضوع قفل شده است