سوارکاری مستحب

تب‌های اولیه

11 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوارکاری مستحب

به نام او
سلام به همه ی عزیزان اسک دینی :
یاد گیری اسب سواری در دین در چه حدی مستحب است چون ما الان نحوه پرش و دست گردون و لنژ و ... را به ما یاد می دهند . ممنون از وقتی که می گذارند.
:Mohabbat::Mohabbat::Mohabbat::Mohabbat:

اگر می شود سریع تر جواب دهید تا من این حد را بتوانم برای خودم معین کنم

عصا;237406 نوشت:
به نام او سلام به همه ی عزیزان اسک دینی : یاد گیری اسب سواری در دین در چه حدی مستحب است چون ما الان نحوه پرش و دست گردون و لنژ و ... را به ما یاد می دهند . ممنون از وقتی که می گذارند.

باسلام خدمت شما کاربر محترم
انچه از روایات ما برمیاید یادگیری اسب سواری ،مستحب است ودرشرع حدی برایش معین نکردند.همین که عرف بگویند شما اسب سواری یادگرفته ایدهمین قدرکافی است
استفتائات از دفتر مرجع =0251/7743232

به نام او

اسراء;238022 نوشت:

باسلام خدمت شما کاربر محترم
انچه از روایات ما برمیاید یادگیری اسب سواری ،مستحب است ودرشرع حدی برایش معین نکردند.همین که عرف بگویند شما اسب سواری یادگرفته ایدهمین قدرکافی است
استفتائات از دفتر مرجع =0251/7743232

یعنی این که من الان چهارنعل و این ها را یاد گرفتم و پرش را که عرف اضافه ی کلاس می داند این حد مستحب نیست .

[="Microsoft Sans Serif"][="Green"]

عصا;238130 نوشت:

یعنی این که من الان چهارنعل و این ها را یاد گرفتم و پرش را که عرف اضافه ی کلاس می داند این حد مستحب نیست .

سلام

یه سوال دارم آیا این حرکات تو جنگ آوری هم تاثیر داره؟

یعنی حرکات رزمی هم محسوب میشه؟:Gig:[/]

عصا;238130 نوشت:

با تشکر از سئوال مجدد حضرت عالی

همان طور که جناب استاد اسراء بزرگوار فرمودند همین مقدار که عرف بگوید شما سوارکاری را یاد گرفته اید ، مستحب انجام شده است و ادامه دادن یادگیری ممکن است استحباب مد نظر اسلام را نداشته باشد اما چه بسا از جهت دیگری نیکو باشد مثل اینکه کسی به این نیت در اسب سواری حرفه ای و استاد شود تا بتواند این مستحب را به دیگران هم آموزش دهد .

همیشه سالم و سرفراز باشید

به نام او

کبوتر حرم الزهرا;238138 نوشت:
[="microsoft sans serif"][="green"]

سلام

یه سوال دارم آیا این حرکات تو جنگ آوری هم تاثیر داره؟

یعنی حرکات رزمی هم محسوب میشه؟:gig:

[/][/]

کدام حرکت ها ؟
چهرنعل و غیره یا پرش و ... ؟

عصا;238346 نوشت:

کدام حرکت ها ؟
چهرنعل و غیره یا پرش و ... ؟

بله

می خواهم بدانم حرکاتی که در عرف اسب سواری نمی دانند در جنگ آوری موثر بوده است؟[/]

به نام او

کبوتر حرم الزهرا;238360 نوشت:

بله

می خواهم بدانم حرکاتی که در عرف اسب سواری نمی دانند در جنگ آوری موثر بوده است؟

[/][/]

چون من خودم باشگاه می روم این را می گویم که پرش را جزو اسب سواری می دانند ولی اگر پرش بلد نباشی هم تو را سوارکار خطاب می کنند ولی در جنگ خیلی کم پیش می آید که مثلا کسی بخواهد بپرد مگر این که در شهر باشند و بخواهند از روی حصار ها بپرند.

عصا;238378 نوشت:
چون من خودم باشگاه می روم این را می گویم که پرش را جزو اسب سواری می دانند ولی اگر پرش بلد نباشی هم تو را سوارکار خطاب می کنند ولی در جنگ خیلی کم پیش می آید که مثلا کسی بخواهد بپرد مگر این که در شهر باشند و بخواهند از روی حصار ها بپرند.

سلام

خب باید دید منظور ازاستحباب عرف گذشته و سال ها قبل رو میشه در نظر گرفت یا نه؟

منظور از عرف عرف عامه است یا عرف حرفه هم میشه در نظر گرفت

فکر نکنم عرف حرفه تون به تونستن سوار شدن به اسب بگند سوار کاری؟!!!

مثلا در گذشته اسب سواری برای جنگ اوری و سفر بوده دیگه

خب اگر گذشته این حرکات مرسوم بوده(زمان شارع) شاید حکم استحباب بگیره که بهتره کارشناس جواب گو باشند که آیا این برهان می تونه دلیل بر استحباب قرار بگیره ؟

چون فکر کنم 4 نعل رفتن و پرش از ملزومات دفاعی و جنگی بوده چون با شمشیر و جاخالی دادن و فوت و فن دفاع شبیه است

این طور نیست؟

:Gig:[/]

به نام او

کبوتر حرم الزهرا;238382 نوشت:

سلام

خب باید دید منظور ازاستحباب عرف گذشته و سال ها قبل رو میشه در نظر گرفت یا نه؟

منظور از عرف عرف عامه است یا عرف حرفه هم میشه در نظر گرفت

فکر نکنم عرف حرفه تون به تونستن سوار شدن به اسب بگند سوار کاری؟!!!

مثلا در گذشته اسب سواری برای جنگ اوری و سفر بوده دیگه

خب اگر گذشته این حرکات مرسوم بوده(زمان شارع) شاید حکم استحباب بگیره که بهتره کارشناس جواب گو باشند که آیا این برهان می تونه دلیل بر استحباب قرار بگیره ؟

چون فکر کنم 4 نعل رفتن و پرش از ملزومات دفاعی و جنگی بوده چون با شمشیر و جاخالی دادن و فوت و فن دفاع شبیه است

این طور نیست؟

:gig:

[/][/]

بله من با حرف شما موافقم و باید دید نظر بیش تر مردم و یادگیری در آن زمینه جیست نه این که فقط معلممان بگوید که نه تو هنوز سوارکار نشدی ولی شاید مردم که از بیرون ببینند بگویند این سوارکار است و بحث دیگری هم که فرمودید درست است باید دید در چه زمینه ای مستحب است.

موضوع قفل شده است