آیا ازدواج موقت از فروع دین هست؟؟

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

سلام
اگه منظورتون فروع ده گانه است نه . ولی این سوال شما عجیب به نظر میرسه لطفا" منظورتون رو توضیح بدید.

نخودسیاه;237323 نوشت:
سلام
اگه منظورتون فروع ده گانه است نه . ولی این سوال شما عجیب به نظر میرسه لطفا" منظورتون رو توضیح بدید.

یه جایی گفته بود

12مورد از مهمترین فروع دین عبارتند از: نماز ـ روزه ـ حج ـ زکات ـ خمس ـ جهاد ـ امر به معروف ـ نهی از منکر ـ تولی ـ تبری - ازدواج موقت - انتظار فرج

خواستم از صحت گفته خبر دار بشم

ازدواج موقت اصلا جزء دین حساب نمیشه که بخواد تازه فرعشم باشه!!!!!!

victoryone;237325 نوشت:
یه جایی گفته بود

12مورد از مهمترین فروع دین عبارتند از: نماز ـ روزه ـ حج ـ زکات ـ خمس ـ جهاد ـ امر به معروف ـ نهی از منکر ـ تولی ـ تبری - ازدواج موقت - انتظار فرج

خواستم از صحت گفته خبر دار بشم

با سلام
در اصطلاح دین اسلام فروع را بر مسائلی اطلاق می‌کنند که به عمل و عبادات مربوط است.

بطور کلی احکامشرعی اسلام یا متعلق به عمل و طاعت است یا متعلق به معرفت و اعتقاد، قسمتاول را احکام فرعی یا عملی و قسمت دوم را احکام اصلی یا اعتقادی می‌گویند.
فروع دین منحصر به تعداد خاصی نیست و طبق تعریف آن شامل تمام احکام عملی متناسب بااصولمی‌شود

.

۱۰مورد از مهمترین فروع دین عبارتند از: نماز ـ روزه ـ حج ـ زکات ـ خمس ـ جهاد ـ امر به معروف ـ نهی از منکر ـ تولی ـ تبری

سلام

چرا مردا کارشونو با این عنوان که ازدواج موقت درسته توجیه میکننند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یه حدیث یا آیه یا سندی بیارید تا ثابت کنه

ازدواج موقت بادختره باکره درسته!!!!!!!!!

اونم بی اجازه ی پدرش!!!!!!!

شقایق کویر;250431 نوشت:
تو بحث حجاب میشه میگید خانوما باید خودشونو بپوشونند

تو بحث حرف زدن میشه میگید خانوما نازو کرشمه نکنند

بسم الله الرحمن الرحیم

تو بخش تبلیغ حجاب یک جمله گفتم که گفتید موافقم

گفتم خواهرم می دانی که چرا اتش نشان هنگام ورود به اتش خودش را می پوشاند؟

حال جواب دهید چرا؟

شقایق کویر;250431 نوشت:

ولی جایی که خودتون باید خودتونو کنترل کنید و بقول قرآن اگه شرایط ازدواجو ندارید تقوای الهی پیشه کنید

صدتا دلیل میارید که نه مجازه !!

اشکالی نداره!!!

مسئله سر مجاز بودن یا نبودن است

مسئله تقوی وصبر چیز دیگر و مجزاست

شقایق کویر;250431 نوشت:

بعدم در نهایت.... بادختری دست نخورده رابطه برقرار میکنیدا

اون کسی که اینکار رو کرده باید دید که حجت شرعی داشته یا نه

اگر نه اون عقد باطله

و فکر کنم زنا هم محسوب میشه!:Gig:

اینو از اساتید جویا می شویم

شقایق کویر;250431 نوشت:

فقط دختره باید یک عمر لکه ننگشو تحمل کنه

چه لکه ننگی؟

اگر کار خلاف شرع کرده بله ننگه اگر نه شرع اجازه داده و مشکلی نداشته

کسی حق نداره بهش توهین کنه یا شخصیتشو زیر سوال ببره

می دونید که تهمت زدن به مومن چه حکم و جزایی داره؟

و کسی که به فرد محترم و مومنی تهمت زنا و... بزنه چه حکمی داره؟

شاهزاده خانم;250456 نوشت:

كاملا موافقم . مردها براي خودشون همه جور حقي قائل هستند

سلام

اگر حقی داشته باشند قائل بودن حق منطقی است

همانگونه که زنان در مقابل این حق مردان حقوقی دارند که برای مردان همچین خوشایند نیست!!

ازدواج موقت از مستحبات است . یعنی چه خوب است . در مورد کسی به اضطرار افتاده . فتیاتکم یعنی دختر جوان با مومنی که ناتوان مالی است نکاح کند .

انواع دیگر ازدواج دایم کم خرج است و خدا روزی دهنده است .

ازدواج دایم مرفه به یک زن اکتفا کند ویا انکه دو یا سه یا 4 زن در صورتی ظلم به آنها نکند .

درجامعه ما ایران بر ما پسر های فقیر صبر کردن بهتر است .

بنده خدا1;237342 نوشت:
ازدواج موقت اصلا جزء دین حساب نمیشه که بخواد تازه فرعشم باشه!!!!!!

سلام
کفرانه نگو عزیز!

به حرف علی گوش کن که گفت غیرت زن موجب کفر است و به امثال ایشان گوش نکن:
جناب دکتر کلهر که گفته حرام است

همه شما می‌دانید که مأمون از مادر ایرانی بود و این فرازی از مباحثه وی به نقل از کتاب پیشگویی‌های امیرالمؤمنین(محمد نجفی):

نقل قول:

بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحيمْ

اكنون به يك سند تاريخى كه دليل بر مرتبه علمى اوست و همچنانكه حضرت اميرالمؤ منين عليه السلام فرموده است ، اكتفا مى كنيم . روزى ماءمون عباسى دستور داد تا عده اى از بزرگان حديث و استدلال را حاضر كنند، چهل نفر حاضر شدند ماءمون پس از احوالپرسى گفت : مى خواهم شما را ميان خودم و خداوند حجت قرار دهم ، هر كه كارى دارد يا زير فشار است براى دستشوئى ، برود و كار خود را انجام دهد، راحت باشيد و با آرامش خاطر رداى خود را درآورده بنشينيد.
سپس گفت : اى جماعت : شما را خواستم تا شما را نزد خداوند واسطه كنم ، خدا را در نظر بگيريد و براى خود و پيشواى خود نظر بدهيد، و جلالت و ابهت من مانع گفتن حق نباشد هر چه كه باشد! و از محكوم كردن باطل نهراسيد، هر كه باشد، نسبت به آتش جهنم براى خودتان دلسوزى كنيد و با رضاى خدا به خدا نزديك شويد و اطاعت او را برگزينيد، هر كه با معصيت خالق ، خود را به مخلوقى نزديك كند، خداوند آن مخلوق را بر او مسلط مى كند، پس با همه عقل خود با من مباحثه كنيد.
سپس افزود: من مى پندارم كه على بعد از پيامبر صلى الله عليه وآله برترين انسانهاست ، اگر درست مى گويم قبول كنيد و اگر بر خطا هستم اعتراض ‍ كنيد، شروع كنيد، من بپرسم يا شما مى پرسيد؟
اهل حديث گفتند: ما مى پرسيم ، ماءمون گفت : آنچه داريد بياوريد، ولى يك نفر را نماينده كنيد كه از طرف شما سخن گويد، و اگر كسى سخنى اضافه داشت بگويد و اگر خطا كرد هدايتش كنيد.
يك نفر از آنها گفت : ما مى پنداريم برترين مردم بعد از پيامبر صلى الله عليه وآله ابوبكر است ، چون در روايتى كه همه قبول دارند پيامبر صلى الله عليه وآله فرمود: بعد از من به دو نفرى كه بعد از من هستند ابوبكر و عمر اقتدا كنيد، (261) و اقتداء دليل برترى است .
ماءمون گفت : احاديث زياد است . همه آنها كه حق نيست زيرا متناقض ‍ است ، پس بايد برخى از آنها حق و برخى باطل باشد، بنابراين بايد دليلى براى حق بودن احاديث صحيح پيدا كرد.
و اين روايت كه گفتى باطل است ، سپس جوابى داد كه مضمون آن اين است : عمر و ابوبكر با هم در مواردى اختلاف داشتند مثل اينكه ابوبكر اهل رده را اسير كرد ولى عمر آزاد كرد، عمر به ابوبكر گفت : خالد بن وليد را عزل كند و به خاطر كشتن مالك بن نويره او را بكشد ولى ابوبكر قبول نكرد، عمر متعه را حرام كرد ولى ابوبكر نكرد، اكنون ما به كدام اقتدا كنيم ؟ به هر كدام باشد مخالف ديگرى است و پيامبر حكيم ترين حكيمان و راستگوترين افراد است .
يكى از اصحاب حديث گفت : پيامبر صلى الله عليه وآله فرموده است : اگر براى خودم دوستى انتخاب مى كردم ، حتما ابوبكر را دوست خودم قرار مى دادم . (262)
ماءمون گفت : اين محال است زيرا روايات شما مى گويد: پيامبر صلى الله عليه وآله ميان اصحاب برادرى قرار داد و براى على كسى را قرار نداد وقتى حضرت از پيامبر پرسيد، حضرت فرمود: براى تو كسى را برادر قرار ندادم ، زيرا تو را براى خودم گذارده ام .
كدام روايت شما درست است ؟...

قال صادق:لیس منا من لم یؤمن بکرتنا و لم یستحل متعتنا
حق با علیست

m654;261348 نوشت:

کفر نگو!

کجای حرف من کفره؟؟؟؟؟؟
چرا بیخودی به من تهمت کفر میگی؟!!
تو که خیلی مومنی ثابت کن که این کار جز دینه!

کاربر مکرم اصلاح نمودم

کاربر محترم که منو کافر خطاب میکنی محض اطلاع اینجا موضوع بحث اینکه که ازدواج موقت از فروع دین است یا خیر نه اینکه ازدواج موقت حلال است یا خیر!!

شما به ناحق به من نسبت کفر گویی دادید در صورتی که من خیلی ساده همون جوابی رو دادم که کاربر رضا دادند یعنی ازدواج موقت از اصل و فرع دین اسلام حساب نمیشود.

موضوع قفل شده است