روزه ی مسافر

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
روزه ی مسافر

سلام

من داشتم با یکی که اهل سنت بود صحبت میکردم که میخواست بره ترکیه و از این حرفا و اون میگه که توی سفر روزه را میگیرد و نماز را هم کامل میخواند و استدلالش هم این است که سفرهای امروزی بسیار راحت شده و آدم سوار ماشین یا هواپیما میشه و بدون سختی چند ساعت بعد پیاده میشه و این حکم که روزه در ماه رمضان برای مسافر درست مال قدیما بوده که به سختی با پای پیاده و با حیوانات سفر میکردند.
من واقعا موندم که چی جواب بدم!
اگه منو راهنمایی کنید که بتونم جواب خوبی داشته باشم خیلی ازتون سپاسگذار میشم.

برچسب: 

بنده خدا براش اون آیه قرآن رو میخوندی که خدا میگه سنت الهی تغییر ناپذیره... بعدشم فقط بخاطر دوری راه و مشکلات سفر نیست که خدا این حکم رو داده

میشه برام یک نمونه از این نوع احکام تغییر ناپذیر الهی مثال بزنید تا من حرفمو با مثال ثابت کنم؟
متشکرم

بنده خدا1;237278 نوشت:
سلام من داشتم با یکی که اهل سنت بود صحبت میکردم که میخواست بره ترکیه و از این حرفا و اون میگه که توی سفر روزه را میگیرد و نماز را هم کامل میخواند و استدلالش هم این است که سفرهای امروزی بسیار راحت شده و آدم سوار ماشین یا هواپیما میشه و بدون سختی چند ساعت بعد پیاده میشه و این حکم که روزه در ماه رمضان برای مسافر درست مال قدیما بوده که به سختی با پای پیاده و با حیوانات سفر میکردند. من واقعا موندم که چی جواب بدم! اگه منو راهنمایی کنید که بتونم جواب خوبی داشته باشم خیلی ازتون سپاسگذار میشم.

با عرض سلام و احترام خدمت سرکار بنده خدا1 و تشکر از سئوال شما

لطفا برای دریافت پاسخ به تاپیک زیر مراجعه نموده و به ویژه پست کارشناسان را به دقت مطالعه فرمایید .

http://www.askdin.com/thread13176.html

همیشه سالم و سرفراز باشید

موضوع قفل شده است