صفحه 1 از 68 1231121314151 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سوالاتی درباره نجاست

نوشته
    22
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    78

سوالاتی درباره نجاست

روی موکت نجاست ریخته بود من هم با شامپو فرش موکت رو شستم (مقداری کف با آب روی محل ریختم و با اسکاج روش کشیدم بدون اینکه از جاش در بیارم ) میخواستم ببینم پاک شده یا نه
    هر چه در آسمانها و زمين است ، ازآن خداوند يكتاست. كهكشان ها و ستارگان ، مظهر قدرت اويند. همه فانيند و تنها خداست كه مي ماند.

2. صلوات ها 6

3.  

نوشته
    4,857
    حضور
    47 روز 14 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17978

نقل قول نوشته اصلی توسط آنتی غرب نمایش پست ها
    روی موکت نجاست ریخته بود من هم با شامپو فرش موکت رو شستم (مقداری کف با آب روی محل ریختم و با اسکاج روش کشیدم بدون اینکه از جاش در بیارم ) میخواستم ببینم پاک شده یا نه
    با سلام و احترام

در فرض سئوال ، تطهیر حاصل نمی شود و کشیدن اسکاج کفی(با توجه به مضاف بودن آب) به هر مقدار که باشد موجب پاکی موضع نجس نیست.برای پاک شدن محل،باید ابتدا عین نجاست برداشته شود و سپس قسمت نجس شده را با آب کر یا جاری یک مرتبه و یا با آب قلیل دو مرتبه بشویید و احتياط واجب آن است كه در مثل فرش طورى فشار يا حركت داده شود كه آب داخل آن خارج شود که می توانید برای این کار همزمان با آب ریختن دست روی موضع نجس بکشید تا آب داخل آن جابجا شود.

امام خمینی،توضیح المسائل،احکام طهارت،م159و160

ویرایش توسط نور : ۱۳۹۱/۰۴/۱۰ در ساعت ۱۳:۵۵

5. صلوات ها 10

نوشته
    50
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    88

با سلام وخسته نباشید.
    چند روز پیش با بچه 4ساله ام رفته بودم حمام وبچه ام توی حمام دستشویی بزرگ میکنه و بعد من بچه و کف حمام و شستم و بعد از حمام کردن تمام کف ودر و دیوار حمومو با شلنگ دوش شستم.وابکشی کردم وامدیم بیرون.فردای اون روز که دوباره رفتم حمام دیدم 1بند انگشت پاینتر از چاه حمام مقداری مدفوع مونده.
    سوالم اینه با توجه به توضیحات داده شده ایا نجاست باقی مانده در چاه باعث نجس شدن ما و حمام شده؟واینکه بعد ازآبکشی که درپوش چاهو گذاشتم روی چاه مقداری اب جمع میشه که کم کم وارد چاه میشه ایا پا گذاشتن روی این اب باعث نجاست میشه با توجه به اینکه نجاست داخل دیواره چاه بوده؟

7. صلوات ها 2

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 4 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar31 نمایش پست ها
    با سلام وخسته نباشید. چند روز پیش با بچه 4ساله ام رفته بودم حمام وبچه ام توی حمام دستشویی بزرگ میکنه و بعد من بچه و کف حمام و شستم و بعد از حمام کردن تمام کف ودر و دیوار حمومو با شلنگ دوش شستم.وابکشی کردم وامدیم بیرون.فردای اون روز که دوباره رفتم حمام دیدم 1بند انگشت پاینتر از چاه حمام مقداری مدفوع مونده. سوالم اینه با توجه به توضیحات داده شده ایا نجاست باقی مانده در چاه باعث نجس شدن ما و حمام شده؟واینکه بعد ازآبکشی که درپوش چاهو گذاشتم روی چاه مقداری اب جمع میشه که کم کم وارد چاه میشه ایا پا گذاشتن روی این اب باعث نجاست میشه با توجه به اینکه نجاست داخل دیواره چاه بوده؟
    با عرض سلام و احترام خدمت سرکار bahar31 گرانقدر و تشکر از سئوال شما

لطفا برای پاسخ دقیق ، نام مرجع تقلید خود را بیان نمایید تا بتوانیم بهتر در خدمتتان باشیم

همیشه سالم و موفق باشید

9. صلوات ها 6

نوشته
    50
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    88

سلام وممنون از شما.
    مرجع تقلید بنده آیت الله خامنه ای هستند.

11. صلوات ها 3

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 4 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

با سلام وخسته نباشید. چند روز پیش با بچه 4ساله ام رفته بودم حمام وبچه ام توی حمام دستشویی بزرگ میکنه و بعد من بچه و کف حمام و شستم و بعد از حمام کردن تمام کف ودر و دیوار حمومو با شلنگ دوش شستم.وابکشی کردم وامدیم بیرون.فردای اون روز که دوباره رفتم حمام دیدم 1بند انگشت پاینتر از چاه حمام مقداری مدفوع مونده. سوالم اینه با توجه به توضیحات داده شده ایا نجاست باقی مانده در چاه باعث نجس شدن ما و حمام شده؟واینکه بعد ازآبکشی که درپوش چاهو گذاشتم روی چاه مقداری اب جمع میشه که کم کم وارد چاه میشه ایا پا گذاشتن روی این اب باعث نجاست میشه با توجه به اینکه نجاست داخل دیواره چاه بوده؟
    با عرض سلام مجدد و احترام خدمت حضرت عالی

فقط در صورتی که آب چاه بالا آمده باشد و متصل به آبی باشد که روی درپوش چاه جمع شده و با آن یکی حساب شود ، موجب نجاست این آب و چیزهایی که با آن برخورد کرده می شود که معمولا هم چنین اتفاقی نمی افتد .

در غیر این صورت یعنی در جایی که آب دارد از محیط نجس به سمت داخل چاه عبور می کند ، موجب نجاست آب های جمع شده بالای در پوش و ... نمی شود . (1)

همیشه سالم و مسرور باشید

پی نوشت:
    1. امام خمینی ره ، توضیح المسائل م 133 (مطابق با نظر آیت الله خامنه ای)

13. صلوات ها 10

نوشته
    50
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    88

سلام خدمت شما
    در جایی خواندم که کسی این سوالو کرده بود میخواستم جوابو از شما بگیرم
    وقتی با گوشی مبایل صحبت میکنیم چربی صورت به روی صفحه مبایل انتقال پیدا میکنه و اثرش روی صفحه باقی میمونه.اگر صورت نجس باشه و صفحه مبایل با صورت تماس پیدا بکنه ایا نجس میشه؟و اینکه اگر صفحه مبایلو با پارچه نجس که خشکه پاک کنیم نجاست منتقل میشه؟

15. صلوات ها 4

نوشته
    1,787
    حضور
    6 روز 22 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    9234

سلام خدمت شما در جایی خواندم که کسی این سوالو کرده بود میخواستم جوابو از شما بگیرم وقتی با گوشی مبایل صحبت میکنیم چربی صورت به روی صفحه مبایل انتقال پیدا میکنه و اثرش روی صفحه باقی میمونه.اگر صورت نجس باشه و صفحه مبایل با صورت تماس پیدا بکنه ایا نجس میشه؟و اینکه اگر صفحه مبایلو با پارچه نجس که خشکه پاک کنیم نجاست منتقل میشه؟

باسلام خدمت شما کاربر محترم
    اینکه می فرمایید که ایا نجس میشه ؟یعنی شک درنجاست دارید،وشک درنجاست یعنی حکم به پاکی می شودونیاز به تحقیق هم نیست
    رساله مراجع /ج=1/م=123و..

17. صلوات ها 7

نوشته
    50
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    88

با خانواده ای رفت و امد داریم که بچه کوچک دارند و اصلا پاکیو رعایت نمیکنند مثلا بچه روی تمام فرشهای خونه ادرار کرده و خونه رو نجس کرده.گاهی اوقات مجبوریم که خونه اونها بمونیم میخواستم بدونم اگر مثلا با بدن خیس به وسیله هاشون برخورد بکنیم با وجود اینکه میدونیم توی اون خونه پاکی رعایت نمیشه تکلیف چیه؟چون من احساس میکنم همه چی توی اون خونه نجسه.

19. صلوات ها 5

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 4 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

با خانواده ای رفت و امد داریم که بچه کوچک دارند و اصلا پاکیو رعایت نمیکنند مثلا بچه روی تمام فرشهای خونه ادرار کرده و خونه رو نجس کرده.گاهی اوقات مجبوریم که خونه اونها بمونیم میخواستم بدونم اگر مثلا با بدن خیس به وسیله هاشون برخورد بکنیم با وجود اینکه میدونیم توی اون خونه پاکی رعایت نمیشه تکلیف چیه؟چون من احساس میکنم همه چی توی اون خونه نجسه.

با تشکر از سئوال مجدد شما سرکار bahar31 گرانقدر

نباید به احساس نجاست اهمیت دهید هر چیزی که واقعا یقین به نجس بودن آن دارید و اطمینان دارید که بدن یا دست خیس به آن خورده موجب انتقال نجاست است و گرنه پاک است .(1)

همیشه موفق و مؤید باشید

پی نوشت:
    1. توضیح المسائل مراجع ج 1 م 121

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 68 1231121314151 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 19

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری