عمر:کنار گذاشتن علی به خاطر حفظ اسلام بوده

تب‌های اولیه

125 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
عمر:کنار گذاشتن علی به خاطر حفظ اسلام بوده

سلام :عمر در کلام خود دارد که ما علی را به خاطر این که اسلام محفوظ بماند او را نگذاشتیم به این مقام برسدحیطه علی الاسلام لطفا با دلیل عقلی و نقلی پاسخ بدهید؟

سند؟

کتاب تذکره الخواص به نقل خنیزی

hadi66;236393 نوشت:
کتاب تذکره الخواص به نقل خنیزی

با سلام
دوست گرامی چنانچه روایتی و یا سخنی نقل میکنید لطفا منبع و متن کامل را بگذارید

این مطلب در جلد سوم این کتاب موجود است صفحه ی 450 و در کتاب خلافت و ولایت از نظر قران و سنت صفحه ی 63 در ضمن برادران شما فکر کنید این یک شبهه از یک جوان است که اصلا کتاب نمیخواند و میگوید که شاید دلیل خلافت نکردن علی همین حرف عمر باشد ؟

hadi66;236397 نوشت:
این مطلب در جلد سوم این کتاب موجود است صفحه ی 450 و در کتاب خلافت و ولایت از نظر قران و سنت صفحه ی 63 در ضمن برادران شما فکر کنید این یک شبهه از یک جوان است که اصلا کتاب نمیخواند و میگوید که شاید دلیل خلافت نکردن علی همین حرف عمر باشد ؟

با سلام
لطفا متن روایات هم بگذارید

برادر عزیزم چون به ان کتاب دسترس ندارید و تماما عربی هست لذا من متن فارسی کتاب خلافت و ولایت رو مینویسم:خلیفه دوم گفت که ما علی را روی کار نیاوردیم درست است که علی قضاوتش از همه بهتر است و بهتر حکم میکند اما علی دشمن داشت پیش نمیرفت صفحه 31و32

hadi66;236404 نوشت:
برادر عزیزم چون به ان کتاب دسترس ندارید و تماما عربی هست لذا من متن فارسی کتاب خلافت و ولایت رو مینویسم:خلیفه دوم گفت که ما علی را روی کار نیاوردیم درست است که علی قضاوتش از همه بهتر است و بهتر حکم میکند اما علی دشمن داشت پیش نمیرفت صفحه 31و32

با سلام
برادر عزیز ضمن خوشامد گویی به سایت اسک دین
باید نکاتی را به عرضتان برسانم همانطور که میدانید این سایت پاسخگوی ملی است و یک سایت فوق تخصصی !! قاعده این سایت از روز اول این بوده که اگر مطلبی تاریخی و یا روایتی نقل کرده ایم با سند باشد
اگر میگویم منبع تا بتوانیم برسی کنیم از طرفی اگر متن عربی را بگذارید ممنون میشویم چون متن فارسی زیاد روشن نیست !اگر نه که این چیز تازه ای در مورد اهل خلاف نیست !
بر هیچ محققی پوشیده نیست که چگونه حق علی ع گرفته شد !
لذا از شما دوست گرامی هم تقاضا داریم حتما ذکر مطالب را کامل و همیشه منبع را مشخص کنید
با تشکر

من متن عربی رو ندارم فقط این مطلب رو ازش برداشتم اگه میشه جواب بدهید همین هم که نوشتم از رو شرح و ترجمه اون بوده

پاسخی دریافت نشد نه عقلی نه نقلی؟؟؟؟؟؟؟

hadi66;236414 نوشت:
من متن عربی رو ندارم فقط این مطلب رو ازش برداشتم اگه میشه جواب بدهید همین هم که نوشتم از رو شرح و ترجمه اون بوده

hadi66;236558 نوشت:
پاسخی دریافت نشد نه عقلی نه نقلی؟؟؟؟؟؟؟

با سلام
پاسخ چه چیزی را باید بدهیم ؟
بیشتر توضیح دهید لطفا

اولین چیزی که پرسیدم :حیطه علی الاسلام علی را برداشتیم تا اسلام محفوظ بماند ادامه سوال هم در صفحه قبل نقلی و عقلی پاسخ دهید نقطه سر خط.

hadi66;236598 نوشت:
اولین چیزی که پرسیدم :حیطه علی الاسلام علی را برداشتیم تا اسلام محفوظ بماند ادامه سوال هم در صفحه قبل نقلی و عقلی پاسخ دهید نقطه سر خط.

با سلام
بنده در ان کتاب چنین روایتی را پیدا نکرده ام
عزیز برادر به شما گفتیم متن عربی را بیاوری !!که طفره رفتید !!
آنچه نگارش کرده اید سخنی نیست که جواب بخواهد دوست عزیز
ما نمیدانیم جواب به چه سوالی بدهیم که شما در فکر خود میپرانید !!
لطفا سخنان خود را روشن بیان کنید

عزیزم حیف که نمیدونم چطور این مطلب رو نشونت بدم در بیش تر کتابها اگه مطالعه داشته باشید ....یه سری به کتاب شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید جلد 12صفحه 21 بزن . در ضمن من واسه چی وقت خودم رو بگیرم بعد به قول شما طفره برم

hadi66;236625 نوشت:
عزیزم حیف که نمیدونم چطور این مطلب رو نشونت بدم در بیش تر کتابها اگه مطالعه داشته باشید ....یه سری به کتاب شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید جلد 12صفحه 21 بزن . در ضمن من واسه چی وقت خودم رو بگیرم بعد به قول شما طفره برم

با سلام
این کتاب این روایات را نشان ما بدهید!
بنده پیدا نکردم اگر ما را رهنمایی کنید متشکر میشویم

http://www.4shared.com/office/BkJYspYU/___online.html

من یک جواب نقلی دیگه اضافه کردم تشکر هم کردم اما بعد از تشکر یک مطلب نقلی از قران کریم اوردم:قل هل ننبءکم بالاخسرین اعمالا الذین ضل سعیهم فی الحیوه الدنیا و هم یحسبون انهم یحسنون صنعا .بگو ای پیامبر ایا شما را به زیانکار ترین مردم خبر دهم انان که کوشش انها در زندگی باطل شده در حالیکه خودشان گمان میکنند که کار خوبی انجام میدهند.و اضافه کردم گفتم که ایه و سوره این ایه رو نمیدونم چونکه از یه روحانی پرسیدم .

با سلام به همه دوستان

hadi66;236386 نوشت:
عمر در کلام خود دارد که ما علی را به خاطر این که اسلام محفوظ بماند او را نگذاشتیم به این مقام برسدحیطه علی الاسلام لطفا با دلیل عقلی و نقلی پاسخ بدهید؟

عمر داستان وصیت پیامبر در بستر مرگ را چنین گزارش می کند:

لقد كان من رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم فی امره ذرو من قول لا يثبت حجة، ولا يقطع عذرا ولقد كان يربع فی امره وقتا ما ولقد أراد فی مرضه ان يصرح باسمه فمنعت من ذلك إشفاقا وحيطة على الاسلام لا ورب هذه البنية لا تجتمع عليه قريش ابدا ولو وليها لانتقضت عليه العرب من أقطارها... پیامبر درباره علی بن ابیطالب حرف درستی نزد لذا حجت تمام نشد، گرچه مدتها قبل درباره او چیزی گفته اما در بستر بیماریش خواست تصریح به نام علی کند اما به دلیل محبت و حفظ اسلام نگذاشتم،‌به خدا قسم قریش تسلیم علی نمی شد و اگر علی بن ابیطالب ولیّ مردم می گشت عرب بر او می شورید... (1)

گویا عمر فهم و درک و محبتش نسبت به اسلام و مسلمین بیشتر از خدا و رسول بوده و چیزی را فهمیده که العیاذ بالله، پیامبر نفهمیده است!!در حالیکه خدای بزرگ، سخنان پیامبر حق محض معرفی می کند و می فرماید:
وَ مَا يَنطِقُ عَنِ الهَْوَى، إِنْ هُوَ إِلَّا وَحْىٌ يُوحَى‏،‌ و هرگز از روى هواى نفس سخن نمى‏گويد! آنچه مى‏گويد چيزى جز وحى كه بر او نازل شده نيست!(2)

کاری که عمر کرد انکار غیر مستقیم نبوت است، همانگونه که در بستر بیماری،‌ هنگامی که پیامبر درخواست قلم و کاغذ برای وصیت به امیرالمؤمنین داشتند،‌ عمر فهمید و گفت کتاب خدا بس است،‌ و در ادامه نسبت هذیان به پیامبر داد(3) البته این سخنان برای عمری که در اصل نبوت پیامبر نیز شک داشته بعید به نظر نمی رسد(4)

موفق باشید.

(1) ر.ک: شرح نهج البلاغه ج 12 ص 21، بحارالانوار ج 3 ص 556.
(2) سوره نجم آیه 3 و 4.
(3) ر.ک: صحیح البخاری ج 7 ص 9 کتاب المرضی و الطب،‌ دارالطباعة و الفکر، استانبول 1414.
(4) در جریان صلح حدیبیه وقتی که در ابتدا پیامبر به مسلمانان وعده حج داد اما به دلیل ممانعت مشرکین مکه، به سال بعد موکول شد،‌ عمر گفت: تا بحال اینقدر در نبوت این مرد شک نکرده بودم!!!!، سند این مطلب در منابع پیروان اهل بیت فراوان است (مثل بحارالانوار ج 30 ص 561) و در منابع اهل سنت نیز موجود است البته طوری نقل کردند که غباری به عبای عمر نشیند،‌ ر.ک: شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید ج 12 ص 60.

حسن;237252 نوشت:
من یک جواب نقلی دیگه اضافه کردم تشکر هم کردم اما بعد از تشکر یک مطلب نقلی از قران کریم اوردم:قل هل ننبءکم بالاخسرین اعمالا الذین ضل سعیهم فی الحیوه الدنیا و هم یحسبون انهم یحسنون صنعا .بگو ای پیامبر ایا شما را به زیانکار ترین مردم خبر دهم انان که کوشش انها در زندگی باطل شده در حالیکه خودشان گمان میکنند که کار خوبی انجام میدهند.و اضافه کردم گفتم که ایه و سوره این ایه رو نمیدونم چونکه از یه روحانی پرسیدم .

صالح;239940 نوشت:
با سلام به همه دوستان

گویا عمر فهم و درک و محبتش نسبت به اسلام و مسلمین بیشتر از خدا و رسول بوده و چیزی را فهمیده که العیاذ بالله، پیامبر نفهمیده است!!در حالیکه خدای بزرگ، سخنان پیامبر حق محض معرفی می کند و می فرماید:
وَ مَا يَنطِقُ عَنِ الهَْوَى، إِنْ هُوَ إِلَّا وَحْىٌ يُوحَى‏،‌ و هرگز از روى هواى نفس سخن نمى‏گويد! آنچه مى‏گويد چيزى جز وحى كه بر او نازل شده نيست!(2)

کاری که عمر کرد انکار غیر مستقیم نبوت است، همانگونه که در بستر بیماری،‌ هنگامی که پیامبر درخواست قلم و کاغذ برای وصیت به امیرالمؤمنین داشتند،‌ عمر فهمید و گفت کتاب خدا بس است،‌ و در ادامه نسبت هذیان به پیامبر داد(3) البته این سخنان برای عمری که در اصل نبوت پیامبر نیز شک داشته بعید به نظر نمی رسد(4)

موفق باشید.

سلام ...

[="blue"]قُلْ هَلْ نُنَبِّئُكُمْ بِالْأَخْسَرِينَ أَعْمَالًا(الکهف/103)[/]
[="purple"]بگو: «آيا به شما خبر دهيم که زيانکارترين (مردم) در کارها، چه کساني هستند؟[/]

[="blue"] الَّذِينَ ضَلَّ سَعْيهُمْ فِي الْحَياةِ الدُّنْيا وَهُمْ يحْسَبُونَ أَنَّهُمْ يحْسِنُونَ صُنْعًا(الکهف/104)[/]
[="purple"]آنها که تلاشهايشان در زندگي دنيا گم (و نابود) شده؛ با اين حال، مي‌پندارند کار نيک انجام مي‌دهند!»[/]

[="blue"] أُولَئِكَ الَّذِينَ كَفَرُوا بِآياتِ رَبِّهِمْ وَلِقَائِهِ فَحَبِطَتْ أَعْمَالُهُمْ فَلَا نُقِيمُ لَهُمْ يوْمَ الْقِيامَةِ وَزْنًا(الکهف/105)[/]
[="purple"]آنها کساني هستند که به آيات پروردگارشان و لقاي او کافر شدند؛ به همين جهت، اعمالشان حبط و نابود شد! از اين رو روز قيامت، ميزاني براي آنها برپا نخواهيم کرد![/]

سلام
سر راست تر از این میشه؟
سوره ۶: الأنعام
«وإِذَا جَاءتْهُمْ آيَةٌ قَالُواْ لَن نُّؤْمِنَ حَتَّى نُؤْتَى مِثْلَ مَا أُوتِيَ رُسُلُ اللّهِ
اللّهُ أَعْلَمُ حَيْثُ يَجْعَلُ رِسَالَتَهُ
سَيُصِيبُ الَّذِينَ أَجْرَمُواْ صَغَارٌ عِندَ اللّهِ وَعَذَابٌ شَدِيدٌ بِمَا كَانُواْ يَمْكُرُونَ
﴿۱۲۴﴾»
«و چون آيتى برايشان بيايد مى‏گويند هرگز ايمان نمى‏آوريم تا اينكه نظير آنچه به فرستادگان خدا داده شده است به ما [نيز] داده شود
خدا بهتر مى‏داند رسالتش را كجا قرار دهد
به زودى كسانى را كه مرتكب گناه شدند به [سزاى] آنكه نيرنگ مى‏كردند در پيشگاه خدا خوارى و شكنجه‏اى سخت‏ خواهد رسيد»

و آیات دیگه ای که در شأن مولای متقیان، امیرالمؤمنین (سلام الله علیه و آله الطاهرین) و ولایت ایشون در قرآن کریم اومده که با یک جست و جوی کوچیک میتونید پیداشون کنید.
اگه هم پیدا نکردین بفرمایید که در حد وسعم اشاره کنم.
از جمله این آیات, آیه شریفه
«إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُواْ الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلاَةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ
﴿۵۵﴾»سوره ۵: المائدة
که به اعتقاد شیعه و سنی در شأن
امیرالمؤمنین (سلام الله علیه و آله الطاهرین) هست و از کلمه ی «إنما» مفهوم انحصار برداشت میشه. به بیان ساده تر یعنی «ولى و سرپرست شما تنها خدا و پيامبر اوست و كسانى كه ايمان آورده ‏اند همان كسانى كه نماز برپا مى‏دارند و در حال ركوع زكات مى‏دهند» و نه هیچ کس دیگه.

البته دلایل روایی هم که الی ما شاء الله در این زمینه موجوده.
و بیشتر از اون، دلایل عقلی وجود داره یه کم عقل(قلب) سلیم و مقداری انصاف و اندکی لقمه حلال و صدالبته حلال زادگی نیازه تا به نتیجه صحیح رسید!
قضاوت با خودتون!

حالا خودمونیم؛به نظر شما
خداوند متعال بهتر میدونه یا دومی؟!

صالح;239940 نوشت:
با سلام به همه دوستان

لقد كان من رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم فی امره ذرو من قول لا يثبت حجة، ولا يقطع عذرا ولقد كان يربع فی امره وقتا ما ولقد أراد فی مرضه ان يصرح باسمه فمنعت من ذلك إشفاقا وحيطة على الاسلام لا ورب هذه البنية لا تجتمع عليه قريش ابدا ولو وليها لانتقضت عليه العرب من أقطارها... پیامبر درباره علی بن ابیطالب حرف درستی نزد لذا حجت تمام نشد، گرچه مدتها قبل درباره او چیزی گفته اما در بستر بیماریش خواست تصریح به نام علی کند اما به دلیل محبت و حفظ اسلام نگذاشتم،‌به خدا قسم قریش تسلیم علی نمی شد و اگر علی بن ابیطالب ولیّ مردم می گشت عرب بر او می شورید... (1)

موفق باشید.

(1) ر.ک: شرح نهج البلاغه ج 12 ص 21، بحارالانوار ج 3 ص 556.
(2) سوره نجم آیه 3 و 4.
(3) ر.ک: صحیح البخاری ج 7 ص 9 کتاب المرضی و الطب،‌ دارالطباعة و الفکر، استانبول 1414.
(4) در جریان صلح حدیبیه وقتی که در ابتدا پیامبر به مسلمانان وعده حج داد اما به دلیل ممانعت مشرکین مکه، به سال بعد موکول شد،‌ عمر گفت: تا بحال اینقدر در نبوت این مرد شک نکرده بودم!!!!، سند این مطلب در منابع پیروان اهل بیت فراوان است (مثل بحارالانوار ج 30 ص 561) و در منابع اهل سنت نیز موجود است البته طوری نقل کردند که غباری به عبای عمر نشیند،‌ ر.ک: شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید ج 12 ص 60.

خوب بعد از مدتها که از زندان سایت بیرون اومدم می تونم مطلب بنویسم

من مشتاقانه در انتظار روزی هستم که یک شیعه ثابت کنه عمر نسبت هذیان رو به پیامبر داد.

zirz@min;241358 نوشت:

من مشتاقانه در انتظار روزی هستم که یک شیعه ثابت کنه عمر نسبت هذیان رو به پیامبر داد.

بنده الان به شما ثابت می کنم عمری جان!
امیرالمؤمنین دختری را در خانه نگهداری می کردند (بنا به روایتی دختر ایشان بود و روایتی هم هست که دختر ایشان نبود اما در خانه ایشان بود) بنام ام کلثوم. ایشان 8 ساله بودند.
عمر 57 سال سن داشت که روزی به خانه امیرالمؤمنین آمد و این دختر را از ایشان خواستگاری کرد. امیرالمؤمنین فرمودند: این دختر کودک است، هنوز وقت ازدواجش نیست و به عمر جواب رد دادند.
عمر پیش عباس عموی پیامبر(ص) رفت و گفت: یا علی را راضی کن که این دختر را به من بدهد، یا آبروی بنی هاشم را در قریش می برم. به خدا سوگند!!! اگر علی این دختر را به عقد من درنیاورد، به او تهمت دزدی می زنم و دست و پایش را قطع می کنم!!!
عباس، نزد امیرالمؤمین علی (ع) آمدند و ماجرا را نقل کردند، ایشان هم تصمیم گیری در این مورد را به عباس ، عموی پیامبر (ص) سپردند.

این هم اثبات اینکه عمر نسبت هذیان به پیامبر (ص) داد.
در بعضی روایات و کتب بخصوص بخارى و مسلم در صحيحين و نيز حميدى در جمع بين الصحيحين و امام احمد حنبل در جلد اول مسند نقل نموده اند كه عبدالله بن عباس پيوسته گريه مى كرد، اشك مى ريخت و مى گفت: «يوم الخميس ما يوم الخميس»; روز پنجشنبه چه روز پنجشنبه اى؟! از وى پرسيدند مگر در روز پنجشنبه چه شده است كه تو به گريه افتاده اى؟ گفت: چون بيمارى بر پيامبر مستولى گشت، فرمود: «دوات و كاغذ بياوريد تا براى شما كتابتى بنويسم كه بعد از من هرگز گمراه نشويد» اما بعضى از حضار مجلس مانع شدند و گفتند: «او هذيان مى گويد و قران ما را بس است.» آن ها نه فقط از وصيت نوشتن آن حضرت ممانعت كردند، بلكه به ايشان زخم زبان هم زدند و گفتند: در آخر عمر هذيان مى گويد.(۱)
و اما روایاتی که نسبت هذیان دادن عمر بن الخطاب به پیامبر را ثابت می کنند، عبارتند از:
نشانی این روایات از صحیحین بخاری و مسلم چنين است:
الف - صحيح بخارى، ج 1، ص 39، كتاب العلم، باب كتابة العلم؛ و ج 4، ص 85، باب دعاء النبى صلى‏الله‏عليه‏و‏سلم إلى الاسلام والنبوة و... باب هل يستشفع إلى اهل الذمة و...، وص 121، باب اخراج اليهود من جزيرة العرب؛ وج 6، ص 11، باب كتاب النبى صلى‏الله‏عليه‏و‏سلم إلى كسرى وقيصر، باب مرض النبى صلى‏الله‏عليه‏و‏سلم ووفاته (دو حديث)؛ وج 7، ص 156، كتاب الطب، باب قول المريض قوموا عنى؛ وج 9، ص 137، كتاب الاعتصام بالكتاب والسنة، باب كراهية الخلاف.
ب - صحيح مسلم، ج 3، ص 9 - 1257، كتاب الوصية، باب 5، ح 22 - 20.
در اينجا متن يكى از روايات صحيح بخارى را نقل مى‏كنم (ج 9 ص 137):
«عن ابن عباس قال: لما حضر النبى صلى‏الله‏عليه‏و‏سلم قال وفي البيت رجال فيهم عمر بن الخطاب قال: هلم اكتب لكم كتابا لن تضلوا بعده قال عمر: إنّ النبى غلبه الوجع وعندكم القرآن فحسبنا كتاب اللّه واختلف اهل البيت واختصموا فمنهم من يقول قربوا يكتب لكم رسول اللّه كتابا لن تضلوا بعده ومنهم من يقول ما قال عمر. فلما اكثروا اللغط والاختلاف عند النبى قال: قوموا عنى...».

شاید شما دوستان بپرسید که در صحیحین آمده است که عمر بن الخطاب گفته است «قد غلب علیه الوجع» یعنی درد بر او غلبه کرده و نگفته «ان الرجل لیهجر» یعنی این مرد هذیان می گوید؟
در اینجا باید گفت که از لحاظ معنا این دو جمله باهم فرق می کنند اما باید توجه داشت در آن موقعیتی که پیامبر فرمودند برایم دوات و کاغذی بیاورید تا برای شما چیزی بنویسم، گفتن «قد غلب علیه الوجع» از سوی عمر بن الخطاب، حکم دادن نسبت هذیان به پیامبر (ص) است،چرا که پیامبر حتی اگر درد بر او مستولی گردد، حتی در چنین حالتی (نعوذ باالله) سخنهای نامربوط نخواهد گفت. طبق آيات 3 و 4 سوره نجم ( وَ مَا يَنْطِقُ عَنِ الْهَوَى إِنْ هُوَ إِلا وَحْيٌ يُوحَى )، می توان این موضوع را اثبات نمود.
و البته امام غزالى در مقاله چهارم سر العالمين مى گويد بعد از آنکه عمر گفت: «اين مرد را واگذاريد كه او هذيان مى گويد، كتاب خدا ما را بس است.»(۲) و پس از اين گفته عمر، اصحاب حاضر دو گروه شدند. عده اى به طرفدارى از عمر و جمعى ديگر به منظور آوردن دوات و كاغذ براى پيغمبر مصمم شدند. بالاخره داد و فرياد حضار بلند شد و به هم ريختند. سپس پيغمبر متغير شد و فرمود: «از نزد من برخيزيد كه سزاوار نيست نزد من جنگ و نزاع كنيد.» (۳)
و نیز ابن ابي الحديد به نقل از كتاب «تاريخ بغداد» اثر احمد بن ابي طاهر به طور مستند نقل مي‌كند كه بعد از اينكه ابن عباس براي عمر مي‌گويد كه رسول خدا(ص) علي(ع) را به خلافت منصوب كرده بود و پدرم نيز بر اين باور بود؛ عمر گفت: آري از رسول خدا(ص) دربارة وي مطلبي بود كه حجت نیست. آن حضرت در هنگام بيماري، سر آن داشت تا به اسم او تصريح كند، اما من به خاطر اسلام از اين كار ممانعت كردم. (۴)
چنانچه از مطالب نقل شده بدست مي‌آيد: اولاً: خود عمر اعتراف مي‌كند كه من عمداً قلم و دفتر براي رسول خدا(ص) نبردم و همچنين مي‌گويد من مي‌دانستم كه آن حضرت(ص) قصد داشت اسم علي(ع) را به صراحت به عنوان خليفه بعد از خود بنويسد.
ثانياً: در هر حال كار عمر با هر توجيهي كه باشد تخطي از امر رسول الله است كه در قرآن امر به اطاعت آن شده است (۵) و به نوعي اجتهاد در مقابل نص مي‌باشد. (۶)
ثالثاً: تخلف عمر از امر رسول خدا(ص) فقط مختص در اين جريان نمي‌شود بلكه در همان روزها وقتي آن حضرت سپاه اسامه را جهت جنگ با روميان تجهيز كرد و در حالي كه بيمار بود مي‌فرمود: «انفذوا جَيشَ اُسامَه»(۷) با اين حال آنان از رفتن سستي كردند تا رسول خدا(ص) رحلت كرد. در اين كه سران صحابه از جمله دو خليفه نخست در سپاه بوده‌اند هيچ ترديدي وجود ندارد. (۸) در حالي كه در كلمات امام علي(ع) آمده است كه، هدف از اعزام اين سپاه، تثبيت ولايت آن حضرت بوده است. (۹) در صورتي كه در اين قضيه هم عمر، كمي سنّ اسامه را بهانه قرار داده و از امر رسول خدا تمرّد كرد. (۱۰)

بنابراین معنای حرف وجمله ای که عمر به پیامبر گفته غیراز این نیست ؛ علمای اهل سنت نیز به این سخن عمر تصریح کرده اند ؛ بنابراین کسی به او این نسبت را نمی دهد بلکه معنای سخنش که درمتون کهن اهل سنت آمده چنین است.

یا علی.

با سلام به شما دوست عزیز

zirz@min;241358 نوشت:

نیازی نیست پیروان اهل بیت چیزی را ثابت کنند، همینکه که پیروان خلفاء در کتبشان ذکر کردند کافی است،‌ مثلا بخاری در صحیح خودش می نویسد:
عن ابن عباس رضي الله عنهما قال لما حضر رسول اله صلى الله عليه وسلم وفي البيت رجال فيهم عمر بن الخطاب قال النبي صلى الله عليه وسلم هلم اكتب لكم كتابا لا تضلوا بعده فقال عمر ان النبي صلى الله عليه وسلم قد غلب عليه الوجع وعندكم القرآن حسبنا كتاب الله. (1)
جالب است هنگامی که پیامبر بخواهد وصیت کند عمر بگوید درد بر او غالب گشته ما قرآن داریم و همان کافی است!

پس پیامبر حق ندارد وصیت کند چون درد دارد و کسی که درد دارد نمی فهمد چه می گوید،‌ خب این چه فرقی با نسبت هذیان دادن دارد؟!

آیا عمر،‌ با این کارش پیامبر را سبک نکرده است؟

آش آنقدر شور شده که داد جلال الدین سیوطی درآمد،‌ او از بزرگان اهل سنت مثل بیهقی نقل می کند که منظور عمر بن خطاب، تخفیف پیامبر بود(2)

البته در جائی دیگر با صراحت بیشتری نسبت هذیان آمده است، مثلا مسلم در صحیح خودش با عبارت «یهجر» تصریح می کند که به پیامبر نسبت هذیان داد.(3)

البته مصادر بیشتری از پیروان خلفاء می توان آورد اما فعلا به همین دو کتابی که نزد پیروان خلفاء‌ معتبرترین است اکتفا می شود.
موفق باشید.
ــــــــــــ
(1) صحیح بخاری ج 7 صفحه 9،‌کتاب المرضی و الطب.
(2) ر.ک: الدیباج علی المسلم ج 4 ص 233.
(3) ر.ک: صحیح مسلم ج 5 ص 76.

با زنگ قرمز نوشتن و بلد کردن نوشته ها رو بیخیال

یه متن عربی بیارین که ثابت بشه واسم کافیه

تعارف نداریم با هم..

یه متن ساده عربی با سند و روایت صحیح

بسم الله

در اينجا متن يكى از روايات صحيح بخارى را نقل مى‏كنم (ج 9 ص 137):
«عن ابن عباس قال: لما حضر النبى صلى‏الله‏عليه‏و‏سلم قال وفي البيت رجال فيهم عمر بن الخطاب قال: هلم اكتب لكم كتابا لن تضلوا بعده قال عمر: إنّ النبى غلبه الوجع وعندكم القرآن فحسبنا كتاب اللّه واختلف اهل البيت واختصموا فمنهم من يقول قربوا يكتب لكم رسول اللّه كتابا لن تضلوا بعده ومنهم من يقول ما قال عمر. فلما اكثروا اللغط والاختلاف عند النبى قال: قوموا عنى...».

متن حديث : 2888 حدثنا قبيصة حدثنا ابن عيينة عن سليمان الأحول عن سعيد بن جبير عن ابن عباس رضي الله عنهما أنه قال يوم الخميس وما يوم الخميس ثم بكى حتى خضب دمعه الحصباء فقال اشتد برسول الله صلى الله عليه وسلم وجعه يوم الخميس فقال ائتوني بكتاب أكتب لكم كتابا لن تضلوا بعده أبدا فتنازعوا ولا ينبغي عند نبي تنازع فقالوا هجر رسول الله صلى الله عليه وسلم قال دعوني فالذي أنا فيه خير مما تدعوني إليه وأوصى عند موته بثلاث أخرجوا المشركين من جزيرة العرب وأجيزوا الوفد بنحو ما كنت أجيزهم ونسيت الثالثة

ترجمه حديث : ابن عباس می گفت: روز پنجشنبه وچه روزی بود آن روز وگریه کرد که اشک چشمش سنگریزه هارا خیس کرد، سپس گفت: روز پنجشنبه درد بر رسول خدا (صلّی الله علیه و آله و سلّم) شدید شد ، فرمود : کاغذی بیاورید تا برای شما چیزی بنویسم که هرگز گمراه نشوید ، حاضران اختلاف کردند در حالیکه چنین عملی در حضور پیامبر خدا شایسته وسزاوار نبود، گفتند : او بیمار است و هزیان می گوید .
سند بعدي در كتاب صحيح بخاري - جلد ۱ - صفحه ۱۲۶ و ۱۲۷ چاپ بيروت مي باشد.
توجه Sad براي ديدن تصاوير در اندازه واقعي روي تصاوير كليك كنيد )

ترجمه متون مشخص شده : ترجمه قسمت مشخص شده : بعد از اینکه پیامبر قلم وکاغذ خواست برای نوشتن وصیت نامه ی خویش عمر گفت : بدرستیکه درد و مرض ِ مرگ بر نبی فشار اورده است( هذیان میگه )کتاب خدا نزد ماست و همان برای ما کافی است.
صحیح بخاری :ج ۱ ص ۳۶ حدیث ۱۱۴
ترجمه قسمت مشخص شده : بعد از اینکه پیامبر قلم وکاغذ خواست برای نوشتن وصیت نامه ی خویش عمر گفت : بدرستیکه درد و مرض ِ مرگ بر نبی فشار اورده است( هذیان میگه )کتاب خدا نزد ماست و همان برای ما کافی است.

نتيجه : ۱ ـ كسي كه به پيامبر صلي الله عليه و آله وسلم توهين كنيد كافر مي باشد كه عمر با نسبت دادن هذيان به رسول خدا و توهين به ايشان كافر است.
۲ ـ نسبت دادن هذيان به رسول خدا و انكار عقل رسول خدا ، انكار رسالت رسول خدا مي باشد.
۳ ـ طبق آيات شريفه ۳ و ۴ سوره نجم كه مي فرمايد : و ما ينطق عن الهوي و ان الا وحي يوها ، كلام پيامبر كلام خداست و به جز آن چيزي از زبان پيامبر گفته نمي شود.

zirz@min;241612 نوشت:

تعارف نداریم با هم..

بسم الله

zirz@min;241612 نوشت:
پس چی شد؟؟؟ من که نص را اوردم با عکس کتاب دیگه چی میخواهی؟؟؟

قنبر حیدر;241620 نوشت:
متن حديث : 2888 حدثنا قبيصة حدثنا ابن عيينة عن سليمان الأحول عن سعيد بن جبير عن ابن عباس رضي الله عنهما أنه قال يوم الخميس وما يوم الخميس ثم بكى حتى خضب دمعه الحصباء فقال اشتد برسول الله صلى الله عليه وسلم وجعه يوم الخميس فقال ائتوني بكتاب أكتب لكم كتابا لن تضلوا بعده أبدا فتنازعوا ولا ينبغي عند نبي تنازع فقالوا هجر رسول الله صلى الله عليه وسلم قال دعوني فالذي أنا فيه خير مما تدعوني إليه وأوصى عند موته بثلاث أخرجوا المشركين من جزيرة العرب وأجيزوا الوفد بنحو ما كنت أجيزهم ونسيت الثالثة

ترجمه حديث : ابن عباس می گفت: روز پنجشنبه وچه روزی بود آن روز وگریه کرد که اشک چشمش سنگریزه هارا خیس کرد، سپس گفت: روز پنجشنبه درد بر رسول خدا (صلّی الله علیه و آله و سلّم) شدید شد ، فرمود : کاغذی بیاورید تا برای شما چیزی بنویسم که هرگز گمراه نشوید ، حاضران اختلاف کردند در حالیکه چنین عملی در حضور پیامبر خدا شایسته وسزاوار نبود، گفتند : او بیمار است و هزیان می گوید .
سند بعدي در كتاب صحيح بخاري - جلد ۱ - صفحه ۱۲۶ و ۱۲۷ چاپ بيروت مي باشد.
توجه Sad براي ديدن تصاوير در اندازه واقعي روي تصاوير كليك كنيد )

ترجمه متون مشخص شده : ترجمه قسمت مشخص شده : بعد از اینکه پیامبر قلم وکاغذ خواست برای نوشتن وصیت نامه ی خویش عمر گفت : بدرستیکه درد و مرض ِ مرگ بر نبی فشار اورده است( هذیان میگه )کتاب خدا نزد ماست و همان برای ما کافی است.
صحیح بخاری :ج ۱ ص ۳۶ حدیث ۱۱۴
ترجمه قسمت مشخص شده : بعد از اینکه پیامبر قلم وکاغذ خواست برای نوشتن وصیت نامه ی خویش عمر گفت : بدرستیکه درد و مرض ِ مرگ بر نبی فشار اورده است( هذیان میگه )کتاب خدا نزد ماست و همان برای ما کافی است.

نتيجه : ۱ ـ كسي كه به پيامبر صلي الله عليه و آله وسلم توهين كنيد كافر مي باشد كه عمر با نسبت دادن هذيان به رسول خدا و توهين به ايشان كافر است.
۲ ـ نسبت دادن هذيان به رسول خدا و انكار عقل رسول خدا ، انكار رسالت رسول خدا مي باشد.
۳ ـ طبق آيات شريفه ۳ و ۴ سوره نجم كه مي فرمايد : و ما ينطق عن الهوي و ان الا وحي يوها ، كلام پيامبر كلام خداست و به جز آن چيزي از زبان پيامبر گفته نمي شود.

در ترجمه تحریف نکند.

ببینید جناب قنبر شیعه معتقد هست که عمر گفته: هجر رسول الله

یعنی رسول الله هذیان می گوید.

خوب من دنبال این هستم.

اینکه بگوییم بیماری بر وی غلبه کرده به هیچ وجه به معنی هذیان گویی نمیشه.

و هنوز منتظرم....

ببخشيد پس معنیش چیه ؟؟؟؟ شما اهل سنت هیچ وقت حق پذیر نبودید

zirz@min;241358 نوشت:

حدیث 114 صحیح بخاری

114 - حَدَّثَنَا يَحْيَى بْنُ سُلَيْمَانَ قَالَ حَدَّثَنِي ابْنُ وَهْبٍ قَالَ أَخْبَرَنِي يُونُسُ عَنْ ابْنِ شِهَابٍ عَنْ عُبَيْدِ اللَّهِ بْنِ عَبْدِ اللَّهِ عَنْ ابْنِ عَبَّاسٍ قَالَ لَمَّا اشْتَدَّ بِالنَّبِيِّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ وَجَعُهُ قَالَ ائْتُونِي بِكِتَابٍ أَكْتُبْ لَكُمْ كِتَابًا لَا تَضِلُّوا بَعْدَهُ قَالَ عُمَرُ إِنَّ النَّبِيَّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ غَلَبَهُ الْوَجَعُ وَعِنْدَنَا كِتَابُ اللَّهِ حَسْبُنَا فَاخْتَلَفُوا وَكَثُرَ اللَّغَطُ قَالَ قُومُوا عَنِّي وَلَا يَنْبَغِي عِنْدِي التَّنَازُعُ فَخَرَجَ ابْنُ عَبَّاسٍ يَقُولُ إِنَّ الرَّزِيَّةَ كُلَّ الرَّزِيَّةِ مَا حَالَ بَيْنَ رَسُولِ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ وَبَيْنَ كِتَابِهِ

سلام
بر همه

یک کم دقت کن
رحمت للعالمین می گه:قُومُوا ...................

برید بیرون
رحمت عالمیان پیامبر اکرم (ص) عمر و دارو دسته اش را از خانه بیرون می کند...علت برخورد حضرت محمد مصطفی (ص) چه بوده !!!! غیر این بوده که عمر چنین حرفی نادرستی به حضرت محمد مصطفی (ص) زده است!!!!!!!

دلیل این حرف چه بوده
غیر از این که عمر چنین حرفی به حضرت محمد مصطفی (ص) زده است ؟!

در ضمن این که از صحیح بخاری معتبر ترین کتاب شما اهل سنت هست!

zirz@min;241612 نوشت:

تعارف نداریم با هم..

بسم الله

بنده دلیل آوردم. قبلا هم آورده شده، قضاوت با خوانندگان.

اما یک مورد دیگر:

حالا شما بفرمائید عمر چرا جلوی افراد حاضر در مجلس را گرفت تا دوات و کاغذ نیاورند؟!

آیا این نافرمانی از کسی که خداوند اطاعت از فرمانش را واجب فرموده نیست(اطیعوا الله و اطیعوا الرسول)؟!

رسول خدا (ص) فرمودند، کاغذ و دوات بیاورید.

عمر نیاورد و اجازه نداد دیگران هم بیاورند.

یا ایشان مسلمان نیست، یا مسلمان هست، اما محمد (ص) را پیامبر خدا نمی داند! چون واجب است اطاعت امر پیامبر طبق نص صریح قرآن.

برای این نافرمانی و سرپیچی از دستور پیامبر (ص) چه بهانه ای دارید؟

zirz@min;241989 نوشت:
اینکه بگوییم بیماری بر وی غلبه کرده به هیچ وجه به معنی هذیان گویی نمیشه.

شما بفرمائید اگر کسی بخواهد وصیت کند با گفتن (درد بر او غلبه کرده) مانع وصیتش بشوند به چه معناست؟
ما معنائی که بزرگان اهل سنت فهمیدند گفتیم شما چه می فرمائید؟
دوست عزیز اگر جویان حقیقت هستید به شما عرض شد که بزرگان اهل سنت نیز این جمله را توهین به رسول الله تلقی کرده:
صالح;241454 نوشت:
آش آنقدر شور شده که داد جلال الدین سیوطی درآمد،‌ او از بزرگان اهل سنت مثل بیهقی نقل می کند که منظور عمر بن خطاب، تخفیف پیامبر بود

این «به هیچ وجه» شما را چرا بزرگان شما نفهمیدند؟

علاوه بر این، از صحیح مسلم (تصریح به هذیان گوئی) برایتان نقل شد اما نپذیرفتید، وابستگی قلبی شما به عمر بن خطالب قابل درک است اما در محیط علمی باید بحث علمی نمود، شما مدرک خواستید ارائه شد،‌ لطفا پاسخ مستند را به صورت مستند ارائه دهید.

موفق باشید.

جالب هست که حضرت علی هم در آن جمع حضور داشته و عملی انجام نداده ( کاغذ و قلم نیاورده )

بنده عرض کردم یه روایت بیارین که عمر گفته باشه ان الرجل لیهجر

دیگه نمی دونم سوالم با چه زبونی بپرسم

[="Tahoma"][="Magenta"]

ZiRz@MiN;242282 نوشت:

لا حول و لا قوه الا بلله العلی و العظیم

بسم الله الرحمن الرحیم و العلیم

سلام

نیازی نیست!!
سوال پرسیده شد

و جواب هم داده شد

ZiRz@MiN;242282 نوشت:

جالب هست که حضرت علی هم در آن جمع حضور داشته و عملی انجام نداده ( کاغذ و قلم نیاورده )

اول اسناد حضور امیر المومنین را بیاورد

و دوم اینکه می گویید عملی انجام نداده اند را نیز بیاورید!!!!

و در ثانی از کجا می دانید پیامبر به علی (ع) قبلا یا بعد نگفت و ننوشت؟

:Gig:

در ثانی اگر پیامبر گفته باشد که علی بلند نشو چه طور؟

اگر ان وصیت در مورد ولایت علی باشد(که بنا به دلایلی همان است)

چرا خود امیر المونین باید بلند شد و بیاورند؟!!!:Gig:

امیدوارم هم شما و هم اساتید پاسخ دهند ممنون:Gol:[/]

شما پاسخی برای عبارت قد غلب علیه الوجع و اینکه بزرگان شما نیز آن را توهین به رسول الله می دانند،‌ندادید؟
براستی از خود پرسیدید که این توهین چیست؟
مشخص است که محبت شدید شما به عمر مانع شد که پاسخی بدهید لذا به جای آن، بحث جدیدی را مطرح می سازید:

zirz@min;242282 نوشت:

پس حاشیه روی ممنوع!!

نسبت هذیان را خواستید که آوردیم و برای شما تبیین شد که عمر به نبوت پیامبر ذره ای ایمان قبلی نداشته است.

شما که با نرم افزار المکتبة الشاملة آشنا هستید خوب بود به همان روایت صحیح مسلم نگاهی می انداختید، وقتی پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) قلم دوات خواستند‌، مردم دو دسته شدند عده ای گفتند آنچه پیامبر خواسته بیاورید اما عده ای که هم فکر عمر بودند ممانعت کردند و با او هم نوا گشته و نسبت هذیان به پیامبر دادند:
ان رسول الله صلى الله عليه وسلم يهجر، ر.ک: صحیح مسلم ج 5 ص 76.

در رسیدن به حقیقت موفق و بی تعصب باشید.

zirz@min;242282 نوشت:

عمر گفت:« قد غلب علیه الوجع »، یعنی:
« درد و بیماری بر او فشار آورده »

حالا شما بفرمایید که منظور عمر از درد و بیماری بر او فشار آورده چه چیز می تواند باشد؟!
عمر با گفتن این جمله عقیده داشت:پیامبر(ص) در حالی که درد و بیماری بر او فشار آورده، نباید وصیتی بنویسد چون............... .
ادامه این جمله را کامل کن عمری.
اگر کامل کردی که هیچ، اگر نه ، مثل باقی جماعت عمریه از این قضیه فرار کردید، قبول شکست کرده اید و ادامه بحث با شما در این مورد وقت تلف کردن است.
منتظرم.

zirz@min;242282 نوشت:
بنده عرض کردم یه روایت بیارین که عمر گفته باشه ان الرجل لیهجر دیگه نمی دونم سوالم با چه زبونی بپرسم

این عبارت با واژه های گوناگان در کتابهای مختلف اهل سنت آمده که بعضی بنا بر مصلحت اندیشی اسم عمر را نیاورده اند مثلا طبری آورده که
عن ابن عباس، قال: يوم الخميس و ما يوم الخميس! قال: اشتد برسول الله ص وجعه، فقال:
ائتونى اكتب كتابا لا تضلوا بعدي ابدا فتنازعوا- و لا ينبغى عند نبى ان يتنازع-
سنه 11 فقالوا: ما شانه؟ اهجر! استفهمو(1)
در طبقات الکبری آمده
عن ابن عباس قال: اشتكى النبي. ص. يوم الخميس فجعل. يعني ابن عباس. يبكي و يقول يوم الخميس و ما يوم الخميس! اشتد بالنبي. ص. وجعه فقال: ائتوني بدواة و صحيفة أكتب لكم كتابا لا تضلوا بعده أبدا. قال: فقال بعض من كان عنده إن نبي الله ليهجر! قال فقيل له: أ لا نأتيك بما طلبت؟ قال: أ و بعد ما ذا؟ قال: فلم يدع به.
اما غزالی از علمای بزرگ اهل سنت در کتاب سر العالمین می‌نویسد :
ولما مات رسول الله صلى الله علیه وسلم قال قبل وفاته ائتوا بدواه وبیضاء لأزیل لکم إشکال الأمر واذکر لکم من المستحق لها بعدی. قال عمر رضی الله عنه دعوا الرجل فإنه لیهجر .(3)
رسول خدا (ص) قبل از وفاتش فرمود : کاغذ و دواتی بیاورید تا نزاع و اختلاف در خلافت را از بین ببرم و کسی را که سزاوار خلافت بعد از من است معرفی کنیم . عمر گفت : این مرد را رها کنید که هذیان می‌گوید .

1.تاريخ ‏الطبري،ج‏3،ص:193
2. الطبقات‏ الكبرى،ج‏2،ص:187
3.الغزالی ، أبو حامد محمد بن محمد (متوفای۵۰۵هـ) ، سر العالمین وکشف ما فی الدارین ، ج ۱ ، ص ۱۸ ، تحقیق : محمد حسن محمد حسن إسماعیل وأحمد فرید المزیدی ، ناشر : دار الکتب العلمیه - بیروت / لبنان ، الطبعه : الأولى ، ۱۴۲۴هـ ۲۰۰۳م

جناب زیر زمین طبیعی است که علمای اهل سنت در عبارت ان الرجل لیهجر دست ببرند و گاهی اسم عمر را حذف کنند و قال یا قالو ا بگویند وگاهی لیهجر را الوجع بنویسند شما به این مثال دقت کنید
[=tahoma][=tahoma][=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]فلما توفى رسول الله صلى الله علیه و سلم قال أبو بکر: أنا ولى رسول الله صلى الله علیه و سلم ... ، فرأیتماه کاذبا آثما غادرا خائنا .... ثم توفى أبو بکر و أنا ولى رسول الله صلى الله علیه و سلم و ولى أبى بکر، فرأیتمانی کاذبا آثما غادرا خائنا ... .[/][/]

[=tahoma][=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]وقتی رسول الله صلى الله علیه و سلم از دنیا رفت، ابوبکر گفت: من جانشین رسول الله صلى الله علیه و سلم هستم و نظر شما دو نفر در مورد او این بود که او: دروغ‌گو و گنه‌کار و خیانت‌کار و حیله‌گر است. وقتی ابوبکر از دنیا رفت، من جانشین رسول الله صلى الله علیه و سلم و ابوبکر هستم و نظر شما در مورد من این بود که من: دروغ‌گو و گنه‌کار و خیانت‌کار و حیله‌گر هستم.[/][/]
[/][=tahoma][=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]صحیح مسلم، ج5، ص152، کتاب الجهاد، باب حکم الفئ.
امابخاری بجای آثما ..... می گوید کذا وکذا
[/]
[/][=tahoma][=tahoma][=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]تزعمان أن أبا بکر کذا و کذا.[/][/]

[=tahoma][=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]صحیح البخاری، ج6، ص191[/][/]

[=tahoma][=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]چرا بخاری کذا و کذا گفته است
[/][/]

[=tahoma][=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]ایا این از تعصب وی نبوده ، ایا این شخص می تواند بگوید عمر گفته ان الرجل لیهجر
[/][/]

[=tahoma][=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]ولی برادر این از متواترات تاریخی است که اول عمر گفته ثانیا لیهجر گفته ثالثا جمع از این عبارت اهانت برداشت کرده اند رابعا در طول تاریخ از این عبارت اهانت برداشت شده است[/][/]
[=tahoma][=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]
[/][/]

[/]

zirz@min;242282 نوشت:

جواب نقضی :
این از مسلمات تاریخی است که اگر عمر هم نگفته کس دیگری این حرف را زده
قال ابن عبّاس: يوم الخميس و ما يوم الخميس- ثمّ جرت دموعه على خدّيه- اشتدّ برسول الله، صلّى الله عليه و سلّم، مرضه و وجعه، فقال: ايتوني بدواة و بيضاء أكتب لكم كتابا لا تضلّون بعدي أبدا. فتنازعوا- و لا ينبغي عند نبيّ تنازع- فقالوا: إنّ رسول الله، صلّى الله عليه و سلّم، يهجر. فجعلوا يعيدون عليه، فقال: دعوني فما أنا فيه خير ممّا تدعونني إليه. فأوصى [بثلاث‏]: أن يخرج المشركون من جزيرة العرب، و أن يجاز الوفد بنحو ممّا كان يجيزهم. و سكت عن الثالثة عمدا، أو قال: نسيتها.(1)

يحدث عن سعيد بن جبير عن ابن عباس قال: كان يقول يوم الخميس و ما يوم الخميس! قال: و كأني أنظر إلى دموع ابن عباس على خده كأنها نظام اللؤلؤ! قال قال رسول الله. ص: ائتوني بالكتف و الدواة أكتب لكم كتابا لا تضلوا بعده أبدا. قال فقالوا: إنما يهجر رسول الله. ص.(2)
ابن عباس يوم الخميس و ما يوم الخميس؟ اشتد برسول الله صلّى الله عليه و سلّم وجعه. فقال: ائتوني أكتب لكم كتابا لا تضلوا بعده أبدا فتنازعوا- و لا ينبغي عند نبي تنازع- فقالوا: ما شأنه يهجر استفهموه‏(3)
حدثنى أحمد بن إبراهيم، ثنا أبو عاصم النبيل، ثنا مالك بن مغول، عن طلحة بن مصرف،(چاپ‏زكار،ج‏2،ص:236) عن سعيد بن جبير، عن ابن عباس أنه قال:
«يوم الخميس، و ما يوم الخميس؟ اشتدّ فيه وجع رسول الله صلى الله عليه و سلم». و بكى ابن عباس طويلا. ثم قال: «فلما اشتدّ وجعه، قال: ائتونى بالدواة و الكتف أكتب لكم كتابا لا تضلون معه بعدي أبدا. فقالوا: أتراه يهجر.(4)
و دها کتاب دیگر که لا اقل اثبات می کند اگر عمر نگفته ولی کسی آنجا گفته که ان الرجل لیهجر
حال سوال ما از شما : چرا عمر در مقابل کسی که گفته ان الرجل لیهجر سکوت کرده ؟هر جوابی شما دادید ما هم همان جواب را به شما نسبت به حضرت علی علیه السلام می دهیم
1. الكامل،ج‏2،ص:320
2. الطبقات‏ الكبرى،ج‏2،ص:188
3. البدايةوالنهاية،ج‏5،ص:227
4. أنساب‏ الأشراف،ج‏1،ص:562(چاپ ‏زكار،ج‏2،ص:235)

ناصر یوسف نژاد;242425 نوشت:
عمر گفت:« قد غلب علیه الوجع »، یعنی:
« درد و بیماری بر او فشار آورده »

حالا شما بفرمایید که منظور عمر از درد و بیماری بر او فشار آورده چه چیز می تواند باشد؟!
عمر با گفتن این جمله عقیده داشت:پیامبر(ص) در حالی که درد و بیماری بر او فشار آورده، نباید وصیتی بنویسد چون............... .
ادامه این جمله را کامل کن عمری.
اگر کامل کردی که هیچ، اگر نه ، مثل باقی جماعت عمریه از این قضیه فرار کردید، قبول شکست کرده اید و ادامه بحث با شما در این مورد وقت تلف کردن است.
منتظرم.

اگر در نوشته پایین کا جناب عماد آوردند می بینید که ابن عباس هم همین حرف را زده:

عماد;242428 نوشت:
این عبارت با واژه های گوناگان در کتابهای مختلف اهل سنت آمده که بعضی بنا بر مصلحت اندیشی اسم عمر را نیاورده اند مثلا طبری آورده که
عن ابن عباس، قال: يوم الخميس و ما يوم الخميس! قال: اشتد برسول الله ص وجعه، فقال:
ائتونى اكتب كتابا لا تضلوا بعدي ابدا فتنازعوا- و لا ينبغى عند نبى ان يتنازع-
سنه 11 فقالوا: ما شانه؟ اهجر! استفهمو(1)
در طبقات الکبری آمده
عن ابن عباس قال: اشتكى النبي. ص. يوم الخميس فجعل. يعني ابن عباس. يبكي و يقول يوم الخميس و ما يوم الخميس! اشتد بالنبي. ص. وجعه فقال: ائتوني بدواة و صحيفة أكتب لكم كتابا لا تضلوا بعده أبدا. قال: فقال بعض من كان عنده إن نبي الله ليهجر! قال فقيل له: أ لا نأتيك بما طلبت؟ قال: أ و بعد ما ذا؟ قال: فلم يدع به.
اما غزالی از علمای بزرگ اهل سنت در کتاب سر العالمین می‌نویسد :
ولما مات رسول الله صلى الله علیه وسلم قال قبل وفاته ائتوا بدواه وبیضاء لأزیل لکم إشکال الأمر واذکر لکم من المستحق لها بعدی. قال عمر رضی الله عنه دعوا الرجل فإنه لیهجر .(3)
رسول خدا (ص) قبل از وفاتش فرمود : کاغذ و دواتی بیاورید تا نزاع و اختلاف در خلافت را از بین ببرم و کسی را که سزاوار خلافت بعد از من است معرفی کنیم . عمر گفت : این مرد را رها کنید که هذیان می‌گوید .

1.تاريخ ‏الطبري،ج‏3،ص:193
2. الطبقات‏ الكبرى،ج‏2،ص:187
3.الغزالی ، أبو حامد محمد بن محمد (متوفای۵۰۵هـ) ، سر العالمین وکشف ما فی الدارین ، ج ۱ ، ص ۱۸ ، تحقیق : محمد حسن محمد حسن إسماعیل وأحمد فرید المزیدی ، ناشر : دار الکتب العلمیه - بیروت / لبنان ، الطبعه : الأولى ، ۱۴۲۴هـ ۲۰۰۳م

این جواب آقا ناصر...

اما جناب عماد در پاسخ به شما می گویم اگر کتاب غزالی نبود نمی دانم شیعه دست به دامن کدام کتاب می شد ؟

بنده چیز زیادی نخواستم یه روایت صحیح که ثابت کند عمر این حرف را زده. بعد شما می گویید امام عزالی در فلان کتاب فلان جمله را نوشته ؟ در نزد شما سخن امام غزالی روایت صحیح محسوب می شود ؟

شاید حضرت علی این جمله را گفته !!

جناب زیرزمین مقایسه شما درست نیست دقت بفرمایید

zirz@min;242650 نوشت:
نقل نمایش پست ها نوشته اصلی توسط : ناصر یوسف نژاد عمر گفت:« قد غلب علیه الوجع »، یعنی: « درد و بیماری بر او فشار آورده » حالا شما بفرمایید که منظور عمر از درد و بیماری بر او فشار آورده چه چیز می تواند باشد؟! عمر با گفتن این جمله عقیده داشت:پیامبر(ص) در حالی که درد و بیماری بر او فشار آورده، نباید وصیتی بنویسد چون............... . ادامه این جمله را کامل کن عمری. اگر کامل کردی که هیچ، اگر نه ، مثل باقی جماعت عمریه از این قضیه فرار کردید، قبول شکست کرده اید و ادامه بحث با شما در این مورد وقت تلف کردن است. منتظرم. اگر در نوشته پایین کا جناب عماد آوردند می بینید که ابن عباس هم همین حرف را زده: نقل نمایش پست ها نوشته اصلی توسط : عماد این عبارت با واژه های گوناگان در کتابهای مختلف اهل سنت آمده که بعضی بنا بر مصلحت اندیشی اسم عمر را نیاورده اند مثلا طبری آورده که عن ابن عباس، قال: يوم الخميس و ما يوم الخميس! قال: اشتد برسول الله ص وجعه، فقال: ائتونى اكتب كتابا لا تضلوا بعدي ابدا فتنازعوا- و لا ينبغى عند نبى ان يتنازع- سنه 11 فقالوا: ما شانه؟ اهجر! استفهمو(1) در طبقات الکبری آمده عن ابن عباس قال: اشتكى النبي. ص. يوم الخميس فجعل. يعني ابن عباس. يبكي و يقول يوم الخميس و ما يوم الخميس! اشتد بالنبي. ص. وجعه فقال: ائتوني بدواة و صحيفة أكتب لكم كتابا لا تضلوا بعده أبدا. قال: فقال بعض من كان عنده إن نبي الله ليهجر! قال فقيل له: أ لا نأتيك بما طلبت؟ قال: أ و بعد ما ذا؟ قال: فلم يدع به. اما غزالی از علمای بزرگ اهل سنت در کتاب سر العالمین می‌نویسد : ولما مات رسول الله صلى الله علیه وسلم قال قبل وفاته ائتوا بدواه وبیضاء لأزیل لکم إشکال الأمر واذکر لکم من المستحق لها بعدی. قال عمر رضی الله عنه دعوا الرجل فإنه لیهجر .(3) رسول خدا (ص) قبل از وفاتش فرمود : کاغذ و دواتی بیاورید تا نزاع و اختلاف در خلافت را از بین ببرم و کسی را که سزاوار خلافت بعد از من است معرفی کنیم . عمر گفت : این مرد را رها کنید که هذیان می‌گوید . 1.تاريخ ‏الطبري،ج‏3،ص:193 2. الطبقات‏ الكبرى،ج‏2،ص:187 3.الغزالی ، أبو حامد محمد بن محمد (متوفای۵۰۵هـ) ، سر العالمین وکشف ما فی الدارین ، ج ۱ ، ص ۱۸ ، تحقیق : محمد حسن محمد حسن إسماعیل وأحمد فرید المزیدی ، ناشر : دار الکتب العلمیه - بیروت / لبنان ، الطبعه : الأولى ، ۱۴۲۴هـ ۲۰۰۳م
جناب زیر زمین کسی منکر این نیست که پیامبر صلی الله علیه واله وسلم به علت تشدید بیماری رحلت کردند
ابن عباس هم همین را فرموده عمر هم اگر فقط می گفت بیماریش تشدید شده بحثی نبود بحث این است که عمر می گوید بیماری بر وی غلبه کرده و نمی داند چه می گوید
تشدید بیماری با بیماری غلبه کرده و حرفش دیگر برای ما معتبر نیست دو چیز است که بین آنها نه تنها تفاوت از زمین تا زیر زمین است بلکه تفاوت از زمین تا آسمان است
عبارت بخاری را ببینید
قال أبوعبدالله وقال يزيدبن هارون عنه ارون الأعورحدثنا أبوعمران عن جندب عن النبي صلى الله عليه وسلم حدثناإبراهيم بن موسى أخبرناهشام عن معمرعن الزهري عن عبيدالله بن عبدالله عن ابن عباس قال لما حضرالنبي صلى الله عليه وسلم قال و في البيت رجال فيهم عمربن الخطاب قال هلم اكتب لكم كتابا لنتضلوا بعده قال عمران النبي صلى الله عليه وسلم غلبه الوجع وعندكما لقرآن فحسبنا كتاب الله واختلف أهل البيت واختصموا فمنهم من يقول قربوا يكتب لكم رسول الله صلى الله عليه وسلم كتابا لن تضلوا بعده ومنهم من يقول ماقال عمرفلما أكثروا اللغط والاختلاف عندالنبي صلى الله عليه وسلم قال قومو اعني(1)

عمر می گوید بیماری غلبه کرده و کتاب خدا برای ماکافی است نوشته نمی خواهیم آیا این با گفته ابن عباس که گفته بیماریش تشدید شد مساوی است . اگر گفتن اینکه بیماری تشدید شده اهانت باشد پس اگر بگوییم رحلت کرده اهانتی بس بزرگتر است

جناب دعوا بر سر این نیست که عمر گفته بیماری تشدید پیدا کرده دعوا بر سر این است که می گوید بیماری بر پیامبر غلبه کرده و سخنش دیگر معتبر نیست

[=&quot]1. صحيح البخاري - البخاري - ج 8 ص 161[/]

zirz@min;242650 نوشت:

این جواب آقا ناصر...

!!

کدام جواب آقا ناصر؟؟؟

بنده عرض کردم شما جمله را کامل کن.

برداشت شما از قد غلب علیه الوجع چیست؟ همین فرار شما از جواب نشانه ی چیست؟!

zirz@min;242282 نوشت:

شما گفتید یک روایت بیاورید ما یک روایت آوردیم

zirz@min;242650 نوشت:
اما جناب عماد در پاسخ به شما می گویم اگر کتاب غزالی نبود نمی دانم شیعه دست به دامن کدام کتاب می شد ؟ بنده چیز زیادی نخواستم یه روایت صحیح که ثابت کند عمر این حرف را زده. بعد شما می گویید امام عزالی در فلان کتاب فلان جمله را نوشته ؟ در نزد شما سخن امام غزالی روایت صحیح محسوب می شود ؟

استناد مافقط به کتاب غزالی نیست
متواتر تاریخی است که یک نفر گفت غلب علیه الوجع یا ان الرجل لیهجر که دوستان آدرس آن را آورده اند
بعضی با لفظ قالو بعضی بالفظ رجل بعضی با لفظ قال آورده اند
بعضی بخاطر تعصب ، قائل را مشخص نکرده اند چون هر عاقلی از این عبارت اهانت برداشت می کند و طبیعی است که علمای اهل سنت این حقیقت را کتمان کنند
و بعضی که قائل را مشخص کرده اند همه بالاتفاق چه شیعه وچه سنی ، عمر را قائل این حرف دانسته اند حتی یک نفر از علمای اهل سنت پیدا نمی کنید که گوینده این عبارت را مشخص کرده باشد و آن شخص جز عمر بن خطاب باشد ،

zirz@min;242650 نوشت:
شاید حضرت علی این جمله را گفته !!

اگر حتی یک نفر از علمای اهل سنت چنین ادعایی کرده بنده و دوستان دیگر سرا پا گوشیم بشنویم

zirz@min;242650 نوشت:

بنده چیز زیادی نخواستم یه روایت صحیح که ثابت کند عمر این حرف را زده. !!

این گونه بحث کردن شما جماعت عمریه انسان را متأثر می کند!
نه به این خاطر که فهماندن مطلب به شما سخت است!
از این جهت که دل انسان به درد می آید از یادآوری این که پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) از دست مردم زبان نفهمی مثل شما چه کشیده اند!

پیامبر (ص) در هنگام رحلت کاغذ و دوات خواسته اند که چیزی بنویسند.

به شهادت اکثر روات، مورد نظر پیامبر(ص) وصیت در باب تعیین خلافت مسلمین،پس از رحلت ایشان و جانشینی امیرالمؤمنین علی (ع) بوده است.

در آن مجلس عمر، و علی (ع) هم حاضر بوده اند.
بر خلاف خواست پیامبر (ص)، کاغذ و دوات آورده نشده است.
از آوردن دوات و کاغذ آیا علی (ع) متضرر می شود یا عمر؟!
چرا فرمان رسول خدا (ص) انجام نشد؟!
اگر اجرا می شد آیا علی (ع) زیان می کرد؟!
نه نمی کرد.
عمر زیان می کرد.
نه خودش فرمان را اجرا کرد، نه به دیگران اجازه اجرا داد، در نهایت بر اثر بالاگرفتن درگیری در خانه پیامبر (ص) ایشان فرمودند از خانه ی من بیرون بروید و در حضور من ستیزه نکنید.
فهم این مسئله اینقدر سخت است؟!

zirz@min;242282 نوشت:

قبلا جواب نقضی به این شبهه داده شد
اما جواب حلی
در گزارشات آمده که بعد از درخواست پیامبر صلی الله علیه وآله و ممانعت عمر ، بین حاضراان اختلاف افتاد و پیامبر فرمودند بلند شوید بروید سزاوار نیست پیش پیامبر نزاع کنید
اگر پیامبر صلی الله علیه واله وسلم می فرمودند یا علی حساب اینشخص را برس ، اشکال شما وارد بود اما پیامبر صلی الله علیه واله وسلم فرمودند
فَاخْتَلَفُوا وَكَثُرَ اللَّغَطُ قال قُومُوا عَنِّي و الا ینبغی عندی التنازع (1)

دعوا كردند و سر و صدا بلند شد؛ پيامبر فرمودند: از نزد من برخيزيد كه سزاوار نيست در نزد پيامبرى دعوا كنند!
حضرت علی علیه السلام طبق دستور پیامبر صلی الله علیه واله وسلم نزاع نکردند
اگر اميرمؤمنان عليه السلام جواب آن‌ها را مى‌داد و بر آوردن دوات و قلم اصرار مى‌ورزيد، مجبور بود كه با آن‌ها به نزاع بپردازد و نزاع و درگيرى در حضور رسول خدا صلى الله عليه وآله شايسته نبود؛ از اين رو اميرمؤمنان عليه السلام منتظر فرمان رسول خدا صلى الله عليه وآله ماند و از نزاع و درگيرى با اهانت كنندگان و بلند كردن صداى خود در حضور رسول خدا صلي الله عليه وآله خوددارى كرد. يعنى پاسخ دادن (در حضور رسول خدا) عملى ناپسند بود و اميرمومنان قطعا چنين عمل ناپسندى را انجام نمى‌دادند.
[=tahoma][=&quot]1. البخاري الجعفي، ابوعبدالله محمد بن إسماعيل (متوفاي256هـ)، صحيح البخاري، ج1، ص54، ح114، كِتَاب الْعِلْمِ، بَاب كِتَابَةِ الْعِلْمِ، تحقيق د. مصطفي ديب البغا، ناشر: دار ابن كثير، اليمامة - بيروت، الطبعة: الثالثة، 1407 - 1987[/][/]

با سلام

در بررسی وقایع باید قبل وبعد ماجرا و همه جوانب را بررسی کرد ، در موضوع خلافت هم از همان روز اول با امر رسول خدا (ص) مخالفت کردند تا آخر که امام علی (ع) را کنار زدند مثلا قسمتی از جریانات روزهای آخر در مناظره اینجانب در سایت مخالفین :

نقل قول:
این حدیث را که رسول الله صلی الله علیه و سلم فقط از علی رضی الله عنه راضی بوده است به ما نیز نشان بدهید.

در صحیح بخاری از قول عمر آمده :

بَاب مَنَاقِبِ عَلِيِّ بْنِ أَبِي طَالِبٍ الْقُرَشِيِّ الْهَاشِمِيِّ أَبِي الْحَسَنِ رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُ وَقَالَ النَّبِيُّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ لِعَلِيٍّ أَنْتَ مِنِّي وَأَنَا مِنْكَ وَقَالَ عُمَرُ تُوُفِّيَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ وَهُوَ عَنْهُ رَاضٍ.

هرچند که درباره طلحه هم مطلبی آورده بدون اینکه حدیثی بیاورد اما باتوجه به جنگ حق وباطل جمل و سایر نصوص وصایت به علی که در صحیح بخاری آمده وجان دادن بر سینه مبارک او که در ادب مفرد و....آمده ، این فضیلت منحصر به علی (ع) است :

ياعلي : الله و رسوله و جبرييل راضون عنك(طبراني في الكبير عن ابي رافع)

نقل قول:

اما قضیه ای که شما به آن استناد نموده بودید گفته بود که هیچ کس دستور رسول الله صلی الله علیه و سلم را انجام نداد نه علی و نه غیر علی.

مثل اینست که بگوییم که چرا خود رسول الله دستور خودش را اجرا نکرد !!!!!!

ضمنا چه کسی گفته که امام علی (ع) هم در آنمجلس حضور داشتند ؟ بفرض حضور هم چون در اقلیت بودند ومنافقین در اکثریت ، کاری از دستشان بر نمی آمد .

نقل قول:
چند بار این درخواست را تکرار می کنند ا اینکه رسول الله صلی الله علیه و سلم به آنها می گوید شما مانند صواحب یوسف هستید که بر خواسته خود پافشاری می کنید به ابوبکر امر کنید تا امام شود.اما آنچه که شما نوشته اید کاملا متفاوت با اصل قضیه است.

شما یکبار همه احادیث را در روز فوت رسول خدا بدقت بخوان وببین که هرچند جاعلین حدیث منتهای زورشان را زده اند تا حقیقت را کتمان کنند اما خدای متعال بزرگترین شاهد وشهید است وحق را آشکار میکند ، این حدیث را ببین که چگونه عایشه وحفصه طرفداری پدرشان را میکنند :

عن بن عباس قال لما مرض رسول الله صلى الله عليه و سلم مرضه الذي مات فيه كان في بيت عائشة فقال ادعوا لي عليا قالت عائشة ندعو لك أبا بكر! قال ادعوه قالت حفصة يا رسول الله ندعو لك عمر! قال ادعوه قالت أم الفضل يا رسول الله ندعو لك العباس قال ادعوه فلما اجتمعوا رفع رأسه فلم ير عليا فسكت فقال عمر قوموا عن رسول الله صلى الله عليه و سلم فجاء بلال يؤذنه بالصلاة فقال مروا أبا بكر يصلي بالناس فقالت عائشة ان أبا بكر رجل حصر ومتى ما لا يراك الناس يبكون فلو أمرت عمر يصلي بالناس فخرج أبو بكر فصلي بالناس ووجد النبي صلى الله عليه و سلم من نفسه خفة فخرج يهادي بين رجلين ورجلاه تخطان في الأرض فلما رآه الناس سبحوا أبا بكر فذهب يتأخر فأومأ إليه أي مكانك فجاء النبي صلى الله عليه و سلم حتى جلس قال وقام أبو بكر عن يمينه وكان أبو بكر يأتم بالنبي صلى الله عليه و سلم والناس يأتمون بأبي بكر قال بن عباس وأخذ النبي صلى الله عليه و سلم من القراءة من حيث بلغ أبو بكر ومات في مرضه ذاك عليه السلام وقال وكيع مرة فكان أبو بكر يأتم بالنبي صلى الله عليه و سلم والناس يأتمون بأبي بكر .

وحافظ ابن عساكر أورده :

عن أرقم بن شرحبيل قال سافرت مع ابن عباس من المدينة (2) إلى الشام فقال إن رسول الله (صلى الله عليه وسلم) مرض مرضه الذي مات فيه كان في بيت عائشة فقال ادعو لي عليا قال أراه قالت عائشة شك محمد ألا ندعو لك أبا بكر قال ادعوه قال فقالت حفصة ألا ندعو عمر قال ادعوه قالت أم الفضل ألا ندعو العباس قال ادعوه فلما حضروه رفع رسول الله (صلى الله عليه وسلم) رأسه لم ير عليا سكت فلم يتكلم وقال عمر قوموا بنا عن رسول الله (صلى الله عليه وسلم) فلو كانت له إلينا حاجة ذكرها حتى فعل ذلك ثلاث مرات ثم قال ليصل بالناس أبو بكر فتقدم أبو بكر ليصلي بالناس فرأى رسول الله (صلى الله عليه وسلم) من نفسه خفة فخرج بين رجلين فلما أحسه الناس سبحوا فذهب أبو بكر يتأخر فأشار إليه رسول الله (صلى الله عليه وسلم) مكانك واستتم رسول الله (صلى الله عليه وسلم) من حيث انتهى أبو بكر من القراءة وأبو بكر قائم ورسول الله (صلى الله عليه وسلم) جالس فأتم أبو بكر برسول الله وأتم رسول الله (صلى الله عليه وسلم) بأبي بكر فما قضى الصلاة حتى ثقل جدا فخرج يهادي بين رجلين وإن رجليه لتخطان بالأرض فمات رسول الله (صلى الله عليه وسلم) ولم يوص

بنابراین هر عاقلی که در این اخبار صحیح دقت کند متوجه حقیقت امر میشود که چگونه رسول خدا را مسخره کردند و هرزن جوش پدرش را میزند !!!!.

ودر اصول كافي هم أمده :

عَلِيُّ بْنُ إِبْرَاهِيمَ عَنْ أَبِيهِ وَ صَالِحِ بْنِ السِّنْدِيِّ عَنْ جَعْفَرِ بْنِ بَشِيرٍ عَنْ يَحْيَى بـْنِ مـُعـَمَّرٍ الْعـَطَّارِ عـَنْ بـَشِيرٍ الدَّهَّانِ عَنْ أَبِى عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ ص فِى مـَرَضـِهِ الَّذِى تـُوُفِّيَ فـِيـهِ ادْعُوا لِي خَلِيلِي فَأَرْسَلَتَا إِلَى أَبَوَيْهِمَا فَلَمَّا نَظَرَ إِلَيْهِمَا رَسُولُ اللَّهِ ص أَعْرَضَ عَنْهُمَا ثُمَّ قَالَ ادْعُوا لِى خَلِيلِى فَأُرْسِلَ إِلَى عَلِيٍّ فَلَمَّا نَظَرَ إِلَيْهِ أَكَبَّ عَلَيْهِ يُحَدِّثُهُ فَلَمَّا خَرَجَ لَقِيَاهُ فَقَالَا لَهُ مَا حَدَّثَكَ خَلِيلُكَ فَقَالَ حَدَّثَنِى أَلْفَ بَابٍ يَفْتَحُ كُلُّ بَابٍ أَلْفَ بَابٍ

اصول كافى جلد 2 صفحه 61 رواية 4

ترجمه روايت شريفه :

امـام صـادق عـليـه السـلام فرمايد: رسولخدا صلى اللّه عليه و آله در مرض ‍ وفات خود فـرمـود: دوسـتـم را نـزد مـن حـاضـر كـنـيـد، آن دو زن (حـفـصـه و عـايـشـه ) بدنبال پدران خود فرستادند، چون نظر رسولخدا صلى اللّه عليه و آله بر آنها افتاد، رو بـگـردانـيـد و فـرمـود: دوسـتـم را نـزد مـن حـاضـر كـنـيـد پـس بـدنـبال على فرستادند، چون ديدارش بعلى افتاد، باو متوجه شد و حديثش گفت . و چون عـلى بـيـرون آمـد، آنـدو نـفـر (ابـوبكر) و عمر را ملاقات كرد، باو گفتند: دوستت بتو چه حديث كرد؟ فرمود: هزار باب بمن حديث كرد كه هر هر بابى مفتاح هزار بايست .

پس شکی نیست که جریان انحرافی بخوبی ماجرا را کنترل میکرده است .

سلام علیکم جمیعا

اما در مورد کلام حسن آقا

اخوی بنده هم بنا بر آدرسی که فرمودید در کتاب یک جلدی تذکره الخواص سبط ابن جوزی این مطلب را نیافتم.

روایاتی مشهور به یوم الخمیس الرزیه کل الرزیه مروی از ابن عباس بر هرکسی واضح و روشن میکند که
اتهام هذیان گوئی به پیامبر و ادعای کفانا کتاب الله را عمر بن خطاب بر زبان رانده

کنار گذاشتن حق و اصلح ( بنا بر توصیه موکد پیامبر برای ولایت بر مسلمین ) با عنوان خیر اندیشی و خیر خواهی برای اسلام و مسلمین کلامی است از روی جهل و بواسطه رد کلام رسول الله نشانه ضعف در ایمان و غلبه باطل بر نفس.
لذا اگر
کسی که ضعف در ایمان داشته باشد نمیتواند خیرخواه مسلمین بنا بر عقل خود باشد. در حالیکه میبیند این کلامش درست بر عکس کلام و خواسته رسول خداست.

چه اگر حق بر جای خود قرار میگرفت طی 25 سال پس 23 سال تبلیغ نبی اکرم اینهمه فتنه در بین مسلمین شکل نمی گرفت و این فتنه ها توجیه پذیر نیست.

از بزرگترین این فتنه ها روی کار آمدن و قوت گرفتن شجره ملعونه آل ابوسفیان در زمان خلافت عمر و نهایتا غصب منبر نبوی توسط این قوم پلید بود.
بر هیچ عاقلی پوشیده نیست که آل ابوسفیان هرگز لیاقت جانشینی پیامبر را نداشتن و در این مدت که این خاندان بر سر کار بودند اسلام مورد هجمه های عقیدتی مختلف قرار گرفت و بدعتها چهره اسلام را دگرگون کرد.

لذا این جمله که علی بهتر بود خلیفه نشود کلامی جاهلانه است و هیچ اهل ایمانی ناحق را بر حق ترجیح نمیدهد /

یاحق

bina88;242746 نوشت:
از بزرگترین این فتنه ها روی کار آمدن و قوت گرفتن شجره ملعونه آل ابوسفیان در زمان خلافت عمر و نهایتا غصب منبر نبوی توسط این قوم پلید بود. بر هیچ عاقلی پوشیده نیست که آل ابوسفیان هرگز لیاقت جانشینی پیامبر را نداشتن و در این مدت که این خاندان بر سر کار بودند اسلام مورد هجمه های عقیدتی مختلف قرار گرفت و بدعتها چهره اسلام را دگرگون کرد.

فکر نمی کنید اگر پیامبر در همان روز فتح مکه سر فتنه را می کندند و ایوسفیان و زنش هند

را اعدام می کردند (مثل بقیه کفار ) انحراف بعدی در دینش بوجود نمی آمد ؟

معاویه در دست و پای پیامبر چه می کند ؟ دختر ابوسفیان در بیت رهبری چه می کند ؟

همه کسانیکه شما ازشان بدت می آید پدر زنان پیامبر هستند !

ابوسفیان ، عمر ، ابوبکر و...

ما که نباید کاتولیکتر ازپاپ بشویم !

اگر پیامبر می دانستند که اینان بعدها فتنه می کنند که نباید رابطه با ایشان را اینقدر
گرم نگه دارند !

پس :

یا ایشان علم غیب نداشتند !

یا ایشان علم غیب داشتند پس کارشان منطقی نبوده !

یا اینکه روایات روافض (نه شیعه) علیه این صحابه پیامبر حکایت

کاسه داغتر از آش است !

خان بخشیده ، شیخ علیخان نمی بخشد !

[="Tahoma"][="Magenta"]

خالدبن ولید;242867 نوشت:

اگر پیامبر می دانستند که اینان بعدها فتنه می کنند که نباید رابطه با ایشان را اینقدر
گرم نگه دارند !

لا حول و ال قوه الا بلله العلی العظیم

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

دوست گرامی این استدلالاتتون کمی مشکل داره

و اونم عدم دخیل کردن وظیفه پیامبر

خالدبن ولید;242867 نوشت:
یا ایشان علم غیب نداشتند !

یا ایشان علم غیب داشتند پس کارشان منطقی نبوده !

این

سخن مثل این می مونه که سوره یوسف و ماجرای ایشان را کتمان کنیم

و رد!!

:Gig:[/]

کبوتر حرم الزهرا;242874 نوشت:
اونم عدم دخیل کردن وظیفه پیامبر

وظیفه پیامبر ابلاغ وحی است ، نذیر و مبشر ، رووف و رحیم ، عزیز بما عنتم است ! قبول

اما وظیفه یک رهبر جامعه هم دفع فتنه است ، آینده نگری است ، کنترل نفس است ،

تعیین جانشین است آنهم شفاف و نه با کنایه و لفافه ....

من خیلی لری و واضح گفتم که :

1- اگر محمد بن عبدالله بعنوان یک پیامبر رفتار کرده ، ابلاغ وحیی کرده و

خداحافظ !

آنوقت است که باید به رفتار افراد بعد از او توجه کرد که در آنصورت هم اگر منصفانه به قضاوت بنشینیم ؛

عقل حکم می کرده که ابوبکر که همسن پیامبر ، یار غار او ، پیشنماز مردم در زمان بیماری او،

و در نزد مردم آنجا وجیه المله بوده و دشمنان کمتری داشته است به حکومت برسد !

اما امام علی در زمان مرگ پیامبر اگر اشتباه نکنم نزدیک 35 سال داشته اند که نزدیک به نصف

او سن داشته است و بعلت جنگهای زیادی که نموده بودند اغلب افراد منطقه ، داغدار رشادتهای ایشان بوده اند !

پس حفظ نهال نوپای اسلام به حضور افراد کمتر تنش زا در حکومت بوده است ،

امام علی از عایشه در بیت پیامبر دشمن داشته تا قبایل دور ونزدیک مکه و مدینه !

2- اما اگر به پیامبر به دید رهبر جامعه و حاکم بر مسلمین توجه کنیم در آنصورت است که می بایست

بر برخی کارهای کرده و برخی کارهای نکرده ، خرده گرفت !!

(ببخشید که ارداتمندانه حرف نمی زنم)

----------------

حقیقت نیازمند نقد است ، نه ستایش.

فردریش نیچه

[="Tahoma"][="Magenta"]

خالدبن ولید;242887 نوشت:
وظیفه پیامبر ابلاغ وحی است ، نذیر و مبشر ، رووف و رحیم ، عزیز بما عنتم است ! قبول

اینکه پیامبر وظیفه اش بشارت و انذار است

خب قبول می کنم اما کمی صبر کنید:Gol:

خالدبن ولید;242887 نوشت:
رووف و رحیم

آبا یک نبی باید همه جا اینگونه باشد

یا هرجا که اذن داده شده؟

یا هرجا که اذن خلاف آند داده نشده؟

مثلا می گم

آیا پیامبر اجازه داشت ابی لهب رو بکشه؟:Gig:

یا همسرشو؟

خالدبن ولید;242887 نوشت:
اما وظیفه یک رهبر جامعه هم دفع فتنه است

خب دفع فتنه به چه صورت؟

این وظیفه رو شما بر چه مبنایی به رسول نسبت دادید؟

یعتی حضرت یعقوب همچین کاری کرد؟:Gol:

یعنی حسرت و کین برادران یوسف مشخص نبود؟

یا بود و نبی اذن نداشت این کار رو بکنه؟:Gol:

یه سوال کلی

آیا پیامبر می تونه بی اذن خدا کاری رو انجام بده؟

خالدبن ولید;242887 نوشت:
آینده نگری است ، کنترل نفس است

خب آیا آینده نگری صرفا به اینه که یه عده کشته بشند و السلام؟

یا می تونه امتحان مومنین هم باشه؟

خالدبن ولید;242887 نوشت:
تعیین جانشین است آنهم شفاف و نه با کنایه و لفافه ....

پیامبر وظیفه ابلاغ دارد

ابتدا

و در ثانی اینکه چگونه ابلاغ صورت بگیرد بنا بر دستور خدا است و راهی که او بهش آموزش میده

و نمی تونه خارج از دستور اللهی عمل کنه!!

در ثالث از این روشن تر که هرکس من مو لای اویم او نیز مولای اوست

یا از این روشن تر که در یوم الدار بگوید که هرکس منو یاری کنه وزیر منه

یا حدیث هارون و...

خالدبن ولید;242887 نوشت:

من خیلی لری و واضح گفتم که اگر محمد بن عبدالله بعنوان یک پیامبر رفتار کرده ، ابلاغ وحیی کرده و

خداحافظ !

نه پیامبر تنها ابلاغ وحی نکرده بلکه رهبری هم کرده

غیر اینه؟

و راه آینده رو روشن کرده

خالدبن ولید;242887 نوشت:

آنوقت است که باید به رفتار افراد بعد از او توجه کرد که در آنصورت هم اگر منصفانه به قضاوت بنشینیم ؛

اینو دلیل بیاورید

و اگر منظورتونو واضح تر بگویید:Gol:

خالدبن ولید;242887 نوشت:
عقل حکم می کرده که ابوبکر که

اول

عقل بنا بر قوی به خطا نیز حکم می کند و این برای همه ما روشن و واضح است

ام ادامه سخن شما

خالدبن ولید;242887 نوشت:
ابوبکر که همسن پیامبر

ابوبکر همسن پیامبر بوده؟

لطف کنید

سند گفتارتونو بیارید:Gig:

اگر هم بوده این کلام شما بر خلاف نص قران است

و در نتیجه در شرف تکذیب می تونه باشه

حواستون هست؟

یعنی شما نبوت حضرت یحیی رو انکار می کنید؟:Gig:

خالدبن ولید;242887 نوشت:
یار غار او

یار غار؟

چه مزیتی دارد؟

من بگم

علی در جای پیامبر خوابیده
علی داماد پیامبره

علی نفس پیامبره
علی مولود کعبه است
علی فاتح خیبر است
و....

این مناقب رو در نظر نمی گیرید؟:Gig:

خالدبن ولید;242887 نوشت:
پیشنماز مردم در زمان بیماری او،

اینو برایش سند بیاورید کجا گفته شده پیش نماز مسجد پیامبر بود

خالدبن ولید;242887 نوشت:
در نزد مردم آنجا وجیه المله بوده و دشمنان کمتری داشته است به حکومت برسد !

:Gig:

یعنی اینو ملاک در نظر گرفتید؟

اینو نمی دونم خوشحال میشم توضح بدید یعنی چی؟

یعنی چون علی دشمن داشته انتخاب نشده؟:Gig:

چون نجنگیده و کافر نکشته و فرار کرده پس دشمن کم داشته و در نتیجه انتخاب شده؟

یا چون 2 نفر دوستش بودند و یکی به دیگری گفته دوستمون ابوبکر بشه خلیفه انتخاب شده؟

توضیح می دهید؟

خالدبن ولید;242887 نوشت:
35 سال داشته اند که نسبت به نصف

او سن داشته است

سن؟:Gig:

خالدبن ولید;242887 نوشت:
بعلت جنگهای زیادی که نموده بودند اغلب افراد منطقه ، داغدار رشادتهای ایشان بوده اند !

علی (ع) بیشتر دشمن داشتند یا رسول الله(ص)؟
کدام یک بیشتر دشمن داشتند؟

خالدبن ولید;242887 نوشت:

پس حفظ نهال نوپای اسلام به حضور افراد کمتر تنش زا در حکومت بوده است ،

حفظ نهال نو پا اسلام را چه کسی می تونه حفظ کنه؟

کسی که خدا اونو نصب کرده یا اونی که غصب کرده؟

کدام یک؟

دوست عزیز از مناقب علی خیلی نقل شده !!!

خالدبن ولید;242887 نوشت:
امام علی از عایشه در بیت پیامبر دشمن داشته تا قبایل دور ونزدیک مکه و مدینه !

پس قبول دارید که عایشه دشمن اسلام بوده نه خیر خواه؟:Gig:

[SPOILER]ببخشید اگر از سخناتون بد برداشت کردم لطفا به حساب بد نگزارید ارادتمند شما:Gol:[/SPOILER][/]

[=Times New Roman]

کبوتر حرم الزهرا;242892 نوشت:
ین وظیفه رو شما بر چه مبنایی به رسول نسبت دادید؟

[=Times New Roman]بر همان مبنایی که در یک روز بیش از 700 نفر اسیر یهودی را سر زدند ! بر همان قانون !

[=Times New Roman]یهودیان آنجا از نظر پیامبر فتنه گر بودند . اما ابوسفیان و قریش بچه محل اند دیگه !

[=Times New Roman]آدم با بچه محلها یک کم احساس داره ! مگه نه ؟

[=Times New Roman]

یعتی حضرت یعقوب همچین کاری کرد؟ یعنی حسرت و کین برادران یوسف مشخص نبود؟

[=Times New Roman]تفاوت بحث من و شما در اینه که شما به داستانها و اساطیر قرآنی بیش از عقل فعلی تان اهمیت می دید

[=Times New Roman]شما به نتیجه این تفکر بعد از رحلت پیامبر توجه نمی کنید !

می خواهید بگید که پیامبر هیچ اختیاری در کاراش نداشته ! همش وحی بوده !

خب نتیجه این تفکر میشه همین دردسر هایی که بعد از رحلتش گریبانگیر ملتش و ملل دیگه شد !

بیاین یک واقع بین باشیم !

[=Times New Roman]

آیا پیامبر می تونه بی اذن خدا کاری رو انجام بده؟

[=Times New Roman]بله در بسیاری از امور که نیازی به اذن نداشته ! البته همون اذن را هم از طرف مدعی می شنیدیم !

[=Times New Roman](ببخشید مجبورم که بعنوان یک غیر معتقد صحبت کنم )

[=Times New Roman]چرا که دلیل یک ادعا ؛ خود ادعا یا شخص مدعی نیست !

[=Times New Roman]من به نتیجه یک رفتار که برای همه ملموس است نگاه می کنم نه اینکه پیامبر و خدا

[=Times New Roman]رابطه شون چجوری بوده ؟ چرا که قابل اثبات نیست فقط با عرض معذرت بازی با کلماته !

[=Times New Roman]

یا می تونه امتحان مومنین هم باشه؟

[=Times New Roman]برای مومن عزیز و محترمی چون شما توجیه خوبیه ؟

اما آینده نگری برای یک حاکم از نان شب واجبتره !

[=Times New Roman]

در ثالث از این روشن تر که هرکس من مو لای اویم او نیز مولای اوست

[=Times New Roman]بله روشنتر ! همه میدونن که مولا و ولی در عربی چند ین معنی داره !

[=Times New Roman]( توضیح: ولی به معنی دوسته به قرینه آیات بی شماری از قرآن من جمله آیه والظالمون مالهم من ولی و لا نصیر :کافران در قیامت نه دوستی و نه یاوری دارند (شورا 8) ولی در سرتاسر آیات قرآن و در لغت عرب به معنی دوست و یاور معرفی شده و در هیچ جا به معنی خلیفه و جانشین نیامده و دوم اگر معنی جانشین بوده یعنی در زمان حیات رسول الله هم سرپرستی و مسئولیت امور را باید داشته باشد یعنی اینکه بنا به این قول شریک حضرت در رهبری و ولایت است در حالی که کسی شریک پیامبر در نبوت نیست پس این حدیث فقط دلالت بر قدر و منزلت والای حضرت علی می کند و اگر غیر از این است چرا پیامبر در آن اجتماع به روایتی هزار نفری در محل غدیر خلافت را با عبارتی واضح تر که غیر قابل تاویل و تفسیر باشد اعلام نکرد و چرا در اجتماع ثقیفه بنی ساعده کسی از آن اجتماع هزار نفری مهاجرین و انصار سخنی از حدیث غدیر به میان نیاورده وپس از یکسال از گذشت مساله غدیرآیا این اجتماع ان را به خاطر نداشتند که با ابوبکر بیعت کردند ؟مگر همان 3-9 نفری که به قول بعضی ها بیعت نکردندآنها هم نیز از غدیر چیزی به میان نیاوردند فقط راضی به خلافت ابوبکر نبودند که این هم سلیقه ای بیش نبود و بعد از بیعت حضرت علی آنها نیز بیعت کردند)

[=Times New Roman]اما گفتن خلیفه المسلمین و حاکم الجماعه المسلمین و امیر المومنین خیلی صریحتر است !

[=Times New Roman]من که نباید به پیامبر که افصح المتکلمین است عربی یاد بدم !

[=Times New Roman] باید می گفتند هر کس من حاکم و سالار اویم بعد از من علی جانشین و حاکم بر جامعه است

[=Times New Roman]و همانجا از صحابه ای که با علم غیبشان می دانستند بعد ها دنبال خلافت می روند برای علی

بیعت می گرفت

[=Times New Roman](بهمین سادگی)

[=Times New Roman]quote=کبوتر حرم الزهرا;242892]یا حدیث هارون و...

[=Times New Roman]در رابطه با حدیث «انت فی بمنزله هارون من موسی الا انه لا نبی بعدی»

[=Times New Roman](وجه استدلال این است که موسی هارون را جانشین خود کرد و مادامی که علی بمنزله هارون باشد
[=Times New Roman] پس بعد از پیامبر خلیفه و جانشین اوست به فرض صحت این حدیث جوابش نیز در خود اوست موسی

[=Times New Roman]هارون را در زمان حیات خود جانشین کرد نه بعد از مرگ و اگر بخاطر اینکه رسول خدا در زمان حیاتش

[=Times New Roman]علی را در غزوه تبوک جانشین خود در مدینه گذاشت همانطور که موسی هارون را جانشین خود نمود
[=Times New Roman] پس عبدالله بن مکتوم هم در یک غزوه جانشین رسول الله در شهر بود پس شایسته و سزاوار خلافت است
[=Times New Roman] و یا ابوذر در غزوه ذات الرقاع جانشین خود قرار داد.

[=Times New Roman]دوم جانشینی هارون برای موسی دلالت بر جانشینی علی بعد از پیامبر نمی کند زیرا که هارون قبل از موسی فوت کرد پس وجه شبهی که قصد کرده اند باطل است)

[=Times New Roman]

ابوبکر همسن پیامبر بوده؟ لطف کنید سند گفتارتونو بیارید

[=Times New Roman]ابوبکر در زمانیکه اسلام را قبول می کند 40 سال داشته است

[=Times New Roman]و گفته می شود زمانیکه فوت می کند 67 سال داشته است !

[=Times New Roman] اگر هر کدام را درست بگیریم یا او همسن پیامبر بوده یا یکی دو سالی بزرگتر !

[=Times New Roman]

اینو دلیل بیاورید و اگر منظورتونو واضح تر بگویید

[=Times New Roman]منظور اینه که یه وقته که می گیم پیامبر کارش ابلاغ وحی است و بکن نکن های الهیه ! خلاص !

[=Times New Roman]و پس از مرگش هرکس بشینه برای جامعه تصمیم بگیره ! که اینکارو کرد ه اند !

[=Times New Roman]نشستند و تنها کسی که وجیه المله بود انتخاب کردند .

[=Times New Roman](شاید از نظر شما بهترین انتخاب نبود اما بنظر قاطبه مسلمانان مکه و مدینه اونموقع اینطور بود )

[=Times New Roman]یه وقتم می گیم نه ایشون حاکم جامعه اسلامیه ! و یه حاکم عاقل و دور اندیش

[=Times New Roman]باید مآل اندیشی اجتماعی ، اقتصادی ، سیاسی اش لااقل صد سال نه 50 سال جلوترش رو ببینه !

[=Times New Roman]

یعنی شما نبوت حضرت یحیی رو انکار می کنید؟

[=Times New Roman]مگر شما نبوت امام علی رو اثبات می کنید ؟

[=Times New Roman]

یار غار؟ چه مزیتی دارد؟ من بگم علی در جای پیامبر خوابیده علی داماد پیامبره علی نفس پیامبره علی مولود کعبه است علی فاتح خیبر است و.... این مناقب رو در نظر نمی گیرید؟

[=Times New Roman]خب همه آدمهایی که اونجا بودن همه این فضایل رو رو هم ریختن و نتیجه اش شد اینی

[=Times New Roman]که شما خوشت نمیاد !

[=Times New Roman]فاتح خیبر و .. رو که من هم گفتم و نتیجه اش پیروزی برای اسلام شد اما کینه برادر کشته

[=Times New Roman]را از دل بیرون نمی برد !

[=Times New Roman]طبیعی است که ابوبکر برای تازه مسلمانان کمتر کینه زا بوده است تا علی !

[=Times New Roman]

اینو برایش سند بیاورید کجا گفته شده پیش نماز مسجد پیامبر بود

[=Times New Roman]متاسفانه جلد چهارم تاریخ طبری ام را اخیراً دوستی به امانت برده است تا دقیق بگویم اما

[=Times New Roman]در آن جلد وقایع چند روز منجر به فوت پیامبر را گفته است . که یکی ازینها پیشنمازی ابوبکر بوده است .

[=Times New Roman]------------ از منابع شیعی مطالبی را می آورم :

[=Times New Roman]عالم شیعی شیخ هادی کاشف الغطاء در کتاب مستدرک نهج البلاغه نامه ی علی را چنین نقل کرده است .....پس با ابوبکر از راه خیر خواهی بیعت و مصاحبت کردم و در آنچه خدا را فرمان می برد با کوشش تمام اورا اطاعت نمودم آنگاه چون به حال احتضار در آمد ولایت و حکومت را به عمر سپرد ما بیعت کردیم و اطاعت نمودیم و خیرخواهی نشان دادیم (به نقل ازمشعل اتحاد –ص 21 به کوشش استاد محمد رضا حکیمی و عبدالکریم شیرازی هر دو از محققین شیعه ) [=Times New Roman]- و دکتر محمدجواد مشکور در تاریخ شیعه و فرقه های اسلامی ص 11و12 می گوید :سرانجام علی پس از چهل روز با ابوبکر دست بیعت داد ابوبکر به خانه ی علی درآمد ودرآنجا عده ای از بنی هاشم جمع بودند علی رو به ابوبکر کرد و گفت :ای ابوبکر این که ما با تو بیعت نکردیم از جهت انکار فضیلت تو نبود از این جهت بود که می دانیم در این کار مارا حقی است و تو بدون مشورت با من بدین کار دست زدی پس آنگاه فرمود وعده گاه ما فردا در مسجد خواهد بود و من ان شاء الله برای بیعت به آنجا خواهم آمد ....
[=Times New Roman]چون بیعت علی به انجام رسید سه روز پیاپی ابوبکر ازمردم خواست اگر از بیعت خویش ناراضی هستند می توانند بیعت خود را با وی فسخ کنند علی بر خاست و گفت : بیعت خودرا با تو فسخ نمی کنیم و این کار را نخواهیم کرد زیرا رسول الله تورا درکار دین و امامت بر ما در نماز مقدم داشت پس کیست که بتواند تورا در اداره ی امور دنیایی ما باز دارد و واپس اندازد .
[=Times New Roman]- مرحوم علامه سید عبدالحسین شرف الدین عالم بزرگ شیعه در کتاب اجوته مسائل موسی جار الله می نویسد:اما نماز علی پشت سر ابوبکر و عمر از راه تقیه نبوده چون امام منزه و دور است از اینکه عبادت خود را به طور تقیه انجام دهد (نقل از مشعل اتحاد ص26)
[=Times New Roman]- و حاج شیخ عباس قمی از علمای شیعه در کتاب منتهی الامال اسامی پسران علی را چنین ذکر می کند:حسن، حسین، محمداکبر،محمداصغر،عباس ،ابوبکر،عمر،عثمان ،عبیدالله، جعفر ،عبدالله ،یحیی،عون،محمدالاوسط(نقل از مشعل اتحاد ص 26)
[=Times New Roman]-

[=Times New Roman]

یعنی چون علی دشمن داشته انتخاب نشده؟

[=Times New Roman]به امام علی می گفتند : قتال العرب ( با تشدید ت بخوانید)

[=Times New Roman]امام علی کلاً در کارشان اهل سیاست نبوده اند [=Times New Roman]بلکه فقط دستورات پیامبر را اجرا می کرده اند

اما در برخی جاها مشکلزا می شده است[=Times New Roman] مانند قضیه سریه علی بن ابیطالب در یمن

( ترجمه کتاب المغازی واقدی - ص 826 )

[=Times New Roman]خودتان بخوانید : خلاصه پیامبر فرمود : چرا دوستانت از تو شکایت دارند؟

[=Times New Roman]بعد که امام علی توضیح دادند که چطور شده ،پیامبر سکوت کردند !

[=Times New Roman] (این سکوت حاکی ازین است که یک کم سیاست در مردمداری بد نیست )

متعاقب همین سریه قضیه حجه الوداع بوده و چه بسا حکایت من کنت مولا برای آرام کردن

کسانیکه از دست امام علی شاکی بوده اند !

[=Times New Roman]قطعاً پیامبر از امام علی سیاستمدار تر و امام علی اصولگراتر بوده اند !

[=Times New Roman]

علی (ع) بیشتر دشمن داشتند یا رسول الله(ص)؟ کدام یک بیشتر دشمن داشتند؟

[=Times New Roman]علی !

چون رسول الله جان نثار زیاد داشتند و مخالفان جرات نداشت که به راس هرم بزند!

[=Times New Roman]چرا که پیامبربا خدا طرف بود چرا که پیامبر بهش وحی می شد اما امام علی که نمی شد !

[=Times New Roman] امام علی جوانتر و دست به شمشیرشان بیشتر از پیامبر بوده است !

[=Times New Roman]یکی دستور می داده دیگری می کشته !

[=Times New Roman]شما در قانون جزای اسلامی هم اگر نگاه کنید مجازات آمر به قتل کمتر از قاتل است !

[=Times New Roman]----------------
[=Times New Roman]

دوست عزیز از مناقب علی خیلی نقل شده !!!

[=Times New Roman]کتب مناقب علی در چه سالی نوشته شده است ؟

[=Times New Roman]اغلب سخنان امام علی در نهج البلاغه مربوط به چه دوران سنی ایشان بوده است ؟

[=Times New Roman]شما بیایید در سال دهم هجری و سقیفه بنی ساعده نه در یک قرن بعد که بسیاری از معاندان و زخم خوردگان اسلام سعی در ایجاد اختلاف بین صفوف مسلمین داشتند (با جنگ نرم و ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی )

[=Times New Roman]نقش یهودیان و هموطنان ایرانیتان را جدی بدانید !

[=Times New Roman]این 72 فرقه در این مدت کم (دویست سال اول هجری اغلب ناشی از همین انتقامهاست )

[=Times New Roman]کتاب الفرق بین الفرق (بغدادی )کتاب خوبیست

[=Times New Roman]

پس قبول دارید که عایشه دشمن اسلام بوده نه خیر خواه

[=Times New Roman]تنها چیزی که می دانم این است که معشوقه و همسر محبوب پیامبر بوده و تا لحظه آخر سر بر زانوی او داشته

[=Times New Roman]( این را مطمئنم )

[=Times New Roman]

ببخشید اگر از سخناتون بد برداشت کردم لطفا به حساب بد نگزارید ارادتمند شما

[=Times New Roman]نه عزیز شما که محترمانه و دقیق مطالب را نقل می کنید و دوستان هم توهین حذف و پاک کردن مطالب را هنوز روا نداشته اند

[=Times New Roman]:Gol::Gol::Gol:

موضوع قفل شده است