آیا در این مورد خاص هک کردن ایراد دارد؟

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا در این مورد خاص هک کردن ایراد دارد؟

سلام دوست خوب اسک دینی
من تو کاره آموزش های وب و برنامه نویسی و.. هستم یک شخصی بارها به بهانه های مختلف در کار ما خلل ایجاد کرده و پول ما را خورده برای مثال :
یک بار آموزش یک کار خاص در یک اسکریپت را بهش دادم قرار شد یک وجهی را به ما بده بعدش زد زیرش نداد.
2- بارها مارا پیش دیگران با فحش و.. خراب کرده
3- یک بار بنده یک ماژولی طراحی کرده بودم و در اینترنت به صورت رایگان قرار داده بودم و زیر آن نوشته بودم که این ماژول توسط تیم ما طراحی شده و... بعد در جایی که این ماژول را برای دانلود قرار داده بودم گفتم که اگر کسی این فایل را برداشت و اسم ما را از زیرش پاک کرد هر بلایی که خواستم سرش می یارم
4- چندی پیش ما ماژول پرداختی را که خودمان طراحی کردیم به فردی فروختیم بعد اون فرد رفته بود به این آدم فروخته بود(می دونم که می دونسته ما طراحیش را کردیم) بعدش که بهش تذکر دادم چیزی جز فحش از ایشون نشنیدم و این آقا به هرکی که می خواست رفت فایل ما را فروخت .
----
حالا با توجه به چیزهایی که گفته شده می توان این شخص کثیف را هک کرد و چندتا از فایل هایش را برداشت ؟؟
(این موراد فقط برای ما اتفاق افتاد حال آنکه این فرد کثیف برای خیلی های دیگر هم از این کارها کرده )

rezachess;236345 نوشت:
سلام دوست خوب اسک دینی من تو کاره آموزش های وب و برنامه نویسی و.. هستم یک شخصی بارها به بهانه های مختلف در کار ما خلل ایجاد کرده و پول ما را خورده برای مثال : یک بار آموزش یک کار خاص در یک اسکریپت را بهش دادم قرار شد یک وجهی را به ما بده بعدش زد زیرش نداد. 2- بارها مارا پیش دیگران با فحش و.. خراب کرده 3- یک بار بنده یک ماژولی طراحی کرده بودم و در اینترنت به صورت رایگان قرار داده بودم و زیر آن نوشته بودم که این ماژول توسط تیم ما طراحی شده و... بعد در جایی که این ماژول را برای دانلود قرار داده بودم گفتم که اگر کسی این فایل را برداشت و اسم ما را از زیرش پاک کرد هر بلایی که خواستم سرش می یارم 4- چندی پیش ما ماژول پرداختی را که خودمان طراحی کردیم به فردی فروختیم بعد اون فرد رفته بود به این آدم فروخته بود(می دونم که می دونسته ما طراحیش را کردیم) بعدش که بهش تذکر دادم چیزی جز فحش از ایشون نشنیدم و این آقا به هرکی که می خواست رفت فایل ما را فروخت . ---- حالا با توجه به چیزهایی که گفته شده می توان این شخص کثیف را هک کرد و چندتا از فایل هایش را برداشت ؟؟ (این موراد فقط برای ما اتفاق افتاد حال آنکه این فرد کثیف برای خیلی های دیگر هم از این کارها کرده )

با عرض سلام و احترام خدمت حضرت عالی

اگر کسی به شما بدهکار باشد و مطالبه کردید و دارد و بدون عذر شرعی نمی دهد می توانید با اجازه حاکم شرع از او تقاص کنید یعنی خود اقدام به گرفتن بدهی خود نمایید مگر اینکه این کار خلاف مقررات باشد که جایز نیست .(1)
اما نباید برای این کار ضرر مالی به او بزنید و چیزی را تخریب کرده از کار بیندازید .

همیشه سالم و مسرور باشید

پی نوشت:
1. آیت الله خامنه ای ، اجوبه الاستفتائات س 1764

خوب الان هک کردن فکر کنم خلاف قانون هست ولی من از طرف احازه هم گرفتم گفتم بیام هکت کنم گفت اگه می تونی بیا !!!

جناب سجاد من به پلیس فتا زنگ زدم گفتند تا کسی شاکی نشود مشکلی ندارد خوب یعنی طبق این گفته می شه هک کرد ؟؟

rezachess;236761 نوشت:
جناب سجاد من به پلیس فتا زنگ زدم گفتند تا کسی شاکی نشود مشکلی ندارد خوب یعنی طبق این گفته می شه هک کرد ؟؟

با تشکر از سئوال مجددتان

طبق آنچه در پاسخ عرض کردم اگر از نظر قانونی اشکالی نداشته باشد باید برای این کار از حاکم شرع اجازه بگیرید برای اجازه با دفتر مرجع خود تماس حاصل فرمایید .

همیشه سالم و موفق باشید

ببخشید جناب سجاد من به دفتر مرجع زنگ زدم گفتند اگه در این زمینه خاص قانونی وجود داشته باشه باید از قانون پیگیری کرد و در غیر این صورت گفتند که می شود به اندازه پولی که ضایع شده ازش برداشت .
حالا سوال من این هست که اگه در این جا قانونی باشه ولی من مدرک کافی برای اثبات آن به دیگری نداشته باشم می تونم خودم برم عمل کنم ؟

rezachess;236785 نوشت:
حالا سوال من این هست که اگه در این جا قانونی باشه ولی من مدرک کافی برای اثبات آن به دیگری نداشته باشم می تونم خودم برم عمل کنم ؟

باسلام خدمت شما کاربر محترم
ا
گر شما مدرک کافی برای اثبات ندارید وحاکم شرع(مجتهد خودتان)به شما اجازه تقاص داده باشد مانعی برای این عمل ندارید.
تحریر/تقاص واجوبه الاستفتائات

مرجع تقلید من آیت الله خامنه ای فرمودند که اگه قانونی باشه باید از طریق قانون عمل کرد در غیر این صورت خود آدم می تونه انجام بده

rezachess;236918 نوشت:
مرجع تقلید من آیت الله خامنه ای فرمودند که اگه قانونی باشه باید از طریق قانون عمل کرد در غیر این صورت خود آدم می تونه انجام بده

با تشکر از سئوال مجدد جنابعالی

همان طور که اشاره شد اگر از طریق قانونی راهی برای پیگیری ندارید ، با اجازه حاکم شرع می توانید اقدام به تقاص کنید .

همیشه موفق و مؤید باشید

آقا سجاد لطفا ناراحت نشید از اینکه من هی دارم سوالم را تکرار می کنم
من می گم ایت الله خامنه ای که گفتند اگه قانونی باشه باید از قانون پیروی کرد حالا من می گم اگه من مدارک کافی برای اثبات این قضیه نداشته باشم دلیل می شه برای اینکه برم خودم حقم را پس بگیرم
خیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلی ببخـــــــــــــــــــــــــشید.

rezachess;237116 نوشت:
آقا سجاد لطفا ناراحت نشید از اینکه من هی دارم سوالم را تکرار می کنم من می گم ایت الله خامنه ای که گفتند اگه قانونی باشه باید از قانون پیروی کرد حالا من می گم اگه من مدارک کافی برای اثبات این قضیه نداشته باشم دلیل می شه برای اینکه برم خودم حقم را پس بگیرم خیـــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــل ی ببخــــــــــــــــــــــ ـــشید.

با تشکر از اظهار نظر شما

حقیر متوجه سئوال شما شدم .

پاسخ را دوباره با دقت بخوانید آیا پاسخ سئوال شما این نیست :

سجاد;237111 نوشت:
همان طور که اشاره شد اگر از طریق قانونی راهی برای پیگیری ندارید ، با اجازه حاکم شرع می توانید اقدام به تقاص کنید .

همیشه سالم و سرفراز باشید

درسته حق با شماست من متوجه نشدم ولی من یاده یک قضیه ای افتادم شاید بی ربط نباشه
یاد حضرت علی با اون فرد فکر کنم یهودی سره که سره زره با هم دیگه مشکل پیدا کرده بودند و حضرت علی می گفت ماله من هست و اون فرد می گفت نه ماله من هست در صورتی که حضرت علی شاید می توانست به راحتی زره خودش بگیرد !!

rezachess;237154 نوشت:
درسته حق با شماست من متوجه نشدم ولی من یاده یک قضیه ای افتادم شاید بی ربط نباشه یاد حضرت علی با اون فرد فکر کنم یهودی سره که سره زره با هم دیگه مشکل پیدا کرده بودند و حضرت علی می گفت ماله من هست و اون فرد می گفت نه ماله من هست در صورتی که حضرت علی شاید می توانست به راحتی زره خودش بگیرد !!

منافاتی با بحث تقاص ندارد دو شیوه مختلف احقاق حق است که البته همان طور که عرض شده مراجعه به قانون و محاکم تقدم دارد .

همیشه موفق و مؤید باشید

سجاد;237175 نوشت:

این متن داستان که از همین سایت پیدا کردم
در زمان خلافت علی - عليه‏السلام - در كوفه ، زره آن حضرت گم شد . پس‏ از چندی در نزديك مرد مسيحی پيداشد . علی او را به محضر قاضی برد ، و اقامه دعوی كرد كه : " اين زره از آن من است ، نه آن را فروخته‏ام و نه‏ به كسی بخشيده ‏ام . و اكنون آن را در نزد اين مرد يافته‏ام " . قاضی به‏ مسيحی گفت : " خليفه ادعای خود را اظهار كرد ، تو چه می‏گويی ؟ " او گفت : " اين زره مال خود من است ، و در عين حال گفته مقام خلافت را تكذيب نمی‏كنم ( ممكن است خليفه اشتباه كرده باشد ) . "

قاضی رو كرد به علی و گفت : " تو مدعی هستی و اين شخص منكر است ، علي هذا بر تو است كه شاهد برمدعای خود بياوری " .
علی خنديد و فرمود : " قاضی راست می‏گويد ، اكنون می‏بايست كه من شاهد بياورم ، ولی من شاهد ندارم " .
قاضی روی اين اصل كه مدعی شاهد ندارد ، به نفع مسيحی حكم كرد ، و او هم‏ زره را برداشت و روان شد .
ولی مرد مسيحی كه خود بهتر می‏دانست كه زره مال كی است ، پس از آنكه‏ چند گامی پيمود وجدانش مرتعش شد و برگشت ، گفت : " اين طرز حكومت و رفتار از نوع رفتارهای بشر عادی نيست ، از نوع حكومت انبياست " ، و اقرار كرد كه زره از علی است .
طولی نكشيد او را ديدند مسلمان شده ، و با شوق و ايمان در زير پرچم علی‏ در جنگ نهروان می‏جنگد ( 1 ) .

پاورقی :
. 1 الامام علی صوت العدالة الانسانية ، صفحه 63 نيز بحار ، جلد 9 ، چاپ تبريز ، صفحه 598 ( با اختلافی

موضوع قفل شده است