چند سوال راجع به زیر سوال بردن ادیان دیگر

تب‌های اولیه

23 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چند سوال راجع به زیر سوال بردن ادیان دیگر

با عرض سلام

بنده چندی است که میرم توی سایت ها و وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی دیگر و انواع ادم ها با انواع ادیان را مشاهده کرده ام !! حال مشکلی که برایم پیش امده و سواله برام اینه که :

الان ما اینجا مسلمان هستیم درست !!!! من دارم پست های زیادی رو میبینم که ادیان دیگر رو زیره سوال میبره یا بعضا توهین به آن دین میکنه !!!!

حال اگر ما مطلبی را از شخصی یا از گروهی مبنی بر زیره سوال بردن دین اسلام ببینیم حتما خونمان به جوش میآید و با آن برخورد شدیدی میکنیم !!!! درست !!!
( بنده خودم دیدم کسانی را که حتی فهش ناموس به شخص مورد نظر میدن !!!! به عنوان یک فرد مسلمان اونم)

سوالی که دارم اینه که چرا ما انتظار همچین برخوردیو نباید از طرف اونها داشته باشیم؟!!؟!؟

چرا ما انتظار داریم اونا قبول کنن ولی خودمون نه ؟!؟!؟!

بازم میگم من هم مسلمونم هم این که از هیچ دینی دفاع نکردم !!! به تاریخ مملکتمم افتخار نمیکنم خواهشا حذف نکنین !!!!!

إِنَّ الَّذينَ آمَنُوا وَ الَّذينَ هادُوا وَ النَّصارى‏ وَ الصَّابِئينَ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَ الْيَوْمِ الْآخِرِ وَ عَمِلَ صالِحاً فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِنْدَ رَبِّهِمْ وَ لا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَ لا هُمْ يَحْزَنُونَ (62بقره)
هر يك از مسلمانان و يهود و نصارى و صابئان (پيروان حضرت يحيى) كه از روى حقيقت به خدا و روز قيامت ايمان آورد و نيكوكارى پيشه كند، البته آنها از خدا پاداش نيك يابند و هيچ گاه بيمناك و اندوهگين نخواهند بود
آنچه ارزش دارد واقعيت و حقيقت است، نه تظاهر و ظاهر سازى، در پيشگاه خداوند بزرگ ايمان خالص و عمل صالح پذيرفته مى‏شود" كسانى كه به پيامبر اسلام ايمان آورده‏اند و همچنين يهوديان و نصارى و صابئان (پيروان يحيى يا نوح يا ابراهيم) آنها كه ايمان به خدا و روز قيامت آورند و عمل صالح انجام دهند پاداش آنها نزد پروردگارشان ثابت است‏

میتونم بگم هیچی نفهمیدم !!!!! جواب ساده تری نداره !؟!

ͼmohammadͽ;236143 نوشت:
با عرض سلام

بنده چندی است که میرم توی سایت ها و وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی دیگر و انواع ادم ها با انواع ادیان را مشاهده کرده ام !! حال مشکلی که برایم پیش امده و سواله برام اینه که :

الان ما اینجا مسلمان هستیم درست !!!! من دارم پست های زیادی رو میبینم که ادیان دیگر رو زیره سوال میبره یا بعضا توهین به آن دین میکنه !!!!

حال اگر ما مطلبی را از شخصی یا از گروهی مبنی بر زیره سوال بردن دین اسلام ببینیم حتما خونمان به جوش میآید و با آن برخورد شدیدی میکنیم !!!! درست !!!
( بنده خودم دیدم کسانی را که حتی فهش ناموس به شخص مورد نظر میدن !!!! به عنوان یک فرد مسلمان اونم)

سوالی که دارم اینه که چرا ما انتظار همچین برخوردیو نباید از طرف اونها داشته باشیم؟!!؟!؟

چرا ما انتظار داریم اونا قبول کنن ولی خودمون نه ؟!؟!؟!

بازم میگم من هم مسلمونم هم این که از هیچ دینی دفاع نکردم !!! به تاریخ مملکتمم افتخار نمیکنم خواهشا حذف نکنین !!!!!

[="darkgreen"]وَلَا تَسُبُّوا الَّذِینَ یدْعُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ فَیسُبُّوا اللَّهَ عَدْوًا بِغَیرِ عِلْمٍ كَذَلِكَ زَینَّا لِكُلِّ أُمَّةٍ عَمَلَهُمْ ثُمَّ إِلَى رَبِّهِمْ مَرْجِعُهُمْ فَینَبِّئُهُمْ بِمَا كَانُوا یعْمَلُونَ«الأنعام/108»
و آنهایی را که جز خدا می‏خوانند دشنام مدهید که آنان از روی دشمنی [و] به نادانی خدا را دشنام خواهند داد این گونه برای هر امتی کردارشان را آراستیم آنگاه بازگشت آنان به سوی پروردگارشان خواهد بود و ایشان را از آنچه انجام می‏دادند آگاه خواهد ساخت[/]

دشنام دادن خدای دیگران صحیح نیست اما زیر سئوال بردن انان اساس روشن شدن حقیقت است و مسلمانان هیچ ترسی از زیر سئوال رفتن ندارند چون با وجود قران کریم هیچ سئوالی بدون پاسخ نخواهد ماند .

اسلام 73 فرقه هست کدومش رو اونها قبول کنند؟

shahram1363;236351 نوشت:
اسلام 73 فرقه هست کدومش رو اونها قبول کنند؟

اسلام فقط یکی است چون قران فقط یکی است این فرقه ها را من و شما ساخته ایم و هرکس پی قران را بگیرد دیر یا زود به حقیقت دست میابد و لزومی ندارد دنبال فرقه و فرقه گرائی برود .

با تشکر از بهلول عزیز

بهلول جان حرف شما کاملا درسته !!! مسلما همین اختلافات زمینه پیشرفت در همه چیز خواهد بود !!! اما در صورتی که ما به طرف مقابل اجازه بدهیم حرف بزند !!! همانطور که خودمان بدمان میآید در جایی اسلام را ببرند زیره سوال تا به اهدافشان برسند و کسی هم نباشد جوابشان را دهد !!!! ما هم اینجا داریم همینکار را میکنیم !!! مثلا سوال هایی راجع به مسیحیت میکنیم که بی جواب میماند و همه فکر میکنند اره اونا بلد نیستند !!! در صورتی که اصلا اینجا مسیحی ای وجود نداره تا بخواد جواب بده !!!! در اینگونه موارد منظورم بود !!!

و اینکه من دنبال آیه ای از قرآن نیستم در این سوال من دنبال یک جواب فلسفی هستم که بشه همه جا بازگو کرد !!!! ممنون !:Gol:

محمد عزیز بنده یک ایه از قران را اوردم که دیگر جای بحث نباشد وقتی قران صراحتاً میفرماید به عقاید دیکران دشنام ندهید دیگر جای بحث فلسفی نمیماند
اما اینکه میفرمایید دیگران برای پاسخ گوئی نیستند درست نیست شما در همین سایت جستجو کنید خواهید دید که دیگران ازادانه از عقایدشان دفاع میکنند و اگر توهینی نباشد حذف هم نشده و نمیشود .

همینجا من میتونم حرف شما رو مورد حجمه قرار بدم !!!!! چون من خودم به عنوان یک فرد مسلمان با یکی از مدیرا بحث هم نکردم !!!!! فقط مخالف نظرش گفتم و جناب مدیر محترم تمام پست های منو تو اون تاپیک حذف کرد به دلیل نامربوط !!! با این که نه حرف زشت زدم نه از دین دیگری دفاع کردم !!!! بعد شما میخوای من این حرف شمارو قبول کنم !!! برو موضوعات من رو ببین ببین به چنتاش جواب رسیده !!! متاسفانه هرجا جوابی نبوده پستم حذف شده !!!!! بعد تو انتظار داری یک غیر مسلمان از خودش دففاع کنه !!!! مرسی (البته این ها به شما مربوط نیست !!! محض اطلاعتان گفتم!!!! اگر این پستم هم حذف نشه !!!)

ͼmohammadͽ;236376 نوشت:
همینجا من میتونم حرف شما رو مورد حجمه قرار بدم !!!!! چون من خودم به عنوان یک فرد مسلمان با یکی از مدیرا بحث هم نکردم !!!!! فقط مخالف نظرش گفتم و جناب مدیر محترم تمام پست های منو تو اون تاپیک حذف کرد به دلیل نامربوط !!! با این که نه حرف زشت زدم نه از دین دیگری دفاع کردم !!!! بعد شما میخوای من این حرف شمارو قبول کنم !!! برو موضوعات من رو ببین ببین به چنتاش جواب رسیده !!! متاسفانه هرجا جوابی نبوده پستم حذف شده !!!!! بعد تو انتظار داری یک غیر مسلمان از خودش دففاع کنه !!!! مرسی (البته این ها به شما مربوط نیست !!! محض اطلاعتان گفتم!!!! اگر این پستم هم حذف نشه !!!)

البته بنده نمیدانم موضوع چه بوده و بر اساس ادعای شما هم نمیتوانم قضاوت کنم ولی بنده باراها در این سایت انتقاد شدید کردم و هرگز هم ان تایپیک حذف نشد لذا با اجازه شما تا ارائه دلیل منطقی نمیتوانم ادعای شما را فبول کنم .

ͼmohammadͽ;236358 نوشت:

.......!!! مسلما همین اختلافات زمینه پیشرفت در همه چیز خواهد بود !!! اما در صورتی که ما به طرف مقابل اجازه بدهیم حرف بزند !!! همانطور که خودمان بدمان میآید در جایی اسلام را ببرند زیره سوال تا به اهدافشان برسند و کسی هم نباشد جوابشان را دهد !!!! ما هم اینجا داریم همینکار را میکنیم !!! مثلا سوال هایی راجع به مسیحیت میکنیم که بی جواب میماند و همه فکر میکنند اره اونا بلد نیستند !!! در صورتی که اصلا اینجا مسیحی ای وجود نداره تا بخواد جواب بده !!!! در اینگونه موارد منظورم بود !!!

و اینکه من دنبال آیه ای از قرآن نیستم در این سوال من دنبال یک جواب فلسفی هستم که بشه همه جا بازگو کرد !!!! ممنون !:Gol:

با سلام خدمت محمد عزیز
اگر مباحث سایت را دنبال کرده باشید موارد زیادی وجود داشته که فرد مسیحی از خود دفاع کرده و چون برایش جواب داشته اند پستش را حذف نکرده اند که مبحث زیر به نظرم از مباحث طولانی در این خصوص است .
http://www.askdin.com/thread16754-25.html
باید توجه داشت که با وجود تبلیغات دامنه دار در جذب جوانان به ادیان دیگر خصوصا تبلیغ دین مسیحیت این تاپیکها
ایجاد میشود تا جوانان مسلمان از ماهیت غیر منطقی و تحریفهای صورت گرفته در دین مسیحیت آگاه شده و از جذب و فریب آنها پیشگیری شود و در واقع قصد اصلی کارشناسان جدال با مسیحیان نیست.
البته باید پذیرفت که گاهی در این زمینه افراط و تفریطهایی هم صورت میگیرد. در واقع هر دین آسمانی بواسطه وحی و پیامبرش دارای ارزش بوده و بر تفکر سکولاریسم و فرقه های شیطانی و دروغین ارجعیت دارد. معمولا در هر جدالی بین دو اعتقاد دینی نقاط قوت و ضعف هر دو طرف تاحدی روشن میگردد و وقتی با تعصب و توهین همراه شد متاسفانه حاصل این جنگ ممکن است به نفع تفکر دین گریز
و سکولار تمام شود که اگر فکری اساسی برایش نکنیم این تفکر شیطانی متاسفانه در بین برخی از جوانان همچنان رو به رشد است و کاش تمرکز کارشناسان بیشتر روی این بخش باشد..

ͼmohammadͽ;236537 نوشت:
هه . . . .

پست حذف شده رو چطوری باید ثابت کنم !!!

شما اگر نتوانی چیزی را ثابت کنی دلیل بر صحت ان نیست !

و البته هر چیزی رو هم که میگن و از روی تعصبات شخصی یک عده هستش رو نباید کورکورانه قبول بکنیم اسلام 73 فرقه هست و هر فرقه ای هم میگه من درست میگم حرف کی رو باید باور کرد؟ لابد میگین قرآن درسته؟ خوب علمای هر فرقه هم قرآن رو هر جوری که خودشون دوست دارند تفسیر میکنند پس این وسط تکلیف چیه؟

shahram1363;236701 نوشت:
و البته هر چیزی رو هم که میگن و از روی تعصبات شخصی یک عده هستش رو نباید کورکورانه قبول بکنیم اسلام 73 فرقه هست و هر فرقه ای هم میگه من درست میگم حرف کی رو باید باور کرد؟ لابد میگین قرآن درسته؟ خوب علمای هر فرقه هم قرآن رو هر جوری که خودشون دوست دارند تفسیر میکنند پس این وسط تکلیف چیه؟

[="blue"]شما یا باید تقلید کنی که در ان صورت وجدان راهنمای توست و اگر خودت را برای رسیدن به امیال دنیوی فریب ندهی راه را راست راخواهی یافت و یا اهل تحقیقی ان زمان باید زبان عربی را تا حد نیاز بیاموزی و جملات قران را به زبان خودش بخوانی و در ان تعمق کنی مطمعناً به صداقت ان پی خواهی برد و البته شرکت در گفتگوی بین فرق قطعاً راهنما است و این سایت و امثال انهم به همین جهت برقرار میباشد و اما اگر بخواهی دنباله روی کورکورانه کنی انوقت به قول حافظ[/]

[="red"]روزی که پیشگاه حقیقت شود پدید
شرمنده رهروی که عمل بر مجاز کرد[/]

امید به ظهور;236600 نوشت:

مرسی جناب امید به ظهور !!! ممنون از جوابتون ! :Gol::Gol:

.............................................................................................................................................

بهلول جان شما هم مرسی!!! که مارو مورد لطف و عنایت خودتون قرار میدی!!!

ͼmohammadͽ;236722 نوشت:
بهلول جان شما هم مرسی!!! که مارو مورد لطف و عنایت خودتون قرار میدی!!!

امید وارم از مطالب بنده نرنجیده باشید ولی این اصل تحقیقی است که برای هر مدعائی باید دلیل منطقی وجود داشته باشد .

به نظر من برای تکامل انسانها بصورت پله ای از اون آسون هاش شرو شده و به کاملترینش که اسلام هست رسیده و همه ادیان به نحوی برای به وجود آمدن اسلام پایه ریزی شده اند و جزعی از این دین کامل هستند و نباید به آنها توهین شود و نباید خطای انسانهای بی دین رو به پای اسمی که از یک دین به ارث بردند بزاریم . همه ادیان مقدس اند ولی انسانها هستند که این تقدس رو به فنا می دهند .

بهلول;236715 نوشت:
شما یا باید تقلید کنی که در ان صورت وجدان راهنمای توست و اگر خودت را برای رسیدن به امیال دنیوی فریب ندهی راه را راست راخواهی یافت و یا اهل تحقیقی ان زمان باید زبان عربی را تا حد نیاز بیاموزی و جملات قران را به زبان خودش بخوانی و در ان تعمق کنی مطمعناً به صداقت ان پی خواهی برد و البته شرکت در گفتگوی بین فرق قطعاً راهنما است و این سایت و امثال انهم به همین جهت برقرار میباشد و اما اگر بخواهی دنباله روی کورکورانه کنی انوقت به قول حافظ

روزی که پیشگاه حقیقت شود پدید
شرمنده رهروی که عمل بر مجاز کرد

خوب ممکنه افرادی که میان دنبال حقیقت وقتی میبینند این همه فرقه و اختلاف نظر وجود داره نمیتونند برداشت درستی از دین و اون حقیقت داشته باشند در نتیجه اصلا از دین رو برمیگردانند مثل خود من

shahram1363;237080 نوشت:
خوب ممکنه افرادی که میان دنبال حقیقت وقتی میبینند این همه فرقه و اختلاف نظر وجود داره نمیتونند برداشت درستی از دین و اون حقیقت داشته باشند در نتیجه اصلا از دین رو برمیگردانند مثل خود من

إِنَّ الدِّینَ عِنْدَ اللَّهِ الْإِسْلَامُ وَمَا اخْتَلَفَ الَّذِینَ أُوتُوا الْكِتَابَ إِلَّا مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَهُمُ الْعِلْمُ بَغْیا بَینَهُمْ وَمَنْ یكْفُرْ بِآیاتِ اللَّهِ فَإِنَّ اللَّهَ سَرِیعُ الْحِسَابِ«آل عمران/19»
در حقیقت دین نزد خدا همان اسلام است و کسانی که کتاب [آسمانی] به آنان داده شده با یکدیگر به اختلاف نپرداختند مگر پس از آنکه علم برای آنان [حاصل] آمد آن هم به سابقه حسدی که میان آنان وجود داشت و هر کس به آیات خدا کفر ورزد پس [بداند] که خدا زودشمار است

با نام الله

اسلام مخالف بی احترامی به ادیان :
وَ لا تَسُبُّوا الَّذينَ يَدْعُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ فَيَسُبُّوا اللَّهَ عَدْواً بِغَيْرِ عِلْمٍ كَذلِكَ زَيَّنَّا لِكُلِّ أُمَّةٍ عَمَلَهُمْ ثُمَّ إِلى‏ رَبِّهِمْ مَرْجِعُهُمْ فَيُنَبِّئُهُمْ بِما كانُوا يَعْمَلُونَ (108انعام)
شما مؤمنان به آنان كه غير خدا را مى‏خوانند دشنام مدهيد تا مبادا آنها از روى دشمنى و نادانى خدا را دشنام گويند، ما بدينسان براى هر امتى عملشان را بياراستيم و عاقبت بازگشت آنان به سوى پروردگارشان است، و او از اعمالى كه مى‏كرده‏اند خبرشان مى‏دهد

دین کامل اسلام واقعا احترام رو سر لوحه قرار داده

ولی این دلیل نمیشود که دشمنان را لعن نکنیم. خود قرآن کافرانی که بدین کفر مرده اند را لعن می کند.

موضوع قفل شده است