صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چند سوال راجع به زیر سوال بردن ادیان دیگر

نوشته
    69
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    297

مطلب چند سوال راجع به زیر سوال بردن ادیان دیگر

با عرض سلام

بنده چندی است که میرم توی سایت ها و وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی دیگر و انواع ادم ها با انواع ادیان را مشاهده کرده ام !! حال مشکلی که برایم پیش امده و سواله برام اینه که :

الان ما اینجا مسلمان هستیم درست !!!! من دارم پست های زیادی رو میبینم که ادیان دیگر رو زیره سوال میبره یا بعضا توهین به آن دین میکنه !!!!

حال اگر ما مطلبی را از شخصی یا از گروهی مبنی بر زیره سوال بردن دین اسلام ببینیم حتما خونمان به جوش میآید و با آن برخورد شدیدی میکنیم !!!! درست !!!
    ( بنده خودم دیدم کسانی را که حتی فهش ناموس به شخص مورد نظر میدن !!!! به عنوان یک فرد مسلمان اونم)

سوالی که دارم اینه که چرا ما انتظار همچین برخوردیو نباید از طرف اونها داشته باشیم؟!!؟!؟

چرا ما انتظار داریم اونا قبول کنن ولی خودمون نه ؟!؟!؟!

بازم میگم من هم مسلمونم هم این که از هیچ دینی دفاع نکردم !!! به تاریخ مملکتمم افتخار نمیکنم خواهشا حذف نکنین !!!!!
    یک عدد مغـــــــــــــز . . . . .

مملو از ســــــــــــــــــوال . . . .

2. صلوات ها 3

3.  

علاقه
    تحقیق
    نوشته
    2,487
    حضور
    14 روز 3 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8530

إِنَّ الَّذينَ آمَنُوا وَ الَّذينَ هادُوا وَ النَّصارى‏ وَ الصَّابِئينَ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَ الْيَوْمِ الْآخِرِ وَ عَمِلَ صالِحاً فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِنْدَ رَبِّهِمْ وَ لا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَ لا هُمْ يَحْزَنُونَ (62بقره)
    هر يك از مسلمانان و يهود و نصارى و صابئان (پيروان حضرت يحيى) كه از روى حقيقت به خدا و روز قيامت ايمان آورد و نيكوكارى پيشه كند، البته آنها از خدا پاداش نيك يابند و هيچ گاه بيمناك و اندوهگين نخواهند بود
    آنچه ارزش دارد واقعيت و حقيقت است، نه تظاهر و ظاهر سازى، در پيشگاه خداوند بزرگ ايمان خالص و عمل صالح پذيرفته مى‏شود" كسانى كه به پيامبر اسلام ايمان آورده‏اند و همچنين يهوديان و نصارى و صابئان (پيروان يحيى يا نوح يا ابراهيم) آنها كه ايمان به خدا و روز قيامت آورند و عمل صالح انجام دهند پاداش آنها نزد پروردگارشان ثابت است‏

5. صلوات ها 2

نوشته
    69
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    297

میتونم بگم هیچی نفهمیدم !!!!! جواب ساده تری نداره !؟!

علاقه
    ثقلین : ذوالقرنین
    نوشته
    1,610
    حضور
    25 روز 16 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    36
    صلوات
    3100

نقل قول نوشته اصلی توسط ͼmohammadͽ نمایش پست ها
    با عرض سلام

بنده چندی است که میرم توی سایت ها و وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی دیگر و انواع ادم ها با انواع ادیان را مشاهده کرده ام !! حال مشکلی که برایم پیش امده و سواله برام اینه که :

الان ما اینجا مسلمان هستیم درست !!!! من دارم پست های زیادی رو میبینم که ادیان دیگر رو زیره سوال میبره یا بعضا توهین به آن دین میکنه !!!!

حال اگر ما مطلبی را از شخصی یا از گروهی مبنی بر زیره سوال بردن دین اسلام ببینیم حتما خونمان به جوش میآید و با آن برخورد شدیدی میکنیم !!!! درست !!!
    ( بنده خودم دیدم کسانی را که حتی فهش ناموس به شخص مورد نظر میدن !!!! به عنوان یک فرد مسلمان اونم)

سوالی که دارم اینه که چرا ما انتظار همچین برخوردیو نباید از طرف اونها داشته باشیم؟!!؟!؟

چرا ما انتظار داریم اونا قبول کنن ولی خودمون نه ؟!؟!؟!

بازم میگم من هم مسلمونم هم این که از هیچ دینی دفاع نکردم !!! به تاریخ مملکتمم افتخار نمیکنم خواهشا حذف نکنین !!!!!
    وَلَا تَسُبُّوا الَّذِینَ یدْعُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ فَیسُبُّوا اللَّهَ عَدْوًا بِغَیرِ عِلْمٍ كَذَلِكَ زَینَّا لِكُلِّ أُمَّةٍ عَمَلَهُمْ ثُمَّ إِلَى رَبِّهِمْ مَرْجِعُهُمْ فَینَبِّئُهُمْ بِمَا كَانُوا یعْمَلُونَ«الأنعام/108»
    و آنهایی را که جز خدا می‏خوانند دشنام مدهید که آنان از روی دشمنی [و] به نادانی خدا را دشنام خواهند داد این گونه برای هر امتی کردارشان را آراستیم آنگاه بازگشت آنان به سوی پروردگارشان خواهد بود و ایشان را از آنچه انجام می‏دادند آگاه خواهد ساخت

دشنام دادن خدای دیگران صحیح نیست اما زیر سئوال بردن انان اساس روشن شدن حقیقت است و مسلمانان هیچ ترسی از زیر سئوال رفتن ندارند چون با وجود قران کریم هیچ سئوالی بدون پاسخ نخواهد ماند .
    خدایا مرا آن ده که آن به

نوشته
    195
    حضور
    3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    507

اسلام 73 فرقه هست کدومش رو اونها قبول کنند؟

علاقه
    نوشته
    1,610
    حضور
    25 روز 16 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    36
    صلوات
    3100

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram1363 نمایش پست ها
    اسلام 73 فرقه هست کدومش رو اونها قبول کنند؟
    اسلام فقط یکی است چون قران فقط یکی است این فرقه ها را من و شما ساخته ایم و هرکس پی قران را بگیرد دیر یا زود به حقیقت دست میابد و لزومی ندارد دنبال فرقه و فرقه گرائی برود .
    خدایا مرا آن ده که آن به

نوشته
    69
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    297

با تشکر از بهلول عزیز

بهلول جان حرف شما کاملا درسته !!! مسلما همین اختلافات زمینه پیشرفت در همه چیز خواهد بود !!! اما در صورتی که ما به طرف مقابل اجازه بدهیم حرف بزند !!! همانطور که خودمان بدمان میآید در جایی اسلام را ببرند زیره سوال تا به اهدافشان برسند و کسی هم نباشد جوابشان را دهد !!!! ما هم اینجا داریم همینکار را میکنیم !!! مثلا سوال هایی راجع به مسیحیت میکنیم که بی جواب میماند و همه فکر میکنند اره اونا بلد نیستند !!! در صورتی که اصلا اینجا مسیحی ای وجود نداره تا بخواد جواب بده !!!! در اینگونه موارد منظورم بود !!!

و اینکه من دنبال آیه ای از قرآن نیستم در این سوال من دنبال یک جواب فلسفی هستم که بشه همه جا بازگو کرد !!!! ممنون !

علاقه
    نوشته
    1,610
    حضور
    25 روز 16 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    36
    صلوات
    3100

محمد عزیز بنده یک ایه از قران را اوردم که دیگر جای بحث نباشد وقتی قران صراحتاً میفرماید به عقاید دیکران دشنام ندهید دیگر جای بحث فلسفی نمیماند
    اما اینکه میفرمایید دیگران برای پاسخ گوئی نیستند درست نیست شما در همین سایت جستجو کنید خواهید دید که دیگران ازادانه از عقایدشان دفاع میکنند و اگر توهینی نباشد حذف هم نشده و نمیشود .
    خدایا مرا آن ده که آن به

نوشته
    69
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    297

همینجا من میتونم حرف شما رو مورد حجمه قرار بدم !!!!! چون من خودم به عنوان یک فرد مسلمان با یکی از مدیرا بحث هم نکردم !!!!! فقط مخالف نظرش گفتم و جناب مدیر محترم تمام پست های منو تو اون تاپیک حذف کرد به دلیل نامربوط !!! با این که نه حرف زشت زدم نه از دین دیگری دفاع کردم !!!! بعد شما میخوای من این حرف شمارو قبول کنم !!! برو موضوعات من رو ببین ببین به چنتاش جواب رسیده !!! متاسفانه هرجا جوابی نبوده پستم حذف شده !!!!! بعد تو انتظار داری یک غیر مسلمان از خودش دففاع کنه !!!! مرسی (البته این ها به شما مربوط نیست !!! محض اطلاعتان گفتم!!!! اگر این پستم هم حذف نشه !!!)

علاقه
    نوشته
    1,610
    حضور
    25 روز 16 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    36
    صلوات
    3100

نقل قول نوشته اصلی توسط ͼmohammadͽ نمایش پست ها
    همینجا من میتونم حرف شما رو مورد حجمه قرار بدم !!!!! چون من خودم به عنوان یک فرد مسلمان با یکی از مدیرا بحث هم نکردم !!!!! فقط مخالف نظرش گفتم و جناب مدیر محترم تمام پست های منو تو اون تاپیک حذف کرد به دلیل نامربوط !!! با این که نه حرف زشت زدم نه از دین دیگری دفاع کردم !!!! بعد شما میخوای من این حرف شمارو قبول کنم !!! برو موضوعات من رو ببین ببین به چنتاش جواب رسیده !!! متاسفانه هرجا جوابی نبوده پستم حذف شده !!!!! بعد تو انتظار داری یک غیر مسلمان از خودش دففاع کنه !!!! مرسی (البته این ها به شما مربوط نیست !!! محض اطلاعتان گفتم!!!! اگر این پستم هم حذف نشه !!!)
    البته بنده نمیدانم موضوع چه بوده و بر اساس ادعای شما هم نمیتوانم قضاوت کنم ولی بنده باراها در این سایت انتقاد شدید کردم و هرگز هم ان تایپیک حذف نشد لذا با اجازه شما تا ارائه دلیل منطقی نمیتوانم ادعای شما را فبول کنم .
    خدایا مرا آن ده که آن به

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری