صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اعتقادات بچه های دور از وطن

نوشته
    27
    حضور
    17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    152

اعتقادات بچه های دور از وطن

من در اینجا (سیدنی) بچه های ایرانی را میبینم که مدت زیادی دور از کشور بودند،
    به دلیل عدم دسترسی به منابع صحیح قرانی، هرچیزی که بوده و دستشون رسیده مطالعه کردند و مطالبش را باور، به طور مثال:
    وقتی که در مورد اعتقاد صحبت میکنم، خوب میگن که ما خدا را قبول داریم، حضرت محمد را فقط به عنوان یک دانشمند، بهشت و جهنم را فقط به عنوان یک انرژی که از روح انسانها به وجود میاد، انسان های خوب با انرژی + روحشون به بهشت جذب میشود و انسانهای بد با انرژی - روحشون به جهنم جذب میشوند که خود این دو منطقه از روح و انرژی + و - درون اون به وجود امده است.
    چیزهای دیگه هم قبول ندارن، مثلا میگن که خوب چرا من نماز بخوانم، میتونم اون با خدا همین جوری بشینم و صحبت کنم، اون هم صدای من را میشنونه، نیازی به نماز نیست، یا وقتی که من نماز میخونم هر چیز بدی که در حالت عادی بهش فکر نمیکنم در طول نماز به ذهنم میاد، وقتی که من این جوری هستم چرا بخونم، انگار که دارم با خودم صحبت میکنم، چه فایده ای داره!! منی که اصلا تمرکز و حضور قلب ندارم، نماز هم نمیخوانم.
    بهش هم میگم همین نماز به مرور حضور قلب میاره، فایده ای نداره.
    میگه که خوب اونای که توی ایران دم از نماز خواندن و با خدا بودن میزنند، میان توی خیابان با چوب و لوله مردم را میزنند و ..... چرا من نماز بخوانم وقتی که اینا را میبینم...(خدا وکیلی به این دلیلش هیچ ایرادی وارد نیست)
    اگر هم نماز بخونم باید مثلا حجاب کنم، یا فلان کار را دیگه نکنم، ولی من نمیتونم این کار را کنم.
    اما با وجود همه این حرفا و کارشون، تهه دلشون پاکه پاکه، از بعضی از صحبتهاشون میشه فهمید که هنوز جای امیدواری روشون هست،
    مثلا خود من ناخواسته چند بار امدم از کسی حرف بزنم، حرفم را قطع کرد، گفت غیبت نکن،
    اگر جای هم از کسی خودش یا خودم حرف زدیم، بعدش گفت خدا ما را ببخشه، گناهش را شستیم.!!! چیزهای این جوری زیاد دارن، که من بچه مسلمان نماز شب خوان خیلی ساده از کنارش میگذرم و بهش بی توجه هستم!!! تعارف نداریم که..!
    اما چه طوری چه جوری میشه اینها را یواش یواش با احکام و ... اشنا کرد، بهشون فهماند اون چیزهای که 10 سال گذشته دیدی و شنیدی و خواندی همه غلط بوده؟!!! امر به معروف و نهی از منکر چینین افرادی چه جوریه؟
    من چی کار کنم تا چه حد جلو بروم؟ چی بگم بهشون؟
    هر کس که تو را شناخت جان را چه کند
    فرزند و عیال و خانمان را چه کند
    دیوانه کنی هر دو جهانش بخشی
    دیوانه ی تو هر دو جهان را چه کند
    خواجه عبدالله انصاری

2. صلوات ها 8

3.  

نوشته
    71
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    395

بسم الله الرحمن الرحيم
    نميدونم چرا تصور ميكنيد انجا انطور است واينجا نه...
    همان تفكراتي كه راجع به شخصيت رسول اكرم صل الله عليه وآله وسلم وبهشت وجهنم فرموديد اينجا هم ديگه مردم دارن همانها رو ميگن چي فكر كرديد!
    دقيقآ نماز نميخونند به همين دلايل ميگن ادم نماز بخونه دروغ به مردم بگه خوبه..حالا شما بگو آقا چه ربطي داره اسلام را با مسلمانان نميسنجند كه !تو مسلمان درست باش.
    كلآ نگران نباشيد دوره اخر الزمان است همينه ديگه.تازه اينجا خيلي ها يه جورايي چون از نظام كينه دارن مثلآ نماز نميخونن!!!!!يا جوونا بي كارن وبي كاري هم عامل فساد فكري ديگه تمومه.
    گفتن اينكه من نماز شب خوان مثلآ غيبت ميكنم كار درستي نيست اينها پيش خودتان باشد
    اينكه چه كنيد.. نميدونم شما ايت الله بهجت رحمة الله عليه رو ميشناسيد يا نه؟اما ايشون ميگفتن هر فرد براي خودش يك برنامه عمليه اي فراهم كند وبه ان مقيد باشد وعمل كند وبعد كه تقريبا آخرتش رو سامان داد همينها را به دومي بگويد و سومي و...يعني ما اول وظيفمونه خودمون مسلمان شويم البته اشتباه نشود يكي از مولفه هاي اسلام همين امر به معروف ونهي از منكر است كه بايد انجام داد اما مهم اينه كه ادم خودش رو اذيت نكند مثلا ميشود آدم غصه اش ميشود يا ميگويد خدايا چه افكاري رواج پيدا كرده ...سعي كنيد غصه نخوريد فقط عمل به وظيفه تان.اين هم كه چه بگوييد حتما تجربه كرديد انسان وقتي خالصانه بخواهد پيش برود انگار حاضر جواب ميشود حرفهاي حق به اني به ذهنش ميرسد البته سعي كنيد مطالعه هم كنيد ودر قران تفكر كنيد.متاسفانه مثلا ايران كشور اسلاميه اما قران توش جاي نداره ..واتفاقآ فكر نكنيد اينجا حرفهايي كه از قران به ما ميگويند حق است خيلي وقتها فقط ان چيزهايي گفته ميشود كه پوسته است واز طرفي به نفع برخي.اصلآ تعميق در قران مهجور است.دوستانتان را هم سعي كنيد با اين حركت همراه كنيد
    عاقبت به خير شويد ان شاء الله
    ویرایش توسط so'al : ۱۳۹۱/۰۴/۰۸ در ساعت ۰۹:۳۳

5. صلوات ها 5

نوشته
    1,017
    حضور
    40 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    3623

سلام

متاسفانه بیشتر مردم فکر می کنند خدا آنها رو میشناسه ولی این افکار کاملا غلط هست!!

خدا در هر سیاره یک نفر رو میشناسه آن هم جانشین خودش هست که امام زمان هست!

هر کس که بخواد خدا اون و بشناسد باید اینقدر به امام زمان توصل بکند تا امام اون و به خدا معرفی کنه!(مثل بزرگان)

برای همین امام باقر در پاسخ کسی که به ایشان گفتند ، از این همه حاجی که به زیارت خانه خدا امدند خوشحال نیستید گفتند:
    آنها حج بجای می گذارند در حالی که جاهلند!(یعنی ما را نمی بینند اما به گرد خانه ای از سنگ می گردند!)

و همینطور امام صادق گفتند :کسی که نماز نمی خونه شفاعت نمیشه!(بی برو برگرد)

همینطور امام زمان گفتن:ملعون است کسی که تمام ستارگان محو شوند اما نماز صبح خود را نخوانده باشد!

متاسفانه وقتی وارد قبر شوند متوجه می شوند این همه افکاری که از خدا داشتند کاملا اشتباه بوده!(گویی اصلا خدایی نیست)

متاسفانه آموزش پرورش ما بل کل نابود هست و بر لبه رودخانه ای طغیانگر اردو زده که هر کس که همراه آن باشد آینده ای جز تباهی ندارد!

ویرایش توسط پرنس کوچولو : ۱۳۹۱/۰۴/۰۸ در ساعت ۱۰:۱۷

7. صلوات ها 2

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,536
    حضور
    222 روز 3 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7886

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_852 نمایش پست ها
    به دلیل عدم دسترسی به منابع صحیح قرانی، هرچیزی که بوده و دستشون رسیده مطالعه کردند و مطالبش را باور، به طور مثال:
    وقتی که در مورد اعتقاد صحبت میکنم، خوب میگن که ما خدا را قبول داریم، حضرت محمد را فقط به عنوان یک دانشمند، بهشت و جهنم را فقط به عنوان یک انرژی که از روح انسانها به وجود میاد، انسان های خوب با انرژی + روحشون به بهشت جذب میشود و انسانهای بد با انرژی - روحشون به جهنم جذب میشوند که خود این دو منطقه از روح و انرژی + و - درون اون به وجود امده است.
    چیزهای دیگه هم قبول ندارن، مثلا میگن که خوب چرا من نماز بخوانم، میتونم اون با خدا همین جوری بشینم و صحبت کنم، اون هم صدای من را میشنونه، نیازی به نماز نیست، یا وقتی که من نماز میخونم هر چیز بدی که در حالت عادی بهش فکر نمیکنم در طول نماز به ذهنم میاد، وقتی که من این جوری هستم چرا بخونم، انگار که دارم با خودم صحبت میکنم، چه فایده ای داره!! منی که اصلا تمرکز و حضور قلب ندارم، نماز هم نمیخوانم.
    میگه که خوب اونای که توی ایران دم از نماز خواندن و با خدا بودن میزنند، میان توی خیابان با چوب و لوله مردم را میزنند و ..... چرا من نماز بخوانم وقتی که اینا را میبینم...(خدا وکیلی به این دلیلش هیچ ایرادی وارد نیست)
    اگر هم نماز بخونم باید مثلا حجاب کنم، یا فلان کار را دیگه نکنم، ولی من نمیتونم این کار را کنم.
    اما با وجود همه این حرفا و کارشون، تهه دلشون پاکه پاکه، از بعضی از صحبتهاشون میشه فهمید که هنوز جای امیدواری روشون هست،
    مثلا خود من ناخواسته چند بار امدم از کسی حرف بزنم، حرفم را قطع کرد، گفت غیبت نکن،
    اگر جای هم از کسی خودش یا خودم حرف زدیم، بعدش گفت خدا ما را ببخشه، گناهش را شستیم.!!! چیزهای این جوری زیاد دارن، که من بچه مسلمان نماز شب خوان خیلی ساده از کنارش میگذرم و بهش بی توجه هستم!!! تعارف نداریم که..!
    اما چه طوری چه جوری میشه اینها را یواش یواش با احکام و ... اشنا کرد، بهشون فهماند اون چیزهای که 10 سال گذشته دیدی و شنیدی و خواندی همه غلط بوده؟!!! امر به معروف و نهی از منکر چینین افرادی چه جوریه؟
    به نام خدا.

بی شک منابع اعتقادیشون ، (همون کتاب ها) ، تناقض و نقص استدلال داره. اونها رو به چشمشون بیارید.

بگردید یه اشکال استدلالیش رو پیدا کنید ، بعد بهش بگید آدم نباید منبع اعتقادیش هر چیزی باشه. وقتی گفت چرا مگه اون اشکال رو بهش بگید.

اما در مورد نماز و حجاب و دروغ و ... همه اینها رو ما براش دلیل داریم. کرور کرور کتاب درموردشون نوشته شده. همه اینها مستند و منطقی هستند. اینها رو بهشون بگید.

و در ضمن بهشون بگید ، دلیل نداره آدم یا خوب خوب خوب باشه یا بد بد بد. ما همه نقص هایی داریم ولی دلیل نمیشه کمالات رو هم ول کنیم. باید به کمالات بچسبیم و به وسیله اونها رذایل اخلاقی رو پاک کنیم تا وقتی که عمرمون تموم بشه.

با تشکر ، ستایشگر
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

9. صلوات ها 5

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    15
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    73

سلام دوست عزیز
    این جا هم دست کمی از آن جا ندارد , این جا هم خیلی ها هستند که این حرف ها را می زنند , تنها محیطی که من توانستم پیدا کنم که دوستهای خوبی در آن داشته باشم که مسلمان باشند و این که فقط ادعای مسلمانی نداشته باشند همین اسک دین است که با وجود این که مدت کمی است واردش شدم ولی راضی هستم.
    راجع به امر به معروف و نهی از منکر هم شما اول وظیفه دارید خودتان را اصلاح کنید و سپس با عملتان دیگران را دعوت کنید نه فقط با حرف و کلام.
    و این که این افرادی که این حرف ها را می زنند می شود گفت که خیلی ساده هستند و ذهنشان را خودشان نیستند که کنترل می کنند بلکه اندیشه های آنها اندیشه هایی است که جامعه به آن ها تحمیل کرده است بهترین کاری که این افراد می توانند انجام دهند اول این است که به خودشان بیایند و ذهنشان را آزاد کنند سپس با مطالعه بیشتر بتوانند دینشان را بشناسند با دلایل محکم و منابع مستدل , شما هم اگر بتوانید یک جوری آنها را متوجه کنید که ذهنشان تحت کنترل خودشان نیست فکر می کنم بتوانید اولین حرکت را با موفقیت انجام دهید.
    ویرایش توسط raha mohaghegh : ۱۳۹۱/۰۴/۰۹ در ساعت ۲۱:۵۶

11. صلوات ها 4

نوشته
    85
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    202

نقل قول نوشته اصلی توسط izraeel نمایش پست ها
    سلام متاسفانه بیشتر مردم فکر می کنند خدا آنها رو میشناسه ولی این افکار کاملا غلط هست!! خدا در هر سیاره یک نفر رو میشناسه آن هم جانشین خودش هست که امام زمان هست!
    من تو این فروم شرکیات و کفریاتی میخونم که در هیچ سایت دیگری نمیشه دید
    این مطالب رو ا زکجا آوردی؟

13. صلوات ها 3

نوشته
    27
    حضور
    17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    152

نقل قول نوشته اصلی توسط Izraeel نمایش پست ها
    نميدونم چرا تصور ميكنيد انجا انطور است واينجا نه...
    فکر کنم شاید دلیلش این باشه که من توی ایران زیاد توی جامعه و حرف و رفتار مردم دقت نمیکردم. ممنون از جوابت
    نقل قول نوشته اصلی توسط Izraeel نمایش پست ها
    ر کس که بخواد خدا اون و بشناسد باید اینقدر به امام زمان توصل بکند تا امام اون و به خدا معرفی کنه!(مثل بزرگان)
    بله، من هم چیزهای شبیه این شنیدم، یه چیزی توی مایه های هر روز زیارت عاشورا خواندن و... اما راستش اینقدر ترسناکه واسم که سعی میکنم بهش فکر هم نکنم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ستايشگر نمایش پست ها
    بی شک منابع اعتقادیشون ، (همون کتاب ها) ، تناقض و نقص استدلال داره. اونها رو به چشمشون بیارید.
    والا من که نمیدونم اون توی 10-20 سال چیا دیده و یا خوانده، تنها کاری که میتوانم کنم اینه که خوبی منابع خودمون را براش توضیح بدم که عمرا اثر داشته باشه، و بره دنبالش و بخوانتشون.
    نقل قول نوشته اصلی توسط raha mohaghegh نمایش پست ها
    . راجع به امر به معروف و نهی از منکر هم شما اول وظیفه دارید خودتان را اصلاح کنید و سپس با عملتان دیگران را دعوت کنید نه فقط با حرف و کلام.
    اگر همه بخوایم بشینیم که اول خودمان را درست کنیم بعد بریم دیگران را درست کنیم، این که نمیشه که، یعنی هیچ وقت امر به معروفی انجام نمیشه، مگه درست شدن و انسان شدن بچه بازیه.مگه الکیه،یه عمر داریم جان میکنیم هنوز یه اخلاق کوچیک بدمون را نتونستیم ترک کنیم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط raha mohaghegh نمایش پست ها
    و این که این افرادی که این حرف ها را می زنند می شود گفت که خیلی ساده هستند و ذهنشان را خودشان نیستند و......
    بله، با این کاملا موافقم. درسته.
    نقل قول نوشته اصلی توسط مردخدا نمایش پست ها
    من تو این فروم شرکیات و کفریاتی میخونم که در هیچ سایت دیگری نمیشه دید این مطالب رو ا زکجا آوردی؟
    فکر نکنم منتطق جمله اشتباه باشه، اگر هم که کامل یا دقیق گفته نشد، اما یه چیزی توی این مایه ها هست.
    خواجه عبدالله انصاری

15. صلوات ها 3

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,536
    حضور
    222 روز 3 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7886

به نام خدا.

یکار دیگه هم میشه کرد. هرچی گفت ازش دلیل بخواه. البته اگه برای چیزی دلیل نداری هم بهش نگو که خودت گیر بیوفتی.

با تشکر ، ستایشگر
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

17. صلوات ها 3

نوشته
    10,905
    حضور
    84 روز 15 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40521

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_852 نمایش پست ها

با سلام

هرکه هرچی داره از پر قنداق داره !!

مربوط به ایرانی قدیمی خارج از کشور و ایرانی جدید داخل کشور نمیشود

یا علی ع
    ویرایش توسط رضا : ۱۳۹۱/۰۴/۰۸ در ساعت ۱۵:۳۰
    حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
    بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

19. صلوات ها 3

نوشته
    27
    حضور
    17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    152

نقل قول نوشته اصلی توسط رضا نمایش پست ها
    هرکه هرچی داره از پر قنداق داره !! مربوط به ایرانی قدیمی خارج از کشور و ایرانی جدید داخل کشور نمیشود
    خوب این درسته،ولی به نظر من توی اخر الزمان صدق نمی کنه، شاید هم بر عکس.
    اونهای که بنا به دلایلی از هدایت دور بودند، خوب تکلیف اونا چیه؟!!! در مقابل تکلیف ما چیه؟ بشینیم بگیم خوب اگر خدا میخواست توی پر قنداق بهشون میداد! چون نداده ما هم دیگه تکلیفی نداریم، نمیشه که این جوری!!
    این نظرتون کل فلسفه امر به معروف و نهی از منکر را زیر سوال میبره...
    در ضمن با توجه به چیزهای که من دیدم و تجربه خودم بعضی از افرادی که خارج از کشور زندگی کردن یا بزرگ شدن گاها رفتارهای خوبی دارند که به ندرت ما ایرانی ها که توی ایران بزرگ شدیم و زندگی کردیم داریم، بر عکسش هم هستا.. همون جمله هیچ ادمی کامل نیست
    ویرایش توسط mehdi_852 : ۱۳۹۱/۰۴/۰۸ در ساعت ۱۶:۵۷
    خواجه عبدالله انصاری

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری