توصيه به خواهران گرامی؛ رعایت عفاف در همه حال

تب‌های اولیه

153 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
توصيه به خواهران گرامی؛ رعایت عفاف در همه حال

سلام خدمت همه.
من پسرم و 18 ساله گاهي وقت ها توي خيابوناي شلوغ شهرمون رفت و آمد دارم اهل خيابون گردي و علافي هم نيستم.هر وقت توي خيابونها با يه خانومي كه حجاب كاملي نداره يا بدحجابه رو به رو مي‌شم سريع سرم رو پايين مي‌اندازم و توي صورتشون نگاه نمي‌كنم و تا حالا از خدا خواستم كه چشممو پاك قرار بده تا به ناموس مردم چشم حروم نداشته باشم تا خدا نظر لطفش رو از من بر نگردونه چون خودم هم ناموس دارم و نمي‌خوام كسي به ناموسم بد نگاه كنه.
خيلي از پسرها رو ديدم كه وقتي يه دختري كه وضع مناسبي نداره مي‌بينند حرفاي بدي مي‌زنند و شهوت آميز بهش نگاه مي‌كنند و چيزايي با هم مي‌گن كه اصلا" روم نميشه بگم.
حرفم با دختر خانم هاييه كه حجابشون خيلي سفت و سخت نيست و يا اصلا" رعايت نمي‌كنند.
دختر ها، فكر نكنيد كه يه پسر كه بهتون نگاه مي‌كنه شما رو دوست داره بلكه اون فقط مي‌خواد شهوت خودش رو ارضا كنه و هر دختري رو كه مي‌بينه هم همين حس رو نسبت به اون داره.تو رو خدا يه ذره حجاب رو جدي بگيريد و از فكل بيرون گذاشتن و نازك حرف زدن و مانتوي تنگ پوشيدن و "آخي" گفتن دست برداريد.بابا به خدا پسرهايي كه ايمان دارند و جلوي خودشون رو مي‌گيرند هم با اين كار هاي شما از راه به در مي‌شند و به فكر گناه مي افتند.اگر كسي به خاطر بدحجابي شما از راه به در بشه شما هم تو دنيا و آخرت مسئول هستيد.يه ذره به حرفام فكر كنيد.در ضمن وقتي سن پسر از 10 بالا زد بايد حجاب رو پيشش رعايت كرد چون من خودم پسرم و مي‌دانم.:read:

بازم حرف دارم.
ديروز سوار تاكسي شدم بعد از من يه دختر كه وضع مناسبي نداشت سوار شد و كنارم نشست انگار نه انگار كه من نامحرمم .من خودم را جمع و جور كردم ولي اون اصلا" عين خيالش نبود.حتي جوراب هم پاش نبود و من بيچاره به پايين هم نمي‌تونستم نگاه كنم .البته مسير كوتاه بود.موبايلش رو در اورد و به يكي كه فكر كنم خواهرش بود زنگ زد و من هم خواه نا خواه حرفاش را شنيدم.خيلي بلند حرف مي‌زد و اصلا" حيا نداشت.تو يه تيكه از حرفاش شنيدم كه مي‌گفت "واسم دعا كن آجي.اصلا" پول ندارم.پول اتوبوس هم ندارم .اصلا" هم آرايش نكردم."
همونجا مي خواستم يه فحش بهش بدم كه آخه بي‌حيا واسه كي مي‌خواي آرايش كني؟واسه پسرايي كه تو خيابون پلاسند؟اخه كي واست دعا كنه با اين وضعت؟
واقعا" بعضي از دخترا فكر مي‌كنند كه با آرايش كردن ، همه بهشون احترام مي‌ذارند .اگر هر پسر يا مردي به يه دختر يا خانم بدحجاب احترام بذاره به نظر من 60 درصد به خاطر هم كلام شدن با اون دختره.
بعضي از دخترا هم كه آرايش نمي‌كنند ولي وضعشون 100 پله از آرايش بدتره.يه مانتوي تنگ با شلوار تنگ مي‌پوشند و كفش پاشنه 30 سانتي ويه جوري هم راه مي‌رن كه همه بهشون خيره مي‌شند.روش بستن موهاشون زير مقنعه يا روسري هم كه ديگه نگو انگار رو سرشون تپه در اومده .وقتي هم با شوهر يا نامزد يا ....(؟؟؟) تو خيابون راه مي‌رن دست هم رو مي‌گيرند ، اصلا" انگار نه انگار كه بچه ها و افراد ديگه دارند اونها رو مي‌بينند.(انگار خودشون خواهر و مادر و برادر و پدر ندارند )
با پسر هاي همسايه و فاميل كه سنشون كمه و هنوز به سن تكليف نرسيدند هم كه راحت راحتند انگار اونا برادر خودشونند و اصلا" ممكن نيست تحريك بشند وقتي هم كه گرمشون مي‌شه سريع پيش همون پسرا كشف حجاب مي‌كنند و اصلا" نمي‌دونند كه اون پسر هم بالاخره حافظه داره و بعد از سن تكليف اينا يادش مي‌مونه.
ديگه بي‌حيايي چقدر؟

به نام خدا.

بالاخره یکی پیدا شد حرف ما رو بزنه. دمت گرم و عمرت زیاد داداش.

با تشکر بسیار ، ستایشگر :Gol:

آخ گفتـــــــــــی!
کاشکی یه کم شعــــــــــــور...!

ستايشگر;236131 نوشت:
به نام خدا.

بالاخره یکی پیدا شد حرف ما رو بزنه. دمت گرم و عمرت زیاد داداش.

با تشکر بسیار ، ستایشگر :gol:

خيلي ممنون.آخه مي‌دونين خيلي از پسرا كه بچه هاي خوبي اند به خاطر اين وضع اجتماع ديگه به بي‌حجابي جامعه عادت مي‌كنند(اكثرا" اون پسرهايي كه تو مغازه ها كار مي‌كنند) و كسي هم "... يغضوا من ابصارهم ..." رو بهشون ياد نمي‌ده واسه همينم وقتي بزرگ مي‌شن چشم چرون مي‌شن.
اون طوري كه من خودم ديدم اكثر پسر هايي كه سوار موتور و دوچرخه و ... مي‌شن و تو خيابون ها مي‌گردند اگر يه دختر بي‌حجابي تو پياده رو ببينند تا كاملا" ور اندازش نكنند راحت نمي‌شند و گردنشون رو هي مي‌چرخونند.

به نام خدا.

حالا ما دیدیم که مشکل وجود داره.

راه حل؟ ...... :ok:

با تشکر ، ستایشگر :Gol:

با سلام خدمت عزیزان :
سلام حمیدرضا جان می بینی چه جامعه ای شده ما پسر ها که مذهبی هستیم یکی از بزرگ ترین مشکلاتمان همین فرمایش شماست ولی چه می شه کرد از طرفی در دین آمده که با آن ها خوب رفتار نکنید و از طرف دیگر آمده که با ان ها مدارا کنید بله حمیدرضا شما و ما و هر کس در هر لحظه دارد مورد ازمایش قرار می گیرد ما شاالله تا آن جا که من دیدم شما خیلی خوب داری از پس آزمایش هایت برمی آیی پس ما را هم دعا کن تا اگر خطایی از ما سر زد خداوند رحمن به لطف شما ما را عفو کند و در ضمن ممنون از اسک دین که فضایی را به وجود آوردند تا ما بتوانیم مشکلاتی را که در دل همه ما ها هست را بیان کنیم تا حداقا کمی از مشکلاتمان از طریق کلام حل بشود

عصا;236154 نوشت:
ولی چه می شه کرد از طرفی در دین آمده که با آن ها خوب رفتار نکنید و از طرف دیگر آمده که با ان ها مدارا کنید

آنها یعنی کی ها؟ و چه کسی گفته با آنها نباید خوب رفتار کرد؟

خیلی بامزه بود:Khandidan!::khandeh!: سو تفاهم نشه ها اما اون قسمت تاکسی دو خیلی جالب نوشته بودید میدونید من وقتی سوار تاکسی میشم دقیقا عکس قضیه شما پیش میاد یعنی مرده جوری خودش رو ولو می کنه که من همش باید خودم رو جمع کنم و خدا خدا کنم زودتر برسم:Ghamgin:

من شما رو یه استثنا می دونم چرا ؟؟ چون 80 درصد پسرهای امروزی طالب امثال همون دخترهای هستند که توی تاکسی با شما بودند ترجیح میدهند با یه عروسک ازدواج کنند تا .....

خیلی دخترها رو می شناسم که واسه این که موقعیت ازدواج داشته باشند دست از حجاب و عفاف شون کشیدند تائیدشون نمی کنم اما خوب اوناهم تا حدودی حق دارند!!!! بالخره ما ادمیم قدیسه که نیستیم:ok:

ستايشگر;236146 نوشت:
به نام خدا.

حالا ما دیدیم که مشکل وجود داره.

راه حل؟ ...... :ok:

با تشکر ، ستایشگر :gol:

در مورد راه حل كه واقعا" نمي‌دونم چي بگم.ببخشيد ولي جامعه را دارند به كثافت و تباهي مي‌كشند به طوري كه ديگه انتظار ظهور امام عصر(عج) در اين جامعه داره سخت مي‌شه.دليل اون هم منقضي شدن فريضه‌ي امر به معروف و نهي از منكره.من خودم تا حالا نشده تو خيابون جلوي كسي را بگيرم و امر به معروف و نهي از منكرش كنم چون به احتمال قطع اون فرد به حرفم گوش نمي‌ده.چه پسر چه دختر.چه دوست چه غريبه.اصلا" ديگه كي جرات داره اين كارو بكنه.اگه به يه دختر بدحجاب امر به معروف و نهي از منكر كني شايد تو خيابون داد بزنه و آبروت رو ببره و همه مردم مي‌ريزن سرت و دعوات مي‌كنن.ديگه قبح بدحجابي از بين داره مي‌ره.تا حالا هرچي به دوستام امر به معروف و نهي از منكر كردم جواب نداده.حتي از راه هاي درست اين كار هم رفتم ولي جواب نداده.وقتي مي‌توان امر به معروف و نهي از منكر را به درستي انجام داد كه اكثر مردم اين كار را انجام بدند ولي حالا اين فريضه تقريبا" متروك شده و جامعه‌ي ما در يك حلقه‌ي بي‌نهايت گير افتاده كه راه حلش به دست همه‌ي مردمه و هم چنين امام زمان.

به نام خدا.

امر به معروف و نهی از منکر زبانی ، بدترین نوع این کار هست. پیشنهاد میکنم اگر تا الان انجام نداده اید دیگر هم انجام ندهید.

ولی همه چیز که مستقیم گفتن نیست. راه های دیگه ای هم هست. یک سوال : چقدر حاضرید تا روی اینکار وقت بگذارید؟ خواهشا دقیق فکر کنید ، بدون احساساتی شدن.

بله بعضي دخترها براي به دست آوردن خواستگار حاضرند هر كاري بكنند.اگر برنامه‌ي سمت خدا را نمي‌بينيد خواهش مي‌كنم حتما" ببينيد چون از اسك دين چيزي كم نداره .حجت الاسلام ماندگاري تو اون برنامه در پاسخ به يه دختر كه پرسيده بود آيا ما ‌‌مي‌تونيم براي جلب توجه خواستگار بدحجاب باشيم گفتند:"يعني ما اينقدر خدا را قبول نداريم كه بدونيم اگر بخواد مي‌تونه مهر من باحجاب رو به دل يه پسر باايمان بندازه؟"
آره خواهر من ما در جزئي ترين مسائل زندگي هم سيطره‌ي خدا بر همه‌ي قلوب و اشيا و اماكن و... را باور نداريم در صورتي كه ما بايد بگوييم"اسئل الله من كل خير" و از همه‌ي گناهان و سرپيچي ها دور شويم و همه چيز را به دست خدا بسپاريم(البته نه اين كه از تلاش هايي كه مطابق دين اند دريغ كنيم)

ستايشگر;236162 نوشت:
به نام خدا.

امر به معروف و نهی از منکر زبانی ، بدترین نوع این کار هست. پیشنهاد میکنم اگر تا الان انجام نداده اید دیگر هم انجام ندهید.

ولی همه چیز که مستقیم گفتن نیست. راه های دیگه ای هم هست. یک سوال : چقدر حاضرید تا روی اینکار وقت بگذارید؟ خواهشا دقیق فکر کنید ، بدون احساساتی شدن.

بابا امر به معروف زبانی هم که نکنیم دیگه هیچ...
تو همین تاکسی (مخصوصا این تهران خراب شده ، که دلم ازش خونه) اگر امر به معروف زبانی نشه واقعا نمیدونم چیکار کنم
دختره یه بار ولو میشه...
یا بار با کیفش کشتی میگیره که موبایلشو از ته کیفش در بیاره...
یه بار آینه در میاره ماتیک بزنه...
توی هرمورد از این ها هم اگر شما عقب ماشین نشسته باشی و امر به معروف زبانی هم نکنی که دیگه ...!!!
حالا سوال من اینه تو همین تاکسی (که برای خودم خیلی پیش میاد) اگه امر به معروف زبانی نکنم چیکار کنم؟
(شما دیگه تمام رعایت هارو از طرف من در نظر بگیرید)
تازه اینا جدا از سر و کله زدن با راننده است که اون آهنگ ضبطشو قطع کنه ها!!!

ستايشگر;236162 نوشت:
به نام خدا.

بله حاضرم امر به معروف غير زباني كنم ولي چطــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــور مي‌توانم مثلا" يك دختر را به حجاب ترغيب كنم؟

اقایون هیچ دقت کردید وقتی اولین بار یه خانم بدحجاب میاد توی خیابون اگه همین شما اقایون محلش ندهید و تحویلش نگیرید دیگه اونو و امثال اون و کسایی که شاهد این ماجرا هستند دیگه علاقه ای به اینکار پیدا نمی کنند

اما وقتی میبینند بی حجابی خریدار داره به نوعی مساوی شده با با کلاسی چطور انتظار دارید همه چشمشون رو ببندند روی تمام قضایای که داره توی جامعه ما رخ میده؟؟!!!

سر به زیر ترین و پاک ترین پسر کلاس میره با بدحجاب ترین و.....ترین دختر کلاس ازدواج می کنه و.... از این مثال ها بخوام بزنم فراوانه بالاخره یه جای کار این وسط مشکل داره !!!!!!

به نام خدا.

نقل قول:
بابا امر به معروف زبانی هم که نکنیم دیگه هیچ...
تو همین تاکسی (مخصوصا این تهران خراب شده ، که دلم ازش خونه) اگر امر به معروف زبانی نشه واقعا نمیدونم چیکار کنم
یه بار ولو میشه...
یا بار با کیفش کشتی میگیره که موبایلشو از ته کیفش در بیاره...
یه بار آینه در میاره ماتیک بزنه...
توی هرمورد از این ها هم اگر شما عقب ماشین نشسته باشی و امر به معروف زبانی هم نکنی که دیگه ...!!!
حالا سوال من اینه تو همین تاکسی (که برای خودم خیلی پیش میاد) اگه امر به معروف زبانی نکنم چیکار کنم؟
(شما دیگه تمام رعایت هارو از طرف من در نظر بگیرید)
تازه اینا جدا از سر و کله زدن با راننده است که اون آهنگ ضبطشو قطع کنه ها!!!

بله. موقعیت تا موقعیت فرق میکنه. تو تاکسی شاید راه دیگه ای نباشه ( من هم مظمئنم که نیست ) البته خیلی وقت ها رو برگردوندن همراه با ابراز تنفر چهره ای (میدونید که چی میگم؟!) یکم کار گشاست. یک کاری کنید طرف احساس حقارت کنه.

نقل قول:
بله حاضرم امر به معروف غير زباني كنم ولي چطـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــور مي‌توانم مثلا" يك دختر را به حجاب ترغيب كنم؟

هر چیزی راهی داره. برای دختر های بد حجاب ( البته اینا دیگه از بدحجاب به بی حجاب رسیدن. یک لحظه آدم حواسش نباشه چشمش بیوفته ، تنها جایی که مشخص نمیشه کف پاشونه که اونهم رو به دمپاییه وگرنه اونهم معلوم میشد.:Ghamgin:) بهترین کار رو برگردوندن عمدی و مشخص هست. البته در جایی که طرف حضور داشته باشه. حالا حرف زیاد دارم در این مورد که الان جاش نیست :khandeh!: اگر دوستان مایل باشند رو این زمینه خاصا" حرف بزنیم میگم انشاالله.

واقعا آدم کیف میکنه اینهمه جوون مشتاق برای امر به معروف میبینه. دوستان عزیز ، بدحجابی ، هشتمین گناهیه که احتیاج به اصلاح داره. ما تو جامعه گناه های بسیار بسیار وخیم تری رو هم داریم که فکر میکنم اول به فکر اونها باشیم بهتر باشه.

ستوده تنها;236168 نوشت:
سر به زیر ترین و پاک ترین پسر کلاس میره با بدحجاب ترین و.....ترین دختر کلاس ازدواج می کنه و....

میدونید چرا
چون اون دختره گند کاری هاشو کرده و پسر ها رو هم به خوبی شناخته
میدونه کدوم پسر چشم چرونه و کدوم یکی سر به زیره و به بقیه کاری نداره
این جور دخترا میرن سراغ پسر های متدین ، چون میدونن که غیر متدین تر ها (خدای ناکرده) (و به خاطر چشم چرونیشون) برن دنبال یکی دیگه!!!

ستوده تنها;236168 نوشت:
اقایون هیچ دقت کردید وقتی اولین بار یه خانم بدحجاب میاد توی خیابون اگه همین شما اقایون محلش ندهید و تحویلش نگیرید دیگه اونو و امثال اون و کسایی که شاهد این ماجرا هستند دیگه علاقه ای به اینکار پیدا نمی کنند

اما وقتی میبینند بی حجابی خریدار داره به نوعی مساوی شده با با کلاسی چطور انتظار دارید همه چشمشون رو ببندند روی تمام قضایای که داره توی جامعه ما رخ میده؟؟!!!

سر به زیر ترین و پاک ترین پسر کلاس میره با بدحجاب ترین و.....ترین دختر کلاس ازدواج می کنه و.... از این مثال ها بخوام بزنم فراوانه بالاخره یه جای کار این وسط مشکل داره !!!!!!

به نام خدا.

و اما بعد ... :khandeh!:

دو جای کار مشکل داره. شما دختر ها هم وقتی یکیتون بد حجاب میشه یکی نمیزنید تو سرش که آدم بشه.

ستايشگر;236171 نوشت:
بله. موقعیت تا موقعیت فرق میکنه. تو تاکسی شاید راه دیگه ای نباشه ( من هم مظمئنم که نیست ) البته خیلی وقت ها رو برگردوندن همراه با ابراز تنفر چهره ای (میدونید که چی میگم؟!) یکم کار گشاست. یک کاری کنید طرف احساس حقارت کنه.

بله چشم ، حتما!
با تشکر از شما
در پناه مهدی عج

به کرات دیدم دخترانی که توسط خواهران و برادران ارشاد ، به اصطلاح پس گردنی خورده اند و بدتر شده اند...

monjigraphic;236176 نوشت:
البته اون هم کار ساز نیست
به کرات دیدم دخترانی که توسط خواهران و برادران ارشاد ، به اصطلاح پس گردنی خورده اند و بدتر شده اند...

به نام خدا.

پس گردی من با پس گردنی گشت ارشاد فرق میکنه. پس گردنی که من میگم دل گناه کار رو میسوزونه ، پس گردنی گست ارشاد گناه کار رو به مظلوم تبدیل میکنه.

پس گردنی که من میگم بی محلی کردن ، تحویل نگرفتن و طرد کردنه.

اين كه مي‌گيد سريع رومون رو بر گردونيم و تنفر خودمون رو نشون بديم راه واقعا" جالبيه ولي يه ذره تابلو نيست؟

Hamidreza97;236181 نوشت:
اين كه مي‌گيد سريع رومون رو بر گردونيم و تنفر خودمون رو نشون بديم راه واقعا" جالبي ولي يه ذره تابلو نيست؟

به نام خدا.

تابلو از چه نظر؟

ستايشگر;236182 نوشت:
به نام خدا.

تابلو از چه نظر؟

حالا كه فكر مي‌كنم واقعا" راه عالي اي هست .خيلي خيلي ممنونم.من از اين به بعد اين كار رو انجام مي‌دم ولي خدا كنه بقيه پسر ها هم ياد بگيرند و دست از چشم چروني بردارند كه اونوقت دنيا گلستون مي‌شه.:Kaf:

hamidreza97;236184 نوشت:

نـــــــــــــه!!!
اشتباه نکنید!!!
دنیا گلستون نمیشه ، تا وقتی مولامون ، آقامون ، اربابمون بیایند!!!
انشالله

مردخدا;236157 نوشت:
آنها یعنی کی ها؟ و چه کسی گفته با آنها نباید خوب رفتار کرد؟

با سلام :
منظورم مردم هستند و در بسیاری از احادیث این سخن مدارا با مردم آمده است

monjigraphic;236172 نوشت:
میدونید چرا
چون اون دختره گند کاری هاشو کرده و پسر ها رو هم به خوبی شناخته
میدونه کدوم پسر چشم چرونه و کدوم یکی سر به زیره و به بقیه کاری نداره
این جور دخترا میرن سراغ پسر های متدین ، چون میدونن که غیر متدین تر ها (خدای ناکرده) (و به خاطر چشم چرونیشون) برن دنبال یکی دیگه!!!

اینجور که شما نوشتی همه مقصر هستند به جز اون خانم؟؟؟!!!:Moteajeb!:

نمی دونستم فاسد بودن هم برای دخترها حسن هست؟؟!! البته واقعا هم هست حداقل توی

جامعه الان!!!!! این بحث ها فایده نداره .......

همگی موفق باشید:Gol:

عصا;236193 نوشت:
منظورم مردم هستند و در بسیاری از احادیث این سخن مدارا با مردم آمده است

شیوه رفتار حکومت مطابق قران باید سخت گیری با کفار و مهربانی با مردم باشد
محمد رسول الله والذين معه أشداء على الكفار رحماء بينهم
محمد فرستاده خداست و کسانی که با او هستند با کفار سختگیر و در میان خود مهربان باشند
روشی شما بیان کردید گویا برعکس گفته خداست.مردم ایران کافر نیستند که با آنها مدارا یا سختگیری کنید

به نام او

مردخدا;236258 نوشت:
شیوه رفتار حکومت مطابق قران باید سخت گیری با کفار و مهربانی با مردم باشد
محمد رسول الله والذين معه أشداء على الكفار رحماء بينهم
محمد فرستاده خداست و کسانی که با او هستند با کفار سختگیر و در میان خود مهربان باشند
روشی شما بیان کردید گویا برعکس گفته خداست.مردم ایران کافر نیستند که با آنها مدارا یا سختگیری کنید

بله این حرف شما درست است ولی آیا شما به کافر بودن این شخص طمینان دارید شاید این آدم خدا و ... را قبول دارد و نمازش هم می خواند ولی فقط بد حجاب است.
شما هم باز نظر بدهید چون دوست دارم از اطلاعات دوستان با کمالاتی مثل شما بهره مند بشوم.

عصا;236263 نوشت:
عضو آشنا

شما انگار منظور منو نفهمیدید.حتی اگر این افراد نماز هم بجا نیارند نمیشه گفت که کافرندچون منطق قران میگه کافران همان ستمکارانند..متاسفانه برخی آدم های تندرو با مردم ایران همچون کافر و با بیگانه کافر کیش همچون دوست رفتار میکنند.منظورم رو احتمالا میفهمید که کدام بیگانه رو میگم.از چین و کوبای کمونیست تا اروپای مسلمان ستیز.

مردخدا;236272 نوشت:
شما انگار منظور منو نفهمیدید.حتی اگر این افراد نماز هم بجا نیارند نمیشه گفت که کافرندچون منطق قران میگه کافران همان ستمکارانند..متاسفانه برخی آدم های تندرو با مردم ایران همچون کافر و با بیگانه کافر کیش همچون دوست رفتار میکنند.منظورم رو احتمالا میفهمید که کدام بیگانه رو میگم.از چین و کوبای کمونیست تا اروپای مسلمان ستیز.

ببخشید من دقیقا منظور شما را متوجه نمی شوم شما الان با من هم عقیده اید یا نه؟؟؟؟؟

عصا;236274 نوشت:
ببخشید من دقیقا منظور شما را متوجه نمی شوم شما الان با من هم عقیده اید یا نه؟؟؟؟؟

تا حدودی
.حتی اگر این افراد بدون حجاب اما دور از چشم نامحرم نماز بجای آورند کسی نمیتونه بگه مقبول خدا نیست.اساسا حجاب نشان از تقوا و ایمان کسی نیست

مردخدا;236282 نوشت:
تا حدودی
.حتی اگر این افراد بدون حجاب اما دور از چشم نامحرم نماز بجای آورند کسی نمیتونه بگه مقبول خدا نیست.اساسا حجاب نشان از تقوا و ایمان کسی نیست

یکی از نشانه های تقوا و ایمان یک زن همان حجاب آن زن است و من دارم الان تحقیق می کنم تا برایتان سند بیاورم

مردخدا;236282 نوشت:
تا حدودی

بفرمایید و این هم منبع :
اهمیت حیا در حدّی است كه امام صادق ـ علیه السّلام ـ فرمود: «ایمان ندارد كسی كه حیا ندارد.» کلینی: کافی ، جلد 2 ، ص 106 ، ح 5
منبع : اندیشه ی قم

امام عسکرى (ع ) مى فرماید: کسى که از مردم حیا نکند و پروایى نداشته باشد، از خدانخواهد ترسید.
بحار الانوار، ج 78 ص 377.
http://www.pasokhgoo.ir/fa/node/1581

و از خدا ترسیدن همان تقوا است.

مردخدا;236282 نوشت:
تا حدودی

با سلام خدنت همگی
دوست خوبم،به نظر کسی که از کناه بزرگی مثل بی حجابی باکی نداشته باشه،
هیچ بهره ای از تقوا ندارد.

در ثانی،ان الصلاه تنهی عن الفحشا و المنکر
چطور است که نماز نماز باشد،اما از فحشا و منکر جلوگیری نکند
پس معلوم است که نماز این فرد مقبول نبوده

سلام
دوستان
این سوالی که میخوام بپرسم،خیلی وقته که ذهنمو مشغول کرده و خیلی برام مهمه.همینطور عجیب.....
اینجا میپرسم و دوست دارم نظر آقایون رو بدونم
اگر جواب نگرفتم با احترام،میرم و تاپیکی باز میکنم تا شاید جواب سوالمو بگیرم
منتظر جوابتون هستم...

چقدر بی حجابی خانومها در ایمان آقایون تاثیر داره؟؟
چرا تاثیر داره؟؟
چرا وقتی من یه آقا با پوشش بد میبینم یا ظاهر بد،به جای اینکه جلب توجه کنه برام،اتفاقا حالم هم بد میشه و میخوام بالا بیارم.حتی نمیتونم نگاه کنم.
نمیتونم.نه اینکه مثه شما نخوام
از حرفای آقایون مشخصه که میل دارن تا نگاه کنن اما جلوی خودشون رو میگیرن.
اما فکر میکنم خانوما اصلا خوششون نماید تا وضعیت بد آقایون رو ببینن
این تفاوت در چیه؟؟
اصلا چنین تفاوتی هست؟؟
واقعا شما از دیدن بی حجابی خانوم لذت میبرید؟؟با گناهش کاری ندارم ها!!!!با فرض اینکه گناه نبود جوابمو بدید

مثلا برای من نوعی اصلا مهم نیست که پوشش آقا چیه!حالا هرجور میخواد باشه

نهایت اینکه از یکی خیلی بدم بیاد یا چندشم بشه،رفتار و عملکردشه
مثلا اینکه تو تاکسی بد بشینه.اینجاها در حد انفجار جوش میارم
یا اینکه بد صحبت کنه و احترام قائل نشه
یا اینکه به نامحرم بد نگاه کنه

اینجاها اوج تنفرم از یه آقاست

اما اینکه پوشش و ظاهرش چیه واقعا برام مهم نیست.هر چی و هر کی و از هر جایی میخواد باشه!!!!وقتی رفتار و طرز فکر و عملکرد خوبی داشته باشه.واقعا ظاهرش دیده نمیشه......

چرا آقایون اینقدر متفاوتند؟؟

ممنون

مثلا برای من نوعی اصلا مهم نیست که پوشش آقا چیه!حالا هرجور میخواد باشه

نهایت اینکه از یکی خیلی بدم بیاد یا چندشم بشه،رفتار و عملکردشه
مثلا اینکه تو تاکسی بد بشینه.اینجاها در حد انفجار جوش میارم
یا اینکه بد صحبت کنه و احترام قائل نشه
یا اینکه به نامحرم بد نگاه کنه

اینجاها اوج تنفرم از یه آقاست

اما اینکه پوشش و ظاهرش چیه واقعا برام مهم نیست.هر چی و هر کی و از هر جایی میخواد باشه!!!!وقتی رفتار و طرز فکر و عملکرد خوبی داشته باشه.واقعا ظاهرش دیده نمیشه......

به نام او
[/]

نقل قول:
[=blue]چقدر بی حجابی خانومها در ایمان آقایون تاثیر داره؟؟

اگر فرد بی ایمان باشد که هیچی فقط دنبال شهوات است و به خانواده و .... خانوم برایش مهم نیست.
اگر دین دار ظاهری باشد هم که مثل همان بی ایمان است .
و این جاست که ایمان دار ها به دو دسته تقسیم می شود 1- کسانی که پایه ی قوی ندارند که روی آن ها هم می تواند تاثیر بگذارد ولی به احتمال زیاد در تنهایی توبه می کند و از کار خویش پشیمان است 2- کسی که پایه ی ایمانیه قوی دارد یعنی این فرد بد حجاب بر روی او تاثیر ندارد.

نقل قول:
چرا تاثیر داره؟؟

روی آن ها که تاثیر دارد برای شهوات آن هاست چون آن ها دنبال شهوات اند و نمی دانند که این کار ها فقط در دنیا هست و برای آن ها چه از لحاظ مادی و معنوی ضرر دارد.

نقل قول:
چرا وقتی من یه آقا با پوشش بد میبینم یا ظاهر بد،به جای اینکه جلب توجه کنه برام،اتفاقا حالم هم بد میشه و میخوام بالا بیارم.حتی نمیتونم نگاه کنم.

من نمی دانم شاید شما دین دار هستید که به احتمال 90 درصد هستید که در این سایت هستید و سوال می کنید و برای شما ای جلف بازی ها معنی ندارد.

نقل قول:
این تفاوت در چیه؟؟

این است که زن فقط یک بار می تواند در رابطه کاری کند که بچه دار شود و بقیه اش رنج است ولی آقایون نه می توانند تا صد بار هم این کار را انجام بدهند ( البته بی ایمان ها را می گویم ) و با این کار لذت بسیاری می برند و باید هم از خدایشان باشد.

نقل قول:
اصلا چنین تفاوتی هست؟؟

جواب را در سوال قبل پاسخ دادم.

نقل قول:
[=red]واقعا شما از دیدن بی حجابی خانوم لذت میبرید؟؟

والا ما که نه ولی اگر از لحاظ غیر گناهش را هم بگیم من که دوست ندارم به ناموسم نگاه بد بشود حالا بی غیرت ها خدشا می دانند . بله پسر ها با دیدن زن بی حجاب تحریک می شوند و این را مثل این که دوست دارندذ که 8 چشمی به دختر نگاه می کنند

**فاطمه**;236307 نوشت:
[=sienna]

جواب را قبلا در تفاوت داده ام

**فاطمه**;236301 نوشت:
سلام
دوستان
این سوالی که میخوام بپرسم،خیلی وقته که ذهنمو مشغول کرده و خیلی برام مهمه.همینطور عجیب.....
اینجا میپرسم و دوست دارم نظر آقایون رو بدونم
اگر جواب نگرفتم با احترام،میرم و تاپیکی باز میکنم تا شاید جواب سوالمو بگیرم
منتظر جوابتون هستم...

چرا تاثیر داره؟؟
نمیتونم.نه اینکه مثه شما نخوام
از حرفای آقایون مشخصه که میل دارن تا نگاه کنن اما جلوی خودشون رو میگیرن.
اما فکر میکنم خانوما اصلا خوششون نماید تا وضعیت بد آقایون رو ببینن
این تفاوت در چیه؟؟
اصلا چنین تفاوتی هست؟؟
واقعا شما از دیدن بی حجابی خانوم لذت میبرید؟؟با گناهش کاری ندارم ها!!!!با فرض اینکه گناه نبود جوابمو بدید

ممنون

سلام علیک
نظر شخصی
اولا این یک امر طبیعی و درونی انسانه که انسان رو به جنس مخالفش سوق می ده
ولی این امر که که از دیدن خانم های بی حجاب لذت می برید یا نه مثل این می مونه که گرسنه نباشی ولی یه سفره پر از غذاهای جوراجور جلوت گذاشته شده البته این یه بیماری هستش که مرد بخواد با دیدن های متفاوت بی حجابی لذت ببره (لذت کاذب)
البته خداوند نیز ابتدا دیده مرد رو مورد خطاب قرار داده و با این مورد می تونیم پی ببریم که ایمان درونی یک مرد می تونه از خودش شروع بشه و اگر خانم بی حجابی رو دید اولا وظیفه مرد هست که نگاه نکنه ولی این مورد دلیل نمی شه که خانم هم وظیفه خودشو مبنی بر حجاب رعایت نکنه
البته مثل شما در مردها هم بسیار بسیار زیاد هستن کسانی که از دیدن دخترهای با حجاب بد حالشون بهم می خوره و زن های بسیاری هستن که دوست دارن مردا رو با وضعیت نامناسب ببینن (در زن ها کمتر)بخاطر هورمون ها و پدیده های درونی و زیستی مرد و زن هستش و البته بعضی مساله های روانی
میل به نگاه کردن و جلوی خودشون رو گرفتن که شما گفتین در مردا
این یه مشکل بزرگه وقتی که میل پیدا کنه یعنی از درون خودش شکست خورده البته منظورم گناه هست پس وقتی از درون شکست بخوره شاید چند بار نگاه نکنه و جلوی خودشو بگیره ولی در نهایت اگر این بیماری و مشکل رو حل نکنه شکست می خوره
و یک چیزی رو بگم که متاسفانه خیلی از خانم ها رعایت نمی کنن چیزی که نظر شخصی خودم و بیشتر دوستانم هست اینه که رعایت کمی از حجاب اثر گناهیش بر مرد از رعایت نکردن اصل حجاب خیلی بیشتره
موفق باشید

**فاطمه**;236301 نوشت:

چرا تاثیر داره؟؟
نقل قول:

با سلام خدمت خواهرم
به نظر حقیر به عنوان یک مرد،بسیار بسیار تاثیر داره
به طوری که اگر در محیطی،تمام خانم ها پوشش های خود را صحیح حفظ کرده
باشدند،مردان بسیار راحت تر میتوانند به مراتب بالایی از ایمان دست پیدا کنند.
چرا که:
مرد،وقتی زنی نیبا تر از همسر خودش دید،چشمش اون رو نمیگیره تا همسرش رو
مثل دیروز در آغوش نکشه

در خواب و بیداری چهره های نامتعارف بر جلوی چشمانش شکل نمیبندد

و دلایل بسیاری که در احادیث و شرع از آثار منفی آن در ایمان مرد و "زن" سخن به میان
آمده.

و بسیار تاثیر داره.اما حقیقت امر این است که "مرد ها نیز باید خود را قوی کنند" چرا که
حقیقت طور دیگری است.هیچ گاه تمام زنان،دلشان برای ایمان ما نمیسوزد
و زنان باید حیا کنند و خود را بپوشانند،چرا که امر خداوند است.

چرا وقتی من یه آقا با پوشش بد میبینم یا ظاهر بد،به جای اینکه جلب توجه کنه برام،اتفاقا حالم هم بد میشه و میخوام بالا بیارم.حتی نمیتونم نگاه کنم.نمیتونم.نه اینکه مثه شما نخوام

ممنون

من هم به عنوان یک مرد،شکر الهی،وقتی زنان اینگونه را میبینم حالی مشابه به شما
به من دست میدهد.کینه ای شدید و دشمنی ای سنگین را نیز به آن ضمیمه کنید.
اما به هر حال مراعات میکنم.حتی بعضاً بیش از حد و اندازه ای که مرجع تقلیدم امر
فرمودند.
چرا که میدانم شیطان راهی را خواهد یافت،اگر من کوتاه بیایم.

پس خوددرای را مقدّم بر "تکیه کردن" بر نفس میدانم.
چه بسا با این حالات روحی که عرض کردم،ناگهان تیری از تیر های شیطان به قلبم
بنشیند.من به عنوان یک همسر،مسئول نگاه ها هستم،تا خدای ناکرده،حتی کمی از
فشار درآغوش کشیدن همسرم کم نکنم.

اما شاهد این قضیه،نگاه های آلوده ی پسران،تعریف ها و صحبت هایشان باهم،
عکس های در موبایل و رایانه شان و.... است.فیلم های سرچارراهی،تکیه زدنشان پای
ماهواره و...،تشویق زنانشان بر بی حجابی برای اینکه هر کاری میخواهند نیز خود بکنند.

حسین128;236310 نوشت:
سلام علیک
نظر شخصی
اولا این یک امر طبیعی و درونی انسانه که انسان رو به جنس مخالفش سوق می ده
ولی این امر که که از دیدن خانم های بی حجاب لذت می برید یا نه مثل این می مونه که گرسنه نباشی ولی یه سفره پر از غذاهای جوراجور جلوت گذاشته شده البته این یه بیماری هستش که مرد بخواد با دیدن های متفاوت بی حجابی لذت ببره (لذت کاذب)
البته خداوند نیز ابتدا دیده مرد رو مورد خطاب قرار داده و با این مورد می تونیم پی ببریم که ایمان درونی یک مرد می تونه از خودش شروع بشه و اگر خانم بی حجابی رو دید اولا وظیفه مرد هست که نگاه نکنه ولی این مورد دلیل نمی شه که خانم هم وظیفه خودشو مبنی بر حجاب رعایت نکنه
البته مثل شما در مردها هم بسیار بسیار زیاد هستن کسانی که از دیدن دخترهای با حجاب بد حالشون بهم می خوره و زن های بسیاری هستن که دوست دارن مردا رو با وضعیت نامناسب ببینن (در زن ها کمتر)بخاطر هورمون ها و پدیده های درونی و زیستی مرد و زن هستش
میل به نگاه کردن و جلوی خودشون رو گرفتن که شما گفتین در مردا
این یه مشکل بزرگه وقتی که میل پیدا کنه یعنی از درون خودش شکست خورده البته منظورم گناه هست پس وقتی از درون شکست بخوره شاید چند بار نگاه نکنه و جلوی خودشو بگیره ولی در نهایت اگر این بیماری و مشکل رو حل نکنه شکست می خوره
و یک چیزی رو بگم که متاسفانه خیلی از خانم ها رعایت نمی کنن چیزی که نظر شخصی خودم و بیشتر دوستانم هست اینه که رعایت کمی از حجاب اثر گناهیش بر مرد از رعایت نکردن اصل حجاب خیلی بیشتره
موفق باشید

من با برادر مذهبی ام بسیار موافقم درست است مرد ها هر چه قدر هم که از این غذا بخورند و به نامحرم بد نگاه کنند سیر نمی شوند.

نقل قول:
اگر فرد بی ایمان باشد که هیچی فقط دنبال شهوات است و به خانواده و .... خانوم برایش مهم نیست.
اگر دین دار ظاهری باشد هم که مثل همان بی ایمان است .
و این جاست که ایمان دار ها به دو دسته تقسیم می شود 1- کسانی که پایه ی قوی ندارند که روی آن ها هم می تواند تاثیر بگذارد ولی به احتمال زیاد در تنهایی توبه می کند و از کار خویش پشیمان است 2- کسی که پایه ی ایمانیه قوی دارد یعنی این فرد بد حجاب بر روی او تاثیر ندارد.

سلام
ممنونم
با قسمت اول فرمایشهاتون که به جواب نرسیدم
چون من تفاوت بین افراد با ایمان و بی ایمان رو نمیخواستم
تفاوت بین خانم و آقا رو میخواستم

اما با قسمت آخر حرفاتون مشخص شد که واقعا آقایون دلشون میخواد که نگاه کنن
یعنی لذت میبرن.

بقیه عرایضم رو در پستهای بعد مشخص میشه

**فاطمه**;236301 نوشت:

هیچی.البته به محیطی که توش زندگی میکنید هم داره.من در کشوری هستم که با حجاب توش نیست.ازتماشای بی حجاب هم نه لذتی میبرم و نه از حجاب حالم به هم میخوره.

نقل قول:
البته مثل شما در مردها هم بسیار بسیار زیاد هستن کسانی که از دیدن دخترهای با حجاب بد حالشون بهم می خوره و زن های بسیاری هستن که دوست دارن مردا رو با وضعیت نامناسب ببینن (در زن ها کمتر)بخاطر هورمون ها و پدیده های درونی و زیستی مرد و زن هستش و البته بعضی مساله های روانی

سلام
ممنون
موضوع من نیستم
با خیلی از خانم ها صحبت کردم
هیچکی دوست نداره(با عرض شرمندگی خیلی زیاد) بدن نیمه برهنه آقایون رو ببینه(منظورم در حد خارج عرف)

همه حس منو دارن

(خوش تیپ با بدن برهنه فرق داره)

پس موضوع اینجاست که خلقت خانمها با آقایون در این مورد خیلی فرق داره؟
درسته؟؟؟

یکمی عمیق تر دقت کنید لطفا

عجیبه که اییییییییییییینقدر آقایون از پوشش بد خانوما مینالن!!!!
در صورتی که خانمها نهایتا از رفتار بد آقایون مینالن(مثل همون نشستن در تاکسی و ...)

a_rezahu;236311 نوشت:
من هم به عنوان یک مرد،شکر الهی،وقتی زنان اینگونه را میبینم حالی مشابه به شما به من دست میدهد.کینه ای شدید و دشمنی ای سنگین را نیز به آن ضمیمه کنید.

در دل مومنین کینه و دشمنی جایی نداره.اگر شما اینگونه هستید قلبتان بیمار است.بروید خودتان را اصلاح کنید

نقل قول:
من هم به عنوان یک مرد،شکر الهی،وقتی زنان اینگونه را میبینم حالی مشابه به شما
به من دست میدهد.

سلام
ممنونم

اما من به خاطر مذهبی بودنم اینطور نیستم
چون فقط من نیستم
از خیلی ها شنیدم
کسی از ظاهر آقایون لذت نمیبره(باز هم با عرض معذرت)
حتی اونایی که اهل دوستی با جنس مخالفن جذب حرفا و رفتارش میشن نه ظاهرش

اما فکر میکنم در آقایون اینطور نیست

خیلی به ظاهر اهمیت میدن

اینقدری که نگران ایمانشون هستن.

اینطور نیست؟؟

نقل قول:
هیچی.البته به محیطی که توش زندگی میکنید هم داره.من در کشوری هستم که با حجاب توش نیست.ازتماشای بی حجاب هم نه لذتی میبرم و نه از حجاب حالم به هم میخوره.

سلام
ممنونم

سوالم صد برابر شد

چرا یه آقا مثل ایشونه و یکی میگه باعث ضعف ایمانم میشه؟؟؟
خواهش میکنم به ایمان اولیه ربطش ندید
من خودم ادم مذهبی هستم اما نمیخوام با ایمان اولیه حلش کنم
میخوام بدونم در شخصیت افراد چه تفاوتی هست؟؟!!
هرکی با هر میزان ایمان اولیه اش با دیدن چنین صحنه هایی که اینقدر براتون جذابه باید از ایمانش کم بشه.حالا کاری نداریم ایمان اولیه اش چقدر بوده.پس با این حال چرا بین خود آقایون چنین تضادی دیده میشه؟؟

تا اینجا که فهمیدم تفاوت بین خانم ها و آقایون در این مورد خیلی زیاده
اگر واقعا اینقدر برای آقایون مهمه پس حق دارن که بنالن
و همچنین خانمهای بد حجاب حق دارن که زیر بار نرن

چون درک نمیکنن.مثل من نوعی هنوز نمیدونن که چقدر براتون مهمه

**فاطمه**;236320 نوشت:
**فاطمه**
مردها و زنها از لحاظ خلقت فرقی نمیکنند.ولی مردهای ایرانی خود را از دیدن همه چز زنها حتی اندامی که جنسی نیست محروم میکنند.پس این کاملا طبیعه که به این قسمتهای غیر جنسی هم طمع داشته باشند.این موضوع در مورد خانمها هم صدق میکند

**فاطمه**;236318 نوشت:
سلام
ممنون
موضوع من نیستم
با خیلی از خانم ها صحبت کردم
هیچکی دوست نداره(با عرض شرمندگی خیلی زیاد) بدن نیمه برهنه آقایون رو ببینه(منظورم در حد خارج عرف)

همه حس منو دارن

(خوش تیپ با بدن برهنه فرق داره)

پس موضوع اینجاست که خلقت خانمها با آقایون در این مورد خیلی فرق داره؟
درسته؟؟؟

یکمی عمیق تر دقت کنید لطفا

عجیبه که اییییییییییییینقدر آقایون از پوشش بد خانوما مینالن!!!!
در صورتی که خانمها نهایتا از رفتار بد آقایون مینالن(مثل همون نشستن در تاکسی و ...)

سلام
کاربر محترم سعی کنید نیمه پر لیوان رو نگاه کنید هر چیزی که انسان رو به گناه یا حتی فکر گناه بندازه زمینه گناه محسوب می شه با این تفاوت که شکل و شمایل گناه فرق می کنه
مثلا یه خانم بصورت مکرر وقتی تصویر یه فرد به اصطلاح شما خوشتیپ رو در ذهن خودش پرورش می ده و با هاش طبق رویای خودش جهت می ده شکل گناهش فرق می کنه اینطور نیس که همیشه گناه بخاطر شهوت باید باشه همین که ظاهر این فرد طوری در ذهن زن نقش ببنده که به قیافه همسر خودش بی وفا تر بشه خودش یه نوع گناهه
شکل گناه فرق می کنه ولی شیطان طبق عوامل زیستی و عصبی زن و مرد هستش که قدم می ذاره واسه مرد از یه جهت و واسه زن از جهت های دیگه
البته شاید شما کسان زیادی ندیدید ولی باید بدانید خانم های هستن که دوست دارن مردای رو با حجاب بد ببینن و درصدشون هم رو به بالاست هر چند که در مقابل مردان درصد بسیار پایینی قرار دارن
سوال کردن شما از دوستانتان به صد مورد هم نمی رسد این دلیل نمی شه که کل خانم های جامعه همین طورن باید منطقی تر فکر کرد
یا علی

نقل قول:
مردها و زنها از لحاظ خلقت فرقی نمیکنند.ولی مردهای ایرانی خود را از دیدن همه چز زنها حتیز اندامی که جنسی نیست محروم میکنند.پس این کاملا طبیعه که وقتی به این قسمتهای غیر جنسی هم طمع داشته باشند.این موضوع در مورد خانمها هم صدق میکند

ممنون که سوالمو دو صد برابر کردید:Moteajeb!:
این یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی محدوده حجاب رو تغییر بدیم؟؟؟
نه نه
اصلا منظور من از طرح این سوال این نبوده

بذارید یه جور دیگه مطرح کنم:
یه خانوم با پوشش نیمه برهنه جلوی آقا باشه(با فرض عدم وجود گناه) آیا آقا لذت میبره؟؟؟؟
و حالا اگر آقا نیمه برهنه باشه،آیا خانوم لذت میبره؟؟
مورد دوم رو خودم جواب بدم که:نه.به هیچ عنوان.اتفاقا حالش بد هم میشه

نقل قول:
شکل گناه فرق می کنه ولی شیطان طبق عوامل زیستی و عصبی زن و مرد هستش که قدم می ذاره واسه مرد از یه جهت و واسه زن از جهت های دیگه
ممنون
خیلی خوب جواب دادید

نقل قول:
البته شاید شما کسان زیادی ندیدید ولی باید بدانید خانم های هستن که دوست دارن مردای رو با حجاب بد ببینن و درصدشون هم رو به بالاست هر چند که در مقابل مردان درصد بسیار پایینی قرار دارن
سوال کردن شما از دوستانتان به صد مورد هم نمی رسد این دلیل نمی شه که کل خانم های جامعه همین طورن باید منطقی تر فکر کرد
ما با استثنا ها کاری نداریم.داریم عموم رو در نظر میگیریم
نظر آقایون در یه نگاه کلی همینیه که شما و دوستانتن فرمودید.یعنی جذب خانوما میشن و ناخوداگاه جلب میشن. حالا باید خود داری کنن
و خانوما در یک نگاه کلی جذب ظاهر نمیشن.اما جذب رفتار و حرکات میشن

باشه.پس تا اینجا شکل گناه فرق داره.البته باید قبول کنیم که آقایون هم زودتر به گناه میفتن و هم بیشتر
پس بگیم وقتی خانوم به خوش تیپی یا رفتار خوب یه آقا فکر کنه گناه کرده. تا اینجا درسته؟؟؟

موضوع قفل شده است