آیا این حدیث در مورد پیامبرصل الله علیه و آله وسلم درست هست ؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

[=&quot] محمد پیغمبر اسلام ص خودش گفته بود: ” اعطیت قوة اربعین فی الجماع[/][=&quot] ” ( الطبقات الکبری لا بن سعد، جزء [/][=&quot]۸[/][=&quot] ص ١٢٩ ) یعنی: ” که قدرت جنسی چهل مرد را داراست.” ( [/][=&quot]۸۰) [/][=&quot]این تنها محمد نیست که از این مزیت برخوردار است، بلکه یارانش از جمله علی نیز از امتیازی در این مورد برخوردار است [/][=&quot][/]

victoryone;235813 نوشت:

[=&quot] محمد پیغمبر اسلام ص خودش گفته بود: ” اعطیت قوة اربعین فی الجماع[=&quot] ” ( الطبقات الکبری لا بن سعد، جزء [=&quot]۸[=&quot] ص ١٢٩ ) یعنی: ” که قدرت جنسی چهل مرد را داراست.” ( [=&quot]۸۰) [=&quot]این تنها محمد نیست که از این مزیت برخوردار است، بلکه یارانش از جمله علی نیز از امتیازی در این مورد برخوردار است

کتابهاي اهل سنت پر از توهين به پيامبر اکرم(ص)است منجمله پيامبر در يك ساعت از شبانه روز، با يازده نفر از زنانش نزديكي ميكرد: حدثنا محمد بن بَشَّارٍ قال حدثنا مُعَاذُ بن هِشَامٍ قال حدثني أبي عن قَتَادَةَ قال حدثنا أَنَسُ بن مَالِكٍ قال كان النبي صلى الله عليه وسلم يَدُورُ على نِسَائِهِ في السَّاعَةِ الْوَاحِدَةِ من اللَّيْلِ وَالنَّهَارِ وَهُنَّ إِحْدَى عَشْرَةَ قال قلت لِأَنَسٍ أو كان يُطِيقُهُ قال كنا نَتَحَدَّثُ أَنَّهُ أُعْطِيَ قُوَّةَ ثَلَاثِينَ . انس گفت : رسول خدا صلى الله عليه وسلم در يک ساعت از شبانه روز بين يازده زن خويش مى گشت !!! به انس گفتم : آيا او نيروى اين کار را داشت؟ پاسخ داد : ما چنين مى گفتيم که به او نيروى سى مرد داده شده است !!! البخاري الجعفي، ابوعبدالله محمد بن إسماعيل (متوفاي256هـ)، صحيح البخاري، ج1 ، ص 105، ح265، كِتَاب الْغُسْلِ، بَاب إذا جَامَعَ ثُمَّ عَادَ وَمَنْ دَارَ على نِسَائِهِ في غُسْلٍ وَاحِدٍ ، تحقيق د. مصطفي ديب البغا، ناشر: دار ابن كثير، اليمامة - بيروت، الطبعة: الثالثة، 1407 - 1987م.

منبع:
http://sonnat.net

monjigraphic;235818 نوشت:
کتابهاي اهل سنت پر از توهين به پيامبر اکرم(ص)است منجمله پيامبر در يك ساعت از شبانه روز، با يازده نفر از زنانش نزديكي ميكرد: حدثنا محمد بن بَشَّارٍ قال حدثنا مُعَاذُ بن هِشَامٍ قال حدثني أبي عن قَتَادَةَ قال حدثنا أَنَسُ بن مَالِكٍ قال كان النبي صلى الله عليه وسلم يَدُورُ على نِسَائِهِ في السَّاعَةِ الْوَاحِدَةِ من اللَّيْلِ وَالنَّهَارِ وَهُنَّ إِحْدَى عَشْرَةَ قال قلت لِأَنَسٍ أو كان يُطِيقُهُ قال كنا نَتَحَدَّثُ أَنَّهُ أُعْطِيَ قُوَّةَ ثَلَاثِينَ . انس گفت : رسول خدا صلى الله عليه وسلم در يک ساعت از شبانه روز بين يازده زن خويش مى گشت !!! به انس گفتم : آيا او نيروى اين کار را داشت؟ پاسخ داد : ما چنين مى گفتيم که به او نيروى سى مرد داده شده است !!! البخاري الجعفي، ابوعبدالله محمد بن إسماعيل (متوفاي256هـ)، صحيح البخاري، ج1 ، ص 105، ح265، كِتَاب الْغُسْلِ، بَاب إذا جَامَعَ ثُمَّ عَادَ وَمَنْ دَارَ على نِسَائِهِ في غُسْلٍ وَاحِدٍ ، تحقيق د. مصطفي ديب البغا، ناشر: دار ابن كثير، اليمامة - بيروت، الطبعة: الثالثة، 1407 - 1987م.

منبع:
http://sonnat.net

خب دلیل اینکه به پیامبر ص توهین می کنن چیه؟:Gig:
فکر می کردم که فقط با جانشینش مشکل دارن!

میخوان مقام پیامبر رو بیارن پایین تر
و حروم زادگی خودشونو بپوشونن...
وقتی پیرو اون عمر باشن معلومه چی میشن دیگه...!

با سلام

اين حدیث و مشابه آن در کتاب اصول کافی وصحیح بخاری آمده اند از نظر شیعه حدیث ضعیف اما از نظر عامه حدیث صحیح است هر چند که متنی مضطرب دارد وبعضی طرقش را علمای عامه تضعیف کرده اند اما والله اعلم :

قال : وقال رسول الله ( صلى الله عليه وآله ) : ضعفت عن الصلاة وعن الجماع ، فنزلت عليّ قدر من السماء ، فأكلت منها ، فزاد في قوّتي قوة أربعين رجلا في البطش والجماع ، وهو الهريس .وسائل الشیعه

که در این حدیث ضعف در اقامه نماز وجماع علت آوردن این آبگوشت دانسته شده است .

محمد بن يحيى، عن أحمد بن محمد بن عيسى، عن محمد بن سنان، عن منصور الصيقل، عن أبيه عن أبي بصير، عن أبي عبدالله عليه السلام قال: إن الله تبارك وتعالى أهدى إلى رسول الله صلى الله عليه وآله هريسة من هرائس الجنة، غرست في رياض الجنة، وفركها الحور العين فأكلها رسول الله صلى الله عليه وآله فزاد في قوته بضع أربعين رجلا وذلك شئ أراد الله عزوجل أن يسر به نبيه محمدا صلى الله عليه وآله.اصول كافي

كنت من أقل الناس فى الجماع حتى أنزل الله على الكفيت فما أريده من ساعة إلا وجدته وهو قدر فيها لحم (ابن سعد عن موسى بن محمد بن إبراهيم عن أبيه وعن صالح بن كيسان مرسلا)

حديث موسى بن محمد بن إبراهيم عن أبيه : أخرجه ابن سعد (8/192) .

حَدَّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ بَشَّارٍ قَالَ حَدَّثَنَا مُعَاذُ بْنُ هِشَامٍ قَالَ حَدَّثَنِى أَبِى عَنْ قَتَادَةَ قَالَ حَدَّثَنَا أَنَسُ بْنُ مَالِكٍ قَالَ كَانَ النَّبِىُّ - صلى الله عليه وسلم - يَدُورُ عَلَى نِسَائِهِ فِى السَّاعَةِ الْوَاحِدَةِ مِنَ اللَّيْلِ وَالنَّهَارِ ، وَهُنَّ إِحْدَى عَشْرَةَ . قَالَ قُلْتُ لأَنَسٍ أَوَكَانَ يُطِيقُهُ قَالَ كُنَّا نَتَحَدَّثُ أَنَّهُ أُعْطِىَ قُوَّةَ ثَلاَثِينَ . وَقَالَ سَعِيدٌ عَنْ قَتَادَةَ إِنَّ أَنَسًا حَدَّثَهُمْ تِسْعُ نِسْوَةٍ .بخاری

وفي صحيح ابن حبان: حكى أنس هذا
الفعل منه عليه السلام في أوّل قدومه المدينة حيث كان عنده تسع نسوة؛ لأنّ
لهذا الفعل منه عليه السلام كان مرارا إلا مرة واحدة لم إلا في آخر أمره حيث
اجتمع عنده تسع نسوة وجاريتان وريحانة ومارية، فإنا لا نعلم أن النبي صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ
اجتمع عنده إحدى عشرة امرأة بالتزويج، فإنّه دخل بإحدى عشرة أولهن

خديجة ولم يتزوج بغيرها حتى ماتت.

البته که صرفنظر از صحت و یا سقیم بودن حدیث ، این خبر را نمیتوان حمل بر شهوترانی پیامبر (ص) نمود زیرا ایشان در جوانی و قبل از بعثت در زمانیکه مردم بصورت برهنه دور کعبه طواف میکردند و جوانان قریش مشغول به چشم چرانی وهرزگی بودند ایشان برای عبادت به خلوت حراء میرود و از کعبه چشم میپوشد .

همچنین در عنفوان جوانی با یک زن بیوه بنام خدیجه ازدواج میکند .

حتی پاهای ایشان در اثر قیام به نماز و عبادت شبانه متورم وخون آلود بود ....

و از همه مهمتر حتی در زمانیکه چندین همسر داشتند بمدت یک ماه از ایشان دوری کردند . اگر ایشان مردی هوسباز بودند چگونه چنین اموری را انجام میدادند ؟!

بعید هم نیست که مسلمانان برای اینکه در مقابل اهل کتاب که حضرت سلیمان را دارای 700 زن دائم و300 زن موقت معرفی میکردند اقدام به مقابله به مثل و غلو کرده باشند .