صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چند سوال درباره ی نجاست کافر

نوشته
    46
    حضور
    1 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    292

چند سوال درباره ی نجاست کافر

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام علیکم.
    خسته نباشید
    چند سوال داشتم. شاید تو تالار باشه. اگر هست راهنمایی کنید(و
    پشاپیش عذر می خواهم)

کافری که نجس است، چه ویژگی هایی دارد؟!
    آیا کسی که مطمئنیم شراب خوار است و نماز نمی خواند و روزه نمی کیرد، کافر است. و آیا کافر بودن فقط بر اساس اعتقاد فرد است یا اعمال وی هم ملاک است؟!
    اگر دست من خشک باشه و با کافر دست بدهم، آیا دستم نجس می شود؟ به عبارت دیگر آیا انتقال نجاست از کافر به چیزی در صورتی اتفاق میوفتد که کافر و یا آن چیز خیس باشد؟!
    اگر موی کافر روی لباس من باشد، نماز خواندن با آن لباس باطل است؟!

مرجع: آیت الله خامنه ای

ممنونم. اجرتان با خدا

یا علی
    ویرایش توسط شرمسار مولا : ۱۳۹۱/۰۴/۰۷ در ساعت ۰۸:۱۹

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط purya نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم سلام علیکم. خسته نباشید چند سوال داشتم. شاید تو تالار باشه. اگر هست راهنمایی کنید(و پشاپیش عذر می خواهم) کافری که نجس است، چه ویژگی هایی دارد؟! آیا کسی که مطمئنیم شراب خوار است و نماز نمی خواند و روزه نمی کیرد، کافر است. و آیا کافر بودن فقط بر اساس اعتقاد فرد است یا اعمال وی هم ملاک است؟! اگر دست من خشک باشه و با کافر دست بدهم، آیا دستم نجس می شود؟ به عبارت دیگر آیا انتقال نجاست از کافر به چیزی در صورتی اتفاق میوفتد که کافر و یا آن چیز خیس باشد؟! اگر موی کافر روی لباس من باشد، نماز خواندن با آن لباس باطل است؟! مرجع: آیت الله خامنه ای ممنونم. اجرتان با خدا یا علی

با عرض سلام و احترام خدمت جناب purya گرامی و تشکر از سئوال شما

کفر هم بر اساس اعتقاد فرد حاصل می شود و هم بر اساس اعمال او . اما هر فردی که شراب خوار است و نماز و روزه را انجام نمی دهد ، کافر نیست .

در صورتی که دست خشک باشد و رطوبتی در بین نباشد ، نجاست انتقال نمی یابد و دست نجس نمی شود .

اگر موی کافر روی لباس باشد ، نماز را باطل می کند . (1)

همیشه سالم و موفق باشید

پی نوشت:
    1. امام خمینی ره ، توضیح المسائل م 104 ( مطابق با نظر آیت الله خامنه ای)

5. صلوات ها 5

نوشته
    198
    حضور
    6 روز 9 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    19
    صلوات
    801

من از يه نفر شنيدم كسي كه اومده بود خونمون خدا رو قبول نداشت اون شخص دست خيسشو به دستگيره ي در و .. زده اين جور جاها مدام خيس شده و چند ماهيه كه گذشته آيا دستگيره ي در يا كليد برق هنوز نجسه و بايد تطهير بشه ؟

7. صلوات ها 4

علاقه
    درس اخلاق حاج آقای مسجدمون
    نوشته
    242
    حضور
    1 روز 10 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    0
    گالری
    6
    صلوات
    910

هر جایی که مطمئن هستید،نجس شده تطهیر کنید.....

اما نیازی به تجسس نیست.
    .. یا ربّ فرج امام ما را برسان ..

9. صلوات ها 3

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط mah.17 نمایش پست ها
    من از يه نفر شنيدم كسي كه اومده بود خونمون خدا رو قبول نداشت اون شخص دست خيسشو به دستگيره ي در و .. زده اين جور جاها مدام خيس شده و چند ماهيه كه گذشته آيا دستگيره ي در يا كليد برق هنوز نجسه و بايد تطهير بشه ؟
    با تشکر از سئوال جناب عالی

در فرض سئوال اگر مطمئن باشید که آن شخص واقعا کافر بوده است هر جایی از خانه و وسایل آن که می دانید نجاست با آن برخورد داشته نجس شده است و به مرور زمان هم پاک نمی شود بلکه باید تطهیر شود.

جاهایی از خانه و وسائل آن که شک در نجس شدن آن دارید پاک است و نیازی به تطهیر کردن نیست .

موفق و سلامت باشید

موفق و پیروز باشید

11. صلوات ها 4

علاقه
    اندیشه - تفسیر
    نوشته
    1
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4

اسلام عزیز احکامی دارد که به منظور بایکوت کردن تفکر ناحق وضع شده است.
    مثلا در بحث قمار، اگر وسیله ای معمولا برای قمار استفاده می شود، حتی استفاده اش برای غیر قمار حرام است. و یکی از نتایج این حکم، بایکوت کردن قمار که خانمان سوز و فساد آفرین است می باشد.
    در موضوع نجاست انسان هم، قطعا بحث کثیفی و آلودگی نیست. از روح بقیه احکام مثل جزیه و ... می توان فهمید اسلام می خواهد برای کافر تلنگر ایجاد کند و برای مسلم حریم نسبت به کافر بیافریند.
    این حرف ها از نظر روانشناختی کاملا روشن و قابل دفاع است.
    ببینید زیبایی و دقت احکام الهی را.

13. صلوات ها 4

علاقه
    شعر-هنر-امورات مذهبي
    نوشته
    6
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    11
    صلوات
    45

مطلب تكليف من چيست؟

سلام

من چند سالي است كه مسلمان شده ام خانواده ام علي والهي هستند وبه اصطلاح خودشان اهل حق ، سؤالم اينه آيا من به طور كامل بايد نجاست و پاكي رو رعايت كنم . تو خونه لباسهاي نمازم رو جدا كردم و كلا در محيط جدايي نماز مي خوانم لباسهاي بيرون از خانه كه وارد اجتماع مي شوم هم همينطور مواظبم نجس نشود طناب لباسهام رو هم جدا كردم از بقيه ، با اين شرايط هم گاهي واقعا در تنگا قرار مي گيرم و به سختي مي افتم ،مثال زمستان كه باران مياد و من از بيرون خانه وارد خانه ميشم يه مصيبتيه يا تو مراسمات و مهماني ها كه مجبورم شركت كنم و وقت نماز به طور كامل اونجا هستم كه ديگه اصلا نميشه رعايت كرد چون ديگه شرايط خونه خودمون رو نداره
    يا براي غذا كه اصلا نمي تونم رعايت كنم ، فقط تنها كاري كه مي تونم انجام بدم اينه كه قرباني هاشون رو نخورم
    شما بگيد چكار كنم گاهي واقعا خسته مي شم

مرجع تقليدم آيه اله نوري همداني است

ویرایش توسط شميم ياس : ۱۳۹۱/۰۵/۲۶ در ساعت ۱۱:۵۷
    الهم عجل لوليك الفرج

15. صلوات ها 2

نوشته
    4,853
    حضور
    47 روز 14 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17970

نقل قول نوشته اصلی توسط شميم ياس نمایش پست ها
    من چند سالي است كه مسلمان شده ام خانواده ام علي والهي هستند وبه اصطلاح خودشان اهل حق ، سؤالم اينه آيا من به طور كامل بايد نجاست و پاكي رو رعايت كنم . تو خونه لباسهاي نمازم رو جدا كردم و كلا در محيط جدايي نماز مي خوانم لباسهاي بيرون از خانه كه وارد اجتماع مي شوم هم همينطور مواظبم نجس نشود طناب لباسهام رو هم جدا كردم از بقيه ، با اين شرايط هم گاهي واقعا در تنگا قرار مي گيرم و به سختي مي افتم ،مثال زمستان كه باران مياد و من از بيرون خانه وارد خانه ميشم يه مصيبتيه يا تو مراسمات و مهماني ها كه مجبورم شركت كنم و وقت نماز به طور كامل اونجا هستم كه ديگه اصلا نميشه رعايت كرد چون ديگه شرايط خونه خودمون رو نداره يا براي غذا كه اصلا نمي تونم رعايت كنم ، فقط تنها كاري كه مي تونم انجام بدم اينه كه قرباني هاشون رو نخورم شما بگيد چكار كنم گاهي واقعا خسته مي شم
    با سلام و احترام خدمت شما کاربر گرامی

به نظر مقام معظم رهبری،اگر اعتقاد داشته باشند که امير المومنين على بن ابى طالب(عليه‌السلام) خدا است «تعالى الله عن ذلک علوا کبيرا»، حکم آنها مانند غير مسلمانهايى است که اهل کتاب نباشند، يعنى کافر و نجس مى‏ باشند و ا
    گر قائل به شريکى براى خداوند واحد منان متعال نباشند، حکم مشرک را نخواهند داشت و پاک هستند.
    اگر مرجع تقلیدتان را ذکر بفرمایید،نظرشان بیان خواهد شد.

پی نوشت:
    آیه الله خامنه ای،اجوبه الاستفتائات،س317و318

17. صلوات ها 2

نوشته
    198
    حضور
    6 روز 9 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    19
    صلوات
    801

ببخشيدا ولي من چه جوري كليد برقو تطهير كنم البته مطمئن نيستم با دست خيس زده رو كليد ولي معمولا كسي كه از دستشويي مياد بيرون دستاش خيسه ديگه حتما هم دستاش خيس بوتده كه زده به كليد و دستگيره ؟

19. صلوات ها 2

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط mah.17 نمایش پست ها
    ببخشيدا ولي من چه جوري كليد برقو تطهير كنم البته مطمئن نيستم با دست خيس زده رو كليد ولي معمولا كسي كه از دستشويي مياد بيرون دستاش خيسه ديگه حتما هم دستاش خيس بوتده كه زده به كليد و دستگيره ؟
    با تشکر از سئوال مجدد شما

از کجا مطمئن هستید ؟ شاید دستهایش را خشک کرده باشد .
    به این احتمالات توجهی نکنید تا زمانی واقعا با چشم دیده باشید که تری بدنش به جایی خورده است .

موفق و پیروز باشید

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری