صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مصرف حشیش یکی از راه‌های معراج و سفر به بهشت در دین زرتشتیگری !!

نوشته
    10,899
    حضور
    84 روز 13 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40511

تعجب مصرف حشیش یکی از راه‌های معراج و سفر به بهشت در دین زرتشتیگری !!

با سلام

حشیش یا بنگ و استعمال آن به عنوان یکی از یاریگران اهورامزدا در برابر اهریمن از اعمال مقدس در دین زرتشتی بشمار می‌رود.

مصرف حشیش در دین زرتشتی یکی از راه‌های معراج و سفر به بهشت و جهان آخرت دانسته شده است، بخصوص اگر سه جام زرین از «بنگ گشتاسپی» باشد و موبدی آنرا سر بکشد.

چنانکه ارداویرف در آتشکده آذرفرنبغ و در برابر هفت تن از بزرگان زرتشتی آن می و بنگ را نوشید و استعمال کرد و به مسافرت آن دنیا رفت و برگشت.

ارداویراف همان موبدی بود که سنت ازدواج با محارم را با هر هفت خواهر خود اجرا کرد و کتابی به نام «ارداویراف‌نامه» از او برجای مانده است.

نشانه دیگری از مصرف مقدس حشیش، گزارش «زراتشت‌نامه» است.

به موجب این منظومه، زرتشت نیز چنین جامی را به گشتاسپ نوشانید تا او را سه شبانه‌روز به معراج بفرستد و از بهشت دیدار کند.
    برای آگاهی بیشتر بنگرید به: ژینیو، فیلیپ، ارداویراف‌نامه، ترجمه و تحقیق ژاله آموزگار، انتشارت معین و انجمن ایران‌شناسی فرانسه، تهران، چاپ دوم، ۱۳۸۲؛ فرنبغ‌ دادگی، بندهش، ترجمه مهرداد بهار، انتشارات توس، چاپ دوم، تهران، ۱۳۸۰؛ گزیده‌های زاداسپرم، ترجمه محمدتقی راشد محصل، انتشارات مؤسسه مطالعات و تحقیقات فرهنگی، تهران، ۱۳۶۶؛ رضی، هاشم، دانشنامه ایران باستان، انتشارات بهجت، تهران، ۱۳۸۱، جلد یکم، صفحه ۵۰۴ تا ۵۱۲٫
    رضا مرادی غیاث آبادی
    ویرایش توسط رضا : ۱۳۹۱/۰۴/۰۶ در ساعت ۲۳:۰۵
    حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
    بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

2. صلوات ها 13

3.  

نوشته
    46
    حضور
    1 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    292

سلام.
    البته فکر می کنم این مسائلی که جناب رضا فرمودند مربوط به دین زرتشتی است که تحریف شده. و دین زرتشت اصلی(که الان دیگه نیست و تحریف شده اش هست) یک دین توحیدیست. مثل یهود تحریف شده ی الان که خیلی تناقضات داره. درسته؟!
    ویرایش توسط شرمسار مولا : ۱۳۹۱/۰۴/۰۷ در ساعت ۰۹:۲۱

5. صلوات ها 5

نوشته
    10,899
    حضور
    84 روز 13 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40511

نقل قول نوشته اصلی توسط purya نمایش پست ها
    سلام.
    البته فکر می کنم این مسائلی که جناب رضا فرمودند مربوط به دین زرتشتی است که تحریف شده. و دین زرتشت اصلی(که الان دیگه نیست و تحریف شده اش هست) یک دین توحیدیست. مثل یهود تحریف شده ی الان که خیلی تناقضات داره. درسته؟!

با سلام
    آنچه ما از ان سخن میگویم دینی است که امروزه به نام زرتشتیگری میشناسیم !
    ما در مورد اینکه مجوس پیامبری داشته و کتابهای این پیامبر از بین رفته میدانیم و همچنین میدانیم که و امروز آنچه در کتب زرتشتیان نمایان است هیچ ارتباطی با ادیانهای الهی ندارد
    ذکر این مطالب به مخاطب کمک میکند که آنچه امروز عده ای ان را بر سر گذاشته و حلو و حلو میکنند عقاید پوچی است که ساخته و پرداخته موبدان زرتشتی است
    و همانطور که میبینید هیچ رد پایی از احکام الهی در آنها دیده نمیشود
    یا علی ع

ویرایش توسط رضا : ۱۳۹۱/۰۴/۰۷ در ساعت ۱۲:۰۷
    بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

7. صلوات ها 5

علاقه
    ادیان
    نوشته
    1
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5

سلام بر شما دوستان عزیز :
    من اطلاع کافی از دین زرتشتی دارم و تا کنون از این مراسم در هیچ جایی برخورد نکرده ام و آنرا شدیدا تکذیب می کنم البته عده ای از ادیان دیگر که تظاهر به زرتشتی بودن می کنند به اشتباه این موضوعات را به جهت الف) تخریب زرتشتیان ب) مطرح کردن خود و پ) تفسیر به رای عنوان می کنند ضمنا در ایین زرتشتی موبدان قبل از مراسم ازدواج ابتدا از دختر میپرسند آیا با اختیار خود به همسری این مرد تمایل داری و در صورت نفی یا کمی سن و یا هرگونه ایرادی اجازه ازدواج نمی دهند و در این دین از تعدد زوجه و یا طلاق خبری نیست این را به جد می گویم و حاضرم متن دقیق کتاب و نویسنده و حتی شابک کتاب را هم بگویم ممنون ضمنا سن ازدواج در دین زرتشتی 15 سال است ( که به زبان خودشان جشن کشتی می گویند و به زبان ما جشن تکلیف)
    (( 124000 پیامبر برای تفهیم یکتیایی خداوند آمده اند نه برای مطرح ساختن خویش))
    ویرایش توسط من یک مسلمانم : ۱۳۹۱/۰۵/۰۶ در ساعت ۱۹:۱۹

9. صلوات ها 5

علاقه
    روانشناسي ومشاوره،پژوهش درعلوم مختلف
    نوشته
    970
    حضور
    1 روز 7 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    5507

سلام.
    فكر كنم همين طورباشه....

زرتشتي دين محترمي هست و نبايد زود قضاوت كرد...
    اللهم عجل لولیک الفرج
    السلام علیک یا ابا صالح المهدی

11. صلوات

نوشته
    10,899
    حضور
    84 روز 13 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40511

نقل قول نوشته اصلی توسط من یک مسلمانم نمایش پست ها
    سلام بر شما دوستان عزیز :
    من اطلاع کافی از دین زرتشتی دارم
    با سلام
    زمانی میتوانید اطلاعات کافی داشته باشید که زرتشتی باشید ما نمونه داریم جناب موبد مهران که از موبدان زرتشتی با سابقه هستند , سوالهای ما را ۲ سالی میشه که جواب ندادند ؟

( صفات الشيعه ص 8 )

13. صلوات

علاقه
    قران / قمر بنی هاشم ... شعر / ساخت راکت مدل / اسک دین...
    نوشته
    48
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    196

مطلب عجیب و غریبی نیست ... مصرف مواد مخدر و افیونی در بین فرقه های و ائین های مختلف رواج داشته ...از شمن های امریکای جنوبی تا بعضی از دراویش نماهای خودمان ....به هر حال خارج شدن از حالت عادی و تجربه های متفاوت از ادراک برای بشر همواره جالب بوده ...حالا به هر قیمتی !

بلاخره اگر پیامبران الهی اب را به شراب تبدیل میکردند !!! لابد مواد افیونی هم انسان را به معراج میبرد ...
    خداوند هم ( نعوذ بالله ) بیهوده فرموده است که تعقل کنید ...
    مرا مردانگی مجنون نیست لاجرم دیوانه ای هستم ...

نوشته
    929
    حضور
    15 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    2409

انصافا موادی فریبنده تر از حشیش و فریبکار قهارتر از حشیشی ندیدم !

اگر پای درد دل افراد گرفتار به این باتلاق نشسته باشید
    حتما میدونید که اکثرا با تلقین دیگران استعمال میکنند و با تلیقین دیگران اونرو ارامبخش میدونند و رفته رفته با از دست دادن قابلیتهای انسانی و رحمانی ضعیف شده و بدون اراده ناچارا دوز مصرف یا شکل مصرف و گاها نوع مواد رو تغییر میدن تا در این باتلاق نابود بشند !

یا با خود کشی یا با انزوا طلبی و خودخوری و یا با ارتکاب جرم و جنایت !

مثال کبک سر در برف نباشیم !
    که میل به دیدن کابوس و گفتن هذیان
    یعنی میل به غل و ریسمان شیطان و دوری از راه خدا و پیغمبر و قرآن ....
    يا علی جان در بند دنیا نیستم ** بنده ی هر لبخند دنیا نیستم

| با اذن خدای رحمان بشکن پیمان با شیط!ن
    برای دوری از زنا نه حمار را! عشق مرغ عشق و نجابت حیوان به ظاهر پست را مثال بزن که به حکم و حکمت خداوند خیانت به جفت نداشته و گاها در غم فراق یار دق می کنند.به حبشی ها بگو ! سحر نزدیک است وبانگ اذان عشق و بام مساجد دنیا برازنده شما!اگر امروز حرکت کنید!

چشمي كه با طمع به خورشيد مي نگرد عاقبت كار كور مي شودحتي.دربرنورازودورميشود.

16. صلوات

علاقه
    خداوند پاک_میهن_کوروش بزرگ-احکام اسلام و اهل بیت
    نوشته
    24
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    95

واقعا بسیار بسیار ممنونم یه جواب تو دهنی برای یه زردهشتی پیدا کردم که یه افراطی ضد اسلام است
    بسیار ممنون دوست عزیز
    ویرایش توسط سرباز وطن : ۱۳۹۱/۰۶/۰۸ در ساعت ۲۰:۲۳

18. صلوات ها 2

علاقه
    خداوند پاک_میهن_کوروش بزرگ-احکام اسلام و اهل بیت
    نوشته
    24
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    95

اقا من از یکی دوستان پرسیدم در جواب گفتند:
    5منابع در دین زردهشت است
    1 منابع اوستایی
    2منابع پهلوی
    3منابع یونانی
    4منابع مسیحی
    5منابع مسلمانان
    بجز منابع اوستایی بقیه منابع معتبر نمی باشند
    این حشیش کشیدن منابع پهلویه و معتبر نیست فقط اوستایی
    کسی جواب دارد من که اطلاعات زیادی از دین زردهشت ندارم موندم توش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ویرایش توسط سرباز وطن : ۱۳۹۱/۰۶/۰۸ در ساعت ۲۲:۴۵

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری