مصرف حشیش یکی از راه‌های معراج و سفر به بهشت در دین زرتشتیگری !!

تب‌های اولیه

16 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مصرف حشیش یکی از راه‌های معراج و سفر به بهشت در دین زرتشتیگری !!

با سلام

حشیش یا بنگ و استعمال آن به عنوان یکی از یاریگران اهورامزدا در برابر اهریمن از اعمال مقدس در دین زرتشتی بشمار می‌رود.

مصرف حشیش در دین زرتشتی یکی از راه‌های معراج و سفر به بهشت و جهان آخرت دانسته شده است، بخصوص اگر سه جام زرین از «بنگ گشتاسپی» باشد و موبدی آنرا سر بکشد.

چنانکه ارداویرف در آتشکده آذرفرنبغ و در برابر هفت تن از بزرگان زرتشتی آن می و بنگ را نوشید و استعمال کرد و به مسافرت آن دنیا رفت و برگشت.

ارداویراف همان موبدی بود که سنت ازدواج با محارم را با هر هفت خواهر خود اجرا کرد و کتابی به نام «ارداویراف‌نامه» از او برجای مانده است.

نشانه دیگری از مصرف مقدس حشیش، گزارش «زراتشت‌نامه» است. :Sham::Sham:

به موجب این منظومه، زرتشت نیز چنین جامی را به گشتاسپ نوشانید تا او را سه شبانه‌روز به معراج بفرستد و از بهشت دیدار کند.:khaneh:برای آگاهی بیشتر بنگرید به: ژینیو، فیلیپ، ارداویراف‌نامه، ترجمه و تحقیق ژاله آموزگار، انتشارت معین و انجمن ایران‌شناسی فرانسه، تهران، چاپ دوم، ۱۳۸۲؛ فرنبغ‌ دادگی، بندهش، ترجمه مهرداد بهار، انتشارات توس، چاپ دوم، تهران، ۱۳۸۰؛ گزیده‌های زاداسپرم، ترجمه محمدتقی راشد محصل، انتشارات مؤسسه مطالعات و تحقیقات فرهنگی، تهران، ۱۳۶۶؛ رضی، هاشم، دانشنامه ایران باستان، انتشارات بهجت، تهران، ۱۳۸۱، جلد یکم، صفحه ۵۰۴ تا ۵۱۲٫
رضا مرادی غیاث آبادی

سلام.
البته فکر می کنم این مسائلی که جناب رضا فرمودند مربوط به دین زرتشتی است که تحریف شده. و دین زرتشت اصلی(که الان دیگه نیست و تحریف شده اش هست) یک دین توحیدیست. مثل یهود تحریف شده ی الان که خیلی تناقضات داره. درسته؟!

purya;235725 نوشت:
سلام.
البته فکر می کنم این مسائلی که جناب رضا فرمودند مربوط به دین زرتشتی است که تحریف شده. و دین زرتشت اصلی(که الان دیگه نیست و تحریف شده اش هست) یک دین توحیدیست. مثل یهود تحریف شده ی الان که خیلی تناقضات داره. درسته؟!

با سلام
آنچه ما از ان سخن میگویم دینی است که امروزه به نام زرتشتیگری میشناسیم !
ما در مورد اینکه مجوس پیامبری داشته و کتابهای این پیامبر از بین رفته میدانیم و همچنین میدانیم که و امروز آنچه در کتب زرتشتیان نمایان است هیچ ارتباطی با ادیانهای الهی ندارد
ذکر این مطالب به مخاطب کمک میکند که آنچه امروز عده ای ان را بر سر گذاشته و حلو و حلو میکنند عقاید پوچی است که ساخته و پرداخته موبدان زرتشتی است
و همانطور که میبینید هیچ رد پایی از احکام الهی در آنها دیده نمیشود
یا علی ع

سلام بر شما دوستان عزیز :
من اطلاع کافی از دین زرتشتی دارم و تا کنون از این مراسم در هیچ جایی برخورد نکرده ام و آنرا شدیدا تکذیب می کنم البته عده ای از ادیان دیگر که تظاهر به زرتشتی بودن می کنند به اشتباه این موضوعات را به جهت الف) تخریب زرتشتیان ب) مطرح کردن خود و پ) تفسیر به رای عنوان می کنند ضمنا در ایین زرتشتی موبدان قبل از مراسم ازدواج ابتدا از دختر میپرسند آیا با اختیار خود به همسری این مرد تمایل داری و در صورت نفی یا کمی سن و یا هرگونه ایرادی اجازه ازدواج نمی دهند و در این دین از تعدد زوجه و یا طلاق خبری نیست این را به جد می گویم و حاضرم متن دقیق کتاب و نویسنده و حتی شابک کتاب را هم بگویم ممنون ضمنا سن ازدواج در دین زرتشتی 15 سال است ( که به زبان خودشان جشن کشتی می گویند و به زبان ما جشن تکلیف)
(( 124000 پیامبر برای تفهیم یکتیایی خداوند آمده اند نه برای مطرح ساختن خویش))

نقل قول:
سلام.

فكر كنم همين طورباشه....

زرتشتي دين محترمي هست و نبايد زود قضاوت كرد...

من یک مسلمانم;248606 نوشت:
سلام بر شما دوستان عزیز :
من اطلاع کافی از دین زرتشتی دارم

با سلام
زمانی میتوانید اطلاعات کافی داشته باشید که زرتشتی باشید ما نمونه داریم جناب موبد مهران که از موبدان زرتشتی با سابقه هستند , سوالهای ما را ۲ سالی میشه که جواب ندادند ؟
:ok:

مطلب عجیب و غریبی نیست ... مصرف مواد مخدر و افیونی در بین فرقه های و ائین های مختلف رواج داشته ...از شمن های امریکای جنوبی تا بعضی از دراویش نماهای خودمان ....به هر حال خارج شدن از حالت عادی و تجربه های متفاوت از ادراک برای بشر همواره جالب بوده ...حالا به هر قیمتی !

بلاخره اگر پیامبران الهی اب را به شراب تبدیل میکردند !!! لابد مواد افیونی هم انسان را به معراج میبرد ...
خداوند هم ( نعوذ بالله ) بیهوده فرموده است که تعقل کنید ...

انصافا موادی فریبنده تر از حشیش و فریبکار قهارتر از حشیشی ندیدم !

اگر پای درد دل افراد گرفتار به این باتلاق نشسته باشید
حتما میدونید که اکثرا با تلقین دیگران استعمال میکنند و با تلیقین دیگران اونرو ارامبخش میدونند و رفته رفته با از دست دادن قابلیتهای انسانی و رحمانی ضعیف شده و بدون اراده ناچارا دوز مصرف یا شکل مصرف و گاها نوع مواد رو تغییر میدن تا در این باتلاق نابود بشند !

یا با خود کشی یا با انزوا طلبی و خودخوری و یا با ارتکاب جرم و جنایت !

مثال کبک سر در برف نباشیم !
که میل به دیدن کابوس و گفتن هذیان
یعنی میل به غل و ریسمان شیطان و دوری از راه خدا و پیغمبر و قرآن ....

واقعا بسیار بسیار ممنونم یه جواب تو دهنی برای یه زردهشتی پیدا کردم که یه افراطی ضد اسلام است
بسیار ممنون دوست عزیز

اقا من از یکی دوستان پرسیدم در جواب گفتند:
5منابع در دین زردهشت است
1 منابع اوستایی
2منابع پهلوی
3منابع یونانی
4منابع مسیحی
5منابع مسلمانان
بجز منابع اوستایی بقیه منابع معتبر نمی باشند
این حشیش کشیدن منابع پهلویه و معتبر نیست فقط اوستایی
کسی جواب دارد من که اطلاعات زیادی از دین زردهشت ندارم موندم توش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سرباز وطن;264607 نوشت:
اقا من از یکی دوستان پرسیدم در جواب گفتند:
5منابع در دین زردهشت است
1 منابع اوستایی
2منابع پهلوی
3منابع یونانی
4منابع مسیحی
5منابع مسلمانان
بجز منابع اوستایی بقیه منابع معتبر نمی باشند
این حشیش کشیدن منابع پهلویه و معتبر نیست فقط اوستایی
کسی جواب دارد من که اطلاعات زیادی از دین زردهشت ندارم موندم توش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
اخوی شما اقامه دلیل بکن و به این دوست زرتشتی بگو تشریف بیاورند و سوالات ما را جواب دهند !!
جالب که زرتشتیان در عین واحد همیکتا پرست میشوند و هم لائیک و هم خدا پرست و هم دوگانه پرست و ...و..!!هر جا هم کم می آورند دیوار حاشا بلند است !!:Nishkhand:
ما که ثابت کردیم اوستا که به قول خود زرتشتیان اعتباری ندارند !ما نشان دادیم که به گاتها هم اعتباری نیست !!:Narahat az:
دروغ و تحریف تا دلتان بخواهد !!

حشیش و شراب تغریبا مثل هم هستن . هر دو توهم زا هستن و حس رو نابود میکنن و شخص خیالاتی مست میشه . اولی ریه و دستگاه تفس را کم کم خراب میکنه و دوم رگ های شبکه مغز رو خراب میکنه . پس هردو وسیله خودکشی اند پس حرامند . سیگار و قلیان هم بهمینطور اثبات میشن////حال آقا رضا بگو اینها چه ربطی به حقانیت نبودن دین زرشت داشت در حالی مردم زرشت ایران تا حقانیت دین عزیز و توانای اسلام رو دیدن به آن ایمان آوردن؟ و این درحالیست که مردم دین تحریف شده مسیحی و تحریف شده یهودی و بودایی به آن ایمان نمی آورند و ادعای با ایمان بودنشان دروغ است //////////

ببخشید یه سوال !!!! الان با این حرف میخواین بگین زرتشتیا کافرن و زرتشت الهی نیست ؟!؟!؟!! آره !؟!

با درود . زرتشت یک متفکر و رفرمیست و مصلح اجتماعی بود مثل بقیه این افراد که شما اسمشان را پیامبر میگذارید ایشان هم یک لیدر بود.

کسی که دین پذیر میشه دیگه کافر نیست ! اما ممکنه الت دست بشه یا باشه !به خیال راه خدا وارد سیاهچاله هایی بشه که تا اخر عمر مایه ننگ و پشیمانی خودش و نسل اش باشه !در زمان کشیدنه موادی مثل حشیش و شیشه و کراک و بالا و پایین کردن فشار خون و پاره شدن رگ و مویرگ و تا سر حد مرگ پیش رفتن شاید با صحنه ها و مشاهداتی عجیب روبرو بشیم ! اما با این اعمال خود رو فرسوده و بیمار کرده و توان تعقل رو از دست خواهیم داد ! کسی نمیگه پیامبر خدا زرتشت که سلام خدا بر او باد خطاکار بوده ! همه میخوان بگن که راه پیامبر خدا اینی نیست که تو در پیش گرفتی اگر توی کشور اسلامی اجازه اینو داری که به تبلیغ دین خودت بپردازی و دیگران رو با هزار وعده و وعید به مجالس و محافل به اصطلاح مذهبی و ناب دین خودت دعوت کنی ! مواظب باش که به بیراهه نبری در اینصورت فکر کن که داری هیزم اتش جهنم خودت رو جمع اوری میکنی و به محض تکمیل شدن شعله ور میشه و ما بین هیزم های رنگارنگ خاکستر میشی ...

[="Arial"][="RoyalBlue"]بنام او

mohammad+ali;265871 نوشت:
و دوم رگ های شبکه مغز رو خراب میکنه

تا حدي كه فردمبتلا به اعتيادحشيش يا بنگ به فراموشي شديدي دچارشده و حتي راه خانه رانيزممكن است گم نمايد..

mohammad+ali;265871 نوشت:
اینها چه ربطی به حقانیت نبودن دین زرشت داشت در حالی مردم زرشت ایران تا حقانیت دین عزیز و توانای اسلام رو دیدن به آن ایمان آوردن؟ و این درحالیست که مردم دین تحریف شده مسیحی و تحریف شده یهودی و بودایی به آن ایمان نمی آورند و ادعای با ایمان بودنشان دروغ است //////////

درحاليكه همان ايرانياني كه دين حق وهدايتگر اسلام راپذيرفتند همه اجداد ونياكان خودما ايرانيان امروز و همه زرتشتي هم بودند {غيرازاين است} و اين خوشبختانه نشان ازاين دارد كه پيامبراين دين كه درزمان خودش دين بسياربزرگ وگسترده اي نيز بود يك پيامبرخداپرست و بسيارخوب بوده و اجداد ما نيز مردمان بسياردليرو صادق و فهيمي بودند كه چنين پيام آوري چنين پيرواني را آموزش و پرورش داده بود كه بمحض ورود و آشنايي با دين مبين اسلام و ازآنجايي كه آنرا كامل كننده باورهاي خودديدند با آغوش بازپذيرفتند همانگونه كه بعدها ومجددا اجداد ونياكان بعدي ما مذهب پاك ومقدس شيعه را برحق ترديده و اين باور و مذهب پاك ومعصوم را انتخاب نمودند و اگراين تعداد هموطنان ما هنوز زرتشتي مانده اند بايد كه بمانند و وظيفه ماست كه از آنان حتي مراقبت بيشترهم نماييم .. چون آنها ريشه و يادگاراجداد مايند و اگركسي هم ميخواهد بگويد شمشيرعرب باعث اسلام آوردن ما ايرانيان شد كه من ميگويم شايد {سلمان فارسي} .. وامروزكه اين شمشير درذهن هيچكس وجود ندارد..پس چرا مردم مسيحي يا زرتشتي نميشوند و اگرچنين پيشامدي هم دراندازه هاي كم شده يا ميشود بايد باور داشته باشيم كه اين فقط براي تعدادي فقيرفقرزده خواهدبود كه به قصدفرارازفقرمادي {مالي يا فرهنگي} چنين كاري را وازروي جبر يا جهل انجام داده يا ميدهند والا چرا ميان خانواده هاي مومن و حزب الهي كسي نميرود مسيحي يا يهودي شود؟؟
واگرزمينه براي همه وحتي آن فقيرهم مساعدبشود حتي يكنفرهم نميرود كه ازآينده به گذشته وارد شود چون دنياهميشه درحال حركت رو بجلوست..بنابراين و با قبول اين باوريا قانون كه نميشودبه گذشته رفت..هيچ شيعه اي سني نخواهدشد..هيچ مسلماني هم مسيحي نميشود..هيچ مسيحي زرتشتي و هيچ زرتشتي هم يهودي نخواهدشد..درحاليكه همه يهودي وزرتشتي شده وخواهندشد { تمثيل ومثال از يكتاپرستي ست كه اعتقاددارم اگربت پرستي نبود خداپرستي هم بوجودنمي آمد واين درواقع بت پرستي و آتش پرستي و خرافه پرستي ها بودند كه زمينه ذهني انسانها را براي يكتاپرستي و خداپرستي مساعد و آماده نمودند } ، و همه مسيحي ميشوند،همه مسلمان ميشوند و همه در آخر..شيعه خواهندشد..فقط زمان ميخواهد..زمان حلال همه مشكلات است و احتمالا و انشاا...درآن زمان هيچ زوري هم دركارنخواهدبود و شايد وقوع يك واقعه خوب يا بسياربد سبب اين رويداد بزرگ شود..{البته فقط شايد}..بنابراين اين اعتقاد و باور برذهن و ذهنيت من حكمفرما گشته كه بايد به همه باورها احترام بگذارم..اگرخواهان احترام به باورخود و بزرگان اعتقادي پاك ومعصوم خودهستم و اگردوست ندارم درخفا هم از اين بزرگواران بدگويي شود..ازاينرو درهيچ جنگ و جدل گفتگويي دراين سايت نيز و تا جاييكه طاقتم اجازه دهد..اسيرخشم وغرورو بي احترامي وغيبت و سوء استفاده ازقدرت وبرتري ذهني امروز خود نخواهم شد كه احتمالا اينها همانهايي بودند كه باعث سقوط انسانها و فرهنگها و ملل و تمدنهاي بزرگ روزگارخود شده و خواهندشد..

باسپاس.[/]

موضوع قفل شده است