صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کنیزان در میان اعراب

 1. #1

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  نوشته
  69
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  3
  صلوات
  297

  مطلب کنیزان در میان اعراب
  من قبلا چیزی در این مورد نشنیده بودم ولی تازگیا تو یک کتاب خوندم که مرد نمیتواند در حضور دو زن خود با انها جماع کند ولی اگر دو کنیز باشند میتواند !!! ازاینجا بود که تحقیقاتم شروع شد و دنبال روابط کنیزی و اینا گشتم تا اینجا که یه سوالایی رو نتونستم جوابشو پیدا کنم !!!!!

  1- امامان ماهم کنیز داشتند ؟!؟!؟ اگر بله آیا با انها جماع هم میکردند؟!؟!


  2- آیا یک نوع شهوت پرستی نیست این کار واینکه چرا اسلام جلوی این کار را نمیگرفت !!؟؟!


  3- آیا اینکه بگیم داشتن کنیز برای کنیز مفید است و موجب سرپرستی از آن کنیز میشود توجیح قابل قبولی برای نزدیکی با کنیز میباشد؟!؟!


  پ.ن : من خودم شرایط نزدیکی با کنیز رو میدونم !!! و اینکه یه جواب مختصر و قابل قبول میخوام !!!

  با تشکر!!
  یک عدد مغـــــــــــــز . . . . .

  مملو از ســــــــــــــــــوال . . . .

 2. صلوات ها 5


 3. #2

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  نوشته
  93
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  101  دو چیز است که زن را برای مرد حلال می کند یکی عقد نکاح است دومی تملک و کنیز پروریست اما عقد و ازدواج برای مرد در یک حال بیش از داشتن چهار زن عقدی جایز و مباح نیست ولی می تواند طلاق بدهد و بجای هر یک زن دیگری بگیرد آنچه علماء فقه بدان تصریح کرده اند این است که مرد نمی تواند بعد از بانو کنیز عقد کند ولی اگر قبلاً کنیز را عقد کرده باشد می تواند بانو اختیار کند ، چنین قاعده ای برای این وضع شده که نسبت ببانو توهین و تحقیری پیش نیاید ...
  اما طریق دیگر برای تمتع یافتن به زن تملک کنیز است بدون هیچ قید و شرطی :

  فان خفتم الا تعدلو فواحده او ما ملکت ایمانکم "

  و نیز " والذین هم لفروجهم حافظون الا علی ازواجهم او مام ملکت ایمانهم

  فانهم غیر ملومین
  "


  پس هر کس مالک کنیز باشد می تواند به او تمتع (نزدیکی) کند خواه زن عقدی داشته باشد

  و خواه نداشته باشد یا خواه یک زن داشته باشد و خواه چهارزن .

  بنابراین تمتع بکنیز و استفاده از او حد و عد و حصر و قید ندارد باین معنی که می تواند چهارزن عقدی

  داشته باشد باضافه کنیزهای بسیار بلکه بی شمار ... ! 4. صلوات ها 3


 5. #3

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  نوشته
  2,900
  حضور
  21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  8410  با سلام

  من قبلا چیزی در این مورد نشنیده بودم ولی تازگیا تو یک کتاب خوندم که مرد نمیتواند در حضور دو زن خود با انها جماع کند ولی اگر دو کنیز باشند میتواند !!! ازاینجا بود که تحقیقاتم شروع شد و دنبال روابط کنیزی و اینا گشتم تا اینجا که یه سوالایی رو نتونستم جوابشو پیدا کنم !!!!!

  1- امامان ماهم کنیز داشتند ؟!؟!؟ اگر بله آیا با انها جماع هم میکردند؟!؟!

  بله ، بله  2- آیا یک نوع شهوت پرستی نیست این کار واینکه چرا اسلام جلوی این کار را نمیگرفت !!؟؟!

  ارضای مشروع و متعادل غریزه جنسی ، شهوت پرستی نیست بلکه استفاده ابزاری از زن و برهنگی وی شهوت پرستی و ستم به ارزش انسانی اوست .


  3- آیا اینکه بگیم داشتن کنیز برای کنیز مفید است و موجب سرپرستی از آن کنیز میشود توجیه قابل قبولی برای نزدیکی با کنیز میباشد؟!؟!


  پ.ن : من خودم شرایط نزدیکی با کنیز رو میدونم !!! و اینکه یه جواب مختصر و قابل قبول میخوام !!!

  متاسفانه امروز شرایط و وضع کاملا عوض شده وهرچه بخواهیم اوضاع گذشته را تصور کنیم نمیشود فقط با خواندن کتب قدیم مثل تورات وانجیل و تواریخ معتبر به گوشه هایی از فرهنگ آنزمان میرسیم .

  اگر شما تعداد زیاد کنیزان ودختران و فقر و شهوت و چند شوهری و ... آندوره را مورد کاوش قرار دهید خواهید دید که گریزی از تعدد زوجات وکنیزان نبوده فقط اسلام عدالت را اجرا نمود واز ظلم واجحاف به زن کاست وحقوق بانوان را برسمیت شناخت .

  در باره حقوق برده وکنیز زیاد صحبت شده فقط در باره مسائل جنسی ، روایت است که اگر چندین کنیز دارید باید بتوانید آنها را ارضاء و عدالت جنسی را برقرار کنید واگر نتوانید وایشان به گناه بیفتند مسولش شما هستید .

  وروایات زیادی در ثواب آزادی بردگان و مهربانی با ایشان آمده که همین تعالیم اسلام بتدریج نظام برده داری را بر انداخت وحقوق پایمال شده زنان را احیا نمود .
  ویرایش توسط خیر البریه : ۱۳۹۱/۰۴/۰۶ در ساعت ۱۲:۱۸

 6. صلوات ها 6


 7. #4

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  نوشته
  69
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  3
  صلوات
  297  خیرالبریه عزیز !!! شما هم با استفاده از مدارک ناقص سعی در توجیح من داری!!! حرف شما برای من این برداشت را دارد که اسلام موظف کرده اگه کنیز داشتی باید حتما اونو ارضائ کنی !!! درسته ؟!؟!

  و اینکه این عدالت است که یک نفر مرد با چند نفر زن و دختر نزدیکی داشته باشد و خود را ارضائ کند و ما اسم ان را غریضه جنسی بگزاریم!!! من در تاپیک دیگری مسئله برابری زن و مرد را پرسیدم و اینکه آیا خداوند برای زن و مرد تفاوت قائل است یا نه و خود شما یک متن چند صفحه ای مبنی بر اینکه تفاوت انچنانی وجود ندارد برای من رو کردی!!! و حالا داری گرفتن حق انتخاب و همچنین خفت و خواری که با اسم کنیزی و حلال به زنان اون زمان تحمیل شده رو با چی توجیح میکنی!!! آیا شما روی جواب هایی که به دوستان میدی دقت میکنی !!! اونجایی که میگفتین (شما نه !!در لینک جواب)اعراب قبل از اسلام دختران را زنده به گور میکردند !!! آیا به این فکر بودید که پس این همه دختر و زن از کجا امده که هر مرد عرب برای خودش چند کنیز و همسر اختیار می کرده !!! یا بهتر بگم !!! میخریده!!! و این که در این کار جز شهوت پرستی چیزی نبوده هیچ شکی نیست!!!! و چرا شما این رو قبول نمیکنید!!! اسلام با ظلم و ستم مخالف بوده !!! پس چطور به مردان اجازه همچین کاری میدهد !!! ؟؟؟؟؟
  یک عدد مغـــــــــــــز . . . . .

  مملو از ســــــــــــــــــوال . . . .

 8. صلوات ها 5


 9. #5

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  نوشته
  2,900
  حضور
  21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  8410  نقل قول نوشته اصلی توسط ͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏ͼmohammadͽ نمایش پست ها
  خیرالبریه عزیز !!! شما هم با استفاده از مدارک ناقص سعی در توجیح من داری!!! حرف شما برای من این برداشت را دارد که اسلام موظف کرده اگه کنیز داشتی باید حتما اونو ارضائ کنی !!! درسته ؟!؟!


  با سلام

  دقت کنید دوست گرامی ، ما تشنه حقیقتیم وبراساس مدرک مینویسیم شاید شما حقیقت را دوست نداشته باشید .....

  بله اگر کنیز داشتی !

  و اینکه این عدالت است که یک نفر مرد با چند نفر زن و دختر نزدیکی داشته باشد و خود را ارضائ کند و ما اسم ان را غریضه جنسی بگزاریم!!!


  مطالب گذشته رابدقت نخواندید ، در کدام وادی هستید ؟

  من در تاپیک دیگری مسئله برابری زن و مرد را پرسیدم و اینکه آیا خداوند برای زن و مرد تفاوت قائل است یا نه و خود شما یک متن چند صفحه ای مبنی بر اینکه تفاوت انچنانی وجود ندارد برای من رو کردی!!! و حالا داری گرفتن حق انتخاب و همچنین خفت و خواری که با اسم کنیزی و حلال به زنان اون زمان تحمیل شده رو با چی توجیح میکنی!!! آیا شما روی جواب هایی که به دوستان میدی دقت میکنی !!! اونجایی که میگفتین (شما نه !!در لینک جواب)اعراب قبل از اسلام دختران را زنده به گور میکردند !!! آیا به این فکر بودید که پس این همه دختر و زن از کجا امده که هر مرد عرب برای خودش چند کنیز و همسر اختیار می کرده !!! یا بهتر بگم !!! میخریده!!! و این که در این کار جز شهوت پرستی چیزی نبوده هیچ شکی نیست!!!! و چرا شما این رو قبول نمیکنید!!! اسلام با ظلم و ستم مخالف بوده !!! پس چطور به مردان اجازه همچین کاری میدهد !!! ؟؟؟؟؟


  اصلا شما لینک را خواندید یا نه ؟ کجا من گفتم تفاوت چندانی وجود ندارد برعکس لینک در مورد تفاوتها و وظایف زن ومرد است !!!!!

  مگر من باید علت ازدیاد دختران آنزمان را بدانم و برای شما بگویم ؟ بهردلیلی بوده مورد بحث ما وشما نیست ، ما بحث اجتماعی آنزمان را بر اساس مدارک موجود کردیم و سفارش اسلام به عدالت و ترک برده داری و چند شوهری و....


  شما موضوعی زدید که کنیز داشتن شهوت پرستیه و چرا اسلام جلوی آنرا نگرفت و....من هم آدرس دادم اما شما بدون خواندن دقیق مطالب سخن میگویید ؟!
  ویرایش توسط خیر البریه : ۱۳۹۱/۰۴/۰۶ در ساعت ۱۲:۱۴

 10. صلوات ها 6


 11. #6

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  نوشته
  69
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  3
  صلوات
  297  حرف شما درست !!!! ولی باید این مسئله رو قبول کنیم که اگر من و بعضی ادم های دیگه مخالفت میکنیم و ساز مخالف میزنیم محض اینه که بحث رو به چالش بکشیم و بتونیم به نتایج محکم تری برسیم دوست عزیزم!!! این رو پای لجبازیه من نزار!!!

  من فلوداعه دارم حرف میزنم و اطلاعات زیادی ندارم !!! باید ببخشید!!!

  منظورم از تفاوت نداشتن زن و مرد در خلقت بود !!!! ینی اگر خداوند واقعا به همچین چیزی راضی بود به نظر شما آیا بجای یک حوا چند حوا خلق نمیکرد؟!؟! آیا شما با تفکری عمیق تر فکرت به جایی نمیرسه که شاید این مسئله تحریفی باشه که توسط مردان برای سوء استفاده ابزاری از جنس زن صورت گرفته باشه!!! این ها تفکر من نیست!!! تفکر تاریخ شناسانیه که توی جهان اکثریت مردم کتابها و حرف های اونهارو قبول میکنن !!! میفهمین ؟!!!
  یک عدد مغـــــــــــــز . . . . .

  مملو از ســــــــــــــــــوال . . . .

 12. صلوات


 13. #7

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۱
  علاقه
  تدریس؛ تحقیق
  نوشته
  1,315
  حضور
  25 روز 21 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  109
  آپلود
  2
  گالری
  74
  صلوات
  3814  سلام به همگی
  در اون زمان هم مانند ما جنگ و جدال بوده و متعاقب جنگ، اسیر هم خواهد بود
  بعضی از ملل مانند آشور اسرای مرد رو می کشتند و زنان رو به غنیمت می بردند

  در این کتيبه بازمانده از آشور بانيپال که مربوط به سه هزار سال پيش است وداستان فتح عيلام و پايتخت آن، شوش، را شرح می دهد چنین آمده است :

  «من شوش، شهر بزرگ مقدس، جايگاه خدايان و محل اسرار آنها را، به خواست آشور و ايشتر [خدايان آشوريان] فتح کردم... معابد عیلام را با خاک يکسان کردم، و خدايان و الهه هاي آنها را به باد يغما دادم. سپاهيان من به بيشه هاي آنان، که تا آن هنگام هيچ بيگانه اي از کنار آنها گذر نکرده بود، گام نهادند، اسرار آن را ديدند و به آتش کشيدند. من قبور شاهان قديم و جديد آن را... ويران و متروک کردم. [اجساد] آنها را در معرض آفتاب قرار دادم و استخوان هاي آنان را به سرزمين آشور آوردم... من [در] مدت يک ماه و بيست و پنج روز سرزمين عيلام را به بيابان ويران و لم يزرعي تبديل کردم. من در روستاهاي آن نمک و سيلهو پاشیدم. من دختران شاهان، همسران شاهان، همه خانواده هاي قديم و جديد شاهان عيلام، شهربانان، شهرداران شهرها... چهار پايان بزرگ و کوچک را، که تعدادشان از ملخ بيشتر بود، به عنوان غنيمت جنگي به سرزمين آشور روانه ساختم... [از اين پس] از برکت وجود من، الاغ هاي وحشي، غزال ها و تمامي جانوران وحشي [در خرابه هاي آن] به آسودگي خواهند زيست. اکنون آواي انسان، و [صداي] سم چهارپايان بزرگ و کوچک، فريادهاي شادي... به دست من از آنجا رخت بر بسته است( نگاه کنيد به کتاب «تاريخ و تمدن بين النهرين»، نوشتهء يوسف مجيد زاده، ص 337 )

  بعضی مانند هاتی ها به سیخ می کشیدند!!!

  بعضی مانند ایرانی ها در ماجرای اسارت امپراتور روم والریانوس از آنها به صورت دسته جمعی برای کارهای عمرانی مانند ساخت سد شادروان استفاده می کردند...

  به نظر شما در دنیای آن روز اسلام با کنیزان چه کاری می توانست بکند؟
  فرض کنید یک دفعه می گفتند تمام کنیزان آزاد هستند
  هزاران کنیز بی پناه کجا باید می رفتند؟
  چی می خوردند و می پوشیدند و چه سر پناهی داشتند؟
  چه فساد بزرگی به راه می افتاد؟

  در مورد تماس جنسی
  مگه کنیز دل نداره؟
  مگه آدم نیست؟
  شما از کجا می دونید که به زور بوده؟
  شما خودتون رو جای کنیز بگذارید
  شاید خیلی هم خوشحال می شد....

  وَالَّذِينَ إِذَا فَعَلُواْ فَاحِشَةً أَوْ ظَلَمُواْ أَنْفُسَهُمْ ذَكَرُواْ اللّهَ فَاسْتَغْفَرُواْ لِذُنُوبِهِمْ وَمَن يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُ
  دعام کنید
  للَّهِ مِنْ عِبادِهِ خِيَرَتانِ، فَخِيَرَتُهُ مِنَ الْعَرَبِ قُرَيْشٌ وَمِنَ الْعَجَمِ فارْسٌ.
  از بندگان خدا دو گروه برگزيده و نيكو هستند. بندگان نيكو و برگزيده عرب، قريش مى‏باشد و بندگان نيكو و برگزيده عجم فارس‏ها هستند.
  المناقب، ابن شهر آشوب: 4/ 167؛ بحار الأنوار: 46/ 4؛ ربيع الابرار: 1/ 402402

 14. صلوات ها 2


 15. #8

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  نوشته
  93
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  101  نقل قول نوشته اصلی توسط خیر البریه نمایش پست ها
  با سلام


  اگر شما تعداد زیاد کنیزان ودختران و فقر و شهوت و چند شوهری و ... آندوره را مورد کاوش قرار دهید خواهید دید که گریزی از تعدد زوجات وکنیزان نبوده فقط اسلام عدالت را اجرا نمود واز ظلم واجحاف به زن کاست وحقوق بانوان را برسمیت شناخت .

  در باره حقوق برده وکنیز زیاد صحبت شده فقط در باره مسائل جنسی ، روایت است که اگر چندین کنیز دارید باید بتوانید آنها را ارضاء و عدالت جنسی را برقرار کنید واگر نتوانید وایشان به گناه بیفتند مسولش شما هستید .

  وروایات زیادی در ثواب آزادی بردگان و مهربانی با ایشان آمده که همین تعالیم اسلام بتدریج نظام برده داری را بر انداخت وحقوق پایمال شده زنان را احیا نمود .

  فکر می کردیم که اسلام آمده تا چیزهای بد را منسوخ کند نه اینکه از آن در جهت

  اهداف خودش استفاده کند !

  گرفتن کنیز (زن و دختر مردم) یکی از انگیزه های مهم

  تازه مسلمانان در حمله به غیر مسلمانان شد ! 16. صلوات ها 3


 17. #9

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  نوشته
  93
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  101  نقل قول نوشته اصلی توسط anoushiravan نمایش پست ها
  هزاران کنیز بی پناه کجا باید می رفتند؟ چی می خوردند و می پوشیدند و چه سر پناهی داشتند؟
  به خانه و کاشانه خودشان بر می گشتند و خوراک خودشان را می خوردند و در زیرسر پناه خود بودند !

  سیصد هزار زن و بچه را در زمان عمر خطاب از ایران به مدینه بردند و بین مسلمین تقسیم کردند


  آنوقت باید برای آنان هورا بکشیم که دستشان درد نکند که به ایشان خوراک داده اند و با ایشان

  همخوابه شده اند ؟  دوستان مسلمان من اگر خدای ناکرده کشوری دیگر مثل اسراییل یا امریکا یا فرانسه به ایران حمله کند


  و کشور شما را اشغال کند آیا به او بخاطر به یغما بردن زن و بچه هایمان و تجاوز به آنها باید آفرین گفت ؟


  باید بخاطر دادن سرپناه و آب و غذابه آنان مدیون بود ؟

  یک لحظه به 1420 سال قبل برگردید و خود را جای دخترکان و نوجوانانی

  بزنید که چند صد کیلومتر از خانه تان بدور افتاده اید و شما را به دست یک قلتشن عرب

  بدهند تا به شما تجاوز کند !!

  عرب در حال حاضر به این بد ریختی است وای به آنوقتی که

  با شاش شتر خودشان را خوش بو می کرده اند !!

  یعنی در ایران آنروز کسی نبود که از زن و دختر ایرانی که مردشان در جنگ کشته شده

  نگهداری کند که عرب بیاید و سایه خودش را بر سر ایشان پهن کند ؟

  درست است که شما قرنهاست که مسلمان شده اید و قطعاً با این قبیل اقدامات سنخیت

  و نسبتی ندارید اما همانطور که خود را به روز عاشورا می رسانید و ذکر مصیبت می کنید

  یک لحظه هم خود را بجای عمه بزرگ و مادر بزرگتان بزنید که چه مصیبتی در آنزمان بر آنان رفته است

  جنایت جنایت است ؛ چه توسط جندالشیطان انجام شود چه توسط جندالله

  گرچه که همیشه جنایت توسط سپاه اهریمن انجام می شود هر چند که خود را سپاه خدا بدانند !  ویرایش توسط خالدبن ولید : ۱۳۹۱/۰۴/۰۶ در ساعت ۱۶:۲۴

 18. صلوات ها 2


 19. #10

  عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۹۰
  نوشته
  57
  حضور
  4 ساعت 47 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  203  سلام

  من فلوداعه دارم حرف میزنم و اطلاعات زیادی ندارم !!! باید ببخشید!!!
  گفته میشه بر سردر مدرسه ی یونان باستان نوشته شده بود
  " اگر هندسه نمیدانی وارد نشو"
  درست نیست کسی که فیزیک نمیدونه به نسبیت یا نظریه ی حلقه ها ایراد بگیره . ولی زمانی که دانشش به اون حد رسید این کار خوب تلقی میشه.

  سوال شما چیه شما اونقدر پراکنده و شاخه به شاخه صحبت کردید که اصلا" مشخص نیست سوال شما چیه و در جاهایی هم فرض رو بر درستی چیزی گذاشتید و بعد به استناد اون نظری رو بیان کردید!!!

  خدا را هزاران بار آزمودم و آزموده شدنش را دیدم نشانه هایی آشکار از او و صفاتش دیدم و زمانی در برابرش تسلیم شدم و به اراده اش گردن نهادم . و اینک متعجبم از مردمی که به هم - عمرشان - اعمالشان و بینششان اعتماد دارند و در برابرشان تسلیمند ولی در برابر خدا نه و هنوز هیچ چیز از او را بر خلاف خواسته هاشان نمی پذیرند و مصرانه به دنبال راه فرار از اوامرش میگردند چنان که گویی هرگز او را نه دیده اند و نه شناخته اند و نه هرگز در حقشان رحمت کرده است . گویی دشمنی غیر قابل اعتماد است .

 20. صلوات


صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود