15 حدیث ناب و خواندنی از امام زمان ولی عصر (عج

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
15 حدیث ناب و خواندنی از امام زمان ولی عصر (عج

حدیث 1 :

حضرت امام مهدی (عج) : نفع بردن از من در زمان غیبتم مانند نفع بردن از خورشید هنگام پنهان شدنش در پشت ابرهاست و همانا من ایمنی بخش اهل زمین هستم ، همچنانکه ستارگان ایمنی بخش اهل آسمانند .

و أما وجه الانتفاع بی فی غیبتی فکالانتفاع بالشمس إذا غیبها عن الأبصار السحاب وإنی لأمان لأهل الأرض کما أن النجوم أمان لأهل السماء .

بحارالأنوار ، ج 53 ، ص
181

حدیث 2 :

حضرت امام مهدی (عج) : تصرف کردن در مال دیگری بدون اجازه صاحبش جایز نیست .

لا یحل لأحد أن یتصرف فی مال غیره بغیر إذنه .

وسائل الشیعة ، ج 17 ، ص 309

حدیث 3 :

حضرت امام مهدی (عج) : من ذخیره خدا در روی زمین و انتقام گیرنده از دشمنان او هستم .

أنا بقیة الله فی أرضه و المنتقم من أعدائه .

تفسیر نورالثقلین ، ج 2 ، ص 392

حدیث 4 :

حضرت امام مهدی (عج) : ملعون است ، ملعون است کسی که نماز مغربش را به تأخیر بیندازد ، تا زمانی که ستارگان آسمان پدیدار شوند .

ملعون ملعون من أخر المغرب إلی أن تشتبک النجوم .

بحار الأنوار ، ج 52 ، ص 15

حدیث 5 :

حضرت امام مهدی (عج) : هیچ چیز مانند نماز بینی شیطان را به خاک نمی مالد ، پس نماز بگزار و بینی شیطان را به خاک بمال .

ما أرغم أنف الشیطان بشیء مثل الصلاة ، فصلها و أرغم أنف الشیطان .

بحارالأنوار ، ج 53 ، ص 182

حدیث 6 :

حضرت امام مهدی (عج) : ملعون است ، ملعون است ، کسی که نماز صبحش را به تأخیر بیندارد ، تا زمانی که ستارگان آسمان محو شوند .

ملعون ملعون من أخر الغداة إلی أن تنقضی النجوم .

بحارالأنوار ، ج 52 ، ص 16

حدیث 7 :

حضرت امام مهدی (عج) : هر یک از پدرانم بیعت یکی از طاغوتهای زمان به گردنشان بود ، ولی من در حالی قیام خواهم کرد که بیعت هیچ طاغوتی به گردنم نباشد .

إنه لم یکن أحد من آبائی إلا و قد وقعت فی عنقه بیعة لطاغیة زمانه و إنی أخرج حین أخرج و لا بیعة لأحد من الطواغیت فی عنقی .

بحارالأنوار ، ج 53 ، ص 181

حدیث 8 :

حضرت امام مهدی (عج) : من آخرین جانشین پیامبر هستم ، و به وسیله من است که خداوند بلا را از خاندان و شیعیانم دور می سازد.

أنا خاتم الأوصیاء و بی یدفع الله البلاء عن أهلی و شیعتی .

بحارالأنوار ، ج 52 ، ص 30

حدیث 9 :

حضرت امام مهدی (عج) : هر کس در اجرای اوامر خداوند کوشا باشد ، خدا نیز وی را در دستیابی به حاجتش یاری می کند .

من کان فی حاجة الله ، کان الله فی حاجته .

بحارالأنوار ، ج 51 ، ص 331

حدیث 10 :

حضرت امام مهدی (عج) : سنت تخلف ناپذیر خداوند بر این است که حق را به فرجام برساند و باطل را نابود کند ، و او بر آنچه بیان نمودم گواه است .

أبی الله عز و جل للحق إلا إتماما و للباطل إلا زهوقا و هو شاهد علی بما أذکره .

بحارالأنوار ، ج 53 ، ص 193

حدیث 11 :

حضرت امام مهدی (عج) : برای زود فرارسیدن فرج ( و ظهور ما ) زیاد دعا کنید ، که آن همان فرج و گشایش شماست .

أکثروا الدعاء بتعجیل الفرج ، فإن ذلک فرجکم .

کمال الدین للصدوق ، ج 2 ، ص 485

حدیث 12 :

حضرت امام مهدی (عج) : اگر خواستار رشد و کمال معنوی باشی هدایت می شوی ، و اگر طلب کنی می یابی .

ان استرشدت أرشدت ، و ان طلبت وجدت .

بحارالأنوار ، ج 51 ، ص 339

حدیث 13 :

حضرت امام مهدی (عج) : ما در رعایت حال شما کوتاهی نمی کنیم و یاد شما را از خاطر نبرده ایم ، که اگر جز این بود گرفتاریها به شما روی می آورد و دشمنان شما را ریشه کن می کردند . پس از خدا بترسید و ما را پشتیبانی کنید .

إنا غیر مهملین لمراعاتکم و لا ناسین لذکرکم ، و لو لا ذلک لنزل بکم اللأواء و اصطلمکم الأعداء ، فاتقوا الله جل جلاله و ظاهرونا .

بحارالأنوار ، ج 53 ، ص 175

حدیث 14 :

حضرت امام مهدی (عج) : و اما در پیشامدها و مسایل جدید به راویان حدیث ما مراجعه کنید ، زیرا که آنان حجت من بر شما هستند و من حجت خدا بر آنان هستم .

و أما الحوادث الواقعة فارجعوا فیها إلی رواة حدیثنا فإنهم حجتی علیکم و أنا حجة الله علیهم .

بحار الأنوار ، ج 53 ، ص 181

حدیث 15 :

حضرت امام مهدی (عج) : اگر از خداوند ( صاحب عزت و جلال ) طلب آمرزش کنی ، خداوند تو را می آمرزد .

إذا استغفرت الله ( عز و جل ) فالله یغفر لک .

بحارالأنوار ، ج 51 ، ص 329

شکرا

victoryone;235175 نوشت:
حضرت امام مهدی (عج) : اگر خواستار رشد و کمال معنوی باشی هدایت می شوی ، و اگر طلب کنی می یابی . ان استرشدت أرشدت ، و ان طلبت وجدت . بحارالأنوار ، ج 51 ، ص 339

این همه حرفای قشنگ و حکیمانه از ائمه داریم ، اونوقت ملت میچسبن به یه سری حرفای بیخود از مثلا ارد بزرگ
واقعا واسه این ملت متاسفم