راز بی اخلاقی مسلمانان

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
راز بی اخلاقی مسلمانان

با سلام

من از این مقاله ها زیاد می بینم. ولی وقتش رو ندارم که دربارش تحقیق کنم. چون سرم خیلی شلوغه...

این مقاله ای رو که می فرستم تا به الان اونطوری که من همین الان توی گوگل جستجو کردم بیش از صدهای کپی از اون در اینترنت منتشر شده...

گفتم تا آدرسشو یادم نرفته بیام اینجا وارد کنم روزی روزگاری کسی از متخصصین جواب منطقی اسلامی دارد بیام و کپی کنم و در جواب اونها بفرستم...

باشد که خداوند هدایتشان کند... آمین

این هست متن مقاله:

----------------------------
راز بی اخلاقی مسلمانان:

و 'خواجه نصیر الدین ' دانشمند یگانه ی روزگار در بغداد مرا درسی آموخت که همه ی درس بزرگان در همه ی زندگانیم برابر آن حقیر می نماید و آن این است : در بغداد هرروز بسیار خبرها می رسید از دزدی , قتل و تجاوز به زنان در بلاد مسلمانان که همه از جانب مسلمانان بود . روزی خواجه نصیر الدین مرا گفت می دانی از بهر چیست که جماعت مسلمان از هر جماعت دیگر بیشتر گنه می کنند با آنکه دین خود را بسیار اخلاقی و بزرگمنش می دانند ؟ من بدو گفتم : بزرگوارا همانا من شاگرد توام و بسیار شادمان خواهم شد اگر ندانسته ای را بدانم . خواجه نصیر الدین فرمود : ای شیخ تو کوششها در دین مبین کرده ای و اصول اخلاق محمد که سلام خدا بر او باد را می دانی . و همانا محمد و جانشینانش بسیار از اخلاق گفته اند و از بامداد که مومن از خواب بر می خیزد تا هنگامی که شبانگاه با بانویش همبستر می شود , راه بر او شناسانده شده است اما چه سری است که هیچ کدام از ایشان ذره ای بر اخلاق نیستند و بی اخلاق ترین مردمانند وآنکه اخلاق دارد نه از مسلمانی اش که از وجدان بیدار او است. من بسیار سفرها کرده ام و از شرق تا غرب عالم و دینها و آیینها دیده ام . از 'غوتمه ( بودا ) 'در خاورزمین تا 'مانی ایرانی' در باختر زمین که همانا پیروانشان چه نیکو می زیند و هرگز بر دشمنی و عداوت نیستند آنها هرگز چون مسلمانان در اخلاقشان فرع و اصل نیست و تنها بنیان اخلاق را خودشناسی می دانند و معتقدند آنکه خود بشناسد وجدان خود را بیدار کرده و نیازی به جزئیات اخلاقی همچون مسلمانان ندارد اما عیب اخلاق مسلمانی چیست ای شیخ ؟ در اخلاق مسلمانی هر گاه به تو فرمانی می دهند , آن فرمان ' اما ' و ' اگر ' دارد . در اسلام تو را می گویند :

دروغ نگو ... اما دروغ به دشمنان اسلام را باکی نیست

غیبت مکن ... اما غیبت انسان بدکار را باکی نیست

قتل مکن ... اما قتل نامسلمان را باکی نیست .

تجاوز مکن ... اما تجاوز به نامسلمان را باکی نیست .

و این ' اماها ' مسلمانان را گمراه کرده و هر مسلمانی به گمان خود دیگری را نابکار و نامسلمان می داند و اجازه هر پستی را به خود می دهد و خدا را نیز از خود راضی و شادمان می بیند ... و راز نابخردی و پستی مسلمانان در همین است ای شیخ .

از اسرار اللطیفه و الکسیله

کجا در اسلام گفته دروغ گفتن و تجاوز به غیر مسلمان و .... اشکالی نداره !:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:

و

همه چی به خودمون بر می گردده

تو سونامی ژاپن مردم هر چی پیدا می کردند به دولت می دادند با اینکه چیزی به اسم دین ندارند

خداوند نیکوست;235174 نوشت:
با سلام

من از این مقاله ها زیاد می بینم. ولی وقتش رو ندارم که دربارش تحقیق کنم. چون سرم خیلی شلوغه...

این مقاله ای رو که می فرستم تا به الان اونطوری که من همین الان توی گوگل جستجو کردم بیش از صدهای کپی از اون در اینترنت منتشر شده...

گفتم تا آدرسشو یادم نرفته بیام اینجا وارد کنم روزی روزگاری کسی از متخصصین جواب منطقی اسلامی دارد بیام و کپی کنم و در جواب اونها بفرستم...

باشد که خداوند هدایتشان کند... آمین

این هست متن مقاله:

----------------------------
راز بی اخلاقی مسلمانان:

و 'خواجه نصیر الدین ' دانشمند یگانه ی روزگار در بغداد مرا درسی آموخت که همه ی درس بزرگان در همه ی زندگانیم برابر آن حقیر می نماید و آن این است : در بغداد هرروز بسیار خبرها می رسید از دزدی , قتل و تجاوز به زنان در بلاد مسلمانان که همه از جانب مسلمانان بود . روزی خواجه نصیر الدین مرا گفت می دانی از بهر چیست که جماعت مسلمان از هر جماعت دیگر بیشتر گنه می کنند با آنکه دین خود را بسیار اخلاقی و بزرگمنش می دانند ؟ من بدو گفتم : بزرگوارا همانا من شاگرد توام و بسیار شادمان خواهم شد اگر ندانسته ای را بدانم . خواجه نصیر الدین فرمود : ای شیخ تو کوششها در دین مبین کرده ای و اصول اخلاق محمد که سلام خدا بر او باد را می دانی . و همانا محمد و جانشینانش بسیار از اخلاق گفته اند و از بامداد که مومن از خواب بر می خیزد تا هنگامی که شبانگاه با بانویش همبستر می شود , راه بر او شناسانده شده است اما چه سری است که هیچ کدام از ایشان ذره ای بر اخلاق نیستند و بی اخلاق ترین مردمانند وآنکه اخلاق دارد نه از مسلمانی اش که از وجدان بیدار او است. من بسیار سفرها کرده ام و از شرق تا غرب عالم و دینها و آیینها دیده ام . از 'غوتمه ( بودا ) 'در خاورزمین تا 'مانی ایرانی' در باختر زمین که همانا پیروانشان چه نیکو می زیند و هرگز بر دشمنی و عداوت نیستند آنها هرگز چون مسلمانان در اخلاقشان فرع و اصل نیست و تنها بنیان اخلاق را خودشناسی می دانند و معتقدند آنکه خود بشناسد وجدان خود را بیدار کرده و نیازی به جزئیات اخلاقی همچون مسلمانان ندارد اما عیب اخلاق مسلمانی چیست ای شیخ ؟ در اخلاق مسلمانی هر گاه به تو فرمانی می دهند , آن فرمان ' اما ' و ' اگر ' دارد . در اسلام تو را می گویند :

و این ' اماها ' مسلمانان را گمراه کرده و هر مسلمانی به گمان خود دیگری را نابکار و نامسلمان می داند و اجازه هر پستی را به خود می دهد و خدا را نیز از خود راضی و شادمان می بیند ... و راز نابخردی و پستی مسلمانان در همین است ای شیخ .

با سلام

متن آمده بخشی از یک کتاب طنز به نام "اسرار اللطیفه و الکسیله" اثر فردی به نام "ابوالحسن کسلانی" است
که علی رغم جسجوهای فروان ما در کتب اعلام و کتابشناسی های معتبر علمای شیعه نظیر:
«الذریعة إلى تصانیف الشیعة» ، «أعیان الشیعة» ، «موسوعة طبقات الفقهاء» ،«مستدرکات أعیان الشیعة»، «أمل‏الآمل» اثری از این کتاب و نویسنده آن نیافتیم.
بنا بر این کتاب و نویسنده آن شناخته شده نیستند و حتی وجودشان محرز نیست.
برای آگاهی از نظرات خواجه نصیر الدین طوسی باید به کتاب هایی که ایشان در زمینه اخلاق نگاشته اند (نظیر اخلاق‌ ناصری، اوصاف‌ الاشراف، الادب‌ الوجیز للولدالصغیر و...) مراجعه کرد.

علاوه براین احکام و دستورات اسلام از آیات قرآن تا روایات معصومین (ع) و همچنین سیره و روش و عمل پیامبر اکرم (ص) و امامان (ع) که جانشینان واقعی آن حضرت هستند همواره در معرض دید قضاوت مردم بوده است و برای شناخت اسلام واقعی و اخلاق اسلامی نیازی نیست که به نوشته ای منسوب به یکی از شاگردان خواجه نصیر (بر فرض وجود چنین فردی) رجوع کرد.

کاربر گرا می بیش از ۱۱۸۰۰۰ سایت و وبلاگ اسلام ستیز در حیطه مجازی دارند فعالیت میکنند
اگر قرار باشد که هر سخن بی محتوای آنها را بخواهیم مطرح و وقت اساتید را هم بگیریم که باید روزانه ۱۰۰تا تاپیک عنوان کنیم
ذکر کردیم اگر دوست دارید دراین زمینه فعالیت کنید اول سطح معلومات خودتان را بالا ببرید و راه دوم اینکه فعلا میتوانید در انجمنها ی سایت مطالب مفیدی پیدا کنید که در ارتباط با جواب به این شبهه هات پیش پا افتاده به راحتی میتوانید از آنها استفاده کنید !
قبلا هم ذکر کردیم که بسیاری از این سخنانی که شما عنوان میکنید در سایت جواب داده شده لطفا اول سری به انجمنها بزنید
یا علی ع

رضا;235207 نوشت:
با سلام

متن آمده بخشی از یک کتاب طنز به نام "اسرار اللطیفه و الکسیله" اثر فردی به نام "ابوالحسن کسلانی" است
«الذریعة إلى تصانیف الشیعة» ، «أعیان الشیعة» ، «موسوعة طبقات الفقهاء» ،«مستدرکات أعیان الشیعة»، «أمل‏الآمل» اثری از این کتاب و نویسنده آن نیافتیم.
برای آگاهی از نظرات خواجه نصیر الدین طوسی باید به کتاب هایی که ایشان در زمینه اخلاق نگاشته اند (نظیر اخلاق‌ ناصری، اوصاف‌ الاشراف، الادب‌ الوجیز للولدالصغیر و...) مراجعه کرد.

علاوه براین احکام و دستورات اسلام از آیات قرآن تا روایات معصومین (ع) و همچنین سیره و روش و عمل پیامبر اکرم (ص) و امامان (ع) که جانشینان واقعی آن حضرت هستند همواره در معرض دید قضاوت مردم بوده است و برای شناخت اسلام واقعی و اخلاق اسلامی نیازی نیست که به نوشته ای منسوب به یکی از شاگردان خواجه نصیر (بر فرض وجود چنین فردی) رجوع کرد.

کاربر گرا می بیش از ۱۱۸۰۰۰ سایت و وبلاگ اسلام ستیز در حیطه مجازی دارند فعالیت میکنند
اگر قرار باشد که هر سخن بی محتوای آنها را بخواهیم مطرح و وقت اساتید را هم بگیریم که باید روزانه ۱۰۰تا تاپیک عنوان کنیم
ذکر کردیم اگر دوست دارید دراین زمینه فعالیت کنید اول سطح معلومات خودتان را بالا ببرید و راه دوم اینکه فعلا میتوانید در انجمنها ی سایت مطالب مفیدی پیدا کنید که در ارتباط با جواب به این شبهه هات پیش پا افتاده به راحتی میتوانید از آنها استفاده کنید !
قبلا هم ذکر کردیم که بسیاری از این سخنانی که شما عنوان میکنید در سایت جواب داده شده لطفا اول سری به انجمنها بزنید
یا علی ع

(1) رضا جان ممنون از وقتی که گذاشتید... و اطلاعاتی که دادید مفید بود... ممنون :hamdel:

من یک کاربر حرفه ای هستم... شما منو نمیشناسید... درسته اطلاعات دینی من کم هست... ولی اگر اسم منو بفهمید دیگه این حرف رو نمی زنید!

من قبل از ارسال هر پستی همیشه در وبسایت مربوطه جستجو می کنم و به قوانین وبسایتها خیلی بیشتر از مدیر خود وبسایت اهمیت میدم... و الکی چیزی رو ارسال نمی کنم... این رو هم برای:

(1) کمک به اسلام
(2) رفع شبه خودم که از عوام هستم...
(3) پاسخگویی به دوستان و مبارزه با فساد اخلاقی

گذاشتم...

چون شنیدم اینجا اطلاعات عمومی ها زیاد هست!!!

غیبت غیر مسلمان حلال است اما اموال غیر مسلمان اگر در جامعه ی اسلامی زندگی کند و به حکومت اسلامی مالیات دهد محترم است .
به همین دلیل باید عرض کنم مقاله ی بالا سندیت ندارد زیرا خواجه نصیر الدین توسی بر اساس کتب و شرح حال هایی که برجای گذاشته انسانی بسیار پاک و مسلمانی نمونه بوده است و وزیر ایران بوده است اما در داستان بالا این موضوع شرعی حکومتی را نمیداند و این غیر ممکن است .

سلام
ممنون از بحث و گفت و گو زیباتون ولی اگه برای صحبتاتون مدرک هم می آوردید نور علی نور میشد
خسته نباشید دوستان

نقل قول:

راز بی اخلاقی مسلمانان:

سلام
مفت :khandeh!: بودن نوشته ی بالا کاملا" مشخصه .
---------------------------------------
نقل قول:
اما چه سری است که هیچ کدام از ایشان ذره ای بر اخلاق نیستند و بی اخلاق ترین مردمانند

مصداق اخلاق چیه ؟
جواب این سوال رو هر چه بدهیم ( مگر ضد اخلاق ها ) اسلام و مسلین را با اخلاق میابیم و مقایسه ی مسلمانان با سایر ادیان در آن زمان خود نشان دهنده ی اخلاق آنان در برابر بی اخلاقی آنان است ( مراجعه کنید به تاریخ اروپا یا سایر جوامع شناخته شده در آن زمان و رفتار آنان )
نقل قول:
وآنکه اخلاق دارد نه از مسلمانی اش که از وجدان بیدار او است.

وجدان چیه ؟ اجازه بدید اونو ندایی درونی که انسان رو بخاطر عمل زشتش سرزنش میکنه تعریف کنیم.
خوب زشت و خوب رو چه چیزی معین میکنه غیر دین و آیا همه ی انسان ها وجدان بیدار دارند؟
نقل قول:
من بسیار سفرها کرده ام و از شرق تا غرب عالم و دینها و آیینها دیده ام . از 'غوتمه ( بودا ) 'در خاورزمین تا 'مانی ایرانی' در باختر زمین که همانا پیروانشان چه نیکو می زیند و هرگز بر دشمنی و عداوت نیستند

یعنی در اون زمان فقط بین مسلمانان دشمنی و عداوت بوده ؟؟؟؟ یه نگاهی به تاریخ خیلی مفیده .
نقل قول:
آنها هرگز چون مسلمانان در اخلاقشان فرع و اصل نیست و تنها بنیان اخلاق را خودشناسی می دانند و معتقدند آنکه خود بشناسد وجدان خود را بیدار کرده و نیازی به جزئیات اخلاقی همچون مسلمانان ندارد

یعنی اگه کسی خودشو شناخت مشکل حله و این شناخت بدون دین ممکن؟؟؟؟؟؟
نقل قول:

تجاوز مکن ... اما تجاوز به نامسلمان را باکی نیست

فکر نمی کنم این یکی اصلا" توضیح بخواد.

این گونه متون و سوالات از کجا میان:
از انکار یک واقعیت غیر قابل انکار و دلیل خواهی غیر منطقی.
چطور؟
-آیا در جهان درختی وجود دارد؟
-آیا راستگویی خوبه ؟
-و...
جواب ساده به نظر میرسه و بدیهی مثل متن بالا ولی یه نفر لطف کنه اینا رو ثابت کنه؟
هدف چیه ؟
توهین - ایجاد بی میلی و نا امیدی - باز داشتن مردم از واقعیت و ... .

رضا;235207 نوشت:
با سلام

یا علی ع

رضا جان من چون اینجا مشتری زیاد دارم و سرم شلوغه یک چیزی کپی پیست میکنم میرم... تا ببینم نظر متخصصان چی هست...

من الان دوباره متن خودم رو که پیدا کرده بودم و جواب شما رو با دقت خوندم و به این نتیجه رسیدم:

- ما اصلا میگیم هیچ کس این متن رو نگفته... از روی هوا اومده و دشمنان اسلام این متن رو ساختن... و این متن هیچ هویتی نداره...

ولی فکر نمی کنید که کلمات زیر در مورد اسلام درست باشه؟

از بابت اینها که من خودم مطمئنم و با اینکه اطلاعات عمومی من کم هست ولی از بزرگان زیادی شنیدم و همه هم می دونن که درسته:

قتل مکن ... اما قتل نامسلمان را باکی نیست

تجاوز مکن ... اما تجاوز به نامسلمان را باکی نیست

یعنی غلطه!!!

من خودم مسلمان سه آتیشه هستم... و این بحث رو تا آخر ادامه میدم تا تکلیفش معلوم بشه...

اصلا من الان زنگ می زنم می پرسم متنش رو میزنم همینجا...

نخودسیاه;235504 نوشت:

سلام
مفت :khandeh!: بودن نوشته ی بالا کاملا" مشخصه .

مصداق اخلاق چیه ؟
جواب این سوال رو هر چه بدهیم ( مگر ضد اخلاق ها ) اسلام و مسلین را با اخلاق میابیم و مقایسه ی مسلمانان با سایر ادیان در آن زمان خود نشان دهنده ی اخلاق آنان در برابر بی اخلاقی آنان است ( مراجعه کنید به تاریخ اروپا یا سایر جوامع شناخته شده در آن زمان و رفتار آنان )

وجدان چیه ؟ اجازه بدید اونو ندایی درونی که انسان رو بخاطر عمل زشتش سرزنش میکنه تعریف کنیم.
خوب زشت و خوب رو چه چیزی معین میکنه غیر دین و آیا همه ی انسان ها وجدان بیدار دارند؟

یعنی در اون زمان فقط بین مسلمانان دشمنی و عداوت بوده ؟؟؟؟ یه نگاهی به تاریخ خیلی مفیده .

یعنی اگه کسی خودشو شناخت مشکل حله و این شناخت بدون دین ممکن؟؟؟؟؟؟

فکر نمی کنم این یکی اصلا" توضیح بخواد.

این گونه متون و سوالات از کجا میان:
از انکار یک واقعیت غیر قابل انکار و دلیل خواهی غیر منطقی.
چطور؟
-آیا در جهان درختی وجود دارد؟
-آیا راستگویی خوبه ؟
-و...
جواب ساده به نظر میرسه و بدیهی مثل متن بالا ولی یه نفر لطف کنه اینا رو ثابت کنه؟
هدف چیه ؟
توهین - ایجاد بی میلی و نا امیدی - باز داشتن مردم از واقعیت و ... .

اتفاقااااااا اصل کاری همون 4 تا هست که باید جواب بدن... اون بالاش و منبعش اصلا بی ارزشه... اون 4 تا مهمه... که باید درست نبودنش اثبات بشه....

خداوند نیکوست;235873 نوشت:
دروغ نگو ... اما دروغ به دشمنان اسلام را باکی نیست غیبت مکن ... اما غیبت انسان بدکار را باکی نیست قتل مکن ... اما قتل نامسلمان را باکی نیست تجاوز مکن ... اما تجاوز به نامسلمان را باکی نیست

با سلام
به نظر من کسی که تا حدودی با اخلاق اسلامی آشنا باشه میتونه بفهمه که جملات بالا به هیچ عنوان بیانگر نظر اسلام نیست.
جمله اول: ما در برخی احادیث داریم که در هنگام جنگ، دروغ گفتن جایز است(البته نمیدانم سندش صحیح است یا خیر) اما ما حق نداریم به غیر مسلمانانی که جنگی با ما ندارند دروغ بگوییم.
جمله دوم: غیبت انسان بدکار به شرطی جایز است که گناه را در ملاء عام و بدون شرم وحیا از دیگران انجام دهد. اما اگر کسی مخفیانه عمل زشتی انجام دهد ما حق نداریم غیبت او را کنیم.
جمله سوم: قتل نامسلمان در میدان جنگ جایز است نه قتل هر غیر مسلمانی
جمله چهارم: تجاوز؟ این یکی که دیگه اصلا نداریم. بله اگر کفار با مسلمانان جنگ کنند میتوان بعد از جنگ زنان کافر را به کنیزی گرفت. این هم اسمش تجاوز نیست.

آقا من زنگ زدم و در مورد اون 4 چیز که ظاهرا درست بود جواب درست رو گرفتم... نتیجه هم مثبت هست... یعنی حرف اسلام درسته... حالا من سر فرصت کلام ضبط شده رو متنی می کنم و با جواب آقای رضای عزیز ادغام می کنم و یک جواب کامل در میاد و اینجا می زارم که انشالله به امید خدا کسانی که بدنبال پاسخگویی منطقی به این کلام انحرافی هستند... با جستجو در گوگل از اینجا بتونن جواب درست رو پیدا کنند... آمین

موضوع قفل شده است